Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

165925 / 2011-06-15 - Administracja samorządowa / Ośrodek Pomocy Społecznej (Grybów)

ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ ZAWODOWYCH

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla grupy 17 osób będących beneficjentami ostatecznymi projektu systemowego realizowanego przez OPS w 2011 roku pn.: DOBRY START SZANSĄ NA PRACĘ w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Osoby, które będą uczestniczyć w szkoleniach brały udział w warsztatach kompetencji społecznych finansowanych w ramach ww. programu.
2. Wykaz szkoleń wraz z zakresem tematycznym:
1) Komputer oraz kasa fiskalna, liczba osób: 17, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 15. Tematyka:
- Kasy fiskalne - kryteria, warunki doboru i zakup,
- Kasy fiskalne - obsługa,
- Podstawy technik informatycznych,
- Użytkowanie komputerów,
- Przetwarzanie tekstów,
- Arkusze kalkulacyjne,
- Usługi w sieci INTERNET.
b) Zajęcia praktyczne - liczba godzin: min. 25
2) Sprzedawca, liczba osób: 3, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 40. Tematyka:
- Zagadnienia prawne: umowa sprzedaży,
- Finanse,
- Towaroznawstwo ogólne,
- Marketing,
- Odpowiedzialność sprzedawcy,
- Ustawa o podatku od towarów i usług,
- Obsługa terminala płatniczego,
- Komunikacja anglojęzyczna z klientem,
- Handel detaliczny i hurtowy,
- Etyka kupiecka,
b) Zajęcia praktyczne- liczba godzin: min: 60.
3) Masażysta, liczba osób: 6 osób, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne, - liczba godzin: min: 40. Tematyka:
- Wstęp do masażu,
- Biologiczne i anatomiczne podstawy masażu,
- Techniki stosowane w masażu klasycznym,
- Wpływ masażu na organizm ludzki,
- Wskazania i przeciwwskazania do masażu,
- Masaże poszczególnych odcinków ciała - grzbiet, kark, obręcz barkowa i kończyna górna, klatka piersiowa, powłoki brzuszne, obręcz biodrowa (masaż pośladków) i kończyna górna,
- Kinezyterapia,
- Fizykoterapia,
- Masaż całego ciała,
- Elementy masażu klasycznego-leczniczego.
b) Zajęcia praktyczne, - liczba godzin: min. 60.
4) Fryzjer, liczba osób: 2 osoby, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 40. Tematyka:
- Higiena zawodowa oraz BHP w zawodzie fryzjera
- Podstawy obsługi klienta
- Narzędzia i przyrządy fryzjerskie. Podstawy koloryzacji
- Podstawy chemiczne materiałów i produktów fryzjerskich
- Pielęgnacja włosów
- Techniki strzyżenia i stylizacji
- Farbowanie, rozjaśnianie i dekoloryzacja
- Trwała ondulacja
- Układanie włosów
- Stylizacja włosów
- Fryzury okolicznościowe
b) Zajęcia praktyczne, - liczba godzin: min. 60.
5) Wizaż i stylizacja paznokci, liczba osób: 4 osoby, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 30. Tematyka:
- Profesjonalne akcesoria, niezbędnik wizażysty, stanowisko pracy
- Ochrona i pielęgnacja skóry z rozpoznaniem swojego typu cery
- Prawidłowy demakijaż, dobór kosmetyków pielęgnacyjnych
- Makijaż korekcyjny i fotograficzny
- Makijaż ślubny
- Makijaż dzienny i wieczorowy, smoky eses
- Makijaż ust -korekta kształtu
- Makijaż oka -korekta kształtu cieniami
- Regulacja i henna brwi
- Zabiegi regenerujące na dłonie
- Przedłużanie metodą żelową i akrylową
- Stylizacja paznokci: tipsy żelowe, naturalne, szklane.
- Zdobienie żelem kolorowym, nanoszenie ozdób, manicure
- Ściąganie tipsów, technika uzupełniania, korekty i odnowy
- Sztuka wykonania zabiegu bez uszkodzeń naturalnej płytki
b) Zajęcia praktyczne, - liczba godzin: min. 50
6) Pracownik kadrowo-płacowy, liczba osób: 2 osoby, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 40. Tematyka:
- podstawowe zagadnienia prawa pracy
- umowa o pracę
- dokumentacja pracownicza
- urlopy i nieobecności
- ewidencja czasu pracy
- rozwiązanie stosunku pracy
- szczególne formy zatrudnienia
- umowy cywilnoprawne
- wynagrodzenia
- rozliczanie z Urzędem Skarbowym
- rozliczanie z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego z ZUS
- warsztaty praktyczne na programach kadrowo-płacowych np. Płatnik
b) Zajęcia praktyczne, - liczba godzin: min. 60
3. Kurs Komputer oraz kasa fiskalna przeznaczony jest dla wszystkich uczestników projektu i Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia w czasie trwania tego kursu innych kursów.
4. Wykonawca odpowiada za wynajem sali dydaktycznej adekwatnej do wielkości grupy i wyposażonej w sprzęt i przedmioty niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkoleń, w tym materiały szkoleniowe dla uczestników (zeszyty, długopisy, itp.).
5. Szkolenia prowadzone będą w jednej grupie. Zamawiający wymaga, aby szkolenia odbywały się w kolejno następujących po sobie dniach powszednich, max. po 8 godzin zegarowych dziennie dla jednego uczestnika, w godzinach miedzy 8:00 a 17:00. Obowiązek przeprowadzania szkolenia w dni powszednie oznacza, że niedopuszczalne jest zaplanowanie i prowadzenie zajęć w sobotę, niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. Wymaga się, aby szkolenie trwało w tygodniu przeciętnie niemniej niż 30 godzin zegarowych zgodnie z art. 40 ust.4 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008, Nr 69, poz. 415 z późn. zm.).
6. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, długość przerw może być ustalona w sposób elastyczny.
7. Przed terminem rozpoczęcia szkolenia Zamawiający przekaże Wykonawcy imienny wykaz osób skierowanych do odbycia kursu.
8. Każdego dnia trwania szkolenia musi być prowadzony dziennik zajęć teoretycznych/praktycznych zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r., Nr 31, poz. 216), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, ilość godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, lista obecności, podpis wykładowcy/instruktora.
9. Zagadnienia określające temat zajęć edukacyjnych powinny być szczegółowo rozpisane w programie szkolenia.
10. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność: program szkolenia i harmonogram zajęć, materiały piśmiennicze (zeszyt z trwale zespolonymi kartkami), oraz długopis, do przekazania których zobowiązany jest Wykonawca na własny koszt.
11. Materiały szkoleniowe przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi szkolenia muszą być adekwatne do treści szkolenia, dobre jakościowo.
12. Wykonawca jest zobowiązany do informowania uczestników szkolenia o sposobie finansowania Projektu DOBRY START SZANSĄ NA PRACĘ w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez umieszczenie logo POKL, EFS i UE na materiałach dotyczących szkolenia oraz materiałach dydaktycznych przeznaczonych dla uczestników szkoleń.
13. Wykonawca jest zobowiązany do umieszczania w miejscach, gdzie odbywać się będzie szkolenie plakatów i ulotek promujących projekt, o którym mowa w pkt. 12.
14. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem, na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
15. Szkolenie powinno mieć opiekuna z ramienia Instytucji Szkoleniowej czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
16. Lokal, w którym będą przeprowadzane zajęcia powinien być przestronny i przewiewny, posiadać pomieszczenia sanitarne, gwarantujący naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy, a jego wyposażenie i pomoce dydaktyczne dostosowane doprowadzenia szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
17. Miejscem wykonania zamówienia jest miasto Grybów, województwo małopolskie, dopuszcza się możliwość organizacji szkolenia w odległości do 30 km od Grybowa. W przypadku organizacji szkolenia poza terenem Grybowa Wykonawca jest zobowiązany pokryć koszt transportu na zajęcia teoretyczne i praktyczne uczestników szkolenia, w tym również koszt transportu z zajęć.
18. W przypadku wynajmu sali do prowadzenia zajęć wymagany jest dokument potwierdzający zgodę wynajmującego lokal na czas realizacji szkolenia objętego zakresem niniejszej umowy.
19. Szkolenie winno być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia oraz przedstawionym harmonogramem uwzględniającym godzinowy podział zajęć w ujęciu tygodniowym.
20. Uczestnikom szkolenia, każdego dnia, w czasie trwania przerw należy zapewnić catering, co najmniej w postaci: kawa, herbata z dodatkami cukru, mlekaśmietanki oraz ciastka deserowe, ponadto jeden ciepły posiłek dziennie (obiad dwudaniowy).
21. Wykonawca po zakończeniu szkolenia zobowiązany jest przeprowadzić egzamin końcowy.
22. Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia, którzy ukończą kurs z wynikiem pozytywnym:
23. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wg. wzoru z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. (Dz. U. z 2006r., Nr 31, poz. 216) w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy i umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych lub inne zaświadczenie właściwe ze względu na specyfikę szkolenia, określone odrębnymi przepisami.
24. Certyfikat o ukończeniu szkolenia opatrzony w logo/dane Wykonawcy oraz logotyp Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logo Unii Europejskiej wraz z odniesieniem(podpisem) Europejski Fundusz Społeczny.
25. Udział innych osób w szkoleniu lub łączenie kilku grup o tej samej tematyce szkolenia jest możliwe wyłącznie za zgodą Zamawiającego.
26. Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków osób skierowanych na szkolenie (ubezpieczenie NW), zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego listą uczestników. W przypadku przerwania udziału przez któregoś z uczestników i skierowanie przez Zamawiającego na miejsce tej osoby kolejnego uczestnika, Wykonawca zobowiązuje się ubezpieczyć również tę osobę. Umowa ubezpieczenia powinna być zawarta niezwłocznie, nie później niż przed rozpoczęciem szkolenia. Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginał/-y, polisy ubezpieczeniowej obejmującej osoby skierowane na szkolenie/kurs, najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
27. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia zamawiającemu w terminie do 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy szczegółowy harmonogram szkoleń zawierający: miejsce prowadzenia szkoleń oraz terminy przeprowadzenia poszczególnych zajęć.
28. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia m.in.: dziennik zajęć edukacyjnych zawierających listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkoleń i uzyskanie kwalifikacji oraz przekazania jej Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 165925

Data publikacji: 2011-06-15

Nazwa: Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Ogrodowa 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Grybów

Kod pocztowy: 33-330

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 4452162

Numer faxu: 018 4452162

Adres strony internetowej: www.bip.grybow.pl

Regon: 49203444300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ ZAWODOWYCH

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla grupy 17 osób będących beneficjentami ostatecznymi projektu systemowego realizowanego przez OPS w 2011 roku pn.: DOBRY START SZANSĄ NA PRACĘ w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Osoby, które będą uczestniczyć w szkoleniach brały udział w warsztatach kompetencji społecznych finansowanych w ramach ww. programu.
2. Wykaz szkoleń wraz z zakresem tematycznym:
1) Komputer oraz kasa fiskalna, liczba osób: 17, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 15. Tematyka:
- Kasy fiskalne - kryteria, warunki doboru i zakup,
- Kasy fiskalne - obsługa,
- Podstawy technik informatycznych,
- Użytkowanie komputerów,
- Przetwarzanie tekstów,
- Arkusze kalkulacyjne,
- Usługi w sieci INTERNET.
b) Zajęcia praktyczne - liczba godzin: min. 25
2) Sprzedawca, liczba osób: 3, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 40. Tematyka:
- Zagadnienia prawne: umowa sprzedaży,
- Finanse,
- Towaroznawstwo ogólne,
- Marketing,
- Odpowiedzialność sprzedawcy,
- Ustawa o podatku od towarów i usług,
- Obsługa terminala płatniczego,
- Komunikacja anglojęzyczna z klientem,
- Handel detaliczny i hurtowy,
- Etyka kupiecka,
b) Zajęcia praktyczne- liczba godzin: min: 60.
3) Masażysta, liczba osób: 6 osób, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne, - liczba godzin: min: 40. Tematyka:
- Wstęp do masażu,
- Biologiczne i anatomiczne podstawy masażu,
- Techniki stosowane w masażu klasycznym,
- Wpływ masażu na organizm ludzki,
- Wskazania i przeciwwskazania do masażu,
- Masaże poszczególnych odcinków ciała - grzbiet, kark, obręcz barkowa i kończyna górna, klatka piersiowa, powłoki brzuszne, obręcz biodrowa (masaż pośladków) i kończyna górna,
- Kinezyterapia,
- Fizykoterapia,
- Masaż całego ciała,
- Elementy masażu klasycznego-leczniczego.
b) Zajęcia praktyczne, - liczba godzin: min. 60.
4) Fryzjer, liczba osób: 2 osoby, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 40. Tematyka:
- Higiena zawodowa oraz BHP w zawodzie fryzjera
- Podstawy obsługi klienta
- Narzędzia i przyrządy fryzjerskie. Podstawy koloryzacji
- Podstawy chemiczne materiałów i produktów fryzjerskich
- Pielęgnacja włosów
- Techniki strzyżenia i stylizacji
- Farbowanie, rozjaśnianie i dekoloryzacja
- Trwała ondulacja
- Układanie włosów
- Stylizacja włosów
- Fryzury okolicznościowe
b) Zajęcia praktyczne, - liczba godzin: min. 60.
5) Wizaż i stylizacja paznokci, liczba osób: 4 osoby, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 30. Tematyka:
- Profesjonalne akcesoria, niezbędnik wizażysty, stanowisko pracy
- Ochrona i pielęgnacja skóry z rozpoznaniem swojego typu cery
- Prawidłowy demakijaż, dobór kosmetyków pielęgnacyjnych
- Makijaż korekcyjny i fotograficzny
- Makijaż ślubny
- Makijaż dzienny i wieczorowy, smoky eses
- Makijaż ust -korekta kształtu
- Makijaż oka -korekta kształtu cieniami
- Regulacja i henna brwi
- Zabiegi regenerujące na dłonie
- Przedłużanie metodą żelową i akrylową
- Stylizacja paznokci: tipsy żelowe, naturalne, szklane.
- Zdobienie żelem kolorowym, nanoszenie ozdób, manicure
- Ściąganie tipsów, technika uzupełniania, korekty i odnowy
- Sztuka wykonania zabiegu bez uszkodzeń naturalnej płytki
b) Zajęcia praktyczne, - liczba godzin: min. 50
6) Pracownik kadrowo-płacowy, liczba osób: 2 osoby, zakres szkolenia:
a) Zajęcia teoretyczne - liczba godzin: min: 40. Tematyka:
- podstawowe zagadnienia prawa pracy
- umowa o pracę
- dokumentacja pracownicza
- urlopy i nieobecności
- ewidencja czasu pracy
- rozwiązanie stosunku pracy
- szczególne formy zatrudnienia
- umowy cywilnoprawne
- wynagrodzenia
- rozliczanie z Urzędem Skarbowym
- rozliczanie z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego z ZUS
- warsztaty praktyczne na programach kadrowo-płacowych np. Płatnik
b) Zajęcia praktyczne, - liczba godzin: min. 60
3. Kurs Komputer oraz kasa fiskalna przeznaczony jest dla wszystkich uczestników projektu i Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia w czasie trwania tego kursu innych kursów.
4. Wykonawca odpowiada za wynajem sali dydaktycznej adekwatnej do wielkości grupy i wyposażonej w sprzęt i przedmioty niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkoleń, w tym materiały szkoleniowe dla uczestników (zeszyty, długopisy, itp.).
5. Szkolenia prowadzone będą w jednej grupie. Zamawiający wymaga, aby szkolenia odbywały się w kolejno następujących po sobie dniach powszednich, max. po 8 godzin zegarowych dziennie dla jednego uczestnika, w godzinach miedzy 8:00 a 17:00. Obowiązek przeprowadzania szkolenia w dni powszednie oznacza, że niedopuszczalne jest zaplanowanie i prowadzenie zajęć w sobotę, niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. Wymaga się, aby szkolenie trwało w tygodniu przeciętnie niemniej niż 30 godzin zegarowych zgodnie z art. 40 ust.4 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008, Nr 69, poz. 415 z późn. zm.).
6. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, długość przerw może być ustalona w sposób elastyczny.
7. Przed terminem rozpoczęcia szkolenia Zamawiający przekaże Wykonawcy imienny wykaz osób skierowanych do odbycia kursu.
8. Każdego dnia trwania szkolenia musi być prowadzony dziennik zajęć teoretycznych/praktycznych zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r., Nr 31, poz. 216), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, ilość godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, lista obecności, podpis wykładowcy/instruktora.
9. Zagadnienia określające temat zajęć edukacyjnych powinny być szczegółowo rozpisane w programie szkolenia.
10. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność: program szkolenia i harmonogram zajęć, materiały piśmiennicze (zeszyt z trwale zespolonymi kartkami), oraz długopis, do przekazania których zobowiązany jest Wykonawca na własny koszt.
11. Materiały szkoleniowe przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi szkolenia muszą być adekwatne do treści szkolenia, dobre jakościowo.
12. Wykonawca jest zobowiązany do informowania uczestników szkolenia o sposobie finansowania Projektu DOBRY START SZANSĄ NA PRACĘ w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez umieszczenie logo POKL, EFS i UE na materiałach dotyczących szkolenia oraz materiałach dydaktycznych przeznaczonych dla uczestników szkoleń.
13. Wykonawca jest zobowiązany do umieszczania w miejscach, gdzie odbywać się będzie szkolenie plakatów i ulotek promujących projekt, o którym mowa w pkt. 12.
14. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem, na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
15. Szkolenie powinno mieć opiekuna z ramienia Instytucji Szkoleniowej czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
16. Lokal, w którym będą przeprowadzane zajęcia powinien być przestronny i przewiewny, posiadać pomieszczenia sanitarne, gwarantujący naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy, a jego wyposażenie i pomoce dydaktyczne dostosowane doprowadzenia szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
17. Miejscem wykonania zamówienia jest miasto Grybów, województwo małopolskie, dopuszcza się możliwość organizacji szkolenia w odległości do 30 km od Grybowa. W przypadku organizacji szkolenia poza terenem Grybowa Wykonawca jest zobowiązany pokryć koszt transportu na zajęcia teoretyczne i praktyczne uczestników szkolenia, w tym również koszt transportu z zajęć.
18. W przypadku wynajmu sali do prowadzenia zajęć wymagany jest dokument potwierdzający zgodę wynajmującego lokal na czas realizacji szkolenia objętego zakresem niniejszej umowy.
19. Szkolenie winno być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia oraz przedstawionym harmonogramem uwzględniającym godzinowy podział zajęć w ujęciu tygodniowym.
20. Uczestnikom szkolenia, każdego dnia, w czasie trwania przerw należy zapewnić catering, co najmniej w postaci: kawa, herbata z dodatkami cukru, mlekaśmietanki oraz ciastka deserowe, ponadto jeden ciepły posiłek dziennie (obiad dwudaniowy).
21. Wykonawca po zakończeniu szkolenia zobowiązany jest przeprowadzić egzamin końcowy.
22. Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia, którzy ukończą kurs z wynikiem pozytywnym:
23. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wg. wzoru z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. (Dz. U. z 2006r., Nr 31, poz. 216) w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy i umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych lub inne zaświadczenie właściwe ze względu na specyfikę szkolenia, określone odrębnymi przepisami.
24. Certyfikat o ukończeniu szkolenia opatrzony w logo/dane Wykonawcy oraz logotyp Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logo Unii Europejskiej wraz z odniesieniem(podpisem) Europejski Fundusz Społeczny.
25. Udział innych osób w szkoleniu lub łączenie kilku grup o tej samej tematyce szkolenia jest możliwe wyłącznie za zgodą Zamawiającego.
26. Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków osób skierowanych na szkolenie (ubezpieczenie NW), zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego listą uczestników. W przypadku przerwania udziału przez któregoś z uczestników i skierowanie przez Zamawiającego na miejsce tej osoby kolejnego uczestnika, Wykonawca zobowiązuje się ubezpieczyć również tę osobę. Umowa ubezpieczenia powinna być zawarta niezwłocznie, nie później niż przed rozpoczęciem szkolenia. Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginał/-y, polisy ubezpieczeniowej obejmującej osoby skierowane na szkolenie/kurs, najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
27. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia zamawiającemu w terminie do 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy szczegółowy harmonogram szkoleń zawierający: miejsce prowadzenia szkoleń oraz terminy przeprowadzenia poszczególnych zajęć.
28. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia m.in.: dziennik zajęć edukacyjnych zawierających listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkoleń i uzyskanie kwalifikacji oraz przekazania jej Zamawiającemu po zakończeniu szkolenia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę Wykonawcy w oparciu o Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz.U. z 2004 r., Nr 236, poz. 2365)

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej po jednym szkoleniu zawodowym z poniższej tematyki:
- komputer oraz kasa fiskalna,
- masażysta
- wizaż i stylizacja paznokci,
- sprzedawca,

Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca złoży oświadczenie, że spełnia warunki udziału w postępowaniu zawarte w art. 22, ust. 1 Pzp

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca złoży oświadczenie, że spełnia warunki udziału w postępowaniu zawarte w art. 22, ust. 1 Pzp

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca złoży oświadczenie, że spełnia warunki udziału w postępowaniu zawarte w art. 22, ust. 1 Pzp

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

inne_dokumenty:
1) Formularz oferty, wg załączonego wzoru (zał. nr 1 do SIWZ); 2) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik; 3) zaakceptowany (parafowany) wzór umowy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.grybow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Ośrodek Pomocy Społecznej, 33-330 Grybów, ul. Ogrodowa 4.

Data składania wniosków, ofert: 22/06/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Ośrodek Pomocy Społecznej, 33-330 Grybów, ul. Ogrodowa 4.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest finansowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

158410 / 2010-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach - Słopnice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pod nazwą: Czas na aktywność w gminie Słopnice

314990 / 2012-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Korzenna - Korzenna (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ŚWIADCZENIE USŁUGI EDUKACYJNEJ W RAMACH PROJEKTU SYSTEMOWEGO PN. Indywidualizacja nauczania w zakresie niwelowania trudności w przyswajaniu programu uczniów klas od I-III szkół podstawowych w Gminie Korzenna- Część II

172650 / 2014-05-22 - Inny: Ośrodek Pomocy Społecnej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubniu - Lubień (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla 16 Beneficjentów Ostatecznych Projektu Systemowego pt. Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłość rok 2014

118033 / 2012-05-28 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du gminnego

Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonce - Jabłonka (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń: Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy oraz konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym oraz Trening kompetencji i umiejętności społecznych oraz konsultacje indywidualne z psychologiem dla uczestników projektu systemowego pt. ZAUFAJ INNYM - POMÓŻ SOBIE. Program aktywizacji zawodowej i społecznej w Gminie Jabłonka

385228 / 2009-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia pt. Prowadzenie szkoleń i prezentacji. Umiejętność pracy z grupą dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

440546 / 2011-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipinkach - Lipinki (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pn.: Aktywność to lepsze jutro. Program aktywizacji społecznej i zawodowej w Gminie Lipinki

232842 / 2008-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe- szkolenie pn AKTYWIZACJA SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH W RAMACH PROJEKTÓW SYSTEMOWYCH PO KL. OPRACOWANIE I REALIZACJA PROGRAMÓW AKTYWNOŚĆI LOKALNEJ

7110 / 2015-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
PCFE.272.3.2015 Organizacja i przeprowadzenie szkolenia pn. Elektroniczny obieg dokumentów w ramach projektu pn.: e-Powiat Nowosądecki

93935 / 2014-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych. Nr postępowania: DOR-271-16/14

97378 / 2009-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie dwóch szkoleń o tematach: - Ewidencja księgowa środków unijnych - w dniu 16 lutego 2009 r., - Dokumentacja rozliczeniowa środków unijnych - przygotowywanie i opisywanie dokumentów księgowych - w dniach 26 - 27 lutego 2009 r. dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

33276 / 2010-02-05 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu Komunikacji w ramach Projektu pt. Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego na podstawie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V - Dobre rządzenie, realizowanego zgodnie z umową o dofinansowanie numer POKL.05.03.00-00-002/08 z dnia 11 grudnia 2008 r.

212890 / 2010-07-16 - Inny: Pomoc Społeczna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Dębno (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu WIEDZA = SZANSA Program aktywizacji społecznej i zawodowej w Gminie Dębno.

283145 / 2011-10-28 - Podmiot prawa publicznego

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej na szkoleniu Specjalizacja I Stopnia w zawodzie pracownik socjalny.