273824 / 2011-09-05 - Administracja samorządowa / Gmina Ujście (Ujście)
Remont kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicy Staszica i ul. Chodzieskiej w Ujściu po deszczach nawalnych w roku 2010
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Remont kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicy Staszica i ulicy Chodzieskiej w Ujściu po deszczach nawalnych w roku 2010, wykonanej głównie z rur betonowych, przy zastosowaniu metod bezwykopowych o długości ok. 1003,0 m.
2. Celem inwestycji jest docelowe rozwiązanie szczelnego odprowadzania ścieków sanitarnych z terenu miasta do oczyszczalni ścieków przy ul. Wierzbowej, po której ścieki te odpowiadające jakości wymaganej w obowiązujących przepisach polskich i Unii Europejskiej, kierowane będą do środowiska. Odbiornikiem końcowym jest rzeka Noteć.
3. W zakres wykonywanych robót wchodzi również remont 27 studni rewizyjnych sieci kanalizacji deszczowej.
4. Przebudowa i renowacja sieci kanalizacyjnej przebiega głównie w drodze krajowej nr 11.
5. Przedsięwzięcie zlokalizowane jest na terenie miasta Ujście - powiat pilski - województwo wielkopolskie.
6. Realizacja inwestycji będzie wykonywana metodami bezwykopowymi - przewiduje się wykonanie robót metodami renowacyjnymi poprzez:
a. Ciasne pasowanie do istniejących rur betonowych polietylenowych wykładzin niezależnych dla kanałów o średnicy 0,30 m,
b. Doszczelnienie wlotu przykanalika zgrzewanymi, polietylenowymi kształtkami kapeluszowymi w przypadku włączenia na trójnik - 26 szt.,
c. Wykonanie przebudowy lub remontu studni rewizyjnych - 27 szt.
d. Roboty towarzyszące - wymienione w dokumentacji technicznej i kosztorysie ofertowym.
7. Zakres prac obejmuje wykonanie renowacji części studni istniejących za pomocą chemii budowlanej renowacyjnej, w miejscach gdzie istnieją trudności z eksploatacją systemu.
8. Przed przystąpieniem do praz budowlano - montażowych należy wykonać:
a. Czyszczenie przewidzianych do przebudowy i renowacji odcinków kanałów oraz studni,
b. Wyfrezowanie kanałów (do wielkości ich rzeczywistych przekrojów) w przypadku zarostów sieci, nadmiernej inkrustacji kanałów oraz występowaniu przykanalików wprowadzonych zbyt głęboko do kanału w stosunku do osi kanału,
c. Inspekcję telewizyjną, która pozwoli określić stan kanałów, zinwentaryzować uszkodzenia oraz zweryfikować ostatecznie przyjętą w projekcie metodę wykonania prac.
9. Do przebudowy i renowacji należy zastosować metodę ciasnego pasowania wykładziny niezależnej z PE.
10. Przepisy prawne regulujące podstawę wykonania zamówienia:
a. ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm.);
b. ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.);
c. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47 poz. 401);
d. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ( Dz. U. Nr 120, poz. 1126);
e. przepisy i wytyczne branżowe.
Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja techniczna oraz kosztorys ofertowy, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji
11. Wykonanie robót budowlanych:
a. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną, wytycznymi określonymi w SIWZ, wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego.
b. Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane prawem dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
c. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli zostanie podpisany protokół odbioru końcowego robót przez zamawiającego, wykonawcę i inspektora nadzoru.
d. Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
12. Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Dopuszcza się materiały, urządzenia i technologie równoważne w stosunku do przywołanych w projekcie. Rozwiązania równoważne zgodnie ze swoja definicja muszą posiadać parametry nie gorsze niż wskazane przykładowo w projekcie budowlanym, pod warunkiem, że zaproponowany produkt posiadać będzie parametry i spełniać standardy, co produkt podany przykładowo. Należy wówczas w ofercie podać nazwę i typ proponowanego produktu równoważnego.
13. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
14. Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza :
a. dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
b. inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji,
c. zmiany w projekcie budowlanym i rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania.
15. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom obowiązujących Norm oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
16. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
17. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach :
a. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
18. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom pod warunkiem zgłoszenia o tym Zamawiającemu oraz przedstawieniu do akceptacji projektu umowy z podwykonawcą.
19. Wszelkie materiały pochodzące z rozbiórki Wykonawca zobowiązany jest poddać utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. z 2007 r. nr 39 poz. 251 z późn. zm.). Koszty utylizacji poniesie Wykonawca.
20. Organizacja budowy:
a. organizacja zaplecza budowy i zaplecza socjalnego dla własnych potrzeb - zgodnie z obowiązującymi przepisami,
b. odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie miejsc prowadzenia robót przed dostępem osób trzecich,
c. uporządkowanie terenu po zakończeniu robót: odtworzenie ewentualnie uszkodzonych nawierzchni lub obiektów sąsiadujących do stanu z dnia przejęcia frontu robót.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 273824
Data publikacji: 2011-09-05
Nazwa: Gmina Ujście
Ulica: pl. Wiosny Ludów 2
Numer domu: 2
Miejscowość: Ujście
Kod pocztowy: 64-850
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 67 2840003
Numer faxu: 67 2840151
Adres strony internetowej: www.ujscie.pl
Regon: 57079125300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicy Staszica i ul. Chodzieskiej w Ujściu po deszczach nawalnych w roku 2010
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Remont kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicy Staszica i ulicy Chodzieskiej w Ujściu po deszczach nawalnych w roku 2010, wykonanej głównie z rur betonowych, przy zastosowaniu metod bezwykopowych o długości ok. 1003,0 m.
2. Celem inwestycji jest docelowe rozwiązanie szczelnego odprowadzania ścieków sanitarnych z terenu miasta do oczyszczalni ścieków przy ul. Wierzbowej, po której ścieki te odpowiadające jakości wymaganej w obowiązujących przepisach polskich i Unii Europejskiej, kierowane będą do środowiska. Odbiornikiem końcowym jest rzeka Noteć.
3. W zakres wykonywanych robót wchodzi również remont 27 studni rewizyjnych sieci kanalizacji deszczowej.
4. Przebudowa i renowacja sieci kanalizacyjnej przebiega głównie w drodze krajowej nr 11.
5. Przedsięwzięcie zlokalizowane jest na terenie miasta Ujście - powiat pilski - województwo wielkopolskie.
6. Realizacja inwestycji będzie wykonywana metodami bezwykopowymi - przewiduje się wykonanie robót metodami renowacyjnymi poprzez:
a. Ciasne pasowanie do istniejących rur betonowych polietylenowych wykładzin niezależnych dla kanałów o średnicy 0,30 m,
b. Doszczelnienie wlotu przykanalika zgrzewanymi, polietylenowymi kształtkami kapeluszowymi w przypadku włączenia na trójnik - 26 szt.,
c. Wykonanie przebudowy lub remontu studni rewizyjnych - 27 szt.
d. Roboty towarzyszące - wymienione w dokumentacji technicznej i kosztorysie ofertowym.
7. Zakres prac obejmuje wykonanie renowacji części studni istniejących za pomocą chemii budowlanej renowacyjnej, w miejscach gdzie istnieją trudności z eksploatacją systemu.
8. Przed przystąpieniem do praz budowlano - montażowych należy wykonać:
a. Czyszczenie przewidzianych do przebudowy i renowacji odcinków kanałów oraz studni,
b. Wyfrezowanie kanałów (do wielkości ich rzeczywistych przekrojów) w przypadku zarostów sieci, nadmiernej inkrustacji kanałów oraz występowaniu przykanalików wprowadzonych zbyt głęboko do kanału w stosunku do osi kanału,
c. Inspekcję telewizyjną, która pozwoli określić stan kanałów, zinwentaryzować uszkodzenia oraz zweryfikować ostatecznie przyjętą w projekcie metodę wykonania prac.
9. Do przebudowy i renowacji należy zastosować metodę ciasnego pasowania wykładziny niezależnej z PE.
10. Przepisy prawne regulujące podstawę wykonania zamówienia:
a. ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm.);
b. ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.);
c. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47 poz. 401);
d. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ( Dz. U. Nr 120, poz. 1126);
e. przepisy i wytyczne branżowe.
Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja techniczna oraz kosztorys ofertowy, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji
11. Wykonanie robót budowlanych:
a. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną, wytycznymi określonymi w SIWZ, wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego.
b. Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane prawem dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
c. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli zostanie podpisany protokół odbioru końcowego robót przez zamawiającego, wykonawcę i inspektora nadzoru.
d. Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
12. Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Dopuszcza się materiały, urządzenia i technologie równoważne w stosunku do przywołanych w projekcie. Rozwiązania równoważne zgodnie ze swoja definicja muszą posiadać parametry nie gorsze niż wskazane przykładowo w projekcie budowlanym, pod warunkiem, że zaproponowany produkt posiadać będzie parametry i spełniać standardy, co produkt podany przykładowo. Należy wówczas w ofercie podać nazwę i typ proponowanego produktu równoważnego.
13. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
14. Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza :
a. dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
b. inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji,
c. zmiany w projekcie budowlanym i rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania.
15. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom obowiązujących Norm oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
16. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
17. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach :
a. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
18. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom pod warunkiem zgłoszenia o tym Zamawiającemu oraz przedstawieniu do akceptacji projektu umowy z podwykonawcą.
19. Wszelkie materiały pochodzące z rozbiórki Wykonawca zobowiązany jest poddać utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. z 2007 r. nr 39 poz. 251 z późn. zm.). Koszty utylizacji poniesie Wykonawca.
20. Organizacja budowy:
a. organizacja zaplecza budowy i zaplecza socjalnego dla własnych potrzeb - zgodnie z obowiązującymi przepisami,
b. odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie miejsc prowadzenia robót przed dostępem osób trzecich,
c. uporządkowanie terenu po zakończeniu robót: odtworzenie ewentualnie uszkodzonych nawierzchni lub obiektów sąsiadujących do stanu z dnia przejęcia frontu robót.
Kody CPV: 454000007
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324202 (Roboty w zakresie ścieków)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 15/11/2011
Informacja na temat wadium:
1. Wadium należy wnieść w wysokości 10.000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych)
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku.
Wiedza i doświadczenie:
warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w - tym zakresie minimum jedną robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia tj. remontem kanalizacji sanitarnej i deszczowej o wartości: min. 500.000 zł brutto każda.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: jedną osobą - kierownika budowy - z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych w zakresie pełnym.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA
Sytuacja ekonomiczna:
warunek zostanie za spełniony, jeżeli wykonawca załączy do oferty informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy na kwotę minimum: 500.000 zł, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Inne dokumenty potwierdzające III.5:
dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
inne_dokumenty:
Oferta cenowa, odpowiednie pełnomocnictwa, kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w formie pisemnego aneksu na następujących warunkach :
Wykonawca może dokonywać zmiany kluczowych specjalistów, przedstawionych w ofercie, jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującego nowego kluczowego specjalistę. Wykonawca z własnej inicjatywy proponuje zmianę kluczowych specjalistów w następujących przypadkach: śmierci, choroby lub zdarzeń losowych kluczowego specjalisty,nie wywiązywania się kluczowego specjalisty z obowiązków wynikających z umowy.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.ujscie.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Ujściu
Plac Wiosny Ludów 2
64-850 Ujście
Data składania wniosków, ofert: 20/09/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 08:00
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Ujściu
Plac Wiosny Ludów 2
64-850 Ujście
sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
155836 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Jabłonowie - remont i wyposażenie świetlicy i zagospodarowanie otoczenia
381746 / 2012-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Byszkach
151604 / 2013-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Modernizacja boiska do siatkówki i koszykówki w Byszkach
154298 / 2011-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Remont i wyposażenie Å›wietlic wiejskich oraz zagospodarowanie przylegÅ‚ych terenów w miejscowoÅ›ciach Åugi Ujskie, Chrustowo WÄ™glewo - wykonanie boisk sportowych w miejscowoÅ›ciach Åugi Ujskie i Chrustowo
178432 / 2011-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Jabłonowie - remont i wyposażenie świetlicy i zagospodarowanie otoczenia.
178056 / 2011-06-30 - Inny: Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Podanin - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Przebudowa drogi leśnej położonej w Leśnictwie Strzelecki Gaj - oddziały 247~i, 246~j i Leśnictwie Budzyń - oddziały 262~g, 261~f, 275~i, 275~f, 263~f, 274~h oraz w Leśnictwie Smogulec - oddziały 209b, 209d, 209a.
108702 / 2013-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Modernizacja boiska do siatkówki i koszykówki w Byszkach
384404 / 2011-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Budowa separatora wraz z kanalizacją deszczową ulicy H. Sawickiej w Ujściu
114272 / 2011-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Aktywizacja Wielkiej Pętli Wielkopolski - etap I budowa przystani wodnych na rzece Noteć - budowa przystani rzecznej i promenady w Ujściu
196526 / 2011-07-13 - Inny: Spółka prawa handlowego
Chodzieskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o. o. - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Budowa budynku mieszkalnego 31-rodzinnego z częścią administracyjno-usługową na terenie położonym przy ul. Bosej 4 w Chodzieży, działki budowlane NR 2534/2 i NR 255536/2 w stanie surowym otwartym
174832 / 2011-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Aktywizacja Wielkiej Pętli Wielkopolski - etap I budowa przystani wodnych na rzece Noteć - budowa przystani rzecznej i promenady w Ujściu
252632 / 2011-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Jabłonowie - remont i wyposażenie świetlicy i zagospodarowanie otoczenia.
348572 / 2013-08-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Budowa kanalizacji deszczowej przy cmentarzu w Mirosławiu
317528 / 2013-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Budowa kanalizacji deszczowej przy cmentarzu w Mirosławiu
12994 / 2012-01-15 - Inny: Spółka Prawa Handlowego
Chodzieskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o. o. - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO 31-RODZINNEGO Z CZĘŚCIÄ„ ADMINISTRACYJNO - USÅUGOWÄ„ PRZY ULICY BOSEJ 4 W CHODZIEÅ»Y II ETAP: ROBOTY WYKOŃCZENIOWE W STANIE DEWELOPERSKIM.
436362 / 2012-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Byszkach
425504 / 2011-12-14 - Inny: Spółka prawa handlowego
Chodzieskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o. o. - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO 31-RODZINNEGO Z CZĘŚCIÄ„ ADMINISTRACYJNO - USÅUGOWÄ„ PRZY ULICY BOSEJ 4 W CHODZIEÅ»Y
II ETAP: ROBOTY WYKOŃCZENIOWE W STANIE DEWELOPERSKIM
130262 / 2011-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Jabłonowie - remont i wyposażenie świetlicy i zagospodarowanie otoczenia
175714 / 2011-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Remont i wyposażenie Å›wietlic wiejskich oraz zagospodarowanie przylegÅ‚ych terenów w miejscowoÅ›ciach Åugi Ujskie, Chrustowo WÄ™glewo.
297580 / 2011-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ujście - Ujście (wielkopolskie)
CPV: 454000007 ()
Budowa separatora wraz z kanalizacją deszczową ulicy H. Sawickiej w Ujściu