Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

44594 / 2013-02-01 - Administracja samorządowa / Gmina Miasteczko Krajeńskie (Miasteczko Krajeńskie)

Przebudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w Grabównie

Opis zamówienia

Świetlica wiejska.
Przebudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w Grabównie polegać ma na dostosowaniu obiektu do dostępu osób niepełnosprawnych oraz do obowiązującego prawa i przepisów szczegółowych. Nie przewiduje się zmian konstrukcyjnych obiektu, wymagających uzyskania pozwolenia na budowę.
W skład świetlicy wchodzą następujące pomieszczenia: holl, sanitariaty, kuchnia z zapleczem, sala główna ze sceną i pomieszczeniem magazynowym.
Na zewnątrz: zadaszone wejście główne ze schodami, zadaszony taras ze schodami zewnętrznymi, podjazd dla niepełnosprawnych, parking.
Szczegółowy opis projektowanych prac:
fundamenty - nie są przewidziane żadne zmiany konstrukcyjne w istniejących fundamentach,
izolacje poziome i pionowe - nie przewiduje się zmian w izolacjach przeciwwilgociowych istniejących fundamentów i ścian,
podłogi i posadzki:
na scenie - podłogę na scenie wraz ze ścianką czołową pozostawić z desek drewnianych, po naprawie miejscowej wycyklinować i polakierować lakierem bezbarwnym,
na sali głównej - drewnianą podłogę na legarach rozebrać, następnie wykonać podkład betonowy grub. 10 cm, izolację poziomą 1 x folia PE, izolacja cieplna z płyt styropianowych podłoga grub. 10 cm, warstwa wyrównawcza zbrojona z zaprawy cementowej grub. 6-7 cm, następnie posadzka z płytek ceramicznych antypoślizgowych 30 x 30 cm metodą kombinowaną wraz z cokolikami o wysokości 15 cm.
w pozostałych pomieszczeniach tj. nr 4,5,6 i7 po zerwaniu istniejącej posadzki wykonać licowanie płytkami ceramicznymi antypoślizgowymi 30 x 30 cm metodą kombinowaną wraz z cokolikami o wysokości 15 cm.
stolarka okienna - okna na sali głównej, scenie i pomieszczeniu magazynowym nr 2 do wymiany. Po demontażu istniejących drewnianych okien, skuciu węgarków, należy zmniejszyć rozmiary okien poprzez wymurowanie filarów o wymiarach 1 x 1½ cegły z cegły pełnej klasy 150 na zaprawie M 15. Okna uchylno-rozwieralne z profili PCV przeszklone o współczynniku k = 1,1.
okna wyposażone w rolety w kasetkach z prowadnicą.
drzwi zewnętrzne drewniane 3 pary do demontażu w ich miejsce zamontować :
drzwi wejściowe z profili PCV, przeszklone, k = 1,1 o wym. 140x305 cm szt.1
drzwi tarasowe z profili PCV, przeszklone, k = 1,1 o wym. 190x203 cm szt. 1 i naświetlem z profili PCV, przeszklone, k = 1,1 o wym. 195x70 cm szt. 1
drzwi stalowe z naświetlem ocieplane, szło k = 1,1 o wym.90x273 cm.
drzwi wewnętrzne - istniejące drzwi wewnętrzne w pom. nr 1,2,5,6, do demontażu w ich miejsce zamontować drzwi płytowe o wym. 90x 200 cm, szt.5, w pomieszczeniu nr 7 wymienić drzwi na płytowe o wym. 80x200 szt. 1
drzwi wejściowe do sali głównej, pom. nr 3 zdemontować i w to miejsce zamontować drzwi dwudzielne z profili PCV, przeszklone o wymiarach 150x225 szt. nie ujęto w przedmiarze.
schody drewniane wewnętrzne przenośne - należy wykonać nowe schody drewniane - wejście na scenę - 2 szt.
tynki i okładziny wewnętrzne - Dotyczy wszystkich pomieszczeń objętych projektem budowlanym w tym ściany i sufity.
Nowe tynki wewnętrzne cementowo-wapienne III kat. Tynki istniejące do naprawy w ilości 15 % powierzchni. Całość tynków wewnętrznych w części podlegającej modernizacji po zagruntowaniu preparatami wzmacniającymi podłoże, wykończyć gładzią gipsową jednowarstwową grub. 3 mm.
w sanitariatach tj. pom. nr 5, 6, 7 ściany oblicować płytkami ściennymi o wymiarach 20x30 cm na pełną wysokość na klej.
w kuchni - po rozbiórce pieca kaflowego należy oblicować ścianę płytkami ściennymi dobierając podobny wzór i kolor.
w sali głównej po ułożeniu powłok malarskich należy zamontować na ścianach zewnętrznych listwy z płyty laminowanej drewnopodobnej o szerokości min. 25 cm ok. 30 mb.
na scenie przy oknach 2szt. należy wykonać zabezpieczenie z rury zamontowanej do ściany poziomo na wysokości ok. 70 -80 cm nad podłogą.
Do nadproża sceny zamontować rurę stalową z uchwytami do zawieszenia kurtyny.
na ścianie szczytowej sali głównej od strony wejścia należy ułożyć na pow. ok. 12,5 m2 obudowany w ramie drewnianej panel korkowy na uprzednio przygotowanym podłożu według technologii i zaleceń producenta, grubość panelu min. 10 mm.
na ścianach sali głównej i sceny wokół ścian zewnętrznych pod sufitem zamontować uchwyty i połączyć je linką stalową o grub. Ok. 1,5 - 2,0 mm z przeznaczeniem do montażu dekoracji
powłoki malarskie wewnętrzne- Dotyczy wszystkich pomieszczeń objętych projektem budowlanym w tym ściany i sufity.
Po zagruntowaniu podłoża preparatami wzmacniającymi podłoże i wykonaniu gładzi gipsowej wykonać dwukrotne malowanie podłoży gipsowych farbami emulsyjnymi.
termoizolacja dachu pokrytego papą- termoizolacja dachu 15 cm styropapa mocowana do istniejącego podłoża dyblami. Na krawędzi dachu ułożyć mocowaną do podłoża podwalinę z drewna o przekroju 12x14 cm do mocowania uchwytów rynnowych. Wykończenie - druga warstwa papy zgrzewalnej.
termoizolacja ścian i cokołów- Dotyczy ścian zewnętrznych sali głównej, ściany przy tarasie na szerokość tarasu, ścian zaplecza kuchennego
termoizolacja ścian zewnętrznych płytami styropianowymi grub. 12 m w jednej z technologii systemowej, po przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża z ręcznym wykonaniem wyprawy cienkowarstwowej barwionej w masie. Termoizolacja cokołów sali głównej i zaplecza płytami styropianowymi grub. 10 cm i do głębokości 50 cm poniżej gruntu, wykończenie cokołów wyprawą cienkowarstwową żywiczną akrylową mozaikową uwzględnić cokół tarasowy wraz ze schodami oraz cokół wejścia głównego.
opierzenia elementów dachowych- Dotyczy Sali głównej i zaplecza kuchennego. Obróbki i opierzenia wszystkich elementów dachowych wykonać z blachy stalowej ocynkowanej.
rynny i rury spustowe - Dotyczy Sali głównej i zaplecza kuchennego. Rynny półokrągłe o średnicy 12 cm oraz 15 cm z blachy stalowej ocynkowanej. Rury spustowe okrągłe o średnicy 10 oraz 12 cm z blachy stalowej ocynkowanej.
opaska, nawierzchnia tarasu, podjazdu i chodniki - wzdłuż ścian zewnętrznych budynku opaska betonowa o szerokości 60 cm z kostki betonowej o grub. 6 cm ze spadkiem 1,5 % od budynku, nawierzchnia tarasu, podjazdu dla niepełnosprawnych i chodniki z kostki betonowej grub. 6 cm na podsypce cementowo - piaskowej.
podjazd dla niepełnosprawnych - przed wejściem do budynku wykonać podjazd dla osób niepełnosprawnych utwardzony kostką betonową typu polbruk, układanym na chudym betonie B8 grub. 10 cm i warstwą ubitego piasku stabilizowanego cementem o grub. 20 cm. Na podjeździe zamontować balustrady ze stali nierdzewnej z pochwytem podwójnym dla niepełnosprawnych.
taras zewnętrzny - istniejące blaszane pokrycie zadaszenia nad tarasem należy zdemontować , wykonać na istniejącej konstrukcji, po uprzednim wzmocnieniu słupków tarasu i rygla dwoma ceownikami C 120 z zespawaniem łączeń i pomalowaniem, zadaszenie z płyt poliwęglanowych w kolorze bezbarwnym matowym. Nawierzchnia tarasu z kostki betonowej grub. 6 cm na podsypce cementowo - piaskowej. Cokół tarasu wykończyć wyprawą cienkowarstwową żywiczną akrylową mozaikową
wentylacja - przewody wentylacyjne grawitacyjne należy wyprowadzić ponad dach budynku. Wentylację pomieszczeń sanitarnych należy wyposażyć we wspomaganie mechaniczne. Wykonać wentylację grawitacyjną dla wewnętrznej kanalizacji sanitarnej.
ogrzewanie - sala główna ogrzewana jest nagrzewnicą nadmuchową - z istniejącej instalacji. Ogrzewanie pomieszczeń sanitarnych i zaplecza kuchennego grzejnikami z instalacji grzewczej z kotłem na gaz - instalacja istniejąca. Ciepła woda z kotła dwufunkcyjnego gazowego - instalacja istniejąca oraz z przepływowych urządzeń elektrycznych. Uwaga: w ramach modernizacji wymagana jest przebudowa instalacji zimnej wody, cwu, co, i częściowo armatury, opisano w inst. sanitarnych, przed wykonaniem docieplenia ścian należy wykonać przedłużenie rur doprowadzających powietrze i odprowadzających spaliny z nagrzewnicy gazowej.
schody zewnętrzne - wykonanie nowych schodów zewnętrznych tarasowych, odnowienie głównych schodów wejściowych wraz z zadaszeniem, licowanie nawierzchni schodów płytkami antypoślizgowymi - mrozoodpornymi. Cokół murki oporowe schodów wykończyć wyprawą cienkowarstwową żywiczną akrylową mozaikową.
instalacja gazowa - należy wymienić skrzynkę gazową na nową.
instalacja elektryczna - instalacja elektryczna wymaga modernizacji w zakresie wymiany opraw w kuchni, na scenie, w magazynie, wejściu i sali głównej. Modernizacji podlega również tablica licznikowo- bezpiecznikowa. Z uwagi na dość znaczny stopień zużycia wymianie podlegać będzie część instalacji oświetleniowej przewody, osprzęt i gniazd wtykowych przewody, osprzęt.
przed wymianą instalacji oświetleniowej należy zdemontować częściowo a następnie po ułożeniu instalacji zamontować ponownie lub wymienić na nowe płytki podsufitowe.
instalacja sanitarna - obiekt należy wyposażyć w instalację:
ciepłej wody użytkowej z rur tworzywowych PP łączonych metodą zgrzewaną,
zimnej wody użytkowej z rur tworzywowych PP łączonych metodą zgrzewaną,
kanalizację sanitarną z rur PVC,
biały montaż,
pochwyty dla niepełnosprawnych
przeniesienie grzejnika co.
Zagospodarowanie terenu.
W ramach zagospodarowania terenu należy wykonać parking i utwardzenie nawierzchni o powierzchni: 114,85 m2 , podjazd dla niepełnosprawnych o nawierzchni z kostki betonowej. Układ wg projektu zagospodarowania terenu i opisu technicznego. Rozbiórkę istniejącego ogrodzenia wraz z podmurówką.
Ze względu na to, że roboty będą się odbywały w sąsiedztwie terenu sportowo -rekreacyjnego boisko sportowe i plac zabaw Zamawiający ma następujące wymagania:
teren budowy należy zabezpieczyć przed dostępem osób nieupoważnionych w taki sposób aby bezpiecznie można było korzystać co najmniej z placu zabaw.
UWAGA: załączony przedmiar jest materiałem pomocniczym i może nie obejmować niektórych robót wymienionych w SIWZ oraz projekcie budowlanym, oferent zobowiązany jest sporządzić własną kalkulacje robót.
Szczegółowy przedmiot zamówienia jest opisany w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, która stanowi załącznik nr 7 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 44594

Data publikacji: 2013-02-01

Nazwa: Gmina Miasteczko Krajeńskie

Ulica: ul. Dąbrowskiego 16

Numer domu: 16

Miejscowość: Miasteczko Krajeńskie

Kod pocztowy: 89-350

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 067 2873196

Numer faxu: 067 2873197

Regon: 57079145400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w Grabównie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Świetlica wiejska.
Przebudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w Grabównie polegać ma na dostosowaniu obiektu do dostępu osób niepełnosprawnych oraz do obowiązującego prawa i przepisów szczegółowych. Nie przewiduje się zmian konstrukcyjnych obiektu, wymagających uzyskania pozwolenia na budowę.
W skład świetlicy wchodzą następujące pomieszczenia: holl, sanitariaty, kuchnia z zapleczem, sala główna ze sceną i pomieszczeniem magazynowym.
Na zewnątrz: zadaszone wejście główne ze schodami, zadaszony taras ze schodami zewnętrznymi, podjazd dla niepełnosprawnych, parking.
Szczegółowy opis projektowanych prac:
fundamenty - nie są przewidziane żadne zmiany konstrukcyjne w istniejących fundamentach,
izolacje poziome i pionowe - nie przewiduje się zmian w izolacjach przeciwwilgociowych istniejących fundamentów i ścian,
podłogi i posadzki:
na scenie - podłogę na scenie wraz ze ścianką czołową pozostawić z desek drewnianych, po naprawie miejscowej wycyklinować i polakierować lakierem bezbarwnym,
na sali głównej - drewnianą podłogę na legarach rozebrać, następnie wykonać podkład betonowy grub. 10 cm, izolację poziomą 1 x folia PE, izolacja cieplna z płyt styropianowych podłoga grub. 10 cm, warstwa wyrównawcza zbrojona z zaprawy cementowej grub. 6-7 cm, następnie posadzka z płytek ceramicznych antypoślizgowych 30 x 30 cm metodą kombinowaną wraz z cokolikami o wysokości 15 cm.
w pozostałych pomieszczeniach tj. nr 4,5,6 i7 po zerwaniu istniejącej posadzki wykonać licowanie płytkami ceramicznymi antypoślizgowymi 30 x 30 cm metodą kombinowaną wraz z cokolikami o wysokości 15 cm.
stolarka okienna - okna na sali głównej, scenie i pomieszczeniu magazynowym nr 2 do wymiany. Po demontażu istniejących drewnianych okien, skuciu węgarków, należy zmniejszyć rozmiary okien poprzez wymurowanie filarów o wymiarach 1 x 1½ cegły z cegły pełnej klasy 150 na zaprawie M 15. Okna uchylno-rozwieralne z profili PCV przeszklone o współczynniku k = 1,1.
okna wyposażone w rolety w kasetkach z prowadnicą.
drzwi zewnętrzne drewniane 3 pary do demontażu w ich miejsce zamontować :
drzwi wejściowe z profili PCV, przeszklone, k = 1,1 o wym. 140x305 cm szt.1
drzwi tarasowe z profili PCV, przeszklone, k = 1,1 o wym. 190x203 cm szt. 1 i naświetlem z profili PCV, przeszklone, k = 1,1 o wym. 195x70 cm szt. 1
drzwi stalowe z naświetlem ocieplane, szło k = 1,1 o wym.90x273 cm.
drzwi wewnętrzne - istniejące drzwi wewnętrzne w pom. nr 1,2,5,6, do demontażu w ich miejsce zamontować drzwi płytowe o wym. 90x 200 cm, szt.5, w pomieszczeniu nr 7 wymienić drzwi na płytowe o wym. 80x200 szt. 1
drzwi wejściowe do sali głównej, pom. nr 3 zdemontować i w to miejsce zamontować drzwi dwudzielne z profili PCV, przeszklone o wymiarach 150x225 szt. nie ujęto w przedmiarze.
schody drewniane wewnętrzne przenośne - należy wykonać nowe schody drewniane - wejście na scenę - 2 szt.
tynki i okładziny wewnętrzne - Dotyczy wszystkich pomieszczeń objętych projektem budowlanym w tym ściany i sufity.
Nowe tynki wewnętrzne cementowo-wapienne III kat. Tynki istniejące do naprawy w ilości 15 % powierzchni. Całość tynków wewnętrznych w części podlegającej modernizacji po zagruntowaniu preparatami wzmacniającymi podłoże, wykończyć gładzią gipsową jednowarstwową grub. 3 mm.
w sanitariatach tj. pom. nr 5, 6, 7 ściany oblicować płytkami ściennymi o wymiarach 20x30 cm na pełną wysokość na klej.
w kuchni - po rozbiórce pieca kaflowego należy oblicować ścianę płytkami ściennymi dobierając podobny wzór i kolor.
w sali głównej po ułożeniu powłok malarskich należy zamontować na ścianach zewnętrznych listwy z płyty laminowanej drewnopodobnej o szerokości min. 25 cm ok. 30 mb.
na scenie przy oknach 2szt. należy wykonać zabezpieczenie z rury zamontowanej do ściany poziomo na wysokości ok. 70 -80 cm nad podłogą.
Do nadproża sceny zamontować rurę stalową z uchwytami do zawieszenia kurtyny.
na ścianie szczytowej sali głównej od strony wejścia należy ułożyć na pow. ok. 12,5 m2 obudowany w ramie drewnianej panel korkowy na uprzednio przygotowanym podłożu według technologii i zaleceń producenta, grubość panelu min. 10 mm.
na ścianach sali głównej i sceny wokół ścian zewnętrznych pod sufitem zamontować uchwyty i połączyć je linką stalową o grub. Ok. 1,5 - 2,0 mm z przeznaczeniem do montażu dekoracji
powłoki malarskie wewnętrzne- Dotyczy wszystkich pomieszczeń objętych projektem budowlanym w tym ściany i sufity.
Po zagruntowaniu podłoża preparatami wzmacniającymi podłoże i wykonaniu gładzi gipsowej wykonać dwukrotne malowanie podłoży gipsowych farbami emulsyjnymi.
termoizolacja dachu pokrytego papą- termoizolacja dachu 15 cm styropapa mocowana do istniejącego podłoża dyblami. Na krawędzi dachu ułożyć mocowaną do podłoża podwalinę z drewna o przekroju 12x14 cm do mocowania uchwytów rynnowych. Wykończenie - druga warstwa papy zgrzewalnej.
termoizolacja ścian i cokołów- Dotyczy ścian zewnętrznych sali głównej, ściany przy tarasie na szerokość tarasu, ścian zaplecza kuchennego
termoizolacja ścian zewnętrznych płytami styropianowymi grub. 12 m w jednej z technologii systemowej, po przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża z ręcznym wykonaniem wyprawy cienkowarstwowej barwionej w masie. Termoizolacja cokołów sali głównej i zaplecza płytami styropianowymi grub. 10 cm i do głębokości 50 cm poniżej gruntu, wykończenie cokołów wyprawą cienkowarstwową żywiczną akrylową mozaikową uwzględnić cokół tarasowy wraz ze schodami oraz cokół wejścia głównego.
opierzenia elementów dachowych- Dotyczy Sali głównej i zaplecza kuchennego. Obróbki i opierzenia wszystkich elementów dachowych wykonać z blachy stalowej ocynkowanej.
rynny i rury spustowe - Dotyczy Sali głównej i zaplecza kuchennego. Rynny półokrągłe o średnicy 12 cm oraz 15 cm z blachy stalowej ocynkowanej. Rury spustowe okrągłe o średnicy 10 oraz 12 cm z blachy stalowej ocynkowanej.
opaska, nawierzchnia tarasu, podjazdu i chodniki - wzdłuż ścian zewnętrznych budynku opaska betonowa o szerokości 60 cm z kostki betonowej o grub. 6 cm ze spadkiem 1,5 % od budynku, nawierzchnia tarasu, podjazdu dla niepełnosprawnych i chodniki z kostki betonowej grub. 6 cm na podsypce cementowo - piaskowej.
podjazd dla niepełnosprawnych - przed wejściem do budynku wykonać podjazd dla osób niepełnosprawnych utwardzony kostką betonową typu polbruk, układanym na chudym betonie B8 grub. 10 cm i warstwą ubitego piasku stabilizowanego cementem o grub. 20 cm. Na podjeździe zamontować balustrady ze stali nierdzewnej z pochwytem podwójnym dla niepełnosprawnych.
taras zewnętrzny - istniejące blaszane pokrycie zadaszenia nad tarasem należy zdemontować , wykonać na istniejącej konstrukcji, po uprzednim wzmocnieniu słupków tarasu i rygla dwoma ceownikami C 120 z zespawaniem łączeń i pomalowaniem, zadaszenie z płyt poliwęglanowych w kolorze bezbarwnym matowym. Nawierzchnia tarasu z kostki betonowej grub. 6 cm na podsypce cementowo - piaskowej. Cokół tarasu wykończyć wyprawą cienkowarstwową żywiczną akrylową mozaikową
wentylacja - przewody wentylacyjne grawitacyjne należy wyprowadzić ponad dach budynku. Wentylację pomieszczeń sanitarnych należy wyposażyć we wspomaganie mechaniczne. Wykonać wentylację grawitacyjną dla wewnętrznej kanalizacji sanitarnej.
ogrzewanie - sala główna ogrzewana jest nagrzewnicą nadmuchową - z istniejącej instalacji. Ogrzewanie pomieszczeń sanitarnych i zaplecza kuchennego grzejnikami z instalacji grzewczej z kotłem na gaz - instalacja istniejąca. Ciepła woda z kotła dwufunkcyjnego gazowego - instalacja istniejąca oraz z przepływowych urządzeń elektrycznych. Uwaga: w ramach modernizacji wymagana jest przebudowa instalacji zimnej wody, cwu, co, i częściowo armatury, opisano w inst. sanitarnych, przed wykonaniem docieplenia ścian należy wykonać przedłużenie rur doprowadzających powietrze i odprowadzających spaliny z nagrzewnicy gazowej.
schody zewnętrzne - wykonanie nowych schodów zewnętrznych tarasowych, odnowienie głównych schodów wejściowych wraz z zadaszeniem, licowanie nawierzchni schodów płytkami antypoślizgowymi - mrozoodpornymi. Cokół murki oporowe schodów wykończyć wyprawą cienkowarstwową żywiczną akrylową mozaikową.
instalacja gazowa - należy wymienić skrzynkę gazową na nową.
instalacja elektryczna - instalacja elektryczna wymaga modernizacji w zakresie wymiany opraw w kuchni, na scenie, w magazynie, wejściu i sali głównej. Modernizacji podlega również tablica licznikowo- bezpiecznikowa. Z uwagi na dość znaczny stopień zużycia wymianie podlegać będzie część instalacji oświetleniowej przewody, osprzęt i gniazd wtykowych przewody, osprzęt.
przed wymianą instalacji oświetleniowej należy zdemontować częściowo a następnie po ułożeniu instalacji zamontować ponownie lub wymienić na nowe płytki podsufitowe.
instalacja sanitarna - obiekt należy wyposażyć w instalację:
ciepłej wody użytkowej z rur tworzywowych PP łączonych metodą zgrzewaną,
zimnej wody użytkowej z rur tworzywowych PP łączonych metodą zgrzewaną,
kanalizację sanitarną z rur PVC,
biały montaż,
pochwyty dla niepełnosprawnych
przeniesienie grzejnika co.
Zagospodarowanie terenu.
W ramach zagospodarowania terenu należy wykonać parking i utwardzenie nawierzchni o powierzchni: 114,85 m2 , podjazd dla niepełnosprawnych o nawierzchni z kostki betonowej. Układ wg projektu zagospodarowania terenu i opisu technicznego. Rozbiórkę istniejącego ogrodzenia wraz z podmurówką.
Ze względu na to, że roboty będą się odbywały w sąsiedztwie terenu sportowo -rekreacyjnego boisko sportowe i plac zabaw Zamawiający ma następujące wymagania:
teren budowy należy zabezpieczyć przed dostępem osób nieupoważnionych w taki sposób aby bezpiecznie można było korzystać co najmniej z placu zabaw.
UWAGA: załączony przedmiar jest materiałem pomocniczym i może nie obejmować niektórych robót wymienionych w SIWZ oraz projekcie budowlanym, oferent zobowiązany jest sporządzić własną kalkulacje robót.
Szczegółowy przedmiot zamówienia jest opisany w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, która stanowi załącznik nr 7 do SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 7.000,00 zł
Wadium winno być wniesione przed upływem terminu składania ofert w następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy:
pieniądzu, wpłaconym przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego - Bank
Spółdzielczy Białośliwie nr konta: 62 8937 0007 0000 0404 2000 0005
poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym.
gwarancjach bankowych,
gwarancjach ubezpieczeniowych,
poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.
Dowód wniesienia wadium powinien być dołączony do oferty.
Uwaga: W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczeń
oryginału dokumentu wadialnego nie należy trwale łączyć z dokumentami oferty. W dokumenty oferty należy wpiąć kopię, a oryginał złożyć wraz z ofertą np. w kopercie.
Wadium, o którym mowa w ppkt a zostanie uznane za wpłacone w terminie, jedynie pod warunkiem, że pieniądze znajdą się na koncie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, wadium winno być wniesione przez ustanowionego pełnomocnika (lidera) w imieniu wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę.
Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. Gwarancje bankowe,
ubezpieczeniowe, lub poręczenia winny posiadać ważność od dnia składania i otwarcia
ofert.
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Wykonawca, który nie wniesie wadium w formie lub formach, o których mowa w pkt. 24.2. zostanie wykluczony z postępowania.
Zamawiający dokona niezwłocznie zwrotu wadium, jeżeli:
upłynie termin związania ofertą;
zostanie zawarta umowa i wniesione zabezpieczenie należytego wykonania umowy;
Zamawiający unieważni postępowanie, a protesty zostaną ostatecznie rozstrzygnięte
lub upłynie termin ich wnoszenia.
Zamawiający dokona niezwłocznie zwrotu wadium na pisemny wniosek Wykonawcy:który wycofał ofertę przed upływem terminu do składania ofert;
który został wykluczony z postępowania;
którego oferta została odrzucona z innych przyczyn, niż wskazane w pkt. b.
Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawców, którym
zwrócono wadium po ich wykluczeniu z postępowania, lub oferta została odrzucona,
jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność
wykluczenia wykonawcy, lub odrzucenia oferty. W takim przypadku wykonawcy
ponownie wnoszą wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami
wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym jest ono przechowywane,
pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew
pieniędzy na rachunek wskazany przez Wykonawcę.
Wykonawca, którego oferta została wybrana, utraci wadium wraz z odsetkami na rzecz
Zamawiającego w przypadku, gdy:
Wykonawca odmówi podpisania umowy w sprawie niniejszego zamówienia
publicznego na warunkach określonych w ofercie;
Wykonawca nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26, ust.3 upzp nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 upzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, ze wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca winien udokumentować, żę posiada uprawnienia do wykonawstwa określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca winien udokumentować, że wiedzę i doświadczenie.W tym względzie udokumentuje, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie zrealizował z należytą starannością co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, rozbudowie lub modernizacji obiektu użyteczności publicznej, o wartości nie mniejszej niż 300 000 złotych słownie: trzysta tysięcy złotych każda oraz udokumentuje, że wykonał je zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo je ukończył.

Potencjał techniczny:
Wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym wykonania zamówienia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca winien udokumentować, że dysponuje osobami zdolnymi do zrealizowania zamówienia.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował następującą kadrą do zatrudnienia na budowie, posiadającą uprawnienia określone ustawą Prawo budowlane: kierownik budowy, kierownik robót elektrycznych, kierownik robót sanitarnych.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca jest zobowiązany udokumentować, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej wykonanie zamówienia i w tym względzie udokumentuje, że:
dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości nie mniejszej niż 300 000 złotych słownie: trzysta tysięcy złotych,
jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 300 000 zł
Jeżeli Wykonawca będzie polegał na zdolności finansowej innego podmiotu, wówczas do oferty należy załączyć pisemne zobowiązanie tego podmiotu o udostępnieniu środków finansowych Wykonawcy wraz z informacją banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w którym ten podmiot posiada rachunek potwierdzającą spełnienie warunku określonego w pkt. 6.3. ppkt. 1

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony formularz oferty.
Oświadczenie Wykonawcy - osoby fizycznej, że reprezentowana przez niego firma nie jest w stanie upadłości, ani nie otwarto jej likwidacji.
Informacja o ewentualnym zatrudnieniu podwykonawców robót - na formularzu zgodnym z treścią załącznika Nr 5 do SIWZ
zaakceptowany projekt umowy - załacznik nr 6 do SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Miasteczko Krajeńskie (pokójnr 9) ul. Dąbrowskiego 16 89 - 350 Miasteczko Krajeńskie

Data składania wniosków, ofert: 18/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Miasteczko Krajeńskie Biuro Obsługi Klienta (sekretariat pokój nr 14) ul. Dąbrowskiego 16 89 -350 Miasteczko Krajeńskie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przebudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w Grabównie będzie wykonany przy udziale środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania Odnowa i rozwój wsi.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Data zakończenia: 30/06/2013

Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452233009 (Roboty budowlane w zakresie parkingów)

Podobne przetargi

165143 / 2012-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Komunikacji im.Hipolita Cegielskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie robót malarsko-wykładzinowych z częściową wymianą podokienników w salach dydaktycznych nr 30 i 38, klatki schodowej od wysokości II kondygnacji w budynku Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego przy ulicy Fredry 13 w Poznaniu oraz wykonanie robót budowlano-instalacyjnych ścian, sufitów i posadzek stołówki internatu oraz pomieszczeń przy stołówce w budynku Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego przy ul. Czajczej 14 w Poznaniu

158043 / 2011-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa Nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont szatni, portierni i pokoju personelu technicznego w budynku Szkoły Podstawowej nr 66 im. Marii Skłodowskiej-Curie na Os. Przyjaźni 127 w Poznaniu

314968 / 2013-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Naprawa izolacji przerw dylatacyjnych oraz przejść przez IV trybunę Stadionu Miejskiego w Poznaniu

334869 / 2011-12-16 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont konserwatorski wnętrz budynku przy ul. Młyńskiej 1a - na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U.2010.113.759 ze zm.) - zamówienie z wolnej ręki.

117043 / 2015-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Leszno, UrzÄ…d Miasta Leszna - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń bursy międzyszkolnej nr 1 w Lesznie przy ul. Poniatowskiego 11, z przeznaczeniem na pomieszczenia biurowe oraz budowa nowego wejścia do budynku i budowa schodów zewnętrznych z pochylnią dla osób niepełnosprawnych

213056 / 2014-06-25 - Inny: Jednostka Wojskowa

14 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Naprawa i konserwacja budynków nr 18, nr 41 i nr 49 w kompleksie wojskowym w Poznaniu przy ul. Bukowskiej 34

124980 / 2010-05-06 - Inny: SZKOÅ‚A PODSTAWOWA PUBLICZNA

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Bralinie - Bralin (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont elewacji wschodniej budynku Szkoły Podstawowej w Bralinie, w tym docieplenie ściany, przebudowa ścianek oporowych.

107263 / 2009-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzcianka - Trzcianka (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pomieszczeń w budynku Trzcianeckiego Domu Kultury w Trzciance

299560 / 2009-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Dopiewo - Dopiewo (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przebudowa i modernizacja sali konferencyjnej w budynku Urzędu Gminy Dopiewo , przy ul. Leśnej 1c - Zp/341/16/09.

185305 / 2014-08-29 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Okręgowy w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont dachu wraz z obróbkami blacharskimi oraz odnowienie elewacji budynku Sądu Okręgowego w Koninie przy ul. Energetyka 5

296956 / 2009-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Białośliwie reprezentowana przez Wójta Gminy Białośliwie - Białośliwie (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynku siedziby Spotkań Dębowieckich z poszerzeniem funkcji społeczno-kulturalnej i adaptowaniem terenu przyległego na cele rekreacyjne

37694 / 2015-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przebudowa części pomieszczeń (bez archiwum) budynku Sport Hotelu oraz Chwiałka położonego przy ul. Chwiałkowskiego 34 w Poznaniu, w związku ze zmianą sposobu użytkowania na cele biurowe oraz zabezpieczeniem przeciw pożarowym

73643 / 2015-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzcianka - Trzcianka (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Adaptacja pomieszczeń na poddaszu w Urzędzie Miejskim Trzcianki

295345 / 2011-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krobia - Krobia (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
MODERNIZACJA BUDYNKU PRZY UL. POWSTAŃCÓW WLKP. 30 W KROBI - WYMIANA STOLARKI OKIENNEJ I OGRODZENIA

78671 / 2016-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków Nr 1 - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Termomodernizacja budynku Zespołu Żłobka Nr 1 Żłobka Calineczka położonego Os. Pod Lipami 103 w Poznaniu - docieplenie przegród budowlanych zewnętrznych z obróbkami blacharskimi