Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

178156 / 2012-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Kobierzyce (Kobierzyce)

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego ze świetlicą w miejscowości Wysoka, Gmina Kobierzyce

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej zespołu szkolno przedszkolnego ze świetlicą wiejską wraz z parkingami w miejscowości Wysoka, Gmina Kobierzyce.
2. Nieruchomość inwestycyjna obejmuje działki nr 43 przez 67 i 43 przez 68, AM do1, położone przy ul. Chabrowej w obrębie geodezyjnym Wysoka, gmina Kobierzyce.
3. Usytuowanie obiektów na działkach inwestycyjnych w tym szkoły i przedszkola oraz projekt budynku świetlicy należy wykonać wg wstępnej koncepcji opracowanej przez arch. Macieja Zauścińskiego z pracowni ARCHPM (rysunki nr A przez 01, A przez 02, A przez 03, A przez 04, A przez 05, A przez 06 załączone do Opisu Przedmiotu Zamówienia) a także z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Uchwała nr XVI 155 03 Rady Gminy Kobierzyce z dnia 25 września 2003 roku.
4. Usługi projektowania obejmują: uzyskanie niezbędnych materiałów do przeprowadzenia prac projektowych; wykonanie przez Wykonawcę dokumentacji projektowej (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót) kosztorysów inwestorskich i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w formie papierowej oraz w formie elektronicznej.
5. Wykonawca zobowiązany będzie do: świadczenia Usług z należytą starannością, zgodnie z najlepszymi praktykami stosowanymi przy projektowaniu; zapewnienie kompetentnego personelu do realizacji Zamówienia, który będzie współpracował z osobami wskazanymi przez Zamawiającego, w tym kierownika projektu po stronie Wykonawcy odpowiedzialnego za realizację Usługi; uzgodnienia harmonogramu prac z Zamawiającym; uzgodnienia koncepcji zamierzenia projektowego z Zamawiającym; pełnienie nadzoru autorskiego (wg potrzeb Zamawiającego orientacyjnie średnio 1 2 wizyty w miesiącu na placu budowy, w terminie wskazanym przez Zamawiającego) oraz udzielanie wyjaśnień na pisemne zapytania Zamawiającego lub wykonawcy robót budowlanych w trakcie realizacji inwestycji, tj. łącznie 1,5 x 12 x 4 tj. 72 wizyty jest to wyłącznie przewidywana ilość wizyt zaplanowanych dla prawidłowej realizacji zakresu pełnienia nadzoru autorskiego. Wykonawcy nie będą przysługiwać wobec Zamawiającego roszczenia z tytułu większej ilości wizyt z tytułu sprawowania nadzoru autorskiego na etapie realizacji Wykonawstwa przedmiotowej inwestycji. Udzielania wyjaśnień odnośnie rozwiązań projektowych i dokonywanie niezbędnych poprawek wynikających z błędów projektowych i kosztorysowych w terminach umożliwiających Zamawiającemu sprawne przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowane roboty budowlane.
6. W projekcie należy uwzględnić docelowo wspólne korzystanie z bloku gastronomicznego przedszkola i szkoły podstawowej, ewentualnie zaplecze kuchenne w szkole zminimalizować pod catering. ZKOŁA PODSTAWOWA - ZAŁOŻENIA (układ budynku i pomieszczeń wg rys. A przez 04, A przez 05 z koncepcji - uwaga : koncepcję oraz poniższe zestawienie sal i pomieszczeń wykonano dla innej pierwotnie zakładanej ilości oddziałów i dzieci (tj. 6 oddziałów dla klas I do III łącznie 180 dzieci oraz 6 oddziałów dla klas IV do VI łącznie 180 dzieci), w związku z tym należy odpowiednio dostosować ilość sal i pomieszczeń dla: 270 uczniów klas I do III (liczebność sal lekcyjnych 30 osób, 9 oddziałów), 270 uczniów klas IV do VI (liczebność sal lekcyjnych 30 osób, 9 oddziałów)
7. ZAKRES PRAC OBJĘTYCH OPRACOWANIEM: Uzyskanie podkładów geodezyjnych do celów projektowych oraz dokumentacji geotechnicznej w zakresie niezbędnym do opracowania całości dokumentacji projektowej, Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zespołu szkolno przedszkolnego ze świetlicą wiejską wraz z parkingami, Wykonawca będzie zobowiązany do współdziałania z Zamawiającym przy realizacji dokumentacji projektowej oraz do uczestniczenia w spotkaniach roboczych i konsultacjach (Zamawiający przewiduje maksymalnie 5 spotkań) z udziałem przedstawicieli Rady Sołeckiej i Radnym/mi określonego okręgu oraz przedstawicielami Urzędu, a także do przedstawienia koncepcji funkcjonalno przestrzennej, wersji roboczej dokumentacji w formie prezentacji i przedstawienia jej podczas ww. spotkań bądź podczas zebrań Wójta z mieszkańcami miejscowości Wysoka (koszt przyjazdów i uczestnictwa ww. spotkaniach należy ująć w kwocie ofertowej).
8. PODSTAWA OPRACOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ: zakres dokumentacji, o którym mowa poniżej winien być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności w oparciu o: Ustawę z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 z póź. zm.); Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego; Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego: (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 z póż, zm.); Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym, (Dz.U. Nr 130, poz. 1389). Wykonawca winien na bieżąco uwzględniać w opracowaniach projektowych zmiany w przepisach i zasadach wiedzy technicznej. Dokumentacja objęta zamówieniem powinna by zgodna z przepisami i zasadami wiedzy technicznej obowiązującymi na dzień przekazania dokumentacji.
9. ZAKRES, NAKŁAD I WYMAGANIA DOTYCZĄCE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ: Opracowanie, stanowiące przedmiot Umowy, ma zawierać co najmniej: koncepcję budynku szkoły, przedszkola oraz świetlicy wiejskiej wraz z wizualizacjami sporządzoną w oparciu o koncepcje załączoną do opisu przedmiotu zamówienia wykonaną przez pracownię ARCHPM; Projekt budowlany (4 egz., w tym 2 egz. z oryginalnymi pieczątkami organów wydających pozwolenie na budowę), zaopatrzony w oświadczenie o kompletności i dokonane uzgodnienia, projekt wykonawczy (4 egz.), specyfikacje warunków technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (1 egz.), przedmiary robót (1 egz.), kosztorysy inwestorskie (1 egz.), ew. inne opracowania niezbędne do realizacji zamówienia, jak np:, inwentaryzacja zieleni, operat dendrologiczny, projekt organizacji ruchu zastępczego i docelowego, operat wodno prawny, opracowania branżowe, rozwiązania kolizji z istniejącą infrastrukturą (2 egz. i egzemplarze wymagane przez odpowiednie organy); wersję elektroniczną dokumentacji w formacie PDF, odzwierciedlającą papierową wersję dokumentacji projektowej tj. skany: strony tytułowej z podpisami projektantów, pozwolenia, mapy, uprawnienia itp. oraz odpowiednio pogrupowane. Kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót dodatkowo również w formacie kst. Uzyskanie warunków technicznych. Wykonanie ekspertyzy geotechnicznej gruntu. Opracowanie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Uzyskanie kompletu uzgodnień niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Przygotowanie wniosku o pozwolenie na budowę. Sygnalizację włamania i napadu 2 egz. Monitoring 2 egz. Sieć komputerową 2 egz. SAP - sygnalizacja alarmowa pożaru 2 egz. Szczegółowe opracowanie zieleni 2 egz. Oświetlenie elewacji 2 egz. Projekt architektury wnętrz wraz z wyposażeniem 2 egz. Szczegółowa specyfikacja materiałowa 2 egz.
10. Dokumentacja projektowa powinna: być wykonana w stanie kompletnym i przydatna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć; opierać się o rozwiązania techniczne uzgodnione z Zamawiającym na etapie wstępnej koncepcji i uzgodnionych standardów wykończeniowych;
spełniać wszystkie wymagania potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę oraz służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu ustawę Prawo zamówień publicznych oraz do realizacji na jej podstawie pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnych dla użytkowania zgodnie z przeznaczeniem; w swej treści określać technologię robót, materiały w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji.
11. Dokumentację projektową należy uzgodnić z: instytucjami wymaganymi przepisami prawa zgodnie z obowiązującymi przepisami.
12. Przewiduje się wykonanie przez Zamawiającego audytu (koreferatu) dokumentacji projektowej przez niezależną firmę ekspercką.
13. Lokalizując obiekt należy dążyć do: wyboru optymalnego miejsca posadowienia budynków, możliwie najbardziej funkcjonalnego wykorzystania terenu poprzez właściwe grupowanie; funkcji terenu względem siebie i obiektu (wejścia główne, zewnętrzne obiekty sportowe w bezpośrednim sąsiedztwie bloku sportowego, parkingi, itp. w rejonie zewnętrznego układu komunikacyjnego), zachowania właściwych proporcji pomiędzy wielkością obszaru zabudowy a częścią rekreacyjna i sportowa, prowadzenia komunikacji wewnętrznej na terenie działki, w sposób umożliwiający funkcjonalne połączenie z terenem sportowym.
14. Projektując układ funkcjonalny obiektu należy dążyć do: zachowania właściwych proporcji pomiędzy poszczególnymi częściami, unikania projektowania powierzchni martwych (zaułki, powierzchnie nieużytkowe), zapewnienia czytelności całego układu poprzez logiczne i funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń względem wejścia głównego oraz względem siebie, zapewnienia możliwości wydzielenia z części szkoły bloku sportowego, którego funkcjonowanie nie powinno być uzależnione od czasu pracy szkoły (funkcjonowanie niezależne popołudniami oraz w dni wolne od zajęć szkolnych), projektowania przestrzeni jasnych, przyjaznych dla uczniów, sprzyjających procesom dydaktycznym i wychowawczym.
15. Należy rozwiązać następujące zagadnienia: zaprojektowanie nowoczesnego obiektu oświatowego dla funkcji Zespołu Szkolno Przedszkolnego z kompleksem rekreacyjno sportowym wg wymogów ujętych w Programie funkcjonalnym, lokalizowanie klas I do III na parterze, natomiast klas IV do VI na piętrze, ewentualnie częściowo na parterze, zaprojektowanie obiektu bez barier architektonicznych (dostępność dla osób niepełnosprawnych, winda, pochylnie), wpisanie w bryłę obiektu funkcji w sposób logiczny i bez zbędnych strat powierzchni oraz kubatury, przy jednoczesnym zachowaniu warunków właściwego doświetlenia sal lekcyjnych i przedszkolnych, połączenie funkcjonalne części szkolnej, przedszkolnej, żywieniowej i sportowej, zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem placu zabaw dla dzieci przedszkolnych, terenów sportowych i zabawowych dla dzieci szkolnych, połączenie komunikacyjne szkoły i przedszkola z istniejącym i projektowanym układem komunikacyjnym. Przedszkole powinno być funkcjonalnie wydzielone.
16. UWARUNKOWANIA KOMUNIKACYJNE: Dojazd do projektowanego zespołu będzie odbywał się z ul. Chabrowej. Strefę wejściową do budynku oraz zagospodarowanie terenu należy lokalizować z uwzględnieniem obecnego i planowanego docelowego powiązania komunikacyjnego zgodnie z załączoną koncepcją.
17. Należy zapewnić możliwość wjazdu służb ratunkowych.
18. UWARUNKOWANIA W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ Ustalenia w zakresie infrastruktury technicznej zostaną określone w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej na podstawie nowych warunków przyłączeniowych oraz zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
19. Wytyczne, które w miarę możliwości należy ująć w dokumentacji: Należy przeanalizować lokalizację i wielkość otworu okiennego ze względu na równomierne doświetlenie sal. Należy zapewnić wystarczającą szerokość korytarzy na stworzenie w nich stref rekreacyjnych dla uczniów. Należy stworzyć niezależną komunikację do Sali sportowej dla sportowców i osób korzystających z trybun. Zaprojektować użycie materiałów wykończeniowych o wysokim standardzie zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Zapewnić dostępność magazynów na leżaki bezpośrednio z sal przedszkola. Szatnie ulokować w pobliżu wejścia ograniczając zanieczyszczanie korytarzy podczas użytkowania obiektu. Umieścić sekretariat pomiędzy pomieszczeniami dyrektorów szkoły zapewniając komunikację do gabinetów poprzez sekretariat. Zapewnić wymóg przepustowości szatni dla obsługi na piętrze. Zapewnić komunikację wewnętrzną pomiędzy pomieszczeniami konserwatora. Przeanalizować pod względem wymogów prawnych i praktycznych potrzebę korekty ilości , wielkości i rodzajów pomieszczeń w bloku żywieniowym, w tym szczególnie ilość magazynów, wraz z dostępnością ich z zewnątrz, pomieszczeń zmywania i obierania, chłodzenia, potrzeby oddzielenia żywności od transportu odpadów. Uwzględnić w projekcie pomieszczenie WC dla niepełnosprawnych na piętrze. Zapewnić komunikację dla dzieci przedszkolnych bezpośrednio z szatni na plac zabaw.
20. NADZÓR AUTORSKI: Pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych za odrębnym, wynagrodzeniem. W ramach nadzoru wymagany będzie udział w naradach roboczych, radach budowy, odbiorach itp. Nadzór autorski rozpocznie się na etapie rozpoczęcia robót budowlanych. Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego w zakresie zgodności wykonywanych robót z projektem oraz uzgadniania i wprowadzania ewentualnych rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie w okresie realizacji robót prowadzonych w oparciu o dokumentację projektową będącą przedmiotem umowy na warunkach określonych poniżej. Pełen zakres nadzoru autorskiego, przy uzgodnionym wynagrodzeniu na etapie obecnej procedury, będzie przedmiotem odrębnej umowy zawartej już na etapie wykonawstwa robót budowlanych w oparciu o opracowana dokumentację. Wynagrodzenie ryczałtowe za pełnienie nadzoru autorskiego, Strony przewidują około 72 pobyty projektantów na budowie, potwierdzanych każdorazowo w dzienniku budowy. Uzgodnione wynagrodzenie za nadzór autorski obejmuje wszystkie koszty związane z prowadzonym nadzorem. Zakres nadzoru autorskiego obejmuje czynności wynikające z treści ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. z 2006 Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 178156

Data publikacji: 2012-05-29

Nazwa: Gmina Kobierzyce

Ulica: al. Pałacowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Kobierzyce

Kod pocztowy: 55-040

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3111215

Numer faxu: 071 3111252

Adres strony internetowej: www.ugk.pl

Regon: 93193507500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego ze świetlicą w miejscowości Wysoka, Gmina Kobierzyce

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej zespołu szkolno przedszkolnego ze świetlicą wiejską wraz z parkingami w miejscowości Wysoka, Gmina Kobierzyce.
2. Nieruchomość inwestycyjna obejmuje działki nr 43 przez 67 i 43 przez 68, AM do1, położone przy ul. Chabrowej w obrębie geodezyjnym Wysoka, gmina Kobierzyce.
3. Usytuowanie obiektów na działkach inwestycyjnych w tym szkoły i przedszkola oraz projekt budynku świetlicy należy wykonać wg wstępnej koncepcji opracowanej przez arch. Macieja Zauścińskiego z pracowni ARCHPM (rysunki nr A przez 01, A przez 02, A przez 03, A przez 04, A przez 05, A przez 06 załączone do Opisu Przedmiotu Zamówienia) a także z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Uchwała nr XVI 155 03 Rady Gminy Kobierzyce z dnia 25 września 2003 roku.
4. Usługi projektowania obejmują: uzyskanie niezbędnych materiałów do przeprowadzenia prac projektowych; wykonanie przez Wykonawcę dokumentacji projektowej (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót) kosztorysów inwestorskich i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w formie papierowej oraz w formie elektronicznej.
5. Wykonawca zobowiązany będzie do: świadczenia Usług z należytą starannością, zgodnie z najlepszymi praktykami stosowanymi przy projektowaniu; zapewnienie kompetentnego personelu do realizacji Zamówienia, który będzie współpracował z osobami wskazanymi przez Zamawiającego, w tym kierownika projektu po stronie Wykonawcy odpowiedzialnego za realizację Usługi; uzgodnienia harmonogramu prac z Zamawiającym; uzgodnienia koncepcji zamierzenia projektowego z Zamawiającym; pełnienie nadzoru autorskiego (wg potrzeb Zamawiającego orientacyjnie średnio 1 2 wizyty w miesiącu na placu budowy, w terminie wskazanym przez Zamawiającego) oraz udzielanie wyjaśnień na pisemne zapytania Zamawiającego lub wykonawcy robót budowlanych w trakcie realizacji inwestycji, tj. łącznie 1,5 x 12 x 4 tj. 72 wizyty jest to wyłącznie przewidywana ilość wizyt zaplanowanych dla prawidłowej realizacji zakresu pełnienia nadzoru autorskiego. Wykonawcy nie będą przysługiwać wobec Zamawiającego roszczenia z tytułu większej ilości wizyt z tytułu sprawowania nadzoru autorskiego na etapie realizacji Wykonawstwa przedmiotowej inwestycji. Udzielania wyjaśnień odnośnie rozwiązań projektowych i dokonywanie niezbędnych poprawek wynikających z błędów projektowych i kosztorysowych w terminach umożliwiających Zamawiającemu sprawne przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowane roboty budowlane.
6. W projekcie należy uwzględnić docelowo wspólne korzystanie z bloku gastronomicznego przedszkola i szkoły podstawowej, ewentualnie zaplecze kuchenne w szkole zminimalizować pod catering. ZKOŁA PODSTAWOWA - ZAŁOŻENIA (układ budynku i pomieszczeń wg rys. A przez 04, A przez 05 z koncepcji - uwaga : koncepcję oraz poniższe zestawienie sal i pomieszczeń wykonano dla innej pierwotnie zakładanej ilości oddziałów i dzieci (tj. 6 oddziałów dla klas I do III łącznie 180 dzieci oraz 6 oddziałów dla klas IV do VI łącznie 180 dzieci), w związku z tym należy odpowiednio dostosować ilość sal i pomieszczeń dla: 270 uczniów klas I do III (liczebność sal lekcyjnych 30 osób, 9 oddziałów), 270 uczniów klas IV do VI (liczebność sal lekcyjnych 30 osób, 9 oddziałów)
7. ZAKRES PRAC OBJĘTYCH OPRACOWANIEM: Uzyskanie podkładów geodezyjnych do celów projektowych oraz dokumentacji geotechnicznej w zakresie niezbędnym do opracowania całości dokumentacji projektowej, Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zespołu szkolno przedszkolnego ze świetlicą wiejską wraz z parkingami, Wykonawca będzie zobowiązany do współdziałania z Zamawiającym przy realizacji dokumentacji projektowej oraz do uczestniczenia w spotkaniach roboczych i konsultacjach (Zamawiający przewiduje maksymalnie 5 spotkań) z udziałem przedstawicieli Rady Sołeckiej i Radnym/mi określonego okręgu oraz przedstawicielami Urzędu, a także do przedstawienia koncepcji funkcjonalno przestrzennej, wersji roboczej dokumentacji w formie prezentacji i przedstawienia jej podczas ww. spotkań bądź podczas zebrań Wójta z mieszkańcami miejscowości Wysoka (koszt przyjazdów i uczestnictwa ww. spotkaniach należy ująć w kwocie ofertowej).
8. PODSTAWA OPRACOWANIA DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ: zakres dokumentacji, o którym mowa poniżej winien być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności w oparciu o: Ustawę z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 z póź. zm.); Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego; Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego: (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 z póż, zm.); Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym, (Dz.U. Nr 130, poz. 1389). Wykonawca winien na bieżąco uwzględniać w opracowaniach projektowych zmiany w przepisach i zasadach wiedzy technicznej. Dokumentacja objęta zamówieniem powinna by zgodna z przepisami i zasadami wiedzy technicznej obowiązującymi na dzień przekazania dokumentacji.
9. ZAKRES, NAKŁAD I WYMAGANIA DOTYCZĄCE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ: Opracowanie, stanowiące przedmiot Umowy, ma zawierać co najmniej: koncepcję budynku szkoły, przedszkola oraz świetlicy wiejskiej wraz z wizualizacjami sporządzoną w oparciu o koncepcje załączoną do opisu przedmiotu zamówienia wykonaną przez pracownię ARCHPM; Projekt budowlany (4 egz., w tym 2 egz. z oryginalnymi pieczątkami organów wydających pozwolenie na budowę), zaopatrzony w oświadczenie o kompletności i dokonane uzgodnienia, projekt wykonawczy (4 egz.), specyfikacje warunków technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (1 egz.), przedmiary robót (1 egz.), kosztorysy inwestorskie (1 egz.), ew. inne opracowania niezbędne do realizacji zamówienia, jak np:, inwentaryzacja zieleni, operat dendrologiczny, projekt organizacji ruchu zastępczego i docelowego, operat wodno prawny, opracowania branżowe, rozwiązania kolizji z istniejącą infrastrukturą (2 egz. i egzemplarze wymagane przez odpowiednie organy); wersję elektroniczną dokumentacji w formacie PDF, odzwierciedlającą papierową wersję dokumentacji projektowej tj. skany: strony tytułowej z podpisami projektantów, pozwolenia, mapy, uprawnienia itp. oraz odpowiednio pogrupowane. Kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót dodatkowo również w formacie kst. Uzyskanie warunków technicznych. Wykonanie ekspertyzy geotechnicznej gruntu. Opracowanie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Uzyskanie kompletu uzgodnień niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Przygotowanie wniosku o pozwolenie na budowę. Sygnalizację włamania i napadu 2 egz. Monitoring 2 egz. Sieć komputerową 2 egz. SAP - sygnalizacja alarmowa pożaru 2 egz. Szczegółowe opracowanie zieleni 2 egz. Oświetlenie elewacji 2 egz. Projekt architektury wnętrz wraz z wyposażeniem 2 egz. Szczegółowa specyfikacja materiałowa 2 egz.
10. Dokumentacja projektowa powinna: być wykonana w stanie kompletnym i przydatna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć; opierać się o rozwiązania techniczne uzgodnione z Zamawiającym na etapie wstępnej koncepcji i uzgodnionych standardów wykończeniowych;
spełniać wszystkie wymagania potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę oraz służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu ustawę Prawo zamówień publicznych oraz do realizacji na jej podstawie pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnych dla użytkowania zgodnie z przeznaczeniem; w swej treści określać technologię robót, materiały w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji.
11. Dokumentację projektową należy uzgodnić z: instytucjami wymaganymi przepisami prawa zgodnie z obowiązującymi przepisami.
12. Przewiduje się wykonanie przez Zamawiającego audytu (koreferatu) dokumentacji projektowej przez niezależną firmę ekspercką.
13. Lokalizując obiekt należy dążyć do: wyboru optymalnego miejsca posadowienia budynków, możliwie najbardziej funkcjonalnego wykorzystania terenu poprzez właściwe grupowanie; funkcji terenu względem siebie i obiektu (wejścia główne, zewnętrzne obiekty sportowe w bezpośrednim sąsiedztwie bloku sportowego, parkingi, itp. w rejonie zewnętrznego układu komunikacyjnego), zachowania właściwych proporcji pomiędzy wielkością obszaru zabudowy a częścią rekreacyjna i sportowa, prowadzenia komunikacji wewnętrznej na terenie działki, w sposób umożliwiający funkcjonalne połączenie z terenem sportowym.
14. Projektując układ funkcjonalny obiektu należy dążyć do: zachowania właściwych proporcji pomiędzy poszczególnymi częściami, unikania projektowania powierzchni martwych (zaułki, powierzchnie nieużytkowe), zapewnienia czytelności całego układu poprzez logiczne i funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń względem wejścia głównego oraz względem siebie, zapewnienia możliwości wydzielenia z części szkoły bloku sportowego, którego funkcjonowanie nie powinno być uzależnione od czasu pracy szkoły (funkcjonowanie niezależne popołudniami oraz w dni wolne od zajęć szkolnych), projektowania przestrzeni jasnych, przyjaznych dla uczniów, sprzyjających procesom dydaktycznym i wychowawczym.
15. Należy rozwiązać następujące zagadnienia: zaprojektowanie nowoczesnego obiektu oświatowego dla funkcji Zespołu Szkolno Przedszkolnego z kompleksem rekreacyjno sportowym wg wymogów ujętych w Programie funkcjonalnym, lokalizowanie klas I do III na parterze, natomiast klas IV do VI na piętrze, ewentualnie częściowo na parterze, zaprojektowanie obiektu bez barier architektonicznych (dostępność dla osób niepełnosprawnych, winda, pochylnie), wpisanie w bryłę obiektu funkcji w sposób logiczny i bez zbędnych strat powierzchni oraz kubatury, przy jednoczesnym zachowaniu warunków właściwego doświetlenia sal lekcyjnych i przedszkolnych, połączenie funkcjonalne części szkolnej, przedszkolnej, żywieniowej i sportowej, zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem placu zabaw dla dzieci przedszkolnych, terenów sportowych i zabawowych dla dzieci szkolnych, połączenie komunikacyjne szkoły i przedszkola z istniejącym i projektowanym układem komunikacyjnym. Przedszkole powinno być funkcjonalnie wydzielone.
16. UWARUNKOWANIA KOMUNIKACYJNE: Dojazd do projektowanego zespołu będzie odbywał się z ul. Chabrowej. Strefę wejściową do budynku oraz zagospodarowanie terenu należy lokalizować z uwzględnieniem obecnego i planowanego docelowego powiązania komunikacyjnego zgodnie z załączoną koncepcją.
17. Należy zapewnić możliwość wjazdu służb ratunkowych.
18. UWARUNKOWANIA W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ Ustalenia w zakresie infrastruktury technicznej zostaną określone w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej na podstawie nowych warunków przyłączeniowych oraz zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
19. Wytyczne, które w miarę możliwości należy ująć w dokumentacji: Należy przeanalizować lokalizację i wielkość otworu okiennego ze względu na równomierne doświetlenie sal. Należy zapewnić wystarczającą szerokość korytarzy na stworzenie w nich stref rekreacyjnych dla uczniów. Należy stworzyć niezależną komunikację do Sali sportowej dla sportowców i osób korzystających z trybun. Zaprojektować użycie materiałów wykończeniowych o wysokim standardzie zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Zapewnić dostępność magazynów na leżaki bezpośrednio z sal przedszkola. Szatnie ulokować w pobliżu wejścia ograniczając zanieczyszczanie korytarzy podczas użytkowania obiektu. Umieścić sekretariat pomiędzy pomieszczeniami dyrektorów szkoły zapewniając komunikację do gabinetów poprzez sekretariat. Zapewnić wymóg przepustowości szatni dla obsługi na piętrze. Zapewnić komunikację wewnętrzną pomiędzy pomieszczeniami konserwatora. Przeanalizować pod względem wymogów prawnych i praktycznych potrzebę korekty ilości , wielkości i rodzajów pomieszczeń w bloku żywieniowym, w tym szczególnie ilość magazynów, wraz z dostępnością ich z zewnątrz, pomieszczeń zmywania i obierania, chłodzenia, potrzeby oddzielenia żywności od transportu odpadów. Uwzględnić w projekcie pomieszczenie WC dla niepełnosprawnych na piętrze. Zapewnić komunikację dla dzieci przedszkolnych bezpośrednio z szatni na plac zabaw.
20. NADZÓR AUTORSKI: Pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych za odrębnym, wynagrodzeniem. W ramach nadzoru wymagany będzie udział w naradach roboczych, radach budowy, odbiorach itp. Nadzór autorski rozpocznie się na etapie rozpoczęcia robót budowlanych. Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego w zakresie zgodności wykonywanych robót z projektem oraz uzgadniania i wprowadzania ewentualnych rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie w okresie realizacji robót prowadzonych w oparciu o dokumentację projektową będącą przedmiotem umowy na warunkach określonych poniżej. Pełen zakres nadzoru autorskiego, przy uzgodnionym wynagrodzeniu na etapie obecnej procedury, będzie przedmiotem odrębnej umowy zawartej już na etapie wykonawstwa robót budowlanych w oparciu o opracowana dokumentację. Wynagrodzenie ryczałtowe za pełnienie nadzoru autorskiego, Strony przewidują około 72 pobyty projektantów na budowie, potwierdzanych każdorazowo w dzienniku budowy. Uzgodnione wynagrodzenie za nadzór autorski obejmuje wszystkie koszty związane z prowadzonym nadzorem. Zakres nadzoru autorskiego obejmuje czynności wynikające z treści ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. z 2006 Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami).

Kody CPV: 712200000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających: zgodnie z art. 67 ustawy pzp

Czas: O

Okres w miesiącach: 14

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 16.000,00zł (słownie: szesnaście tysięcy złotych) na konto Gminy Kobierzyce: Al. Pałacowa 1, 55-040 Kobierzyce konto bankowe BS Kobierzyce
nr 82 95750004 0000 0130 2000 0380.
Wadium wpłacane na konto Zamawiającego powinno mieć adnotację - nazwę przetargu.
Potwierdzenie wniesienia wadium (może być to kserokopia potwierdzoną przez Wykonawcę
za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty. Wadium w postaci gwarancji i poręczeń złożyć w oryginale w kasie, a potwierdzoną za zgodność kserokopię dołączyć do oferty.
Zgodnie z art. 45 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych wadium musi być wniesione
najpóźniej do wyznaczonego w SIWZ terminu składania ofert .
Wniesienie wadium w formie poręczenia lub gwarancji będzie skuteczne, jeżeli do wskazanego
terminu zostanie ono zdeponowane w kasie Urzędu Gminy Kobierzyce - pok. 22.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli do wskazanego terminu znajdzie się
ono na podanym rachunku bankowym Zamawiającego.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dna 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275).
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, powinny one być sporządzone zgodnie z przepisami prawnymi i powinny zawierać wskazany niżej element:
- zobowiązanie Gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż:
- Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo
zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie, albo
- Wykonawca, którego ofertę wybrano odmówił podpisania umowy na warunkach
określonych w ofercie, albo
- Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
albo
- Zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium wpłacane na konto Zamawiającego powinno mieć adnotację ¬- nazwę przetargu. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Bank BS Kobierzyce nr: 82 95750004 0000 0130 2000 0380
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający zwróci bez odsetek , ponieważ zgodnie z umową rachunku bankowego jaką zawarł Zamawiający jest to konto nieoprocentowane, prowadzone bez kosztów i prowizji.
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - kasa UG Kobierzyce pok. 22, a kopie potwierdzoną za zgodność z oryginałem dołączyć do oferty.
7. Nie wniesienie wadium w terminie spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy, a jego oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Za spełnienie powyższego warunku Zamawiający uzna wykazanie wykonanej w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie; usługi projektowej (zbieżnej z przedmiotem zamówienia) oraz załączeniem dokumentów (referencji) potwierdzających, że ww. usługa została wykonana należycie. Minimalne wymaganie spełnienia warunku to udokumentowanie co najmniej 1 (jednej) zakończonej usługi projektowej polegającej na opracowaniu projektu budowlanego obiektu o minimalnej kubaturze 23 000 m3

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Za spełnienie powyższego warunku Zamawiający uzna:
- dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w szczególności osobami, legitymującymi się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem niezbędnym do wykonania zamówienia, przynależącymi do Izby Inżynierów Budownictwa lub Izby Architektów oraz posiadającymi następujące uprawnienia do projektowania w specjalnościach:
a) architektonicznej bez ograniczeń - 1 osoba
b) konstrukcyjnej - 1 osoba
c) drogowej - 1 osoba
d) instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych - 1 osoba
e) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - 1 osoba.
wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami oraz złożonym i podpisanym Oświadczeniem, że osoby które będą wykonywać zamówienie posiadają wymagane uprawnienia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy: zgodnie z pkt. XV SIWZ

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ugk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Kobierzyce, Al. Pałacowa 1, 55-040 Kobierzyce, pok. 50

Data składania wniosków, ofert: 18/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Kobierzyce, Al. Pałacowa 1, 55-040 Kobierzyce, pok. 25

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

282910 / 2012-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Wykonanie dokumentacji projektowych trzech niżej wymienionych zadań inwestycyjnych Gminy Kobierzyce: 1. Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Tyniec nad Ślęzą na dz. nr 332/23, 332/25, 331/1 wraz z budową sieci wodociągowej 160 mm o długości ok. 200 mb na dz. nr 232/24. 2. Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Cieszyce na dz. nr 144/15. 3. Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Jaszowice na dz. nr 59/4.

74820 / 2014-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ząbkowice Śląskie - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej zadania inwestycyjnego pn.: Budowa krytego basenu w ZÄ…bkowicach ÅšlÄ…skich

267137 / 2013-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ząbkowice Śląskie - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa chodnika w miejscowości Kluczowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382

85725 / 2014-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ząbkowice Śląskie - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Wykonanie Programu Funkcjonalno Użytkowego wraz kosztorysu inwestorskiego dla zadania pn. Budowa fontanny terenowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach inwestycji pn.: Rewitalizacja parku Miejskiego im. Sybiraków w Ząbkowicach Śląskich- II Etap

77926 / 2013-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego ze świetlicą w miejscowości Wysoka, Gmina Kobierzyce

269092 / 2015-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących lokalne odnawialne źródła energii - w procedurze zaprojektuj i wybuduj.

118565 / 2015-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących lokalne odnawialne źródła energii - w procedurze zaprojektuj i wybuduj

264881 / 2013-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ząbkowice Śląskie - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej zadania inwestycyjnego pn.: Budowa krytego basenu w ZÄ…bkowicach ÅšlÄ…skich. znak sprawy ZP.271.2.42.2013.BC

75096 / 2014-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ząbkowice Śląskie - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa chodnika w miejscowości Kluczowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382

78100 / 2013-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 712200000 ()
Wykonanie dokumentacji projektowych trzech niżej wymienionych zadań inwestycyjnych Gminy Kobierzyce: 1. Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Tyniec nad Ślęzą na dz. nr 332/23, 332/25, 331/1 wraz z budową sieci wodociągowej 160 mm o długości ok. 200 mb na dz. nr 232/24. 2. Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Cieszyce na dz. nr 144/15. 3. Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Jaszowice na dz. nr 59/4.