Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

158604 / 2015-06-29 - Inny: szkoła publiczna / Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 (Łódź)

Roboty budowlane w zakresie wykonania ogrodzenia na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Łodzi, w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu ogrodzenia od strony ulicy Niciarnianej i Czechosłowackiej oraz od strony działki 51/6 będącej w posiadaniu Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4, zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 6 do SIWZ - 2 szt), oraz przedmiarem robót (załącznik nr 7 do SIWZ).
2.Zakres robót budowlanych obejmuje:
Ogrodzenie systemowe, konstrukcja i posadowienie zgodnie z instrukcją producenta.
Stała wysokość ogrodzenia (4000 mm) i długość zgodnie z rys. rzutu boiska:
-cała konstrukcja ogrodzenia na słupach okrągłych o wysokości 5000 mm i przekroju
60x2.5 mm;
-słupy rozstawione w odległości co 2500 mm, stopy betonowe 30x30x100cm z betonu
o C12/15.
-ogrodzenie na całej swojej długości usztywnione za pomocą rygla poprowadzonego
w górnej części ogrodzenia
Siatka :
-na całej konstrukcji ogrodzenia jest rozciągnięta siatka pleciona;
-siatka wykonana jest z drutu ocynkowanego bardzo ściśle powlekanego warstwą
termoplastycznego i mrozoodpornego tworzywa sztucznego PCV;
-dolna i górna część siatki posiada symetrycznie zagięte końce.
-średnica drutu 2,2 x 3,4 mm, wysokość 4050 mm, wytrzymałość na rozciąganie Rm =
500÷600MPa;
-wielkość oczek 35 x 35 mm;
-w górnej części siatka przywiązywana do rygla za pomocą drutu mocującego
o średnicy 1,4 x 2,0 mm;
-siatka rozpięta jest na 9 rzędach drutu napinającego o średnicy 2,6x4,0mm
przymocowanych do słupów pośrednich za pomocą specjalistycznych przelotek.
Zaprojektowano 2 furtki o wymiarach 1000x2000mm i bramę 2000x2000mm.
Wykonawca wykona wszystkie prace opisane specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zgodnie z przedmiarem robót, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
Wykonawca wykona roboty budowlane, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarze robót, a są konieczne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Dokumenty - przedmiar robót , specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót przekazane przez Zamawiającego stanowią komplet, a wymagania wyszczególnione choćby w jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby zawarte były w całym komplecie.
Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń w dokumentach, a o ich wykryciu powinien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich zmian lub poprawek.
Wszystkie wykonane roboty i dostarczone materiały będą zgodne z przedmiarem robót i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.
Dane określone w przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych są uważane za wartości docelowe, wszelkie odchylenia wymagają uzyskania pozytywnej opinii Zamawiającego.
Cechy materiałów i elementów budowli muszą być jednorodne i wykazywać bliską zgodność z określonymi wymaganiami. W przypadku, gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z przedmiarem robót lub specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i wpłynie to na niezadowalającą jakość robót, to takie materiały będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty rozebrane na koszt Wykonawcy.
Zamawiający udostępni pomieszczenia dla potrzeb socjalno-magazynowych.
Po zakończeniu prac budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu prowadzonych robót.
Wykonawca przyjmuje odpowiedzialności od następstw i za wyniki działalności w zakresie:
- organizacji i wykonywania robót budowlanych;
- zabezpieczenia interesów osób trzecich;
- ochrony środowiska;
- warunków bezpieczeństwa pracy.
Wykonawca w trakcie prowadzenia prac zobowiązany będzie stosować się do ogólnie obowiązujących przepisów prawa pracy i zasad BHP przy prowadzeniu robót budowlanych.
Wykonawca wykona i będzie utrzymywał w stanie nadającym się do użytku oraz do likwidacji wszystkie roboty tymczasowe, niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Zamawiający nie będzie opłacał robót tymczasowych potrzebnych w trakcie prowadzenia prac.
Wykonawca przedstawi informacje zaświadczające o dopuszczeniu materiałów do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. O wyrobach budowlanych. Materiały powinny być oznaczone znakiem B lub CE. Do materiałów i urządzeń nie posiadających oznaczeń B lub CE załączy aprobaty techniczne potwierdzające przydatność wyrobu budowlanego do zamierzonego zastosowania.
Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały do czasu, gdy będą potrzebne do robót były zabezpieczone przed zanieczyszczeniem i wpływem warunków atmosferycznych, zachowały swoją jakość, właściwość do robót i były dostępne do kontroli.
Miejsca czasowego składowania będą zlokalizowane w obrębie terenu budowy w miejscach uzgodnionych z Zamawiającym lub poza terenem budowy w miejscach zorganizowanych przez Wykonawcę.
Jeśli przedmiar robót lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych przewidują możliwość wariantowego zastosowania rodzaju materiałów w wykonywanych robotach, Wykonawca powiadomi Zamawiającego o swoim zamiarze co najmniej na siedem dni roboczych przed ich wbudowaniem, wpisem do Dziennika Budowy. Po pisemnej akceptacji Zamawiającego (wpis w Dziennik Budowy) wybrany i zaakceptowany rodzaj materiału nie może być później zmieniany bez zgody Zamawiającego.
W trakcie realizacji robót Wykonawca będzie stosował urządzenia sprawne technicznie nie powodujące nadmiernego hałasu i zanieczyszczenia środowiska olejem, smarami itp.
Ze względu na nieskomplikowany charakter robót nie przewiduje się wystąpienia potrzeby zastosowania maszyn i urządzeń innych niż powszechnie stosowane w budownictwie.
Wykonawca będzie używał tylko taki sprzęt, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych robót.
Wykonawca będzie stosował tylko takie środki transportu, które nie wpłyną niekorzystnie na jakość wykonywanych robót i właściwości przewożonych materiałów.
Podstawowym aktem prawnym określającym standardy techniczne jakim powinny odpowiadać zrealizowane roboty budowlane jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm. ). Przystąpienie do realizacji prac budowlanych możliwe będzie po zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom procesu budowlanego.
Podstawowe zasady, których należy przestrzegać określone zostały w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych ( Dz. U. z 2003 r. Nr 47, poz. 401 ).
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót, za ich zgodność z przedmiarem robót, wymaganiami specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz poleceniami Zamawiającego. Wykonawca oznaczy teren robót w sposób określony przepisami, zapewni bezpieczeństwo pracowników jak i osób postronnych.
Celem kontroli robót będzie takie sterowanie ich przygotowaniem i wykonaniem, aby osiągnąć założoną jakość robót. Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakość materiałów.
Wykonawca zapewni odpowiedni system kontroli gwarantujący wykonanie robót przy zachowaniu wymaganej przez Zamawiającego jakości.
Zamawiający uprawniony będzie do dokonywania kontroli. Zapewniona mu będzie ze strony Wykonawcy wszelka potrzebna do tego pomoc.
Wszystkie roboty ulegające zakryciu podlegają dokonaniu odbioru częściowego przez Zamawiającego (w terminie ustalonym z nim) po ich zgłoszeniu przez Wykonawcę wpisem w wewnętrzny Dziennik Budowy, który musi znajdować się na terenie robót. Niezachowanie tego warunku upoważnia Zamawiającego do przerwania robót na koszt i ze skutkami wynikającymi z tego dla Wykonawcy.
Zamawiający zezwala na użycie tylko tych materiałów, które są dopuszczone do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. O wyrobach budowlanych i posiadają:
- certyfikat na znak bezpieczeństwa, wykazujący że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie polskich Norm lub aprobat technicznych oraz właściwych przepisów i dokumentów technicznych,
- deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub Polską Normą Przenoszącą Normy Zharmonizowane,
- aprobatę techniczną w wypadku wyrobów dla których nie ustanowiono Polskiej Normy.
Materiały, które nie spełniają tych wymagań będą odrzucone.
Na każde żądanie Inspektora nadzoru inwestorskiego lub innej osoby wskazanej przez Zamawiającego, Wykonawca obowiązany będzie wykazać, że stosowane w wykonywaniu robót wyroby budowlane spełniają wymagania określone w ustawie o wyrobach budowlanych.
.Na wykonanie robót objętych zamówieniem jest wymagane pozwolenie na budowę wobec powyższego wymaga się prowadzenia dziennika budowy w rozumieniu prawa budowlanego.
W trakcie robót Wykonawca winien zgromadzić dokumenty:
- protokół przekazania terenu budowy,
- Dziennik Budowy,
- umowy cywilnoprawne z osobami trzecimi i inne umowy cywilnoprawne (jeśli będą potrzebne),
- protokół odbioru robót,
- atesty, certyfikaty, instrukcje obsługi i gwarancje na urządzenia montowane podczas budowy.
Dokumenty budowy będą przechowywane na terenie budowy w miejscu odpowiednio
zabezpieczonym. Zaginięcie któregokolwiek z dokumentów budowy spowoduje jego natychmiastowe odtworzenie w formie przewidzianej prawem. Wszelkie dokumenty budowy będą zawsze dostępne i przedstawione do wglądu na życzenie Zamawiającego.
Obmiar robót będzie określać faktyczny zakres robót oraz roboty wykraczające poza zakres prac wymienionych w przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w jednostkach ustalonych w kosztorysie.
Obmiaru dokonuje Wykonawca przy udziale Zamawiającego.
O zakresie obmierzonych robót i o terminie obmiaru Wykonawca zawiadomi Zamawiającego co najmniej 3 dni przed tym terminem.
Obmiarów dokonywać należy zgodnie z zasadami przyjętymi w katalogach nakładów rzeczowych zastosowanych do sporządzania kosztorysów ofertowych.
Obmiary będą przeprowadzane w czasie umożliwiającym stwierdzenie faktycznie wykonanych prac.
Przekazanie terenu budowy nastąpi protokolarnie w dniu podpisania umowy.
Wykonawca zabezpieczy i oznaczy teren budowy zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane, w szczególności w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób trzecich.
Od chwili protokolarnego przekazania Wykonawcy terenu budowy, Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność i koszty za organizację swojego zaplecza budowy na tym terenie, a także utrzymanie ładu i porządku oraz usuwanie wszelkich odpadów powstałych wskutek wykonywania robót budowlanych.
Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do:
-utrzymywania porządku w trakcie realizacji robót oraz systematyczne porządkowanie miejsca wykonywania robót,
-prowadzenia robót w sposób bezpieczny,
-natychmiastowego i skutecznego usuwania wszelkich szkód i awarii wynikłych przy realizowaniu robót,
-prowadzenia dokumentacji technicznej związanej z realizacją umowy, przechowywanie jej na terenie wykonywania robót oraz udostępnienie jej osobom upoważnionym do dokonania wpisów,
-stosowania nowych materiałów, wyrobów dopuszczonych do użytkowania w budownictwie w rozumieniu przepisów prawa budowlanego, w szczególności wbudowane materiały, wyroby i urządzenia będą posiadały odpowiednie dokumenty jakościowe i techniczne, jak : atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności z PN, aprobaty techniczne, itp., które Wykonawca obowiązany jest przekazać po zakończeniu robot Zamawiającemu wraz z pisemnym oświadczeniem o zgodności przedstawionych atestów z materiałami budowlanymi. Zastosowanie materiału zamiennego możliwe jest po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego potwierdzone wpisem w dokumentacji technicznej związanej z realizacją umowy,
-zapewnienia Zamawiającemu możliwości stałej kontroli prowadzonych robót,
-zapewnienia wykonania robót w formie i godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, które zapewnią ciągłość prac prowadzonych na terenie budowy, jednocześnie nie dezorganizując pracy w tych obiektach,
-stosowania ogólnie obowiązujących przepisów prawa pracy, zapewnienia przestrzeganie przepisów oraz zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, ochrony przeciwpożarowej przez osoby przebywające na terenie budowy,
-wykonania i utrzymania na własny koszt wszelkich zabezpieczeń i urządzeń niezbędnych do wykonania ppkt. 8.
Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie miało charakter kosztorysowy.
Rozliczenie za wykonanie robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia będzie dokonywane na podstawie faktury VAT. Zamawiający dopuszcza możliwość częściowego fakturowania zakończonych elementów robót oraz dostaw urządzeń.
Płatności będą realizowane w terminie nie dłuższym niż 30 dni kalendarzowych od daty otrzymania przez Zamawiającego wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT z uwzględnieniem potrąceń wynikających z Umowy, na kwoty potwierdzone przez Inspektora nadzoru inwestorskiego w zestawieniach wartości wykonanych robót, zgodnie z protokołem odbioru robót.
Za dzień zapłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
Zamawiający może potrącać kary umowne z wynagrodzenia Wykonawcy.
Z chwilą wykonania robót budowlanych Wykonawca dokona w Dzienniku Budowy wpisu o gotowości do odbioru ostatecznego wykonanych robót budowlanych oraz zawiadomi pisemnie o tym Zamawiającego.
Odbioru ostatecznego dokona komisja wyznaczona przez Zamawiającego w obecności Wykonawcy w ciągu 7 dni od otrzymania zawiadomienia od Wykonawcy.
W dniu odbioru ostatecznego, Wykonawca złoży Zamawiającemu:
-deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności wbudowanych materiałów z pisemnym oświadczeniem Wykonawcy, że takie zostały wbudowane,
-protokół przekazania terenu budowy,
-Dziennik budowy,
-umowy cywilnoprawne z osobami trzecimi i inne umowy cywilnoprawne,
-atesty, certyfikaty, instrukcje obsługi i gwarancje urządzenia montowane podczas budowy.
Protokół odbioru ostatecznego robót budowlanych musi zawierać co najmniej:
-nazwę i adres siedziby Zamawiającego,
-nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres Wykonawcy,
-oznaczenie umowy, której dotyczą roboty budowlane stanowiące przedmiot odbioru końcowego,
-imiona i nazwiska osób wyznaczonych do odbioru ostatecznego przez Zamawiającego i Wykonawcę,
-stwierdzenie, że roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z umową, o której albo stwierdzenie, że roboty budowlane nie zostały wykonane zgodnie z umową wraz z uzasadnieniem,
-określenie terminu usunięcia wad lub usterek,
-własnoręczne podpisy.
Załącznikami do protokołu odbioru ostatecznego będą opinie, oświadczenia, wnioski oraz inne dokumenty i informacje składane w toku odbioru ostatecznego robót budowlanych.
Wykonawca będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na sumę gwarancyjną co najmniej 100.000,00 zł na jedno
i wszystkie zdarzenia przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres wskazany w ofercie.
Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedna ofertę.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 158604

Data publikacji: 2015-06-29

Nazwa: Zespół Szkół Specjalnych Nr 4

Ulica: ul. Niciarniana 2a

Numer domu: 2a

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 92-208

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 042 678 93 05

Numer faxu: 042 678 9313

Adres strony internetowej: www.zss4.edu.pl

Regon: 00073213400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: szkoła publiczna

Inny rodzaj zamawiającego: szkoła publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty budowlane w zakresie wykonania ogrodzenia na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Łodzi, w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu ogrodzenia od strony ulicy Niciarnianej i Czechosłowackiej oraz od strony działki 51/6 będącej w posiadaniu Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4, zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 6 do SIWZ - 2 szt), oraz przedmiarem robót (załącznik nr 7 do SIWZ).
2.Zakres robót budowlanych obejmuje:
Ogrodzenie systemowe, konstrukcja i posadowienie zgodnie z instrukcją producenta.
Stała wysokość ogrodzenia (4000 mm) i długość zgodnie z rys. rzutu boiska:
-cała konstrukcja ogrodzenia na słupach okrągłych o wysokości 5000 mm i przekroju
60x2.5 mm;
-słupy rozstawione w odległości co 2500 mm, stopy betonowe 30x30x100cm z betonu
o C12/15.
-ogrodzenie na całej swojej długości usztywnione za pomocą rygla poprowadzonego
w górnej części ogrodzenia
Siatka :
-na całej konstrukcji ogrodzenia jest rozciągnięta siatka pleciona;
-siatka wykonana jest z drutu ocynkowanego bardzo ściśle powlekanego warstwą
termoplastycznego i mrozoodpornego tworzywa sztucznego PCV;
-dolna i górna część siatki posiada symetrycznie zagięte końce.
-średnica drutu 2,2 x 3,4 mm, wysokość 4050 mm, wytrzymałość na rozciąganie Rm =
500÷600MPa;
-wielkość oczek 35 x 35 mm;
-w górnej części siatka przywiązywana do rygla za pomocą drutu mocującego
o średnicy 1,4 x 2,0 mm;
-siatka rozpięta jest na 9 rzędach drutu napinającego o średnicy 2,6x4,0mm
przymocowanych do słupów pośrednich za pomocą specjalistycznych przelotek.
Zaprojektowano 2 furtki o wymiarach 1000x2000mm i bramę 2000x2000mm.
Wykonawca wykona wszystkie prace opisane specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zgodnie z przedmiarem robót, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
Wykonawca wykona roboty budowlane, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarze robót, a są konieczne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Dokumenty - przedmiar robót , specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót przekazane przez Zamawiającego stanowią komplet, a wymagania wyszczególnione choćby w jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby zawarte były w całym komplecie.
Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń w dokumentach, a o ich wykryciu powinien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich zmian lub poprawek.
Wszystkie wykonane roboty i dostarczone materiały będą zgodne z przedmiarem robót i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.
Dane określone w przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych są uważane za wartości docelowe, wszelkie odchylenia wymagają uzyskania pozytywnej opinii Zamawiającego.
Cechy materiałów i elementów budowli muszą być jednorodne i wykazywać bliską zgodność z określonymi wymaganiami. W przypadku, gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z przedmiarem robót lub specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i wpłynie to na niezadowalającą jakość robót, to takie materiały będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty rozebrane na koszt Wykonawcy.
Zamawiający udostępni pomieszczenia dla potrzeb socjalno-magazynowych.
Po zakończeniu prac budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu prowadzonych robót.
Wykonawca przyjmuje odpowiedzialności od następstw i za wyniki działalności w zakresie:
- organizacji i wykonywania robót budowlanych;
- zabezpieczenia interesów osób trzecich;
- ochrony środowiska;
- warunków bezpieczeństwa pracy.
Wykonawca w trakcie prowadzenia prac zobowiązany będzie stosować się do ogólnie obowiązujących przepisów prawa pracy i zasad BHP przy prowadzeniu robót budowlanych.
Wykonawca wykona i będzie utrzymywał w stanie nadającym się do użytku oraz do likwidacji wszystkie roboty tymczasowe, niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Zamawiający nie będzie opłacał robót tymczasowych potrzebnych w trakcie prowadzenia prac.
Wykonawca przedstawi informacje zaświadczające o dopuszczeniu materiałów do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. O wyrobach budowlanych. Materiały powinny być oznaczone znakiem B lub CE. Do materiałów i urządzeń nie posiadających oznaczeń B lub CE załączy aprobaty techniczne potwierdzające przydatność wyrobu budowlanego do zamierzonego zastosowania.
Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały do czasu, gdy będą potrzebne do robót były zabezpieczone przed zanieczyszczeniem i wpływem warunków atmosferycznych, zachowały swoją jakość, właściwość do robót i były dostępne do kontroli.
Miejsca czasowego składowania będą zlokalizowane w obrębie terenu budowy w miejscach uzgodnionych z Zamawiającym lub poza terenem budowy w miejscach zorganizowanych przez Wykonawcę.
Jeśli przedmiar robót lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych przewidują możliwość wariantowego zastosowania rodzaju materiałów w wykonywanych robotach, Wykonawca powiadomi Zamawiającego o swoim zamiarze co najmniej na siedem dni roboczych przed ich wbudowaniem, wpisem do Dziennika Budowy. Po pisemnej akceptacji Zamawiającego (wpis w Dziennik Budowy) wybrany i zaakceptowany rodzaj materiału nie może być później zmieniany bez zgody Zamawiającego.
W trakcie realizacji robót Wykonawca będzie stosował urządzenia sprawne technicznie nie powodujące nadmiernego hałasu i zanieczyszczenia środowiska olejem, smarami itp.
Ze względu na nieskomplikowany charakter robót nie przewiduje się wystąpienia potrzeby zastosowania maszyn i urządzeń innych niż powszechnie stosowane w budownictwie.
Wykonawca będzie używał tylko taki sprzęt, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych robót.
Wykonawca będzie stosował tylko takie środki transportu, które nie wpłyną niekorzystnie na jakość wykonywanych robót i właściwości przewożonych materiałów.
Podstawowym aktem prawnym określającym standardy techniczne jakim powinny odpowiadać zrealizowane roboty budowlane jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm. ). Przystąpienie do realizacji prac budowlanych możliwe będzie po zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom procesu budowlanego.
Podstawowe zasady, których należy przestrzegać określone zostały w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych ( Dz. U. z 2003 r. Nr 47, poz. 401 ).
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót, za ich zgodność z przedmiarem robót, wymaganiami specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz poleceniami Zamawiającego. Wykonawca oznaczy teren robót w sposób określony przepisami, zapewni bezpieczeństwo pracowników jak i osób postronnych.
Celem kontroli robót będzie takie sterowanie ich przygotowaniem i wykonaniem, aby osiągnąć założoną jakość robót. Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakość materiałów.
Wykonawca zapewni odpowiedni system kontroli gwarantujący wykonanie robót przy zachowaniu wymaganej przez Zamawiającego jakości.
Zamawiający uprawniony będzie do dokonywania kontroli. Zapewniona mu będzie ze strony Wykonawcy wszelka potrzebna do tego pomoc.
Wszystkie roboty ulegające zakryciu podlegają dokonaniu odbioru częściowego przez Zamawiającego (w terminie ustalonym z nim) po ich zgłoszeniu przez Wykonawcę wpisem w wewnętrzny Dziennik Budowy, który musi znajdować się na terenie robót. Niezachowanie tego warunku upoważnia Zamawiającego do przerwania robót na koszt i ze skutkami wynikającymi z tego dla Wykonawcy.
Zamawiający zezwala na użycie tylko tych materiałów, które są dopuszczone do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. O wyrobach budowlanych i posiadają:
- certyfikat na znak bezpieczeństwa, wykazujący że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie polskich Norm lub aprobat technicznych oraz właściwych przepisów i dokumentów technicznych,
- deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub Polską Normą Przenoszącą Normy Zharmonizowane,
- aprobatę techniczną w wypadku wyrobów dla których nie ustanowiono Polskiej Normy.
Materiały, które nie spełniają tych wymagań będą odrzucone.
Na każde żądanie Inspektora nadzoru inwestorskiego lub innej osoby wskazanej przez Zamawiającego, Wykonawca obowiązany będzie wykazać, że stosowane w wykonywaniu robót wyroby budowlane spełniają wymagania określone w ustawie o wyrobach budowlanych.
.Na wykonanie robót objętych zamówieniem jest wymagane pozwolenie na budowę wobec powyższego wymaga się prowadzenia dziennika budowy w rozumieniu prawa budowlanego.
W trakcie robót Wykonawca winien zgromadzić dokumenty:
- protokół przekazania terenu budowy,
- Dziennik Budowy,
- umowy cywilnoprawne z osobami trzecimi i inne umowy cywilnoprawne (jeśli będą potrzebne),
- protokół odbioru robót,
- atesty, certyfikaty, instrukcje obsługi i gwarancje na urządzenia montowane podczas budowy.
Dokumenty budowy będą przechowywane na terenie budowy w miejscu odpowiednio
zabezpieczonym. Zaginięcie któregokolwiek z dokumentów budowy spowoduje jego natychmiastowe odtworzenie w formie przewidzianej prawem. Wszelkie dokumenty budowy będą zawsze dostępne i przedstawione do wglądu na życzenie Zamawiającego.
Obmiar robót będzie określać faktyczny zakres robót oraz roboty wykraczające poza zakres prac wymienionych w przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w jednostkach ustalonych w kosztorysie.
Obmiaru dokonuje Wykonawca przy udziale Zamawiającego.
O zakresie obmierzonych robót i o terminie obmiaru Wykonawca zawiadomi Zamawiającego co najmniej 3 dni przed tym terminem.
Obmiarów dokonywać należy zgodnie z zasadami przyjętymi w katalogach nakładów rzeczowych zastosowanych do sporządzania kosztorysów ofertowych.
Obmiary będą przeprowadzane w czasie umożliwiającym stwierdzenie faktycznie wykonanych prac.
Przekazanie terenu budowy nastąpi protokolarnie w dniu podpisania umowy.
Wykonawca zabezpieczy i oznaczy teren budowy zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane, w szczególności w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób trzecich.
Od chwili protokolarnego przekazania Wykonawcy terenu budowy, Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność i koszty za organizację swojego zaplecza budowy na tym terenie, a także utrzymanie ładu i porządku oraz usuwanie wszelkich odpadów powstałych wskutek wykonywania robót budowlanych.
Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do:
-utrzymywania porządku w trakcie realizacji robót oraz systematyczne porządkowanie miejsca wykonywania robót,
-prowadzenia robót w sposób bezpieczny,
-natychmiastowego i skutecznego usuwania wszelkich szkód i awarii wynikłych przy realizowaniu robót,
-prowadzenia dokumentacji technicznej związanej z realizacją umowy, przechowywanie jej na terenie wykonywania robót oraz udostępnienie jej osobom upoważnionym do dokonania wpisów,
-stosowania nowych materiałów, wyrobów dopuszczonych do użytkowania w budownictwie w rozumieniu przepisów prawa budowlanego, w szczególności wbudowane materiały, wyroby i urządzenia będą posiadały odpowiednie dokumenty jakościowe i techniczne, jak : atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności z PN, aprobaty techniczne, itp., które Wykonawca obowiązany jest przekazać po zakończeniu robot Zamawiającemu wraz z pisemnym oświadczeniem o zgodności przedstawionych atestów z materiałami budowlanymi. Zastosowanie materiału zamiennego możliwe jest po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego potwierdzone wpisem w dokumentacji technicznej związanej z realizacją umowy,
-zapewnienia Zamawiającemu możliwości stałej kontroli prowadzonych robót,
-zapewnienia wykonania robót w formie i godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, które zapewnią ciągłość prac prowadzonych na terenie budowy, jednocześnie nie dezorganizując pracy w tych obiektach,
-stosowania ogólnie obowiązujących przepisów prawa pracy, zapewnienia przestrzeganie przepisów oraz zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, ochrony przeciwpożarowej przez osoby przebywające na terenie budowy,
-wykonania i utrzymania na własny koszt wszelkich zabezpieczeń i urządzeń niezbędnych do wykonania ppkt. 8.
Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie miało charakter kosztorysowy.
Rozliczenie za wykonanie robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia będzie dokonywane na podstawie faktury VAT. Zamawiający dopuszcza możliwość częściowego fakturowania zakończonych elementów robót oraz dostaw urządzeń.
Płatności będą realizowane w terminie nie dłuższym niż 30 dni kalendarzowych od daty otrzymania przez Zamawiającego wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT z uwzględnieniem potrąceń wynikających z Umowy, na kwoty potwierdzone przez Inspektora nadzoru inwestorskiego w zestawieniach wartości wykonanych robót, zgodnie z protokołem odbioru robót.
Za dzień zapłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
Zamawiający może potrącać kary umowne z wynagrodzenia Wykonawcy.
Z chwilą wykonania robót budowlanych Wykonawca dokona w Dzienniku Budowy wpisu o gotowości do odbioru ostatecznego wykonanych robót budowlanych oraz zawiadomi pisemnie o tym Zamawiającego.
Odbioru ostatecznego dokona komisja wyznaczona przez Zamawiającego w obecności Wykonawcy w ciągu 7 dni od otrzymania zawiadomienia od Wykonawcy.
W dniu odbioru ostatecznego, Wykonawca złoży Zamawiającemu:
-deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności wbudowanych materiałów z pisemnym oświadczeniem Wykonawcy, że takie zostały wbudowane,
-protokół przekazania terenu budowy,
-Dziennik budowy,
-umowy cywilnoprawne z osobami trzecimi i inne umowy cywilnoprawne,
-atesty, certyfikaty, instrukcje obsługi i gwarancje urządzenia montowane podczas budowy.
Protokół odbioru ostatecznego robót budowlanych musi zawierać co najmniej:
-nazwę i adres siedziby Zamawiającego,
-nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres Wykonawcy,
-oznaczenie umowy, której dotyczą roboty budowlane stanowiące przedmiot odbioru końcowego,
-imiona i nazwiska osób wyznaczonych do odbioru ostatecznego przez Zamawiającego i Wykonawcę,
-stwierdzenie, że roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z umową, o której albo stwierdzenie, że roboty budowlane nie zostały wykonane zgodnie z umową wraz z uzasadnieniem,
-określenie terminu usunięcia wad lub usterek,
-własnoręczne podpisy.
Załącznikami do protokołu odbioru ostatecznego będą opinie, oświadczenia, wnioski oraz inne dokumenty i informacje składane w toku odbioru ostatecznego robót budowlanych.
Wykonawca będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na sumę gwarancyjną co najmniej 100.000,00 zł na jedno
i wszystkie zdarzenia przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres wskazany w ofercie.
Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedna ofertę.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453420006 (Wznoszenie ogrodzeń)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2015

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium
Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 3.000,00 zł (słownie złotych: trzy tysiące 00/100).
Wykonawca wnosi wadium w wybranej przez siebie, wymienionej poniżej, formie:
-w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:
85 1560 0013 2025 0025 0678 0004
z adnotacją Wadium - Roboty budowlane w zakresie wykonania ogrodzenia na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Łodzi, w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego.
-w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym;
-w gwarancjach bankowych;
-w gwarancjach ubezpieczeniowych;
-w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Wadium wniesione w innej formie niż pieniężna, należy w oryginale dołączyć do oferty. Dokument powinien być dołączony do oferty w sposób umożliwiający dokonanie odłączenia
i zwrotu oryginału bez uszkodzenia oferty. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (umocowanego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób czytelny umożliwiający jego identyfikację (np. złożony z imienną pieczątką lub czytelny z podpisem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium na zasadach określonych w art.46 ust. 4 a i ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego.
Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Dowód potwierdzający wniesienie wadium należy dołączyć do oferty. Oferta nie zabezpieczona akceptowaną formą wadium zostanie odrzucona.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem pkt. 10.
Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający zwraca wadium na wniosek Wykonawcy, który przed upływem terminu składania ofert wycofał ofertę.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
-odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
-jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia dokumentów i oświadczeń na okoliczność spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub pełnomocnictw nie złoży wymaganych dokumentów z przyczyn leżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku-oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 2 do SIWZ).

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca winien wykazać, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał roboty budowlane polegające na wznoszeniu ogrodzeń o łącznej wartości brutto nie mniejszej niż 100.000,00 zł.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku-oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 2 do SIWZ).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.

Sytuacja ekonomiczna:
Wymagane jest aby Wykonawca wykazał, iż posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na wartość co najmniej 100.000,00 zł (słownie złotych: sto tysięcy 00/100).
Uszczegółowienie:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca potwierdzi jego spełnienie poprzez złożenie oświadczenia (wzór, załącznik nr 2) oraz wykaże, że posiada opłaconą polisę na kwotę nie mniejszą niż 100.000,00 zł (słownie złotych: sto tysięcy 00/100), a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej kontraktowej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Dokument określający zasady reprezentacji oraz osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, a jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - także pełnomocnictwo, określające zakres umocowania podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
W przypadku, gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b ustawy Prawo zamówień publicznych zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Podmiot, który zobowiązał się do udostepnienia zasobów zgodnie z art.26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na wiedzę i doświadczenie, potencjał techniczny, osoby zdolne do wykonania zamówienia, zdolności finansowe lub ekonomiczne innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nim stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającymi, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego powinien wyrażać w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia Wykonawcy, ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu oraz wskazywać:
a) jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy
wykonywaniu zamówienia,
c) jakiego charakteru stosunki będą łączyły Wykonawcę z innym podmiotem,
d) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu
zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakres istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy mogących stanowić podstawę do przedłużenia terminu wykonania robót budowlanych:
1) wystąpienie zamówień dodatkowych, spełniających przesłanki, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2) wystąpienie warunków, odmiennych od przyjętych w dokumentacji adaptacyjnej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, - utrudniających terminowe lub prawidłowe wykonanie zamówienia,
3) wystąpienie siły wyższej,
4) wystąpienie zmian w przepisach prawa,
5) działanie lub zaniechanie organów władzy publicznej lub instytucji, w tym zmiany urzędowych interpretacji przepisów dotyczących wykonywania lub finansowania robót budowlanych,
6) wprowadzenie zmian w dokumentacji adaptacyjnej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
7) przekroczenie określonych w przepisach prawa terminów wydawania decyzji, zezwoleń, itp., jeżeli nie wynika to z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
8) wydanie postanowienia lub decyzji o wstrzymaniu robót budowlanych, w przypadkach określonych w przepisach ustawy - Prawo budowlane,
9) wydanie orzeczenia przez sąd lub inny podmiot, którego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
10) wykonanie robót zamiennych, jeżeli ich wykonanie wstrzymuje wykonanie robót budowlanych.
Za zgodą Stron umowy dopuszcza się również dokonanie następujących istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy poprzez zmiany sposobu wykonania robót budowlanych, w tym wprowadzenia robót zamiennych, wskutek:
1) okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego,
2) warunków, odmiennych od przyjętych w dokumentacji adaptacyjnej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
3) zmian technologicznych spowodowanych w szczególności:
a) pojawieniem się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów wykonania robót budowlanych lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości tych robót,
b) pojawienie się nowszej technologii wykonania robót budowlanych pozwalającej na zaoszczędzenie czasu wykonania robót budowlanych lub kosztów ich eksploatacji,
c) konieczność wykonania robót budowlanych przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych, technologicznych lub materiałowych ze względu na zmiany w przepisach prawa;
4) rezygnacji przez Zamawiającego z wykonania części robót budowlanych, wraz uwzględnieniem konsekwencji finansowych zmiany.
3.Zmiany, o których mowa w ust. 2 mogą stanowić podstawę do zwiększenia wynagrodzenia.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres udzielonej gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zss4.edu.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Łodzi
ul. Niciarniana 2a
92-208 Łódź

Data składania wniosków, ofert: 14/07/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Łodzi
ul. Niciarniana 2a
92-208 Łódź
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

150364 / 2015-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa Nr 204 - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Pakiet 1 - BUDOWA KOMPLEKSU SPORTOWEGO - budowa boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego z niezbędnymi urządzeniami: ogrodzenie, piłkochwyty, oświetlenie i instalacja zewnętrzna elektryczna i kan. deszczowej dla Szkoły Podstawowej 204 w Łodzi, Pakiet 2 - MODERNIZACJA PIONU ŻYWIENIA W BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ 204 w ŁODZI - wykonanie robót budowlanych remontowych wraz z wykonaniem projektu budowlanego wykonanie remontu pomieszczeń kondygnacji przyziemia dla potrzeb kuchni i pomieszczenia obieralnika.

156511 / 2015-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Polesie - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie w ramach zadania inwestycyjnego Miasto Kamienic robót budowlanych na nieruchomości zlokalizowanej w Łodzi przy ul. Kopernika 33

32738 / 2009-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuszyn - Tuszyn (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa stacji uzdatniania wody przy ul. Wschodniej w Tuszynku Majorackim

94121 / 2015-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Łowiczu - Łowicz (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja bazy treningowej poprzez utworzenie siłowni i przebudowie zaplecza sanitarno-szatniowego dla stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego oraz hali OSIR Nr 1 w Łowiczu

157493 / 2015-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Uniejów - Uniejów (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej Nr 111176E w miejscowości Brzozówka

308340 / 2013-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czerniewice - Czerniewice (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Adaptacja /przebudowa i rozbudowa/ budynku szkolnego na świetlicę wiejską w Stanisławowie Studzińskim

70757 / 2014-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przedbórz - Przedbórz (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana stolarki okiennej w budynku przy ulicy Mostowej 29 w Przedborzu

315138 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bełchatów - Bełchatów (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynku świetlicy w Zawadach wraz z zagospodarowaniem placu

325130 / 2011-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowosolna - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na wymianie stolarki okiennej w budynku Urzędu Gminy Nowosolna.

62531 / 2015-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Górna - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu instalacji WLZ i administracyjnej w budynku na nieruchomości w Łodzi, przy ul. Grabowej 7

198359 / 2012-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tomaszowski - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim

376296 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Rzgów - Rzgów (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe nadbudowy łącznika pomiędzy szkołą podstawową, predszkolem i gimnazjum w Rzgowie.

127655 / 2014-06-12 - Inny: samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont elewacji budynku Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Łodzi przy ul. Kopernika 36 w ramach programu MIA100 KAMIENIC.

337834 / 2012-09-07 - Inny: Publiczne Gimnazjum

Publiczne Gimnazjum Nr 25 w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja budynku Publicznego Gimnazjum nr 25 w Łodzi ul. Żwirki 11/13

114773 / 2014-05-28 - Inny: SamorzÄ…dowa Osoba Prawna

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach - Bratoszewice (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Postępowanie prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych Wykonanie sieci teleinformatycznej w ramach projektu e Doradca ziemi łódzkiej współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

134600 / 2016-05-25 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZP/91/2016 wykonanie robót budowlanych związanych z remontem 3 łazienek w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej w ICZMP w Łodzi