169924 / 2014-05-20 - Administracja samorządowa / Urząd Miasta Milanówka (Milanówek)
Przebudowa ulicy Letniczej na odcinku od ul. Kościuszki do ulicy Podgórnej oraz ulicy Gospodarskiej w zakresie od ul. Leśny Ślad do ul. Wspólnej
Opis zamówienia
1)Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę ulicy Letniczej na odcinku od ul. Kościuszki do ulicy Podgórnej
Przebudowa ulicy Letniczej wraz z elementami odwodnienia za pomocą studni chłonnych, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Podgórnej poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej na zmiennej szerokości do 5,0 do 6,0m.
Lokalizacja inwestycji
Inwestycja zlokalizowana jest w gminie Milanówek w powiecie grodziskim w województwie mazowieckim. Nakładkę bitumiczną na ulicy Letniczej projektuje się od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Podgórną na łącznej długości (ok. 260,8m). Szczegółową lokalizację przedstawiono na planie orientacyjnym.
Istniejące zagospodarowanie terenu
Istniejąca ulica Letnicza posiada nawierzchnię bitumiczną na długości 60m od ul. Kościuszki, na pozostałym tłuczniowo - gruntową w złym stanie technicznym, pas drogowy wyznaczony linią ogrodzeń. Liczne nierówności oraz ubytki w konstrukcji jezdni, sprawiają, iż użytkowanie drogi jest nie tylko uciążliwe, ale też niebezpieczne. Na projektowanym odcinku brakuje prawidłowego odwodnienia istniejącej ulicy. Ulica posiada oświetlenie oraz na odcinku nawierzchni bitumicznej, odwodnienie za pomocą studni chłonnej. Po stronie wschodniej jest chodnik szerokości 1,30m z płyt betonowych. Szerokość w liniach rozgraniczających wynosi 12,0m. Ulica o zabudowie jednorodzinnej obustronnie. W pasie projektowanego odcinka ulicy znajdują się urządzenia podziemne takie jak:
-wodociąg,
-gazociąg,
-kanał sanitarny,
-kable energetyczne,
-słupy energetyczne z oświetleniem
-kanalizacja kablowa
-słupy teletechniczne
W ciągu ulicy rośnie kilkadziesiąt drzew. Jedno drzewo przy skrzyżowaniu z ulica Podgórną koliduje z projektem, wobec czego przywiduje się jego wycinkę.
Projektowane zagospodarowanie terenu
Realizacja niniejszego zamówienia ma na celu poprawę stanu technicznego i użytkowego ulicy poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,0m na długości 120m licząc od ul. Kościuszki, na odcinku gdzie rosną drzewa po obydwu stronach, przewężenie jezdni do szerokości 5,0 m (zmiana szerokości skosem jednostronnym na długości 15m) i na końcowym odcinku o długości 40m, powrót do szerokości 6,0m. Chodniki przy ogrodzeniach szerokości 1,50m z kostki betonowej oddzielone od jezdni pasem zieleni i drzewami. Na długości 60m istniejącej nawierzchni bitumicznej, zostanie wykonany jej remont poprzez wykonanie frezowania i ułożenia nowej warstwy ścieralnej. Obramowanie nawierzchni jezdni krawężnikiem betonowym 15x30cm na ławie z betonu. Krawężnik wyniesiony, ze światłem 10cm. Chodniki obramowane obrzeżem betonowym 8x30cm na podsypce cementowo-piaskowej. W ulicy projektuje się wykonanie odwodnienia do projektowanych studni chłonnych.
Jezdnia:
-warstwa ścieralna z betonu asfaltowego (AC 11S) wg. WT-1 i WT-2 z 2010r 4 cm
-warstwa wiążąca z betonu asfaltowego (AC 16W) wg. WT-1 i WT-2 z 2010r 6 cm
-kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie - 0-31,5mm 20 cm
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 15 cm
Jezdnia obramowana krawężnikiem betonowym 15x30 cm na ławie z betonu B-15.
Jezdnia w miejscu frezowania:
-frezowanie mechaniczne istniejącej nawierzchni bitumicznej 4 cm
-warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego (AC 5 S) wg. WT-1 i WT-2 z 2010r 0-4 cm
-warstwa ścieralna z betonu asfaltowego (AC 11S) wg. WT-1 i WT-2 z 2010r 4 cm
Chodnik:
-kostka betonowa czerwona 6 cm
-podsypka cementowo-piaskowa 1:4 5 cm
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm
-obramowanie obrzeżem betonowym 8x30 cm na podsypce cementowo - piaskowej 1:4
Zjazdy:
-kostka betonowa szara 8 cm
-podsypka cementowo-piaskowa 1:4 5 cm
-kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie - 0-31,5mm 15 cm
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm
-obramowanie krawężnikiem betonowym 15x30 cm wtopionym na ławie z betonu
B-15.
Wszystkie materiały i elementy użyte do budowy ulicy muszą spełniać wymagania określone odpowiednimi Polskimi Normami lub aprobatami technicznymi dopuszczającymi do stosowania w budownictwie oraz spełniać wymagania Specyfikacji Technicznych.
Odwodnienie:
Na odcinku L=60 m istniejącej nawierzchni bitumicznej, są wpusty deszczowe obustronnie i studnie chłonne. Na pozostałym odcinku, wody deszczowe z ulicy Letniczej odprowadzone będą powierzchniowo również do wpustów ulicznych betonowych fi 50 cm zaopatrzonych w osadniki szlamowe i w dalszej kolejności poprzez przykanaliki z PVC fi 16 cm do projektowanych studni chłonnych z kręgów żelbetowych fi 150 cm.
Pozostałe dane i informacje
-Teren na którym planowana jest inwestycja nie podlega ochronie pod względem dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie przewiduje się również negatywnego wpływu inwestycji na środowisko. Inwestycja nie znajduje się w strefie obszarów chronionych.
Dla tego odcinka jest wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
UWAGA: Przy przejściach dla pieszych, należy zamiast kostki betonowej ułożyć płytki betonowe z wypustkami dla niepełnosprawnych w dwóch rzędach.
2)Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę ulicy Gospodarskiej w zakresie od ul. Leśny Ślad do ul. Wspólnej
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Gospodarskiej w Milanówku wraz z przebudową kolidującej infrastruktury (studnie i słupy teletechniczne) oraz wykonanie elementów odwodnienia (systemem rozsączający), chodników, zjazdów i zatok postojowych na odcinku od ul. Leśny Ślad do ul. Wspólnej na łącznej długość 441,50m. W zakresie zamierzenia budowlanego występują następujące elementy zagospodarowania terenu:
-nawierzchnia jezdni ulicy,
-chodniki,
-zjazdy,
-budowa elementów odwodnienia - wpusty ściekowe, przykanaliki, studnie rewizyjne i projektowany system rozsączający rurą drenarską.
Lokalizacja inwestycji
Inwestycja zlokalizowana jest w Gminie Milanówek w powiecie grodziskim w województwie mazowieckim. Początek odcinka planowanej do przebudowy ulicy Gospodarskiej zaczyna od krawędzi ul. Leśny Ślad, a kończy się na skrzyżowaniem z ul. Wspólną. Ulica będzie posiadać chodniki o szerokości 1,50 m w miejscach oddalenia od jezdni, w miejscach zbliżenia, chodnik szerokości 2,0 m.
Istniejące zagospodarowanie terenu
Istniejąca ulica Gospodarska posiada nawierzchnię gruntową w bardzo złym stanie technicznym, pas drogowy wyznaczony linią ogrodzeń. Bardzo utrudniony jest ruch pieszych z uwagi na brak chodników. Szerokość w liniach rozgraniczających wynosi 7,0 - 14,0 m. Ulica o gęstej zabudowie jednorodzinnej obustronnie. W pasie projektowanego odcinka ulicy znajdują się urządzenia podziemne i nadziemne takie jak:
-wodociąg,
-gazociąg,
-kanalizacja sanitarna,
-kable energetyczne,
-słupy energetyczne z oświetleniem
-kanalizacja kablowa
-słupy teletechniczne.
W ciągu ulicy występuje obustronne zadrzewienie.
Projektowane zagospodarowanie terenu
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości zgodnej z dokumentacją projektową na całej długości. Chodniki obustronne, przy ogrodzeniach szerokości 1,50 m z kostki betonowej oddzielone od jezdni pasem zieleni oraz w miejscach kontaktu z jezdnią o szerokości 2,0 m. Obramowanie nawierzchni jezdni krawężnikiem betonowym 15x30 cm na ławie z betonu. Krawężnik wyniesiony, ze światłem 10 cm. Chodniki obramowane obrzeżem betonowym 8x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej. W ulicy projektuje się wykonanie odwodnienia do projektowanych studni chłonnych.
Jezdnia:
-warstwa ścieralna z betonu asfaltowego BA-0 12,8mm 4 cm,
-warstwa wiążąca z betonu asfaltowego BA-0 16mm 6 cm,
-górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowane mechanicznie - 0-31,5mm 8 cm,
-górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowane mechanicznie - 31,5-63mm 17 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 20 cm,
-obramowania krawężnikiem betonowym 15x30 cm na ławie z betonu B-15.
Chodnik:
-kostka betonowa czerwona 6 cm,
-podsypka cementowo-piaskowa 1:4 5 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm,
-podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 0-31,5mm 10 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm,
-obramowania obrzeżem betonowym 8x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4.
Zjazdy:
-kostka betonowa szara 8 cm,
-podsypka cementowo-piaskowa 1:4 5 cm,
-podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 0-31,5mm 15 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm,
-obramowania krawężnikiem betonowym 15x30 cm wtopionym na ławie z betonu B-15.
Nawierzchnia zatok postojowych:
-kostka betonowa - granitowa 8cm,
-podsypka cementowo - piaskowa 5cm,
-podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 0-31,5mm 15 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm,
-obramowane krawężnikiem betonowym 15x30 cm wtopionym na ławie z betonu B-15.
Wszystkie materiały i elementy użyte do budowy ulicy muszą spełniać wymagania określone odpowiednimi Polskimi Normami lub aprobatami technicznymi dopuszczającymi do stosowania w budownictwie oraz spełniać wymagania Specyfikacji Technicznych.
Pozostałe dane i informacje
Teren na którym planowana jest inwestycja nie podlega ochronie pod względem dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie przewiduje się również negatywnego wpływu inwestycji na środowisko. Inwestycja nie znajduje się w strefie obszarów chronionych. Przewidywany zakres robót jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
3)Sposób prowadzenia robót
Uwaga: Dla zachowania właściwych warunków wykonania, wszelkie prace przy użyciu układarki i skrapiarki, należy wykonać całą szerokością jezdni. W związku z powyższym na czas wykonania robót jezdnia powinna być zamknięta.
a)Szczegółowy opis warunków wykonania i odbioru robót zawarty jest w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, oraz w przedmiarze robót.
b)Zamówienie Publiczne obejmuje organizację placu budowy, obsługę geodezyjną w tym uzupełnienie lub założenie książek dróg, wytyczenie geodezyjne, inwentaryzację powykonawczą, wykonanie badań i prób, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, oraz wykonanie innych robót wymaganych technologią.
c)Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót.
-Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni.
-Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń.
d)Wykonawca, w trakcie prowadzenia prac budowlanych i pomiarów geodezyjnych zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiającemu, wszelkich znanych mu problemów wynikających z rozbieżności stanu istniejącego ze stanem prawnym.
e)Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika budowy, w którym każda wykonana praca, powinna być potwierdzona przez Przedstawiciela Zamawiającego
f)Wykonawca uwzględni w ofercie roboty nieuwzględnione w kosztorysie, a zapisane w przedmiocie zamówienia. (np. czasowa organizacja ruchu).
g)Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
h)Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nie uszkodzenia oznaczeń geodezyjnych.
i)W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
j)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia na czas wykonywania robót projektu organizacji ruchu.
k)Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub w projekcie, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów, lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów, lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty równoważne. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy.
4)Przystąpienie do robót i zabezpieczenie urządzeń podziemnych.
a)Przystępując do robót Wykonawca powinien posiadać i zrealizować zatwierdzony projekt organizacji ruchu na czas budowy.
b)Warunkiem rozpoczęcia robót jest przekazanie przez Inwestora zgłoszenia do organu nadzoru budowlanego, dziennika budowy i protokołu wprowadzenia.
c)Przed przystąpieniem do robót należy rozpoznać położenie instalacji podziemnych i ewentualnie potrzebę ich zabezpieczenia, oraz regulację ewentualnych włazów kanałowych i zasuw gazowych i wodociągowych do poziomu nawierzchni.
d)W trakcie wykonywania prac należy szczególną uwagę zwracać na urządzenia podziemne. Wszelkie prace w rejonie tych urządzeń należy wykonywać ręcznie.
e)Nie należy wykonywać wykopów, które nie służą wykonaniu robót objętych dokumentacją. Wszelkie naruszenia struktury gruntu poniżej rzędnych dna koryt, muszą być wypełnione odpowiednim gruntem i zagęszczone. Dotyczy to również konstrukcji nasypów.
f)Ze względu na charakter, roboty drogowe będą wykonywane przy całkowitym wyłączeniu drogi z ruchu. Wykonawca jest zobligowany zapewnić rozwiązania komunikacji zastępczej w tym w szczególności zapewnić dojazd do posesji.
g)Na zaplecze budowy proponuje się wykorzystać pas drogowy. W wypadku innego rozwiązania, teren pod zaplecze Wykonawca pozyska we własnym zakresie, a także dostarczy wodę i energię elektryczną potrzebną do celów budowy na własny koszt i będzie ponosił koszty ich poboru.
h)Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
i)Szczególną uwagę należy zwrócić na czynność wbijania szpilek w pobliżu kabli energetycznych (możliwość porażenia prądem) i uszkodzenia plastikowych przewodów gazowych.
5)Wykonanie robót budowlanych.
a)Roboty budowlane należy wykonać zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, dokumentacją projektową, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami zamawiającego.
b)Wykonawca uwzględni w ofercie sporządzenie dokumentacji czasowej organizacji ruchu.
c)Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
d)Wykonawca zobowiązany jest do szczególnej ochrony oznaczeń geodezyjnych, a w przypadku naruszenia, do odtworzenia ich na swój koszt.
e)Wykonanie zadania będzie się uważać za zakończone tylko wówczas, gdy podczas odbioru końcowego nie zostaną wniesione żadne uwagi dotyczące usterek.
f)Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia zakończenia robót, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej, wówczas zmiany te należy uwzględnić.
g)Jeżeli użyto w dokumentacji projektowej jakichkolwiek nazw materiałów i urządzeń, to nie są one obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach przy uwzględnieniu, że mają one gwarantować odpowiednią jakość.
h)Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości).
i)Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych (niższych) parametrach niż określone w dokumentacji .
j)Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
k)Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów. W przypadkach uzasadnionych Zamawiający jest uprawniony do wskazania sposobu zagospodarowania materiałów pochodzących z rozbiórki.
l)Każda ewentualna konieczna i istotna zmiana, która może wystąpić podczas wykonywania robót, musi być zgłoszona do Zamawiającego
m) Wyroby budowlane użyte do wykonania robot muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
-Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004r. Nr 92, poz. 884) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany objęty normą zharmonizowaną lub zgodny z wydaną dla niego europejską oceną techniczną, może być wprowadzony do obrotu wyłącznie zgodnie z rozporządzeniem Nr 305/2011. Wzór oznakowania CE określa załącznik II do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającego wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszące się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylające rozporządzenie EWG nr 339/93 (Dz. Urz. UE L 218 z 13.08.2008, str. 30).
-Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) cyt.: art. 10 Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
6)Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
a)Sposób obliczenia wynagrodzenia
-Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy wynikający z dokumentacji projektowej, wskazań i wytycznych zawartych w SIWZ i STWiORB.
b)Warunki płatności:
-Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie oferta sporządzona na podstawie, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji, oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robot.
-Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
-Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
c)Zamawiający przewiduje dwa fakturowania:
-pierwsza faktura przy zaawansowaniu prac na poziomie 50%.
-druga faktura po wykonaniu robót potwierdzonych protokołem odbioru końcowego bez usterek.
7)Wymagania stawiane Wykonawcy
a)Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
b)Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodny z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
c)Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem zamówienia.
d)Inne wymagania określone we wzorze umowy oraz wynikające z przepisów prawa.
8)Wymagania dotyczące gwarancji.
a)Wykonawca obejmuje gwarancją i rękojmią całość przedmiotu zamówienia na okres 36 miesięcy od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
b)Reklamacje dotyczące stwierdzonych usterek i wad załatwiane będą z należytą starannością w terminie 14 dni od zgłoszenia.
c)Okres gwarancji udzielany przez podwykonawców musi odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę.
9)Informacje dotyczące podwykonawstwa
Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie (w formularzu Oferty) zakresu zamówienia (robót), którego wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom, a także podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust.2 b, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 169924
Data publikacji: 2014-05-20
Nazwa: Urząd Miasta Milanówka
Ulica: ul. Kościuszki 45
Numer domu: 45
Miejscowość: Milanówek
Kod pocztowy: 05-822
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 022 7583061 w. 109
Numer faxu: 022 7248039
Adres strony internetowej: www.milanowek.pl
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa ulicy Letniczej na odcinku od ul. Kościuszki do ulicy Podgórnej oraz ulicy Gospodarskiej w zakresie od ul. Leśny Ślad do ul. Wspólnej
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1)Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę ulicy Letniczej na odcinku od ul. Kościuszki do ulicy Podgórnej
Przebudowa ulicy Letniczej wraz z elementami odwodnienia za pomocą studni chłonnych, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Podgórnej poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej na zmiennej szerokości do 5,0 do 6,0m.
Lokalizacja inwestycji
Inwestycja zlokalizowana jest w gminie Milanówek w powiecie grodziskim w województwie mazowieckim. Nakładkę bitumiczną na ulicy Letniczej projektuje się od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Podgórną na łącznej długości (ok. 260,8m). Szczegółową lokalizację przedstawiono na planie orientacyjnym.
Istniejące zagospodarowanie terenu
Istniejąca ulica Letnicza posiada nawierzchnię bitumiczną na długości 60m od ul. Kościuszki, na pozostałym tłuczniowo - gruntową w złym stanie technicznym, pas drogowy wyznaczony linią ogrodzeń. Liczne nierówności oraz ubytki w konstrukcji jezdni, sprawiają, iż użytkowanie drogi jest nie tylko uciążliwe, ale też niebezpieczne. Na projektowanym odcinku brakuje prawidłowego odwodnienia istniejącej ulicy. Ulica posiada oświetlenie oraz na odcinku nawierzchni bitumicznej, odwodnienie za pomocą studni chłonnej. Po stronie wschodniej jest chodnik szerokości 1,30m z płyt betonowych. Szerokość w liniach rozgraniczających wynosi 12,0m. Ulica o zabudowie jednorodzinnej obustronnie. W pasie projektowanego odcinka ulicy znajdują się urządzenia podziemne takie jak:
-wodociąg,
-gazociąg,
-kanał sanitarny,
-kable energetyczne,
-słupy energetyczne z oświetleniem
-kanalizacja kablowa
-słupy teletechniczne
W ciągu ulicy rośnie kilkadziesiąt drzew. Jedno drzewo przy skrzyżowaniu z ulica Podgórną koliduje z projektem, wobec czego przywiduje się jego wycinkę.
Projektowane zagospodarowanie terenu
Realizacja niniejszego zamówienia ma na celu poprawę stanu technicznego i użytkowego ulicy poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,0m na długości 120m licząc od ul. Kościuszki, na odcinku gdzie rosną drzewa po obydwu stronach, przewężenie jezdni do szerokości 5,0 m (zmiana szerokości skosem jednostronnym na długości 15m) i na końcowym odcinku o długości 40m, powrót do szerokości 6,0m. Chodniki przy ogrodzeniach szerokości 1,50m z kostki betonowej oddzielone od jezdni pasem zieleni i drzewami. Na długości 60m istniejącej nawierzchni bitumicznej, zostanie wykonany jej remont poprzez wykonanie frezowania i ułożenia nowej warstwy ścieralnej. Obramowanie nawierzchni jezdni krawężnikiem betonowym 15x30cm na ławie z betonu. Krawężnik wyniesiony, ze światłem 10cm. Chodniki obramowane obrzeżem betonowym 8x30cm na podsypce cementowo-piaskowej. W ulicy projektuje się wykonanie odwodnienia do projektowanych studni chłonnych.
Jezdnia:
-warstwa ścieralna z betonu asfaltowego (AC 11S) wg. WT-1 i WT-2 z 2010r 4 cm
-warstwa wiążąca z betonu asfaltowego (AC 16W) wg. WT-1 i WT-2 z 2010r 6 cm
-kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie - 0-31,5mm 20 cm
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 15 cm
Jezdnia obramowana krawężnikiem betonowym 15x30 cm na ławie z betonu B-15.
Jezdnia w miejscu frezowania:
-frezowanie mechaniczne istniejącej nawierzchni bitumicznej 4 cm
-warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego (AC 5 S) wg. WT-1 i WT-2 z 2010r 0-4 cm
-warstwa ścieralna z betonu asfaltowego (AC 11S) wg. WT-1 i WT-2 z 2010r 4 cm
Chodnik:
-kostka betonowa czerwona 6 cm
-podsypka cementowo-piaskowa 1:4 5 cm
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm
-obramowanie obrzeżem betonowym 8x30 cm na podsypce cementowo - piaskowej 1:4
Zjazdy:
-kostka betonowa szara 8 cm
-podsypka cementowo-piaskowa 1:4 5 cm
-kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie - 0-31,5mm 15 cm
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm
-obramowanie krawężnikiem betonowym 15x30 cm wtopionym na ławie z betonu
B-15.
Wszystkie materiały i elementy użyte do budowy ulicy muszą spełniać wymagania określone odpowiednimi Polskimi Normami lub aprobatami technicznymi dopuszczającymi do stosowania w budownictwie oraz spełniać wymagania Specyfikacji Technicznych.
Odwodnienie:
Na odcinku L=60 m istniejącej nawierzchni bitumicznej, są wpusty deszczowe obustronnie i studnie chłonne. Na pozostałym odcinku, wody deszczowe z ulicy Letniczej odprowadzone będą powierzchniowo również do wpustów ulicznych betonowych fi 50 cm zaopatrzonych w osadniki szlamowe i w dalszej kolejności poprzez przykanaliki z PVC fi 16 cm do projektowanych studni chłonnych z kręgów żelbetowych fi 150 cm.
Pozostałe dane i informacje
-Teren na którym planowana jest inwestycja nie podlega ochronie pod względem dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie przewiduje się również negatywnego wpływu inwestycji na środowisko. Inwestycja nie znajduje się w strefie obszarów chronionych.
Dla tego odcinka jest wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
UWAGA: Przy przejściach dla pieszych, należy zamiast kostki betonowej ułożyć płytki betonowe z wypustkami dla niepełnosprawnych w dwóch rzędach.
2)Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę ulicy Gospodarskiej w zakresie od ul. Leśny Ślad do ul. Wspólnej
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Gospodarskiej w Milanówku wraz z przebudową kolidującej infrastruktury (studnie i słupy teletechniczne) oraz wykonanie elementów odwodnienia (systemem rozsączający), chodników, zjazdów i zatok postojowych na odcinku od ul. Leśny Ślad do ul. Wspólnej na łącznej długość 441,50m. W zakresie zamierzenia budowlanego występują następujące elementy zagospodarowania terenu:
-nawierzchnia jezdni ulicy,
-chodniki,
-zjazdy,
-budowa elementów odwodnienia - wpusty ściekowe, przykanaliki, studnie rewizyjne i projektowany system rozsączający rurą drenarską.
Lokalizacja inwestycji
Inwestycja zlokalizowana jest w Gminie Milanówek w powiecie grodziskim w województwie mazowieckim. Początek odcinka planowanej do przebudowy ulicy Gospodarskiej zaczyna od krawędzi ul. Leśny Ślad, a kończy się na skrzyżowaniem z ul. Wspólną. Ulica będzie posiadać chodniki o szerokości 1,50 m w miejscach oddalenia od jezdni, w miejscach zbliżenia, chodnik szerokości 2,0 m.
Istniejące zagospodarowanie terenu
Istniejąca ulica Gospodarska posiada nawierzchnię gruntową w bardzo złym stanie technicznym, pas drogowy wyznaczony linią ogrodzeń. Bardzo utrudniony jest ruch pieszych z uwagi na brak chodników. Szerokość w liniach rozgraniczających wynosi 7,0 - 14,0 m. Ulica o gęstej zabudowie jednorodzinnej obustronnie. W pasie projektowanego odcinka ulicy znajdują się urządzenia podziemne i nadziemne takie jak:
-wodociąg,
-gazociąg,
-kanalizacja sanitarna,
-kable energetyczne,
-słupy energetyczne z oświetleniem
-kanalizacja kablowa
-słupy teletechniczne.
W ciągu ulicy występuje obustronne zadrzewienie.
Projektowane zagospodarowanie terenu
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości zgodnej z dokumentacją projektową na całej długości. Chodniki obustronne, przy ogrodzeniach szerokości 1,50 m z kostki betonowej oddzielone od jezdni pasem zieleni oraz w miejscach kontaktu z jezdnią o szerokości 2,0 m. Obramowanie nawierzchni jezdni krawężnikiem betonowym 15x30 cm na ławie z betonu. Krawężnik wyniesiony, ze światłem 10 cm. Chodniki obramowane obrzeżem betonowym 8x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej. W ulicy projektuje się wykonanie odwodnienia do projektowanych studni chłonnych.
Jezdnia:
-warstwa ścieralna z betonu asfaltowego BA-0 12,8mm 4 cm,
-warstwa wiążąca z betonu asfaltowego BA-0 16mm 6 cm,
-górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowane mechanicznie - 0-31,5mm 8 cm,
-górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowane mechanicznie - 31,5-63mm 17 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 20 cm,
-obramowania krawężnikiem betonowym 15x30 cm na ławie z betonu B-15.
Chodnik:
-kostka betonowa czerwona 6 cm,
-podsypka cementowo-piaskowa 1:4 5 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm,
-podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 0-31,5mm 10 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm,
-obramowania obrzeżem betonowym 8x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4.
Zjazdy:
-kostka betonowa szara 8 cm,
-podsypka cementowo-piaskowa 1:4 5 cm,
-podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 0-31,5mm 15 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm,
-obramowania krawężnikiem betonowym 15x30 cm wtopionym na ławie z betonu B-15.
Nawierzchnia zatok postojowych:
-kostka betonowa - granitowa 8cm,
-podsypka cementowo - piaskowa 5cm,
-podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 0-31,5mm 15 cm,
-warstwa z mieszanki kruszywa naturalnego 10 cm,
-obramowane krawężnikiem betonowym 15x30 cm wtopionym na ławie z betonu B-15.
Wszystkie materiały i elementy użyte do budowy ulicy muszą spełniać wymagania określone odpowiednimi Polskimi Normami lub aprobatami technicznymi dopuszczającymi do stosowania w budownictwie oraz spełniać wymagania Specyfikacji Technicznych.
Pozostałe dane i informacje
Teren na którym planowana jest inwestycja nie podlega ochronie pod względem dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie przewiduje się również negatywnego wpływu inwestycji na środowisko. Inwestycja nie znajduje się w strefie obszarów chronionych. Przewidywany zakres robót jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
3)Sposób prowadzenia robót
Uwaga: Dla zachowania właściwych warunków wykonania, wszelkie prace przy użyciu układarki i skrapiarki, należy wykonać całą szerokością jezdni. W związku z powyższym na czas wykonania robót jezdnia powinna być zamknięta.
a)Szczegółowy opis warunków wykonania i odbioru robót zawarty jest w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, oraz w przedmiarze robót.
b)Zamówienie Publiczne obejmuje organizację placu budowy, obsługę geodezyjną w tym uzupełnienie lub założenie książek dróg, wytyczenie geodezyjne, inwentaryzację powykonawczą, wykonanie badań i prób, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, oraz wykonanie innych robót wymaganych technologią.
c)Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót.
-Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni.
-Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń.
d)Wykonawca, w trakcie prowadzenia prac budowlanych i pomiarów geodezyjnych zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiającemu, wszelkich znanych mu problemów wynikających z rozbieżności stanu istniejącego ze stanem prawnym.
e)Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika budowy, w którym każda wykonana praca, powinna być potwierdzona przez Przedstawiciela Zamawiającego
f)Wykonawca uwzględni w ofercie roboty nieuwzględnione w kosztorysie, a zapisane w przedmiocie zamówienia. (np. czasowa organizacja ruchu).
g)Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
h)Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nie uszkodzenia oznaczeń geodezyjnych.
i)W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
j)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia na czas wykonywania robót projektu organizacji ruchu.
k)Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub w projekcie, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów, lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów, lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty równoważne. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy.
4)Przystąpienie do robót i zabezpieczenie urządzeń podziemnych.
a)Przystępując do robót Wykonawca powinien posiadać i zrealizować zatwierdzony projekt organizacji ruchu na czas budowy.
b)Warunkiem rozpoczęcia robót jest przekazanie przez Inwestora zgłoszenia do organu nadzoru budowlanego, dziennika budowy i protokołu wprowadzenia.
c)Przed przystąpieniem do robót należy rozpoznać położenie instalacji podziemnych i ewentualnie potrzebę ich zabezpieczenia, oraz regulację ewentualnych włazów kanałowych i zasuw gazowych i wodociągowych do poziomu nawierzchni.
d)W trakcie wykonywania prac należy szczególną uwagę zwracać na urządzenia podziemne. Wszelkie prace w rejonie tych urządzeń należy wykonywać ręcznie.
e)Nie należy wykonywać wykopów, które nie służą wykonaniu robót objętych dokumentacją. Wszelkie naruszenia struktury gruntu poniżej rzędnych dna koryt, muszą być wypełnione odpowiednim gruntem i zagęszczone. Dotyczy to również konstrukcji nasypów.
f)Ze względu na charakter, roboty drogowe będą wykonywane przy całkowitym wyłączeniu drogi z ruchu. Wykonawca jest zobligowany zapewnić rozwiązania komunikacji zastępczej w tym w szczególności zapewnić dojazd do posesji.
g)Na zaplecze budowy proponuje się wykorzystać pas drogowy. W wypadku innego rozwiązania, teren pod zaplecze Wykonawca pozyska we własnym zakresie, a także dostarczy wodę i energię elektryczną potrzebną do celów budowy na własny koszt i będzie ponosił koszty ich poboru.
h)Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
i)Szczególną uwagę należy zwrócić na czynność wbijania szpilek w pobliżu kabli energetycznych (możliwość porażenia prądem) i uszkodzenia plastikowych przewodów gazowych.
5)Wykonanie robót budowlanych.
a)Roboty budowlane należy wykonać zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, dokumentacją projektową, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami zamawiającego.
b)Wykonawca uwzględni w ofercie sporządzenie dokumentacji czasowej organizacji ruchu.
c)Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
d)Wykonawca zobowiązany jest do szczególnej ochrony oznaczeń geodezyjnych, a w przypadku naruszenia, do odtworzenia ich na swój koszt.
e)Wykonanie zadania będzie się uważać za zakończone tylko wówczas, gdy podczas odbioru końcowego nie zostaną wniesione żadne uwagi dotyczące usterek.
f)Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia zakończenia robót, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej, wówczas zmiany te należy uwzględnić.
g)Jeżeli użyto w dokumentacji projektowej jakichkolwiek nazw materiałów i urządzeń, to nie są one obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach przy uwzględnieniu, że mają one gwarantować odpowiednią jakość.
h)Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości).
i)Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych (niższych) parametrach niż określone w dokumentacji .
j)Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
k)Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów. W przypadkach uzasadnionych Zamawiający jest uprawniony do wskazania sposobu zagospodarowania materiałów pochodzących z rozbiórki.
l)Każda ewentualna konieczna i istotna zmiana, która może wystąpić podczas wykonywania robót, musi być zgłoszona do Zamawiającego
m) Wyroby budowlane użyte do wykonania robot muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
-Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004r. Nr 92, poz. 884) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany objęty normą zharmonizowaną lub zgodny z wydaną dla niego europejską oceną techniczną, może być wprowadzony do obrotu wyłącznie zgodnie z rozporządzeniem Nr 305/2011. Wzór oznakowania CE określa załącznik II do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającego wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszące się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylające rozporządzenie EWG nr 339/93 (Dz. Urz. UE L 218 z 13.08.2008, str. 30).
-Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) cyt.: art. 10 Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
6)Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
a)Sposób obliczenia wynagrodzenia
-Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy wynikający z dokumentacji projektowej, wskazań i wytycznych zawartych w SIWZ i STWiORB.
b)Warunki płatności:
-Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie oferta sporządzona na podstawie, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji, oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robot.
-Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
-Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
c)Zamawiający przewiduje dwa fakturowania:
-pierwsza faktura przy zaawansowaniu prac na poziomie 50%.
-druga faktura po wykonaniu robót potwierdzonych protokołem odbioru końcowego bez usterek.
7)Wymagania stawiane Wykonawcy
a)Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
b)Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodny z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
c)Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem zamówienia.
d)Inne wymagania określone we wzorze umowy oraz wynikające z przepisów prawa.
8)Wymagania dotyczące gwarancji.
a)Wykonawca obejmuje gwarancją i rękojmią całość przedmiotu zamówienia na okres 36 miesięcy od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
b)Reklamacje dotyczące stwierdzonych usterek i wad załatwiane będą z należytą starannością w terminie 14 dni od zgłoszenia.
c)Okres gwarancji udzielany przez podwykonawców musi odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę.
9)Informacje dotyczące podwykonawstwa
Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie (w formularzu Oferty) zakresu zamówienia (robót), którego wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom, a także podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust.2 b, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 60
Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 20.000,00 zł.
Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego Bank: Banku Spółdzielczym w Białej Rawskiej Filia Milanówek numer rachunku 62 9291 0001 0086 8336 2000 0050 z dopiskiem z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania: Przebudowa ulicy Letniczej na odcinku od ul. Kościuszki do ulicy Podgórnej oraz ulicy Gospodarskiej w zakresie od ul. Leśny Ślad do ul. Wspólnej
Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
Wadium może być wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt. 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed-siębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty.
Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający nie musi uzasadniać żądania zapłaty tej gwarancji, a gwarant nie może badać podstaw i zasadności żądania. Jest zobowiązany dokonać zapłaty jedynie w oparciu o oświadczenie Zamawiającego, iż zaistniały okoliczności uzasadniające taką zapłatę.
Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
nazwa i adres Zamawiającego,
określenie przedmiotu zamówienia,
nazwę i adres Wykonawcy,
termin ważności gwarancji,
eWadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert tj. do dnia 6 czerwca 2014 r. do godz. 10:00.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Prawa Zamówień publicznych.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, pod warunkiem, iż odwołanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do wnoszenia. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w sytuacji, jak w pkt. 8, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
Zatrzymanie wadium nastąpi w okolicznościach:
jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw,
jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu,jeżeli wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
jeżeli wykonawca był zobowiązany i nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
jeżeli zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
Zamawiający nie zatrzyma wadium, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, pod warunkiem że udowodni, że złożenie innych dokumentów nie jest możliwe i nie wynika to z przyczyn leżących po jego stronie.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający w tym zakresie nie określa szczególnych warunków udziału w postępowaniu.
Wiedza i doświadczenie:
Dla spełnienia warunku udziału w niniejszym postępowaniu przetargowym wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę doświadczenia w zakresie wykonania minimum dwóch robót budowlanych w zakresie przebudowy dróg polegających na wykonaniu nawierzchni bitumicznej w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie o wartości, każdej z robót min. 300 tys. zł. Spełnienie warunków udziału w postepowaniu uznane zostanie za spełnione jeśli wykonawca przedłoży dokumenty z których wynikać będzie wprost:
rodzaj (wraz ze wskazaniem technologii) wartość, data i miejsce wykonania robót za pomocą załączonego wzoru wykazu robót
czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone tj. dowody, o których mowa w §1 ust. 1 pkt 2 oraz §1 ust 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013 r., poz. 231).
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów złożonych przez wykonawcę oraz stwierdzi brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 Prawa zamówień publicznych.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia
Potencjał techniczny:
Wykonawca zobowiązany jest do dysponowania sprzętem i narzędziami, niezbędnymi do realizacji zamówienia:
-układarką bitumiczną z możliwością ustawiania zmiennej szerokości stołu - szt. 1
-koparką - 1 szt.
-koparko ładowarką - 1 szt.
-zagęszczarką - 2 szt. (100 kg i 200 kg) - 2 szt.
-samochodami 3- i 4- osiowymi - 3 szt.
-samochodami samowyładowawaczymi do transportu masy bitumicznej - 3 szt.
-walcami do robót bitumicznych - 2 szt.
-walcem ogumionym - 1 szt.
-walcem stalowo gumowym do robót ziemnych - 1 szt.
-frezarką - 1 szt.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków w postępowaniu na podstawie złożonego przez wykonawcę wykazu narzędzi na podstawie których Zamawiający dokona oceny i stwierdzi brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 22 ust 1 pkt. 3 Prawa zamówień publicznych. Wykonawca musi wykazać, iż dysponuje narzędziami niezbędnymi do wykonania przedmiotu zamówienia przedstawiając w tym celu wykaz, z którego wynikać będzie spełnienie w/w warunku.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do dysponowania:
a)osobami do wykonania przedmiotu zamówienia tj.
-Kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności drogowej
-4 osobami do obsługi rozściełacza, w tym 1 operatorem z uprawnieniami do sterowania, 2 osobami do obsługi stołu, 1 osobą na stanowisku pracownika fizycznego
-1 operatorem koparki
-1 operatorem koparko-ładowarki
-2 pracownikami fizycznymi do obsługi zagęszczarek
-6 kierowcami
-2 operatorami walców bitumicznych
-1 operatorem walca ogumionego
-1 operatorem walca stalowo gumowego do robót ziemnych
-1 operatorem frezarki
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków w postępowaniu na podstawie złożonego przez wykonawcę wykazu osób na podstawie którego Zamawiający dokona oceny i stwierdzi brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 22 ust 1 pkt. 3 Prawa zamówień publicznych. Wykonawca musi wykazać, iż dysponuje potencjałem kadrowym niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia przedstawiając w tym celu wykazy, z których wynikać będzie spełnienie w/w warunków.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Sytuacja ekonomiczna:
Dla zabezpieczenia bieżącego wykonywania robót wykonawca wykaże, że:
b)posiada środki własne lub zdolność kredytową w wysokości min. 150.000,00 zł,
c)posiada ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min 150.000,00 zł
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów złożonych przez wykonawcę oraz stwierdzi brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków o których mowa w art. 22 ust 1 pkt. 4 Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 12: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie nr 15: Tak
Oświadczenie nr 16: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1.Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
2.Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w formie pisemnego aneksu na następujących warunkach:
1)konieczności zmiany kierownika budowy, przedstawionego w ofercie, jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującego nowego kierownika budowy z zastrzeżeniem, że Wykonawca z własnej inicjatywy proponuje zmianę kierownika budowy w następujących przypadkach: śmierci, choroby lub zdarzeń losowych, nie wywiązywania się z obowiązków wynikających z umowy lub jego rezygnacji,
Zamawiający może zażądać od wykonawcy zmiany kierownika budowy, jeżeli uzna, że nie wykonuje on swoich obowiązków wynikających z umowy. Wykonawca obowiązany jest zmienić kierownika budowy zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku Zamawiającego. W przypadku zmiany kierownika budowy nowy kierownik musi spełniać wymagania określone i spełnione przez poprzedniego kierownika budowy,
2)konieczności przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia Zamawiającego, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w wykonaniu następujących zobowiązań:
a)przekazania terenu budowy,
b)przekazania dokumentacji budowy (pozwolenia na budowę, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych, innych wymaganych przepisami, do których zamawiający był zobowiązany),
c)przekazania dokumentów zamiennych budowy lub usunięcia wad w dostarczanej dokumentacji projektowej,
d)zapewnienia możliwości poboru wody i energii elektrycznej na potrzeby budowy,
e)zmiany terminu dokonania prób końcowych i wniosków o dokonanie prób dodatkowych nieobjętych umową,
f)zmiany terminu dokonania odbiorów przewidzianych w umowie.
3)przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku:
a)zawieszenia robót przez Zamawiającego,
b)wykopalisk uniemożliwiających wykonanie robót,
c)szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
d)siły wyższej, klęski żywiołowej,
e)jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkody spowodowane przez lub dających się przypisać Zamawiającemu lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy, niewypałów i niewybuchów, wykopalisk archeologicznych nieprzewidzianych w SIWZ,
f)odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
g)zmiany w trakcie wykonywania umowy przepisów, norm lub normatywów mających zastosowanie do przedmiotu umowy, lub tych zmian dokona Zamawiający,
h)jeżeli jednostki administracji nie zachowają wymaganych zgodnie z obowiązującymi przepisami terminów odpowiedzi na wnioski, a zwłaszcza jeżeli organ wydający decyzję o pozwoleniu na użytkowanie opóźni jej wydanie ponad termin zaplanowany w niniejszej umowie, a wykonawca wykaże, że nie stało się to z jego winy,
i)jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji.
4)Jeżeli powstały konieczne zmiany technologiczne, w szczególności:
a)konieczność zrealizowania zadania przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji,
b)w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
c)odmienne od przyjętych w dokumentacji warunki geologiczne (kategorie gruntu, kurzawa itp.) skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych,
d)odmienne od przyjętych w dokumentacji warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
e)konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na czynniki ekonomiczne,
f)Zmiany wskazywane w lit d będą wprowadzone wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększanych z tego powodu kosztów. Każda ze wskazanych w lit. a-d zmian może być powiązana ze zmianą wynagrodzenia na zasadach określonych przez strony.
5)Pozostałe zmiany
a)jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie wykonawcy, Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez Wykonawcę,
b)jeśli zmiana stawki podatku VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania po stronie wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez Wykonawcę,
c)rezygnacja przez zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy - w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz uzasadnione i udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami,
d)kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami - w takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji, a wynagrodzenie zostanie ustalone z zachowaniem zasady opisanej w SIWZ i ofercie Wykonawcy,
e)inne zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w Kodeksie cywilnym
3.Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać:
1)opis zmiany,
2)uzasadnienie zmiany,
3)koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,
4)czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
4.Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.milanowek.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Milanówka
ul. Spacerowa 4
05-822 Milanówek
Pokój nr 18 po uprzednim złożeniu wniosku.
Data składania wniosków, ofert: 06/06/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Punkt Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Milanówka w Milanówku ul.Spacerowa 4, 05-822 Milanówek
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Podobne przetargi
10416 / 2012-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1723W Kozienice-Holendry Piotrkowskie
- ul. Wiślana w msc. Kozienice, odcinek o dł. 1.100mb
224371 / 2008-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wyszków - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa nawierzchni ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż Alei Marszałka Jóżefa Piłsudskiego na odcinku od ul. Różanej do ul. Gen. Wł. Sikorskiego w Wyszkowie wraz z budowa oświetlenia ulicznego.
174321 / 2009-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Legionowo UrzÄ…d Miasta Legionowo - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa parkingów przy ul. Jana III Sobieskiego na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do działki nr ewid. 380/2 w obr. 65
100036 / 2009-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy - Magnuszew (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Modernizacja drogi gminnej we wsi Rękowice
440588 / 2012-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina SÅ‚ubice - SÅ‚ubice (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej G49 etap I
82940 / 2012-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto i Gmina Åosice - Åosice (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ulicy Rzecznej w miejscowoÅ›ci Åosice
99102 / 2009-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Chynów (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie przebudowy n/w dróg i ulic gminnych:
zad II - droga Chynów- Księżyzna
107381 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ulicy Rumiankowej w miejscowości Nieporęt - etap I.
31040 / 2010-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Garbatka-Letnisko - Garbatka-Letnisko (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Poprawa standardu i jakości sieci drogowej w Garbatce - Letnisko
45816 / 2016-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Gminy i Miasta Grójec - Grójec (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Tłuczniowanie i żwirowanie dróg gminnych w ramach zadań funduszu sołeckiego.
CZĘŚĆ I - NAWIERZCHNIE TÅUCZNIOWE, CZĘŚĆ II - NAWIERZCHNIE Å»WIROWE
193573 / 2011-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy w Kowali - Kowala (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej Mazowszany - Huta Mazowszańska w ciągu komunikacyjnym pomiędzy drogą wojewódzką Nr 744 i drogą powiatową Nr 3539W
123200 / 2012-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji Samorządowy Zakład Budżetowy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie robót modernizacyjnych budowlano-instalacyjnych parkingu znajdującego się na terenie Ośrodka Polonia(róg ulic Bonifraterskiej i Międzyparkowej) w Warszawie
193940 / 2010-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Węgrowie - Węgrów (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej
Nr 4214W
Åochów - Twarogi - Gruszczyno
w km 3+300 ÷ 4+951 dł. 1, 651 km
271790 / 2009-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy JastrzÄ…b - JastrzÄ…b (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej w m. JastrzÄ…b ul.Boczna
219648 / 2009-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dzierzążnia - Dzierzążnia (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie przebudowy 3 dróg gminnych: NOWE KUCICE - KORYTOWO, KORYTOWO i BÅOMINO JEÅ»E - poprzez poÅ‚ożenie dywaników asfaltowych na podbudowie z pospółki i kruszywa naturalnego.
264201 / 2008-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Stare Babice - Stare Babice (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Polnej w Starych Babicach
186552 / 2015-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Baboszewo - Baboszewo (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa i remont dróg gminnych (Gmina Baboszewo, pow. płoński).
196972 / 2009-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lipowiec Kościelny - Lipowiec Kościelny (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa (modernizacja)drogi gminnej nr 01KDW w miejscowości Lipowiec Kościelny
244979 / 2014-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Sokołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Sokołowie Podlaskim - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej nr 3937W Kowiesy - Dmochy Rogale, o długości 2940 m. od km 10+054 do km 7+114
90262 / 2015-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy w Jastrzębi - Jastrzębia (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej relacji: Bartodzieje - Olszowa - Wola Goryńska od skrzyżowania z DP 3516W do skrzyżowania z DP 3518W, wraz z obsługą terenów przyległych
142742 / 2015-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gózd - Gózd (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lipiny
189840 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie - Mława (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
ROZBUDOWA SKRZYÅ»OWANIA DROGI POWIATOWEJ Nr P4640W BIEÅ»UŃ - SZREŃSK - MÅAWA (ul. SIENKIEWICZA) Z DROGÄ„ POWIATOWÄ„ Nr P2383W (ul. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH) NA SKRZYÅ»OWANIE TYPU MAÅE RONDO WRAZ Z DOJAZDAMI W MÅAWIE
108109 / 2010-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej Nr 2516W Kadzidło - Wykrot - Krysiaki od km 0+000,00 do km 7+540,00
329586 / 2009-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Stoczek - Stoczek (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Stoczek - ul. Polna
210996 / 2010-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sanniki - Sanniki (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa ulicy Wiejskiej w Sannikach - etap II
339670 / 2013-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Węgrowie - Węgrów (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej nr 4209W Åosiewice - Ogrodniki
236934 / 2015-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa 52 miejsc postojowych z obsługą komunikacyjną, odwodnieniem i oświetleniem terenu przy ul. Mieszka I i ul. Piastowskiej oraz budowa zjazdu publicznego z ul. Piastowskiej w Radomiu