6470 / 2009-01-20 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał / Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy (Bydgoszcz)
Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej adaptacji budynku położonego w Bydgoszczy przy ul. Okrzei 10, z przeznaczeniem na siedzibę Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej adaptacji budynku położonego w Bydgoszczy przy ul. Okrzei 10, z przeznaczeniem na siedzibę Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy na podstawie szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia. Przy opracowaniu projektu budowlanego i wykonawczego należy dokonać wizji lokalnej i uwzględnić wytyczne uzupełniające znajdujące się w pkt. 2.1.1 - 2.1.10 SIWZ. Projekt powinien zawierać wszystkie niezbędne uzgodnienia w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
Projekt budowlano - wykonawczy powinien zawierać :
Dane ogólne i opis techniczny obiektu - opracowane z uwzględnieniem programu funkcjonalno-użytkowego i wytycznych zawartych w decyzji o warunkach zabudowy, oraz przekazanej dokumentacji budynku.
Inwentaryzację budynku - opracowaną w pierwszym etapie realizacji zadania, na podstawie wizji lokalnej nieruchomości, dokonanych pomiarów oraz na podstawie danych ogólnych.
Koncepcję programowo - przestrzenną - dla planowanych zadań, uwzględniającą funkcje wszystkich pomieszczeń w budynku oraz wszystkich obiektów umiejscowionych na terenie nieruchomości zabudowanej, która jest przedmiotem opracowania. Dopiero tak przygotowana koncepcja, po zatwierdzeniu przez Zamawiającego będzie podstawą do wykonania przedmiotowej dokumentacji projektowej. Koncepcja w trakcie uzgadniania oraz opracowywania może ulegać modyfikacjom do czasu ostatecznego zatwierdzenia jej przez Zamawiającego. Koncepcja powinna być wykonana z uwzględnieniem rozdziału funkcjonalnego pomieszczeń zajmowanych przez Prokuraturę i powinna obejmować: dane ogólne i opis techniczny obiektu, opracowane z uwzględnieniem programu funkcjonalno - użytkowego i wytycznych zawartych w decyzji o warunkach zabudowy. W koncepcji powinien znaleźć się opis zastosowanych rozwiązań technicznych oraz sposobu wykończenia pomieszczeń i zastosowanych materiałów.
Projekt zagospodarowania - z uwzględnieniem całości potrzebnej infrastruktury opracowany na bazie aktualnego (uzyskanego przez Wykonawcę) podkładu geodezyjnego do celów projektowania i decyzji o warunkach zabudowy oraz uwzględniający rozeznanie (dokonane przez Wykonawcę) w zakresie warunków technicznych podłączenia mediów,
Szkice - rozwiązań funkcjonalnych poszczególnych kondygnacji i szkice jego elewacji,
Dokumentację - ustalającą geotechniczne warunki posadowienia obiektu,
Dokumentację projektową - projekty budowlane wykonane na podstawie zatwierdzonej koncepcji z uwzględnieniem ewentualnie zawartych w niej warunków dodatkowych, opracowane w stopniu szczegółowości zgodnym z wymaganiami określonymi w art. 34 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane ( Dz. U. z 2006 r., nr 156, poz. 1184 z późn. zm.) i rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ( Dz. U. z 2003 r., nr 120, poz. 1133 z późn. zm.)wraz z uzyskaniem w imieniu inwestora pozwolenia na budowę, a także:
ewentualne projekty branżowe, jakie mogą być wymagane przez jednostki zobowiązane do uzgodnienia projektu budowlanego,
zbiorcze zestawienie kosztów remontu, obejmujące fazę przygotowania, realizacji, zakupów wyposażenia i wszystkich pozostałych kosztów,
harmonogram ogólny realizacji i harmonogram finansowania.
a) Projekty wykonawcze opracowane będą na podstawie zatwierdzonego w zgłoszeniu lub pozwoleniu na budowę projektu budowlanego i obejmą wszystkie niezbędne dla wykonawstwa elementy dokumentacji tj.:
projekt techniczny architektury zewnętrznej i wewnętrznej wraz ze wszystkimi potrzebnymi do wykonawstwa detalami,
projekt techniczny konstrukcji i umiejscowienia windy wraz z ewentualnie potrzebnymi rysunkami warsztatowymi,
projekt sieci zewnętrznych i przyłączy z uzgodnieniami zapewniającymi dostawy mediów do obiektu (jeśli będzie konieczny),
projekty techniczne poszczególnych instalacji wewnętrznych jeśli będą one wymagały wymiany lub zmiany położenia, tj. m.in.: elektroenergetycznej, wentylacji, wodnej, kanalizacyjnej, grzewczej,
projekt wyjść ewakuacyjnych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami,
projekt parkingu i ogrodzenia terenu,
projekt zieleni i form małej architektury,
projekt aranżacji wnętrz,
przedmiary robót z podziałem na etapy realizacji,
kosztorys inwestorski, z podziałem na etapy realizacji,
ewentualnie potrzebne projekty specjalistyczne.
b) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych zadań obejmującą zbiór wymagań w zakresie sposobu prawidłowego wykonania i odbioru robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia, wymagania w zakresie właściwości zaprojektowanych materiałów itd..
Dokumentacja projektowa powinna być przygotowana w taki sposób, aby umożliwić podział zadania na etapy, z jednoczesną możliwością korzystania ze wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, w wyznaczonych rejonach budynku, gdzie nie będzie prowadzony remont. Etapowość powinna uwzględniać aktualny podział budynku na dwie zasadnicze części: biurową i mieszkalną oraz podział na kondygnacje. Projekt i zaplanowana sekwencja prac remontowych powinna wyróżniać następujące obszary do wykonania w określonej kolejności:
1. remont głównej klatki schodowej części biurowej i dostosowanie jej do wymogów ppoż i BHP, wraz z projektem organizacji tych robót,
2. odświeżenie pomieszczeń III i IV piętra (jeśli będzie to konieczne),
3. remont pomieszczeń na kondygnacjach od parteru do II pietra części biurowej budynku, wraz z projektem organizacji tych robót,
4. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont wnętrza części mieszkalnej budynku,
5. integracja części mieszkalnej z pozostałą częścią budynku,
6. wykonanie windy,
7. wykonanie ocieplenia i elewacji budynku,
8. zagospodarowanie parkingu i ogrodzenie terenu.
Założenia i wymagania
Adaptacja budynku na potrzeby Prokuratury wymagała będzie przeprowadzenia remontu pomieszczeń biurowych w celu dostosowania ich do określonych wymagań i standardu. Istotnym założeniem dla Wykonawcy projektu jest takie zaplanowanie prac by było możliwe zminimalizowanie prac związanych z wyburzaniem lub przenoszeniem ścian działowych i otworów wejściowych.
Zamawiający wymaga również by projekt uwzględniał zachowanie dotychczasowej infrastruktury energetycznej, wodno - kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania chyba, że na etapie inwentaryzacji zostanie zaakcentowana konieczność wymiany jej fragmentów bądź całości.
Budynek posiada w części wykonaną instalację okablowania strukturalnego, ppoż, antywłamaniową oraz CCTV oraz dokumentację projektową na wykonanie wymienionych instalacji w całości budynku. Należy tak zaplanować prace remontowe by nie uległy uszkodzeniu bądź naruszeniu istniejące trakty kablowe wymienionych sieci.
Streszczenie wymagań dotyczących opracowywanej dokumentacji:
Przedmiary robót należy opracować z podziałem na poszczególne: zadania, branże i części obiektu w sposób szczegółowy, tzn. w pozycjach należy umieścić wszystkie składowe obliczeń, ilości poszczególnych robót w rozbiciu na pomieszczenia, kondygnacje i części.
Kosztorysy inwestorskie należy opracować z podziałem na poszczególne zadania, branże, kondygnacje i części obiektu.
W ofercie należy przewidzieć również nakłady na uzyskanie potrzebnych do projektowania planów, pozwolenia na budowę, warunków technicznych, uzgodnień budowlanych, oraz wszystkich innych dokumentów wymaganych na mocy przepisów szczególnych.
Wykonawca w przekazanej dokumentacji umieszcza harmonogram prac remontowych z podziałem na etapy i określa orientacyjny czas ich wykonania, wskazuje również etapy prac, na które wymagane będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.
Aby uzyskać efekt końcowy, który spełniałby pełne oczekiwania Zamawiającego, Wykonawca musi być w ciągłym kontakcie z Zamawiającym. Konsultacje i uzgodnienia co do opracowania koncepcji modernizacji i adaptacji budynku muszą odbywać się u Zamawiającego przynajmniej raz w tygodniu, a w razie konieczności częściej. Na spotkaniach omawiany będzie zakres oraz stan zaawansowania prac, zakres zmian i modyfikacji.
Projekty oraz pozostała dokumentacja muszą zostać omówione z Zamawiającym i zaakceptowane przed protokolarnym odbiorem. Projekty muszą uwzględnić wymagania jakie stawia się tego typu budynkom użyteczności publicznej, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sprawiedliwości, jak również w zakresie dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych na poziomie parteru obiektu, tj. likwidacja barier architektonicznych, podjazdy, przystosowane ubikacje. Dokładny zakres przystosowania budynków dla potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie uzgodniony w czasie opracowywania dokumentacji.
Zamawiający posiada program funkcjonalno - użytkowy. Program ten należy dostosować do istniejących warunków i uwzględnić przy opracowywaniu dokumentacji.
Przedmiary robót, dokumentację oraz kosztorysy Wykonawca dostarcza Zamawiającemu w formie papierowej i na płycie CD w formie elektronicznej.
Dokumentacja techniczna powinna być sporządzona w 5 egzemplarzach, oraz w wersji elektronicznej.
Ogólny opis zakresu prac remontowych, adaptacyjnych i modernizacyjnych
Kompleksowa modernizacja i adaptacja istniejącego budynku obejmuje m. in.:
wykonanie wymiany zużytych elementów drewnianych,
wykonanie nowego pokrycia dachu (jeśli będzie to konieczne) i wykończeń blacharskich,
wymianę zużytej i uszkodzonej stolarki okiennej i drzwiowej,
remont głównej klatki schodowej i dostosowanie jej do wymogów ppoż,
remont pomieszczeń biurowych,
remont pomieszczeń mieszkalnych i ich adaptacja do celów biurowych,
wykonanie prac wykończeniowych posadzek i ścian,
wykonanie pozostałej części sieci logicznej i pozostałych sieci instalacji niskoprądowych,
częściową wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej,
wykonanie windy,
ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji budynku,
w razie konieczności izolacja fundamentów,
projekt zagospodarowania terenu z projektem budowlano - wykonawczym dróg i parkingów,
ogrodzenie terenu.
Projektant zapewnia nadzór autorski, obejmujący następujące obszary:
1. remont głównej klatki schodowej części biurowej i dostosowanie jej do wymogów ppoż i BHP,
2. odświeżenie pomieszczeń III i IV piętra (jeśli będzie to konieczne),
3. remont pomieszczeń na kondygnacjach od parteru do II pietra części biurowej budynku,
4. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont wnętrza części mieszkalnej budynku,
5. integracja części mieszkalnej z pozostałą częścią budynku,
6. wykonanie windy,
7. wykonanie ocieplenia i elewacji budynku,
8. zagospodarowanie parkingu i ogrodzenie terenu,
przy czym, nadzór dla poszczególnego obszaru obejmuje nie więcej niż dwa spotkania robocze.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 6470
Data publikacji: 2009-01-20
Nazwa: Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy
Ulica: ul. Farna 6
Numer domu: 6
Miejscowość: Bydgoszcz
Kod pocztowy: 85-101
Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie
Numer telefonu: 052 3477516
Regon: 00000028200000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej adaptacji budynku położonego w Bydgoszczy przy ul. Okrzei 10, z przeznaczeniem na siedzibę Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej adaptacji budynku położonego w Bydgoszczy przy ul. Okrzei 10, z przeznaczeniem na siedzibę Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy na podstawie szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia. Przy opracowaniu projektu budowlanego i wykonawczego należy dokonać wizji lokalnej i uwzględnić wytyczne uzupełniające znajdujące się w pkt. 2.1.1 - 2.1.10 SIWZ. Projekt powinien zawierać wszystkie niezbędne uzgodnienia w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
Projekt budowlano - wykonawczy powinien zawierać :
Dane ogólne i opis techniczny obiektu - opracowane z uwzględnieniem programu funkcjonalno-użytkowego i wytycznych zawartych w decyzji o warunkach zabudowy, oraz przekazanej dokumentacji budynku.
Inwentaryzację budynku - opracowaną w pierwszym etapie realizacji zadania, na podstawie wizji lokalnej nieruchomości, dokonanych pomiarów oraz na podstawie danych ogólnych.
Koncepcję programowo - przestrzenną - dla planowanych zadań, uwzględniającą funkcje wszystkich pomieszczeń w budynku oraz wszystkich obiektów umiejscowionych na terenie nieruchomości zabudowanej, która jest przedmiotem opracowania. Dopiero tak przygotowana koncepcja, po zatwierdzeniu przez Zamawiającego będzie podstawą do wykonania przedmiotowej dokumentacji projektowej. Koncepcja w trakcie uzgadniania oraz opracowywania może ulegać modyfikacjom do czasu ostatecznego zatwierdzenia jej przez Zamawiającego. Koncepcja powinna być wykonana z uwzględnieniem rozdziału funkcjonalnego pomieszczeń zajmowanych przez Prokuraturę i powinna obejmować: dane ogólne i opis techniczny obiektu, opracowane z uwzględnieniem programu funkcjonalno - użytkowego i wytycznych zawartych w decyzji o warunkach zabudowy. W koncepcji powinien znaleźć się opis zastosowanych rozwiązań technicznych oraz sposobu wykończenia pomieszczeń i zastosowanych materiałów.
Projekt zagospodarowania - z uwzględnieniem całości potrzebnej infrastruktury opracowany na bazie aktualnego (uzyskanego przez Wykonawcę) podkładu geodezyjnego do celów projektowania i decyzji o warunkach zabudowy oraz uwzględniający rozeznanie (dokonane przez Wykonawcę) w zakresie warunków technicznych podłączenia mediów,
Szkice - rozwiązań funkcjonalnych poszczególnych kondygnacji i szkice jego elewacji,
Dokumentację - ustalającą geotechniczne warunki posadowienia obiektu,
Dokumentację projektową - projekty budowlane wykonane na podstawie zatwierdzonej koncepcji z uwzględnieniem ewentualnie zawartych w niej warunków dodatkowych, opracowane w stopniu szczegółowości zgodnym z wymaganiami określonymi w art. 34 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane ( Dz. U. z 2006 r., nr 156, poz. 1184 z późn. zm.) i rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ( Dz. U. z 2003 r., nr 120, poz. 1133 z późn. zm.)wraz z uzyskaniem w imieniu inwestora pozwolenia na budowę, a także:
ewentualne projekty branżowe, jakie mogą być wymagane przez jednostki zobowiązane do uzgodnienia projektu budowlanego,
zbiorcze zestawienie kosztów remontu, obejmujące fazę przygotowania, realizacji, zakupów wyposażenia i wszystkich pozostałych kosztów,
harmonogram ogólny realizacji i harmonogram finansowania.
a) Projekty wykonawcze opracowane będą na podstawie zatwierdzonego w zgłoszeniu lub pozwoleniu na budowę projektu budowlanego i obejmą wszystkie niezbędne dla wykonawstwa elementy dokumentacji tj.:
projekt techniczny architektury zewnętrznej i wewnętrznej wraz ze wszystkimi potrzebnymi do wykonawstwa detalami,
projekt techniczny konstrukcji i umiejscowienia windy wraz z ewentualnie potrzebnymi rysunkami warsztatowymi,
projekt sieci zewnętrznych i przyłączy z uzgodnieniami zapewniającymi dostawy mediów do obiektu (jeśli będzie konieczny),
projekty techniczne poszczególnych instalacji wewnętrznych jeśli będą one wymagały wymiany lub zmiany położenia, tj. m.in.: elektroenergetycznej, wentylacji, wodnej, kanalizacyjnej, grzewczej,
projekt wyjść ewakuacyjnych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami,
projekt parkingu i ogrodzenia terenu,
projekt zieleni i form małej architektury,
projekt aranżacji wnętrz,
przedmiary robót z podziałem na etapy realizacji,
kosztorys inwestorski, z podziałem na etapy realizacji,
ewentualnie potrzebne projekty specjalistyczne.
b) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych zadań obejmującą zbiór wymagań w zakresie sposobu prawidłowego wykonania i odbioru robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia, wymagania w zakresie właściwości zaprojektowanych materiałów itd..
Dokumentacja projektowa powinna być przygotowana w taki sposób, aby umożliwić podział zadania na etapy, z jednoczesną możliwością korzystania ze wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, w wyznaczonych rejonach budynku, gdzie nie będzie prowadzony remont. Etapowość powinna uwzględniać aktualny podział budynku na dwie zasadnicze części: biurową i mieszkalną oraz podział na kondygnacje. Projekt i zaplanowana sekwencja prac remontowych powinna wyróżniać następujące obszary do wykonania w określonej kolejności:
1. remont głównej klatki schodowej części biurowej i dostosowanie jej do wymogów ppoż i BHP, wraz z projektem organizacji tych robót,
2. odświeżenie pomieszczeń III i IV piętra (jeśli będzie to konieczne),
3. remont pomieszczeń na kondygnacjach od parteru do II pietra części biurowej budynku, wraz z projektem organizacji tych robót,
4. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont wnętrza części mieszkalnej budynku,
5. integracja części mieszkalnej z pozostałą częścią budynku,
6. wykonanie windy,
7. wykonanie ocieplenia i elewacji budynku,
8. zagospodarowanie parkingu i ogrodzenie terenu.
Założenia i wymagania
Adaptacja budynku na potrzeby Prokuratury wymagała będzie przeprowadzenia remontu pomieszczeń biurowych w celu dostosowania ich do określonych wymagań i standardu. Istotnym założeniem dla Wykonawcy projektu jest takie zaplanowanie prac by było możliwe zminimalizowanie prac związanych z wyburzaniem lub przenoszeniem ścian działowych i otworów wejściowych.
Zamawiający wymaga również by projekt uwzględniał zachowanie dotychczasowej infrastruktury energetycznej, wodno - kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania chyba, że na etapie inwentaryzacji zostanie zaakcentowana konieczność wymiany jej fragmentów bądź całości.
Budynek posiada w części wykonaną instalację okablowania strukturalnego, ppoż, antywłamaniową oraz CCTV oraz dokumentację projektową na wykonanie wymienionych instalacji w całości budynku. Należy tak zaplanować prace remontowe by nie uległy uszkodzeniu bądź naruszeniu istniejące trakty kablowe wymienionych sieci.
Streszczenie wymagań dotyczących opracowywanej dokumentacji:
Przedmiary robót należy opracować z podziałem na poszczególne: zadania, branże i części obiektu w sposób szczegółowy, tzn. w pozycjach należy umieścić wszystkie składowe obliczeń, ilości poszczególnych robót w rozbiciu na pomieszczenia, kondygnacje i części.
Kosztorysy inwestorskie należy opracować z podziałem na poszczególne zadania, branże, kondygnacje i części obiektu.
W ofercie należy przewidzieć również nakłady na uzyskanie potrzebnych do projektowania planów, pozwolenia na budowę, warunków technicznych, uzgodnień budowlanych, oraz wszystkich innych dokumentów wymaganych na mocy przepisów szczególnych.
Wykonawca w przekazanej dokumentacji umieszcza harmonogram prac remontowych z podziałem na etapy i określa orientacyjny czas ich wykonania, wskazuje również etapy prac, na które wymagane będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.
Aby uzyskać efekt końcowy, który spełniałby pełne oczekiwania Zamawiającego, Wykonawca musi być w ciągłym kontakcie z Zamawiającym. Konsultacje i uzgodnienia co do opracowania koncepcji modernizacji i adaptacji budynku muszą odbywać się u Zamawiającego przynajmniej raz w tygodniu, a w razie konieczności częściej. Na spotkaniach omawiany będzie zakres oraz stan zaawansowania prac, zakres zmian i modyfikacji.
Projekty oraz pozostała dokumentacja muszą zostać omówione z Zamawiającym i zaakceptowane przed protokolarnym odbiorem. Projekty muszą uwzględnić wymagania jakie stawia się tego typu budynkom użyteczności publicznej, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sprawiedliwości, jak również w zakresie dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych na poziomie parteru obiektu, tj. likwidacja barier architektonicznych, podjazdy, przystosowane ubikacje. Dokładny zakres przystosowania budynków dla potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie uzgodniony w czasie opracowywania dokumentacji.
Zamawiający posiada program funkcjonalno - użytkowy. Program ten należy dostosować do istniejących warunków i uwzględnić przy opracowywaniu dokumentacji.
Przedmiary robót, dokumentację oraz kosztorysy Wykonawca dostarcza Zamawiającemu w formie papierowej i na płycie CD w formie elektronicznej.
Dokumentacja techniczna powinna być sporządzona w 5 egzemplarzach, oraz w wersji elektronicznej.
Ogólny opis zakresu prac remontowych, adaptacyjnych i modernizacyjnych
Kompleksowa modernizacja i adaptacja istniejącego budynku obejmuje m. in.:
wykonanie wymiany zużytych elementów drewnianych,
wykonanie nowego pokrycia dachu (jeśli będzie to konieczne) i wykończeń blacharskich,
wymianę zużytej i uszkodzonej stolarki okiennej i drzwiowej,
remont głównej klatki schodowej i dostosowanie jej do wymogów ppoż,
remont pomieszczeń biurowych,
remont pomieszczeń mieszkalnych i ich adaptacja do celów biurowych,
wykonanie prac wykończeniowych posadzek i ścian,
wykonanie pozostałej części sieci logicznej i pozostałych sieci instalacji niskoprądowych,
częściową wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej,
wykonanie windy,
ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji budynku,
w razie konieczności izolacja fundamentów,
projekt zagospodarowania terenu z projektem budowlano - wykonawczym dróg i parkingów,
ogrodzenie terenu.
Projektant zapewnia nadzór autorski, obejmujący następujące obszary:
1. remont głównej klatki schodowej części biurowej i dostosowanie jej do wymogów ppoż i BHP,
2. odświeżenie pomieszczeń III i IV piętra (jeśli będzie to konieczne),
3. remont pomieszczeń na kondygnacjach od parteru do II pietra części biurowej budynku,
4. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont wnętrza części mieszkalnej budynku,
5. integracja części mieszkalnej z pozostałą częścią budynku,
6. wykonanie windy,
7. wykonanie ocieplenia i elewacji budynku,
8. zagospodarowanie parkingu i ogrodzenie terenu,
przy czym, nadzór dla poszczególnego obszaru obejmuje nie więcej niż dwa spotkania robocze.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 3
Informacja na temat wadium: NIE DOTYCZY.
opis_war:
Zgodnie z art. 22 Ustawy, o udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym, a także osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia,
znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia,
nie podlegają wykluczeniu z Postępowania, zgodnie z art. 24 Ustawy.
Zamawiający ustala następujące szczegółowe warunki udziału w Postępowaniu:
W zakresie warunku wskazanego w punkcie 4.1.2 SIWZ wymagane jest posiadanie
niezbędnej wiedzy i doświadczenia w zakresie określonym w opisie
przedmiotu zamówienia. Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie
przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których
mowa w punkcie 5.1.1. SIWZ
W zakresie warunku wskazanego w punkcie 4.1.3 SIWZ ocena spełnienia
warunków szczegółowych nastąpi na podstawie przedstawionych przez
Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w punkcie 5.1.2. SIWZ
W zakresie warunków wskazanych w punkcie 4.1.1 i 4.1.4 SIWZ ocena spełnienia
warunków szczegółowych nastąpi na podstawie przedstawionych przez
Wykonawcę dokumentów, o których mowa w punkcie 5.1.3. SIWZ
inf_osw:
OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY JAKIE POWINNI DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIENIA WARUNKÓW OKREŚLONYCH W PUNKCIE 4 SIWZ
W celu wykazania spełnienia warunków udziału w Postępowaniu, każdy z Wykonawców powinien przedłożyć wraz z ofertą następujące oświadczenia i dokumenty:
Warunki szczegółowe określone w punkcie 4.2.1 SIWZ - wraz z ofertą każdy z Wykonawców powinien złożyć:
a. oświadczenie, że posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym, a także osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia lub pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia - załącznik nr 1 do SIWZ,
b. wykaz wykonanych w okresie ostatnich trzech lat usług, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie - załącznik nr 6 do SIWZ,
Warunki szczegółowe określone w punkcie 4.2.2 SIWZ - wraz z ofertą każdy z Wykonawców powinien złożyć oświadczenie potwierdzające, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia. Jednocześnie do oferty należy załączyć:
- polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie wykonywanej działalności gospodarczej z dowodem zapłaty składki z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia, w okresie trwania umowy, zarówno ubezpieczenia parkingu jak i pojazdów.
Warunki szczegółowe określone w punkcie 4.2.3 SIWZ - do ofert każdy z Wykonawców powinien załączyć:
- aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
- aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
- aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; (dotyczy podmiotów zbiorowych w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 28.10.2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych Dz. U. z 2002 r., nr 197, poz. 1661 z późn. zm.),
- zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące prze upływem terminu składania ofert;
- zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące prze upływem terminu składania ofert.
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: przetargi@bydgoszcz.po.gov.pl
Data składania wniosków, ofert: 30/01/2009
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy, ul. Farna 6, 85 - 101 Bydgoszcz, pokój 303
On: on
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: NIE DOTYCZY.
Kody CPV:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Podobne przetargi
175714 / 2014-05-23 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie programu inwestycji oraz programu funkcjonalno-użytkowego na budowę instalacji i sieci zewnętrznej wod.-kan., c.o. i kanalizacji na terenie kompleksu wojskowego Grupa dla Centrum Szkolenia Logistycznego w Grudziądzu
228476 / 2012-06-29 - Inny: jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
dokumentacja projektowa na wydzielenie pożarowe i oddymianie klatek w budynkach - Sieradz
337232 / 2009-09-29 - Podmiot prawa publicznego
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Dokumentacja projektowa - zadanie 11193
236956 / 2014-07-15 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie programu inwestycji i programu funkcjonalno - użytkowego na przebudowę garażu nr 247 na terenie kompleksu wojskowego w Grupie dla potrzeb Centrum Szkolenia Logistycznego w Grudziądzu.
50288 / 2014-02-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Nabycie zależnych praw autorskich do dokumentacji projektowej związanej z realizacją zadania pn. Budowa obwodnicy Brodnicy w ciągu drogi krajowej nr 15, wykonanej w ramach umowy Nr GDDKiA-O/BY-24/418/100/06 z dnia 07.02.2007 r.
347180 / 2014-10-17 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowościi praawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
opracowanie programu inwestycji i programu funkcjonalno - użytkowego na przebudowę części budynku nr 61 na salę tradycji na terenie kompleksu wojskowego w Grupie
dla potrzeb Centrum Szkolenia Logistycznego w GrudziÄ…dzu
253964 / 2012-07-16 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
opracowania programu inwestycji i dokumentacji projektowej na wydzielenie pożarowe klatek wraz z ich oddymianiem i pozostałymi robotami budowlanymi w budynkach położonych na terenie JW 1551 w Sieradzu
228190 / 2012-06-29 - Inny: jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
dokemntacja projektowa - adaptacja pomieszczeń - Wronowice
35022 / 2015-02-17 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Biuro Finansowo-Inwestycyjne - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej przebudowy pomieszczeń biurowych w budynkach Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.
51182 / 2015-03-09 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Biuro Finansowo-Inwestycyjne - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej termomodernizacji budynku użyteczności publicznej Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu.
346027 / 2008-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
52660 / 2014-02-14 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanieprogramu inwestycji i programu funkcjonalno-użytkowego na przebudowę pomieszczeń użytkowych w budynku nr 29 dla potrzeb Ośrodka Zabezpieczenia Logistycznego Stanowiska Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszcz
52402 / 2012-02-22 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Nadleśnictwo Brodnica - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Usługi projektowania budowlanego i nadzoru inwestorskiego w 2012r.
41328 / 2012-02-10 - Inny: pańśtwowa jesdnostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Nadleśnictwo Brodnica - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Usługi projektowania budowlanego i nadzoru inwestorskiego w 2012 r.
70433 / 2016-06-06 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania terenu kompleksu wojskowego w Tomaszowie Mazowieckim
6635 / 2015-01-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Biuro Finansowo-Inwestycyjne - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej przebudowy pomieszczeń biurowych w budynkach Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
w Bydgoszczy
284170 / 2012-08-03 - Inny: państwoawa jednostka organizacyjna nie posiadajaca osobowosci prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu inwestycji i dokumentacji projektowej na wydzielenie pożarowe klatek wraz z ich oddymianiem i pozostałymi robotami budowlanymi:
Element I - w budynku nr 7 położonym na terenie JW 1551 Sieradz Element II - w budynku nr 9 położonym na terenie JW 1551 Sieradz
234719 / 2008-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Konkurs architektoniczno- rzeźbiarski na wykonanie wariantowej koncepcji pomnika w Miejscu Pamięci Narodowej BARBARKA upamiętniającego pomordowanych Polaków w okresie okupacji
286566 / 2012-08-06 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu inwestycji i dokumentacji projektowej na adaptację pomieszczeń na kancelarię tajną na posterunku radiolatarni dalekiego zasięgu w kompleksie wojskowym Wronowice oraz uzyskanie dokumentów formalno- prawnych na prowadzenie robót budowlanych.
530626 / 2012-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Usługa projektowa
29992 / 2014-01-27 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie programu inwestycji oraz programu funkcjonalno-użytkowego na przygotowanie infrastruktury technicznej
wraz z montażem kontenera socjalno- magazynowego
dla JW 4395 Leźnica Wielka
529894 / 2013-12-20 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie programu inwestycji oraz programu funkcjonalno-użytkowego na przebudowę pomieszczeń użytkowych w budynku nr 29 dla potrzeb Ośrodka Zabezpieczenia Logistycznego Stanowiska Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy