Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

173821 / 2011-06-22 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Lębork (Lębork)

Budowa świetlicy środowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Lęborku realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie świetlicy środowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Lęborku w oparciu o Program funkcjonalno-użytkowy , koncepcję architektoniczną opracowane przez Biuro Architektoniczne IDEA stanowiący Załączniki Nr 9.1 i 9.2. do SIWZ wraz z rysunkami zamiennymi, stanowiącymi Załącznik Nr 10 do SIWZ oraz Uszczegółowienie do Programu Funkcjonalno Użytkowego opis parametrów technicznych inwestycji, stanowiący Załącznik Nr 11 do SIWZ.

Ogólna charakterystyka obiektu:
1.1. Nadbudowa o parametrach technicznych : pow. zabudowy - 105,5 m ², pow. użytkowej- 89,2 m ², kubaturze - 380 m3; składać się będzie z następujących pomieszczeń: świetlicy, kuchni, przygotowalni, pomieszczenia socjalnego + wc, zmywalni naczyń, magazynu, korytarza umieszczonych na I piętrze. Obiekt ma być wyposażony w windę (platformę dla niepełnosprawnych), windę towarową, schody oraz łączyć się funkcjonalnie z istniejącymi pomieszczeniami budynku
1.2. Realizacja zadania odbywać się będzie na terenie działki nr 390/2 obręb 3 , przy ul. Kossaka 103 w Lęborku. Teren, na którym planowana jest realizacja projektu objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego śródmieścia Lęborka zatwierdzonym uchwałą Nr XXIX/311/2008 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 2 grudnia 2008 roku .
1.3. Świetlica będzie zlokalizowana przy Szkole Podstawowej Nr 3 w nadbudowanej części nad łącznikiem między zespołem dydaktycznym szkoły i salą gimnastyczną.

2. Zakres zamówienia obejmuje:
2.1. mapę do celów projektowych skala 1:500
2.2. wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej budynku na podstawie Programu funkcjonalno-użytkowego (Załącznik nr 9.1 do SIWZ) koncepcji architektonicznej (Załącznik nr 9.2 do SIWZ ) wraz z rysunkami zamiennymi stanowiącymi Załącznik Nr 10 do SIWZ oraz Uszczegółowienia do Programu Funkcjonalno Użytkowego opis parametrów technicznych inwestycji, stanowiącego Załącznik Nr 11 do SIWZ, zgodnie z ust. 1:
2.2.1. Projekty budowlane opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. nr 120 poz. 1133 z późn. zm.) - w 5 egzemplarzach wraz z wersjami elektronicznymi projektów.
2.2.2. Projekty wykonawcze opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) - w 5 egzemplarzach wraz z wersjami elektronicznymi projektów.
2.2.3. Przedmiary robót opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) - w 1 egzemplarzu wraz z wersjami elektronicznymi przedmiarów zapisanymi w ogólnie dostępnych formatach (np. .doc, .pdf, inne).
2.2.4. Informacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadkach, gdy ich opracowanie jest wymagane - w 5 egzemplarzach wraz z wersjami elektronicznymi informacji
2.2.5. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) - w 1 egzemplarzu wraz z wersjami elektronicznymi specyfikacji.
2.2.6. Kosztorysy inwestorskie opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. nr 130 poz. 1389) - w 1 egzemplarzu wraz z wersjami elektronicznymi kosztorysów zapisanymi w ogólnie dostępnych formatach (np. .doc, .pdf, inne).
2.2.7. Projekt musi uwzględniać wyposażenie w sprzęt niezbędny do pełnienia wyznaczonych funkcji wg Uszczegółowienia Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
2.2.8. Ponadto projekt musi uwzględniać wyposażenie w sprzęt niezbędny do pełnienia wyznaczonych funkcji wg wykazu Zamawiającego, stanowiącego Załącznik Nr 14 do SIWZ. Zakup środków trwałych nie jest objęty tym zamówieniem, jednakże sprzęt taki jak kuchnia elektryczna z piekarnikiem, szafa chłodząco-mrożąca, zmywarka, zlewozmywaki, szafy magazynowe muszą być zamontowane po zakończeniu prac budowlanych i przed oddaniem świetlicy do użytku.
2.2.9. Obowiązkiem projektanta jest również uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z właściwych przepisów, w tym Konserwatora Zabytków,
a także uzgodnienie projektu w ZUDP wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę .
2.3. ogrodzenie terenu budowy
2.4. Promocję projektu:
- przed rozpoczęciem realizacji projektu wykonanie i umieszczenie tablicy informacyjnej przy realizowanym obiekcie o wymiarach min. 1,50 m x 2 m, informującej o zakresie realizowanego projektu i wsparciu ze strony funduszy unijnych (wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego, stanowiącego Załącznik nr 12 do SIWZ ); miejsce umieszczenia - do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie podpisania umowy o roboty budowlane;
- po zakończeniu prac, a przed dokonaniem odbioru obiektu, powierzonej przez Zamawiającego tablicy pamiątkowej, miejsce umieszczenia - do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie odbioru obiektu,
2.5. wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania odbioru robót budowlanych,
2.6. organizację placu budowy z zasileniem w niezbędne media, obsługę geodezyjną w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe,
2.7. Wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowany projekt wykonawczy,
2.8. usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót, terenem budowy i dokumentacją.,
2.9. uwagi zawarte w uzgodnieniach branżowych,
2.10. wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt potrzebny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu wymagany przez PPIS i PSP (np. gaśnice, instrukcje p poż, oznaczenia ewakuacyjne, itp.),
2.11. opracowanie certyfikatu energetycznego budynku
2.12. uporządkowanie istniejącego zagospodarowania terenu po zakończonych pracach budowlanych.
2.13. uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku ( w tym inwentaryzację geodezyjną powykonawczą) i przekazanie zamawiającemu gotowego do użytkowania obiektu wraz z dokumentacją
2.14. UWAGI:
1. Zamawiający w dniu podpisania umowy wystawi Wykonawcy pełnomocnictwo (po 5 egzemplarzy dla każdej z dokumentacji projektowych do występowania w jego imieniu w sprawie uzyskania niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień, z pozwoleniem na budowę i rozbiórką istniejącego obiektu (wzór pełnomocnictwa stanowi Załącznik nr 8 do SIWZ). W przypadku, gdyby niezbędna była dodatkowa kopia pełnomocnictwa poświadczona za zgodność z oryginałem, Wykonawca niezwłocznie ją otrzyma.
2. Oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane, które są wymagane do złożenia z niektórymi wnioskami, podpisywać będzie Burmistrz Miasta Lęborka.
3. Zamawiający zastrzega sobie jednocześnie, że rozwiązania projektowe należy każdorazowo z nim uzgadniać, a w przypadku konieczności wprowadzenia jakichkolwiek zmian do zaakceptowanych rozwiązań, zaistniałych wskutek otrzymanych decyzji, opinii czy uzgodnień, zmiany te i ich skutki należy ponownie uzgodnić z Zamawiającym. Nie dopuszcza się wprowadzania jakichkolwiek zmian bez uzgodnienia ich z Zamawiającym.
4. Przed zakończeniem zadania Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia montażu wyposażenia przez wykonawcę wyłonionego w odrębnym postępowaniu.

3. Ustalenia dodatkowe:
3.1. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zamówionych prac projektowych w trakcie ich sporządzania.
3.2. Wykonawca projektów przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe w całości, automatycznie z chwilą wypłacenia przez Zamawiającego wynagrodzenia za opracowania.
Zamawiający może wykorzystać przedmiotowy projekt budowlany i wykonawczy w całości lub w dowolnych częściach przy dalszych etapach realizacyjnych.

4. Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac należy dokonać dokładnej wizji w terenie oraz przeanalizować opis przedmiotu zamówienia z załączonymi materiałami i materiałami dostępnymi do wglądu u Zamawiającego.
Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania, co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia.

5. Wartość ryczałtowa zamówienia winna uwzględniać wszystkie punkty OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

6. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był podzielony na elementy rozliczeniowe, wskazane w Załączniku nr 7 do SIWZ, którego nie należy wypełniać na etapie składania ofert.
6.1. Obowiązkiem Wykonawcy będzie, bezpośrednio przed podpisaniem umowy, określenie kosztów i terminów opracowania poszczególnych dokumentacji oraz prac budowlanych wymienionych w pkt. 1 niniejszego rozdziału - zgodnie z tabelą stanowiącą Załącznik nr 7 do SIWZ.
6.2. Ustalona tabela elementów rozliczeniowych, jako Harmonogram rzeczowo-finansowy, będzie stanowiła Załącznik nr 1 do umowy.
6.3. Obowiązkiem Wykonawcy będzie przedstawianie opracowanych dokumentacji oraz prac budowlanych do odbioru zgodnie z ww. Harmonogramem rzeczowo-finansowym, co będzie podstawą do wystawiania faktur.

7. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści SIWZ. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano niniejszą SIWZ, lub którzy wypełnili formularz na stronie internetowej. Zmiana treści SIWZ zostanie zamieszczona również na stronie internetowej Zamawiającego.

8. Zamawiający nie narzuca zastosowania wyrobów konkretnego producenta. Dopuszczalne jest zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych do zaproponowanych w projekcie. Równoważność odnosi się w szczególności do cech funkcjonalnych, właściwości technicznych i jakości zastosowanych materiałów i urządzeń.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 173821

Data publikacji: 2011-06-22

Nazwa: Gmina Miasto Lębork

Ulica: ul. Armii Krajowej 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Lębork

Kod pocztowy: 84-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 59 862 42 80

Numer faxu: 59 862 24 27

Adres strony internetowej: www.lebork.pl, www.wybierzlebork.pl

Regon: 77097973700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa świetlicy środowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Lęborku realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie świetlicy środowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Lęborku w oparciu o Program funkcjonalno-użytkowy , koncepcję architektoniczną opracowane przez Biuro Architektoniczne IDEA stanowiący Załączniki Nr 9.1 i 9.2. do SIWZ wraz z rysunkami zamiennymi, stanowiącymi Załącznik Nr 10 do SIWZ oraz Uszczegółowienie do Programu Funkcjonalno Użytkowego opis parametrów technicznych inwestycji, stanowiący Załącznik Nr 11 do SIWZ.

Ogólna charakterystyka obiektu:
1.1. Nadbudowa o parametrach technicznych : pow. zabudowy - 105,5 m ², pow. użytkowej- 89,2 m ², kubaturze - 380 m3; składać się będzie z następujących pomieszczeń: świetlicy, kuchni, przygotowalni, pomieszczenia socjalnego + wc, zmywalni naczyń, magazynu, korytarza umieszczonych na I piętrze. Obiekt ma być wyposażony w windę (platformę dla niepełnosprawnych), windę towarową, schody oraz łączyć się funkcjonalnie z istniejącymi pomieszczeniami budynku
1.2. Realizacja zadania odbywać się będzie na terenie działki nr 390/2 obręb 3 , przy ul. Kossaka 103 w Lęborku. Teren, na którym planowana jest realizacja projektu objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego śródmieścia Lęborka zatwierdzonym uchwałą Nr XXIX/311/2008 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 2 grudnia 2008 roku .
1.3. Świetlica będzie zlokalizowana przy Szkole Podstawowej Nr 3 w nadbudowanej części nad łącznikiem między zespołem dydaktycznym szkoły i salą gimnastyczną.

2. Zakres zamówienia obejmuje:
2.1. mapę do celów projektowych skala 1:500
2.2. wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej budynku na podstawie Programu funkcjonalno-użytkowego (Załącznik nr 9.1 do SIWZ) koncepcji architektonicznej (Załącznik nr 9.2 do SIWZ ) wraz z rysunkami zamiennymi stanowiącymi Załącznik Nr 10 do SIWZ oraz Uszczegółowienia do Programu Funkcjonalno Użytkowego opis parametrów technicznych inwestycji, stanowiącego Załącznik Nr 11 do SIWZ, zgodnie z ust. 1:
2.2.1. Projekty budowlane opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. nr 120 poz. 1133 z późn. zm.) - w 5 egzemplarzach wraz z wersjami elektronicznymi projektów.
2.2.2. Projekty wykonawcze opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) - w 5 egzemplarzach wraz z wersjami elektronicznymi projektów.
2.2.3. Przedmiary robót opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) - w 1 egzemplarzu wraz z wersjami elektronicznymi przedmiarów zapisanymi w ogólnie dostępnych formatach (np. .doc, .pdf, inne).
2.2.4. Informacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadkach, gdy ich opracowanie jest wymagane - w 5 egzemplarzach wraz z wersjami elektronicznymi informacji
2.2.5. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) - w 1 egzemplarzu wraz z wersjami elektronicznymi specyfikacji.
2.2.6. Kosztorysy inwestorskie opracowane dla każdego rodzaju robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. nr 130 poz. 1389) - w 1 egzemplarzu wraz z wersjami elektronicznymi kosztorysów zapisanymi w ogólnie dostępnych formatach (np. .doc, .pdf, inne).
2.2.7. Projekt musi uwzględniać wyposażenie w sprzęt niezbędny do pełnienia wyznaczonych funkcji wg Uszczegółowienia Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
2.2.8. Ponadto projekt musi uwzględniać wyposażenie w sprzęt niezbędny do pełnienia wyznaczonych funkcji wg wykazu Zamawiającego, stanowiącego Załącznik Nr 14 do SIWZ. Zakup środków trwałych nie jest objęty tym zamówieniem, jednakże sprzęt taki jak kuchnia elektryczna z piekarnikiem, szafa chłodząco-mrożąca, zmywarka, zlewozmywaki, szafy magazynowe muszą być zamontowane po zakończeniu prac budowlanych i przed oddaniem świetlicy do użytku.
2.2.9. Obowiązkiem projektanta jest również uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z właściwych przepisów, w tym Konserwatora Zabytków,
a także uzgodnienie projektu w ZUDP wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę .
2.3. ogrodzenie terenu budowy
2.4. Promocję projektu:
- przed rozpoczęciem realizacji projektu wykonanie i umieszczenie tablicy informacyjnej przy realizowanym obiekcie o wymiarach min. 1,50 m x 2 m, informującej o zakresie realizowanego projektu i wsparciu ze strony funduszy unijnych (wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego, stanowiącego Załącznik nr 12 do SIWZ ); miejsce umieszczenia - do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie podpisania umowy o roboty budowlane;
- po zakończeniu prac, a przed dokonaniem odbioru obiektu, powierzonej przez Zamawiającego tablicy pamiątkowej, miejsce umieszczenia - do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie odbioru obiektu,
2.5. wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania odbioru robót budowlanych,
2.6. organizację placu budowy z zasileniem w niezbędne media, obsługę geodezyjną w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe,
2.7. Wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowany projekt wykonawczy,
2.8. usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót, terenem budowy i dokumentacją.,
2.9. uwagi zawarte w uzgodnieniach branżowych,
2.10. wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt potrzebny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu wymagany przez PPIS i PSP (np. gaśnice, instrukcje p poż, oznaczenia ewakuacyjne, itp.),
2.11. opracowanie certyfikatu energetycznego budynku
2.12. uporządkowanie istniejącego zagospodarowania terenu po zakończonych pracach budowlanych.
2.13. uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku ( w tym inwentaryzację geodezyjną powykonawczą) i przekazanie zamawiającemu gotowego do użytkowania obiektu wraz z dokumentacją
2.14. UWAGI:
1. Zamawiający w dniu podpisania umowy wystawi Wykonawcy pełnomocnictwo (po 5 egzemplarzy dla każdej z dokumentacji projektowych do występowania w jego imieniu w sprawie uzyskania niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień, z pozwoleniem na budowę i rozbiórką istniejącego obiektu (wzór pełnomocnictwa stanowi Załącznik nr 8 do SIWZ). W przypadku, gdyby niezbędna była dodatkowa kopia pełnomocnictwa poświadczona za zgodność z oryginałem, Wykonawca niezwłocznie ją otrzyma.
2. Oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane, które są wymagane do złożenia z niektórymi wnioskami, podpisywać będzie Burmistrz Miasta Lęborka.
3. Zamawiający zastrzega sobie jednocześnie, że rozwiązania projektowe należy każdorazowo z nim uzgadniać, a w przypadku konieczności wprowadzenia jakichkolwiek zmian do zaakceptowanych rozwiązań, zaistniałych wskutek otrzymanych decyzji, opinii czy uzgodnień, zmiany te i ich skutki należy ponownie uzgodnić z Zamawiającym. Nie dopuszcza się wprowadzania jakichkolwiek zmian bez uzgodnienia ich z Zamawiającym.
4. Przed zakończeniem zadania Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia montażu wyposażenia przez wykonawcę wyłonionego w odrębnym postępowaniu.

3. Ustalenia dodatkowe:
3.1. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zamówionych prac projektowych w trakcie ich sporządzania.
3.2. Wykonawca projektów przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe w całości, automatycznie z chwilą wypłacenia przez Zamawiającego wynagrodzenia za opracowania.
Zamawiający może wykorzystać przedmiotowy projekt budowlany i wykonawczy w całości lub w dowolnych częściach przy dalszych etapach realizacyjnych.

4. Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac należy dokonać dokładnej wizji w terenie oraz przeanalizować opis przedmiotu zamówienia z załączonymi materiałami i materiałami dostępnymi do wglądu u Zamawiającego.
Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania, co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia.

5. Wartość ryczałtowa zamówienia winna uwzględniać wszystkie punkty OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

6. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był podzielony na elementy rozliczeniowe, wskazane w Załączniku nr 7 do SIWZ, którego nie należy wypełniać na etapie składania ofert.
6.1. Obowiązkiem Wykonawcy będzie, bezpośrednio przed podpisaniem umowy, określenie kosztów i terminów opracowania poszczególnych dokumentacji oraz prac budowlanych wymienionych w pkt. 1 niniejszego rozdziału - zgodnie z tabelą stanowiącą Załącznik nr 7 do SIWZ.
6.2. Ustalona tabela elementów rozliczeniowych, jako Harmonogram rzeczowo-finansowy, będzie stanowiła Załącznik nr 1 do umowy.
6.3. Obowiązkiem Wykonawcy będzie przedstawianie opracowanych dokumentacji oraz prac budowlanych do odbioru zgodnie z ww. Harmonogramem rzeczowo-finansowym, co będzie podstawą do wystawiania faktur.

7. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści SIWZ. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano niniejszą SIWZ, lub którzy wypełnili formularz na stronie internetowej. Zmiana treści SIWZ zostanie zamieszczona również na stronie internetowej Zamawiającego.

8. Zamawiający nie narzuca zastosowania wyrobów konkretnego producenta. Dopuszczalne jest zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych do zaproponowanych w projekcie. Równoważność odnosi się w szczególności do cech funkcjonalnych, właściwości technicznych i jakości zastosowanych materiałów i urządzeń.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających na zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamówienia uzupełniające mogą w szczególności obejmować :
1. zwiększenie robót budowlanych w zakresie instalacji wewnętrznych i przyłączeniowych do 20% zamówienia
2. zwiększenie robót budowlanych (poza instalacyjnymi) do 20% zamówienia.

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2012

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 12 000,00 złotych (słownie: dwanaście tysięcy złotych).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku z następujących form: pieniądzu - przelewem na konto Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14 (Bank Millennium nr konta 95 1160 2202 0000 0001 2713 3211), poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. nr 42, poz. 275, z 2008 r. nr 116, poz. 730 i 732 i nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. nr 96, poz. 620).
4.
4.1. W razie wniesienia wadium w pieniądzu, wpłata na konto powinna być wniesiona z takim wyprzedzeniem, aby środki pieniężne znalazły się na rachunku bankowym Zamawiającego najpóźniej w dniu 18.07.2011 r. do godziny 1145, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
4.2. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wadium wniesione w formie poręczenia lub gwarancji wnosi się w oryginale dołączając do przygotowanej oferty w osobnej, odpowiednio opisanej kopercie.
6. Zamawiający zwróci wadium:
6.1. wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
6.2. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
6.3. niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
7. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie punktu 6.1., jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
8. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie o uzupełnienie dokumentów, nie złożył dokumentów lub oświadczeń lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
10.1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
10.2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
10.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie wykonania przez Wykonawcę w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: budowy lub rozbudowy co najmniej jednego budynku piętrowego o powierzchni użytkowej piętra nie mniejszej niż 89 m2
Ocena dokonana zostanie wg. formuły spełnia - nie spełnia na podstawie dokumentu wymienionego w ogłoszeniu w rozdziale III.4.1. pierwszy odnośnik (rozdz. VI pkt. 1.1. SIWZ) oraz oświadczenia, o którym mowa w ogłoszeniu rozdz. III.6 pkt. 1 stanowiącego Załącznik Nr 2 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia, o którym mowa w ogłoszeniu rozdz. III.6 pkt. 1 stanowiącego Załącznik Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia, o którym mowa w ogłoszeniu rozdz. III.6 pkt. 1 stanowiącego Załącznik Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na kwotę, co najmniej 300 000,00 zł. oraz oświadczenia, o którym mowa w ogłoszeniu rozdz. III.6 pkt. 1 stanowiącego Załącznik Nr 2 do SIWZ.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wypełniony Załącznik nr 2 do SIWZ.
2. Pełnomocnictwo do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy - jeżeli umocowanie do reprezentowania i składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy nie wynika z innych dokumentów załączonych do oferty.
3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów wymienionych w rozdz. III.4.3. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
4. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował osobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokumenty wymienione w rozdz. III.4.2.. każdy z wykonawców składa indywidualnie; dokumenty wymienione w rozdz. III.4.1 i III.6.1 (oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu) składa Pełnomocnik w imieniu wszystkich wykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zgodnie z art. 144 Prawa zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy zawartej w wyniku postępowania w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Poniższe postanowienia stanowią dopuszczalny katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. Zamawiający określa następujące warunki zmiany:
1.1.Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie:
1.1.1. w przypadku udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy zamówień dodatkowych lub uzupełniających, jeżeli ich wykonanie spowoduje taką konieczność;
1.1.2. W przypadku przedłużenia się terminu lub odmowy wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę
1.1.3. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych w SIWZ warunków geologicznych, archeologicznych lub terenowych w tym ujawnione podczas robót istnienia nie zainwentaryzowanych lub błędnie zainwentaryzowanych obiektów budowlanych, przyrodniczych i innych
1.2. W przypadku zmiany obowiązującej stawki VAT możliwe będzie zawarcie aneksu w zakresie zmiany wynagrodzenia dla Wykonawcy wynikającej ze zmiany stawki VAT;

2. Ustala się, iż nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu Art. 144 ustawy Pzp:
- zmiana nr rachunku bankowego
- zmiana osób przeznaczonych do realizacji przedmiotu umowy
- zmiana danych teleadresowych.
Zaistnienie okoliczności, o których mowa w niniejszym punkcie wymaga jedynie niezwłocznego pisemnego zawiadomienia drugiej Strony.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.um.lebork.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Lęborku
ul. Armii Krajowej 14
Wydział Gospodarki Miejskiej i Inwestycji - skrzydło C
pokój C104

Data składania wniosków, ofert: 18/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 11:45

Miejsce składania:
Kancelaria Ogólna Urzędu Miejskiego w Lęborku - BOX nr 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zadanie stanowi element Projektu REWITALIZACJA CENTRUM LĘBORKA finansowanego w ramach Regiolnalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oś Priorytetowa 3 - Funkcje miejskie i metropolitarne, Działanie 3.2.Wzrost atrakcyjności przestrzeni miejskiej, Poddziałanie 3.2.1.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Podobne przetargi

137036 / 2014-04-23 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kolbudy - Kolbudy (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Rozbiórka istniejącego budynku mieszkalnego oraz budowa budynku mieszkalnego (leśniczówki) wraz z wewnętrzną instalacją gazową na dz. nr 153-10 w miejscowości Skrzeszewo

57675 / 2013-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brusy - Brusy (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Adaptacja wraz z przebudową i rozbudową budynku po byłej zlewni mleka w Czyczkowach na potrzeby socjalno - sportowe, współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007 - 2013 dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi

130337 / 2013-07-02 - Uczelnia publiczna

Gdański Uniwersytet Medyczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
ZP/65/2013 Wykonanie przebudowy pomieszczeń I piętra budynku nr 3 dla potrzeb Kliniki Pediatrii w Gdańsku przy ul. Dębinki 7

95726 / 2009-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski - Chojnice (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Roboty remontowe w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Dworcowej 6 w Chojnicach

115314 / 2014-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Rozbudowa, przebudowa i adaptacja Dworca Morskiego oraz Magazynu Tranzytowego na potrzeby Muzeum Emigracji ul. Polska 1 w Gdyni

76924 / 2013-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lipnica - Lipnica (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Zagospodarowanie centrum wsi wraz z budowa placu zabaw w miejscowości Kiedrowice

228074 / 2010-07-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Morski Oddział Straży Granicznej - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Dostosowanie obiektów MOSG do przepisów ppoż. przebudowa budynku nr 41 w Gdańsku ul. Oliwska 35

492902 / 2013-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej - Lębork (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Wykonanie drobnych robót budowlanych branży ogólnobudowlanej, dekarskiej, elektrycznej i instalacyjnej, których wartość jednostkowa nie przekracza 6.000,00 zł oraz świadczenie usługi pogotowia awaryjno - technicznego w budynkach i lokalach stanowiących własność Gminy Miasto Lębork w roku 2013/2014

42878 / 2010-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wicko - Wicko (pomorskie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Remont pomieszczeń w budynku byłego GOK w Wicku, realizowany w ramach projektu pn. Utworzenie centrum kultury, rekreacji i promocji, poprzez remont i wyposażenie obiektu użyteczności publicznej w miejscowości Wicko.