Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

256898 / 2011-08-24 - Administracja samorządowa / Gimnazjum Nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie (Murowana Goślina)

Przebudowa i rozbudowa wewnętrznej instalacji gazowej w istniejącym budynku Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie - etap 1

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa wewnętrznej instalacji gazowej w istniejącym budynku Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie - etap 1.
- Montaż nowego kotła grzewczego
Dla pokrycia projektowanego obciążenia cieplnego budynku zakłada się montaż drugiego stojącego kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania o mocy nie mniejszej niż QK = 150 kW. Dane techniczne przyjętego kotła:
-gazowy kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania, z poborem powietrza z zewnątrz poprzez komin (współśrodkowo z przewodem spalinowym)
-kocioł wyposażony jest w aluminiowo - krzemowy wymiennik ciepła
-moc kotła modulowana w zakresie od 26,8 kW do 165,8 kW
-sprawność 109,6%
-pojemność wody w kotle 34 dm3
-max pobór mocy elektrycznej 200 W.
Powyższy kocioł przyjęto w niniejszym opracowaniu głównie ze względu na:
>bardzo dużą modulację pracy palnika (już od 16% mocy maksymalnej)
>małą pojemność wody (szybki start)
>pobór powietrza do spalania w pobliżu miejsca wyrzutu spalin (stabilna praca kotła nawet przy dużych wiatrach, gdyż pobór powietrza i wyrzut spalin znajdują się w tym samym zakresie ciśnienia)
>wysoką sprawność, zamkniętą komorę spalania i współśrodkowy system spalinowo -powietrzny (w konsekwencji mniejsze średnioroczne zużycie gazu). Projektowany kocioł zamontowany zostanie w pomieszczeniu istniejącej kotłowni (zlokalizowanej na najniższej kondygnacji nadziemnej budynku). Po zamontowaniu nowego kotła, do momentu wykonania 2 etapu modernizacji kotłowni moc maksymalną kotła istniejącego należy ograniczyć na poziomie serwisowym do 140 kW. Dzięki temu nie zostanie przekroczona moc umowna 30 m3 na h gazu Gz-50, zgodna z obowiązującą umową na dostawę gazu, zawartą przez Gimnazjum z Wielkopolską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. w Poznaniu. Przy kubaturze kotłowni wynoszącej 145,2 m3 wzrost łącznej mocy kotłów do 300 kW spowoduje wzrost obciążenia cieplnego pomieszczenia do 2.066 W/m (zgodnie z Dz. U. nr 75/2002 poz. 690 §172.1 nie może ono przekraczać 4.650 W na m3 - warunek ten zostanie spełniony).
Podłączenia hydrauliczne
Podczas montażu nowego kotła należy także zmienić podłączenia hydrauliczne w obrębie kotła istniejącego. Przede wszystkim należy wykonać (lub zakupić) i zamontować sprzęgło hydrauliczne o średnicy DN 200 mm. Do nowego kotła zamontować osprzęt zgodnie z niniejszym projektem. Natomiast przy istniejącym kotle osprzęt zostaje ten sam, co do tej pory z tym, że istniejącą pompę kotłową z zaworem zwrotnym należy przełożyć na rurociąg zasilający i zamontować w pozycji poziomej. Dla odcięcia kotła pozostawić istniejące zawory odcinające kołnierzowe DN 80 mm (przeniesione w inne miejsce). Istniejące naczynie wzbiorcze należy pozostawić w miejscu, gdzie znajduje się obecnie lecz podłączyć do rurociągu powrotnego przy projektowanym sprzęgle hydraulicznym. Szczegółowy sposób podłączeń pokazano na rys. nr 2 na 7.
Sterowanie pracą układu
Nowy kocioł gazowy należy zakupić z automatyką, która będzie mogła:
o sterować nowym kotłem gazowym w sposób modulowany, zależnie od chwilowego obciążenia cieplnego o sterować istniejącymi pompami i mieszaczami obiegów grzewczych niezależnie dla
każdego obiegu, w funkcji pogodowej o sterować podgrzewem ciepłej wody użytkowej w podgrzewaczu o sterować pracą istniejącego kotła Remeha (Jako drugi kocioł w kaskadzie, zależnie od potrzeb) oraz o sterować w przyszłości (po wykonaniu prac 2 etapu modernizacji kotłowni) kaskadowo
pracą drugiego, nowego kotła gazowego, tego samego typu co kocioł montowany w pierwszym etapie. Dla zrealizowania ww. zadań, w niniejszym projekcie przewidziano montaż wraz z kotłem Brótje następującej automatyki:
-regulator pogodowy ISR Plus wbudowany w kocioł
-pogodowy regulator kaskady ISR BCA
-moduł bus BM
-czujnik temperatury ciepłej wody w podgrzewaczu
-2 czujniki przy sprzęgle - powrotu i zasilania
-2 moduły mieszacza EWM B z czujnikami przylgowymi
oraz dodatkowo, dla sterowania w 1 etapie modernizacji kotłowni istniejącym kotłem Remeha
-moduł sterujący ISR SSR.
Automatykę należy zaprogramować tak, by nowy kocioł o mocy 160 kW był ustawiony zawsze jako pierwszy do pracy. Drugi, istniejący kocioł Remeha, za względu na bardzo niską jego sprawność, powinien załączać się jedynie przy niskich temperaturach zewnętrznych, gdy moc nowego kotła będzie nie wystarczająca. Latem na podgrzew ciepłej wody użytkowej powinien pracować jedynie kocioł nowy.
Zabezpieczenie kotłów
W celu zabezpieczenia nowo montowanego kotła, zgodnie z normą PN-B-02414:1999 należy zamontować przy nim zawór bezpieczeństwa 1cal o ciśnieniu otwarcia 0,3 MPa typ 1915 firmy SYR oraz zabezpieczenie stanu wody typ WMS-WP6. Istniejące zabezpieczenie kotła Remeha pozostawia się bez zmian.
Odprowadzenie spalin
Projektowany kocioł SGB jest kotłem z zamkniętą komorą spalania. Oznacza to, że powietrze konieczne do spalania czerpie z poza pomieszczenia, w którym jest zamontowany, poprzez swój system spalinowo - powietrzny.
System spalinowo - powietrzny jest integralnym elementem kotła SGB. Działa on na zasadzie dwóch przeciwbieżnych ciągów:
-wydalanych spalin (rura poprowadzona w kominie murowanym)
-zasysanego z zewnątrz powietrza do spalania gazu w kotle (przestrzeń w kominie wokół rury spalinowej). W praktyce zrealizowane zostanie to w ten sposób, że z kotła wyprowadzone zostaną dwie rury DN 160 mm - służyć one będą do odprowadzenia spalin i do zasysania powietrza z zewnątrz. Przewody doprowadzone zostaną do murowanego komina, w którym ponad dach poprzez specjalną czapę kominową zostanie wyprowadzony przewód spalinowy, natomiast przestrzeń wewnętrzna w kominie przejmie rolę rury powietrznej i służyć będzie dla doprowadzenia powietrza do spalania w kotle. Tak rozwiązany systemy spalinowo - powietrzny kotła zwiększa jego średnioroczną sprawność do około 105%. Jego lokalizację pokazano na rys. nr 1 na 7. System spalinowy istniejącego kotła Remeha pozostawia się bez zmian.
Wentylacja kotłowni
Ponieważ kocioł SGB jest kotłem z zamkniętą komorą spalania, a powietrze konieczne do prawidłowego przebiegu procesu spalania czerpie przez swój system spalinowo - powietrzny, nie jest konieczne wykonywanie dodatkowej wentylacji nawiewnej do pomieszczenia kotłowni. Istniejąca w kotłowni wentylacja nawiewna, konieczna dla prawidłowej pracy kotła Remeha jest wystarczająca i pozostawia się ją bez zmian.
Wentylacja wywiewna pomieszczenia kotłowni realizowana będzie tak jak dotychczas za pomocą trzech kratek wentylacyjnych umieszczonych w kominie murowanym. Usytuowanie kanałów wywiewnych i kanału nawiewnego pokazane zostało na rys. nr 1 na 7.
Instalacja gazowa
Palnik nowego kotła należy podłączyć do istniejącej instalacji gazowej rurą stalową czarną bez szwu DN 40, wykorzystując istniejący króciec na buforze pod sufitem kotłowni. Przed kotłem
należy zamontować gazowy zawór odcinający kulowy i filtr siatkowy.
Rury gazowe należy łączyć przez spawanie. Łączniki (kolana, zwężki) stosować stalowe ciągnione lub kute. Po podłączeniu kotła i przeprowadzeniu próby ciśnieniowej nowy odcinek rurociągu należy
zabezpieczyć antykorozyjnie poprzez oczyszczenie go do 2-go stopnia czystości wg normy PN-70 H-97050 i 3-krotne pomalowanie emalią ogólnego stosowania w kolorze żółtym.
Sprzęgło hydrauliczne
Sprzęgło hydrauliczne należy zakupić albo wykonać z rury stalowej czarnej ze szwem DN 200 wg rys. nr 7 na 7 i wpiąć w istniejącą instalację technologiczną kotłowni zgodnie z rys. nr 2 na 7. Sprzęgło zaizolować otuliną o grubości 100 mm - zgodnie z załącznikiem nr 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 2002 poz. 690).
Materiały, zabezpieczenie antykorozyjne rurociągów co.
Instalację technologiczną kotłowni należy wykonać z rur stalowych czarnych ze szwem, łączonych przez spawanie. Łączniki (kolana, trójniki, zwężki) stosować stalowe ciągnione lub kute. Po wykonaniu montażu i przeprowadzeniu próby ciśnieniowej rurociągi należy zabezpieczyć antykorozyjnie poprzez oczyszczenie ich do 2-go stopnia czystości wg normy PN-70 H-97050 i 2-krotne pomalowanie emalią silikonową termoodpomą. Po wykonaniu całości prac montażowych instalację grzewczą należy przepłukać wodą w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych.
Izolacje termiczne rurociągów
Rurociągi w pomieszczeniu kotłowni należy zaizolować izolacją o następujących grubościach, zgodnie z Dz.U.2002.75.690, załącznik nr 2, p 1.5.:
-rurociągi DN 65 grubość izolacji 60 mm
-rurociągi DN 80 grubość izolacji 80 mm
-rurociągi DN 100 grubość izolacji 100 mm.
Podłączenie urządzeń po stronie elektrycznej
Nowo montowany kocioł gazowy będzie miał automatykę, która przejmie sterowanie wszystkimi urządzeniami w kotłowni, zgodnie z opisem w pkt 2.3. niniejszego projektu. W związku z tym należy odłączyć istniejące przewody elektryczne od regulatora w kotle Remeha oraz od regulatora Rematic wiszącego na ścianie kotłowni naprzeciwko kotła, przedłużyć je doprowadzając do regulatora nowego kotła i podłączyć zgodnie z instrukcjami nowo zainstalowanych regulatorów. Dla sterowania kotłem Remeha przewidziano montaż modułu ISR SSR, z którego należy wyprowadzić przewód 2-żyłowy i podpiąć go pod zaciski 29 i 30 (lub 31 i 32 do wyboru) w kotle Remeha. Na regulatorze pogodowym tego kotła (z lewej strony kotła) dolne pokrętło należy ustawić na tryb komfortu (położenie 2 od lewej).

Szczegółowy zakres prac opisany jest w projekcie budowlanym.

Ilekroć ogłoszenie lub siwz wskazuje znak towarowy materiału, patent lub pochodzenie, Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny, inny materiał spełniający wymogi techniczne wskazanego oraz posiadający właściwości użytkowe zgodne z wymogami określonymi w Polskich Normach przenoszących normy europejskie lub normach innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub
norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:
- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa powyżej, uwzględnia się w kolejności:
- Polskie Normy,
- polskie aprobaty techniczne,
- polskie specyfikacje techniczne.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 256898

Data publikacji: 2011-08-24

Nazwa:
Gimnazjum Nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie

Ulica: ul. Mściszewska 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Murowana Goślina

Kod pocztowy: 62-095

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 0-61 811 27 79

Numer faxu: 0-61 811 27 79

Regon: 63963938000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa i rozbudowa wewnętrznej instalacji gazowej w istniejącym budynku Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie - etap 1

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa wewnętrznej instalacji gazowej w istniejącym budynku Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie - etap 1.
- Montaż nowego kotła grzewczego
Dla pokrycia projektowanego obciążenia cieplnego budynku zakłada się montaż drugiego stojącego kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania o mocy nie mniejszej niż QK = 150 kW. Dane techniczne przyjętego kotła:
-gazowy kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania, z poborem powietrza z zewnątrz poprzez komin (współśrodkowo z przewodem spalinowym)
-kocioł wyposażony jest w aluminiowo - krzemowy wymiennik ciepła
-moc kotła modulowana w zakresie od 26,8 kW do 165,8 kW
-sprawność 109,6%
-pojemność wody w kotle 34 dm3
-max pobór mocy elektrycznej 200 W.
Powyższy kocioł przyjęto w niniejszym opracowaniu głównie ze względu na:
>bardzo dużą modulację pracy palnika (już od 16% mocy maksymalnej)
>małą pojemność wody (szybki start)
>pobór powietrza do spalania w pobliżu miejsca wyrzutu spalin (stabilna praca kotła nawet przy dużych wiatrach, gdyż pobór powietrza i wyrzut spalin znajdują się w tym samym zakresie ciśnienia)
>wysoką sprawność, zamkniętą komorę spalania i współśrodkowy system spalinowo -powietrzny (w konsekwencji mniejsze średnioroczne zużycie gazu). Projektowany kocioł zamontowany zostanie w pomieszczeniu istniejącej kotłowni (zlokalizowanej na najniższej kondygnacji nadziemnej budynku). Po zamontowaniu nowego kotła, do momentu wykonania 2 etapu modernizacji kotłowni moc maksymalną kotła istniejącego należy ograniczyć na poziomie serwisowym do 140 kW. Dzięki temu nie zostanie przekroczona moc umowna 30 m3 na h gazu Gz-50, zgodna z obowiązującą umową na dostawę gazu, zawartą przez Gimnazjum z Wielkopolską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. w Poznaniu. Przy kubaturze kotłowni wynoszącej 145,2 m3 wzrost łącznej mocy kotłów do 300 kW spowoduje wzrost obciążenia cieplnego pomieszczenia do 2.066 W/m (zgodnie z Dz. U. nr 75/2002 poz. 690 §172.1 nie może ono przekraczać 4.650 W na m3 - warunek ten zostanie spełniony).
Podłączenia hydrauliczne
Podczas montażu nowego kotła należy także zmienić podłączenia hydrauliczne w obrębie kotła istniejącego. Przede wszystkim należy wykonać (lub zakupić) i zamontować sprzęgło hydrauliczne o średnicy DN 200 mm. Do nowego kotła zamontować osprzęt zgodnie z niniejszym projektem. Natomiast przy istniejącym kotle osprzęt zostaje ten sam, co do tej pory z tym, że istniejącą pompę kotłową z zaworem zwrotnym należy przełożyć na rurociąg zasilający i zamontować w pozycji poziomej. Dla odcięcia kotła pozostawić istniejące zawory odcinające kołnierzowe DN 80 mm (przeniesione w inne miejsce). Istniejące naczynie wzbiorcze należy pozostawić w miejscu, gdzie znajduje się obecnie lecz podłączyć do rurociągu powrotnego przy projektowanym sprzęgle hydraulicznym. Szczegółowy sposób podłączeń pokazano na rys. nr 2 na 7.
Sterowanie pracą układu
Nowy kocioł gazowy należy zakupić z automatyką, która będzie mogła:
o sterować nowym kotłem gazowym w sposób modulowany, zależnie od chwilowego obciążenia cieplnego o sterować istniejącymi pompami i mieszaczami obiegów grzewczych niezależnie dla
każdego obiegu, w funkcji pogodowej o sterować podgrzewem ciepłej wody użytkowej w podgrzewaczu o sterować pracą istniejącego kotła Remeha (Jako drugi kocioł w kaskadzie, zależnie od potrzeb) oraz o sterować w przyszłości (po wykonaniu prac 2 etapu modernizacji kotłowni) kaskadowo
pracą drugiego, nowego kotła gazowego, tego samego typu co kocioł montowany w pierwszym etapie. Dla zrealizowania ww. zadań, w niniejszym projekcie przewidziano montaż wraz z kotłem Brótje następującej automatyki:
-regulator pogodowy ISR Plus wbudowany w kocioł
-pogodowy regulator kaskady ISR BCA
-moduł bus BM
-czujnik temperatury ciepłej wody w podgrzewaczu
-2 czujniki przy sprzęgle - powrotu i zasilania
-2 moduły mieszacza EWM B z czujnikami przylgowymi
oraz dodatkowo, dla sterowania w 1 etapie modernizacji kotłowni istniejącym kotłem Remeha
-moduł sterujący ISR SSR.
Automatykę należy zaprogramować tak, by nowy kocioł o mocy 160 kW był ustawiony zawsze jako pierwszy do pracy. Drugi, istniejący kocioł Remeha, za względu na bardzo niską jego sprawność, powinien załączać się jedynie przy niskich temperaturach zewnętrznych, gdy moc nowego kotła będzie nie wystarczająca. Latem na podgrzew ciepłej wody użytkowej powinien pracować jedynie kocioł nowy.
Zabezpieczenie kotłów
W celu zabezpieczenia nowo montowanego kotła, zgodnie z normą PN-B-02414:1999 należy zamontować przy nim zawór bezpieczeństwa 1cal o ciśnieniu otwarcia 0,3 MPa typ 1915 firmy SYR oraz zabezpieczenie stanu wody typ WMS-WP6. Istniejące zabezpieczenie kotła Remeha pozostawia się bez zmian.
Odprowadzenie spalin
Projektowany kocioł SGB jest kotłem z zamkniętą komorą spalania. Oznacza to, że powietrze konieczne do spalania czerpie z poza pomieszczenia, w którym jest zamontowany, poprzez swój system spalinowo - powietrzny.
System spalinowo - powietrzny jest integralnym elementem kotła SGB. Działa on na zasadzie dwóch przeciwbieżnych ciągów:
-wydalanych spalin (rura poprowadzona w kominie murowanym)
-zasysanego z zewnątrz powietrza do spalania gazu w kotle (przestrzeń w kominie wokół rury spalinowej). W praktyce zrealizowane zostanie to w ten sposób, że z kotła wyprowadzone zostaną dwie rury DN 160 mm - służyć one będą do odprowadzenia spalin i do zasysania powietrza z zewnątrz. Przewody doprowadzone zostaną do murowanego komina, w którym ponad dach poprzez specjalną czapę kominową zostanie wyprowadzony przewód spalinowy, natomiast przestrzeń wewnętrzna w kominie przejmie rolę rury powietrznej i służyć będzie dla doprowadzenia powietrza do spalania w kotle. Tak rozwiązany systemy spalinowo - powietrzny kotła zwiększa jego średnioroczną sprawność do około 105%. Jego lokalizację pokazano na rys. nr 1 na 7. System spalinowy istniejącego kotła Remeha pozostawia się bez zmian.
Wentylacja kotłowni
Ponieważ kocioł SGB jest kotłem z zamkniętą komorą spalania, a powietrze konieczne do prawidłowego przebiegu procesu spalania czerpie przez swój system spalinowo - powietrzny, nie jest konieczne wykonywanie dodatkowej wentylacji nawiewnej do pomieszczenia kotłowni. Istniejąca w kotłowni wentylacja nawiewna, konieczna dla prawidłowej pracy kotła Remeha jest wystarczająca i pozostawia się ją bez zmian.
Wentylacja wywiewna pomieszczenia kotłowni realizowana będzie tak jak dotychczas za pomocą trzech kratek wentylacyjnych umieszczonych w kominie murowanym. Usytuowanie kanałów wywiewnych i kanału nawiewnego pokazane zostało na rys. nr 1 na 7.
Instalacja gazowa
Palnik nowego kotła należy podłączyć do istniejącej instalacji gazowej rurą stalową czarną bez szwu DN 40, wykorzystując istniejący króciec na buforze pod sufitem kotłowni. Przed kotłem
należy zamontować gazowy zawór odcinający kulowy i filtr siatkowy.
Rury gazowe należy łączyć przez spawanie. Łączniki (kolana, zwężki) stosować stalowe ciągnione lub kute. Po podłączeniu kotła i przeprowadzeniu próby ciśnieniowej nowy odcinek rurociągu należy
zabezpieczyć antykorozyjnie poprzez oczyszczenie go do 2-go stopnia czystości wg normy PN-70 H-97050 i 3-krotne pomalowanie emalią ogólnego stosowania w kolorze żółtym.
Sprzęgło hydrauliczne
Sprzęgło hydrauliczne należy zakupić albo wykonać z rury stalowej czarnej ze szwem DN 200 wg rys. nr 7 na 7 i wpiąć w istniejącą instalację technologiczną kotłowni zgodnie z rys. nr 2 na 7. Sprzęgło zaizolować otuliną o grubości 100 mm - zgodnie z załącznikiem nr 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 2002 poz. 690).
Materiały, zabezpieczenie antykorozyjne rurociągów co.
Instalację technologiczną kotłowni należy wykonać z rur stalowych czarnych ze szwem, łączonych przez spawanie. Łączniki (kolana, trójniki, zwężki) stosować stalowe ciągnione lub kute. Po wykonaniu montażu i przeprowadzeniu próby ciśnieniowej rurociągi należy zabezpieczyć antykorozyjnie poprzez oczyszczenie ich do 2-go stopnia czystości wg normy PN-70 H-97050 i 2-krotne pomalowanie emalią silikonową termoodpomą. Po wykonaniu całości prac montażowych instalację grzewczą należy przepłukać wodą w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych.
Izolacje termiczne rurociągów
Rurociągi w pomieszczeniu kotłowni należy zaizolować izolacją o następujących grubościach, zgodnie z Dz.U.2002.75.690, załącznik nr 2, p 1.5.:
-rurociągi DN 65 grubość izolacji 60 mm
-rurociągi DN 80 grubość izolacji 80 mm
-rurociągi DN 100 grubość izolacji 100 mm.
Podłączenie urządzeń po stronie elektrycznej
Nowo montowany kocioł gazowy będzie miał automatykę, która przejmie sterowanie wszystkimi urządzeniami w kotłowni, zgodnie z opisem w pkt 2.3. niniejszego projektu. W związku z tym należy odłączyć istniejące przewody elektryczne od regulatora w kotle Remeha oraz od regulatora Rematic wiszącego na ścianie kotłowni naprzeciwko kotła, przedłużyć je doprowadzając do regulatora nowego kotła i podłączyć zgodnie z instrukcjami nowo zainstalowanych regulatorów. Dla sterowania kotłem Remeha przewidziano montaż modułu ISR SSR, z którego należy wyprowadzić przewód 2-żyłowy i podpiąć go pod zaciski 29 i 30 (lub 31 i 32 do wyboru) w kotle Remeha. Na regulatorze pogodowym tego kotła (z lewej strony kotła) dolne pokrętło należy ustawić na tryb komfortu (położenie 2 od lewej).

Szczegółowy zakres prac opisany jest w projekcie budowlanym.

Ilekroć ogłoszenie lub siwz wskazuje znak towarowy materiału, patent lub pochodzenie, Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny, inny materiał spełniający wymogi techniczne wskazanego oraz posiadający właściwości użytkowe zgodne z wymogami określonymi w Polskich Normach przenoszących normy europejskie lub normach innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub
norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:
- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa powyżej, uwzględnia się w kolejności:
- Polskie Normy,
- polskie aprobaty techniczne,
- polskie specyfikacje techniczne.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 17/10/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie przewiduje wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku stosując ocenę zerojedynkową spełnia_nie spełnia. Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o załączone przez Wykonawcę do oferty oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku stosując ocenę zerojedynkową spełnia_nie spełnia. Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o załączone przez Wykonawcę do oferty oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych.Wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, potwierdzający wykonanie co najmniej 1 roboty budowlanej, której przedmiotem była budowa lub przebudowa instalacji technologicznej kotłowni wodnej, gazowej oraz dokumenty potwierdzające, że robota(y) te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku stosując ocenę zerojedynkową spełnia_nie spełnia. Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o załączone przez Wykonawcę do oferty oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku stosując ocenę zerojedynkową spełnia _ nie spełnia. Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o załączone przez Wykonawcę do oferty oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych oraz wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności zawierający informacje potwierdzające spełnienie warunku dysponowania co najmniej 1 osobą posiadającą wymagane przepisami prawa budowlanego uprawnienia zawodowe do kierowania robotami budowlanymi, która będzie pełnić funkcję kierownika robót budowlanych, posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalcyjnej w zakresie sieci, instalcji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał kadrowy oraz łączne kwalifikacje

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku stosując ocenę zerojedynkową spełnia _ nie spełnia. Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o załączone przez Wykonawcę do oferty oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Zaakceptowanie 21-dniowego terminu płatności w formularzu oferty, opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczeniową nie niższą niż 50 000 zł; informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy w kwocie minimum 50 000,00, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
(1) dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego - w przypadku, gdy Wykonawcy składają wspólną ofertę, (2) stosowne pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje istotne zmiany postanowień umowy w zakresie terminu realizacji zamówienia - w przypadku:
- przedłużenia się postępowania przetargowego
- istotnej, leżącej po stronie Zamawiającego, zwłoki w przekazaniu placu budowy Wykonawcy, o ilość dni opóźnienia,
- wystąpienia takich warunków atmosferycznych, które z względów obiektywnych uniemożliwiają wykonanie robót budowlanych zgodnie z specyfikacją istotnych warunków zamówienia,
- wystąpienia awarii nie zawinionej czynnościami lub nie wynikającej z zaniechania czynności, do których Wykonawca był zobowiązany,
- działań osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia,
- przerwanie realizacji zamówienia w sytuacjach określonych w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami,
- nieprzewidzianych okoliczności formalno-prawnych
- wystąpienia zmiany zakresu robót.
oraz w stosunku do:
- konieczności zmiany kierownika budowy.
- konieczności wprowadzenia zmian wynikających z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub zmiany te są korzystne dla zamawiającego,
- ponadto zmiany terminu wykonania umowy mogą zostać dokonane, jeżeli ich uzasadnieniem są niżej wymienione okoliczności:
- podniesienie sprawności ukończonych robót budowlanych,
- zmiana obowiązujących przepisów,
- podniesienie wydajności urządzeń,
- podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót,
- usprawnienia w trakcie użytkowania obiektu,
- opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać zamawiającemu, personelowi zamawiającego lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez zamawiającego na terenie budowy,
- zaistnienie nieprzewidzianych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych, klimatycznych także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach,
- siła wyższa,
- wystąpienie robót zamiennych,
- konieczność udzielenia zamówień dodatkowych,
Ponadto Zamawiający przewiduje istotne zmiany postanowień umowy w zakresie:
- wynagrodzenia brutto, wynikającej ze zmiany stawki podatku VAT od towarów i usług,
- zakresu robót, które w związku z robotami dodatkowymi uległy zmianie.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: http//www.bip2.murowana _ goslina.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego
ul. Mściszewska 10,
62-095 Murowana Goślina,

Data składania wniosków, ofert: 08/09/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego
ul. Mściszewska 10,
62-095 Murowana Goślina, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamawiający nie przewiduje: a)udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 u.p.z.p.; b)zawarcia umowy ramowej; c)rozliczeń w walucie obcej; d)przeprowadzenia aukcji elektronicznej; e)zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty własne związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyniku postępowania. Zamawiający w żadnym przypadku nie odpowiada za koszty poniesione przez Wykonawców w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty. Wykonawcy zobowiązują się nie podnosić jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu względem Zamawiającego, z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 u.p.z.p. f)ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453311100 (Instalowanie kotłów)

Podobne przetargi

362416 / 2011-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
Budowa wewnętrznej instalacji gazowej w budynku użyteczności publicznej - wieża stadionu im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, przy ul. Strzeleckiej 11

74887 / 2014-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zaniemyśl - Zaniemyśl (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
Remont budynków letniskowych z wewnętrzną instalacją gazową na Wyspie Edwarda - pawilon campingowy

293954 / 2011-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
Budowa wewnętrznej instalacji gazowej w budynku użyteczności publicznej - wieża stadionu im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, przy ul. Strzeleckiej 11

429704 / 2013-10-22 - Inny: Zakład Budżetowy Gminy

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
Wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej i centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym przy ul. Przechodniej 4 w Kaliszu

250182 / 2009-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Mosinie - Mosina (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
WYKONANIE INSTALACJI GAZOWEJ i INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA W SWIETLICY W SWIATNIKACH

249562 / 2012-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Strzałkowo - Strzałkowo (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
Budowa kotłowni gazowej z instalacją w budynku szkoły podstawowej w m. Strzałkowo

319198 / 2009-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Mosinie - Mosina (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
WYKONANIE INSTALACJI GAZOWEJ i INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA W SWIETLICY W SWIATNIKACH.

18545 / 2009-01-16 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Kiszkowo - Kiszkowo (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
Budowa sieci gazowej średniego ciśnienia wraz z przyłączami w m. Kiszkowo

250276 / 2009-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Mosinie - Mosina (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
WYKONANIE KOTŁOWNI GAZOWEJ I WYMIANA PALNIKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZAPURACH

297120 / 2009-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Mosinie - Mosina (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
WYKONANIE KOTŁOWNI GAZOWEJ I WYMIANA PALNIKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZAPURACH.

310653 / 2010-11-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii SP ZOZ - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
Robota budowlana polegająca na wymianie 30 sztuk punktów poboru gazów medycznych wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi oraz przygotowaniu instalacji do eksploatacji na Oddziale Pulmonologiczno-Izolacyjnym z Pododdziałem Paliatywnym.