Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

385962 / 2009-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Miejski w MorÄ…gu (MorÄ…g)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2009-09-29 pod pozycją 336726. Zobacz ogłoszenie 336726 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 385962

Data publikacji: 2009-11-05

Nazwa: Urząd Miejski w Morągu

Ulica: ul. 11 Listopada 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Morąg

Kod pocztowy: 14-300

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 7572231

Numer faxu: 089 7572120

Adres strony internetowej: www.morag.pl

Regon: 00068778700000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 336726

Data wydania biuletynu: 2009-09-29

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2009

Pozycja ogłoszenia: 336726

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont, rozbudowa i zagospodarowanie terenu wokół świetlicy w Królewie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest remont i rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej oraz zagospodarowanie terenu i budowa podziemnego zbiornika na gaz płynny o pojemności V=2700 l z przyłączem gazowym na działce nr 183/1, 183/2, 184, 262 w miejscowości Królewo gm. Morąg.
Teren budowy nie jest ogrodzony, ma dostęp do drogi publicznej poprzez istniejący wjazd od strony północno-wschodniej. Zabudowany jest budynkiem Świetlicy wiejskiej z Remizą Strażacka OSP i zbiornikiem bezodpływowym na ścieki. Przed budynkiem od strony wjazdu na działkę znajduje się plac o powierzchni utwardzonej asfaltowej, pozostała część jest porośnięta roślinnością łąkową.
Usytuowanie obiektów zgodnie z Projektem Zagospodarowania Terenu.

1. Branża architektoniczno-budowlana
Projektuje się rozbudowę sali głównej świetlicy w kierunku południowo-wschodnim o 6 m. Część projektowana parterowa, niepodpiwniczona, murowana w technologii tradycyjnej z bloczków silikatowych docieplonych 15 cm styropianu. Stropodach nad częścią nową w nawiązaniu do dachu istniejącego jednospadowy docieplony styropianem i pokryty papą z posypką mineralną.
W budynku zaprojektowano salę główną świetlicy dostępną bezpośrednio poprzez wejście główne do budynku. Część nowa wydzielona od części istniejące dwoma okrągłymi słupami i fragmentami istniejącej ściany. W części istniejącej sali świetlicy zaprojektowano sceną i pomieszczenie gospodarcze ( posadzka podniesiona o 54 cm w stosunku do posadzki sali) i pokój komputerowy. Sala łączy się z komunikacją zaplecza gdzie zaprojektowano punkt biblioteczny, pomieszczenie socjalne oraz sanitariaty.
Istniejące pomieszczenie kotłowni i składu opału podzielono ścianami na trzy części.
Budynek dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poprzez pochylnię dla wózków przy wejściu głównym. Wejście główne zadaszone dachem z poliwęglanu na konstrukcji z profili aluminiowych w kształcie łuku. Usytuowanie wejścia głównego do świetlicy bez zmian.
W części istniejącej budynku zaprojektowano wymianę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej drewnianej na PCV ; wymianę posadzek; wentylację grawitacyjną wspomaganą mechanicznie; docieplenie ścian istniejących z wykonaniem wyprawy tynkarskiej; wymianę docieplenia stropodachów z wykonaniem nowego pokrycia z papy.

- Fundamenty:
Zaprojektowano posadowienie bezpośrednio na ławach fundamentowych. Beton B-20, stal 34GS. Szczegóły na rysunkach konstrukcyjnych. Pod ławami 20 cm chudego betonu. Na ławach izolacja pozioma 2x papa na lepiku Na istniejącej ławie z gruzobetonu pod ścianą zewnętrzną przewidzianą do wyburzenia projektuje się żelbetową belkę podwalinową 45x50 cm pod słupy projektowane okrągłe

- Ściany zewnętrzne:
Fundamentowe murowane z bloczków betonowych gr. 24 cm. Ściany fundamentowe zaizolowano masą 10/100/100s i zabezpieczono membraną izolacyjną kubełkową. Parteru murowane z bloczków silikatowych M24 na zaprawie cementowo wapiennej

- Ściany wewnętrzne:
gr, 12 i 25 cm z cegły silikatowej

- Słupy wylewane żelbetowe fi 30 zbrojenie wg konstrukcji

- Wieńce i nadproża - żelbetowe z belek prefabrykowanych L19 i stalowe wg opracowania konstrukcyjnego

- Trzony wentylacyjne
Wentylacja grawitacyjna z rur spiro 150. Nad dachem kanały obudowane konstrukcją z łat drewnianych 5/5 cm obitą płytą OSB gr. 2,2cm, ocieplone styropianem i otynkowane, wentylacja kotłowni kominem murowanym w miejscu komina istniejącego przewidzianego do rozbiórki. Komin z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Przekrój kanałów wentylacyjnych 14x14, kanał spalinowy 14x20 cm wyposażony we wkład ze stali kwasoodpornej wentylacja sali głównej świetlicy wywietrzakami dachowymi fi 250

- Stropodach
Istniejący Kleina na belkach z dwuteowników stalowych 180 docieplić i wykonać nowe pokrycie z papy na warstwie dociskowej z 4 cm gładzi cementowej, projektowany systemowy warstwy wg przekroju i konstrukcji

- Izolacje ciepłochronne
ocieplenie stropodachu styropian FS-20 gr. 15 cm
ściany zewnętrzne istniejące i projektowane styropian FS-15 gr.15,0 cm
posadzka 10 cm styropian FS-20
ściana fundamentowa 10 cm styropian
na stropodachach istniejących po usunięciu warstwy ociepleniowej z żużla paleniskowego ułożyć styropian gr. 15-21 cm

- Izolacje przeciwwilgociowe
pozioma na ławach fundamentowych 2x papa na lepiku,
pionowa ścian fundamentowych 10/100/100S wykonana wg zaleceń producenta + folia kubełkowa,
pozioma w posadzce na gruncie 2x folia HD zgrzewana wywinięta 15,0 cm na ściany
pozioma w stropodachu 1x folia HD
na dachu 2x papa termozgrzewalna + papa wierzchniego krycia z posypką mineralną

- Stolarka okienna i drzwiowa:
Stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna PCV w kolorze złoty dąb z szybami zespolonymi z rozszczelnianiem umożliwiającym napływ świeżego powietrza,
stolarka drzwiowa wewnętrzna typowa wg zestawienia,
drzwi do kotłowni o odporności ogniowej 60 minut

- Elewacja
Elewacja otynkowana tynk silikatowy o fakturze baranka ( ziarnistej) o uziarnieniu 3 mm. Cała elewacja w kolorze 152, pasy boniowania w kolorze 150 szerokie i 620 wąskie. Na wysokości +0,85 gzyms ze styropianu o szerokości 14cm otynkowany w kolorze 160. Ościeża okienne tynk w kolorze 152 o fakturze gładkiej. Wierzchnią warstwę przed malowaniem należy zabezpieczyć preparatem grzybobójczym. W narożnikach otworów okiennych i drzwiowych zastosować kątownik aluminiowy z siatką.

- Podest wejściowy - na posadzce terakota mrozoodporna, antypoślizgowa w kolorze szarym. Balustrady przy pochylni dla niepełnosprawnych z profili o przekroju okrągłym wg rys. Nr 15 , elementy zabezpieczyć farbą antykorozyjną malować farbą w kolorze szarym

- Dach:
Kryty papą z posypką mineralną w kolorze szarym.
Zadaszenie nad wejściem do sali świetlicy z poliwęglanu jednokomorowego na konstrukcji z profili aluminiowych w kolorze szarym.
Kominy tynkowane tynkiem silikatowym w kolorze ; kominy zakończone czapami z blachy ocynkowanej

- Obróbki blacharskie
Obróbki okapów, obróbki kominiarskie, rynny i rury spustowe, parapety zewnętrzne z blachy ocynkowanej

- Opaska wokół budynku
z kostki betonowej w kolorze szarym, szerokość opaski 50 cm

- Roboty wykończeniowe wewnętrzne
Ściany:
W pomieszczeniach świetlicy tynk cementowo-wapienny trójwarstwowy wzmocniony siatka z włókna szklanego, warstwa nawierzchniowa - szpachla gipsowa.
Ściany malowane farbą emulsyjną w kolorze jasno beżowym.
W łazienkach i pomieszczeniu porządkowym ściany wyłożone glazurą do wysokości 2,0 m
W pomieszczeniu socjalnym przy umywalce i zlewozmywaku fartuch z glazury do wysokości 1,5 m

Posadzki:
W świetlicy posadzki wg rzutu.
Posadzki z gresu i terakoty zakończone cokolikami z terakoty w kolorze wys. 6 cm.

Scena i schody wejściowe na scenę:
W konstrukcji z bali drewnianych 14/14 cm i desek 3,2 cm zbijana gwoździami z blachami łącznikowymi. Wszystkie elementy drewniane zabezpieczyć przed wbudowanie środkiem grzybobójczym i ognioochronnym.

- Zagospodarowanie działki
Polega na budowie n/w obiektów:
O1 rozbudowa świetlicy wiejskiej
A zbiornik podziemny na gaz płynny V=2700 dm3 ( ogrodzony płotem z siatki stalowej powlekanej o wysokości 1,80 m na konstrukcji stalowej)

Uzbrojenie terenu
a/ Sieć elektryczna - przyłącze istniejące
b/ Woda - przyłącze istniejące
c/ Kanalizacja - odprowadzenie ścieków do istniejącego bezodpływowego zbiornika ścieków
e/ Ogrzewanie - z kotła gazowego zainstalowanego w kotłowni
f/ Gaz - zaopatrzenie w gaz ze zbiornika podziemnego na gaz płynny o pojemności V=2700 dm3 usytuowanego na działce.
Przyłącze z PE fi 32 mm
g/ Ciepła woda
Przygotowanie ciepłej wody użytkowej wspomagane przez instalację Solarną usytuowaną na dachu budynku świetlicy

- Drogi i place:
Istniejący asfalt na wjeździe na posesję oraz na placu przed budynkiem zdjąć. Teren przed wejściem do budynku podnieść do rzędnej -0,17 wyłożyć kostką betonową w kolorze szarym i żółtym gr. 8 cm na podbudowie ze żwiru gr. 30 cm i podsypce z piasku gr. 5 cm . Spadki podłużne na projektowanym placu, drodze i chodniku wynoszą 4-0,6% ze względu na spadek terenu działki. Nawierzchnię drogi i placu obramować krawężnikami betonowymi 15x30 cm wystającymi ustawionymi na ławie betonowej z betonu B-10, chodnik - krawężnik 8x30 cm.
Po podniesieniu terenu przy północno-wschodniej elewacji po lewej stronie wejścia do świetlicy zaprojektowano skarpę o nachyleniu 1:2. Skarpę formować i zagęszczać warstwami o grubości 20-30cm, zgodnie z wymaganiami normy BN-72/8932-01. Skarpę splantować ręcznie i umocnić przez pokrycie ich warstwą humusu o grubości 10cm i obsiać trawą.

- Ogrodzenie:
Projektuje się ogrodzić zbiorniki podziemne na gaz płotem z siatki stalowej powlekanej na słupkach stalowych. Ogrodzenie zaopatrzyć w dwie furtki wejściowe na dwóch przeciwległych bokach. Wysokość ogrodzenia 1,80 m.

Zestawienie powierzchni :
Powierzchnia zabudowy całkowita- 313,3 m2
- świetlica istniejąca 149,4 m2
- część projektowana - 72,6 m2 ( razem świetlica 222,0 m2)
Kubatura całkowita - 1396,8 m3
- świetlica istniejąca - 728,8 m3
- część projektowana 324,6 m3 ( razem świetlica 1053,4 m3)

Powierzchnia utwardzona z kostki betonowej- 345,0 m2
-chodnik - 30,0 m2
-plac - 315,0 m2

2. Instalacja elektryczna

- Prace demontażowe:
Istniejące linie zasilające, tablice rozdzielcze i całość instalacji odbiorczej należy zdemontować.
Materiały odzyskane z demontażu zdać dla inwestora.

- Zasilanie i rozdział energii elektrycznej
Od izolatorów przyłącza napowietrznego do projektowane szafki złączowo-pomiarowej ZNR2TL wykonać linię zasilającą przewodem YLY4x16mm2 w RL p/t. W szafce złączowo - pomiarowej ZNR2TL przewidziano montaż zabezpieczeń przedlicznikowych wykonanych za pomocą wyłączników instalacyjnych nadprądowych S193C 25A, i rozłącznika bezpiecznikowego np. NH-OO z wkładkami bezpiecznikowymi małogabarytowymi NH-OO o wartości wg ustaleń Zakładu Energetycznego, przystosowanych do plombowania, oraz liczników energii czynnej 3-faz., 1-taryf., bezpośrednich dla świetlicy i remizy. Wykonać dodatkowe uziemienie szyny PE i N szafki ZNR2TL łącząc je bednarką stalową ocynkowaną Fe/Zn 30x4mm z uziomem pionowym głębinowym lub uziomem instalacji piorunochronnej. Oporność uziomu nie może przekroczyć 30 .Z szafki złączowo-pomiarowej wyprowadzić dwie linie zasilające przewodami YDYżo5x10mm2 do istniejącej rozdzielnicy RR w remizie i do projektowanej tablicy rozdzielczej TG. Z tablicy rozdzielczej TG wykonać wlz przewodem YDYżo5x10mm2 w RL 37 p/t do tablicy rozdzielczej TB i YDYżo3x6mm2 do tablicy rozdzielczej TK. Podziału przewodu PEN linii zasilającej na PE i N dokonać w złączu kablowo-pomiarowym ZNRTL. Tablice rozdzielczą TG i TB wykonać typu XL 3x24, IP 40 prod. FAEL i mocować we wnęce. Tablice rozdzielczą TK wykonać typu RWN 2x12, IP 40 prod. FAEL i mocować we wnęce.

- Instalacja oświetleniowa
Całość instalacji oświetleniowej zaprojektowano przewodami typu YDYp 3-żyłowymi, 750V z żyłą ochronną PE, o przekroju 2,5mm2 w ciągach głównych i 1,5mm2 przy doprowadzeniu do opraw układanymi na ścianach murowanych w tynku. Wykaz opraw oświetleniowych znajduje się na rzucie przyziemia rys. nr E-5. W kotłowni, WC i na zewnątrz budynku stosować oprawy szczelne i osprzęt szczelny wpuszczony w tynk, w pozostałych pomieszczeniach stosować osprzęt zwykły podtynkowy. Na stropach palnych wolno mocować wyłącznie oprawy oznaczone symbolem F. Doprowadzenie przewodów do opraw na stropach palnych wykonać
w rurkach izolacyjnych niepalnych. Łączniki instalować na wysokości 1,1m od gotowej podłogi.

- Instalacja oświetleniowa ewakuacyjnego
Wybrane oprawy, oznaczone B, należy wyposażyć w moduły awaryjne 3h, lub zastosować typowe oprawy oświetlenia awaryjnego z inwerterami. Nad wyjściami z pomieszczeń biblioteki, komunikacji i świetlicy należy zainstalować oprawy ewakuacyjne kierunkowe.

- Instalacja gniazd wtyczkowych
Całość instalacji gniazd wtyczkowych zaprojektowano przewodamitypu YDYp 3-żyłowymi, 750V z żyłą ochronną PE, układanymi na ścianach murowanych w tynku. W kotłowni, W.C., i pomieszczeniu gospodarczym stosować osprzęt szczelny wpuszczony w tynk. Przewidziano wykonanie oddzielnych obwodów do zasilania garnka elektrycznego w pom. socjalnym i urządzeń w kotłowni. Gniazda wtyczkowe instalować na wysokości 1,0m, od posadzki. Na wysokości 2,2 m od podłogi w pom. socjalnym przy okapie kuchennym przewidziano puszkę hermetyczną wpuszczoną w tynk do podłączenia wentylatora okapu.

- Instalacja gniazd wtyczkowych komputerowych
Instalacja przewiduje zasilanie dziesięciu stanowisk komputerowych. Obwody wyprowadzić z projektowanej tablicy rozdzielczej TK Zasilanie gniazd wtyczkowych komputerowych zaprojektowano przewodami typu YDYp 3-żyłowymi, 750V z żyłą ochronną PE, układanymi na ścianach murowanych w tynku.

- Instalacja siłowa
Instalacja obejmuje wykonanie wypustu siłowego do zasilania kuchni elektrycznej w pomieszczeniu socjalnym.

- Instalacja ochrony od przepięć atmosferycznych i łącznikowych
W szafce złączowo-pomiarowej zaprojektowano montaż odgromników. W tablicach rozdzielczych TG, TB i TK zaprojektowano II stopień ochrony od przepięć atmosferycznych i łączeniowych za pomocą ograniczników przepięć . Ochronniki przystosowane są do montażu na listwie zatrzaskowej.

- Instalacja piorunochronna
Istniejącą instalację zdemontować. Zwód wykonać jako niski przewodem DFe/Zn 8mm na uchwytach. Do zwodu na dachu przyłączyć wszystkie elementy metalowe wystające nad dach takie jak: kominy wentylacyjne i dymowe, drabiny, reklamy itp., na kominach murowanych wykonać ramkę zwodu. Przewody odprowadzające układać w podwójnych rurkach izolacyjnych RL22 w RL28 w warstwie ocieplającej części murowanej budynku. Zaciski kontrolne wyprowadzić na zewnątrz budynku na wysokości 0,8m. Uziom otokowy przy rozbudowanej części świetlicy wykonać bednarką Fe/Zn30x4mm układaną w ziemi na głębokości 0,6m w odległości min. 1,0 od fundamentów budynku i podłączyć do uziomu istniejącego. Oporność uziomu nie może przekroczyć 10 om .

- Ochrona od porażenia prądem elektrycznym
Jako system ochrony od porażeń prądem elektrycznym należy zastosować szybkie wyłączenie prądu za pomocą wyłączników przeciwporażeniowych, różnicowoprądowych zamontowanych w tablicach rozdzielczych TG , TB i TK zgodnie ze schematami zasilania. Przewód ochrony PE wyprowadzić z uziemionego punktu PEN części złączowej szafki złączowo-pomiarowej SZP i doprowadzić do tablicy rozdzielczej TG i dalej do tablic rozdzielczych TB i TK. Przewody ochronne poszczególnych obwodów instalacji wyprowadzić z listew zaciskowych PE tablic rozdzielczych TG, TB i TK. Podłączeniu do przewodów ochronnych podlegają metalowe konstrukcje i obudowy tablic rozdzielczych, styki ochronne gniazd wtyczkowych, oraz metalowe obudowy urządzeń elektrycznych. W pomieszczeniu kotłowni wykonać główną szynę wyrównawczą. Do głównej szyny wyrównawczej przyłączyć przewód PE , metalowe rury instalacji wod.-kan. C.O. i C.W. Szynę wyrównawczą połączyć z uziomem. Oporność uziomu nie może przekroczyć 10 . W pomieszczeniu socjalnym i W.C. wykonać miejscowe połączenia wyrównawcze, łączące przewód PE (LY6,0mm2 w RL15p/t) z metalowymi rurami instalacji wod.-kan., CO, CW.
3. Instalacja wod.-kan.

- Instalacja zimnej wody
Zaopatrzenie budynku w wodę odbywać się będzie z istniejącego przyłącza wodociągowego. Do pomiaru wody zużytej pobranej z sieci służyć będzie wodomierz skrzydełkowy JS dn 15 mm zlokalizowany wraz z całym zestawem w pomieszczeniu łazienki dla niepełnosprawnych zgodnie z PN-B-10720.
Przed wodomierzem zamontować filtr wody, natomiast za wodomierzem w kolejności zawór antyskażeniowy zwrotny, zawór kulowy 1/4 obrotu odcinający oraz trójnik z zaworem odcinającym do spuszczania wody z instalacji. Zestaw wodomierzowy należy zamontować na odpowiednim stelażu i zabudować zgodnie z PN-B-10720.
Jako armaturę odcinającą należy zastosować zawory odcinające ćwierćobrotowe pełnoprzelotowe. Rurociągi przytwierdzić należy do ścian za pomocą odpowiednich uchwytów lub haków w odstępach 2 5 m z zależności od średnicy rurociągu.
Jako armaturę czerpalną zaprojektowano :
:baterię zlewozmywakową,
:baterie umywalkowe,
:zawory ze złączką do węża dn 15 mm.

- Instalacja ciepłej wody
Instalację ciepłej wody wykonać należy z rur stalowych podwójnie ocynkowanych. Zadaniem instalacji będzie doprowadzenie ciepłej wody do armatury czerpalnej. Przygotowanie ciepłej wody dla świetlicy wiejskiej odbywać się będzie za pośrednictwem dwufunkcyjnego kotła zasilanego gazem płynnym. Wszelkiego rodzaju zmiany kierunku rurociągów dokonywać należy przy użyciu kształtek stalowych podwójnie ocynkowanych. Przejścia projektowanych rurociągów instalacji ciepłej wody przez przegrody budowlane prowadzić należy w tulejach ochronnych, a przestrzeń między nimi uzupełnić pianką poliuretanową. Jako armaturę odcinającą zaprojektowano zawory proste, przelotowe, z metalowym grzybkiem, korpusem podwójnie ocynkowanym i łączonym z rurociągami na gwint.

- Instalacja kanalizacji sanitarnej
Odprowadzenie ścieków gospodarczo - bytowych z budynku odbywać się będzie poprzez istniejące przyłącze kanalizacji sanitarnej do istniejącego szczelnego zbiornika na ścieki. Rurociągi projektowanej kanalizacji sanitarnej ułożonej w ziemi wewnątrz budynku układać ze spadkiem w kierunku odbiornika.
Spadki podane są na rysunku nr 1 i 3 projektu.
Przewody ponad posadzką wykonać należy podobnie jak poziomy ułożone w ziemi tzn. z rur PCV i łączyć metodą wciskową i prowadzić w bruzdach w ścianach.
Na pionach w ich dolnej części w pomieszczeniach przyziemia tak jak to pokazano na rys. nr 3 projektu montować należy czyszczaki (rewizje) w celu ewentualnego udrożnienia przewodów w razie zapchania.
Piony nr 1, 4, 5, 6 zakończyć należy ponad dachem rurą wywiewną PCV dn 110 mm, natomiast piony nr 2, 3 zakończyć zaworem napowietrzającym ( napowietrzaczem ). Bruzdy oraz rurociągi kanalizacji sanitarnej należy zabudować.
Jako urządzenia sanitarne zaprojektowano :
:zlewozmywak - szt. 1,
:umywalki - szt. 5,
:miski ustępowe ze spłuczką - szt. 2,
:bidet - szt. 1,
:kratki ściekowe - szt. 3

Wszystkie przybory kanalizacyjne odprowadzające ścieki należy zaopatrzyć w zamknięcia wodne - syfony, które są niezbędne ze względu na możliwość przedostania się gazów kanałowych do wewnątrz budynku.
Wysokość ustawienia przyborów sanitarnych powinna wynosić :
:zlewozmywak - 0,80 0,90 m nad podłogą;
: umywalka - 0,75m nad podłogą;

Połączenia przewodów kanalizacyjnych nie mogą znajdować się w murze lub stropie. Każda rura powinna być przymocowana w bruździe hakiem, który należy wbić w ścianę tuż pod kielichem. Bruzda powinna być co najmniej o 50 mm szersza od zewnętrznej średnicy kielicha. Dla każdego przewodu bocznego powinna być zamontowana oddzielna odnoga.

4. Instalacja c.o.

Obiekt wyposażony będzie w źródło ciepła - dwufunkcyjny kocioł grzewczy opalany gazem płynnym propan z projektowanego podziemnego zbiornika na gaz.
Projektuje się instalację C.O. w systemie zamkniętym z kotłem gazowym - parametry czynnika grzejnego 75o/65oC.
Obieg czynnika grzejnego wymuszony. Kocioł grzewczy projektuje się w pomieszczeniu kotłowni. Instalację centralnego ogrzewania projektuje się w układzie dwururowym w systemie rozdzielaczowym. Wszystkie połączenia wykonywać należy stosując tworzywowe złączki zaciskowe. Rurociągi instalacji grzejnikowej prowadzić w bruzdach w posadzce w otulinie termoizolacyjnej. Podejścia pod grzejniki prowadzić również w bruzdach w posadzce. Wszystkie zmiany biegu instalacji wykonać za pośrednictwem dzięki elastyczności rur w łukach prowadzących 90 stopni. Na podejściach pod grzejniki w miejscu załamania instalacji zamontować łuki prowadzące 90 stopni ze stopką. Zabrania się stosować jakichkolwiek past uszczelniających jako uszczelnienie gwintów.
Izolację termiczną wykonać ze spienionego polietylenu zgodnie z PN-5/B-02421.
Zabezpieczeniem instalacji centralnego ogrzewania będzie naczynie zbiorcze systemu zamkniętego znajdujące się w wyposażeniu projektowanego kotła grzewczego.
Przejścia projektowanych rurociągów pod przegrodami budowlanymi wykonać w tulejach ochronnych, a przestrzeń między nimi wypełnić pianką poliuretanową.
Odpowietrzenie instalacji za pośrednictwem odpowietrzników automatycznych zamontowanych na grzejnikach.
Jako aparaty grzejne zaprojektowano grzejniki płytowe z elementami konwekcyjnymi i wbudowanym wkładkami zaworów termostatycznych wg normy PN-EN 442 dla parametrów 75/65/20 stopni C.
Grzejniki posiadają wbudowany zestaw przyłączeniowy umożliwiający zasilenie grzejnika z boku.

5. Instalacja zbiornikowa i gazowa

- Instalacja zbiornikowa
Zbiornik usytuowany będzie od północnej strony świetlicy wiejskiej w odległości od jego ścian zewnętrznych 10,0 m i 7,5 m od najbliższej granicy posesji.
Zbiornik należy ogrodzić ogrodzeniem o wysokości 1,8 m zapewniającym naturalną przewiewność np. siatka z drutu na metalowych słupkach zabetonowanych w gruncie. Ogrodzenie powinno posiadać dwie zamykane furtki, nie sąsiadujące ze sobą ( w dwóch przeciwległych narożnikach ), otwierane na zewnątrz.

Rurociągi średniego i niskiego ciśnienia w części naziemnej należy wykonać z rur stalowych bez szwu kl.R lub R35, łączonych przez spawanie. Dopuszcza się stosowanie połączeń gwinto-wanych wyłącznie przy połączeniach z armaturą. Jako uszczelnienie należy używać taśmy teflonowej do gazu. Za pomocą reduktora I - ego stopnia zamontowanego na zbiorniku przeprowadzana jest redukcja wysokiego ciśnienia gazu do ciśnienia średniego.. Przed reduktorami należy zamontować zawory odcinające - sferyczne 1/4 obr. Posiadające atesty na gaz płynny propanowy na ciśnienie min. 2,5 MPa, a za reduktorami na ciśnienie 0,4 MPa. Armaturę włazu przedstawiono na rys. nr 2.
Wykop pod przyłącze gazowe winien mieć głębokość c.a. 0,85 m i szerokość min. 0,25 m, dno wykopu powinno być dokładnie oczyszczone z kamieni, korzeni i podobnych części stałych. Pod gazociąg winna być dokonana podsypka z piasku min. 5 cm, a nad gazociąg nadsypka z piasku 10 cm. Po oczyszczeniu i wyrównaniu dna wykopu, dokonaniu posypki, ułożeniu gazociągu należy dokonać nadsypki z piasku zaczynając osypywać boki rury, a następnie częściowo zasypywać wykop pozbawiony kamieni i korzeni gruntem rodzimym do wysokości 30 - 40 cm nad gazociągiem, zagęszczając go warstwami o grubości nie przekraczającej 0,15 m i ułożyć żółtą taśmę ostrzegawczą o szerokości 0,1 0,2 m, a następnie zasypać wykop do końca zagęszczając warstwami grunt. Szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłowe zagęszczenie gruntu wokół miejsc występowania połączeń rur.
Podziemny zbiornik o pojemności 2.700 l tworzy zaplecze paliwowe i zasilać będzie urządzenia grzewcze w świetlicy gminnej. Rurociągi zewnętrzne wykonać należy z rur polietylenowych HDPE SDR 11 dn 32 mm, łączonych metodą zgrzewania elektrofuzyjnego za pomocą typowych elektrokształtek PE o napięciu roboczym 24 V lub 39,5 V.
Instalacja zbiornikowa ułożona w wykopie powinna mieć niewielki spadek w kierunku zbiornika gazu. Przewody układać należy w tulejach ochronnych.
Podejścia wykonywać należy za pomocą kolumny z półśrubunkiem w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od lica budynku. Kolumna składa się z połączenia PE/stal, rury PE i aluminiowej rury osłonowej.
Zakończenie rur ochronnych zabezpieczyć należy pianką poliuretanową. Rurociągi posadowić należy w uprzednio wykonanym wykopie, wytyczonym przez uprawnionego geodetę na głębokości 0,8 m od powierzchni terenu. Instalację zbiornikową ułożyć należy na zagęszczonej podsypce piaskowej. Po ułożeniu rurociągi poddać należy próbie na szczelność zgodnie z PN-90/M-34503 przy udziale dostawcy gazu. Po wykonaniu prób szczelności i po zaizolowaniu przewodów należy je przysypać warstwą piasku zagęszczonego gr. 20 cm, a następnie oznakować poprzez ułożenie paska folii koloru żółtego szer. 20 cm oraz drutu miedzianego o przekroju 1,5 m2 w izolacji DY wzdłuż prowadzonego rurociągu. Pozostałą część wykopu uzupełnić gruntem rodzimym. Instalacja powinna być wyposażona w dwie jednostki sprzętu o masie środka gaśniczego min. 1 x 6 kg (proszek). Sprzęt powinien być umieszczony w miejscach łatwo dostępnych i widocznych przy furtce ogrodzeniowej. Do sprzętu powinien być zapewniony dostęp o szerokości co najmniej 1,0 m. Sprzęt należy umieścić w miejscach nie narażonych na uszkodzenie mechaniczne oraz działanie źródeł ciepła.

- Instalacja gazowa

Projektuje się kocioł grzewczy dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania z palnikiem modulowanym ustawionym na 29 kW.
Projektowana instalacja gazowa zasilać będzie również kuchnię gazową 4 - ro palnikową zlokalizowana w pomieszczeniu socjalnym, którą można podłączyć za pośrednictwem elastycznego przewodu z atestem do gazu płynnego. W pomieszczeniu, w którym zlokalizowano kocioł gazowy należy wykonać kanał wentylacji nawiewno - wywiewnej o wymiarach 20 cm x 20 cm bez możliwości zakrycia zamontowany w ścianie wspólnej z garażem na wysokości max 5 cm nad posadzka po-mieszczenia kotłowni wyprowadzony kanałem PCV dn 200 mm ze spadkiem max 0,5% w kierunku na zewnątrz budynku i wyprowadzonym nad poziomem terenu. W drzwiach pomieszczenia na kocioł grzewczy, które muszą się otwierać na zewnątrz należy wykonać próg wysokości 8 cm.
W pomieszczeniu kotłowni nie mogą znajdować się żadne kratki ściekowe ani wpusty podłogowe.
Odprowadzenie spalin poprzez komin, który zabezpieczyć wkładem ze stali kwasoodpornej przed destrukcyjnym działaniem spalin. Kanał wywiewny i spalinowy należy poddać próbie ciągu przed zainstalowaniem urządzeń. Przeprowadza się to przez przystawienie łuczywa na odległość 0,1 m od wlotu kanału. Instalacji nie wolno prowadzić przez kanały wentylacyjne, spalinowe, na strychach i pod podłogami, należy ją montować 0,2 m pod sufitem w miejscach widocznych i łatwo dostępnych.
Na życzenie Inwestora instalację gazową można poprowadzić nad posadzką pomieszczenia jednak nie niżej niż 0,7 m nad posadzką pomieszczenia. Przewody należy mocować do ściany obejmami w odległości 3 cm od tynku co 1,0 m. Poziome odcinki instalacji gazowej należy montować min. 0,1 m poniżej przewodów elektrycznych i urządzeń iskrzących zaś powyżej innych przewodów.

6. Instalacja solarna

Przygotowanie ciepłej wody odbywać za pośrednictwem dwufunkcyjnego kotła grzewczego. Jako wspomaganie przygotowania ciepłej wody użytkowej projektuje się system solarny.
Projektuje się cztery kolektory solarne ustawione pionowo i połączone szeregowo na dachu istniejącej części świetlicy wiejskiej ukierunkowane w kierunku południowym. Ze względu na wysoką wagę własną zestawu kolektorów solarnych wynoszącą około 230 kg należy przewidzieć odpowiednią konstrukcję nośną.
Izolacja termiczna przewodów musi być wytrzymała na stałą temperaturę w zakresie od - 30OC do 165OC ponadto w obrębie dachu musi być odporna na promieniowanie ultrafioletowe i warunki atmosferyczne. Izolacje termiczne przewodów rurowych wykonać możliwie bez mostków termicznych, a jej grubość równa lub większa średnicy rury.
Dodatkowo w obrębie dachu izolację należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, pokarmem dla ptaków i wpływem promieni UV - zabezpieczenie wykonać z blachy aluminiowej uszczelnionej silikonem.
Rurociągi technologiczne wykonać z rur stalowych podwójnie ocynkowanych łączonych na gwint uszczelnienie z konopi lub z rur miedzianych łączonych beztopnikowym lutem twardym L-Ag2P lub L-CuP6.
Aby zapobiec możliwej cyrkulacji w zasilaniu, zastosować przyłącze termosyfonu, którego pętlę prowadzić ze spadkiem około 10 x średnica rury. Przyjęto przeponowe naczynie wzbiorcze typ M18 o ciśnieniu roboczym 6 bar i pojemności całkowitej 18 l

7. Instalacja alarmowa

Zasilanie centrali alarmowej zlokalizowanej w pomieszczeniu gospodarczym świetlicy, obok sceny wykonać przewodem typu YDY 3x2,5 mm2 p/t z tablicy rozdzielczej TB zlokalizowanej w komunikacji przy bibliotece, zgodnie z planem instalacji alarmowej. Zadaniem instalacji alarmowej jest sygnalizacja włamań do pomieszczeń świetlicy i biblioteki. Całość instalacji alarmowej zaprojektowano przewodami typu YDTY o przekrojach 0,5mm2 w RL lub RVKL p/t i ilości żył podanych na schemacie
Dopuszcza się zastosowanie przewodu wielożyłowego z odejściem poszczególnych par żył do poszczególnych przyborów instalacji takich jak PCP - pasywne czujniki podczerwieni, M-manipulator, sygnalizatory zewnętrzny i wewnętrzny i N - nadajnik GSM zainstalowanych w miejscach wskazanych na planie. Obwody do poszczególnych czujek i sygnalizatorów wyprowadzić z centrali alarmowej zlokalizowanej w pomieszczeniu gospodarczym obok sceny świetlicy.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i zafakturowania w 2009 roku części robót będących przedmiotem umowy o wartości nie mniejszej niż 100 000,00zł brutto.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.

Szacunkowa wartość zamówienia: 362803.95

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Remont z rozbudową i wyposażeniem świetlicy wiejskiej w Królewie oraz zagospodarowaniem terenu wokół. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Data udzielenie zamówienia: 05/11/2009

Liczba ofert: 3

Nazwa wykonawcy:
Usługi Ogólnobudowlane
Adam Krawczyk

Adres pocztowy wykonawcy: Wróblewskiego 15/8

Miejscowość: Morąg

Kod pocztowy: 14-300

ID województwa: 13

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Cena wybranej oferty: 362803,95

Cena minimalna: 362803,95

Cena maksymalna: 407860,29

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453120007 (Instalowanie systemów alarmowych i anten)

Podobne przetargi

166361 / 2014-07-31 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana układu zasilania i rozdziału energii w budynku przy pl. Łódzkim 4

320953 / 2011-12-06 - Inny: Uczelnia Publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu pomieszczeń Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Ogólnoustrojowej Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Warszawskiej 30 w Olsztynie na potrzeby dydaktyki Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie z przedmiotów: neurologia, neurochirurgia i rehabilitacja.

355326 / 2012-09-19 - Podmiot prawa publicznego

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa budynku, którego część zajmuje siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Olsztynie, usytuowanego przy ul. Lubelskiej 16 w Olsztynie, dz. Nr 6/77

234414 / 2014-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barczewo - Barczewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa ogrodzenia i urządzeń siłowni zewnętrznej w ramach zadania inwestycyjnego - Zagospodarowanie plaży miejskiej w Zalesiu wraz z zakupem i montażem pomostów (II)

371062 / 2010-11-16 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury

Miejski Ośrodek Kultury - Jeziorany (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W KIKITACH ORAZ ROZBIÓRKA STAREJ I BUDOWA NOWEJ ŚWIETLICY W KIERSZTANOWIE

59338 / 2016-03-16 - Inny: Skarb Państwa- 22 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Olsztynie

22 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na wymianie pokrycia dachowego, obróbek blacharskich, instalacji odgromowej i naprawie elewacji budynku nr 12/317 w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Kalinowskiego 1

187901 / 2009-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Kętrzynie - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie utwardzenia placu wewnętrznego przy budynku Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Wojska Polskiego 12 w Kętrzynie

367598 / 2014-11-06 - Inny: Jednostka administracji rzÄ…dowej

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
BUDOWA SANITARIATÓW W BUDYNKU GŁÓWNYM ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W KAROLEWIE

112906 / 2015-05-14 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie prac remontowo-budowlanych 8 lokali mieszkalnych położonych na terenie działania Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem w Morągu

127188 / 2011-05-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

ZOZ Szczytno - Szczytno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie hydroizolacji pokrycia dachowego metodÄ… natryskowÄ… na budynku pogotowia ratunkowego w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie.

261330 / 2011-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jedwabno - Jedwabno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja lokalu Informacji Turystycznej w Jedwabnie w ramach projektu Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

255888 / 2015-09-29 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Adaptacja pomieszczenia w budynku nr 6 na pomieszczenie zabiegowe Pracowni Naukowo-Dydaktycznej Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

371300 / 2013-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Orneta - Orneta (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rekultywacja składowiska odpadów komunalnych w miejscowości Nowy Dwór, Gmina Orneta.

297844 / 2011-09-20 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja połączeń światłowodowych i teletechnicznych oraz uzupełnienie wyposażenia sieci komputerowej wewnętrznej w budynku dydaktyczno - naukowym przy ul. Prawocheńskiego 21 Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Katedry Ogrodnictwa, w ramach zadania inwestycyjnego pt. Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie obiektów laboratoryjnych i doświadczalnych z zakresu ogrodnictwa i architektury krajobrazu Wydziału Kształtowania i Rolnictwa UWM w Olsztynie.

1573 / 2009-01-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych w budynku nr 3 i 12 Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży - postępowanie nr 176/RB