Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

219526 / 2011-07-27 - / Miejski Ośrodek Kultury (Olsztyn)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-07-20 pod pozycją 209024. Zobacz ogłoszenie 209024 / 2011-07-20 - Inny: instytucja kultury.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 219526

Data publikacji: 2011-07-27

Nazwa: Miejski Ośrodek Kultury

Ulica: ul. Dąbrowszczaków 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Olsztyn

Kod pocztowy: 10-538

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 522 13 50

Numer faxu: 089 522 13 51

Regon: 00067882500000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 209024

Data wydania biuletynu: 2011-07-20

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: III.3.2)

Przed wprowadzeniem zmainy:
III.3.2) Wiedza i doświadczenie:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:

Za Wykonawcę posiadającego niezbędną wiedzę i doświadczenie Zamawiający uzna takiego, który w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykaże się posiadanym doświadczeniem w realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na wykonaniu robót budowlanych wraz z projektowaniem polegających na budowie lub rozbudowie budynku użyteczności publicznej o minimalnej kubaturze 2 500,00 m3, i minimalnej wartości 3 000 000,00 zł brutto wraz z wykonaniem instalacji wewnętrznych elektrycznych, wod. - kan., co, instalacji teletechnicznych wewnętrznych, robót zewnętrznych drogowych, przyłączy sieci zewnętrznych, objętego nadzorem konserwatora zabytków. Wykazane przez Wykonawcę roboty budowlane muszą być zakończone i odebrane przez ich zleceniodawców. W celu potwierdzenia spełniania wyżej wymienionego warunku udziału w postępowaniu należy złożyć wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy - w tym okresie z podaniem daty wykonania, miejsca, opisu przedmiotu i zakresu zamówienia, wartości robót (z uwzględnieniem podatku VAT) oraz zleceniodawców - według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumenty potwierdzające, że roboty wymienione w wykazie zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. ZAMAWIAJĄCY przy sprawdzaniu spełnienia warunku będzie odnosił się do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 75 z dnia 5.06.2002 r. z póź. zm.), gdzie przez pojęcie budynek użyteczności publicznej rozumie się budynek przeznaczony dla administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, opieki zdrowotnej i socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, turystyki, sportu lub telekomunikacji oraz inny ogólnodostępny budynek przeznaczony do wykonania podobnych funkcji, za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy i socjalny. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca załączy do oferty metodą spełnia/nie spełnia.

Po wprowadzeniu zmiany:
III.3.2) Wiedza i doświadczenie:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:

Za Wykonawcę posiadającego niezbędną wiedzę i doświadczenie Zamawiający uzna takiego, który w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykaże się posiadanym doświadczeniem w realizacji jednej roboty budowlanej, której przedmiotem była budowa lub rozbudowa budynku użyteczności publicznej o minimalnej kubaturze 2 500,00 m3, i minimalnej wartości 3 000 000,00 zł brutto wraz z wykonaniem instalacji wewnętrznych elektrycznych, wod. - kan., co, instalacji teletechnicznych wewnętrznych, przyłączy sieci zewnętrznych, objętego nadzorem konserwatora zabytków.
Wykazane przez Wykonawcę roboty budowlane muszą być zakończone i odebrane przez ich zleceniodawców. W celu potwierdzenia spełniania wyżej wymienionego warunku udziału w postępowaniu należy złożyć wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy - w tym okresie z podaniem ich rodzaju i wartości robót (z uwzględnieniem podatku VAT) daty i miejsca wykonania - według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumenty potwierdzające, że roboty wymienione w wykazie zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. ZAMAWIAJĄCY przy sprawdzaniu spełnienia warunku będzie odnosił się do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 75 z dnia 5.06.2002 r. z póź. zm.), gdzie przez pojęcie budynek użyteczności publicznej rozumie się budynek przeznaczony dla administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, opieki zdrowotnej i socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, turystyki, sportu lub telekomunikacji oraz inny ogólnodostępny budynek przeznaczony do wykonania podobnych funkcji, za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy i socjalny. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca załączy do oferty metodą spełnia/nie spełnia.

Miejsce składania: III.3.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:

9) Co najmniej jedną osobą do realizacji prac konserwatorskich - która posiada kwalifikacje w zakresie prowadzenia prac konserwatorskich zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz. U. Nr 150 poz. 1579 z póź. zm.) oraz posiada dwuletnie doświadczenie przy konserwacji cegły, dwuletnie doświadczenie przy konserwacji kamienia i dwuletnie doświadczenie przy konserwacji drewna. 10) Co najmniej jedną osobą do realizacji nadzoru konserwatorskiego - posiadającą uprawnienia do prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich lub badań konserwatorskich, określone w § 7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków ruchomych (Dz. U. 150 poz. 1579), tj. tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki lub wyższych studiów w specjalności w zakresie konserwacji zabytków oraz odbytą co najmniej 12-miesięczna praktyka zawodowa w zakresie konserwacji i badania zabytków po ukończeniu tych studiów lub kwalifikacje uzyskane przed pojawieniem się tego rozporządzenia, określone w jego § 13 oraz: posiada doświadczenie przy nadzorowaniu bądź prowadzeniu prac konserwatorskich na co najmniej jednym obiekcie o konstrukcji szkieletowej albo posiada dwuletnie doświadczenie w pracach konserwatorskich lub nadzorze prac konserwatorskich przy konserwacji cegły oraz dwuletnie doświadczenie w pracach konserwatorskich lub nadzorze prac konserwatorskich przy konserwacji kamienia oraz dwuletnie doświadczenie w pracach konserwatorskich lub nadzorze prac konserwatorskich przy konserwacji drewna. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca załączy do oferty metodą spełnia/nie spełnia.

Po wprowadzeniu zmiany:
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:

9) Co najmniej jedną osobą do realizacji prac konserwatorskich - która posiada kwalifikacje w zakresie prowadzenia prac konserwatorskich zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz. U. Nr 150 poz. 1579 z póź. zm.) oraz posiada dwuletnie doświadczenie przy konserwacji cegły i dwuletnie doświadczenie przy konserwacji drewna. 10) Co najmniej jedną osobą do realizacji nadzoru konserwatorskiego - posiadającą uprawnienia do prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich lub badań konserwatorskich, określone w § 7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków ruchomych (Dz. U. 150 poz. 1579), tj. tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki lub wyższych studiów w specjalności w zakresie konserwacji zabytków oraz odbytą co najmniej 12-miesięczna praktyka zawodowa w zakresie konserwacji i badania zabytków po ukończeniu tych studiów lub kwalifikacje uzyskane przed pojawieniem się tego rozporządzenia, określone w jego § 13 oraz: posiada doświadczenie przy nadzorowaniu bądź prowadzeniu prac konserwatorskich na co najmniej jednym obiekcie o konstrukcji szkieletowej albo posiada dwuletnie doświadczenie w pracach konserwatorskich lub nadzorze prac konserwatorskich przy konserwacji cegły oraz dwuletnie doświadczenie w pracach konserwatorskich lub nadzorze prac konserwatorskich przy konserwacji drewna. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca załączy do oferty metodą spełnia/nie spełnia.

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
04.08.2011 godzina 10:00, miejsce: Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn sekretariat pok. 201.

Po wprowadzeniu zmiany:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
12.08.2011 godzina 10:00, miejsce: Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn sekretariat pok. 201.

Podobne przetargi