229904 / 2012-07-02 - Inny: SamorzÄ…dowa instytucja kultury / Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie (Warszawa)
WYKONANIE SCENOGRAFII DO SPEKTAKLU PT. DESZCZOWA PIOSENKA
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, dostawa i montaż scenografii do spektaklu pt. Deszczowa piosenka, którego premiera przewidziana jest na dzień 29 września 2012 r. w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.
Zamawiana scenografia będzie składać się z następujących elementów::
01. PLAN
01a. PRZEKRÓJ
02. PODŁOGA
Podłoga stanowi jeden z najważniejszych elementów scenografii gdyż jest to podłoga zbudowana warstwowo i spełnia w zależności od poszczególnych scen różne funkcje. Na podłodze właściwej sceny (poziom 0,00) nadbudowana jest druga warstwa podłogi, która stanowi perfekcyjnie wypoziomowaną płaszczyznę, po której przemieszczają się wszystkie ruchome elementy scenografii oraz poruszają się aktorzy i tancerze. Na powierzchni zatopionej w wodzie podłogi jak i pozostałej części sceny tancerze wykonują układ choreograficzny (stepowanie w obuwiu do stepu - obuwie z metalowymi blachami w części pięty i palców). Warstwa całej nadbudowanej podłogi na poziomie podwyższonym wyłożona płytami o wielkości modułowej musi być wykonana w całości z materiałów wodoodpornych, atestowanych i antypoślizgowych. Wskazany kolor podłogi czarny lub ciemno szary.
Podłoga jest podzielona na podstawowe strefy:
a) - część proscenium (basen) - 113,5 m2,
b) - pozostała część podłogi sceny - 405 m2 (poziom górnej krawędzi basenu),
c) kieszenie boczne - 266 m2 (również poziom górnej krawędzi basenu).
W części PROSCENIUM PODŁOGA wyposażona w 3 uniesione krawędzie o przybliżonej wysokości około 10 cm oraz 1 ruchomą ( ruch góra dół - w związku z poruszającymi się platformami jezdnymi również w okolicach proscenium ) w linii okna portalowego.
Długość wszystkich czterech linii uniesionej krawędzi wokół proscenium około 9000cm.
W części proscenium uniesiona podłoga znajduje się w płytkim basenie H=10 cm.
Basen jest wyłożony folią basenową i jest wyposażony w odpowiednie urządzenia umożliwiające dopuszczanie wody jak i zarówno jej odpływ w ściśle określonym momencie i czasie. Także efekt rosnącego poziomu wody nad poziomem podłogi w części proscenium powinien być bardzo dokładnie zsynchronizowany z efektem padającego deszczu. Czas trwania efektu z deszczem w 1-ej części przedstawienia ok.10 min., w 2-ej części także ok.10 min. W podłodze nad zbiornikiem wody umieszczonym w orkiestrionie należy wyciąć trzy otwory związane z odpływem wody (dokładne ustalenia poda firma wykonująca system efektu deszczu).
02a. KRAWĘDŹ RUCHOMA BASENU -patrz rysunek nr 02a -opis punkt 02
Wszystkie elementy dekoracji stałej znajdujące się w obrębie basenu i deszczownic oraz elementy przyległe do tej strefy powinny charakteryzować się jak najmniejszą chłonnością wody i wilgoci!!!.
03. LUSTRA DUŻE PROSCENIUM
Dwie boczne ściany prosceniowe zasłonięte blejtramami z lustrem (folia lustrzana) - geritz lub równoważne na blejtramach aluminiowych h-700cm, szer.- 225cm., lewy i prawy ekran z lustrem przymocowany do kratownicy na zawiasach z możliwością przymknięcia w kierunku okna portalowego.
Obie ramy mocowane zawiasami do podwójnej kratownicy, która jest nośnikiem także czarnej maski portalowej: H=935cm,szer-1637cm, uchylnych wysłon lustra szt.2 o wymiarach: 700x225cm oraz czerwonej dwuczęściowej kurtyny:wyciełam. Przy obliczaniu materiału na kurtynę czerwona należy ustalić ze scenografem wartość gęstości marszczenia.
Ściany prosceniowe za lustrami powinny być kontynuacja projektowanych wszystkich pozostałych surowych ścian Studia.
03a. KURTYNA CZERWONA NA PROWADNICY
Kurtyna czerwona - H=780cmx1500cm prowadzonej na podwójnej prowadnicy zawieszonej przed oknem portalowym. (patrz katalog tuchler/geritz - lub równoważne)
Kratownica jest jednocześnie nośnikiem czarnej maski oraz czerwonej kurtyny prowadzonej na prowadnicy zawieszonej przed oknem portalowym. W przypadku luster należy pamiętać o wypełnieniu części tylnej kolorem czarnym matowym.
03b. MASKA CZARNA PORTALOWA NA PROSCENIUM
Maska sztywna wykonana na bazie sztywnej konstrukcji przymocowanej do kratownicy metalowej obita czarnym materiałem o wysokości 935 cm, szerokości 1637,5 cm.
04. SHUTTER - BLENDA czarny aksamit - Shutter górny h-900cm, dł-1500cm - 1 sztuka
04a. Shutter dolny h-300cm, dł-1300cm - 1 sztuka- zwijany pod podłogą (do dokładnego omówienie ze Scenografem sposobu zwijania oraz synchronizacji prędkości z pozostałymi shutterami).
04b. Shutter boczny lewy i prawy z usztywnionymi krawędziami (dwie krawędzie usztywnione na ramie aluminiowej o wysokości 800 cm i szerokości 100 cm) o wymiarach: h-800cm, dł..- 1400 cm - 2 sztuki, podwieszane na jednym sztankiecie i podwójnej prowadnicy.
05. PODEST DLA ORKIESTRY
Podest dla orkiestry o wysokości: 350 cm, dł.: 1400cm, głębokości: 350cm wykonany na bazie konstrukcji metalowej ze ścianami pokrytymi płytami typu dubond w kolorze szarym metalicznym o grubości 0,35 cm ze wzorem frezowanym wg projektu. Podest z otworem o wys.: 320 cm i szer. 490 cm w przedniej ścianie umożliwiający wjazd i wyjazd ściany z drzwiami dwuskrzydłowymi stojącymi na platformie o podstawie 480 x 300 cm i wysokości 22 cm poruszającej się do przodu i tyłu. Do podestu orkiestry dorobiony daszek w celu dostawienia w części tylnej stanowiska dla perkusji( min 135 cm). Tylna ściana podestu w kolorze czarnym matowym, szczegóły do ustalenie ze Scenografem. Na fryzie górnym o wysokości 30 cm znajdującym się nad drzwiami otwieranymi wahadłowo znajduję się podświetlany napis MONUMENTAL PICTURES STUDIO - podświetlany diody led, zapala się i gaśnie kilkakrotnie w czasie spektaklu.
05a. ŚCIANA Z DRZWIAMI (na ruchomej platformie)
Ściana z podwójnymi drzwiami poruszająca się na platformie ruchomej do przodu
sceny, (co najmniej do połowy sceny) wjeżdżająca pod podest dla orkiestry w głąb podestu. Drzwi wykonane na bazie takiej samej konstrukcji jak podest z punktu 05. Zamontowane na platformie jezdnej o wymiarach 480 x 300. Wysokość i szerokość skrzydeł drzwi zaznaczone na projekcie. Część tylna ściany zadaszona częściowo z wmontowanymi ściankami bocznymi oraz namalowanym landschaftem na płótnie BT o wymiarach 480 x 320 cm, zawieszonym na szynie lub prowadnicy rozsuwanym na dwie strony.
05b. PODEST DLA ORKIESTRY Z DRZWIAMI I EKRANEM GŁÓWNYM - WIDOK CAŁOŚCI
06. RAMA Z ORNAMENTEM KASETONOWYM PODŚWIETLANYM - ART DECO
Rama z ornamentem o wymiarach: szer.; jednego skrzydła 195 cm, wys.; 549 cm - razem dwa skrzydła lewe i prawe, wykonana na bazie konstrukcji ażurowej z aluminium, z frontem kasetonowym z poliwęglanu podświetlanym ledami na którym widoczna jest grafika w kolorze czarno - białym.
07. PODESTY (SCENA BEAUTIFUL GIRL)
Podesty ustawione kaskadowo z podziałem na dwie części o całkowitej wysokości: 450 cm, szerokości: 1000cm, głębokości: 800cm + grubość ścianki tylnej wykonane na bazie: konstrukcji metalowej, obudowanej poliwęglanem komorowy o grubości nie mniejszej niż jeden centymetr, całość wykryta czarnym aksamitem. Tylna część podzielona na dwie części i będzie się poruszała na platformach jezdnych 480 x 300 cm, należy wziąć pod uwagę dostęp do systemu nawigacji (wycięcie z tyłu podestu). Przednia część platformy również dzielona na dwie części. Podesty są podstawą do ustawienia 12 kanap - (usta) w ustalonym porządku i odległościach wskazanych na projekcie. Do przejścia na kolejne poziomy podestu służą ustawione schodki w ilości sztuk 6. Na wszystkich poziomach wymagane barierki boczne. Dwie części ustawionych kaskadowo podestów poruszają się na 2-ch niezależnych wózkach na obrotowych kółkach potrójnych. Wymagane także dla ww. podestów hamulce lub blokady uniemożliwiające samoistne przesunięcie-przemieszczenie.
08. KANAPY - USTA
Kanapy w kształcie ust o długości 200cm, wysokości 90- 100cm i głębokości 70 cm. Tapicerowane średnio miękkie w obiciu materią w kolorze czerwonym wskazanym przez Scenografa. Sztuk 12. Kanapy muszą być otapicerowane z każdej strony (tył widoczny w odbiciu lustra podwieszanego na sztankiecie).
09. EKRAN AŻUROWY NAD ORKIESTRĄ
Ekran o długości 1400 cm. i wysokości 900cm.,wykonany na bazie ramy aluminiowej:
-z listwami podświetlanymi w części środkowej (ledy) i wykryty czarnym naciągniętym tiulem na całości - rodzaj tiulu określa scenograf( gerrites # 6420).
09a. KURTYNA CZARNA
Kurtyna czarna - aksamit o szerokości 1300cm i wysokości 900 cm, podwieszana na sztankiecie.
10. ŚCIANA ŚWIETLNA DUŻA
Ściana ażurowa o szer. 1180cm i wys.700cm wypełniona żarówkami( rodzaj żarówek, oprawek i kloszy będą wybrane przez Scenografa ). Instalacja świateł wg uzgodnień, z możliwością sterowania. Ściana podwieszana na sztankiecie. Ściana składa się z pięciu elementów o wymiarach 700 cm x 220 cm połączonych ze sobą w jedna całość. Żarówka digi series DMX 24 W, srebrny fotograficzny klosz średnica 15,(sterowniki)
11. LITERY B-R-O-A-D-W-A-Y
Litery kasetonowe przestrzenne z konstrukcją od strony tylnej ( podświetlane z przodu ) podświetlane Ledami wg dostarczonego projektu, 8 liter o różnych wielkościach( od największej - B o wysokości 320 cm i podstawie 258 cm do najmniejszej Y o wysokości 200 cm i szerokości 197 cm) wskazanych w projekcie na rys. nr. 12 poruszających się na oddzielnych wózkach z możliwością podwieszenia na sztankietach do wciągnięcia. Litera O o wzmocnionej oraz dostosowanej konstrukcji, jest przeznaczona do transportu pary aktorów do góry za pomocą sztankietu. Zasilanie i sterowanie DMX bezprzewodowe w literach.
12. PRZYSTANEK Z ŁAWKĄ
Konstrukcja przystanku autobusowego z ławką wg projektu na ruchomej platformie o wymiarach 480cm x 300cm. Przystanek wykonany na bazie konstrukcji aluminiowej z wykończeniem z poliwęglanu, na którym widnieje podświetlany napis HOLLYWOOD BLVD wyposażenie uwzględnia drugie podświetlenie City light wg projektu z podświetleniem DMX sterowanym bez przewodowo. W konstrukcji przewidziana jest przestrzeń na podświetlony w kasetonie plakat reklamowy informujący o premierze. Podłoga ruchomego podestu znajdującego się w Teatrze pokryta tym samym materiałem co podłoga sceny. Wysokość 260 cm bez wysokości platformy jezdnej.
13. BIURKO STYLOWE
Szer.; 120 cm, wys.; 90 cm ,dł. 300 cm
Element dekoracji ruchomej na kółkach z blokadą. Biurko - stół jest części kompletu dekoracji ze ścianami drewnianymi posiadłości Simpsona. Do kompletu wymienna podłoga(posadzka dębowa) na podest sterowany o wymiarach 400 x 300 cm oraz fotel. Całość w stylu Art. Deco
14. EKRAN NA KÓŁKACH DO PROJEKCJI PRZEDNIEJ
Ekran o wys.: 240cm, szer..: 320 cm przymocowanej do kroksztyn na kółkach obrotowych z blokadą. (wysokość dolnej krawędzi ekranu od podłogi: -180cm)
15. PROPELLER (wys.120cm)
Propeller na ażurowym wózku metalowym na kółkach obrotowych z napędem elektrycznym oraz regulacją prędkości poruszanych śmigieł
16. ŚCIANY DREWNIANE FORNIROWANE - 3 sztuki
a) ściana narożna z kroksztynem o podstawie 150/80cm i wys. 350cm - 2 sztuki, na każdej ścianie przymocowany jeden kinkiet( świecący)
b) ściana prosta podwieszana na sztankiecie o dł.350cm i wys. 350cm - 1 sztuka, na ścianie dwa kinkiety ( świecące). Rodzaj materiału: typ forniru lub sposób malowania wyżej wymienionych ścian, typ i rodzaj kinkietów ściennych - wybrany przez Scenografa. Wyżej wymienione ściany na wózkach z kółkami obrotowymi z blokadą. Lewa strona ścian narożnych na wózkach z kroksztynami widoczna po odwróceniu musi mieć gładkie czarne matowe płaszczyzny z niewidoczną instalacją elektryczną (kinkiety zasilane nie zależnie - DMX.
Uzgodnić czy wyżej wymienione ściany wykonane są w odbiciu lustrzanym
17. NAROŻNIKI ORKIESTRY - 2 sztuki (lewy i prawy)
Dwa narożniki orkiestry o podstawie 300x250 i wys. 800 cm, wykonane na bazie konstrukcji metalowej (uwzględniony podział do transportu) pokryte czarnym aksamitem. Prawy narożnik ze skrzydłem otwieranym na zawiasach
17a. NAROŻNIKI ORKIESTRY GÓRA
Element podwieszany na sztankiecie, zamykający krawędzie górne narożników orkiestry, ekran wykonany na bazie ramy o wymiarach 1754 cm x 200 cm. Czarny aksamit z kieszenią w części dolnej obciążoną metalowa rurką.
18. GARDEROBA LINY
Garderoba na podeście sterowanym o wymiarach 480 x 300 cm, z toaletką oraz wieszakiem art deco i taboretem lub krzesłem do kompletu. Kolor mebli - biały. Na podeście podłoga z wykładziny białej dywanowej o wysokiej jakości.
19. POKÓJ NAUCZYCIELKI - ŚCIANA 1
Ściana o wym.: 270x400cm wykonana na bazie blejtramu alu. + poliwęglan komorowy wytapetowana według dostarczonego wzoru. Podwieszana na sztankiecie nad jedną z przednich części podestu Beautiful Girl o wym.: 500 x 320 cm po przesunięciu jednej z kanap, tylna część podestu powinna być wykryta czarnym aksamitem.
19a. POKÓJ NAUCZYCIELA - ŚCIANA 2
Ściana oraz podłoga o wym.: Podłoga 480 x 300 cm oraz ściana 270 x 480 cm, tapetowana wydrukiem wielkoformatowym według dostarczonego wzoru. Podłoga ze ściana porusza się na platformie sterowanej o wymiarach 400 x 300 cm, wysokość platformy 22 cm wysłonięta czarna maska sztywna z aksamitu. Podłoga do szybkiego demontażu.
20. STARA LAMPA FILMOWA, WISZĄCA DUŻA NA RUCHOMYM RAMIENIU Z PRZEGUBAMI
Lampa o wysokości ok.80cm i ramieniem ruchomym z przegubami o dł. Ok: 600cm.
21.RAMA ALUMINIOWA Z LUSTREM (TUCHLER)
Rama z naciągniętą folią lustrzaną do podwieszenia na sztankiecie o wym. 400cm x 1100cm (uwzględnić przy podziale wymiar transportowy).
22. SKRZYNIA Z DUŻYM TORTEM PAPIEROWYM
Skrzynia okrągła o średnicy 200 cm na kółkach obrotowych z hamulcami i nadbudowana częścią w kształcie tortu o wysokości całkowitej 180 cm.
Wewnątrz tortu wygodna przestrzeń do przebywania dla ukrytej aktorki. Konstrukcja tortu powinna uwzględnić swobodne szybkie wejście i wyjście aktora do wewnątrz części biszkoptowej. Tort z niezależnie podświetlanymi diodami led.
23. REFLEKTORY NA KÓŁKACH - 3 sztuki
Duże reflektory na statywach na kółkach z epoki.
24. BLENDY FOTOGRAFICZNE
2 sztuki w kolorze czarnym (160 CM X 160 CM) wykonane na bazie blejtramu z aluminium i podstawie z kroksztynami jeżdżącymi na kółkach. Wysokość całkowita 220 cm ( szczegóły do ustalenia ze Scenografem).
25. EKRAN DO TYLNEJ LUB PRZEDNIEJ PROJEKCJI
Ekran o wysokości 900cm x 1200 cm usztywniony w ramie aluminiowej bez podziałów, podwieszany na sztankiecie za shutterem (typ ekranu do ustalenia ze Scenografem).
26. KRATOWNICA NAD PROSCENIUM
Kratownica wykonana na bazie konstrukcji aluminiowej w kolorze czarnym - mat, podwieszona na proscenium służy do mocowania świateł oraz elementów systemu deszczu. Podwieszenie kratownicy wiąże się ze wzmocnieniem konstrukcji stropu technicznego w budynku Teatru. Kratownica powinna być podzielona na dwie niezależne części: część do podwieszania instalacji świateł, część do instalacji deszczownic.
27. TUBY WISZĄCE NAD ORKIESTRĄ
Wykonanie według projektu i uzgodnień ze Scenografem - rys 30
28. RAMY CZARNE - OTWIERANE NA ZAWIASACH (PORTAL)
maskujące czarne o wymiarach h - 700 cm, szer. 225 cm
Widoczne na rysunku 01, widoczna lewa i prawa strona - kolor czarny mat. Materiał nieprzemakalny, wodoodporny
29.LATARNIA
Latarnia wykonana na bazie konstrukcji metalowej i techniki kombinowanej - świecąca z kloszem wg projektu.
Latarnia ciężka o dużej podstawie. Powinna umożliwić aktorowi tzw. zawieszenie się na latarni w czasie tańca na wysokości około 1m. Latarnia o wysokości 400cm włącznie z kloszem, wymiarach w podstawie słupa 25x25cm, średnicy 10cm w części górnej. Podstawa-baza bardzo ciężka kwadrat o wym.: 90x90cm. Na kółkach obrotowych z solidną blokadą. Klosz latarni według dokładnych wskazówek Scenografa, podświetlany niezależnym źródłem zasilania.
30. HORYZONT TRANSLIGHT
Horyzont o wys. 800 cm i dł. 450 cm - ( zachód słońca). Wielkość ekranu do potwierdzenia ze Scenografem
31. ŁAWKI PARKOWE
Ławki wykonane na bazie konstrukcji giętego lekkiego metalu i drewna. Dwie sztuki, które przewracają się. Muszą być dobrze wyważone z cięższym oparciem.
32. BIURKO Z FOTELEM NA KÓŁKACH
Biurko w stylu ART. Deco z fotelem - pokój Nauczyciela. Fotel biurowy z uwagi na choreografię powinien być na kółkach z bardzo niskim lub łatwo dającym się obniżyć oparciem.
33. OBUDOWA CZOŁA ORKIESTRONU NA SZTYWNO - łuk o długości 22 m/b
Obudowa po całej długości od poziomu 0,00 widowni do poziomu górnej krawędzi basenu na wysokości około 130(kolor czarny matowy - materiał wodoodporny). Obudowa łatwa do demontażu ze względu na znajdujące się z nią instalację
Niektóre wyżej wymienione elementy będą podwieszane na sztankietach, jak również montowane na platformach jezdnych. Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie, dostawę i montaż dekoracji wraz ze wszystkimi akcesoriami i wyposażeniem dodatkowym na scenie głównej Teatru Muzycznego Roma.
Wszelkie szczegóły wykonania i montażu scenografii należy ustalić przed rozpoczęciem oraz w trakcie wykonywania zamówienia ze scenografem spektaklu oraz Kierownikiem Technicznym Teatru Muzycznego ROMA.
Wszystkie elementy scenografii powinny spełniać wymogi bezpieczeństwa BHP i przeciwpożarowego. Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia oznakowania, iż element scenografii został zaimpregnowany ppoż.
Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 15 września 2010 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy organizowaniu widowisk teatralnych.
Wykonawca musi potwierdzić właściwości materiałów odpowiednimi atestami i zaświadczeniami. Materiały powinny być trudno zapalne lub niepalne. Materiały użyte do wykonania zamówienia powinny być fabrycznie nowe, pierwszego gatunku, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz powinny spełniać wymagania jakościowe. Zamawiający nie dopuszcza dostarczenia używanych komponentów, urządzeń i osprzętu.
Konstrukcje scenograficzne powinny posiadać ekspertyzy nośności i obliczenia statyczne. Przy odbiorze scenografii Wykonawca powinien przedstawić Kierownikowi Technicznemu Teatru Muzycznego ROMA kompleksową dokumentację techniczną oraz szczegółowe instrukcje obsługi w języku polskim.
Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego na własny koszt i ryzyko. Wszystkie niezbędne urządzenia i komponenty do wykonania zamówienia zapewnia Wykonawca.
Harmonogram wykonania zamówienia:
1) pierwszy montaż w siedzibie Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie od dnia 20.07 2012 r., a zakończenie wszelkich prac (z uwzględnienie pkt. 2) do 20.08.2012 r.
2) Wykonanie podłogi od 20.07 2012 r. do dnia 15.08.2012 r. Wykonanie podłogi powinno zostać wykonane w pierwszej kolejności. Wykonawca powinien zacząć kłaść podłogę zaczynając od strony proscenium do dnia 15.08.2012 r.
Dostawa oraz montaż scenografii powinien pozwalać na uniknięcie wszelkiego rodzaju uszkodzeń pomieszczeń Teatru, wyposażenia i urządzeń.
Za wszelkie uszkodzenia i szkody, które wynikną z niewłaściwego montażu oraz dostawy scenografii odpowiadać będzie Wykonawca.
Wykonawca ma również obowiązek dostarczenia opinii podpisanych przez odpowiednich specjalistów w przypadku niektórych elementów np. punkt 26, iż po zamontowaniu element nie spadnie wyrządzając jakiekolwiek szkody. Wykonawca powinien dostosować ciężar wykonywanych elementów do możliwości nośnych Teatru. Udźwig jednego sztankietu max 250 kg, obciążenie podłogi na metr kwadratowy 500 kg do linii kurtyny stalowej, 300 kg od linii kurtyny na metr kwadratowy.
Wszystkie konstrukcje scenograficzne powinny być wykonane na podstawie projektów technicznych podpisanych przez inżyniera posiadającego odpowiednie uprawnienia. Wykonawca wraz z konstrukcjami scenograficznymi dostarczy pełną dokumentację powykonawczą podpisaną przez inżyniera z odpowiednimi uprawnieniami.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do możliwości modyfikacji i zmian scenografii podczas produkcji i montażu (dotyczy wymiarów, kolorów, użytych materiałów, faktur, wyeliminowania niektórych elementów). Ze względu na wysoki priorytet wykonywanych prac przed przystąpieniem do produkcji scenografii należy przedstawić i omówić próbki wszystkich materiałów potrzebnych do wykonania Zamówienia. Próbki do akceptacji przedstawić i omówić ze scenografem.
Wykonawca będzie zobowiązany udzielić Zamawiającemu gwarancji obejmującej, co najmniej 24 miesiące i obejmującej wszystkie elementy scenografii. W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do świadczenia całodobowego serwisu (czas naprawy usterki nie dłuższy niż 12 godziny od zgłoszenia awarii). Do czasu premiery Zamawiający (podczas prób na scenie) wymaga obecności, co najmniej dwóch osób z ramienia Wykonawcy, do których będą kierowane wszelkie uwagi dotyczące scenografii. Zamawiający wymaga aby firma posiadała doświadczenie w wykonywaniu scenografii dla Teatrów. Podczas montażu dekoracji Wykonawca zobligowany jest do utrzymania porządku(higiena pracy).
Prace związane z montażem scenografii powinny uwzględniać harmonogram prób i przedstawień Teatru Muzycznego Roma oraz prace innych firm pracujących na rzecz przygotowania premiery. Wszystkie wyżej wymienione wymiary oraz dane Wykonawca powinien potwierdzić ze scenografem lub asystentem scenografa wskazanym przez Zamawiającego.
Zamówienie powinno zostać wykonane zgodnie z załączonymi do SIWZ rysunkami (Załącznik nr 7). Rysunki stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia.
Wykonawca będzie zobowiązany w trakcie wykonywania zamówienia oraz podczas całego okresu gwarancyjnego posiadać ważną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 500 000 zł. Wykonawca będzie zobowiązany najpóźniej na tydzień przed wygaśnięciem polisy przedstawić odnowioną polisę na kolejny okres, aż do zakończenia okresu gwarancji.
Zamawiający zaleca odbycie wizji lokalnej w siedzibie Zamawiającego w celu zapoznania się z salą widowiskową oraz sceną główną Teatru Muzycznego ROMA.
Wykonawca zapewni przeszkolenie wskazanych pracowników Zamawiającego z zakresu obsługi dekoracji. Szkolenie powinno zapewnić bezproblemową obsługę urządzeń przez wskazane przez Zamawiającego osoby.
Wszystkie urządzenia zamontowane w dekoracjach powinny posiadać świadectwa bezpieczeństwa CE.
Materiały przekazane wraz ze SIWZ są chronione prawami autorskimi. Wykonawcy są uprawnieni do wykorzystania przekazanych materiałów jedynie w celu przygotowania oferty. Użycie przekazanych materiałów niezgodnie z ich przeznaczeniem umożliwia Zamawiającemu dochodzenie roszczeń za naruszenie praw autorskich.
Zamawiający proponuje przyznanie Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa, tytułu partnera spektaklu pt. Deszczowa piosenka. Zamawiający zobowiąże się, w zamian za udzielnie upustu w wysokości 20% ceny ofertowej, do poniżej wyspecyfikowanych świadczeń na rzecz Wykonawcy. Teatr zobowiązuje się do zamieszczenia logo Wykonawcy, według dostarczonego przez Wykonawcę wzoru do dnia 16 lipca 2012 roku, na materiałach reklamowych i promocyjnych dotyczących Spektaklu powstałych po 16 lipca 2012 roku, w tym w szczególności:
1. w press-release (ok. 250 adresatów);
2. w mailingu wysyłanym do stałych klientów TM ROMA (ok. 41 tys. rekordów);
3. w wydawnictwach teatralnych: repertuar dużej sceny (dystrybucja do hoteli, szkół, firm, sponsorów i partnerów Teatru, instytucji finansowych, centrów handlowych w Warszawie, biur podróży, punktów informacji turystycznej), program spektaklu, plakat spektaklu, materiałach prasowych;
4. w reklamach prasowych (Dodatek Teatralny Gazety Wyborczej; Kurtyna Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza - Dodatek Stołeczny), internetowych Spekatklu (Onet.pl, double billboard);
5. na nośnikach typu: citylight w Metrze, megaborady w Warszawie oraz w Krakowie/Łodzi/Poznaniu/Lublinie, 10 słupach Warexpo, frontlight papierowy, telewizja w środkach komunikacji miejskiej w Warszawie, plakaty przy zejściach do Metra, citylighty na Trakcie Królewskim;
6. na planszy patronackiej umieszczonej na spotach video emitowanych w kampanii telewizyjnej - TVN;
7. w reklamach w ramach patronatów medialnych poza reklamami w radiu;
8. na stronie internetowej Teatru www.teatrroma.pl;
9. umożliwienia ekspozycji rollupu Wykonawcy podczas konferencji prasowej i premiery Spektaklu, rollup dostarczy oraz odbierze Wykonawca. Zamawiający zobowiązuje się do rozłożenia go do ekspozycji oraz złożenia po zakończeniu Spektaklu;
10. uroczystego, publicznego podziękowania dla portalu Wykonawcy podczas premiery Spektaklu.
Przyznanie upustu nie jest wymogiem koniecznym do złożenia oferty. Wykonawcy są uprawnieni do złożenia oferty nie zobowiązującej do przyznania partnerstwa spektaklu
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 229904
Data publikacji: 2012-07-02
Nazwa: Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
Ulica: ul. Nowogrodzka 49
Numer domu: 49
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 00-695
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 022 6287071
Numer faxu: 022 6217233
Regon: 00027807200000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: Nie dotyczy
Rodzaj zamawiającego: Inny: Samorządowa instytucja kultury
Inny rodzaj zamawiającego: Samorządowa instytucja kultury
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE SCENOGRAFII DO SPEKTAKLU PT. DESZCZOWA PIOSENKA
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, dostawa i montaż scenografii do spektaklu pt. Deszczowa piosenka, którego premiera przewidziana jest na dzień 29 września 2012 r. w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.
Zamawiana scenografia będzie składać się z następujących elementów::
01. PLAN
01a. PRZEKRÓJ
02. PODŁOGA
Podłoga stanowi jeden z najważniejszych elementów scenografii gdyż jest to podłoga zbudowana warstwowo i spełnia w zależności od poszczególnych scen różne funkcje. Na podłodze właściwej sceny (poziom 0,00) nadbudowana jest druga warstwa podłogi, która stanowi perfekcyjnie wypoziomowaną płaszczyznę, po której przemieszczają się wszystkie ruchome elementy scenografii oraz poruszają się aktorzy i tancerze. Na powierzchni zatopionej w wodzie podłogi jak i pozostałej części sceny tancerze wykonują układ choreograficzny (stepowanie w obuwiu do stepu - obuwie z metalowymi blachami w części pięty i palców). Warstwa całej nadbudowanej podłogi na poziomie podwyższonym wyłożona płytami o wielkości modułowej musi być wykonana w całości z materiałów wodoodpornych, atestowanych i antypoślizgowych. Wskazany kolor podłogi czarny lub ciemno szary.
Podłoga jest podzielona na podstawowe strefy:
a) - część proscenium (basen) - 113,5 m2,
b) - pozostała część podłogi sceny - 405 m2 (poziom górnej krawędzi basenu),
c) kieszenie boczne - 266 m2 (również poziom górnej krawędzi basenu).
W części PROSCENIUM PODŁOGA wyposażona w 3 uniesione krawędzie o przybliżonej wysokości około 10 cm oraz 1 ruchomą ( ruch góra dół - w związku z poruszającymi się platformami jezdnymi również w okolicach proscenium ) w linii okna portalowego.
Długość wszystkich czterech linii uniesionej krawędzi wokół proscenium około 9000cm.
W części proscenium uniesiona podłoga znajduje się w płytkim basenie H=10 cm.
Basen jest wyłożony folią basenową i jest wyposażony w odpowiednie urządzenia umożliwiające dopuszczanie wody jak i zarówno jej odpływ w ściśle określonym momencie i czasie. Także efekt rosnącego poziomu wody nad poziomem podłogi w części proscenium powinien być bardzo dokładnie zsynchronizowany z efektem padającego deszczu. Czas trwania efektu z deszczem w 1-ej części przedstawienia ok.10 min., w 2-ej części także ok.10 min. W podłodze nad zbiornikiem wody umieszczonym w orkiestrionie należy wyciąć trzy otwory związane z odpływem wody (dokładne ustalenia poda firma wykonująca system efektu deszczu).
02a. KRAWĘDŹ RUCHOMA BASENU -patrz rysunek nr 02a -opis punkt 02
Wszystkie elementy dekoracji stałej znajdujące się w obrębie basenu i deszczownic oraz elementy przyległe do tej strefy powinny charakteryzować się jak najmniejszą chłonnością wody i wilgoci!!!.
03. LUSTRA DUŻE PROSCENIUM
Dwie boczne ściany prosceniowe zasłonięte blejtramami z lustrem (folia lustrzana) - geritz lub równoważne na blejtramach aluminiowych h-700cm, szer.- 225cm., lewy i prawy ekran z lustrem przymocowany do kratownicy na zawiasach z możliwością przymknięcia w kierunku okna portalowego.
Obie ramy mocowane zawiasami do podwójnej kratownicy, która jest nośnikiem także czarnej maski portalowej: H=935cm,szer-1637cm, uchylnych wysłon lustra szt.2 o wymiarach: 700x225cm oraz czerwonej dwuczęściowej kurtyny:wyciełam. Przy obliczaniu materiału na kurtynę czerwona należy ustalić ze scenografem wartość gęstości marszczenia.
Ściany prosceniowe za lustrami powinny być kontynuacja projektowanych wszystkich pozostałych surowych ścian Studia.
03a. KURTYNA CZERWONA NA PROWADNICY
Kurtyna czerwona - H=780cmx1500cm prowadzonej na podwójnej prowadnicy zawieszonej przed oknem portalowym. (patrz katalog tuchler/geritz - lub równoważne)
Kratownica jest jednocześnie nośnikiem czarnej maski oraz czerwonej kurtyny prowadzonej na prowadnicy zawieszonej przed oknem portalowym. W przypadku luster należy pamiętać o wypełnieniu części tylnej kolorem czarnym matowym.
03b. MASKA CZARNA PORTALOWA NA PROSCENIUM
Maska sztywna wykonana na bazie sztywnej konstrukcji przymocowanej do kratownicy metalowej obita czarnym materiałem o wysokości 935 cm, szerokości 1637,5 cm.
04. SHUTTER - BLENDA czarny aksamit - Shutter górny h-900cm, dł-1500cm - 1 sztuka
04a. Shutter dolny h-300cm, dł-1300cm - 1 sztuka- zwijany pod podłogą (do dokładnego omówienie ze Scenografem sposobu zwijania oraz synchronizacji prędkości z pozostałymi shutterami).
04b. Shutter boczny lewy i prawy z usztywnionymi krawędziami (dwie krawędzie usztywnione na ramie aluminiowej o wysokości 800 cm i szerokości 100 cm) o wymiarach: h-800cm, dł..- 1400 cm - 2 sztuki, podwieszane na jednym sztankiecie i podwójnej prowadnicy.
05. PODEST DLA ORKIESTRY
Podest dla orkiestry o wysokości: 350 cm, dł.: 1400cm, głębokości: 350cm wykonany na bazie konstrukcji metalowej ze ścianami pokrytymi płytami typu dubond w kolorze szarym metalicznym o grubości 0,35 cm ze wzorem frezowanym wg projektu. Podest z otworem o wys.: 320 cm i szer. 490 cm w przedniej ścianie umożliwiający wjazd i wyjazd ściany z drzwiami dwuskrzydłowymi stojącymi na platformie o podstawie 480 x 300 cm i wysokości 22 cm poruszającej się do przodu i tyłu. Do podestu orkiestry dorobiony daszek w celu dostawienia w części tylnej stanowiska dla perkusji( min 135 cm). Tylna ściana podestu w kolorze czarnym matowym, szczegóły do ustalenie ze Scenografem. Na fryzie górnym o wysokości 30 cm znajdującym się nad drzwiami otwieranymi wahadłowo znajduję się podświetlany napis MONUMENTAL PICTURES STUDIO - podświetlany diody led, zapala się i gaśnie kilkakrotnie w czasie spektaklu.
05a. ŚCIANA Z DRZWIAMI (na ruchomej platformie)
Ściana z podwójnymi drzwiami poruszająca się na platformie ruchomej do przodu
sceny, (co najmniej do połowy sceny) wjeżdżająca pod podest dla orkiestry w głąb podestu. Drzwi wykonane na bazie takiej samej konstrukcji jak podest z punktu 05. Zamontowane na platformie jezdnej o wymiarach 480 x 300. Wysokość i szerokość skrzydeł drzwi zaznaczone na projekcie. Część tylna ściany zadaszona częściowo z wmontowanymi ściankami bocznymi oraz namalowanym landschaftem na płótnie BT o wymiarach 480 x 320 cm, zawieszonym na szynie lub prowadnicy rozsuwanym na dwie strony.
05b. PODEST DLA ORKIESTRY Z DRZWIAMI I EKRANEM GŁÓWNYM - WIDOK CAŁOŚCI
06. RAMA Z ORNAMENTEM KASETONOWYM PODŚWIETLANYM - ART DECO
Rama z ornamentem o wymiarach: szer.; jednego skrzydła 195 cm, wys.; 549 cm - razem dwa skrzydła lewe i prawe, wykonana na bazie konstrukcji ażurowej z aluminium, z frontem kasetonowym z poliwęglanu podświetlanym ledami na którym widoczna jest grafika w kolorze czarno - białym.
07. PODESTY (SCENA BEAUTIFUL GIRL)
Podesty ustawione kaskadowo z podziałem na dwie części o całkowitej wysokości: 450 cm, szerokości: 1000cm, głębokości: 800cm + grubość ścianki tylnej wykonane na bazie: konstrukcji metalowej, obudowanej poliwęglanem komorowy o grubości nie mniejszej niż jeden centymetr, całość wykryta czarnym aksamitem. Tylna część podzielona na dwie części i będzie się poruszała na platformach jezdnych 480 x 300 cm, należy wziąć pod uwagę dostęp do systemu nawigacji (wycięcie z tyłu podestu). Przednia część platformy również dzielona na dwie części. Podesty są podstawą do ustawienia 12 kanap - (usta) w ustalonym porządku i odległościach wskazanych na projekcie. Do przejścia na kolejne poziomy podestu służą ustawione schodki w ilości sztuk 6. Na wszystkich poziomach wymagane barierki boczne. Dwie części ustawionych kaskadowo podestów poruszają się na 2-ch niezależnych wózkach na obrotowych kółkach potrójnych. Wymagane także dla ww. podestów hamulce lub blokady uniemożliwiające samoistne przesunięcie-przemieszczenie.
08. KANAPY - USTA
Kanapy w kształcie ust o długości 200cm, wysokości 90- 100cm i głębokości 70 cm. Tapicerowane średnio miękkie w obiciu materią w kolorze czerwonym wskazanym przez Scenografa. Sztuk 12. Kanapy muszą być otapicerowane z każdej strony (tył widoczny w odbiciu lustra podwieszanego na sztankiecie).
09. EKRAN AŻUROWY NAD ORKIESTRĄ
Ekran o długości 1400 cm. i wysokości 900cm.,wykonany na bazie ramy aluminiowej:
-z listwami podświetlanymi w części środkowej (ledy) i wykryty czarnym naciągniętym tiulem na całości - rodzaj tiulu określa scenograf( gerrites # 6420).
09a. KURTYNA CZARNA
Kurtyna czarna - aksamit o szerokości 1300cm i wysokości 900 cm, podwieszana na sztankiecie.
10. ŚCIANA ŚWIETLNA DUŻA
Ściana ażurowa o szer. 1180cm i wys.700cm wypełniona żarówkami( rodzaj żarówek, oprawek i kloszy będą wybrane przez Scenografa ). Instalacja świateł wg uzgodnień, z możliwością sterowania. Ściana podwieszana na sztankiecie. Ściana składa się z pięciu elementów o wymiarach 700 cm x 220 cm połączonych ze sobą w jedna całość. Żarówka digi series DMX 24 W, srebrny fotograficzny klosz średnica 15,(sterowniki)
11. LITERY B-R-O-A-D-W-A-Y
Litery kasetonowe przestrzenne z konstrukcją od strony tylnej ( podświetlane z przodu ) podświetlane Ledami wg dostarczonego projektu, 8 liter o różnych wielkościach( od największej - B o wysokości 320 cm i podstawie 258 cm do najmniejszej Y o wysokości 200 cm i szerokości 197 cm) wskazanych w projekcie na rys. nr. 12 poruszających się na oddzielnych wózkach z możliwością podwieszenia na sztankietach do wciągnięcia. Litera O o wzmocnionej oraz dostosowanej konstrukcji, jest przeznaczona do transportu pary aktorów do góry za pomocą sztankietu. Zasilanie i sterowanie DMX bezprzewodowe w literach.
12. PRZYSTANEK Z ŁAWKĄ
Konstrukcja przystanku autobusowego z ławką wg projektu na ruchomej platformie o wymiarach 480cm x 300cm. Przystanek wykonany na bazie konstrukcji aluminiowej z wykończeniem z poliwęglanu, na którym widnieje podświetlany napis HOLLYWOOD BLVD wyposażenie uwzględnia drugie podświetlenie City light wg projektu z podświetleniem DMX sterowanym bez przewodowo. W konstrukcji przewidziana jest przestrzeń na podświetlony w kasetonie plakat reklamowy informujący o premierze. Podłoga ruchomego podestu znajdującego się w Teatrze pokryta tym samym materiałem co podłoga sceny. Wysokość 260 cm bez wysokości platformy jezdnej.
13. BIURKO STYLOWE
Szer.; 120 cm, wys.; 90 cm ,dł. 300 cm
Element dekoracji ruchomej na kółkach z blokadą. Biurko - stół jest części kompletu dekoracji ze ścianami drewnianymi posiadłości Simpsona. Do kompletu wymienna podłoga(posadzka dębowa) na podest sterowany o wymiarach 400 x 300 cm oraz fotel. Całość w stylu Art. Deco
14. EKRAN NA KÓŁKACH DO PROJEKCJI PRZEDNIEJ
Ekran o wys.: 240cm, szer..: 320 cm przymocowanej do kroksztyn na kółkach obrotowych z blokadą. (wysokość dolnej krawędzi ekranu od podłogi: -180cm)
15. PROPELLER (wys.120cm)
Propeller na ażurowym wózku metalowym na kółkach obrotowych z napędem elektrycznym oraz regulacją prędkości poruszanych śmigieł
16. ŚCIANY DREWNIANE FORNIROWANE - 3 sztuki
a) ściana narożna z kroksztynem o podstawie 150/80cm i wys. 350cm - 2 sztuki, na każdej ścianie przymocowany jeden kinkiet( świecący)
b) ściana prosta podwieszana na sztankiecie o dł.350cm i wys. 350cm - 1 sztuka, na ścianie dwa kinkiety ( świecące). Rodzaj materiału: typ forniru lub sposób malowania wyżej wymienionych ścian, typ i rodzaj kinkietów ściennych - wybrany przez Scenografa. Wyżej wymienione ściany na wózkach z kółkami obrotowymi z blokadą. Lewa strona ścian narożnych na wózkach z kroksztynami widoczna po odwróceniu musi mieć gładkie czarne matowe płaszczyzny z niewidoczną instalacją elektryczną (kinkiety zasilane nie zależnie - DMX.
Uzgodnić czy wyżej wymienione ściany wykonane są w odbiciu lustrzanym
17. NAROŻNIKI ORKIESTRY - 2 sztuki (lewy i prawy)
Dwa narożniki orkiestry o podstawie 300x250 i wys. 800 cm, wykonane na bazie konstrukcji metalowej (uwzględniony podział do transportu) pokryte czarnym aksamitem. Prawy narożnik ze skrzydłem otwieranym na zawiasach
17a. NAROŻNIKI ORKIESTRY GÓRA
Element podwieszany na sztankiecie, zamykający krawędzie górne narożników orkiestry, ekran wykonany na bazie ramy o wymiarach 1754 cm x 200 cm. Czarny aksamit z kieszenią w części dolnej obciążoną metalowa rurką.
18. GARDEROBA LINY
Garderoba na podeście sterowanym o wymiarach 480 x 300 cm, z toaletką oraz wieszakiem art deco i taboretem lub krzesłem do kompletu. Kolor mebli - biały. Na podeście podłoga z wykładziny białej dywanowej o wysokiej jakości.
19. POKÓJ NAUCZYCIELKI - ŚCIANA 1
Ściana o wym.: 270x400cm wykonana na bazie blejtramu alu. + poliwęglan komorowy wytapetowana według dostarczonego wzoru. Podwieszana na sztankiecie nad jedną z przednich części podestu Beautiful Girl o wym.: 500 x 320 cm po przesunięciu jednej z kanap, tylna część podestu powinna być wykryta czarnym aksamitem.
19a. POKÓJ NAUCZYCIELA - ŚCIANA 2
Ściana oraz podłoga o wym.: Podłoga 480 x 300 cm oraz ściana 270 x 480 cm, tapetowana wydrukiem wielkoformatowym według dostarczonego wzoru. Podłoga ze ściana porusza się na platformie sterowanej o wymiarach 400 x 300 cm, wysokość platformy 22 cm wysłonięta czarna maska sztywna z aksamitu. Podłoga do szybkiego demontażu.
20. STARA LAMPA FILMOWA, WISZĄCA DUŻA NA RUCHOMYM RAMIENIU Z PRZEGUBAMI
Lampa o wysokości ok.80cm i ramieniem ruchomym z przegubami o dł. Ok: 600cm.
21.RAMA ALUMINIOWA Z LUSTREM (TUCHLER)
Rama z naciągniętą folią lustrzaną do podwieszenia na sztankiecie o wym. 400cm x 1100cm (uwzględnić przy podziale wymiar transportowy).
22. SKRZYNIA Z DUŻYM TORTEM PAPIEROWYM
Skrzynia okrągła o średnicy 200 cm na kółkach obrotowych z hamulcami i nadbudowana częścią w kształcie tortu o wysokości całkowitej 180 cm.
Wewnątrz tortu wygodna przestrzeń do przebywania dla ukrytej aktorki. Konstrukcja tortu powinna uwzględnić swobodne szybkie wejście i wyjście aktora do wewnątrz części biszkoptowej. Tort z niezależnie podświetlanymi diodami led.
23. REFLEKTORY NA KÓŁKACH - 3 sztuki
Duże reflektory na statywach na kółkach z epoki.
24. BLENDY FOTOGRAFICZNE
2 sztuki w kolorze czarnym (160 CM X 160 CM) wykonane na bazie blejtramu z aluminium i podstawie z kroksztynami jeżdżącymi na kółkach. Wysokość całkowita 220 cm ( szczegóły do ustalenia ze Scenografem).
25. EKRAN DO TYLNEJ LUB PRZEDNIEJ PROJEKCJI
Ekran o wysokości 900cm x 1200 cm usztywniony w ramie aluminiowej bez podziałów, podwieszany na sztankiecie za shutterem (typ ekranu do ustalenia ze Scenografem).
26. KRATOWNICA NAD PROSCENIUM
Kratownica wykonana na bazie konstrukcji aluminiowej w kolorze czarnym - mat, podwieszona na proscenium służy do mocowania świateł oraz elementów systemu deszczu. Podwieszenie kratownicy wiąże się ze wzmocnieniem konstrukcji stropu technicznego w budynku Teatru. Kratownica powinna być podzielona na dwie niezależne części: część do podwieszania instalacji świateł, część do instalacji deszczownic.
27. TUBY WISZĄCE NAD ORKIESTRĄ
Wykonanie według projektu i uzgodnień ze Scenografem - rys 30
28. RAMY CZARNE - OTWIERANE NA ZAWIASACH (PORTAL)
maskujące czarne o wymiarach h - 700 cm, szer. 225 cm
Widoczne na rysunku 01, widoczna lewa i prawa strona - kolor czarny mat. Materiał nieprzemakalny, wodoodporny
29.LATARNIA
Latarnia wykonana na bazie konstrukcji metalowej i techniki kombinowanej - świecąca z kloszem wg projektu.
Latarnia ciężka o dużej podstawie. Powinna umożliwić aktorowi tzw. zawieszenie się na latarni w czasie tańca na wysokości około 1m. Latarnia o wysokości 400cm włącznie z kloszem, wymiarach w podstawie słupa 25x25cm, średnicy 10cm w części górnej. Podstawa-baza bardzo ciężka kwadrat o wym.: 90x90cm. Na kółkach obrotowych z solidną blokadą. Klosz latarni według dokładnych wskazówek Scenografa, podświetlany niezależnym źródłem zasilania.
30. HORYZONT TRANSLIGHT
Horyzont o wys. 800 cm i dł. 450 cm - ( zachód słońca). Wielkość ekranu do potwierdzenia ze Scenografem
31. ŁAWKI PARKOWE
Ławki wykonane na bazie konstrukcji giętego lekkiego metalu i drewna. Dwie sztuki, które przewracają się. Muszą być dobrze wyważone z cięższym oparciem.
32. BIURKO Z FOTELEM NA KÓŁKACH
Biurko w stylu ART. Deco z fotelem - pokój Nauczyciela. Fotel biurowy z uwagi na choreografię powinien być na kółkach z bardzo niskim lub łatwo dającym się obniżyć oparciem.
33. OBUDOWA CZOŁA ORKIESTRONU NA SZTYWNO - łuk o długości 22 m/b
Obudowa po całej długości od poziomu 0,00 widowni do poziomu górnej krawędzi basenu na wysokości około 130(kolor czarny matowy - materiał wodoodporny). Obudowa łatwa do demontażu ze względu na znajdujące się z nią instalację
Niektóre wyżej wymienione elementy będą podwieszane na sztankietach, jak również montowane na platformach jezdnych. Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie, dostawę i montaż dekoracji wraz ze wszystkimi akcesoriami i wyposażeniem dodatkowym na scenie głównej Teatru Muzycznego Roma.
Wszelkie szczegóły wykonania i montażu scenografii należy ustalić przed rozpoczęciem oraz w trakcie wykonywania zamówienia ze scenografem spektaklu oraz Kierownikiem Technicznym Teatru Muzycznego ROMA.
Wszystkie elementy scenografii powinny spełniać wymogi bezpieczeństwa BHP i przeciwpożarowego. Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia oznakowania, iż element scenografii został zaimpregnowany ppoż.
Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 15 września 2010 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy organizowaniu widowisk teatralnych.
Wykonawca musi potwierdzić właściwości materiałów odpowiednimi atestami i zaświadczeniami. Materiały powinny być trudno zapalne lub niepalne. Materiały użyte do wykonania zamówienia powinny być fabrycznie nowe, pierwszego gatunku, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz powinny spełniać wymagania jakościowe. Zamawiający nie dopuszcza dostarczenia używanych komponentów, urządzeń i osprzętu.
Konstrukcje scenograficzne powinny posiadać ekspertyzy nośności i obliczenia statyczne. Przy odbiorze scenografii Wykonawca powinien przedstawić Kierownikowi Technicznemu Teatru Muzycznego ROMA kompleksową dokumentację techniczną oraz szczegółowe instrukcje obsługi w języku polskim.
Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego na własny koszt i ryzyko. Wszystkie niezbędne urządzenia i komponenty do wykonania zamówienia zapewnia Wykonawca.
Harmonogram wykonania zamówienia:
1) pierwszy montaż w siedzibie Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie od dnia 20.07 2012 r., a zakończenie wszelkich prac (z uwzględnienie pkt. 2) do 20.08.2012 r.
2) Wykonanie podłogi od 20.07 2012 r. do dnia 15.08.2012 r. Wykonanie podłogi powinno zostać wykonane w pierwszej kolejności. Wykonawca powinien zacząć kłaść podłogę zaczynając od strony proscenium do dnia 15.08.2012 r.
Dostawa oraz montaż scenografii powinien pozwalać na uniknięcie wszelkiego rodzaju uszkodzeń pomieszczeń Teatru, wyposażenia i urządzeń.
Za wszelkie uszkodzenia i szkody, które wynikną z niewłaściwego montażu oraz dostawy scenografii odpowiadać będzie Wykonawca.
Wykonawca ma również obowiązek dostarczenia opinii podpisanych przez odpowiednich specjalistów w przypadku niektórych elementów np. punkt 26, iż po zamontowaniu element nie spadnie wyrządzając jakiekolwiek szkody. Wykonawca powinien dostosować ciężar wykonywanych elementów do możliwości nośnych Teatru. Udźwig jednego sztankietu max 250 kg, obciążenie podłogi na metr kwadratowy 500 kg do linii kurtyny stalowej, 300 kg od linii kurtyny na metr kwadratowy.
Wszystkie konstrukcje scenograficzne powinny być wykonane na podstawie projektów technicznych podpisanych przez inżyniera posiadającego odpowiednie uprawnienia. Wykonawca wraz z konstrukcjami scenograficznymi dostarczy pełną dokumentację powykonawczą podpisaną przez inżyniera z odpowiednimi uprawnieniami.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do możliwości modyfikacji i zmian scenografii podczas produkcji i montażu (dotyczy wymiarów, kolorów, użytych materiałów, faktur, wyeliminowania niektórych elementów). Ze względu na wysoki priorytet wykonywanych prac przed przystąpieniem do produkcji scenografii należy przedstawić i omówić próbki wszystkich materiałów potrzebnych do wykonania Zamówienia. Próbki do akceptacji przedstawić i omówić ze scenografem.
Wykonawca będzie zobowiązany udzielić Zamawiającemu gwarancji obejmującej, co najmniej 24 miesiące i obejmującej wszystkie elementy scenografii. W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do świadczenia całodobowego serwisu (czas naprawy usterki nie dłuższy niż 12 godziny od zgłoszenia awarii). Do czasu premiery Zamawiający (podczas prób na scenie) wymaga obecności, co najmniej dwóch osób z ramienia Wykonawcy, do których będą kierowane wszelkie uwagi dotyczące scenografii. Zamawiający wymaga aby firma posiadała doświadczenie w wykonywaniu scenografii dla Teatrów. Podczas montażu dekoracji Wykonawca zobligowany jest do utrzymania porządku(higiena pracy).
Prace związane z montażem scenografii powinny uwzględniać harmonogram prób i przedstawień Teatru Muzycznego Roma oraz prace innych firm pracujących na rzecz przygotowania premiery. Wszystkie wyżej wymienione wymiary oraz dane Wykonawca powinien potwierdzić ze scenografem lub asystentem scenografa wskazanym przez Zamawiającego.
Zamówienie powinno zostać wykonane zgodnie z załączonymi do SIWZ rysunkami (Załącznik nr 7). Rysunki stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia.
Wykonawca będzie zobowiązany w trakcie wykonywania zamówienia oraz podczas całego okresu gwarancyjnego posiadać ważną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 500 000 zł. Wykonawca będzie zobowiązany najpóźniej na tydzień przed wygaśnięciem polisy przedstawić odnowioną polisę na kolejny okres, aż do zakończenia okresu gwarancji.
Zamawiający zaleca odbycie wizji lokalnej w siedzibie Zamawiającego w celu zapoznania się z salą widowiskową oraz sceną główną Teatru Muzycznego ROMA.
Wykonawca zapewni przeszkolenie wskazanych pracowników Zamawiającego z zakresu obsługi dekoracji. Szkolenie powinno zapewnić bezproblemową obsługę urządzeń przez wskazane przez Zamawiającego osoby.
Wszystkie urządzenia zamontowane w dekoracjach powinny posiadać świadectwa bezpieczeństwa CE.
Materiały przekazane wraz ze SIWZ są chronione prawami autorskimi. Wykonawcy są uprawnieni do wykorzystania przekazanych materiałów jedynie w celu przygotowania oferty. Użycie przekazanych materiałów niezgodnie z ich przeznaczeniem umożliwia Zamawiającemu dochodzenie roszczeń za naruszenie praw autorskich.
Zamawiający proponuje przyznanie Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa, tytułu partnera spektaklu pt. Deszczowa piosenka. Zamawiający zobowiąże się, w zamian za udzielnie upustu w wysokości 20% ceny ofertowej, do poniżej wyspecyfikowanych świadczeń na rzecz Wykonawcy. Teatr zobowiązuje się do zamieszczenia logo Wykonawcy, według dostarczonego przez Wykonawcę wzoru do dnia 16 lipca 2012 roku, na materiałach reklamowych i promocyjnych dotyczących Spektaklu powstałych po 16 lipca 2012 roku, w tym w szczególności:
1. w press-release (ok. 250 adresatów);
2. w mailingu wysyłanym do stałych klientów TM ROMA (ok. 41 tys. rekordów);
3. w wydawnictwach teatralnych: repertuar dużej sceny (dystrybucja do hoteli, szkół, firm, sponsorów i partnerów Teatru, instytucji finansowych, centrów handlowych w Warszawie, biur podróży, punktów informacji turystycznej), program spektaklu, plakat spektaklu, materiałach prasowych;
4. w reklamach prasowych (Dodatek Teatralny Gazety Wyborczej; Kurtyna Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza - Dodatek Stołeczny), internetowych Spekatklu (Onet.pl, double billboard);
5. na nośnikach typu: citylight w Metrze, megaborady w Warszawie oraz w Krakowie/Łodzi/Poznaniu/Lublinie, 10 słupach Warexpo, frontlight papierowy, telewizja w środkach komunikacji miejskiej w Warszawie, plakaty przy zejściach do Metra, citylighty na Trakcie Królewskim;
6. na planszy patronackiej umieszczonej na spotach video emitowanych w kampanii telewizyjnej - TVN;
7. w reklamach w ramach patronatów medialnych poza reklamami w radiu;
8. na stronie internetowej Teatru www.teatrroma.pl;
9. umożliwienia ekspozycji rollupu Wykonawcy podczas konferencji prasowej i premiery Spektaklu, rollup dostarczy oraz odbierze Wykonawca. Zamawiający zobowiązuje się do rozłożenia go do ekspozycji oraz złożenia po zakończeniu Spektaklu;
10. uroczystego, publicznego podziękowania dla portalu Wykonawcy podczas premiery Spektaklu.
Przyznanie upustu nie jest wymogiem koniecznym do złożenia oferty. Wykonawcy są uprawnieni do złożenia oferty nie zobowiązującej do przyznania partnerstwa spektaklu
Kody CPV:
392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
448124009 (Wyroby dekoracyjne)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454510003 (Dekorowanie)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
799310009 (Usługi dekoracji wnętrz)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
442100005 (Konstrukcje i części konstrukcji)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 20/08/2012
Informacja na temat wadium: Nie dotyczy
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące: a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania; b) posiadania wiedzy i doświadczenia; c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; d) sytuacji ekonomicznej i finansowej. 2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń. Ocena spełnienia wyżej określonych warunków odbędzie się wg formuły: spełnia - nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku udziału w postępowaniu skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Dokumenty powinny zostać dostarczone w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem.
3. Za spełniających warunki udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy złożą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz wykażą, iż:
- w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - należycie zrealizowali co najmniej dwa kontrakty obejmujące wykonanie i dostarczenie scenografii scenicznej przeznaczonej w szczególności na potrzeby teatrów i oper o łącznej wartości nie mniejszej niż 400 000 zł netto.
- posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową nie mniejszą niż 400 000 zł,
- są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 500 000 zł.
4. Wykonawca jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków udziału w postępowaniu i w tym celu powinien przedstawić dokumenty i oświadczenia, o których mowa w sekcji III.4.1 Ogłoszenia. Ponadto Wykonawca powinien wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 PZP - lista dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z postępowania zawarta została w sekcji III.4.2 - III.4.3 Ogłoszenia. 5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Wiedza i doświadczenie:
Za spełniających warunki udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy złożą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz wykażą, iż w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - należycie zrealizowali co najmniej dwa kontrakty obejmujące wykonanie i dostarczenie scenografii scenicznej przeznaczonej w szczególności na potrzeby teatrów i oper o łącznej wartości nie mniejszej niż 400 000 zł netto.
Sytuacja ekonomiczna:
Za spełniających warunki udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy złożą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz wykażą, iż:
- posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową nie mniejszą niż 400 000 zł,
- są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 500 000 zł.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza wprowadzenie następujących zmian w umowie:
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do możliwości modyfikacji i zmian scenografii podczas produkcji i montażu (dotyczy wymiarów, kolorów, użytych materiałów, faktur, wyeliminowania niektórych elementów).
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 80
Nazwa kryterium 2: Upust
Znaczenie kryterium 2: 20
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa. Sekretariat Teatru (pok. 10, parter) pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00
Data składania wniosków, ofert: 10/07/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 13:00
Miejsce składania:
Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa. Sekretariat Teatru (pok. 10, parter) pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
207752 / 2010-07-13 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury
Teatr Nowy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
Wykonanie scenografii do spektaklu pt. Koniec. Scenariusze dla Teatru Nowego w Warszawie
220932 / 2013-06-07 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury
Nowy Teatr - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
Wykonanie scenografii do spektaklu Kabaret Warszawski dla Nowego Teatru w Warszawie
194548 / 2013-05-17 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury
Nowy Teatr - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
wykonanie scenografii do spektaklu Kabaret Warszawski dla Nowego Teatru w Warszawie
223378 / 2010-07-24 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury
Teatr Nowy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
Wykonanie scenografii do spektaklu pt. Koniec. Scenariusze dla Teatru Nowego w Warszawie
126324 / 2013-03-29 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury
Nowy Teatr - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
Wykonanie scenografii do spektaklu Kabaret Warszawski dla Nowego Teatru w Warszawie
45889 / 2009-03-05 - Inny: PPUP Poczta Polska
P.P.U.P. Poczta Polska Centrum Infrastruktury Oddział Regionalny w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
Dostawa artykułów świątecznych o tematyce Wielkanocnej
103822 / 2013-03-14 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury
Nowy Teatr - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
Wykonanie scenografii do spektaklu pt. Kabaret Warszawski
197603 / 2010-07-23 - Inny: SamorzÄ…dowa instytucja kultury
Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 392989006 (Różne wyroby dekoracyjne)
Wykonanie, dostawa i montaż elementów scenograficznych do spektaklu Les Miserables wystawianego w Teatrze Muzycznym ROMA - Dostosowanie istniejącej zapadni nr 5 do scenografii Les Miserables