Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

94813 / 2010-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Ulan-Majorat (Ulan-Majorat)

Wykonanie projektu budowlanego na budowę placów zabaw przy szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Ulan-Majorat w ramach Rządowego programu Radosna szkoła

Opis zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw przy szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Ulan-Majorat

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 94813

Data publikacji: 2010-04-23

Nazwa: Gmina Ulan-Majorat

Ulica: Ulan-Majorat 57

Numer domu: 57

Miejscowość: Ulan-Majorat

Kod pocztowy: 21-307

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 0-83 351 80 69

Numer faxu: 0-81 351 80 69

Adres strony internetowej: www.ulanmajorat.bip.lublin.pl

Regon: 03023774700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie projektu budowlanego na budowę placów zabaw przy szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Ulan-Majorat w ramach Rządowego programu Radosna szkoła

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw przy szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Ulan-Majorat

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 5

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2010

Informacja na temat wadium: zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ulanmajorat.bip.lublin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Ulan-Majorat
Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat

Data składania wniosków, ofert: 04/05/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Ulan-Majorat
Ulan-Majorat 57
21-307 Ulan-Majorat
pokój nr 8

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
projekt finansowany w ramach Rządowego programu Radosna Szkoła

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Ulanie-Majoracie, Gmina Ulan-Majorat

Opis:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie działek Nr 116-7, 116-6, 116-5, 116-4 położonej w obrębie wiejskim Ulan-Majorat, Gmina Ulan-Majorat. Inwestycja obejmująca budowę dużego placu zabaw o powierzchni około 500 m2 realizowana będzie w ramach Rządowego programu RADOSNA SZKOŁA.
Zamówienie obejmuje:
1. Opracowanie 3 koncepcji zagospodarowania terenu w/w działek pod utworzenie szkolnego placu zbaw.
2. Opracowanie, na podstawie wybranej przez Inwestora koncepcji, dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie ww działek.
Zakres opracowania winien zawierać:
1. Koncepcję utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Ulanie- Majoracie na działkach nr 116-7, 116-6, 116-5, 116-4, Gmina Ulan-Majorat,
2. Dokumentację projektowo - kosztorysową utworzenia szkolnego placu zabaw,
3. Kosztorys inwestorski,
4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót,
5. Informację do planu BIOZ,
6. Wszystkie niezbędne uzgodnienia i decyzje.
Istotne informacje:
1. Przedmiotowe zadanie zostało zgłoszone do rządowego programu RADOSNA SZKOŁA. Przy opracowywaniu koncepcji oraz dokumentacji projektowo kosztorysowej utworzenia szkolnego placu zabaw należy kierować się wytycznymi z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku, w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. 2009 nr 110 poz.915).
2. Należy zaprojektować szkolny plac zabaw o powierzchni około 500 m2, z czego około 240 m2 przeznacza się na zainstalowanie sprzętu rekreacyjnego, zamontowanego na nawierzchni amortyzującej upadek dziecka z wysokości do 1,50 m, piankowej lub gumowej, około 50 m2 należy pokryć nawierzchnią syntetyczną typu tartan lub inną nawierzchnią syntetyczną w odpowiednim kolorze zgodnie z ww rozporządzeniem. Pozostałe około 210 m2 należy pokryć zielenią.
3. Sprzęt rekreacyjny należy dostosować do różnych potrzeb i możliwości dzieci uczęszczających do klas I-III szkół podstawowych. Należy zapewnić prowadzenie
z dziećmi różnorodnych form zajęć ruchowych takich jak: pokonywanie przeszkód, wspinanie, czworakowanie, przeskoki, przeploty i zwisy poprzez zastosowanie różnorodnych drabinek, drążków do ćwiczeń, ścianek wspinaczkowych, pomostów, równoważni, pochylni, przeplotni czy kolorowych huśtawek.
4. Plac zabaw powinien być przede wszystkim miejscem bezpiecznym dla dzieci, dlatego koncepcję zagospodarowania terenu i dokumentację projektowo - kosztorysową należy opracowywać na podstawie obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz odpowiednich norm bezpieczeństwa.
5. Sprzęt rekreacyjny powinien być wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, zgodny z Polskimi Normami oraz z warunkami bezpieczeństwa określonymi w szczególności w przepisach o ogólnym bezpieczeństwie produktów oraz przepisach w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz posiadać 3 letnią gwarancję.
6. Każde urządzenie powinno być oznaczone tabliczką znamionową zawierającą informację o producencie, dacie produkcji, numerze seryjnym i numerze normy, zgodnie z którą urządzenie wyprodukowano. Ponadto urządzenie powinno być trwale związane z gruntem.
7. Podczas projektowania należy uwzględnić także wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej, zawierającej regulamin określający zasady i warunki korzystania z szkolnego placu zabaw wraz z informacją o dofinansowaniu, której treść znajduje się w w/w rozporządzeniu.
8. Na terenie placu zabaw należy zaprojektować miejsca odpoczynku dla dzieci i nauczycieli.
Dodatkowe informacje:
1. Przed rozpoczęciem prac koncepcyjnych należy spisać z Zamawiającym protokół uzgodnień. W terminie do 14 dni od daty podpisania umowy należy przedłożyć zamawiającemu 3 koncepcje utworzenia szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie, Gmina Ulan-Majorat, z wstępnymi szacunkowymi kosztami zagospodarowania terenu pod plac zabaw, w celu wyboru i zaakceptowania odpowiedniego wariantu. Zamawiający w ciągu 5 dni roboczych zajmie stanowisko do zaproponowanych rozwiązań projektowych. W przypadku konieczności uwzględnienia uwag Zamawiającego co do zastosowanych rozwiązań projektowych Wykonawca przedłoży ponownie do akceptacji wybraną koncepcję w terminie 7 dni od dnia otrzymania uwag.
Warunki opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej urządzenia szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II Szkole podstawowej w Ulanie-Majoracie:
1. Zamawiającemu należy przekazać: projekt w wersji papierowej w 4 egzemplarzach. Ww dokumentacja powinna zawierać także część formalną z wszystkimi pozwoleniami i uzgodnieniami. Wszystkie opracowania należy dostarczyć także w formie elektronicznej.
Wykonanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich do wszystkich projektów branżowych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r., w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 Nr 130, poz. 1389) w rozbiciu na poszczególne branże, zbiorczego zestawienia kosztów; specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót; informacji do planu BIOZ. Zamawiającemu należy przekazać po 2 egzemplarze ww dokumentów w wersji papierowej. Założenia do kosztorysowania mają być uzgodnione na piśmie z Zamawiającym.
2. Wersję elektroniczną (na płycie CD) dokumentacji w formacie pdf; STWiOR, przedmiar i kosztorysy - w programie Excel lub Word.
3. Sprawowanie nadzoru autorskiego stosownie do wymagań ustawy prawo budowlane w zakresie:
- stwierdzenia w toku wykonywania robót zgodności realizacji z projektem;
- uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Wycena dokumentacji winna obejmować wszystkie koszty związane z jej sporządzeniem (koszty uzyskania uzgodnień, pozwoleń, zakupu map, wypisów i wyrysów z rejestru gruntów).
Szczegółowe rozpoznanie tematu w zakresie przygotowania oferty leży po stronie oferentów, projektant w ofercie winien przewidzieć i skalkulować wszystkie opracowania wymagane przepisami niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia.
Oferent przed złożeniem oferty winien dokonać lustracji terenu objętego projektem w celu uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny i wyceny prac projektowych, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy z tytułu pominięcia elementów dokumentacji niezbędnych do wykonania umowy oraz błędnego skalkulowania ceny.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2010

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domaszewnicy, Gmina Ulan-Majorat.

Opis:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie działki nr 136 położonej w obrębie wiejskim Kolonia Domaszewska, Gmina Ulan-Majorat. Inwestycja obejmująca budowę małego placu zabaw o powierzchni około 240 m2 realizowana będzie w ramach rządowego programu RADOSNA SZKOŁA.
Zamówienie obejmuje:
1. Opracowanie 3 koncepcji zagospodarowania terenu ww działki pod utworzenie szkolnego placu zbaw.
2. Opracowanie, na podstawie wybranej przez Inwestora koncepcji, dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie ww działki.
Zakres opracowania winien zawierać:
1. Koncepcję utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domaszewnicy na działce nr 136, Gmina Ulan-Majorat,
2. Dokumentację projektowo - kosztorysową utworzenia szkolnego placu zabaw,
3. Kosztorys inwestorski,
4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót,
5. Informację do planu BIOZ,
6. Wszystkie niezbędne uzgodnienia i decyzje.
Istotne informacje:
1. Przedmiotowe zadanie zostało zgłoszone do rządowego programu RADOSNA SZKOŁA. Przy opracowywaniu koncepcji oraz dokumentacji projektowo kosztorysowej utworzenia szkolnego placu zabaw należy kierować się wytycznymi z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku, w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. 2009 nr 110 poz.915).
2. Należy zaprojektować szkolny plac zabaw o powierzchni około 240 m2, z czego około 150 m2 przeznacza się na zainstalowanie sprzętu rekreacyjnego, zamontowanego na nawierzchni amortyzującej upadek dziecka z wysokości do 1,50 m, piankowej lub gumowej, około 20 m2 należy pokryć nawierzchnią syntetyczną typu tartan lub inną nawierzchnią syntetyczną w odpowiednim kolorze zgodnie z ww rozporządzeniem. Pozostałe około 70 m2 należy pokryć zielenią.
3. Sprzęt rekreacyjny należy dostosować do różnych potrzeb i możliwości dzieci uczęszczających do klas I-III szkół podstawowych. Należy zapewnić prowadzenie
z dziećmi różnorodnych form zajęć ruchowych takich jak: pokonywanie przeszkód, wspinanie, czworakowanie, przeskoki, przeploty i zwisy poprzez zastosowanie różnorodnych drabinek, drążków do ćwiczeń, ścianek wspinaczkowych, pomostów, równoważni, pochylni, przeplotni czy kolorowych huśtawek.
4. Plac zabaw powinien być przede wszystkim miejscem bezpiecznym dla dzieci, dlatego koncepcję zagospodarowania terenu i dokumentację projektowo - kosztorysową należy opracowywać na podstawie obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz odpowiednich norm bezpieczeństwa.
5. Sprzęt rekreacyjny powinien być wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, zgodny z Polskimi Normami oraz z warunkami bezpieczeństwa określonymi w szczególności w przepisach o ogólnym bezpieczeństwie produktów oraz przepisach w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz posiadać 3 letnią gwarancję.
6. Każde urządzenie powinno być oznaczone tabliczką znamionową zawierającą informację o producencie, dacie produkcji, numerze seryjnym i numerze normy, zgodnie z którą urządzenie wyprodukowano. Ponadto urządzenie powinno być trwale związane z gruntem.
7. Podczas projektowania należy uwzględnić także wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej, zawierającej regulamin określający zasady i warunki korzystania z szkolnego placu zabaw wraz z informacją o dofinansowaniu, której treść znajduje się w ww rozporządzeniu.
8. Na terenie placu zabaw należy zaprojektować miejsca odpoczynku dla dzieci i nauczycieli.
Dodatkowe informacje:
1. Przed rozpoczęciem prac koncepcyjnych należy spisać z Zamawiającym protokół uzgodnień. W terminie do 14 dni od daty podpisania umowy należy przedłożyć zamawiającemu 3 koncepcje utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domaszewnicy, Gmina Ulan-Majorat, z wstępnymi szacunkowymi kosztami zagospodarowania terenu pod placu zabaw, w celu wyboru i zaakceptowania odpowiedniego wariantu. Zamawiający w ciągu 5 dni roboczych zajmie stanowisko do zaproponowanych rozwiązań projektowych. W przypadku konieczności uwzględnienia uwag Zamawiającego co do zastosowanych rozwiązań projektowych, Wykonawca przedłoży ponownie do akceptacji wybraną koncepcję w terminie 7 dni od dnia otrzymania uwag.
Warunki opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej urządzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domaszewnicy:
1. Zamawiającemu należy przekazać: projekt w wersji papierowej w 4 egzemplarzach, Ww dokumentacja powinna zawierać także część formalną z wszystkimi pozwoleniami i uzgodnieniami. Wszystkie opracowania należy dostarczyć także w formie elektronicznej.
Wykonanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich do wszystkich projektów branżowych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r., w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 Nr 130, poz. 1389) w rozbiciu na poszczególne branże, zbiorczego zestawienia kosztów; specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót; informacji do planu BIOZ. Zamawiającemu należy przekazać po 2 egzemplarze ww dokumentów w wersji papierowej. Założenia do kosztorysowania mają być uzgodnione na piśmie z Zamawiającym.
2. Wersję elektroniczną (na płycie CD) dokumentacji w formacie pdf; STWiOR, przedmiar i kosztorysy - w programie Excel lub Word.
3. Sprawowanie nadzoru autorskiego stosownie do wymagań ustawy prawo budowlane w zakresie:
- stwierdzenia w toku wykonywania robót zgodności realizacji z projektem;
- uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Wycena dokumentacji winna obejmować wszystkie koszty związane z jej sporządzeniem (koszty uzyskania uzgodnień, pozwoleń, zakupu map, wypisów i wyrysów z rejestru gruntów).
Szczegółowe rozpoznanie tematu w zakresie przygotowania oferty leży po stronie oferentów, projektant w ofercie winien przewidzieć i skalkulować wszystkie opracowania wymagane przepisami niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę-zgłoszenia.
Oferent przed złożeniem oferty winien dokonać lustracji terenu objętego projektem w celu uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny i wyceny prac projektowych, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy z tytułu pominięcia elementów dokumentacji niezbędnych do wykonania umowy oraz błędnego skalkulowania ceny.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2010

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kępkach, Gmina Ulan-Majorat

Opis:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie działki nr 116 położonej w obrębie wiejskim Kępki, Gmina Ulan-Majorat. Inwestycja obejmująca budowę małego placu zabaw o powierzchni około 240 m2 realizowana będzie w ramach rządowego programu RADOSNA SZKOŁA.
Zamówienie obejmuje:
1. Opracowanie 3 koncepcji zagospodarowania terenu ww działki pod utworzenie szkolnego placu zbaw.
2. Opracowanie, na podstawie wybranej przez Inwestora koncepcji, dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie ww działki.
Zakres opracowania winien zawierać:
1. Koncepcję utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kępkach na działce nr 116, Gmina Ulan-Majorat,
2. Dokumentację projektowo - kosztorysową utworzenia szkolnego placu zabaw,
3. Kosztorys inwestorski,
4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót,
5. Informację do planu BIOZ,
6. Wszystkie niezbędne uzgodnienia i decyzje.
Istotne informacje:
1. Przedmiotowe zadanie zostało zgłoszone do rządowego programu RADOSNA SZKOŁA. Przy opracowywaniu koncepcji oraz dokumentacji projektowo kosztorysowej utworzenia szkolnego placu zabaw należy kierować się wytycznymi z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku, w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. 2009 nr 110 poz.915).
2. Należy zaprojektować szkolny plac zabaw o powierzchni około 240 m2, z czego około 150 m2 przeznacza się na zainstalowanie sprzętu rekreacyjnego, zamontowanego na nawierzchni amortyzującej upadek dziecka z wysokości do 1,50 m, piankowej lub gumowej, około 20 m2 należy pokryć nawierzchnią syntetyczną typu tartan lub inną nawierzchnią syntetyczną w odpowiednim kolorze zgodnie z ww rozporządzeniem. Pozostałe około 70 m2 należy pokryć zielenią.
3. Sprzęt rekreacyjny należy dostosować do różnych potrzeb i możliwości dzieci uczęszczających do klas I-III szkół podstawowych. Należy zapewnić prowadzenie
z dziećmi różnorodnych form zajęć ruchowych takich jak: pokonywanie przeszkód, wspinanie, czworakowanie, przeskoki, przeploty i zwisy poprzez zastosowanie różnorodnych drabinek, drążków do ćwiczeń, ścianek wspinaczkowych, pomostów, równoważni, pochylni, przeplotni czy kolorowych huśtawek.
4. Plac zabaw powinien być przede wszystkim miejscem bezpiecznym dla dzieci, dlatego koncepcję zagospodarowania terenu i dokumentację projektowo - kosztorysową należy opracowywać na podstawie obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz odpowiednich norm bezpieczeństwa.
5. Sprzęt rekreacyjny powinien być wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, zgodny z Polskimi Normami oraz z warunkami bezpieczeństwa określonymi w szczególności w przepisach o ogólnym bezpieczeństwie produktów oraz przepisach w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz posiadać 3 letnią gwarancję.
6. Każde urządzenie powinno być oznaczone tabliczką znamionową zawierającą informację o producencie, dacie produkcji, numerze seryjnym i numerze normy, zgodnie z którą urządzenie wyprodukowano. Ponadto urządzenie powinno być trwale związane z gruntem.
7. Podczas projektowania należy uwzględnić także wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej, zawierającej regulamin określający zasady i warunki korzystania z szkolnego placu zabaw wraz z informacją o dofinansowaniu, której treść znajduje się w ww rozporządzeniu.
8. Na terenie placu zabaw należy zaprojektować miejsca odpoczynku dla dzieci i nauczycieli.
Dodatkowe informacje:
1 Przed rozpoczęciem prac koncepcyjnych należy spisać z Zamawiającym protokół uzgodnień. W terminie do 14 dni od daty podpisania umowy należy przedłożyć zamawiającemu 3 koncepcje utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kępkach, Gmina Ulan-Majorat, z wstępnymi szacunkowymi kosztami zagospodarowania terenu pod plac zabaw, w celu wyboru i zaakceptowania odpowiedniego wariantu. Zamawiający w ciągu 5 dni roboczych zajmie stanowisko do zaproponowanych rozwiązań projektowych. W przypadku konieczności uwzględnienia uwag Zamawiającego co do zastosowanych rozwiązań projektowych, Wykonawca przedłoży ponownie do akceptacji wybraną koncepcję w terminie 7 dni od dnia otrzymania uwag.
Warunki opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej urządzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kępkach:
1. Zamawiającemu należy przekazać: projekt w wersji papierowej w 4 egzemplarzach. Ww dokumentacja powinna zawierać także część formalną z wszystkimi pozwoleniami i uzgodnieniami. Wszystkie opracowania należy dostarczyć także w formie elektronicznej.
Wykonanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich do wszystkich projektów branżowych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r., w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 Nr 130; poz. 1389) w rozbiciu na poszczególne branże, zbiorczego zestawienia kosztów; specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót; informacji do planu BIOZ. Zamawiającemu należy przekazać po 2 egzemplarze ww dokumentów w wersji papierowej. Założenia do kosztorysowania mają być uzgodnione na piśmie z Zamawiającym.
2. Wersję elektroniczną (na płycie CD) dokumentacji w formacie pdf, STWiOR, przedmiar i kosztorysy - w programie Excel lub Word.
3. Sprawowanie nadzoru autorskiego stosowanie do wymagań ustawy prawo budowlane w zakresie:
- stwierdzenia w toku wykonywania robót zgodności realizacji z projektem;
- uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Wycena dokumentacji winna obejmować wszystkie koszty związane z jej sporządzeniem (koszty uzyskania uzgodnień, pozwoleń, zakupu map, wypisów i wyrysów z rejestru gruntów).
Szczegółowe rozpoznanie tematu w zakresie przygotowania oferty leży po stronie oferentów, projektant w ofercie winien przewidzieć i skalkulować wszystkie opracowania wymagane przepisami niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia.
Oferent przed złożeniem oferty winien dokonać lustracji terenu objętego projektem w celu uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny i wyceny prac projektowych, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy z tytułu pominięcia elementów dokumentacji niezbędnych do wykonania umowy oraz błędnego skalkulowania ceny.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2010

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie, Gmina Ulan-Majorat

Opis:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie działki nr 38 położonej w obrębie wiejskim Zakrzewie, Gmina Ulan-Majorat. Inwestycja obejmująca budowę małego placu zabaw o powierzchni około 240 m2 realizowana będzie w ramach rządowego programu RADOSNA SZKOŁA.
Zamówienie obejmuje:
1. Opracowanie 3 koncepcji zagospodarowania terenu ww działki pod utworzenie szkolnego placu zbaw.
2. Opracowanie, na podstawie wybranej przez Inwestora koncepcji, dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie ww działki.
Zakres opracowania winien zawierać:
1. Koncepcję utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie na działce nr 38, Gmina Ulan-Majorat,
2. Dokumentację projektowo - kosztorysową utworzenia szkolnego placu zabaw,
3. Kosztorys inwestorski,
4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót,
5. Informację do planu BIOZ,
6. Wszystkie niezbędne uzgodnienia i decyzje.
Istotne informacje:
1. Przedmiotowe zadanie zostało zgłoszone do rządowego programu RADOSNA SZKOŁA. Przy opracowywaniu koncepcji oraz dokumentacji projektowo kosztorysowej utworzenia szkolnego placu zabaw należy kierować się wytycznymi z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku, w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. 2009 nr 110 poz.915).
2. Należy zaprojektować szkolny plac zabaw o powierzchni około 240 m2, z czego około 150 m2 przeznacza się na zainstalowanie sprzętu rekreacyjnego, zamontowanego na nawierzchni amortyzującej upadek dziecka z wysokości do 1,50 m, piankowej lub gumowej, około 20 m2 należy pokryć nawierzchnią syntetyczną typu tartan lub inną nawierzchnią syntetyczną w odpowiednim kolorze zgodnie z ww rozporządzeniem. Pozostałe około 70 m2 należy pokryć zielenią.
3. Sprzęt rekreacyjny należy dostosować do różnych potrzeb i możliwości dzieci uczęszczających do klas I-III szkół podstawowych. Należy zapewnić prowadzenie
z dziećmi różnorodnych form zajęć ruchowych takich jak: pokonywanie przeszkód, wspinanie, czworakowanie, przeskoki, przeploty i zwisy poprzez zastosowanie różnorodnych drabinek, drążków do ćwiczeń, ścianek wspinaczkowych, pomostów, równoważni, pochylni, przeplotni czy kolorowych huśtawek.
4. Plac zabaw powinien być przede wszystkim miejscem bezpiecznym dla dzieci, dlatego koncepcję zagospodarowania terenu i dokumentację projektowo - kosztorysową należy opracowywać na podstawie obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz odpowiednich norm bezpieczeństwa.
5. Sprzęt rekreacyjny powinien być wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, zgodny z Polskimi Normami oraz z warunkami bezpieczeństwa określonymi w szczególności w przepisach o ogólnym bezpieczeństwie produktów oraz przepisach w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz posiadać 3 letnią gwarancję.
6. Każde urządzenie powinno być oznaczone tabliczką znamionową zawierającą informację o producencie, dacie produkcji, numerze seryjnym i numerze normy, zgodnie z którą urządzenie wyprodukowano. Ponadto urządzenie powinno być trwale związane z gruntem.
7. Podczas projektowania należy uwzględnić także wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej, zawierającej regulamin określający zasady i warunki korzystania z szkolnego placu zabaw wraz z informacją o dofinansowaniu, której treść znajduje się w ww rozporządzeniu.
8. Na terenie placu zabaw należy zaprojektować miejsca odpoczynku dla dzieci i nauczycieli.
Dodatkowe informacje:
Przed rozpoczęciem prac koncepcyjnych należy spisać z Zamawiającym protokół uzgodnień. W terminie do 14 dni od daty podpisania umowy należy przedłożyć zamawiającemu 3 koncepcje utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie, Gmina Ulan-Majorat, z wstępnymi szacunkowymi kosztami zagospodarowania terenu pod placu zabaw, w celu wyboru i zaakceptowania odpowiedniego wariantu. Zamawiający w ciągu 5 dni roboczych zajmie stanowisko do zaproponowanych rozwiązań projektowych. W przypadku konieczności uwzględnienia uwag Zamawiającego co do zastosowanych rozwiązań projektowych, Wykonawca przedłoży ponownie do akceptacji wybraną koncepcję w terminie 7 dni od dnia otrzymania uwag.
Warunki opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej urządzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole podstawowej w Zakrzewie:
1. Zamawiającemu należy przekazać: projekt w wersji papierowej w 4 egzemplarzach. Ww dokumentacja powinna zawierać także część formalną z wszystkimi pozwoleniami i uzgodnieniami. Wszystkie opracowania należy dostarczyć także w formie elektronicznej.
Wykonanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich do wszystkich projektów branżowych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r., w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 Nr 130, poz. 1389) w rozbiciu na poszczególne branże, zbiorczego zestawienia kosztów; specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót; informacji do planu BIOZ. Zamawiającemu należy przekazać po 2 egzemplarze ww dokumentów w wersji papierowej. Założenia do kosztorysowania mają być uzgodnione na piśmie z Zamawiającym.
2. Wersję elektroniczną (na płycie CD) dokumentacji w formacie pdf; STWiOR, przedmiar i kosztorysy - w programie Excel lub Word.
3. Sprawowanie nadzoru autorskiego stosownie do wymagań ustawy prawo budowlane w zakresie:
- stwierdzenia w toku wykonywania robót zgodności realizacji z projektem;
- uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Wycena dokumentacji winna obejmować wszystkie koszty związane z jej sporządzeniem (koszty uzyskania uzgodnień, pozwoleń, zakupu map, wypisów i wyrysów z rejestru gruntów).
Szczegółowe rozpoznanie tematu w zakresie przygotowania oferty leży po stronie oferentów, projektant w ofercie winien przewidzieć i skalkulować wszystkie opracowania wymagane przepisami niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę - zgłoszenia.
Oferent przed złożeniem oferty winien dokonać lustracji terenu objętego projektem w celu uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny i wyceny prac projektowych, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy z tytułu pominięcia elementów dokumentacji niezbędnych do wykonania umowy oraz błędnego skalkulowania ceny

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2010

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Sobolach, Gmina Ulan-Majorat

Opis:
Opracowanie dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie działkach nr 964-1, 965-1, 966-1 położonej w obrębie wiejskim Sobole, Gmina Ulan-Majorat. Inwestycja obejmująca budowę małego placu zabaw o powierzchni około 240 m2 realizowana będzie w ramach rządowego programu RADOSNA SZKOŁA.
Zamówienie obejmuje:
1. Opracowanie 3 koncepcji zagospodarowania terenu ww działek pod utworzenie szkolnego placu zbaw.
2. Opracowanie, na podstawie wybranej przez Inwestora koncepcji, dokumentacji projektowej utworzenia szkolnego placu zabaw na terenie ww działek.
Zakres opracowania winien zawierać:
1. Koncepcję utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Sobolach na działkach nr 964-1, 965-1, 966-1, Gmina Ulan-Majorat,
2. Dokumentację projektowo - kosztorysową utworzenia szkolnego placu zabaw,
3. Kosztorys inwestorski,
4. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót,
5. Informację do planu BIOZ,
6. Wszystkie niezbędne uzgodnienia i decyzje.
Istotne informacje:
1. Przedmiotowe zadanie zostało zgłoszone do rządowego programu RADOSNA SZKOŁA. Przy opracowywaniu koncepcji oraz dokumentacji projektowo kosztorysowej utworzenia szkolnego placu zabaw należy kierować się wytycznymi z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku, w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. 2009 nr 110 poz.915).
2. Należy zaprojektować szkolny plac zabaw o powierzchni około 240 m2, z czego około 150 m2 przeznacza się na zainstalowanie sprzętu rekreacyjnego, zamontowanego na nawierzchni amortyzującej upadek dziecka z wysokości do 1,50 m, piankowej lub gumowej, około 20 m2 należy pokryć nawierzchnią syntetyczną typu tartan lub inną nawierzchnią syntetyczną w odpowiednim kolorze zgodnie z ww rozporządzeniem. Pozostałe około 70 m2 należy pokryć zielenią.
3. Sprzęt rekreacyjny należy dostosować do różnych potrzeb i możliwości dzieci uczęszczających do klas I-III szkół podstawowych. Należy zapewnić prowadzenie
z dziećmi różnorodnych form zajęć ruchowych takich jak: pokonywanie przeszkód, wspinanie, czworakowanie, przeskoki, przeploty i zwisy poprzez zastosowanie różnorodnych drabinek, drążków do ćwiczeń, ścianek wspinaczkowych, pomostów, równoważni, pochylni, przeplotni czy kolorowych huśtawek.
4. Plac zabaw powinien być przede wszystkim miejscem bezpiecznym dla dzieci, dlatego koncepcję zagospodarowania terenu i dokumentację projektowo - kosztorysową należy opracowywać na podstawie obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz odpowiednich norm bezpieczeństwa.
5. Sprzęt rekreacyjny powinien być wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, zgodny z Polskimi Normami oraz z warunkami bezpieczeństwa określonymi w szczególności w przepisach o ogólnym bezpieczeństwie produktów oraz przepisach w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz posiadać 3 letnią gwarancję.
6. Każde urządzenie powinno być oznaczone tabliczką znamionową zawierającą informację o producencie, dacie produkcji, numerze seryjnym i numerze normy, zgodnie z którą urządzenie wyprodukowano. Ponadto urządzenie powinno być trwale związane z gruntem.
7. Podczas projektowania należy uwzględnić także wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej, zawierającej regulamin określający zasady i warunki korzystania z szkolnego placu zabaw wraz z informacją o dofinansowaniu, której treść znajduje się w ww rozporządzeniu.
8. Na terenie placu zabaw należy zaprojektować miejsca odpoczynku dla dzieci i nauczycieli.
Dodatkowe informacje:
1. Przed rozpoczęciem prac koncepcyjnych należy spisać z Zamawiającym protokół uzgodnień. W terminie do 14 dni od daty podpisania umowy należy przedłożyć zamawiającemu 3 koncepcje utworzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Sobolach, Gmina Ulan-Majorat, z wstępnymi szacunkowymi kosztami zagospodarowania terenu pod plac zabaw, w celu wyboru i zaakceptowania odpowiedniego wariantu. Zamawiający w ciągu 5 dni roboczych zajmie stanowisko do zaproponowanych rozwiązań projektowych. W przypadku konieczności uwzględnienia uwag Zamawiającego co do zastosowanych rozwiązań projektowych Wykonawca przedłoży ponownie do akceptacji wybraną koncepcję w terminie 7 dni od dnia otrzymania uwag.
Warunki opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej urządzenia szkolnego placu zabaw przy Szkole podstawowej w Sobolach:
1. Zamawiającemu należy przekazać: projekt w wersji papierowej w 4 egzemplarzach. Ww dokumentacja powinna zawierać także część formalną z wszystkimi pozwoleniami i uzgodnieniami. Wszystkie opracowania należy dostarczyć także w formie elektronicznej.
Wykonanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich do wszystkich projektów branżowych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r., w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 Nr 130, poz. 1389) w rozbiciu na poszczególne branże, zbiorczego zestawienia kosztów; specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót; informacji do planu BIOZ. Zamawiającemu należy przekazać po 2 egzemplarze ww dokumentów w wersji papierowej. Założenia do kosztorysowania mają być uzgodnione na piśmie z Zamawiającym.
2. Wersję elektroniczną (na płycie CD) dokumentacji w formacie pdf; STWiOR, przedmiar i kosztorysy - w programie Excel lub Word.
3. Sprawowanie nadzoru autorskiego stosowanie do wymagań ustawy prawo budowlane w zakresie:
- stwierdzenia w toku wykonywania robót zgodności realizacji z projektem;
- uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Wycena dokumentacji winna obejmować wszystkie koszty związane z jej sporządzeniem (koszty uzyskania uzgodnień, pozwoleń, zakupu map, wypisów i wyrysów z rejestru gruntów).
Szczegółowe rozpoznanie tematu w zakresie przygotowania oferty leży po stronie oferentów, projektant w ofercie winien przewidzieć i skalkulować wszystkie opracowania wymagane przepisami niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę-zgłoszenia.
Oferent przed złożeniem oferty winien dokonać lustracji terenu objętego projektem w celu uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny i wyceny prac projektowych, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy z tytułu pominięcia elementów dokumentacji niezbędnych do wykonania umowy oraz błędnego skalkulowania ceny.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2010

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

421596 / 2013-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu we WÅ‚odawie - WÅ‚odawa (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektów budowlano-wykonawczych budowy oraz przebudowy dróg gminnych położonych w miejscowościach: Dominiczyn, Lubowierz, Kołacze, Wereszczyn, Borysik, Przymiarki - powiat włodawski

12179 / 2013-01-22 - Inny: gminna jednostka budżetowa

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Symfonicznej w Lublinie wraz z budową miejsc postojowych przy budynku ul. Żelazowej Woli 11, oraz pełnienie nadzoru autorskiego.

195330 / 2015-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Księżpol - Księżpol (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją w m. Rogale, Majdan Stary, Majdan Nowy, Gliny, Markowicze, Cegielnia Markowicze, Zynie, Zanie i Stare Króle

49877 / 2013-04-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Parczew (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Kompleksowa poprawa stanu zdrowia osób starszych powiatu parczewskiego dzięki rozbudowie i modernizacji oddziału geriatrycznego SP ZOZ Parczew. SPZOZ.V.ZP-3521/8/2013

108810 / 2012-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Leśna Podlaska - Leśna Podlaska (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji: Budowa hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych w miejscowości Leśna Podlaska

278628 / 2012-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zamość - Zamość (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i budowa infrastruktury teletechnicznej oraz urządzeń monitoringu i bezprzewodowego dostępu do Internetu na terenie Miasta Zamość

249768 / 2010-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łęczna - Łęczna (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Dokumentacja projektowa Rewaloryzacji Rynku I na Starym Mieście w Łęcznej

274201 / 2012-12-31 - Inny: gminna jednostka budżetowa

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na budowę nowego odcinka ul. Nałkowskich od ul. Romera do ul. Żeglarskiej w Lublinie wraz z łącznikami projektowanej ulicy z urządzoną ulicą Nałkowskich oraz pełnienie nadzoru autorskiego

227113 / 2013-10-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 17 i 74 w Rejonie Zamość

384134 / 2012-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Puławy - Puławy (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy chodnika z kostki brukowej betonowej wraz ze zjazdami do posesji przy drodze gminnej w miejscowości Zarzecze (gmina Puławy)

93782 / 2012-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Puławy - Puławy (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy

75119 / 2014-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich w Puławach - Puławy (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlano-wykonawczej przebudowy ulic w osiedlu Włostowice w Puławach wraz z budową odwodnienia i oświetlenia ulicznego

60614 / 2009-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy GÅ‚usk - Lublin (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
PROJEKT I BUDOWA OŚWIETLENIA WZDŁUŻ DRÓG OSIEDLOWYCH W MIEJSCOWOŚCI ĆMIŁÓW, GM. GŁUSK

46336 / 2009-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Puchaczów - Puchaczów (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej odnowy i zagospodarowania parku w Puchaczowie, jako miejsce integracji społeczności lokalnej.

68012 / 2010-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lublin - Lublin (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Prowadzenie obsługi technicznej Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowej Miasta Lublin w 2010r

206664 / 2015-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Leśna Podlaska - Leśna Podlaska (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykorzystanie energii słonecznej poprzez montaż zestawów solarnych w Gminie Leśna Podlaska

198372 / 2009-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dubienka - Dubienka (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlanej i wykonawczej przebudowy oczyszczalni ścieków w Dubience wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dubienka

289240 / 2009-08-21 - Inny: jednostka organizacyjna jednostki samorzÄ…du terytorialnego

Dom Pomocy Społecznej w Krzesimowie - Mełgiew (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wymiany drewnianej stolarki okienno - drzwiowej w budynku pałacu, oficyny i w tzw. białym domku

153616 / 2015-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Konopnica - Motycz (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
wykonanie instalacji solarnych (dokończenie robót montażowych) w budynkach prywatnych na terenie Gminy Konopnica i Jastków oraz kotłów centralnego ogrzewania wykorzystujących biomasę w budynkach prywatnych na terenie Gminy Jastków

30726 / 2011-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Lublin (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie materiałów niezbędnych do zgłoszenia robót w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim oraz opracowanie dokumentacji projektowej w stadium projektu wykonawczego na zadanie: Remont drogi wojewódzkiej Nr 830 Lublin - Nałęczów - Bochotnica na odcinku od km 22+510 do km 38+000 o łącznej długości 15,490 km.