Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

20395 / 2010-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Wielka WieÅ› (Wielka WieÅ›)

Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej dróg będących w zarządzie Gminy Wielka Wieś w roku 2010 na szacunkowej powierzchni 2.650 m²

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:

Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej dróg będących w zarządzie Gminy Wielka Wieś w roku 2010 na szacunkowej powierzchni 2.650 m²

2. Wstęp

Przedmiotem niniejszej specyfikacji są wymagania dotyczące wykonania remontu nawierzchni bitumicznych na drogach wskazanych przez Zamawiającego na szacunkowej powierzchni 2650 m2 w tym:
- emulsją asfaltową szybkorozpadową i gresami za pomocą w pełni zautomatyzowanego remontera drogowego przy średniej głębokości ubytków 5 cm na szacunkowej powierzchni 2000 m2
- asfaltem lanym z obcięciem krawędzi przy średniej głębokości ubytków 5 cm na szacunkowej powierzchni 650 m²

Remont nawierzchni bitumicznej jest to określenie obejmujące różne zabiegi techniczne do natychmiastowego wykonania, związane z usuwaniem uszkodzeń zagrażających bezpośrednio bezpieczeństwu ruchu i pozwalające na uzyskanie równej nawierzchni jezdni.

3. Wykonanie robót, rodzaje materiałów do wykonania remontów nawierzchni bitumicznych, sprzęt.

3.1. Kruszywo
Do remontu nawierzchni bitumicznych należy stosować grysy odpowiadające wymaganiom normy PN-B-11112 klasy I gat.1, z tym, że wprowadza się zwiększone wymagania dotyczące czystości i zawartości ziaren nieforemnych:
a) zawartość ziaren mniejszych od 0.075 mm odsianych na mokro, nie więcej niż 0.5% (m/m)
b) zawartość ziaren nieforemnych nie więcej niż 20% (m/m)
c) do remontu należy stosować kruszywo o wąskich frakcjach uziarnienia 2-5/5-8/4-6.3 oraz 6.3-10 /w przypadku głębokich ubytków i stosowania 2 frakcji grysów/, przy czym ilość nadziarna i podziarna powinna być jak najmniejsza.
Dopuszcza się stosowanie wąskich frakcji o wymiarach innych niż wyżej podane pod warunkiem, że zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego.
Do wykonania remontów nawierzchni bitumicznych zaleca się użycie kruszywa płukanego ze skał magmowych.
Wbudowane grysy muszą posiadać atest.

3.2. Składowanie materiałów
Wykonawca winien dysponować placem o utwardzonej nawierzchni, z zadaszoną wiatą na składowanie grysu.

3.3. Lepiszcze
Do remontu nawierzchni bitumicznych należy stosować kationową emulsję asfaltową szybkorozpadową, spełniającą wymogi zawarte w Ogólnych specyfikacjach technicznych
D-05.03.08 Nawierzchnia powierzchniowo utrwalana wyd. przez GDDP. Każda zakupiona przez wykonawcę partia emulsji winna posiadać świadectwo jakości.
3.4. Sprzęt

Do wykonania remontu nawierzchni bitumicznych należy stosować remonter drogowy zautomatyzowany, który na wyposażeniu posiada :
- jeden zbiornik na 1 frakcję grysu lub dwa zbiorniki na dwie frakcje grysu,
- kompresor o dużej wydajności tłoczonego powietrza, zapewniający dokładne oczyszczenie uszkodzonej nawierzchni, usuwający z wypełnianych ubytków pyły, drobne, luźne kruszywo, wodę oraz wszelkie inne zanieczyszczenia, zbiornik na emulsję,
- urządzenie do produkcji i wbudowania mieszanki / grys + emulsja /.

3.5. Technologia robót

Poprzez zamontowany w maszynie kompresor są czyszczone miejsca uszkodzonej nawierzchni. Po spryskaniu emulsją naprawionego uszkodzenia w nawierzchni zostanie utworzona dobra warstwa klejąca, następnie poprzez włączenie ślimaków uruchomione zostaje podawanie grysu do głowicy mieszającej grys z emulsją. Powstała mieszanka z dużą prędkością wdmuchiwana jest w naprawione miejsca. Materiał wbudowany jest dobrze uszczelniony. Po wierzchu remontowaną powierzchnię należy posypać suchym grysem.
Przy dużych ubytkach można stosować dwie frakcje grysów.

4. Oznakowanie robót

Ze względu na to, że remont nawierzchni wykonywany jest pod ruchem, konieczne jest właściwe oznakowanie odcinka robót.
Oznakowanie powinno być zgodne z instrukcją oznakowania robót w pasie drogowym stanowiącą zał. nr 1 do zarządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej oraz Spraw Wewnętrznych nr 184 z dnia 6 czerwca 1990 roku / Monitor Polski nr 24 z 1990r., poz.184 /, oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 10 października 2000 roku / Dz. U. Nr 90, poz. 1006 /, w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach.
Za prawidłowość oznakowania robót w obrębie odcinka, na którym jest wykonywany remont nawierzchni, od chwili rozpoczęcia robót aż do ich zakończenia, odpowiedzialny jest Wykonawca robót.

5. Kontrola jakości robót

Roboty winny być wykonywane przez Wykonawcę zgodnie z dokumentami przetargowymi i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.

Przed rozpoczęciem robót należy ocenić stan istniejącej nawierzchni i wspólnie z Inspektorem Nadzoru ustalić sposób jej naprawy

5.1. Badania i kontrola w trakcie wykonywania remontu

W trakcie wykonywania napraw uszkodzeń nawierzchni należy kontrolować:
- czystość remontowanej nawierzchni,
- głębokość ubytków,
- ilość / powierzchnię/ wykonanego remontu,
- równość naprawianych uszkodzeń,
- jakość użytych materiałów.

6. Odbiór wykonanych robót

Odbiory robót będą przeprowadzane jako odbiory częściowe, po wykonaniu każdego przekazanego zakresu robót.
Odbioru dokonuje inspektor nadzoru wyznaczony przez Zamawiającego w obecności przedstawicieli Wykonawcy.
Odbiór częściowy polegać będzie na obmiarze zakresu i ocenie jakości wykonanych robót, na podstawie:
- rejestrów obmiarów,

Badania przy odbiorze obejmują ocenę wizualną wyglądu zewnętrznego, jednorodności wyremontowanej nawierzchni, równości szorstkości oraz szczelności struktury.
Gotowość danej części robót do odbioru Wykonawca zgłasza wpisem do dziennika obmiaru robót z powiadomieniem Zamawiającego.
Zamawiający jest zobowiązany dokonać odbioru do 7 - dni od daty zgłoszenia.
W przypadku stwierdzenia, złej jakości robót Wykonawca wykona roboty poprawkowe w terminie 7-dni od daty odbioru częściowego.
Wykonawca będzie rozliczany wg ilości m2 wyremontowanej nawierzchni dróg.

7. Podstawa płatności

Cena jednostki obmiarowej 1m2 (jednego metra kwadratowego) remontu nawierzchni wykonanego emulsją i grysami obejmuje:
- prace pomiarowe i roboty przygotowawcze,
- oznakowanie robót,
- transport i składowanie kruszyw,
- transport i składowanie lepiszczy,
- dostawę i pracę sprzętu do robót,
- przygotowanie powierzchni nawierzchni do wykonania remontu (ocena, oczyszczenie)
- wbudowanie lepiszcza i kruszywa,
- prowadzenie obmiarów robót,
- ewentualne wykonanie badań laboratoryjnych użytych materiałów,
Należność za wykonane roboty będzie wyliczana przez Wykonawcę na podstawie potwierdzonego przez inspektora nadzoru obmiaru robót uwzględniającego powierzchnię wyremontowanych ubytków występujących na danym odcinku drogi. Pomierzona powierzchnia wykonanego remontu będzie stanowić podstawę do wyliczenia średniej głębokości wyremontowanych wybojów. Cena jednostkowa podana w formularzu cenowym dla wyliczonej średniej głębokości wybojów będzie interpolowana w sposób liniowy.

8. Informacje dodatkowe

8.1. Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z zasadami BHP i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.
8.2., Wykonawca na każde zlecenie Zamawiającego przekazane faksem wykona roboty naprawcze w terminie 24 godzin od zlecenia takiej potrzeby przez Zamawiającego i niezależnie od warunków atmosferycznych.
8.3. Wykonawca informować będzie telefonicznie Zamawiającego każdorazowo o planowanym rozpoczęciu robót na poszczególnych drogach będących w zarządzie gminy.
8.4. W oferowanej przez Wykonawcę cenie za wykonanie zadania, uwzględnione będą ponadto inne prace, nieokreślone w przedmiocie robót a niezbędne do wykonania zamówienia takie jak np.:
- w miarę potrzeb zapewnienie uzgodnienia i wykonanie organizacji ruchu na czas robót z bieżącym utrzymaniem oznakowania i jego likwidacją po zakończeniu robót oraz utrzymanie dojść i dojazdów do przyległych posesji, Pomierzona powierzchnia wykonanego remontu będzie stanowić podstawę do wyliczenia średniej głębokości wyremontowanych wybojów. Cena jednostkowa podana w formularzu cenowym dla wyliczonej średniej głębokości wybojów będzie interpolowana w sposób liniowy.
- wszelkie inne roboty konieczne do wykonania zamówienia.
8.5. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren budowy i przekazać go Zamawiającemu w ustalonym terminie.
8.6. Materiał z obróbki Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie, uwzględniając koszty związane z odwozem oraz ewentualną utylizacją.
8.7. Prace remontowe winny być wykonane zgodnie ze sztuką oraz wiedzą techniczną ze szczególnym uwzględnieniem faktu, iż ubytki w jezdni należy wypełniać masą bitumiczną po oskardowaniu, oczyszczeniu oraz ewentualnym osuszeniu miejsca przeznaczonego do wypełnienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 20395

Data publikacji: 2010-01-28

Nazwa: Gmina Wielka Wieś

Ulica: ul. Wesoła 48

Numer domu: 48

Miejscowość: Wielka Wieś

Kod pocztowy: 32-089

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 4191704

Numer faxu: 012 4191705

Adres strony internetowej: www.wielka-wies.pl

Regon: 00055178600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej dróg będących w zarządzie Gminy Wielka Wieś w roku 2010 na szacunkowej powierzchni 2.650 m²

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:

Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej dróg będących w zarządzie Gminy Wielka Wieś w roku 2010 na szacunkowej powierzchni 2.650 m²

2. Wstęp

Przedmiotem niniejszej specyfikacji są wymagania dotyczące wykonania remontu nawierzchni bitumicznych na drogach wskazanych przez Zamawiającego na szacunkowej powierzchni 2650 m2 w tym:
- emulsją asfaltową szybkorozpadową i gresami za pomocą w pełni zautomatyzowanego remontera drogowego przy średniej głębokości ubytków 5 cm na szacunkowej powierzchni 2000 m2
- asfaltem lanym z obcięciem krawędzi przy średniej głębokości ubytków 5 cm na szacunkowej powierzchni 650 m²

Remont nawierzchni bitumicznej jest to określenie obejmujące różne zabiegi techniczne do natychmiastowego wykonania, związane z usuwaniem uszkodzeń zagrażających bezpośrednio bezpieczeństwu ruchu i pozwalające na uzyskanie równej nawierzchni jezdni.

3. Wykonanie robót, rodzaje materiałów do wykonania remontów nawierzchni bitumicznych, sprzęt.

3.1. Kruszywo
Do remontu nawierzchni bitumicznych należy stosować grysy odpowiadające wymaganiom normy PN-B-11112 klasy I gat.1, z tym, że wprowadza się zwiększone wymagania dotyczące czystości i zawartości ziaren nieforemnych:
a) zawartość ziaren mniejszych od 0.075 mm odsianych na mokro, nie więcej niż 0.5% (m/m)
b) zawartość ziaren nieforemnych nie więcej niż 20% (m/m)
c) do remontu należy stosować kruszywo o wąskich frakcjach uziarnienia 2-5/5-8/4-6.3 oraz 6.3-10 /w przypadku głębokich ubytków i stosowania 2 frakcji grysów/, przy czym ilość nadziarna i podziarna powinna być jak najmniejsza.
Dopuszcza się stosowanie wąskich frakcji o wymiarach innych niż wyżej podane pod warunkiem, że zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego.
Do wykonania remontów nawierzchni bitumicznych zaleca się użycie kruszywa płukanego ze skał magmowych.
Wbudowane grysy muszą posiadać atest.

3.2. Składowanie materiałów
Wykonawca winien dysponować placem o utwardzonej nawierzchni, z zadaszoną wiatą na składowanie grysu.

3.3. Lepiszcze
Do remontu nawierzchni bitumicznych należy stosować kationową emulsję asfaltową szybkorozpadową, spełniającą wymogi zawarte w Ogólnych specyfikacjach technicznych
D-05.03.08 Nawierzchnia powierzchniowo utrwalana wyd. przez GDDP. Każda zakupiona przez wykonawcę partia emulsji winna posiadać świadectwo jakości.
3.4. Sprzęt

Do wykonania remontu nawierzchni bitumicznych należy stosować remonter drogowy zautomatyzowany, który na wyposażeniu posiada :
- jeden zbiornik na 1 frakcję grysu lub dwa zbiorniki na dwie frakcje grysu,
- kompresor o dużej wydajności tłoczonego powietrza, zapewniający dokładne oczyszczenie uszkodzonej nawierzchni, usuwający z wypełnianych ubytków pyły, drobne, luźne kruszywo, wodę oraz wszelkie inne zanieczyszczenia, zbiornik na emulsję,
- urządzenie do produkcji i wbudowania mieszanki / grys + emulsja /.

3.5. Technologia robót

Poprzez zamontowany w maszynie kompresor są czyszczone miejsca uszkodzonej nawierzchni. Po spryskaniu emulsją naprawionego uszkodzenia w nawierzchni zostanie utworzona dobra warstwa klejąca, następnie poprzez włączenie ślimaków uruchomione zostaje podawanie grysu do głowicy mieszającej grys z emulsją. Powstała mieszanka z dużą prędkością wdmuchiwana jest w naprawione miejsca. Materiał wbudowany jest dobrze uszczelniony. Po wierzchu remontowaną powierzchnię należy posypać suchym grysem.
Przy dużych ubytkach można stosować dwie frakcje grysów.

4. Oznakowanie robót

Ze względu na to, że remont nawierzchni wykonywany jest pod ruchem, konieczne jest właściwe oznakowanie odcinka robót.
Oznakowanie powinno być zgodne z instrukcją oznakowania robót w pasie drogowym stanowiącą zał. nr 1 do zarządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej oraz Spraw Wewnętrznych nr 184 z dnia 6 czerwca 1990 roku / Monitor Polski nr 24 z 1990r., poz.184 /, oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 10 października 2000 roku / Dz. U. Nr 90, poz. 1006 /, w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach.
Za prawidłowość oznakowania robót w obrębie odcinka, na którym jest wykonywany remont nawierzchni, od chwili rozpoczęcia robót aż do ich zakończenia, odpowiedzialny jest Wykonawca robót.

5. Kontrola jakości robót

Roboty winny być wykonywane przez Wykonawcę zgodnie z dokumentami przetargowymi i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.

Przed rozpoczęciem robót należy ocenić stan istniejącej nawierzchni i wspólnie z Inspektorem Nadzoru ustalić sposób jej naprawy

5.1. Badania i kontrola w trakcie wykonywania remontu

W trakcie wykonywania napraw uszkodzeń nawierzchni należy kontrolować:
- czystość remontowanej nawierzchni,
- głębokość ubytków,
- ilość / powierzchnię/ wykonanego remontu,
- równość naprawianych uszkodzeń,
- jakość użytych materiałów.

6. Odbiór wykonanych robót

Odbiory robót będą przeprowadzane jako odbiory częściowe, po wykonaniu każdego przekazanego zakresu robót.
Odbioru dokonuje inspektor nadzoru wyznaczony przez Zamawiającego w obecności przedstawicieli Wykonawcy.
Odbiór częściowy polegać będzie na obmiarze zakresu i ocenie jakości wykonanych robót, na podstawie:
- rejestrów obmiarów,

Badania przy odbiorze obejmują ocenę wizualną wyglądu zewnętrznego, jednorodności wyremontowanej nawierzchni, równości szorstkości oraz szczelności struktury.
Gotowość danej części robót do odbioru Wykonawca zgłasza wpisem do dziennika obmiaru robót z powiadomieniem Zamawiającego.
Zamawiający jest zobowiązany dokonać odbioru do 7 - dni od daty zgłoszenia.
W przypadku stwierdzenia, złej jakości robót Wykonawca wykona roboty poprawkowe w terminie 7-dni od daty odbioru częściowego.
Wykonawca będzie rozliczany wg ilości m2 wyremontowanej nawierzchni dróg.

7. Podstawa płatności

Cena jednostki obmiarowej 1m2 (jednego metra kwadratowego) remontu nawierzchni wykonanego emulsją i grysami obejmuje:
- prace pomiarowe i roboty przygotowawcze,
- oznakowanie robót,
- transport i składowanie kruszyw,
- transport i składowanie lepiszczy,
- dostawę i pracę sprzętu do robót,
- przygotowanie powierzchni nawierzchni do wykonania remontu (ocena, oczyszczenie)
- wbudowanie lepiszcza i kruszywa,
- prowadzenie obmiarów robót,
- ewentualne wykonanie badań laboratoryjnych użytych materiałów,
Należność za wykonane roboty będzie wyliczana przez Wykonawcę na podstawie potwierdzonego przez inspektora nadzoru obmiaru robót uwzględniającego powierzchnię wyremontowanych ubytków występujących na danym odcinku drogi. Pomierzona powierzchnia wykonanego remontu będzie stanowić podstawę do wyliczenia średniej głębokości wyremontowanych wybojów. Cena jednostkowa podana w formularzu cenowym dla wyliczonej średniej głębokości wybojów będzie interpolowana w sposób liniowy.

8. Informacje dodatkowe

8.1. Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z zasadami BHP i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.
8.2., Wykonawca na każde zlecenie Zamawiającego przekazane faksem wykona roboty naprawcze w terminie 24 godzin od zlecenia takiej potrzeby przez Zamawiającego i niezależnie od warunków atmosferycznych.
8.3. Wykonawca informować będzie telefonicznie Zamawiającego każdorazowo o planowanym rozpoczęciu robót na poszczególnych drogach będących w zarządzie gminy.
8.4. W oferowanej przez Wykonawcę cenie za wykonanie zadania, uwzględnione będą ponadto inne prace, nieokreślone w przedmiocie robót a niezbędne do wykonania zamówienia takie jak np.:
- w miarę potrzeb zapewnienie uzgodnienia i wykonanie organizacji ruchu na czas robót z bieżącym utrzymaniem oznakowania i jego likwidacją po zakończeniu robót oraz utrzymanie dojść i dojazdów do przyległych posesji, Pomierzona powierzchnia wykonanego remontu będzie stanowić podstawę do wyliczenia średniej głębokości wyremontowanych wybojów. Cena jednostkowa podana w formularzu cenowym dla wyliczonej średniej głębokości wybojów będzie interpolowana w sposób liniowy.
- wszelkie inne roboty konieczne do wykonania zamówienia.
8.5. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren budowy i przekazać go Zamawiającemu w ustalonym terminie.
8.6. Materiał z obróbki Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie, uwzględniając koszty związane z odwozem oraz ewentualną utylizacją.
8.7. Prace remontowe winny być wykonane zgodnie ze sztuką oraz wiedzą techniczną ze szczególnym uwzględnieniem faktu, iż ubytki w jezdni należy wypełniać masą bitumiczną po oskardowaniu, oczyszczeniu oraz ewentualnym osuszeniu miejsca przeznaczonego do wypełnienia.

Kody CPV:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2010

Informacja na temat wadium: Zamawiajacy nie wymaga wadium

opis_war:
1 Do przetargu zostaną zakwalifikowani Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy w tym w szczególności spełniają warunek

1/ posiadania wiedzy i doświadczenia tj. wykonali w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej 1 robotą budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robocie budowlanej stanowiącej przedmiot zamówienia o wartości 100 tys. zł każda.

2/dysponowania personelem tj. mieć w dyspozycji :
-1 kierownika budowy z uprawnieniami w specjalności drogowej.
- 1 osobę uprawnioną do kierowania ruchem drogowym

3/dysponowania potencjałem technicznym : mieć w dyspozycji sprzęt niezbędny do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia Wymagane minimum potencjału technicznego to :
- remonter drogowy szt. 1 ( skrapiarka) zautomatyzowany, który na wyposażeniu posiada:
jeden zbiornik na jedną frakcję grysu lub dwa zbiorniki na dwie frakcje grysu.
kompresor o dużej wydajności tłoczonego powietrza, zapewniający dokładne oczyszczenie uszkodzonej nawierzchni usuwający z wypełnianych ubytków pyły, drobne, luźne kruszywo, wodę oraz wszelkie inne zanieczyszczenia, zbiornik na emulsję.
urządzenie do produkcji i wbudowania mieszanki / grys + emulsja/- skrapiarka
- płyty zagęszczające - szt.2
- samochód samowyładowczy - szt. 1
- remonter do asfaltu lanego - szt.1

4/. Zamówienie może być udzielone wyłącznie Wykonawcy który nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy.

2. Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków zostanie dokonana według formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach przedstawionych w ofercie.

3 Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4 Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków o których mowa w Rozdz. VI ust.1 pkt 1-3 polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w ust.3 a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w Rozdz. VII ust. 2 pkt 2.1 i 2.2 siwz.

inf_osw:
Na potwierdzenie spełnienia warunków, o których mowa w art. 22 ust 1, Wykonawcy winni przedstawić następujące dokumenty i oświadczenia:

1.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa
w art. 22 ust. 1 pkt. 1-4 ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie z treścią załącznika nr 2 do niniejszej specyfikacji.

1.2. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - na formularzu zgodnym z treścią załącznika Nr 4 do niniejszej specyfikacji.
Wymagane minimum :
1 1 kierownik budowy z uprawnieniami w specjalności drogowej
2 1 osoba uprawniona do kierowania ruchem drogowym

1.3. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia , posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

1.4. Wykaz wykonanych robót w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości daty i miejsca wykonania, zgodnie z treścią załącznika nr 5 - Wykaz robót , do niniejszej SIWZ. Wymagane minimum to 1 robota budowlana odpowiadająca swoim rodzajem robocie stanowiącej przedmiot zamówienia o wartości 100 tys. zł każda.

1.5 Dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

1.6 Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami zgodnie z treścią załącznika nr 6 do niniejszej siwz . Wymagane minimum potencjału technicznego to:
- remonter drogowy szt. 1 ( skrapiarka) zautomatyzowany, który na wyposażeniu posiada:
jeden zbiornik na jedną frakcję grysu lub dwa zbiorniki na dwie frakcje grysu.
kompresor o dużej wydajności tłoczonego powietrza, zapewniający dokładne oczyszczenie uszkodzonej nawierzchni usuwający z wypełnianych ubytków pyły, drobne, luźne kruszywo, wodę oraz wszelkie inne zanieczyszczenia, zbiornik na emulsję.
urządzenie do produkcji i wbudowania mieszanki / grys + emulsja/- skrapiarka
- płyty zagęszczające - szt.2
- samochód samowyładowczy - szt. 1
- remonter do asfaltu lanego - szt.1

1.7. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów zgodnie z art.26 ust 2b ustawy do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - jeżeli dotyczy

2. Na potwierdzenie spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust 1i 2 , Wykonawcy winni przedstawić następujące dokumenty i oświadczenia:

2.1 Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust.1 i 2 ustawy wypełnione i podpisane odpowiednio przez osoby upoważnione - Załącznik nr 3 do niniejszej siwz

2.2 Oświadczenie lub dokument wskazujący na brak podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2.2.1 Aktualny odpis z właściwego rejestru jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert lub

2.2.2. W stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy- Załącznik nr 3A do siwz.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wielka-wies.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Wielka Wieś, 32-089 Wielka Wieś, ul. Wesoła 48

Data składania wniosków, ofert: 18/02/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Urząd Gminy Wielka Wieś, 32-089 Wielka Wieś, ul. Wesoła 48, Biuro Obsługi Interesantów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Podobne przetargi

302244 / 2010-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Gdowie - Gdów (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Odbudowa drogi gminnej nr 560110 K (dz. Nr 44/1) dł. 400m w miejscowości Niewiarów.

249199 / 2010-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Stryszawa - Stryszawa (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
ODBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 0445012 PRZEZ BÓR W KRZESZOWIE W RAMACH USUWANIA SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH- ETAP I

234574 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Bochni z siedzibą w Nowym Wiśniczu - Nowy Wiśnicz (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych emulsją asfaltową i grysami przy użyciu remontera - 2 zadania: Zadanie nr 1 - Rejon północ - emulsją z grysami Zadanie nr 2 - Rejon południe - emulsją z grysami

129577 / 2009-08-07 - Inny: Jednostka budżetowa sam. ter. Powiatu Wielickiego - Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Wykonanie prac uzupełniających do umowy nr ZDP/2222/01/2009 z dnia 17.02.2009r. nieprzekraczających 50 % zamówienia podstawowego pn: Remont cząstkowy nawierzchni asfaltowych na drogach powiatowych Powiatu Wielickiego w 2009 r. Część I: Remont cząstkowy nawierzchni asfaltowych dróg powiatowych na terenie gmin: Wieliczka, Biskupice, Niepołomice

286798 / 2009-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Gdowie - Gdów (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
roboty uzupełniające do zamóweinia PNZ.IV.340/ZP-8/2009: roboty związane z przebudową drogi w msc Stryszowa

246371 / 2011-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łapsze Niżne - Łapsze Niżne (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych o nazwie lokalnej Pod Majowom Góre w miejscowości Kacwin

49213 / 2014-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych Proszowice - Proszowice (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych w 2014r administrowanych przez ZDP Proszowice z podziałem na 2 zadania Zadanie nr.1 - zał nr 12 - remont wykonany remonterem metodą ciśnieniową przy użyciu emulsji i grysów. Przewidywana ilość mieszanki do wbudowania - 220 ton. Zadanie nr.2 - zał nr13 - remont wykonany remonterem metodą ciśnieniową przy użyciu emulsji i grysów. Przewidywana ilość mieszanki do wbudowania - 180 ton.

100274 / 2009-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Mszana Dolna - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont po powodzi dróg miejskich w Mszanie Dolnej: - ul. Spadochroniarzy boczna do Sutorów w km 0+600-0+725 - ul. Matejki do przejazdu kolejowego w km 0+000-0+200 - ul. Żeromskiego w km 0+000-0+070 - ul. Krakowska boczna do os. Krupciówka (koło P.Wydry) w km 0+260-0+390 - ul. Zarabie boczna do P.Gacek w km 0+000-0+560 - ul. Orkana boczna wjazd przy posesji P.Kuziak w km 0+000-0+417 - ul. Marka boczna koło posesji P.Zając w km 0+000-0+100 - ul. Ogrodowa na Stacją PKP w km 0+000-0+100 - łącznik Krakowska - Starowiejska obok myjni P.Żądły w km 0+000-0+077

163174 / 2010-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Miechów (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
- Likwidacja przełomów typu ciężkiego na powierzchni 715,40m2 na drodze powiatowej 1186K w m. Swojczany i m.Charsznica. - Zamontowanie sączków z rur perforowanych w tłuczniu i otoczonych włókniną na dł. 58m.

311964 / 2013-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łapsze Niżne - Łapsze Niżne (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Usuwanie skutków klęsk żywiołowych z 2010r. w infrastrukturze komunalnej - część II

375972 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Gręboszów - Gręboszów (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont drogi gminnej Przez wieś nr K180102 w miejscowości Lubiczko w km 0+000-0+600

71236 / 2012-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jordanów - Jordanów (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg gminnych na terenie Gminy Jordanów z użyciem emulsji modyfikowanej K 1-70 oraz masy mineralno-asfaltowej przy zastosowaniu remonterów.

16898 / 2013-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Oświęcimiu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remonty cząstkowe - pozimowe i letnie łatanie wyboi w jezdni dróg powiatowych na terenie powiatu oświęcimskiego

43709 / 2013-03-22 - Inny: Jednostka Budżetowa Powiatu

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1544 K Chełmiec - Naszacowice w km 0+020 - 5+400 i 5+500 - 11+500 wraz z odnową nawierzchni jezdni i chodników

240666 / 2015-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Nowy Targ - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Bieżące remonty ulic, chodników, placów, mostów i przepustów na terenie miasta Nowy Targ w 2015 r

347096 / 2009-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Raciechowice (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont dróg gminnych i infrastruktury drogowej w gminie Raciechowice uszkodzonych w wyniku działania powodzi - IV kwartał

100110 / 2010-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg - Limanowa (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Wykonanie robót drogowych związanych z całorocznym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie Powiatu Limanowskiego w 2010 roku

181436 / 2009-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Mszana Dolna - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont po powodzi dróg miejskich w Mszanie Dolnej: - ul. Zarabie boczna do potoku Adamczykowego oraz posesji P. Micka w km 0+000-0+500 - ul. Smrekowa w km 0+000-0+160 - ul. Słomka boczna os. Bodziochy za potokiem w km 0+000-0+150

439386 / 2012-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biecz - Biecz (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Odbudowa drogi gminnej Belna Górna w m. Biecz w km 2+650 - 3+000 dofinansowana w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

22546 / 2012-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Bochnia - Bochnia (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont cząstkowy dróg miejskich i powiatowych na terenie miasta Bochnia

346366 / 2009-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Laskowa - Laskowa (małopolskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Odbudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Laskowa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych