Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

25503 / 2016-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Gomunice (Gomunice)

Remonty cząstkowe dróg gminnych i wewnętrznych

Opis zamówienia

Nazwa i kod CPV:
-45.23.31.42-6 Roboty w zakresie naprawy dróg,
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Remonty cząstkowe dróg gminnych i wewnętrznych.
1.1Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych przy użyciu mieszanki mineralno-bitumicznej polegał będzie na wykonaniu następujących czynności:
-przed przystąpieniem do robót, w terminie uzgodnionym z Inspektorem Nadzoru Wykonawca dostarczy do akceptacji projekt składu mieszanki mineralno-asfaltowej oraz aprobaty techniczne poszczególnych składników,
-obcięciu i oczyszczeniu brzegów ubytku w taki sposób, aby uzyskać pionowe krawędzie ubytku.
-jeśli w ubytku znajduje się woda, to należy ją obowiązkowo usunąć,
-spryskaniu emulsją w ilości ok. 0,8 kg/m² dno i pionowe ściany ubytku,
-wypełnieniu ubytku masą bitumiczną na gorąco z pewnym nadmiarem, tak by po zagęszczeniu znalazł się on na poziomie istniejącej powierzchni nawierzchni, zagęszczeniu materiału mechanicznie
-uszczelnieniu połączenia nowej nawierzchni ze starą asfaltem płynnym lub taśmą kauczukowo-asfaltową,
-rozłożoną mieszankę należy zagęścić walcem stalowym wibracyjnym.
Przy naprawie obłamanych krawędzi nawierzchni należy zapewnić odpowiedni opór boczny dla zagęszczanej warstwy i dobre między warstwowe związanie.
Temperatura mieszanki mineralno-asfaltowej powinna wynosić od 140º C do 180 º C.
1.2Wykonanie remontu nawierzchni przy użyciu emulsji modyfikowanej i grysów należy wykonać następująco: Poprzez zamontowany w maszynie kompresor są oczyszczone miejsca uszkodzonej nawierzchni. Po spryskaniu emulsją naprawionego uszkodzenia w nawierzchni zostanie utworzona dobra warstwa klejąca, następnie poprzez włączenie ślimaków uruchomione zostaje podawanie grysu do głowicy mieszającej grys z emulsją. Powstała mieszanka z dużą prędkością wdmuchiwana jest w naprawiane miejsca. Materiał wbudowany jest dobrze uszczelniony. Po wierzchu remontowaną powierzchnię należy posypać suchym grysem. Przy dużych ubytkach obowiązkowo należy stosować dwie frakcje grysów. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych przedstawiciel Zamawiającego może nie zezwolić na wykonywanie prac przy remoncie dróg. Do wykonania remontu nawierzchni bitumicznych należy stosować remontery drogowe zautomatyzowane, które na wyposażeniu posiadają:
-jeden zbiornik na 1 frakcję grysu lub dwa zbiorniki na 2 frakcje grysu,
-kompresor o dużej wydajności tłoczonego powietrza, zapewniający dokładne oczyszczenie uszkodzonej nawierzchni, usuwający z wypełnianych ubytków pyły, drobne luźne kruszywo, wodę oraz wszelkie zanieczyszczenia,
-zbiornik na emulsję,
-urządzenie do produkcji i wbudowania mieszanki (grys+emulsja).
Zamawiający wymaga rozliczenia zużytych materiałów poprzez ważenie zestawu pojazdów użytych do naprawy dróg. Ważenie będzie odbywało się w obecności przedstawiciela Gminy w godzinach 8-15.
1.3Naprawa dróg o nawierzchni tłuczniowej będzie polegać na:
-uzupełnieniu punktowych, sezonowych ubytków w drogach gruntowych kruszywem łamanym o frakcji 0-31,5 mm, oraz powyżej 5 cm grubości kruszywem o frakcji 32-63mm,
-wyrównywaniu nierówności, kolein, następnie profilowaniu poprzecznym ze spadkiem dwustronnym dla lepszego odprowadzania wód deszczowych i zagęszczeniu walcem.
Do naprawy dróg tłuczniowych będzie używany beton tłuczeń o frakcji 32-63mm bez zanieczyszczeń obcych.
Zakres prac:
-dowóz zakupionego kruszywa na remontowane drogi,
-rozładunek we wskazane miejsca na drogę,
-wyrównanie mechanicznie i ręcznie,
-wałowanie walcem stalowym.
Na wbudowany materiał wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia dokumentów dopuszczających do stosowania go w budownictwie zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych.
Do naprawy cząstkowej dróg tłuczniowych będzie wykorzystywane kruszywo drogowe łamane o frakcji 0-31,5 mm bez domieszki gliny z aktualnym atestem potwierdzającym dopuszczenie do stosowania w robotach drogowych.
Zakres prac:
-dowóz zakupionego kruszywa na remontowane drogi,
-oczyszczenie miejsca wbudowania z zanieczyszczeń obcych,
-rozładunek kruszywa we wskazane miejsca na drogę,
-wyrównanie mechanicznie i ręcznie,
-wałowanie walcem stalowym.
1.4W przypadku wyrównywania mechanicznego dróg równiarką, na których powstały nierówności, wygórowania oraz koleiny, w czasie profilowania równiarka powinna:
-wyrównać nierówności ziemią otrzymaną przez ścięcie wygórowań oraz kolein,
-odtworzyć profil pierwotny przez ścięcie poboczy i przesunięcie otrzymanej stąd ziemi ku środkowi drogi
z jednoczesnym wyrównaniem kolein,
-uporządkować teren i wyrównać mechanicznie i ręcznie.
Zaleca się profilowanie dróg przy pomocy równiarki samojezdnej. Powstały w wyniku równania nadmiar ziemi tworzący tzw. wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia i wywiezienia powstałego nadmiaru ziemi.
1.5Naprawa dróg w destrukcie asfaltowym będzie polegała na uzupełnianiu ubytków. Zakres remontu drogi
w destrukcie:
-wbudowanie destruktu asfaltowego w ubytkach powstałych w drogach,
-zagęszczenie wbudowanego materiału walcem stalowym wibracyjnym,
-jeżeli ubytek będzie znajdował się przy krawędzi drogi należy ręcznie go wyrównać,
-uporządkowanie terenu.
1.6Drogi i ulice w terenie uzbrojonym należy remontować zachowując ostrożność przy istniejących urządzeniach np. takich jak: studnia kanalizacyjna, telekomunikacyjna, zasuwa wodociągowa.
W związku z wykonywanymi remontami może zajść potrzeba regulacji urządzenia w drodze gruntowej, czy też w drodze z destruktu.
Zamawiający wymaga wcześniejszego powiadomienia i uzgodnienia regulacji urządzeń typu studnia kanalizacyjna, zasuwa wodociągowa, studnia telekomunikacyjna z Zamawiającym.
1.7Wykonanie likwidacji przełomów należy wykonać poprzez wymianę podbudowy i gruntu na głębokość 40 cm, wykonanie podsypki piaskowej gr. 15 cm, podbudowy tłuczniowej gr 20 cm z kruszywa 0/63 mm oraz 0/31,5 mm, nawierzchni z mieszanki AC 11 S 50/70 gr. 5 cm
1.8Przed rozpoczęciem robót należy ocenić stan istniejącej nawierzchni i wspólnie z Inspektorem Nadzoru ustalić sposób jej naprawy, a w razie potrzeby wykonać badania kwalifikacyjne /przydatności/ wytypowanych materiałów do wykonania remontu.
2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a)kosztorys nakładczy.
3.Zamówienie zostanie wykonane z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę oraz przy użyciu maszyn i narzędzi Wykonawcy.
4.Cena jednostkowa naprawy 1m2 nawierzchni musi zawierać koszt wykonania robót towarzyszących np. wycięcie, wywóz destruktu asfaltowego itp.
5.Wykonawca musi posiadać zatwierdzony przez zarządcę ruchu i policję projekt organizacji ruchu, zgodnie z którym zostaną zabezpieczone i oznakowane prace prowadzone na drogach.
6.Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia ilości napraw ze względu np. na zniszczenie dróg poprzez niekorzystne warunki atmosferyczne, duże, długotrwałe, nie normatywne opady deszczu, rozjeżdżenie dróg gruntowych, ubytki w drogach z destruktu. Możliwość zawarcia umowy na roboty uzupełniające.
7.Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.
8.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Ilości przedstawione w kosztorysie nakładczym są ilościami szacunkowymi pozwalającymi na oszacowanie zakresu prac. Rozliczenie będzie następować powykonawczo według stawek określonych w umowie do wyczerpania łącznej kwoty umowy lecz nie dłużej niż do 31.12.2017 r.
Rzeczywiste ilości wykonanych i odebranych robót zostaną ustalone na podstawie obmiarów sporządzonych przez Wykonawcę i zatwierdzonych przez Zamawiającego.
Ponadto w przypadku remontów cząstkowych za pomocą remontera drogowego typu PATCHER Zamawiający wymaga, aby pojazd był każdorazowo ważony w miejscowości Gomunice w miejscu wskazanym przez Zamawiającego przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu.
Jakość materiałów i robót
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami, sztuką budowlaną, z materiałów własnych o parametrach technicznych nie gorszych niż proponowane w SIWZ. Zastosowane materiały powinny spełniać wszelkie wymogi Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane to jest posiadać odpowiednie certyfikaty na znak bezpieczeństwa, być zgodne z kryteriami technicznymi określonymi w Polskich Normach lub aprobatą techniczną o ile dla danego wyrobu nie ustanowiono Polskiej Normy oraz zgodne z właściwymi przepisami i dokumentami technicznymi jak również spełniać co najmniej wymogi określone w SIWZ.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości:
1.Przed dokonaniem odbioru końcowego przedmiotu umowy Wykonawca udzieli Zamawiającemu pisemnej gwarancji na wykonany przedmiot umowy.
2.Okres gwarancji ustala się na 12 miesięcy, liczone od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.
3.W przypadku wystąpienia wad w przedmiocie umowy Wykonawca jest zobowiązany przystąpić w najkrótszym terminie możliwym do ich usunięcia ustalonym przez Strony.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 25503

Data publikacji: 2016-03-11

Nazwa: Gmina Gomunice

Ulica: ul. Armii Krajowej 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Gomunice

Kod pocztowy: 97-545

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 44 6850245, 6842485

Numer faxu: 44 6842468; 6842485 w. 230

Regon: 59064795400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Remonty cząstkowe dróg gminnych i wewnętrznych

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Nazwa i kod CPV:
-45.23.31.42-6 Roboty w zakresie naprawy dróg,
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Remonty cząstkowe dróg gminnych i wewnętrznych.
1.1Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych przy użyciu mieszanki mineralno-bitumicznej polegał będzie na wykonaniu następujących czynności:
-przed przystąpieniem do robót, w terminie uzgodnionym z Inspektorem Nadzoru Wykonawca dostarczy do akceptacji projekt składu mieszanki mineralno-asfaltowej oraz aprobaty techniczne poszczególnych składników,
-obcięciu i oczyszczeniu brzegów ubytku w taki sposób, aby uzyskać pionowe krawędzie ubytku.
-jeśli w ubytku znajduje się woda, to należy ją obowiązkowo usunąć,
-spryskaniu emulsją w ilości ok. 0,8 kg/m² dno i pionowe ściany ubytku,
-wypełnieniu ubytku masą bitumiczną na gorąco z pewnym nadmiarem, tak by po zagęszczeniu znalazł się on na poziomie istniejącej powierzchni nawierzchni, zagęszczeniu materiału mechanicznie
-uszczelnieniu połączenia nowej nawierzchni ze starą asfaltem płynnym lub taśmą kauczukowo-asfaltową,
-rozłożoną mieszankę należy zagęścić walcem stalowym wibracyjnym.
Przy naprawie obłamanych krawędzi nawierzchni należy zapewnić odpowiedni opór boczny dla zagęszczanej warstwy i dobre między warstwowe związanie.
Temperatura mieszanki mineralno-asfaltowej powinna wynosić od 140º C do 180 º C.
1.2Wykonanie remontu nawierzchni przy użyciu emulsji modyfikowanej i grysów należy wykonać następująco: Poprzez zamontowany w maszynie kompresor są oczyszczone miejsca uszkodzonej nawierzchni. Po spryskaniu emulsją naprawionego uszkodzenia w nawierzchni zostanie utworzona dobra warstwa klejąca, następnie poprzez włączenie ślimaków uruchomione zostaje podawanie grysu do głowicy mieszającej grys z emulsją. Powstała mieszanka z dużą prędkością wdmuchiwana jest w naprawiane miejsca. Materiał wbudowany jest dobrze uszczelniony. Po wierzchu remontowaną powierzchnię należy posypać suchym grysem. Przy dużych ubytkach obowiązkowo należy stosować dwie frakcje grysów. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych przedstawiciel Zamawiającego może nie zezwolić na wykonywanie prac przy remoncie dróg. Do wykonania remontu nawierzchni bitumicznych należy stosować remontery drogowe zautomatyzowane, które na wyposażeniu posiadają:
-jeden zbiornik na 1 frakcję grysu lub dwa zbiorniki na 2 frakcje grysu,
-kompresor o dużej wydajności tłoczonego powietrza, zapewniający dokładne oczyszczenie uszkodzonej nawierzchni, usuwający z wypełnianych ubytków pyły, drobne luźne kruszywo, wodę oraz wszelkie zanieczyszczenia,
-zbiornik na emulsję,
-urządzenie do produkcji i wbudowania mieszanki (grys+emulsja).
Zamawiający wymaga rozliczenia zużytych materiałów poprzez ważenie zestawu pojazdów użytych do naprawy dróg. Ważenie będzie odbywało się w obecności przedstawiciela Gminy w godzinach 8-15.
1.3Naprawa dróg o nawierzchni tłuczniowej będzie polegać na:
-uzupełnieniu punktowych, sezonowych ubytków w drogach gruntowych kruszywem łamanym o frakcji 0-31,5 mm, oraz powyżej 5 cm grubości kruszywem o frakcji 32-63mm,
-wyrównywaniu nierówności, kolein, następnie profilowaniu poprzecznym ze spadkiem dwustronnym dla lepszego odprowadzania wód deszczowych i zagęszczeniu walcem.
Do naprawy dróg tłuczniowych będzie używany beton tłuczeń o frakcji 32-63mm bez zanieczyszczeń obcych.
Zakres prac:
-dowóz zakupionego kruszywa na remontowane drogi,
-rozładunek we wskazane miejsca na drogę,
-wyrównanie mechanicznie i ręcznie,
-wałowanie walcem stalowym.
Na wbudowany materiał wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia dokumentów dopuszczających do stosowania go w budownictwie zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych.
Do naprawy cząstkowej dróg tłuczniowych będzie wykorzystywane kruszywo drogowe łamane o frakcji 0-31,5 mm bez domieszki gliny z aktualnym atestem potwierdzającym dopuszczenie do stosowania w robotach drogowych.
Zakres prac:
-dowóz zakupionego kruszywa na remontowane drogi,
-oczyszczenie miejsca wbudowania z zanieczyszczeń obcych,
-rozładunek kruszywa we wskazane miejsca na drogę,
-wyrównanie mechanicznie i ręcznie,
-wałowanie walcem stalowym.
1.4W przypadku wyrównywania mechanicznego dróg równiarką, na których powstały nierówności, wygórowania oraz koleiny, w czasie profilowania równiarka powinna:
-wyrównać nierówności ziemią otrzymaną przez ścięcie wygórowań oraz kolein,
-odtworzyć profil pierwotny przez ścięcie poboczy i przesunięcie otrzymanej stąd ziemi ku środkowi drogi
z jednoczesnym wyrównaniem kolein,
-uporządkować teren i wyrównać mechanicznie i ręcznie.
Zaleca się profilowanie dróg przy pomocy równiarki samojezdnej. Powstały w wyniku równania nadmiar ziemi tworzący tzw. wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia i wywiezienia powstałego nadmiaru ziemi.
1.5Naprawa dróg w destrukcie asfaltowym będzie polegała na uzupełnianiu ubytków. Zakres remontu drogi
w destrukcie:
-wbudowanie destruktu asfaltowego w ubytkach powstałych w drogach,
-zagęszczenie wbudowanego materiału walcem stalowym wibracyjnym,
-jeżeli ubytek będzie znajdował się przy krawędzi drogi należy ręcznie go wyrównać,
-uporządkowanie terenu.
1.6Drogi i ulice w terenie uzbrojonym należy remontować zachowując ostrożność przy istniejących urządzeniach np. takich jak: studnia kanalizacyjna, telekomunikacyjna, zasuwa wodociągowa.
W związku z wykonywanymi remontami może zajść potrzeba regulacji urządzenia w drodze gruntowej, czy też w drodze z destruktu.
Zamawiający wymaga wcześniejszego powiadomienia i uzgodnienia regulacji urządzeń typu studnia kanalizacyjna, zasuwa wodociągowa, studnia telekomunikacyjna z Zamawiającym.
1.7Wykonanie likwidacji przełomów należy wykonać poprzez wymianę podbudowy i gruntu na głębokość 40 cm, wykonanie podsypki piaskowej gr. 15 cm, podbudowy tłuczniowej gr 20 cm z kruszywa 0/63 mm oraz 0/31,5 mm, nawierzchni z mieszanki AC 11 S 50/70 gr. 5 cm
1.8Przed rozpoczęciem robót należy ocenić stan istniejącej nawierzchni i wspólnie z Inspektorem Nadzoru ustalić sposób jej naprawy, a w razie potrzeby wykonać badania kwalifikacyjne /przydatności/ wytypowanych materiałów do wykonania remontu.
2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a)kosztorys nakładczy.
3.Zamówienie zostanie wykonane z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę oraz przy użyciu maszyn i narzędzi Wykonawcy.
4.Cena jednostkowa naprawy 1m2 nawierzchni musi zawierać koszt wykonania robót towarzyszących np. wycięcie, wywóz destruktu asfaltowego itp.
5.Wykonawca musi posiadać zatwierdzony przez zarządcę ruchu i policję projekt organizacji ruchu, zgodnie z którym zostaną zabezpieczone i oznakowane prace prowadzone na drogach.
6.Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia ilości napraw ze względu np. na zniszczenie dróg poprzez niekorzystne warunki atmosferyczne, duże, długotrwałe, nie normatywne opady deszczu, rozjeżdżenie dróg gruntowych, ubytki w drogach z destruktu. Możliwość zawarcia umowy na roboty uzupełniające.
7.Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.
8.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Ilości przedstawione w kosztorysie nakładczym są ilościami szacunkowymi pozwalającymi na oszacowanie zakresu prac. Rozliczenie będzie następować powykonawczo według stawek określonych w umowie do wyczerpania łącznej kwoty umowy lecz nie dłużej niż do 31.12.2017 r.
Rzeczywiste ilości wykonanych i odebranych robót zostaną ustalone na podstawie obmiarów sporządzonych przez Wykonawcę i zatwierdzonych przez Zamawiającego.
Ponadto w przypadku remontów cząstkowych za pomocą remontera drogowego typu PATCHER Zamawiający wymaga, aby pojazd był każdorazowo ważony w miejscowości Gomunice w miejscu wskazanym przez Zamawiającego przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu.
Jakość materiałów i robót
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami, sztuką budowlaną, z materiałów własnych o parametrach technicznych nie gorszych niż proponowane w SIWZ. Zastosowane materiały powinny spełniać wszelkie wymogi Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane to jest posiadać odpowiednie certyfikaty na znak bezpieczeństwa, być zgodne z kryteriami technicznymi określonymi w Polskich Normach lub aprobatą techniczną o ile dla danego wyrobu nie ustanowiono Polskiej Normy oraz zgodne z właściwymi przepisami i dokumentami technicznymi jak również spełniać co najmniej wymogi określone w SIWZ.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości:
1.Przed dokonaniem odbioru końcowego przedmiotu umowy Wykonawca udzieli Zamawiającemu pisemnej gwarancji na wykonany przedmiot umowy.
2.Okres gwarancji ustala się na 12 miesięcy, liczone od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.
3.W przypadku wystąpienia wad w przedmiocie umowy Wykonawca jest zobowiązany przystąpić w najkrótszym terminie możliwym do ich usunięcia ustalonym przez Strony.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy do wartości 50% wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2017

Informacja na temat wadium:
1.Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 5 000,00 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).
2.Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert.
3.Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku następujących formach:
1)pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w ESBANKU Banku Spółdzielczym z siedzibą w Radomsku:
Nr rachunku: 91 8980 0009 2003 0017 5564 0004
z dopiskiem:
Wadium - Remonty cząstkowe dróg gminnych i wewnętrznych
Uwaga:
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego.
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3)gwarancjach bankowych;
4)gwarancjach ubezpieczeniowych;
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
4.Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5.W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu należy przedłożyć oryginał lub kserokopię (poświadczoną za zgodność z oryginałem) dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium przez Wykonawcę. W przypadku wnoszenia wadium w innych formach należy przedłożyć oryginał dokumentu wadialnego (poręczenia lub gwarancji).
UWAGA! Dotyczy wadium wniesionego w formie o której mowa w ust. 2-5.
Zamawiający prosi Wykonawców o nie zszywanie z pozostałą częścią oferty oryginału dokumentu wadialnego, z uwagi na to, iż dokument ten zostanie po otwarciu ofert zdeponowany w kasie Zamawiającego. Kopia dokumentu wadialnego (poręczenia lub gwarancji), potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę winna stanowić część oferty (winna być trwale zszyta z zasadniczą treścią oferty).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, dat i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, co najmniej dwie roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu cząstkowego dróg o wartości nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto każda.
Przez robotę budowlaną Zamawiający rozumie jednorazowe zamówienie udzielone i zrealizowane na podstawie jednej umowy.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
dysponuje osobami zdolnymi do realizacji zamówienia tj. kierownikiem robót branży drogowej posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi o specjalności drogowej lub równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, posiadającym doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy przy realizacji minimum dwóch robót budowlanych polegających na wykonaniu remontu cząstkowego dróg, który będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z oświadczeniem, że osoba ta posiada wymagane uprawnienia.
Przez robotę budowlaną Zamawiający rozumie jednorazowe zamówienie udzielone i zrealizowane na podstawie jednej umowy.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Formularz ofertowy, dowód wniesienia wadium, kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o kosztorys nakładczy, pełnomocnictwo - jeśli dotyczy, wykaz robót, które Wykonawca zamierza zlecić Podwykonawcom.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu
i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być dołączone do oferty w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa załączonego do oferty. W przypadku składania oferty przez wykonawców występujących wspólnie dokumenty, o których mowa w pkt A., ppkt 5, 7, 8, 9, 10 SIWZ muszą być złożone dla każdego partnera z osobna. Pozostałe dokumenty składane są wspólnie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania innych zmian umowy, pod warunkiem, że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a zrealizowanie założonego pierwotnie celu umowy byłoby bez tych zmian niemożliwe lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego.
2.W odniesieniu do art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w zakresie:
a)terminu wykonania przedmiotu umowy na skutek wystąpienia przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a które skutkują niemożliwością terminowego wykonania przedmiotu umowy;
b)wynagrodzenia umownego, pod warunkiem, że zmiany te są korzystne dla Zamawiającego;
c)zmiany terminów oraz zasad płatności na skutek wystąpienia przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy;
d)zmiany w zakresie podwykonawstwa
e)zmiany innych postanowień umownych tylko w uzasadnionych przypadkach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
3.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w przypadku rezygnacji z części robót/wprowadzenie robót zamiennych nie wykraczających poza zakres przedmiotu zamówienia. Wszelkie zmiany wymagają akceptacji zamawiającego. Wynagrodzenie wykonawcy w takim przypadku zostanie obniżone na podstawie kosztorysu ofertowego.
4.Wykonawca będzie miał prawo do zmiany wynagrodzenia w przypadku wystąpienia robót dodatkowych, pod warunkiem, że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a zrealizowanie założonego pierwotnie celu umowy byłoby bez tych zmian niemożliwe lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego.
5.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty
w sytuacji:
-zmiany przepisów powodujących konieczność zastosowania innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu zamówienia;
-zmiany osób reprezentujących w przypadku zmian organizacyjnych;
-zmiany osób realizujących zadanie pod warunkiem, że osoby te będą spełniały wymagania określone w SIWZ;
-w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, lub innych nieprzewidzianych przeszkód uniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z wymaganiami technicznymi określonymi w SIWZ oraz dokumentacji;
Warunki dokonania zmian:
a)zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron, wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności,
b)strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy:
-opisze zaistniałe okoliczności,
-uzasadni, udokumentuje zaistnienie powyższych okoliczności,
-obliczy koszty zmiany, jeśli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie Wykonawcy,
-opisze wpływ zmian na harmonogram prac i termin wykonania umowy.
c)wniosek o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażony na piśmie.
d)każda zmiana musi być uzgodniona i wprowadzona aneksem do umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Dyspozycyjność

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Gomunice, ul. Armii Krajowej 30, 97-545 Gomunice, pokój nr 3

Data składania wniosków, ofert: 30/03/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Ofertę należy złożyć w Sekretariacie Urzędu Gminy w Gomunicach, ul. Armii Krajowej 30, 97-545 Gomunice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Podobne przetargi

222612 / 2008-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
wykonanie zabiegów utrzymaniowych drogi wojewódzkiej nr 715, polegających na odnowie chodników, nawierzchni jezdni na odcinku Brzeziny-Koluszki, od km 0+000 do km 5+540

335840 / 2015-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Skierniewice - Skierniewice (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Naprawy czÄ…stkowe jezdni masÄ… mineralno-asfaltowÄ… z otaczarki , recyklera, na zimno i interwencyjne ulic miasta Skierniewice

138692 / 2011-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świnice Warckie - Świnice Warckie (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
MODERNIZACJA DROGI DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH WE WSIACH GUSIN - PIASKI ETAP I

352292 / 2013-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Andrespol - Andrespol (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont ul. Słowiańskiej w miejscowości Bedoń Wieś, Gmina Andrespol

362732 / 2010-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żychlin - Żychlin (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg gminnych mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco oraz emulsją asfaltową i grysem na zimno na terenie gminy Żychlin.

79564 / 2012-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Zgierskiego - Zgierz (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remonty czÄ…stkowe nawierzchni bitumicznych mieszankÄ… mineralno-bitumicznÄ…, na drogach powiatowych Powiatu Zgierskiego - 3 zadania

121563 / 2010-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Łódź - Zarząd Dróg i Transportu - Łódź (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Odtworzenie nawierzchni bitumicznej oraz częściowe przełożenie zniszczonych płyt chodnikowych, krawężników i opasek w ul. Gen. J. Dąbrowskiego na odc. od al. Śmigłego Rydza do ul. Lodowej

31635 / 2011-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Brzeziny - Brzeziny (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
KONSERWACJA DRÓG NIEULEPSZONYCH ORAZ ROWÓW I POBOCZY W MIEŚCIE BRZEZINY

144264 / 2014-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Poddębicki w imieniu którego działa Zarząd Powiatu w Poddębicach - Poddębice (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych emulsją asfaltową i grysami przy użyciu remontera drogowego typu patcher, na drogach powiatowych położonych w granicach administracyjnych Powiatu Poddębickiego

176182 / 2011-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kleszczów - Kleszczów (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
budowa drogi wewnętrznej wraz z pełną infrastrukturą techniczną na terenie osiedla domów wielorodzinnych w Łuszczanowicach; IZP.271.20.2011

106244 / 2010-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu - Sieradz (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont czÄ…stkowy nawierzchni bitumicznych masa na goraco na drogach powiatowych w powiecie sieradzkim

250067 / 2008-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Sieradz - Sieradz (łódzkie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Wykonanie remontów dróg gminnych nieutwardzonych w Sieradzu w 2008r. - etap III