Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

184803 / 2013-09-12 - Inny: Państwowa osoba prawna. / Kampinoski Park Narodowy (Izabelin)

Koszenie i odkrzaczanie ekosystemów otwartych w ramach projektu pn. Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu Koszenia i odkrzaczania ekosystemów otwartych w projekcie pn.: Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów .
2. Zamówienie jest realizowane na podstawie uzyskanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pod nazwą: Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów - nr umowy - POIS.05.01.00-00-222/09 (z późn.zm.).
3. Dla każdej powierzchni (kompleksów) sporządzone zostały poglądowe mapy z lokalizacją tych kompleksów (Załączniki od 6.1. do 6.7.) wraz z wskazaniem powierzchni na których będą wykonywane zabiegi. Zdjęcia pokazujące obecny stan kompleksów umieszczone są w Załącznikach 7.1.-7.7.
4. Przedmiot zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) oznaczony jest kodem: CPV: 77200000 - Usługi leśnictwa.
5. Przedstawiony poniżej zakres prac może ulec zmniejszeniu w związku z ewentualnymi złymi warunkami pogodowymi. Za powyższe Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności.
6. Wszelkie utrudnienia przy pracach należy uwzględnić przy kalkulacjach, gdyż żadne współczynniki za utrudnienia nie mogą być później stosowane.
7. Wykonawca, po wykonaniu prac na każdej powierzchni ma obowiązek, przed jej opuszczeniem, uporządkować teren i oczyścić miejsce pracy z wszelkiego typu odpadów oraz pozostałej po zabiegach biomasy. Nie dotyczy to wyznaczonych miejsc do postawienia stogów siana.
8. Biomasa nie może być składowana na innych gruntach będących w użytkowaniu wieczystym Kampinoskiego Parku Narodowego.
9. Na każdej powierzchni po zabiegu wykaszania i odkrzaczania musi zostać usunięta cała biomasa. Nie dotyczy to wyznaczonych miejsc do postawienia stogów siana.
10. Parametry stogów siana: tradycyjny stóg o charakterze mazowieckim, ustawiony na stożynie wystającej ponad kopę. Wymiary: podstawa 4 metry średnicy wysokość 3 metry.
11. Wykaszanie można wykonywać mechanicznie lub ręcznie.
12. Na kompleksach Wiejca i Sowia Wola i stanowiących odpowiednio 4) i 7) część zamówienia, wykaszanie mechaniczne, ze względu na warunki siedliskowe i występowanie cennych gatunków flory i fauny, powinno być wykonane ciągnikiem z napędem na 4 koła. Naruszenie tego zapisu będzie skutkowało natychmiastowym rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy i naliczeniem kary umownej.
13. Na każdej powierzchni bezwzględnie zakazuje się podkrzesywania gałęzi na drzewach. Naruszenie tego zapisu będzie skutkowało natychmiastowym rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy i naliczeniem kary umownej.
14. W przypadku wykaszania mechanicznego nakazuje się stosowanie wykaszania odśrodkowego lub pasowego od jednego brzegu w celu możliwości ucieczki bytujących na łąkach zwierząt.
15. W czasie wykaszania mechanicznego na powierzchni może przebywać jednorazowo 1 ciągnik wykaszający.
16. Wysokość koszenia musi wynosić 10-15 cm nad powierzchnią gruntu.
17. Odkrzaczanie powinno być wykonane ręcznie z użyciem lekkiego sprzętu (pilarki, sekatory, itp.), zakazuje się używania sprzętu ciężkiego. Wycinanie krzewów i drzew powinno odbywać się jak najniżej ziemi, maksymalnie na wysokości 10 cm od poziomu gruntu.
18. Odkrzaczanie musi być prowadzone bezwzględnie w uzgodnieniu z wyznaczonymi pracownikami służby parku narodowego, którzy wyznaczą konkretne krzewy i drzewa do usunięcia. Zakazuje się usuwania drzew i krzewów innych niż wyznaczone. Naruszenie tego zapisu będzie skutkowało natychmiastowym rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy i naliczeniem kary umownej.
19. Przed wejściem na powierzchnię do koszenia bądź odkrzaczania Wykonawca ma bezwzględnie skontaktować się z przedstawicielem Zamawiającego wskazanym w umowie. Naruszenie tego zapisu będzie skutkowało rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy i naliczeniem kary umownej.
20. W trakcie przeprowadzania prac Wykonawca ma obowiązek kontaktować się co 3 dni z przedstawicielem Zamawiającego wskazanym w umowie i przekazywać informacje o postępach prac.
21. Dla poszczególnych kompleksów przeznaczonej do wykaszania podano wartość maksymalną wykaszania - jest to powierzchnia maksymalnego zasięgu wykaszania, uzależniona od potencjału technicznego Wykonawcy i warunków pogodowych oraz siedliskowych. W przypadku, gdy przy danym kompleksie nie podano wartości maksymalnej, Wykonawca ma obowiązek skosić powierzchnie wykazaną przy danym kompleksie.
22. Po zakończeniu zabiegów każda powierzchnia będzie obmierzana w celu wyliczenia przysługującej należności za faktycznie skoszoną lub odkrzaczoną powierzchnię.
23. Zamawiający ze względów administracyjnych, organizacyjnych i praktycznych dokonał podziału zamówienia na 7 części (kompleksów):

1) Kompleks Sieraków (lokalizacja - Załącznik nr 6.1. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.1. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Sieraków;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Izabelin;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Laski;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Sieraków;
Nr działki ewidencyjnej: część działek nr 312/3, 316/3, 318, 314/1, 473;
Nr wydzielenia: 320;
Rodzaj użytków: pastwisko, rola, zadrzewienia i zakrzaczenia;
Powierzchnia do wykoszenia i usunięcia nalotu drzew: 2,20 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 0,15 ha;
Uwagi: kompleks łąk świeżych i wilgotnych z niewielką powierzchnią zalesienia na murawie napiaskowej; ekosystem otwarty między zwartym kompleksem leśnym; w części zachodniej obniżenia z roślinnością szuwarową (na obszarze ok. 0,20 ha); w części północnej i wschodniej kompleksu murawa napiaskowa z nalotem drzew; miejscami przy zadrzewieniach - likwidacja gatunków obcych (nawłoci); pozostawienie uprawy leśnej (na działce 479).

2) Kompleks Aleksandrów (lokalizacja - Załącznik nr 6.2. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.2. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Aleksandrów;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów i Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka i Wiersze;
Nr działki ewidencyjnej: 26, 27 (leśnictwo Dąbrówka) oraz działki nr ew. 49, 50 i 108 (leśnictwo Wiersze);
Nr wydzielenia: 323 (Dąbrówka) oraz 266 i 267 (Wiersze)
Rodzaj użytków: łąka, pastwisko, rola;
Powierzchnia do wykoszenia: 7,30 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty położony w obrębie dwóch obwodów ochronnych (leśnictw) przy drodze wojewódzkiej DW579; łąki świeże, w pobliżu kanału Łasica łąki wilgotne;. Działki w całości do koszenia; pozostawienie bez zabiegów zadrzewień i krzewów oraz powierzchni w obrębie obiektów budowlanych byłego gospodarstwa rolnego na działce nr ew. 27.

3) Kompleks Dąbrówka (lokalizacja - Załącznik nr 6.3. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.3. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Dąbrówka;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka;
Nr działki ewidencyjnej: 38-42, 44, 46-48, 87-90, 98/1, 100, 103;
Nr wydzielenia: 290 i 318;
Rodzaj użytków: łąka, rola;
Powierzchnia maksymalna do wykoszenia: 7,35 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 6,50 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty położony przy drodze wojewódzkiej DW579 między kanałem Ł-9. Siedliska wilgotne i podmokłe z mozaiką płatów turzycowisk, łąk wilgotnych i ziołorośli. Działki do koszenia na zaznaczonym obszarze (Załącznik nr 6.3.); w przypadku dużego uwilgotnienia podłoża, (w obrębie występowania roślinności szuwarowej, trzcin i turzyc na działkach nr ew. 46-48 i 100) możliwość pozostawienia powierzchni nieskoszonych; zakaz usuwania zakrzaczeń i zadrzewień w kompleksie na północ kanału Ł-9. Dopuszcza się koszenie i usuwanie nalotu drzew na działkach leżących po stronie południowej kanału; w miejscach zaznaczonych w Załączniku nr 6.3. należy postawić stogi siana.

4) Kompleks Sowia Wola (lokalizacja - Załącznik nr 6.4. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.4. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Sowia Wola;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka;
Nr działki ewidencyjnej: 4, 16, 17, 18/1, 19, 20, 28/1, 30-37, 50-53, 58, 59;
Nr wydzielenia: 289;
Rodzaj użytków: łąka, zadrzewienia i zakrzewienia;
Powierzchnia maksymalna objęta zabiegami koszenia i odkrzaczania: 4,35 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 3,50 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 1,30 ha;
Uwagi: zarastające łąki położone przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW579 i drogi powiatowej Dąbrówka - Stara Dabrowa - Górki. Cenne płaty łąk trzęślicowych, wąskie długie działki, poprzedzielane pasami zalesień sprzed 20-30 lat. Odkrzaczanie i koszenie w wyznaczonych miejscach zgodnie z Załącznikiem nr 6.4. bezwzględnie przy udziale wyznaczonych pracowników służby parku narodowego; teren podmokły, miejscami występuje woda na powierzchni przy intensywnych opadach; w przypadku dużego uwilgotnienia podłoża (w obrębie występowania roślinności szuwarowej, trzcin i turzyc) możliwość pozostawienia powierzchni nieskoszonych; z uwagi na cenne gatunki fauny koszenie powinno odbywać się ciągnikiem z napędem na 4 koła tak aby znacząco nie niszczyć powierzchni ziemi.

5) Kompleks Górki (lokalizacja - Załącznik nr 6.5. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.5 do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Górki;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Leoncin;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Wilków;
Nr działki ewidencyjnej: 196, 200, 201, 203, 204;
Nr wydzielenia: 332;
Rodzaj użytków: łąka, pastwisko, rola;
Powierzchnia objęta zabiegami koszenia i usuwania nalotu z drzew: 7,60 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 0,40 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty, w obrębie użytkowanych rolniczo łąk świeżych i wilgotnych z niewielkimi kępami zadrzewień i zalesień; w części środkowej kompleksu działka prywatna nr 202 (już wykoszona); pozostawienie na działce nr 196 zadrzewień od strony lasu; we wschodniej i środkowej części działki 200 oraz na działce 201 - murawa napiaskowa z nalotem drzew do usunęcia; z uwagi na duże uwilgotnienie terenu na działce nr ew. 204 - koszenie na obszarze wskazanym w Załączniku nr 6.5.; ustawienie stogów siana w wyznaczonych miejscach.

6) Kompleks Famułki Brochowskie (lokalizacja - Załącznik nr 6.6. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.6. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Famułki Brochowskie;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Brochów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Przyćmień;
Nr działki ewidencyjnej: 216;
Rodzaj użytków: łąka;
Maksymalna powierzchnia objęta zabiegami koszenia: 2,50 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 2,00 ha;
Uwagi: łąka świeża, rozległy ekosystem otwarty, kompleks położony w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru objętym zabiegami koszenia w ramach dzierżaw rolnośrodowiskowych; kompleks w całości do koszenia; miejscami możliwość pozostawienia nieskoszonych powierzchni z uwagi na występowanie wysokich stanów wód gruntowych.

7) Kompleks Wiejca (lokalizacja - Załącznik nr 6.7. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.7. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Wiejca;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Kampinos;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Zamczysko;
Nr działki ewidencyjnej: 2, 3, 5, 172/1;
Nr wydzielenia 359
Rodzaj użytków: łąka;
Powierzchnia maksymalna objęta zabiegami koszenia: 7,00 ha;
Powierzchnia minimalna objęta zabiegami koszenia: 6,50 ha;
Powierzchnia objęta zabiegami odkrzaczania: 0,70 ha;
Uwagi: rozległy kompleks łąk wilgotnych, zmiennowilgotnych i podmokłych, wśród których znajdują się płaty cennych przyrodniczo siedlisk przyrodniczych Natura 2000 - łąk trzęślicowych. Wyłączając najsilniej uwilgotnione i zarośnięte fragmenty do koszenia przeznaczone jest 7,00 ha, przy czym zabieg powinien być poprzedzony odkrzaczaniem na powierzchni zredukowanej ok. 0,70 ha oraz koszeniem inicjującym, z uwagi na znaczne nierówności terenu; usuwanie konkretnych zadrzewień i krzewów bezwzględnie przy obecności wyznaczonego pracownika służby parku narodowego; z uwagi na cenne gatunki flory i fauny koszenie powinno odbywać się ciągnikiem z napędem na 4 koła tak aby nie niszczyć powierzchni ziemi.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 184803

Data publikacji: 2013-09-12

Nazwa: Kampinoski Park Narodowy

Ulica: ul. Tetmajera 38

Numer domu: 38

Miejscowość: Izabelin

Kod pocztowy: 05-080

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 7226001

Numer faxu: 22 7226560

Regon: 14591663700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Państwowa osoba prawna.

Inny rodzaj zamawiającego: Państwowa osoba prawna.

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Koszenie i odkrzaczanie ekosystemów otwartych w ramach projektu pn. Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu Koszenia i odkrzaczania ekosystemów otwartych w projekcie pn.: Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów .
2. Zamówienie jest realizowane na podstawie uzyskanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pod nazwą: Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów - nr umowy - POIS.05.01.00-00-222/09 (z późn.zm.).
3. Dla każdej powierzchni (kompleksów) sporządzone zostały poglądowe mapy z lokalizacją tych kompleksów (Załączniki od 6.1. do 6.7.) wraz z wskazaniem powierzchni na których będą wykonywane zabiegi. Zdjęcia pokazujące obecny stan kompleksów umieszczone są w Załącznikach 7.1.-7.7.
4. Przedmiot zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) oznaczony jest kodem: CPV: 77200000 - Usługi leśnictwa.
5. Przedstawiony poniżej zakres prac może ulec zmniejszeniu w związku z ewentualnymi złymi warunkami pogodowymi. Za powyższe Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności.
6. Wszelkie utrudnienia przy pracach należy uwzględnić przy kalkulacjach, gdyż żadne współczynniki za utrudnienia nie mogą być później stosowane.
7. Wykonawca, po wykonaniu prac na każdej powierzchni ma obowiązek, przed jej opuszczeniem, uporządkować teren i oczyścić miejsce pracy z wszelkiego typu odpadów oraz pozostałej po zabiegach biomasy. Nie dotyczy to wyznaczonych miejsc do postawienia stogów siana.
8. Biomasa nie może być składowana na innych gruntach będących w użytkowaniu wieczystym Kampinoskiego Parku Narodowego.
9. Na każdej powierzchni po zabiegu wykaszania i odkrzaczania musi zostać usunięta cała biomasa. Nie dotyczy to wyznaczonych miejsc do postawienia stogów siana.
10. Parametry stogów siana: tradycyjny stóg o charakterze mazowieckim, ustawiony na stożynie wystającej ponad kopę. Wymiary: podstawa 4 metry średnicy wysokość 3 metry.
11. Wykaszanie można wykonywać mechanicznie lub ręcznie.
12. Na kompleksach Wiejca i Sowia Wola i stanowiących odpowiednio 4) i 7) część zamówienia, wykaszanie mechaniczne, ze względu na warunki siedliskowe i występowanie cennych gatunków flory i fauny, powinno być wykonane ciągnikiem z napędem na 4 koła. Naruszenie tego zapisu będzie skutkowało natychmiastowym rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy i naliczeniem kary umownej.
13. Na każdej powierzchni bezwzględnie zakazuje się podkrzesywania gałęzi na drzewach. Naruszenie tego zapisu będzie skutkowało natychmiastowym rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy i naliczeniem kary umownej.
14. W przypadku wykaszania mechanicznego nakazuje się stosowanie wykaszania odśrodkowego lub pasowego od jednego brzegu w celu możliwości ucieczki bytujących na łąkach zwierząt.
15. W czasie wykaszania mechanicznego na powierzchni może przebywać jednorazowo 1 ciągnik wykaszający.
16. Wysokość koszenia musi wynosić 10-15 cm nad powierzchnią gruntu.
17. Odkrzaczanie powinno być wykonane ręcznie z użyciem lekkiego sprzętu (pilarki, sekatory, itp.), zakazuje się używania sprzętu ciężkiego. Wycinanie krzewów i drzew powinno odbywać się jak najniżej ziemi, maksymalnie na wysokości 10 cm od poziomu gruntu.
18. Odkrzaczanie musi być prowadzone bezwzględnie w uzgodnieniu z wyznaczonymi pracownikami służby parku narodowego, którzy wyznaczą konkretne krzewy i drzewa do usunięcia. Zakazuje się usuwania drzew i krzewów innych niż wyznaczone. Naruszenie tego zapisu będzie skutkowało natychmiastowym rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy i naliczeniem kary umownej.
19. Przed wejściem na powierzchnię do koszenia bądź odkrzaczania Wykonawca ma bezwzględnie skontaktować się z przedstawicielem Zamawiającego wskazanym w umowie. Naruszenie tego zapisu będzie skutkowało rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy i naliczeniem kary umownej.
20. W trakcie przeprowadzania prac Wykonawca ma obowiązek kontaktować się co 3 dni z przedstawicielem Zamawiającego wskazanym w umowie i przekazywać informacje o postępach prac.
21. Dla poszczególnych kompleksów przeznaczonej do wykaszania podano wartość maksymalną wykaszania - jest to powierzchnia maksymalnego zasięgu wykaszania, uzależniona od potencjału technicznego Wykonawcy i warunków pogodowych oraz siedliskowych. W przypadku, gdy przy danym kompleksie nie podano wartości maksymalnej, Wykonawca ma obowiązek skosić powierzchnie wykazaną przy danym kompleksie.
22. Po zakończeniu zabiegów każda powierzchnia będzie obmierzana w celu wyliczenia przysługującej należności za faktycznie skoszoną lub odkrzaczoną powierzchnię.
23. Zamawiający ze względów administracyjnych, organizacyjnych i praktycznych dokonał podziału zamówienia na 7 części (kompleksów):

1) Kompleks Sieraków (lokalizacja - Załącznik nr 6.1. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.1. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Sieraków;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Izabelin;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Laski;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Sieraków;
Nr działki ewidencyjnej: część działek nr 312/3, 316/3, 318, 314/1, 473;
Nr wydzielenia: 320;
Rodzaj użytków: pastwisko, rola, zadrzewienia i zakrzaczenia;
Powierzchnia do wykoszenia i usunięcia nalotu drzew: 2,20 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 0,15 ha;
Uwagi: kompleks łąk świeżych i wilgotnych z niewielką powierzchnią zalesienia na murawie napiaskowej; ekosystem otwarty między zwartym kompleksem leśnym; w części zachodniej obniżenia z roślinnością szuwarową (na obszarze ok. 0,20 ha); w części północnej i wschodniej kompleksu murawa napiaskowa z nalotem drzew; miejscami przy zadrzewieniach - likwidacja gatunków obcych (nawłoci); pozostawienie uprawy leśnej (na działce 479).

2) Kompleks Aleksandrów (lokalizacja - Załącznik nr 6.2. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.2. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Aleksandrów;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów i Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka i Wiersze;
Nr działki ewidencyjnej: 26, 27 (leśnictwo Dąbrówka) oraz działki nr ew. 49, 50 i 108 (leśnictwo Wiersze);
Nr wydzielenia: 323 (Dąbrówka) oraz 266 i 267 (Wiersze)
Rodzaj użytków: łąka, pastwisko, rola;
Powierzchnia do wykoszenia: 7,30 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty położony w obrębie dwóch obwodów ochronnych (leśnictw) przy drodze wojewódzkiej DW579; łąki świeże, w pobliżu kanału Łasica łąki wilgotne;. Działki w całości do koszenia; pozostawienie bez zabiegów zadrzewień i krzewów oraz powierzchni w obrębie obiektów budowlanych byłego gospodarstwa rolnego na działce nr ew. 27.

3) Kompleks Dąbrówka (lokalizacja - Załącznik nr 6.3. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.3. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Dąbrówka;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka;
Nr działki ewidencyjnej: 38-42, 44, 46-48, 87-90, 98/1, 100, 103;
Nr wydzielenia: 290 i 318;
Rodzaj użytków: łąka, rola;
Powierzchnia maksymalna do wykoszenia: 7,35 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 6,50 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty położony przy drodze wojewódzkiej DW579 między kanałem Ł-9. Siedliska wilgotne i podmokłe z mozaiką płatów turzycowisk, łąk wilgotnych i ziołorośli. Działki do koszenia na zaznaczonym obszarze (Załącznik nr 6.3.); w przypadku dużego uwilgotnienia podłoża, (w obrębie występowania roślinności szuwarowej, trzcin i turzyc na działkach nr ew. 46-48 i 100) możliwość pozostawienia powierzchni nieskoszonych; zakaz usuwania zakrzaczeń i zadrzewień w kompleksie na północ kanału Ł-9. Dopuszcza się koszenie i usuwanie nalotu drzew na działkach leżących po stronie południowej kanału; w miejscach zaznaczonych w Załączniku nr 6.3. należy postawić stogi siana.

4) Kompleks Sowia Wola (lokalizacja - Załącznik nr 6.4. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.4. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Sowia Wola;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka;
Nr działki ewidencyjnej: 4, 16, 17, 18/1, 19, 20, 28/1, 30-37, 50-53, 58, 59;
Nr wydzielenia: 289;
Rodzaj użytków: łąka, zadrzewienia i zakrzewienia;
Powierzchnia maksymalna objęta zabiegami koszenia i odkrzaczania: 4,35 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 3,50 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 1,30 ha;
Uwagi: zarastające łąki położone przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW579 i drogi powiatowej Dąbrówka - Stara Dabrowa - Górki. Cenne płaty łąk trzęślicowych, wąskie długie działki, poprzedzielane pasami zalesień sprzed 20-30 lat. Odkrzaczanie i koszenie w wyznaczonych miejscach zgodnie z Załącznikiem nr 6.4. bezwzględnie przy udziale wyznaczonych pracowników służby parku narodowego; teren podmokły, miejscami występuje woda na powierzchni przy intensywnych opadach; w przypadku dużego uwilgotnienia podłoża (w obrębie występowania roślinności szuwarowej, trzcin i turzyc) możliwość pozostawienia powierzchni nieskoszonych; z uwagi na cenne gatunki fauny koszenie powinno odbywać się ciągnikiem z napędem na 4 koła tak aby znacząco nie niszczyć powierzchni ziemi.

5) Kompleks Górki (lokalizacja - Załącznik nr 6.5. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.5 do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Górki;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Leoncin;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Wilków;
Nr działki ewidencyjnej: 196, 200, 201, 203, 204;
Nr wydzielenia: 332;
Rodzaj użytków: łąka, pastwisko, rola;
Powierzchnia objęta zabiegami koszenia i usuwania nalotu z drzew: 7,60 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 0,40 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty, w obrębie użytkowanych rolniczo łąk świeżych i wilgotnych z niewielkimi kępami zadrzewień i zalesień; w części środkowej kompleksu działka prywatna nr 202 (już wykoszona); pozostawienie na działce nr 196 zadrzewień od strony lasu; we wschodniej i środkowej części działki 200 oraz na działce 201 - murawa napiaskowa z nalotem drzew do usunęcia; z uwagi na duże uwilgotnienie terenu na działce nr ew. 204 - koszenie na obszarze wskazanym w Załączniku nr 6.5.; ustawienie stogów siana w wyznaczonych miejscach.

6) Kompleks Famułki Brochowskie (lokalizacja - Załącznik nr 6.6. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.6. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Famułki Brochowskie;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Brochów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Przyćmień;
Nr działki ewidencyjnej: 216;
Rodzaj użytków: łąka;
Maksymalna powierzchnia objęta zabiegami koszenia: 2,50 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 2,00 ha;
Uwagi: łąka świeża, rozległy ekosystem otwarty, kompleks położony w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru objętym zabiegami koszenia w ramach dzierżaw rolnośrodowiskowych; kompleks w całości do koszenia; miejscami możliwość pozostawienia nieskoszonych powierzchni z uwagi na występowanie wysokich stanów wód gruntowych.

7) Kompleks Wiejca (lokalizacja - Załącznik nr 6.7. oraz zdjęcia - Załącznik nr 7.7. do SIWZ)
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Wiejca;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Kampinos;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Zamczysko;
Nr działki ewidencyjnej: 2, 3, 5, 172/1;
Nr wydzielenia 359
Rodzaj użytków: łąka;
Powierzchnia maksymalna objęta zabiegami koszenia: 7,00 ha;
Powierzchnia minimalna objęta zabiegami koszenia: 6,50 ha;
Powierzchnia objęta zabiegami odkrzaczania: 0,70 ha;
Uwagi: rozległy kompleks łąk wilgotnych, zmiennowilgotnych i podmokłych, wśród których znajdują się płaty cennych przyrodniczo siedlisk przyrodniczych Natura 2000 - łąk trzęślicowych. Wyłączając najsilniej uwilgotnione i zarośnięte fragmenty do koszenia przeznaczone jest 7,00 ha, przy czym zabieg powinien być poprzedzony odkrzaczaniem na powierzchni zredukowanej ok. 0,70 ha oraz koszeniem inicjującym, z uwagi na znaczne nierówności terenu; usuwanie konkretnych zadrzewień i krzewów bezwzględnie przy obecności wyznaczonego pracownika służby parku narodowego; z uwagi na cenne gatunki flory i fauny koszenie powinno odbywać się ciągnikiem z napędem na 4 koła tak aby nie niszczyć powierzchni ziemi.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 7

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 26/09/2013

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Kampinoski Park Narodowy,
05-080 Izabelin, ul. Tetmajera 38.

Data składania wniosków, ofert: 20/09/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Kampinoski Park Narodowy,
05-080 Izabelin, ul. Tetmajera 38.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest realizowane na podstawie uzyskanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pod nazwą: Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów - nr umowy - POIS.05.01.00-00-222/09 (z późn.zm.).

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: Kompleks Sieraków

Opis:
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Sieraków;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Izabelin;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Laski;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Sieraków;
Nr działki ewidencyjnej: część działek nr 312/3, 316/3, 318, 314/1, 473;
Nr wydzielenia: 320;
Rodzaj użytków: pastwisko, rola, zadrzewienia i zakrzaczenia;
Powierzchnia do wykoszenia i usunięcia nalotu drzew: 2,20 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 0,15 ha;
Uwagi: kompleks łąk świeżych i wilgotnych z niewielką powierzchnią zalesienia na murawie napiaskowej; ekosystem otwarty między zwartym kompleksem leśnym; w części zachodniej obniżenia z roślinnością szuwarową (na obszarze ok. 0,20 ha); w części północnej i wschodniej kompleksu murawa napiaskowa z nalotem drzew; miejscami przy zadrzewieniach - likwidacja gatunków obcych (nawłoci); pozostawienie uprawy leśnej (na działce 479).

Kody CPV: 772000000

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Kompleks Aleksandrów

Opis:
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Aleksandrów;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów i Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka i Wiersze;
Nr działki ewidencyjnej: 26, 27 (leśnictwo Dąbrówka) oraz działki nr ew. 49, 50 i 108 (leśnictwo Wiersze);
Nr wydzielenia: 323 (Dąbrówka) oraz 266 i 267 (Wiersze)
Rodzaj użytków: łąka, pastwisko, rola;
Powierzchnia do wykoszenia: 7,30 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty położony w obrębie dwóch obwodów ochronnych (leśnictw) przy drodze wojewódzkiej DW579; łąki świeże, w pobliżu kanału Łasica łąki wilgotne;. Działki w całości do koszenia; pozostawienie bez zabiegów zadrzewień i krzewów oraz powierzchni w obrębie obiektów budowlanych byłego gospodarstwa rolnego na działce nr ew. 27.

Kody CPV: 772000000

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: Kompleks Dąbrówka

Opis:
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Dąbrówka;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka;
Nr działki ewidencyjnej: 38-42, 44, 46-48, 87-90, 98/1, 100, 103;
Nr wydzielenia: 290 i 318;
Rodzaj użytków: łąka, rola;
Powierzchnia maksymalna do wykoszenia: 7,35 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 6,50 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty położony przy drodze wojewódzkiej DW579 między kanałem Ł-9. Siedliska wilgotne i podmokłe z mozaiką płatów turzycowisk, łąk wilgotnych i ziołorośli. Działki do koszenia na zaznaczonym obszarze (Załącznik nr 6.3.); w przypadku dużego uwilgotnienia podłoża, (w obrębie występowania roślinności szuwarowej, trzcin i turzyc na działkach nr ew. 46-48 i 100) możliwość pozostawienia powierzchni nieskoszonych; zakaz usuwania zakrzaczeń i zadrzewień w kompleksie na północ kanału Ł-9. Dopuszcza się koszenie i usuwanie nalotu drzew na działkach leżących po stronie południowej kanału; w miejscach zaznaczonych w Załączniku nr 6.3. należy postawić stogi siana.

Kody CPV: 772000000

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa: Kompleks Sowia Wola

Opis:
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Sowia Wola;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Czosnów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Dąbrówka;
Nr działki ewidencyjnej: 4, 16, 17, 18/1, 19, 20, 28/1, 30-37, 50-53, 58, 59;
Nr wydzielenia: 289;
Rodzaj użytków: łąka, zadrzewienia i zakrzewienia;
Powierzchnia maksymalna objęta zabiegami koszenia i odkrzaczania: 4,35 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 3,50 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 1,30 ha;
Uwagi: zarastające łąki położone przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW579 i drogi powiatowej Dąbrówka - Stara Dabrowa - Górki. Cenne płaty łąk trzęślicowych, wąskie długie działki, poprzedzielane pasami zalesień sprzed 20-30 lat. Odkrzaczanie i koszenie w wyznaczonych miejscach zgodnie z Załącznikiem nr 6.4. bezwzględnie przy udziale wyznaczonych pracowników służby parku narodowego; teren podmokły, miejscami występuje woda na powierzchni przy intensywnych opadach; w przypadku dużego uwilgotnienia podłoża (w obrębie występowania roślinności szuwarowej, trzcin i turzyc) możliwość pozostawienia powierzchni nieskoszonych; z uwagi na cenne gatunki fauny koszenie powinno odbywać się ciągnikiem z napędem na 4 koła tak aby znacząco nie niszczyć powierzchni ziemi.

Kody CPV: 772000000

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa: Kompleks Górki

Opis:
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Górki;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Leoncin;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kromnów;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Wilków;
Nr działki ewidencyjnej: 196, 200, 201, 203, 204;
Nr wydzielenia: 332;
Rodzaj użytków: łąka, pastwisko, rola;
Powierzchnia objęta zabiegami koszenia i usuwania nalotu z drzew: 7,60 ha;
Powierzchnia do odkrzaczania: 0,40 ha;
Uwagi: ekosystem otwarty, w obrębie użytkowanych rolniczo łąk świeżych i wilgotnych z niewielkimi kępami zadrzewień i zalesień; w części środkowej kompleksu działka prywatna nr 202 (już wykoszona); pozostawienie na działce nr 196 zadrzewień od strony lasu; we wschodniej i środkowej części działki 200 oraz na działce 201 - murawa napiaskowa z nalotem drzew do usunęcia; z uwagi na duże uwilgotnienie terenu na działce nr ew. 204 - koszenie na obszarze wskazanym w Załączniku nr 6.5.; ustawienie stogów siana w wyznaczonych miejscach.

Kody CPV: 772000000

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa: Kompleks Famułki Brochowskie

Opis:
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Famułki Brochowskie;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Brochów;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Przyćmień;
Nr działki ewidencyjnej: 216;
Rodzaj użytków: łąka;
Maksymalna powierzchnia objęta zabiegami koszenia: 2,50 ha;
Powierzchnia minimalna do wykoszenia: 2,00 ha;
Uwagi: łąka świeża, rozległy ekosystem otwarty, kompleks położony w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru objętym zabiegami koszenia w ramach dzierżaw rolnośrodowiskowych; kompleks w całości do koszenia; miejscami możliwość pozostawienia nieskoszonych powierzchni z uwagi na występowanie wysokich stanów wód gruntowych.

Kody CPV: 772000000

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa: Kompleks Wiejca

Opis:
Obręb ewidencyjny (nazwa wsi): Wiejca;
Jednostka ewidencyjna (nazwa gminy): Kampinos;
Obręb ochronny (nazwa nadleśnictwa): Kampinos;
Obwód ochronny (nazwa leśnictwa): Zamczysko;
Nr działki ewidencyjnej: 2, 3, 5, 172/1;
Nr wydzielenia 359
Rodzaj użytków: łąka;
Powierzchnia maksymalna objęta zabiegami koszenia: 7,00 ha;
Powierzchnia minimalna objęta zabiegami koszenia: 6,50 ha;
Powierzchnia objęta zabiegami odkrzaczania: 0,70 ha;
Uwagi: rozległy kompleks łąk wilgotnych, zmiennowilgotnych i podmokłych, wśród których znajdują się płaty cennych przyrodniczo siedlisk przyrodniczych Natura 2000 - łąk trzęślicowych. Wyłączając najsilniej uwilgotnione i zarośnięte fragmenty do koszenia przeznaczone jest 7,00 ha, przy czym zabieg powinien być poprzedzony odkrzaczaniem na powierzchni zredukowanej ok. 0,70 ha oraz koszeniem inicjującym, z uwagi na znaczne nierówności terenu; usuwanie konkretnych zadrzewień i krzewów bezwzględnie przy obecności wyznaczonego pracownika służby parku narodowego; z uwagi na cenne gatunki flory i fauny koszenie powinno odbywać się ciągnikiem z napędem na 4 koła tak aby nie niszczyć powierzchni ziemi.

Kody CPV: 772000000

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV: 772000000

Podobne przetargi

215403 / 2013-10-16 - Inny: Państwowa osoba prawna.

Kampinoski Park Narodowy - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Koszenia i odkrzaczania ekosystemów otwartych, w ramach projektu pn.: Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów

245144 / 2014-07-22 - Inny: Jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Grójec - Grójec (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie Chojnata - pielęgnacja upraw

228236 / 2014-07-08 - Inny: Jednostka organizacyjna nieposiadajaca osobowosci prawnej

Nadleśnictwo Grójec - Grójec (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Usługi w zakresie gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Grójec zamówienie w zakresie pozyskania i zrywki drewna

248104 / 2015-09-22 - Inny: Państwowa osoba prawna

Kampinoski Park Narodowy - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Wykonanie usług z zakresu wykaszania łąk w ramach projektu LIFE+ Ochrona i renaturyzacja mokradeł obszaru Natura 2000 Puszcza Kampinoska, dalej Kampinoskie Bagna, na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w 2015r.

282100 / 2014-08-25 - Inny: Państwowa Osoba Prawna

Kampinoski Park Narodowy - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Koszenie i odkrzaczanie ekosystemów otwartych w 2014 r. w ramach projektu pn. Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów

230974 / 2015-09-05 - Inny: Państwowa osoba prawna

Kampinoski Park Narodowy - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Wykonanie usług z zakresu wykaszania łąk w ramach projektu LIFE+ Ochrona i renaturyzacja mokradeł obszaru Natura 2000 Puszcza Kampinoska, dalej Kampinoskie Bagna, na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w 2015r

316540 / 2014-09-24 - Inny: Państwowa osoba prawna

Kampinoski Park Narodowy - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Koszenie i odkrzaczanie ekosystemów otwartych w 2014 r. w ramach projektu pn. Ochrona gatunków i siedlisk w Kampinoskim Parku Narodowym - obszarze N2000, poprzez wykup i zagospodarowanie gruntów

219246 / 2015-08-25 - Inny: Państwowa osoba prawna

Kampinoski Park Narodowy - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Wykonanie usług z zakresu wykaszania łąk na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w 2015 r

182490 / 2015-07-20 - Inny: Państwowa osoba prawna

Kampinoski Park Narodowy - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Wykonanie usług z zakresu wykaszania łąk na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w 2015 r.

26356 / 2010-01-29 - Inny: nadleśnictwo

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radziwiłłów - Puszcza Mariańska (mazowieckie)
CPV: 772000000 ()
Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Guzów w 2010r.