130996 / 2015-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Gorzyce (Gorzyce)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Gorzyce.
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Gorzyce odbieranych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy w terminie od 1 lipca 2015 do 31 grudnia 2015 roku.
Powierzchnia Gminy Gorzyce wynosi ok. 6 917 ha, na których znajduje się 8 miejscowości, w których - według stanu na dzień 31.12.2014 r. - zameldowanych jest 13 452 osoby. Liczba osób stale zamieszkujących i objętych systemem odbioru odpadów komunalnych wynosi ok. 11 tys.
Na dzień 31.12.2014 r. w zabudowie wielorodzinnej zamieszkiwało ok. 4000 osób (teren Osiedla Gorzyce - 29 budynków wielorodzinnych, w miejscowości Trześń - 2 budynki, w miejscowości Sokolniki - 1 budynek), natomiast w zabudowie jednorodzinnej zamieszkiwało ok. 7000 osób.
W roku 2014 z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Gorzyce odebrano ogółem 1733,87 Mg odpadów komunalnych.
Poniższa tabela przedstawia ilości i rodzaje odpadów komunalnych odebranych
z terenu Gminy Gorzyce z nieruchomości zamieszkałych w roku 2014.
2. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest odebrać następujące rodzaje odpadów komunalnych:
1) zmieszane odpady komunalne;
2) odpady zebrane selektywnie z podziałem na następujące frakcje:
a) papieru i tektury;
b) szkła;
c) opakowań wielomateriałowych;
d) tworzywa sztucznego;
e) metali;
f) ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji;
g) zielonych;
h) przeterminowanych leków i chemikaliów;
i) zużytych baterii i akumulatorów;
j) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego;
k) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych;
l) odpadów budowlanych i rozbiórkowych;
m) zużytych opon;
n) popiołu.
3. Minimalne częstotliwości odbioru poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych wynoszą:
1) odpady zmieszane:
a) w zabudowie jednorodzinnej:
- w miesiącach kwiecień-październik raz na dwa tygodnie,
- w miesiącach listopad-marzec raz w miesiącu;
b) w zabudowie wielorodzinnej - raz w tygodniu;
2) odpady biodegradowalne w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji:
a) w zabudowie jednorodzinnej:
- w miesiącach kwiecień-październik raz na dwa tygodnie,
- w miesiącach listopad-marzec raz w miesiącu;
b) w zabudowie wielorodzinnej - 2 razy w tygodniu;
3) odpady: papieru i tektury, szkła, opakowań wielomateriałowych, tworzywa sztucznego i metali - raz w miesiącu, lub na bieżąco w gminnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów (po uruchomieniu takiego punktu);
4) odpady: przeterminowanych leków i chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - raz w miesiącu lub na bieżąco w gminnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów (po uruchomieniu takiego punktu);
5) odpady: mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz opon - dwa razy w roku - po uprzednim ogłoszeniu, bądź na bieżąco w gminnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów (po uruchomieniu takiego punktu),
6) popiół, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz odpady zielone będą odbierane na indywidualne zgłoszenie bądź na bieżąco w gminnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów (po uruchomieniu takiego punktu).
4. Wykonawca jest zobowiązany do:
1) wykonania dodatkowego odbioru odpadów komunalnych, poza częstotliwością wynikającą z harmonogramu, w dniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia, a także w pierwszym dniu niebędącym dniem wolnym po tych świętach
2) stosowania się do granicznych (minimalnych) zapisów harmonogramu odbioru odpadów a także zobowiązany jest do monitorowania stanu zapełnienia pojemników na nieruchomościach w zabudowie wielorodzinnej i dopasowywania częstotliwość ich opróżniania w taki sposób, aby nie dopuszczać do przepełnia się tych pojemników i zalegania przy nich odpadów.
5. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości w ustalonych w harmonogramie usuwania odpadów komunalnych terminach z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 - 22.00.
6. W przypadku zabudowy wielorodzinnej Wykonawca będzie odbierał odpady miejsc wskazanych przez zarządców nieruchomości.
7. Nieprawidłowości w segregowaniu odpadów komunalnych nie zwalniają Wykonawcy od odbierania wystawionych do odbioru odpadów. W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania ich jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie powiadamia o takim fakcie Zamawiającego.
8. Odbioru odpadów należy dokonywać przy pomocy różnych samochodów, odpowiedni przystosowanych dla poszczególnych frakcji odpadów w sposób zapobiegający ich zmieszaniu. Wykonawca oświadcza, iż dbiór będzie prowadzony w sposób ciągły, niezakłócający spoczynku nocnego oraz niezależnie od warunków atmosferycznych.
9. Wykonawcy ponadto:
1) zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi zebranymi od mieszkańców;
2) nakazuje się zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem w trakcie transportu.
10. Wykonawca zobowiązany jest przygotować (przed podpisaniem umowy) harmonogram odbioru odpadów komunalnych, zgodny z częstotliwością ich odbioru wymienioną w ust. 3. Wykonawca obowiązany jest uwzględnić uwagi Zamawiającego. Do czasu uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu Wykonawca zobowiązany jest do zachowania częstotliwości odbioru odpadów komunalnych zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Gorzyce (Dz. Urz. Woj. 2013, poz. 1234).
11. Wykonawca zobowiązany jest poinformować pisemnie np. w formie ulotki, każdego właściciela nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy o harmonogramie odbioru odpadów komunalnych oraz o zmianie tego harmonogramu.
12. Wykonawca zobowiązuje się do przekazywania Zamawiającemu, kart przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia.
13. Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania Zamawiającemu półrocznych sprawozdań, zgodnych z zapisami art. 9n ust. 1-3 ustawy z dnia 13 września 1996 r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 z późn. zm.)
14. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności:
1) zapobieganiu wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas zbiórki odpadów;
2) uprzątnięcia i odbierania odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym także tych, które nie zostały umieszczone w pojemnikach.
15. Wszystkie odpady zebrane z terenu Gminy Gorzyce Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym z przepisami prawa miejscowego, w szczególności zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego (Dz. Urz. Woj. Podk. 2012, poz. 1829 z późn. zm.).
16. Do czasu uruchomienia instalacji regionalnej pn. Zakład Mechaniczno-Biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, której wykonanie Gmina Gorzyce powierzyła Gminie-Miastu Stalowa Wola na podstawie porozumienia międzygminnego Prezydenta Miasta Stalowa Wola z dnia 21.06.2012 r. (Dz. Urz. Woj. 2012, poz. 1537), Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych w instalacjach regionalnych wskazanych dla Regionu Północnego w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego.
17. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników należących do właścicieli nieruchomości, powstałych w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, na zasadach ogólnych, określonych w Kodeksie cywilnym.
18. Wykonawca ma obowiązek:
1) zapewnić, aby wszystkie pojazdy wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia byty wyposażone w urządzenia monitorujące umożliwiające automatyczne zapisywanie w utrwalonej pamięci czasu pracy, lokalizacji i przebytej drogi pojazdów;
2) zapewnić pomiar masy zbieranych odpadów zmieszanych w powiązaniu z systemem określonym w pkt. 1.
19. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645) poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku następujących frakcji odpadów: papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło, tj. w II półroczu 2015 roku - co najmniej 16 %.
20. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676) poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w II półroczu 2015 roku - do 50%.
21. Wykonawca może prowadzić działania mające na celu osiągnięcie ww. poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, a także ograniczania składowania odpadów zielonych ulegających biodegradacji, w szczególności przez umożliwienie właścicielom nieruchomości wynajmu, dzierżawy lub innej formy dysponowania pojemnikami do zbierania odpadów komunalnych, jeżeli zgłoszą oni taką potrzebę na podstawie odrębnych umów (bez ponoszenia kosztów przez Zamawiającego);
22. Wykonawca zapewnia wyposażenie nieruchomości w worki na odpady komunalne zbierane w sposób selektywny w pierwszym miesiącu po 1 komplecie worków na gospodarstwo, w kolejnych miesiącach wymiennie za odebrane worki. Przez komplet worków rozumie się 1 worek niebieski, 1 worek jasnozielony, 1 worek żółty i 1 worek brązowy, każdy worek o pojemności min. 120 litrów.
23. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu miesięcznych raportów, sporządzonych w formie pisemnej opracowanych w oparciu o karty przekazania odpadów, zawierających informacje o:
1) ilości odebranych zmieszanych odpadów komunalnych - w jednostkach masy Mg;
2) ilości odpadów odebranych selektywnie z podziałem na następujące frakcje - w jednostkach masy Mg:
a) papieru i tektury,
b) szkła,
c) opakowań wielomateriałowych,
d) tworzywa sztucznego,
e) metali,
f) ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji,
g) zielonych,
h) przeterminowanych leków i chemikaliów,
i) zużytych baterii i akumulatorów,
j) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
k) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
l) odpadów budowlanych i rozbiórkowych,
m) zużytych opon,
n) popiołu;
3) sposobach zagospodarowania odpadów wymienionych w pkt. 1 i 2.
24. Wykonawca, na żądanie Zamawiającego i w formie z nim uzgodnionej, ma obowiązek przekazywania danych z systemu określonego w ust. 18.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 130996
Data publikacji: 2015-06-01
Nazwa: Gmina Gorzyce
Ulica: ul. Sandomierska 75
Numer domu: 75
Miejscowość: Gorzyce
Kod pocztowy: 39-432
Województwo / kraj: podkarpackie
Numer telefonu: 015 8361801, 8362075, 8362408
Numer faxu: 015 8362209
Adres strony internetowej: www.gminagorzyce.pl
Regon: 83040916900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Gorzyce.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Gorzyce odbieranych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy w terminie od 1 lipca 2015 do 31 grudnia 2015 roku.
Powierzchnia Gminy Gorzyce wynosi ok. 6 917 ha, na których znajduje się 8 miejscowości, w których - według stanu na dzień 31.12.2014 r. - zameldowanych jest 13 452 osoby. Liczba osób stale zamieszkujących i objętych systemem odbioru odpadów komunalnych wynosi ok. 11 tys.
Na dzień 31.12.2014 r. w zabudowie wielorodzinnej zamieszkiwało ok. 4000 osób (teren Osiedla Gorzyce - 29 budynków wielorodzinnych, w miejscowości Trześń - 2 budynki, w miejscowości Sokolniki - 1 budynek), natomiast w zabudowie jednorodzinnej zamieszkiwało ok. 7000 osób.
W roku 2014 z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Gorzyce odebrano ogółem 1733,87 Mg odpadów komunalnych.
Poniższa tabela przedstawia ilości i rodzaje odpadów komunalnych odebranych
z terenu Gminy Gorzyce z nieruchomości zamieszkałych w roku 2014.
2. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest odebrać następujące rodzaje odpadów komunalnych:
1) zmieszane odpady komunalne;
2) odpady zebrane selektywnie z podziałem na następujące frakcje:
a) papieru i tektury;
b) szkła;
c) opakowań wielomateriałowych;
d) tworzywa sztucznego;
e) metali;
f) ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji;
g) zielonych;
h) przeterminowanych leków i chemikaliów;
i) zużytych baterii i akumulatorów;
j) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego;
k) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych;
l) odpadów budowlanych i rozbiórkowych;
m) zużytych opon;
n) popiołu.
3. Minimalne częstotliwości odbioru poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych wynoszą:
1) odpady zmieszane:
a) w zabudowie jednorodzinnej:
- w miesiącach kwiecień-październik raz na dwa tygodnie,
- w miesiącach listopad-marzec raz w miesiącu;
b) w zabudowie wielorodzinnej - raz w tygodniu;
2) odpady biodegradowalne w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji:
a) w zabudowie jednorodzinnej:
- w miesiącach kwiecień-październik raz na dwa tygodnie,
- w miesiącach listopad-marzec raz w miesiącu;
b) w zabudowie wielorodzinnej - 2 razy w tygodniu;
3) odpady: papieru i tektury, szkła, opakowań wielomateriałowych, tworzywa sztucznego i metali - raz w miesiącu, lub na bieżąco w gminnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów (po uruchomieniu takiego punktu);
4) odpady: przeterminowanych leków i chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - raz w miesiącu lub na bieżąco w gminnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów (po uruchomieniu takiego punktu);
5) odpady: mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz opon - dwa razy w roku - po uprzednim ogłoszeniu, bądź na bieżąco w gminnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów (po uruchomieniu takiego punktu),
6) popiół, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz odpady zielone będą odbierane na indywidualne zgłoszenie bądź na bieżąco w gminnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów (po uruchomieniu takiego punktu).
4. Wykonawca jest zobowiązany do:
1) wykonania dodatkowego odbioru odpadów komunalnych, poza częstotliwością wynikającą z harmonogramu, w dniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia, a także w pierwszym dniu niebędącym dniem wolnym po tych świętach
2) stosowania się do granicznych (minimalnych) zapisów harmonogramu odbioru odpadów a także zobowiązany jest do monitorowania stanu zapełnienia pojemników na nieruchomościach w zabudowie wielorodzinnej i dopasowywania częstotliwość ich opróżniania w taki sposób, aby nie dopuszczać do przepełnia się tych pojemników i zalegania przy nich odpadów.
5. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości w ustalonych w harmonogramie usuwania odpadów komunalnych terminach z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 - 22.00.
6. W przypadku zabudowy wielorodzinnej Wykonawca będzie odbierał odpady miejsc wskazanych przez zarządców nieruchomości.
7. Nieprawidłowości w segregowaniu odpadów komunalnych nie zwalniają Wykonawcy od odbierania wystawionych do odbioru odpadów. W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania ich jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie powiadamia o takim fakcie Zamawiającego.
8. Odbioru odpadów należy dokonywać przy pomocy różnych samochodów, odpowiedni przystosowanych dla poszczególnych frakcji odpadów w sposób zapobiegający ich zmieszaniu. Wykonawca oświadcza, iż dbiór będzie prowadzony w sposób ciągły, niezakłócający spoczynku nocnego oraz niezależnie od warunków atmosferycznych.
9. Wykonawcy ponadto:
1) zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi zebranymi od mieszkańców;
2) nakazuje się zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem w trakcie transportu.
10. Wykonawca zobowiązany jest przygotować (przed podpisaniem umowy) harmonogram odbioru odpadów komunalnych, zgodny z częstotliwością ich odbioru wymienioną w ust. 3. Wykonawca obowiązany jest uwzględnić uwagi Zamawiającego. Do czasu uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu Wykonawca zobowiązany jest do zachowania częstotliwości odbioru odpadów komunalnych zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Gorzyce (Dz. Urz. Woj. 2013, poz. 1234).
11. Wykonawca zobowiązany jest poinformować pisemnie np. w formie ulotki, każdego właściciela nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy o harmonogramie odbioru odpadów komunalnych oraz o zmianie tego harmonogramu.
12. Wykonawca zobowiązuje się do przekazywania Zamawiającemu, kart przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia.
13. Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania Zamawiającemu półrocznych sprawozdań, zgodnych z zapisami art. 9n ust. 1-3 ustawy z dnia 13 września 1996 r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 z późn. zm.)
14. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności:
1) zapobieganiu wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas zbiórki odpadów;
2) uprzątnięcia i odbierania odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym także tych, które nie zostały umieszczone w pojemnikach.
15. Wszystkie odpady zebrane z terenu Gminy Gorzyce Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym z przepisami prawa miejscowego, w szczególności zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego (Dz. Urz. Woj. Podk. 2012, poz. 1829 z późn. zm.).
16. Do czasu uruchomienia instalacji regionalnej pn. Zakład Mechaniczno-Biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, której wykonanie Gmina Gorzyce powierzyła Gminie-Miastu Stalowa Wola na podstawie porozumienia międzygminnego Prezydenta Miasta Stalowa Wola z dnia 21.06.2012 r. (Dz. Urz. Woj. 2012, poz. 1537), Wykonawca jest zobowiązany do zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych w instalacjach regionalnych wskazanych dla Regionu Północnego w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego.
17. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników należących do właścicieli nieruchomości, powstałych w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, na zasadach ogólnych, określonych w Kodeksie cywilnym.
18. Wykonawca ma obowiązek:
1) zapewnić, aby wszystkie pojazdy wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia byty wyposażone w urządzenia monitorujące umożliwiające automatyczne zapisywanie w utrwalonej pamięci czasu pracy, lokalizacji i przebytej drogi pojazdów;
2) zapewnić pomiar masy zbieranych odpadów zmieszanych w powiązaniu z systemem określonym w pkt. 1.
19. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645) poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku następujących frakcji odpadów: papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło, tj. w II półroczu 2015 roku - co najmniej 16 %.
20. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676) poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w II półroczu 2015 roku - do 50%.
21. Wykonawca może prowadzić działania mające na celu osiągnięcie ww. poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, a także ograniczania składowania odpadów zielonych ulegających biodegradacji, w szczególności przez umożliwienie właścicielom nieruchomości wynajmu, dzierżawy lub innej formy dysponowania pojemnikami do zbierania odpadów komunalnych, jeżeli zgłoszą oni taką potrzebę na podstawie odrębnych umów (bez ponoszenia kosztów przez Zamawiającego);
22. Wykonawca zapewnia wyposażenie nieruchomości w worki na odpady komunalne zbierane w sposób selektywny w pierwszym miesiącu po 1 komplecie worków na gospodarstwo, w kolejnych miesiącach wymiennie za odebrane worki. Przez komplet worków rozumie się 1 worek niebieski, 1 worek jasnozielony, 1 worek żółty i 1 worek brązowy, każdy worek o pojemności min. 120 litrów.
23. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu miesięcznych raportów, sporządzonych w formie pisemnej opracowanych w oparciu o karty przekazania odpadów, zawierających informacje o:
1) ilości odebranych zmieszanych odpadów komunalnych - w jednostkach masy Mg;
2) ilości odpadów odebranych selektywnie z podziałem na następujące frakcje - w jednostkach masy Mg:
a) papieru i tektury,
b) szkła,
c) opakowań wielomateriałowych,
d) tworzywa sztucznego,
e) metali,
f) ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji,
g) zielonych,
h) przeterminowanych leków i chemikaliów,
i) zużytych baterii i akumulatorów,
j) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
k) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
l) odpadów budowlanych i rozbiórkowych,
m) zużytych opon,
n) popiołu;
3) sposobach zagospodarowania odpadów wymienionych w pkt. 1 i 2.
24. Wykonawca, na żądanie Zamawiającego i w formie z nim uzgodnionej, ma obowiązek przekazywania danych z systemu określonego w ust. 18.
Kody CPV:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2015
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Warunek uznaje się za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o którym mowa w art. 9b i 9c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2013, poz. 1399 z późn. zm.).
Wiedza i doświadczenie:
Warunek uznaje się za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał, co najmniej jedną usługę polegającą na świadczeniu usługi odbierania odpadów komunalnych od co najmniej 10 000 osób z terenu jednej gminy oraz czasie świadczenia nie krótszym niż 12 miesięcy.
Potencjał techniczny:
Warunek uznaje się za spełniony jeżeli Wykonawca że dysponuje odpowiednim potencjałem wystarczającym do wykonania zamówienia i wykaże się iż dysponuje co najmniej:
1) samochodem specjalistycznym bezpylnym (śmieciarka) dostosowanym do odbioru odpadów zmieszanych zbieranych w pojemnikach 110 l - 1100 l - minimum 2 szt. wyposażonych w dynamiczny system wagowy, w tym min. jeden pojazd przystosowany do mycia i dezynfekcji pojemników w miejscu ich ustawienia, z zintegrowanym z samochodem zamkniętym systemem obiegu wody i zasobnikiem na ścieki z procesu mycia pojemników, o normie emisji spalin minimum Euro 4;
2) samochodem specjalistycznym bezpylnym (śmieciarka) wyposażonym
w dynamiczny system wagowy, gwarantującym odbiór odpadów z miejsc trudnodostępnych o parametrach promień skrętu 4,5 m maksimum, rozstaw osi 3200 mm maksimum, o normie emisji spalin minimum Euro 4,
3) samochodem specjalistycznym z dźwigiem hakowym lub bramowym do odbioru odpadów zmieszanych zbieranych w pojemnikach kontenerowych typu KP7 do KP10 - minimum 1 szt., o normie emisji spalin minimum Euro 4;
4) samochodem ciężarowym o ładowności minimalnej 3,5 Mg do odbioru odpadów wielkogabarytowych lub odpadów zmieszanych i segregowanych zbieranych
w workach plastikowych - minimum 1 szt., o normie emisji spalin minimum Euro 4,
5) samochodem specjalistycznym przystosowanym do mycia i dezynfekcji pojemników w miejscu ich ustawienia, z zintegrowanym z samochodem zamkniętym systemem obiegu wody i zasobnikiem na ścieki z procesu mycia pojemników - minimum 1 szt., o normie emisji spalin minimum Euro 4,
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek uznaje się za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22. ust. 1 Pzp.
Sytuacja ekonomiczna:
Warunek uznaje się za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22. ust. 1 Pzp.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 5: Tak
oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał, co najmniej jedną usługę polegającą na świadczeniu usługi odbierania odpadów komunalnych od co najmniej 10 000 osób z terenu jednej gminy oraz czasie świadczenia nie krótszym niż 12 miesięcy.
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. Wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o którym mowa w art. 9b i 9c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2013, poz. 1399 z późn. zm.).
2. Formularz ofertowy - wypełniony i podpisany przez Wykonawcę.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Strony dopuszczają zmianę postanowień niniejszej umowy zgodnie z wymogami art. 144 ustawy Pzp w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie przewidziano, a w szczególności:
1) zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy, w tym prawa miejscowego;
2) wystąpienia zmiany stawki podatku VAT po dacie zawarcia umowy, tj. obniżeniu lub podwyższeniu wskutek zmiany przez władze ustawodawczą stawki podatku VAT - odpowiednio do zmiany stawki podatku VAT - względem usług, do których mają zastosowanie zmienione przepisy;
3) z powodu siły wyższej, wstąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach;
4) wprowadzenia zmian w stosunku do specyfikacji istotnych warunków zamówienia w zakresie wykonywania prac wykraczających poza zakres przedmiotu umowy, w sytuacji konieczności usprawnienia procesu realizacji zamówienia.
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 85
Nazwa kryterium 2: Uciążliwość prowadzenia usług
Znaczenie kryterium 2: 5
Nazwa kryterium 3:
Realizacja umowy przy użyciu pojazdów spełniających normy Euro 5
Znaczenie kryterium 3: 10
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Gorzyce, ul. Sandomierska 75, 39-432 Gorzyce
Data składania wniosków, ofert: 10/06/2015
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Urząd Gminy Gorzyce, ul. Sandomierska 75, 39-432 Gorzyce, pokój nr 4 (sekretariat).
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
189683 / 2015-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bojanów - Bojanów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór odpadów komunalnych na terenie Gminy Bojanów
406834 / 2014-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zaleszany - Zaleszany (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Zaleszany
392858 / 2011-11-23 - Inny: samorządowy zakład budżetowy
Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie - Bojanów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Wywóz i utylizacja odpadów komunalnych stałych segregowanych z gospodarstw domowych z terenu gminy Bojanów.
315775 / 2010-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Gospodarki Komunalnej - Zarszyn (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Wykonanie usługi polegającej na odbieraniu stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Zarszyn
110310 / 2013-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Żołynia - Żołynia (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WÅAÅšCICIELI NIERUCHOMOÅšCI ZAMIESZKAÅYCH PRZEZ MIESZKAŃCOW W GMINIE Å»OÅYNIA
145018 / 2015-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zaklików - Zaklików (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Zaklików
162473 / 2015-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy - Jasienica Rosielna (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Jasienica Rosielna
27997 / 2015-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Żyraków - Żyraków (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz porządkowanie i wywóz odpadów stałych z miejsc użyteczności publicznej znajdujących się na terenie gminy Żyraków
421512 / 2009-12-08 - Inny: zakład komunalny
Gminny Zakład Usług Komunalnych w Bojanowie - Bojanów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Wywóz i utylizacja odpadów komunalnych stałych segregowanych z gospodarstw domowych z terenu gminy Bojanów
193326 / 2014-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ropczyce - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ropczyce
231990 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zaklików - Zaklików (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Zaklików
173264 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Przeworska - Przeworsk (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
22216 / 2015-01-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska w Lubaczowie (Burmistrz Miasta Lubaczowa) - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne
409074 / 2014-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Krzeszów - Krzeszów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Krzeszów w roku 2015
440800 / 2013-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Cieszanów - Cieszanów (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Cieszanów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne
207330 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Domaradz - Domaradz (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domaradz
279181 / 2013-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Wielkie Oczy - Wielkie Oczy (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości z terenu gminy Wielkie Oczy
134850 / 2013-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ropczyce - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ropczyce