Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

168302 / 2010-06-15 - Administracja samorządowa / Prezydent Miasta Będzina (Będzin)

Eksploatacja kanalizacji deszczowej i separatorów oraz obsługa przepompowni deszczowych na terenie miasta Będzina

Opis zamówienia

1. Czyszczenie sieci kanalizacji, komór i armatury.
2. Czyszczenie i odmulanie wylotów kanalizacji.
3. Prowadzenie wszelkich działań w zakresie profilaktyki i ochrony miasta przed wodami deszczowymi.
4. Utrzymywanie w stanie stałej drożności i systematyczne oczyszczanie urządzeń odwadniających ulice miasta Będzina, tj. kanałów deszczowych, wpustów ulicznych z udrożnieniem przykanalika (przyłącza) studni rewizyjnych wraz z załadunkiem i wywozem nieczystości
Oczyszczanie jednego wpustu ulicznego polega na: oznakowaniu miejsca robót, zdjęciu kratki ściekowej i oczyszczeniu studzienki, udrożnieniu przykanalika, zebraniu i wywozie zanieczyszczeń, założeniu kratki.
5. Czyszczenie, odmulanie wylotów kanalizacji deszczowej (12 szt.) oraz koszenie trawy, chwastów i samosiewów wokół wylotów.
6. Mechaniczne czyszczenie wpustów deszczowych i przykanalików w pasie drogowym w granicach administracyjnych miasta Będzina.
7. Utrzymanie w dyspozycji i sprawności technicznej samochodu asenizacyjnego i pomp przenośnych do pompowania zalewisk z wód deszczowych i likwidacja skutków podtopień wodami deszczowymi ( czas reakcji 1 h od zgłoszenia, konieczność pełnienia dyżuru całodobowego ).
Zamawiający wymaga lokalizacji bazy sprzętowej w miejscu umożliwiającym podjecie czynności w przypadku wystąpienia konieczności likwidacji skutków podtopień.
Zakres zamówienia dotyczy tylko obiektów i terenów należących do Gminy Będzin i nie obejmuje obiektów i terenów innych właścicieli w tym dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych.
Przedmiotem zamówienia nie jest objęta sieć deszczowa znajdująca się na terenach i obiektach zamkniętych takich jak szkoły, przedszkola, szpitale, zakłady pracy, targowiska, spółdzielnie mieszkaniowe, posesje prywatne itp.
Czyszczenia kanalizacji deszczowej zakres prac:
1. Czyszczenie sieci kanalizacji deszczowej, komór i armatury.
2. Prowadzenie wszelkich działań w zakresie profilaktyki i ochrony miasta przed wodami deszczowymi.
3. Utrzymywanie w stanie stałej drożności i systematyczne oczyszczanie urządzeń odwadniających ulice miasta Będzina, tj. kanałów deszczowych, wpustów ulicznych, z udrożnieniem przykanalika ( przyłącza), studni rewizyjnych wraz z załadunkiem i wywozem nieczystości.
Oczyszczanie jednego wpustu ulicznego polega na: oznakowaniu miejsca robót, zdjęciu kratki ściekowej i oczyszczeniu studzienki, udrożnieniu przykanalika, zebraniu i wywozie zanieczyszczeń, założeniu kratki.
4. Czyszczenie, odmulanie wylotów kanalizacji deszczowej (12 szt.) oraz koszenie trawy, chwastów i samosiewów wokół wylotów.
5. Mechaniczne czyszczenie wpustów deszczowych i przykanalików w pasie drogowym w granicach administracyjnych miasta Będzina.
6. Utrzymanie w dyspozycji i sprawności technicznej samochodu asenizacyjnego i pomp przenośnych do pompowania zalewisk z wód deszczowych i likwidacja skutków podtopień wodami deszczowymi.
Czyszczenie separatorów zakres czynności:
1. Dokładnie usunąć zgromadzone związki ropopochodne oraz wypompować wodę z separatora przy użyciu wozu asenizacyjnego.
2. Wyjąć sekcje lamelowe lub wkład koalescencyjny z separatora oraz wykonać przegląd i czyszczenie (czystą wodą pod ciśnieniem). Czyszczenie należy wykonać w taki sposób, aby zanieczyszczona woda przeszła przez układ oczyszczania ścieków zaolejonych.
3. Usunąć szlam z osadnika.
4. Dokładnie oczyścić poszczególne komory separatora (płukanie wnętrza komór czystą wodą i ponowne opróżnienie separatora).
5. Sprawdzić połączenia i usunąć ewentualne nieszczelności.
6. Umieścić sekcje lamelowe lub wkład koalescencyjny w separatorze.
7. Napełnić separator czystą wodą.
8. Zamknąć separator.
9. W ramach realizacji czyszczenia separatorów należy oczyścić osadniki znajdujące się przed urządzeniem separatora - należy wybrać z nich wszelkie znajdujące się w nich zanieczyszczenia.
10. Sporządzenie dokumentów związanych z konserwacją separatora i odbiorem odpadów niebezpiecznych (wymaganych prawem) i niezwłoczne przekazanie ich Zamawiającemu.
Czynności związane z obsługą przepompowni:
1. Wyczyszczenie pompowni z piasku i zanieczyszczeń.
2. Okresowe sprawdzanie stanu zanieczyszczenia powierzchni ścieku w pompowni i niedopuszczanie do utworzenia stałego kożucha zanieczyszczeń mogącego blokować działanie regulatora poziomu.
3. Okresowe sprawdzenie poprawności działania regulatora poziomu.
4. Sprawdzenie stanu wlotu do pompowni - czy nie jest blokowany przez ciała obce.
5. Nie wolno zanieczyszczeń składować na terenie pompowni.
6. Okresowe sprawdzanie poprawności działania pomp , zgodnie z DTR pomp a zwłaszcza poboru prądu.
7. Okresowe czyszczenie pompowni z zanieczyszczeń stałych osadzających się na dnie pompowni i mogących blokować pompy.
8. Sprawdzenie poprawności pracy układu automatyk.
9. Sprawdzenie stanu liczników pomp.
10. Sprawdzenie czy pompy pracują przemiennie.
11. Sprawdzenie układu pod względem działania systemu alarmowego.
12. Sporządzenie protokołu z przeglądu przepompowni z zakresem wykonanych prac.
Pompownia jest obiektem bezobsługowym tzn. nie wymaga stałej obecności obsługi. Tym nie mniej wymaga dozoru i kontroli co ma wpływ na bezawaryjną pracę i eliminuje możliwość powstawania awarii. Obsługa będzie mieć charakter doraźny. Osoby dokonujące obsługi winny być przeszkolone pod względem ogólnych przepisów BHP oraz w zakresie ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Przystępujący do pracy winni posiadać odzież ochronną i sprzęt ochrony osobistej. Czynności eksploatacyjne wykonywane na zewnątrz pompowni (na terenie) jak montaż i demontaż pomp, powinny być wykonywane przez zespół dwuosobowy. Wszystkie czynności związane z wejściem do pompowni i studzienek kanalizacyjnych lub separatorów, powinny być wykonywane co najmniej w zespołach trzyosobowych z udziałem mistrza (1 osoba pracująca i 2 osoby asekurujące). Przed zejściem do zbiornika-studni należy opróżnić go ze ścieków i przewietrzyć za pomocą wentylatora wywiewnego DAX Ex 160 lub przewoźnego agregatu wentylacyjnego, zapewniającego 10-krotną wymianę powietrza na godzinę. Przewietrzony zbiornik należy sprawdzić na zawartość szkodliwych gazów, za pomocą wykrywacza gazów lub lampki Daryego. W przypadku dokonywania przeglądu , konserwacji, czyszczenia lub remontu pomp itd. urządzenia powinny być wyłączone i skutecznie zabezpieczone przed przypadkowym włączeniem.
Schodzący pracownik musi być wyposażony w szelki z linką i asekurowany z zewnątrz. Powinien posiadać przy sobie urządzenia do wykrywania i sygnalizacji obecności gazu oraz zapaloną lampkę oświetleniową. Dodatkowo powinien posiadać zapasową latarkę kieszonkowa. Do oświetlenia kanałów używać hermetycznie zamkniętych lamp akumulacyjnych o napięciu do 24 V lub latarek kieszonkowych. Używanie otwartego ognia jest zabronione. Wejście do zbiornika pompowni i studzienek winno spełniać formalne wymogi określone w § 57. 2.3. Dz. U. 96. poz .437. i w art. 226 KP. dotyczące oceny ryzyka.
W razie wypadku należy udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwać pogotowie lekarskie.
Wyposażenie obsługi pompowni i kanalizacji wraz z separatorami;
- sprzęt ratunkowy; szelki i liny bezpieczeństwa, lampę bezpieczeństwa do pracy w atmosferze gazów palnych i wybuchowych, maskę z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz lub aparat tlenowy lub aparat powietrzny,
- latarkę kieszonkową,
- drabina typu strażackiego z hakiem o długości sięgającej dna zbiornika pompowni - studni, wprzypadku braku drabiny zamocowanej na stałe lub braku stopni złazowych,
- apteczka z podręcznymi środkami opatrunkowymi, obsługiwana przez przeszkolonego pracownika,
- hełm ochronny.
Obowiązujące przepisy dotyczące BHP przy eksploatacji urządzeń kanalizacyjnych: Rozporządzenie MGPiB z dnia 1.10.1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w
oczyszczalniach ścieków (Dz.U. nr 96 poz.438),
Rozporządzenie MGPiB z dnia 1.10.1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy
eksploatacji, remontach i konserwacji sieci kanalizacyjnej (Dz.U. nr 96 poz. 437).
Rozporządzenie MGPiB z dnia 1.10.1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy
eksploatacji, remontach i konserwacji oczyszczalni ścieków (Dz.U. nr 96 poz. 438).
Kodeks Pracy art. 226.
W przypadku braku konieczności pompowania wody z zalewisk Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia zamiennie prac z pozostałego zakresu zamówienia.
Zamawiający każdorazowo będzie zlecał pisemnie i wskazywał lokalizacje miejsc (separatory, wyloty) wykonywania usług na terenie miasta.
UWAGA!!!
1.Osoby , które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia muszą używać kamizelek z elementami odblaskowymi w kolorze żółtym lub pomarańczowym.
2.Sprzęt mechaniczny oraz pojazdy Wykonawcy muszą być oznakowane z logo firmy.
3.Zamawiający wymaga dysponowania 1 samochodem do odbioru i kontroli prac, który winien być wyposażony w dwa miejsca dla Zamawiającego i jedno miejsce dla Kierownika prac odpowiedzialnego za czynności kontrolne i odbiory prac.
Odbiory prac odbywać się będą po telefonicznym wezwaniu Wykonawcy przez Zamawiającego do stawienia się w Urzędzie Miejskim w Będzinie, celem przeprowadzenia prac odbiorowych. Koszty transportu i koszty związane z czynnościami odbioru i kontroli prac Wykonawca winien wliczyć w cenę oferty.
4.Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu podczas wykonywania prac, o ile będzie to wymagane obowiązującymi przepisami prawa.
5.Wykonawca musi mieć uregulowany stan formalno - prawny w zakresie wytwarzania odpadów w związku z realizacją zamówienia.
6.Wykonawca każdorazowo dołączy do faktury Zamawiającego kopie kart przekazania odpadów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 168302

Data publikacji: 2010-06-15

Nazwa: Prezydent Miasta Będzina

Ulica: ul. 11 Listopada 20

Numer domu: 20

Miejscowość: Będzin

Kod pocztowy: 42-500

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 267-35-16

Numer faxu: (032) 267 62 19

Adres strony internetowej: www.bedzin.pl

Regon: 00051556490000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Eksploatacja kanalizacji deszczowej i separatorów oraz obsługa przepompowni deszczowych na terenie miasta Będzina

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Czyszczenie sieci kanalizacji, komór i armatury.
2. Czyszczenie i odmulanie wylotów kanalizacji.
3. Prowadzenie wszelkich działań w zakresie profilaktyki i ochrony miasta przed wodami deszczowymi.
4. Utrzymywanie w stanie stałej drożności i systematyczne oczyszczanie urządzeń odwadniających ulice miasta Będzina, tj. kanałów deszczowych, wpustów ulicznych z udrożnieniem przykanalika (przyłącza) studni rewizyjnych wraz z załadunkiem i wywozem nieczystości
Oczyszczanie jednego wpustu ulicznego polega na: oznakowaniu miejsca robót, zdjęciu kratki ściekowej i oczyszczeniu studzienki, udrożnieniu przykanalika, zebraniu i wywozie zanieczyszczeń, założeniu kratki.
5. Czyszczenie, odmulanie wylotów kanalizacji deszczowej (12 szt.) oraz koszenie trawy, chwastów i samosiewów wokół wylotów.
6. Mechaniczne czyszczenie wpustów deszczowych i przykanalików w pasie drogowym w granicach administracyjnych miasta Będzina.
7. Utrzymanie w dyspozycji i sprawności technicznej samochodu asenizacyjnego i pomp przenośnych do pompowania zalewisk z wód deszczowych i likwidacja skutków podtopień wodami deszczowymi ( czas reakcji 1 h od zgłoszenia, konieczność pełnienia dyżuru całodobowego ).
Zamawiający wymaga lokalizacji bazy sprzętowej w miejscu umożliwiającym podjecie czynności w przypadku wystąpienia konieczności likwidacji skutków podtopień.
Zakres zamówienia dotyczy tylko obiektów i terenów należących do Gminy Będzin i nie obejmuje obiektów i terenów innych właścicieli w tym dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych.
Przedmiotem zamówienia nie jest objęta sieć deszczowa znajdująca się na terenach i obiektach zamkniętych takich jak szkoły, przedszkola, szpitale, zakłady pracy, targowiska, spółdzielnie mieszkaniowe, posesje prywatne itp.
Czyszczenia kanalizacji deszczowej zakres prac:
1. Czyszczenie sieci kanalizacji deszczowej, komór i armatury.
2. Prowadzenie wszelkich działań w zakresie profilaktyki i ochrony miasta przed wodami deszczowymi.
3. Utrzymywanie w stanie stałej drożności i systematyczne oczyszczanie urządzeń odwadniających ulice miasta Będzina, tj. kanałów deszczowych, wpustów ulicznych, z udrożnieniem przykanalika ( przyłącza), studni rewizyjnych wraz z załadunkiem i wywozem nieczystości.
Oczyszczanie jednego wpustu ulicznego polega na: oznakowaniu miejsca robót, zdjęciu kratki ściekowej i oczyszczeniu studzienki, udrożnieniu przykanalika, zebraniu i wywozie zanieczyszczeń, założeniu kratki.
4. Czyszczenie, odmulanie wylotów kanalizacji deszczowej (12 szt.) oraz koszenie trawy, chwastów i samosiewów wokół wylotów.
5. Mechaniczne czyszczenie wpustów deszczowych i przykanalików w pasie drogowym w granicach administracyjnych miasta Będzina.
6. Utrzymanie w dyspozycji i sprawności technicznej samochodu asenizacyjnego i pomp przenośnych do pompowania zalewisk z wód deszczowych i likwidacja skutków podtopień wodami deszczowymi.
Czyszczenie separatorów zakres czynności:
1. Dokładnie usunąć zgromadzone związki ropopochodne oraz wypompować wodę z separatora przy użyciu wozu asenizacyjnego.
2. Wyjąć sekcje lamelowe lub wkład koalescencyjny z separatora oraz wykonać przegląd i czyszczenie (czystą wodą pod ciśnieniem). Czyszczenie należy wykonać w taki sposób, aby zanieczyszczona woda przeszła przez układ oczyszczania ścieków zaolejonych.
3. Usunąć szlam z osadnika.
4. Dokładnie oczyścić poszczególne komory separatora (płukanie wnętrza komór czystą wodą i ponowne opróżnienie separatora).
5. Sprawdzić połączenia i usunąć ewentualne nieszczelności.
6. Umieścić sekcje lamelowe lub wkład koalescencyjny w separatorze.
7. Napełnić separator czystą wodą.
8. Zamknąć separator.
9. W ramach realizacji czyszczenia separatorów należy oczyścić osadniki znajdujące się przed urządzeniem separatora - należy wybrać z nich wszelkie znajdujące się w nich zanieczyszczenia.
10. Sporządzenie dokumentów związanych z konserwacją separatora i odbiorem odpadów niebezpiecznych (wymaganych prawem) i niezwłoczne przekazanie ich Zamawiającemu.
Czynności związane z obsługą przepompowni:
1. Wyczyszczenie pompowni z piasku i zanieczyszczeń.
2. Okresowe sprawdzanie stanu zanieczyszczenia powierzchni ścieku w pompowni i niedopuszczanie do utworzenia stałego kożucha zanieczyszczeń mogącego blokować działanie regulatora poziomu.
3. Okresowe sprawdzenie poprawności działania regulatora poziomu.
4. Sprawdzenie stanu wlotu do pompowni - czy nie jest blokowany przez ciała obce.
5. Nie wolno zanieczyszczeń składować na terenie pompowni.
6. Okresowe sprawdzanie poprawności działania pomp , zgodnie z DTR pomp a zwłaszcza poboru prądu.
7. Okresowe czyszczenie pompowni z zanieczyszczeń stałych osadzających się na dnie pompowni i mogących blokować pompy.
8. Sprawdzenie poprawności pracy układu automatyk.
9. Sprawdzenie stanu liczników pomp.
10. Sprawdzenie czy pompy pracują przemiennie.
11. Sprawdzenie układu pod względem działania systemu alarmowego.
12. Sporządzenie protokołu z przeglądu przepompowni z zakresem wykonanych prac.
Pompownia jest obiektem bezobsługowym tzn. nie wymaga stałej obecności obsługi. Tym nie mniej wymaga dozoru i kontroli co ma wpływ na bezawaryjną pracę i eliminuje możliwość powstawania awarii. Obsługa będzie mieć charakter doraźny. Osoby dokonujące obsługi winny być przeszkolone pod względem ogólnych przepisów BHP oraz w zakresie ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Przystępujący do pracy winni posiadać odzież ochronną i sprzęt ochrony osobistej. Czynności eksploatacyjne wykonywane na zewnątrz pompowni (na terenie) jak montaż i demontaż pomp, powinny być wykonywane przez zespół dwuosobowy. Wszystkie czynności związane z wejściem do pompowni i studzienek kanalizacyjnych lub separatorów, powinny być wykonywane co najmniej w zespołach trzyosobowych z udziałem mistrza (1 osoba pracująca i 2 osoby asekurujące). Przed zejściem do zbiornika-studni należy opróżnić go ze ścieków i przewietrzyć za pomocą wentylatora wywiewnego DAX Ex 160 lub przewoźnego agregatu wentylacyjnego, zapewniającego 10-krotną wymianę powietrza na godzinę. Przewietrzony zbiornik należy sprawdzić na zawartość szkodliwych gazów, za pomocą wykrywacza gazów lub lampki Daryego. W przypadku dokonywania przeglądu , konserwacji, czyszczenia lub remontu pomp itd. urządzenia powinny być wyłączone i skutecznie zabezpieczone przed przypadkowym włączeniem.
Schodzący pracownik musi być wyposażony w szelki z linką i asekurowany z zewnątrz. Powinien posiadać przy sobie urządzenia do wykrywania i sygnalizacji obecności gazu oraz zapaloną lampkę oświetleniową. Dodatkowo powinien posiadać zapasową latarkę kieszonkowa. Do oświetlenia kanałów używać hermetycznie zamkniętych lamp akumulacyjnych o napięciu do 24 V lub latarek kieszonkowych. Używanie otwartego ognia jest zabronione. Wejście do zbiornika pompowni i studzienek winno spełniać formalne wymogi określone w § 57. 2.3. Dz. U. 96. poz .437. i w art. 226 KP. dotyczące oceny ryzyka.
W razie wypadku należy udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwać pogotowie lekarskie.
Wyposażenie obsługi pompowni i kanalizacji wraz z separatorami;
- sprzęt ratunkowy; szelki i liny bezpieczeństwa, lampę bezpieczeństwa do pracy w atmosferze gazów palnych i wybuchowych, maskę z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz lub aparat tlenowy lub aparat powietrzny,
- latarkę kieszonkową,
- drabina typu strażackiego z hakiem o długości sięgającej dna zbiornika pompowni - studni, wprzypadku braku drabiny zamocowanej na stałe lub braku stopni złazowych,
- apteczka z podręcznymi środkami opatrunkowymi, obsługiwana przez przeszkolonego pracownika,
- hełm ochronny.
Obowiązujące przepisy dotyczące BHP przy eksploatacji urządzeń kanalizacyjnych: Rozporządzenie MGPiB z dnia 1.10.1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w
oczyszczalniach ścieków (Dz.U. nr 96 poz.438),
Rozporządzenie MGPiB z dnia 1.10.1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy
eksploatacji, remontach i konserwacji sieci kanalizacyjnej (Dz.U. nr 96 poz. 437).
Rozporządzenie MGPiB z dnia 1.10.1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy
eksploatacji, remontach i konserwacji oczyszczalni ścieków (Dz.U. nr 96 poz. 438).
Kodeks Pracy art. 226.
W przypadku braku konieczności pompowania wody z zalewisk Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia zamiennie prac z pozostałego zakresu zamówienia.
Zamawiający każdorazowo będzie zlecał pisemnie i wskazywał lokalizacje miejsc (separatory, wyloty) wykonywania usług na terenie miasta.
UWAGA!!!
1.Osoby , które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia muszą używać kamizelek z elementami odblaskowymi w kolorze żółtym lub pomarańczowym.
2.Sprzęt mechaniczny oraz pojazdy Wykonawcy muszą być oznakowane z logo firmy.
3.Zamawiający wymaga dysponowania 1 samochodem do odbioru i kontroli prac, który winien być wyposażony w dwa miejsca dla Zamawiającego i jedno miejsce dla Kierownika prac odpowiedzialnego za czynności kontrolne i odbiory prac.
Odbiory prac odbywać się będą po telefonicznym wezwaniu Wykonawcy przez Zamawiającego do stawienia się w Urzędzie Miejskim w Będzinie, celem przeprowadzenia prac odbiorowych. Koszty transportu i koszty związane z czynnościami odbioru i kontroli prac Wykonawca winien wliczyć w cenę oferty.
4.Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu podczas wykonywania prac, o ile będzie to wymagane obowiązującymi przepisami prawa.
5.Wykonawca musi mieć uregulowany stan formalno - prawny w zakresie wytwarzania odpadów w związku z realizacją zamówienia.
6.Wykonawca każdorazowo dołączy do faktury Zamawiającego kopie kart przekazania odpadów.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego. Zakres zamówień uzupełniających obejmuje powtórzenie tego samego rodzaju zamówień.
90.47.00.00-2 usługi czyszczenia kanałów ściekowych
50.50.00.00-0 usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp, zaworów, zaworów odcinających, pojemników metalowych i maszyn.
1. Czyszczenie sieci kanalizacji, komór i armatury.
2. Czyszczenie i odmulanie wylotów kanalizacji.
3. Prowadzenie wszelkich działań w zakresie profilaktyki i ochrony miasta przed wodami deszczowymi.
4. Utrzymywanie w stanie stałej drożności i systematyczne oczyszczanie urządzeń odwadniających ulice miasta Będzina, tj. kanałów deszczowych, wpustów ulicznych z udrożnieniem przykanalika (przyłącza) studni rewizyjnych wraz z załadunkiem i wywozem nieczystości
Oczyszczanie jednego wpustu ulicznego polega na: oznakowaniu miejsca robót, zdjęciu kratki ściekowej i oczyszczeniu studzienki, udrożnieniu przykanalika, zebraniu i wywozie zanieczyszczeń, założeniu kratki.
5. Czyszczenie, odmulanie wylotów kanalizacji deszczowej (12 szt.) oraz koszenie trawy, chwastów i samosiewów wokół wylotów.
6. Mechaniczne czyszczenie wpustów deszczowych i przykanalików w pasie drogowym w granicach administracyjnych miasta Będzina.
7. Utrzymanie w dyspozycji i sprawności technicznej samochodu asenizacyjnego i pomp przenośnych do pompowania zalewisk z wód deszczowych i likwidacja skutków podtopień wodami deszczowymi ( czas reakcji 1 h od zgłoszenia, konieczność pełnienia dyżuru całodobowego ).

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2010

Informacja na temat wadium:
1.Wykonawca przystępując do udziału w postępowaniu obowiązany jest wnieść wadium w PLN stosownie do art.45 i następne ustawy Prawo zamówień publicznych
( tj. Dz. U z 2007r. Nr 223 poz. 1655 ze zm. ) w wysokości:
-9 000,00zł ( słownie: dziewięć tysięcy złotych 00/100)
2.Wykonawca wnoszący wadium w formie pieniężnej winien przelać je na konto:
ING Bank Śląski S.A O/Będzin nr 44 1050 1142 1000 0023 0074 0087 z dopiskiem Wadium na zadanie: Eksploatacja kanalizacji deszczowej i separatorów oraz obsługa przepompowni deszczowych na terenie miasta Będzina
3.W przypadku wniesienia wadium w formach niepieniężnych, oryginał wadium należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Będzinie Biuro Zamówień Publicznych pok.117 ul. 11 Listopada 20, 42-500 Będzin.
4.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a)pieniądzu, UWAGA! Za termin wniesienia wadium w tej formie uważa się termin wpływu środków pieniężnych na konto Zamawiającego.
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. Zm.).
5.Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego
oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a. ustawy Pzp.
8.Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
9.Zamawiajacy zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono
wadium na podstawie pkt 7 niniejszej części SIWZ , jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp , nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
12.Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże,że posiada aktualne zezwolenia wynikające z przepisów:
- ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2005r. nr 236 poz. 2008 ze zm.) tj. zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Będzin,
- ustawy o odpadach (Dz. U. z 2001r. nr 62 poz. 628 ze zm.) tj. zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów ( kod odpadów 20 03 06).

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże,że wykonał usługi w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie.

Wymaga się wykazania min.1 usługi w zakresie eksploatacji sieci kanalizacyjnych
i/ min. 1 usługi w zakresie eksploatacji przepompowni o wartości łącznej 180 000,00 zł brutto.
Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę.

Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże,że dysponuje narzędziami i urządzeniami technicznymi w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami,
Wymaga się dysponowania:
1 Kamera inspekcyjna do kontroli kanalizacji z zapisem obrazu 1
2 Samochód ciśnieniowy, ssący lub cisnieniowo-ssący do czyszczenia instalacji wód deszczowych z systemem kontroli pracy z obsługą 1
3 Samochód asenizacyjny z obsługą 1
4 Pompa wysokowydajna (wydajność min. 1,5 m3 na min) 2
5 Samochód 10 ton 1
6 Koparko ładowarki 2
7 Przewoźny agregat wentylacyjny 1
8 Detektor gazu 4
9 Mobilny agregat do zasilania przepompowni o mocy min. 50 KW z możliwością podłączenia zasilania w ciągu 1 godz. 1
10 Mobilny agregat do zasilania przepompowni o mocy min. 100 KW z możliwością podłączenia zasilania w ciągu 24 godz. 2
11 Agregat prądotwórczy z najaśnicą 1
12 Tripod zwykły z oprzyrządowaniem 1
13 Tripod ratunkowy z oprzyrządowaniem 1
14 Aparat tlenowy z przeznaczeniem do użytkowania przy eksploatacji sieci kanalizacyjnych 1
15 Samochód dostawczy 1
16 Samochód patrolowy do przeprowadzenia objazdów i kontroli 1

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże,że dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Wymaga się dysponowania:
- min.1 osobą na stanowisko kierownika prac, kierownik prac musi posiadać minimum wykształcenie średnie, posiadać doświadczenie w pracy związanej z realizacją przedmiotu zamówienia i minimum 1 rok jako kierownik prac, ( każda osoba, która będzie zastępować kierownika prac w czasie jego nieobecności musi posiadać ww. kwalifikacje),
- min. 1 osobą posiadającą niezbędne uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno- budowlanej oraz instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych,
-min. 1 osobą posiadającą aktualne zaświadczenie kwalifikacyjne SEP do 1 kV,
- min. 10 osobami pracownikami fizycznymi do realizacji zamówienia,

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wprowadza żadnych szczegółów, ocena spełniania odbędzie się na podstawie złożonego oświadczenia.

Oświadczenie nr 1: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w umowie w przypadkach i na
warunkach jak niżej:
-wystąpienia okoliczności, których Strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
-w przypadku braku konieczności pompowania wody z zalewisk Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia zamiennie prac z pozostałego zakresu zamówienia.
1.1 Zmiana terminu realizacji zamówienia może nastąpić w przypadku opóźnień wynikających z:
-przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego,
-działania siły wyższej ( np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne, zjawiska gospodarcze lub pogodowe) w pełni niezależnej od Stron umowy, mającej bezpośredni wpływ na termin wykonania robót,
-przeszkód technicznych w pełni niezależnych od Stron umowy, mających bezpośredni wpływ na termin wykonania robót,
-wystąpienia okoliczności, których Strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności.
1.2.Zmiana osób uczestniczących w realizacji zamówienia może nastąpić w przypadku:
-utraty uprawnień,
-długotrwałej choroby lub nieobecności,
-ustanie stosunku prawnego łączącego Wykonawcę z ww. osobami.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bedzin.bip.info.pl/index.php?idmp=30&r=r

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Biuro Zamówień Publicznych pok 117
Urząd Miejski w Będzinie
ul. 11 Listopada 20
42-500 Będzin
tel.fax. 32 267 91 34

Data składania wniosków, ofert: 23/06/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Biuro Zamówień Publicznych pok 117
Urząd Miejski w Będzinie
ul. 11 Listopada 20
42-500 Będzin

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
2.Wypełniony czytelnie, podpisany przez Wykonawcę formularz ofertowy .

UWAGA ! Na formularzu ofertowym należy ujawnić wszystkie podmioty składające ofertę wspólną z zaznaczeniem np. konsorcjum.
3. Pełnomocnictwo w sytuacjach, w których uprawnienie do podpisania oferty nie wynika z zapisu we właściwym rejestrze lub ewidencji, w tym wynikające z art. 23 ust.2ustawy Pzp.
4.Zestawienie cen.

Kody CPV:
904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
505000000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji pomp, zaworów, zaworów odcinających, pojemników metalowych i maszyn)

Podobne przetargi

167936 / 2013-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czechowice-Dziedzice - Czechowice-Dziedzice (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
PrzeglÄ…dy stanu technicznego i inwentaryzacja kanalizacji deszczowej. Czyszczenie kanalizacji deszczowej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice

217039 / 2014-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy w Świnnej - Świnna (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Usuwanie skutków powodzi z dnia 31.07.2014r. na terenie Gminy Świnna - etap I - udrożnienie i teleinspekcja sieci kanalizacji sanitarnej.

10726 / 2016-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Awaryjne czyszczenie wpustów deszczowych z przykanalikami, studni rewizyjnych, odwodnienia szczelinowego oraz otwartych cieków odwodnieniowych zabudowanych w drogach gminnych i powiatowych na terenie m. Katowice w 2016r.

41811 / 2011-02-04 - Inny: jednostka budżetowa

Gmina Bytom - Miejski Zarząd Dróg i Mostów - Bytom (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Bieżące utrzymanie studzienek wodościekowych (wpustów ulicznych) wraz z przykanalikami w ulicach na terenie gminy Bytom w 2011 r.

37482 / 2014-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Systematyczne czyszczenie wpustów deszczowych z przykanalikami zabudowanych w drogach gminnych i powiatowych na terenie m. Katowice w 2014r.

417656 / 2010-12-23 - Inny: jednostka budżetowa

Gmina Bytom - Miejski Zarząd Dróg i Mostów - Bytom (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Zamówienie uzupełniające do zamówienia podstawowego pn. Bieżące utrzymanie studzienek wodościekowych (wpustów ulicznych) wraz z przykanalikami w ulicach na terenie Gminy Bytom w 2010r. - II

78036 / 2016-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Żory - Żory (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Bieżące utrzymanie elementów odwodnienia dróg (wpusty deszczowe, studnie, kanały oraz rowy) na terenie Miasta Żory w 2016 roku.

29524 / 2013-01-22 - Inny: samorządowa jednostka budżetowa

Gmina Bytom - Miejski Zarząd Dróg i Mostów - Bytom (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Bieżące utrzymanie studzienek wodościekowych (wpustów ulicznych) z przykanalikami w ulicach na terenia Gminy Bytom w 2013r.

356632 / 2010-11-04 - Inny: jednostka budżetowa

Gmina Bytom - Miejski Zarząd Dróg i Mostów - Bytom (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Bieżące utrzymanie studzienek wodościekowych (wpustów ulicznych) wraz z przykanalikami w ulicach na terenie Gminy Bytom w 2010 r.- III

218237 / 2013-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Bieżące utrzymanie urządzeń odwadniających na terenie miasta Bielska-Białej, w zakresie czyszczenia wpustów ulicznych, kanałów deszczowych itp.,

53548 / 2013-02-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Żory - Żory (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Bieżące utrzymanie i wykonywanie remontów odwodnienia dróg ( wpusty deszczowe, przykanaliki, kanały oraz rowy) na terenie Miasta Żory w 2013 roku

44604 / 2015-03-02 - Inny: samorządowa jednostka budżetowa

Gmina Bytom - Miejski Zarząd Dróg i Mostów - Bytom (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Bieżące utrzymanie studzienek wodościekowych (wpustów ulicznych) z przykanalikami w ulicach na terenie Gminy Bytom w 2015r. (II)

185204 / 2013-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Wykonanie inspekcji kamerą przemysłową wraz z czyszczeniem kanalizacji przy ul. Iłłakowiczówny 17-27c w Katowicach

9736 / 2015-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tychy - Tychy (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Konserwacja oraz utrzymanie sieci kanalizacji deszczowej na terenie Gminy Tychy w roku 2015

530254 / 2012-12-28 - Inny: Podmiot prawa publicznego

Bytomskie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. - Bytom (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Usługi udrażniania kanalizacji za pomocą przenośnego urządzenia przeznaczonego do udrażniania kanalizacji, a w przypadku konieczności użycia urządzenia zainstalowanego na samochodzie - WUKO.

381838 / 2014-11-20 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Część I - Czyszczenie i udrożnienie kolektorów i rowów odprowadzających wody kopalniane na powierzchni dla Zakładu Centralny Zakład Odwadniania Kopalń. Część II - Czyszczenie kolektora zrzutowego wód dołowych na powierzchni (kanał otwarty) Porąbka Klimontów - etap I..

112710 / 2011-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Będzina - Będzin (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Eksploatacja kanalizacji deszczowej i separatorów, obsługa przepompowni deszczowych oraz bieżące czyszczenie rowów na terenie miasta Będzina

307360 / 2015-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tychy - Tychy (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Konserwacja oraz utrzymanie sieci kanalizacji deszczowej na terenie Gminy Tychy w roku 2016

21914 / 2015-01-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Utrzymanie drożności urządzeń odwadniających ulice, w zakresie czyszczenia wpustów ulicznych, kanałów deszczowych itp. na terenie miasta Bielska-Białej

97656 / 2013-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Żory - Żory (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Bieżące utrzymanie i wykonywanie remontów odwodnienia dróg ( wpusty deszczowe, przykanaliki, kanały oraz rowy) na terenie Miasta Żory w 2013 roku

267231 / 2010-09-29 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Budynków Miejskich Sp. z o.o. - Bytom (śląskie)
CPV: 904700002 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych)
Usługi udrażniania kanalizacji za pomocą przenośnego urządzenia przeznaczonego do udrażniania kanalizacji a w przypadku konieczności użycie urządzenia zainstalowanego na samochodzie - WUKO