Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

52892 / 2015-03-10 - / Gmina Wieczfnia Kościelna (Wieczfnia Kościelna)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-02-27 pod pozycją 27891. Zobacz ogłoszenie 27891 / 2015-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 52892

Data publikacji: 2015-03-10

Nazwa: Gmina Wieczfnia Kościelna

Ulica: Wieczfnia Kościelna 48

Numer domu: 48

Miejscowość: Wieczfnia Kościelna

Kod pocztowy: 06-513

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 023 6540004

Numer faxu: 023 6540050

Regon: 13037851600000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 27891

Data wydania biuletynu: 2015-02-27

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania: Ochrona wód dorzecza Orzyca poprzez uporządkowanie gospodarki ściekowej w miejscowościach: Wieczfnia Kościelna, Wieczfnia-Kolonia, Kuklin, Windyki, Grzybowo.
2.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie wszelkich wymaganych branż dla zadania Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wieczfnia-Kolonia oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Windyki, Grzybowo i Kuklin wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych.
Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części w sposób następujący:
Część I - Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wieczfnia-Kolonia.
Obiekt zlokalizowano w południowo-wschodniej części działki nr 52 w miejscowości Wieczfnia-Kolonia (nieruchomość jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego). Dla potrzeb właściwego funkcjonowania oczyszczalni ścieków, przewidziane są obiekty towarzyszące i pomocnicze jak: zasilenie w energię elektryczną, doprowadzenie wody, ogrodzenie, droga dojazdowa z nawierzchni bitumicznej (od drogi powiatowej P2306W) i odpływ oczyszczonych ścieków do odbiornika. Lokalizacja oczyszczalni pozwala odprowadzić oczyszczone ścieki poprzez pobliski rów melioracyjny, który wymaga odbudowy na długości ok. 200 m do rzeki Wieczfnianki.
Zamawiający wymaga aby oczyszczalnię zaprojektować w systemie technologicznym analogicznym do innej oczyszczalni ścieków znajdującej się na terenie gminy Wieczfnia Kościelna w miejscowości Grzebsk. W związku z powyższym do opracowania dokumentacji projektowej należy przyjąć założenia takie jak dla w.w obiektu:
1.Oczyszczalnia ścieków Wieczfnia-Kolonia musi gwarantować uzyskanie efektu oczyszczania ścieków zgodnie z wymaganiami dla aglomeracji poniżej 10 tys RLM
2.Docelowa przepustowość oczyszczalni - Qśr/d = 220 m3/d, Qmax/d = 286 m3/d,
3.Możliwość etapowania inwestycji
4.Oczyszczalnia w systemie przepływowym, osadniki wtórne usytuowane w reaktorach wielofunkcyjnych
5.Przykrycie bioreaktora dachem z tworzywa sztucznego,
6.Napowietrzanie drobnopęcherzykowe, każdy dyfuzor zasilany oddzielnym rurociągiem,
7.Sposób zagospodarowania osadów - układ kompleksowo rozwiązujący gospodarkę osadową (stabilizacja osadów, odwadnianie i opcjonalnie wapnowanie osadu nadmiernego).
8.Odporność oczyszczalni na nierównomierność dopływu ścieków
9.Wymagania w zakresie obsługi - pełna automatyka procesu technologicznego, zabezpieczający maksymalnie osiągnięcie wymaganego efektu ekologicznego.
10.Instalacje wewnętrzne: elektryczna, odgromowa, wodociągowa, hydrantów p.poż., c.o., kanalizacyjna.
11.Zagospodarowanie terenu powinno obejmować projekty, wjazdu na posesję, dróg wewnętrznych, chodników, dojść i dojazdów do budynków, miejsc postojowych, zieleni.
12.Przyłącza: elektryczne, wodociągowe, kanalizacji sanitarnej.
13.Badania geotechniczne gruntu.
Procesy technologiczne, napędy maszyn i urządzeń przewiduje się, że będą sterowane za pośrednictwem szafy sterowniczej, wyposażonej w sterownik przemysłowy PLC i oprogramowanie. System sterujący automatycznie rejestruje dane eksploatacyjne oczyszczalni i urządzeń w dłuższych okresach czasu (w tym ilość ścieków oczyszczonych).
Przewiduje się także zastosować pełen system wizualizacji pracy urządzeń i ciągów technologicznych oraz stanów alarmowych z transmisją danych do bazy przyszłego eksploatatora oczyszczalni ścieków.
Wykonawca musi wraz z ofertą przedstawić - wstępną koncepcję techniczno - technologiczną oczyszczalni ścieków, z której będą wynikały podstawowe kubatury technologiczne, reaktory biologiczne, osadniki, zbiornik osadów i inne obiekty towarzyszące na podstawie których będzie można oszacować wartość robót budowlanych, zestawienie wyposażenia technologicznego i technicznego oczyszczalni, z którego wynikać będzie łączna moc zainstalowana, przewidywane zużycie energii elektrycznej, koszty wyposażenia oraz opis proponowanej technologii oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej. Lokalizacja oczyszczalni zgodnie z załącznikiem nr 10 do SIWZ.
Część II - Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Kuklin, Windyki i Grzybowo.
Kanalizacją sanitarną objęto gospodarstwa położone w zwartej części miejscowości: Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Windyki, Grzybowo i Kuklin oraz gospodarstwa kolonijne, dla których można wykonać pompownie domowe wtłaczając ścieki sanitarne do projektowanych rurociągów tłocznych. Projektowane rurociągi przewiduje się układać na działkach prywatnych oraz w pasach drogowych dróg powiatowych i gminnych.
Szacunkowy zakres rzeczowy:
- kanalizacja grawitacyjna PVC 200 mm -11 100 m
- rurociągi tłoczne PE 40-75 mm - 7 650 m
- rurociągi tłoczne PE 90 mm - 2 800 m
- rurociągi tłoczne PE 110 mm - 5 650 m
- rurociągi tłoczne PE 125 mm - 1 400 m
- rurociągi tłoczne PE 140 mm - 1 500 m
- przyłącza kanalizacyjne PVC 160 mm (251 szt.x 20 m/szt) - 5 020 m
- pompownie domowe ø 800 z przyłączami - 54 szt.
- pompownie sieciowe śr. 1200-1500 - 9 szt.
Wielkości powyższe należy traktować jako pomocnicze - zaleca się przeprowadzenie wizji terenowej.
Zaproponowane rozwiązania techniczne muszą uwzględniać możliwość dalszej rozbudowy sieci kanalizacyjnej zgodnie z załącznikiem Nr 1 do SIWZ - wyciąg z Programu ogólnego kanalizacji sanitarnej dla Gminy Wieczfnia Kościelna.
Zamawiający wymaga aby dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą przedmiotu zamówienia podzielić na zadania (pozwolenia na budowę):
Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Wieczfnia-Kolonia
Sieć kanalizacji sanitarnej - Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna
Sieć kanalizacji sanitarnej - Kuklin,
Sieć kanalizacji sanitarnej - Windyki, Grzybowo.
Zakres rzeczowy poszczególnych opracowań zostanie określony przez strony na etapie realizacji zamówienia.
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać-uzyskać:
1. Projekt budowlano - wykonawczy - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego - 5 egz. oddzielnie dla każdej części zadania,
2.Kosztorys inwestorski - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 18 maja 2004 r w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - 3 egz. oddzielnie dla każdej części zadania
3.Przedmiar robót - 4 egz. oddzielnie dla każdej części zadania
4.Specyfikację techniczna wykonania i odbioru robót - 4 egz. oddzielnie dla każdej części zadania,
5. Geologiczne badania podłoża gruntowego pod oczyszczalnię ścieków i sieci kanalizacyjne - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8 maja 2014 r. w sprawie dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej - 4 egz. oddzielnie dla wszystkich części zadania,
6. Projekty organizacji ruchu w przypadku prac drogowych - 4 egz. oddzielnie dla każdej części zadania,
7. Operaty wodnoprawne na odprowadzanie ścieków i przekraczanie ścieków podstawowych - 4 egz.
8. Mapy do celów projektowych w skali 1:500 pod oczyszczalnię, w skali 1:1000 pod sieci kanalizacyjne.
9. Wszelkie wymagane prawem uzgodnienia i decyzje administracyjne niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę w szczególności:
- decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego
- oceny oddziaływania na środowisko (raport),
- wyrysy i wypisy z rejestru gruntów,
10. Pozwolenie na budowę w imieniu Zamawiającego działając na podstawie udzielonego pełnomocnictwa dla każdego zadania.
11. Dokumentację projektowo - kosztorysową - oprócz wersji papierowej w wersji elektronicznej w formie ogólnodostępnej na nośniku danych - CD i zapisane w formacie PDF,
12. W okresie 36 m-cy od daty uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca będzie zobowiązany do aktualizacji dokumentacji kosztorysowej na potrzeby Zamawiającego, po wcześniejszym powiadomieniu (aktualizacja cen, podział kosztorysu na elementy - w przypadku podziału zadania na etapy), bez dodatkowego wynagrodzenia,
Ze względu na skutki prawne jakie mogą wiązać się z naruszeniem przepisu art. 29 ust. 3 Prawo zamówień publicznych, zamawiający wymaga aby w wykonanej dokumentacji (m.in. przedmiary robót, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót) nie znalazły się postanowienia odwołujące się do konkretnych patentów, znaków towarowych lub pochodzenia.
4. Ponadto wykonawca ma obowiązek dostarczyć:
1. Wykaz opracowań dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla całego zadania inwestycyjnego z podaniem nazw wszystkich teczek dokumentacji;
2. Pisemne oświadczenie Wykonawcy, że jest ona wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami i normami oraz zasadami wiedzy technicznej;
3. Pisemne oświadczenie wykonawcy, że wydana zostaje w stanie zupełnym (kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i który jest znany Wykonawcy);
4. Imienny wykaz projektantów, którzy wykonali dokumentację wraz z numerami uprawnień projektowych;
5. Oświadczenie wykonawcy prac projektowych, że dokumentacja projektowa jest własnością Zamawiającego i może nią dysponować stosownie do jej przeznaczenia, w tym do opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
5. Do obowiązków Wykonawcy należy ponadto:
1. Uzgadnianie na bieżąco z Zamawiającym - dokumentacji i rozwiązań projektowych, w tym rozwiązań materiałowych.
2. Przedstawienie Zamawiającemu do zatwierdzenia ostatecznie wykonanej dokumentacji projektowej przed jej złożeniem do właściwego organu wydającego decyzję o pozwoleniu na budowę.
6. Wymagania stawiane Wykonawcy:
1. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia;
2. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy;
3. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy;
4. Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych, numerów fax i adresów e-mail oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia;
7. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia przez Wykonawcę wykonania części zamówienia, podwykonawcom w takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresu), której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.

Po wprowadzeniu zmiany:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania: Ochrona wód dorzecza Orzyca poprzez uporządkowanie gospodarki ściekowej w miejscowościach: Wieczfnia Kościelna, Wieczfnia-Kolonia, Kuklin, Windyki, Grzybowo.
2.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie wszelkich wymaganych branż dla zadania Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wieczfnia-Kolonia oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Windyki, Grzybowo i Kuklin wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych.
Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części w sposób następujący:
Część I - Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wieczfnia-Kolonia.
Obiekt zlokalizowano w południowo-wschodniej części działki nr 52 w miejscowości Wieczfnia-Kolonia (nieruchomość jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego). Dla potrzeb właściwego funkcjonowania oczyszczalni ścieków, przewidziane są obiekty towarzyszące i pomocnicze jak: zasilenie w energię elektryczną, doprowadzenie wody, ogrodzenie, droga dojazdowa z nawierzchni bitumicznej (od drogi powiatowej P2306W) i odpływ oczyszczonych ścieków do odbiornika. Lokalizacja oczyszczalni pozwala odprowadzić oczyszczone ścieki poprzez pobliski rów melioracyjny, który wymaga odbudowy na długości ok. 200 m do rzeki Wieczfnianki.
Zamawiający wymaga aby oczyszczalnię zaprojektować w systemie technologicznym analogicznym do innej oczyszczalni ścieków znajdującej się na terenie gminy Wieczfnia Kościelna w miejscowości Grzebsk. W związku z powyższym do opracowania dokumentacji projektowej należy przyjąć założenia takie jak dla w.w obiektu:
1.Oczyszczalnia ścieków Wieczfnia-Kolonia musi gwarantować uzyskanie efektu oczyszczania ścieków zgodnie z wymaganiami dla aglomeracji poniżej 10 tys RLM
2.Docelowa przepustowość oczyszczalni - Qśr/d = 220 m3/d, Qmax/d = 286 m3/d,
3.Możliwość etapowania inwestycji
4.Oczyszczalnia w systemie przepływowym, osadniki wtórne usytuowane w reaktorach wielofunkcyjnych
5.Przykrycie bioreaktora dachem z tworzywa sztucznego,
6.Napowietrzanie drobnopęcherzykowe, każdy dyfuzor zasilany oddzielnym rurociągiem,
7.Sposób zagospodarowania osadów - układ kompleksowo rozwiązujący gospodarkę osadową (stabilizacja osadów, odwadnianie i opcjonalnie wapnowanie osadu nadmiernego).
8.Odporność oczyszczalni na nierównomierność dopływu ścieków
9.Wymagania w zakresie obsługi - pełna automatyka procesu technologicznego, zabezpieczający maksymalnie osiągnięcie wymaganego efektu ekologicznego.
10.Instalacje wewnętrzne: elektryczna, odgromowa, wodociągowa, hydrantów p.poż., c.o., kanalizacyjna.
11.Zagospodarowanie terenu powinno obejmować projekty, wjazdu na posesję, dróg wewnętrznych, chodników, dojść i dojazdów do budynków, miejsc postojowych, zieleni.
12.Przyłącza: elektryczne, wodociągowe, kanalizacji sanitarnej.
13.Badania geotechniczne gruntu.
Procesy technologiczne, napędy maszyn i urządzeń przewiduje się, że będą sterowane za pośrednictwem szafy sterowniczej, wyposażonej w sterownik przemysłowy PLC i oprogramowanie. System sterujący automatycznie rejestruje dane eksploatacyjne oczyszczalni i urządzeń w dłuższych okresach czasu (w tym ilość ścieków oczyszczonych).
Przewiduje się także zastosować pełen system wizualizacji pracy urządzeń i ciągów technologicznych oraz stanów alarmowych z transmisją danych do bazy przyszłego eksploatatora oczyszczalni ścieków.
Wykonawca musi wraz z ofertą przedstawić - wstępną koncepcję techniczno - technologiczną oczyszczalni ścieków, z której będą wynikały podstawowe kubatury technologiczne, reaktory biologiczne, osadniki, zbiornik osadów i inne obiekty towarzyszące na podstawie których będzie można oszacować wartość robót budowlanych, zestawienie wyposażenia technologicznego i technicznego oczyszczalni, z którego wynikać będzie łączna moc zainstalowana, przewidywane zużycie energii elektrycznej, koszty wyposażenia oraz opis proponowanej technologii oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej. Lokalizacja oczyszczalni zgodnie z załącznikiem nr 10 do SIWZ.
Część II - Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Kuklin, Windyki i Grzybowo.
Kanalizacją sanitarną objęto gospodarstwa położone w zwartej części miejscowości: Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Windyki, Grzybowo i Kuklin oraz gospodarstwa kolonijne, dla których można wykonać pompownie domowe wtłaczając ścieki sanitarne do projektowanych rurociągów tłocznych. Projektowane rurociągi przewiduje się układać na działkach prywatnych oraz w pasach drogowych dróg powiatowych i gminnych.
Szacunkowy zakres rzeczowy:
- kanalizacja grawitacyjna PVC 200 mm -11 100 m
- rurociągi tłoczne PE 40-75 mm - 7 650 m
- rurociągi tłoczne PE 90 mm - 2 800 m
- rurociągi tłoczne PE 110 mm - 5 650 m
- rurociągi tłoczne PE 125 mm - 1 400 m
- rurociągi tłoczne PE 140 mm - 1 500 m
- przyłącza kanalizacyjne PVC 160 mm (251 szt.x 20 m/szt) - 5 020 m
- pompownie domowe ø 800 z przyłączami - 54 szt.
- pompownie sieciowe śr. 1200-1500 - 9 szt.
Wielkości powyższe należy traktować jako pomocnicze - zaleca się przeprowadzenie wizji terenowej.
Zaproponowane rozwiązania techniczne muszą uwzględniać możliwość dalszej rozbudowy sieci kanalizacyjnej zgodnie z załącznikiem Nr 1 do SIWZ - wyciąg z Programu ogólnego kanalizacji sanitarnej dla Gminy Wieczfnia Kościelna.
Zamawiający wymaga aby dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą przedmiotu zamówienia podzielić na zadania (pozwolenia na budowę):
Oczyszczalnia ścieków w miejscowości Wieczfnia-Kolonia
Sieć kanalizacji sanitarnej - Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna
Sieć kanalizacji sanitarnej - Kuklin,
Sieć kanalizacji sanitarnej - Windyki, Grzybowo.
Zakres rzeczowy poszczególnych opracowań zostanie określony przez strony na etapie realizacji zamówienia.
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać-uzyskać:
1. Projekt budowlano - wykonawczy - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego - 5 egz. oddzielnie dla każdej części zadania,
2.Kosztorys inwestorski - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 18 maja 2004 r w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - 3 egz. oddzielnie dla każdej części zadania
3.Przedmiar robót - 4 egz. oddzielnie dla każdej części zadania
4.Specyfikację techniczna wykonania i odbioru robót - 4 egz. oddzielnie dla każdej części zadania,
5. Geologiczne badania podłoża gruntowego pod oczyszczalnię ścieków i sieci kanalizacyjne - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8 maja 2014 r. w sprawie dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej - 4 egz. oddzielnie dla wszystkich części zadania,
6. Projekty organizacji ruchu w przypadku prac drogowych - 4 egz. oddzielnie dla każdej części zadania,
7. Operaty wodnoprawne na odprowadzanie ścieków i przekraczanie ścieków podstawowych - 4 egz.
8. Mapy do celów projektowych w skali 1:500 pod oczyszczalnię, w skali 1:1000 pod sieci kanalizacyjne.
9. Wszelkie wymagane prawem uzgodnienia i decyzje administracyjne niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę w szczególności:
- decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego
- oceny oddziaływania na środowisko (raport),
- wyrysy i wypisy z rejestru gruntów,
10. Pozwolenie na budowę w imieniu Zamawiającego działając na podstawie udzielonego pełnomocnictwa dla każdego zadania.
11. Dokumentację projektowo - kosztorysową - oprócz wersji papierowej w wersji elektronicznej w formie ogólnodostępnej na nośniku danych - CD i zapisane w formacie PDF,
12. W okresie 36 m-cy od daty uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca będzie zobowiązany do aktualizacji dokumentacji kosztorysowej na potrzeby Zamawiającego, po wcześniejszym powiadomieniu (aktualizacja cen, podział kosztorysu na elementy - w przypadku podziału zadania na etapy), bez dodatkowego wynagrodzenia,
Ze względu na skutki prawne jakie mogą wiązać się z naruszeniem zasad równego traktowania wykonawców oraz uczciwej konkurencji zamawiający dopuszcza możliwość opisu przedmiotu zamówienia (m. in. przedmiary robót, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót) poprzez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia tylko w sytuacjach szczególnych określonych w art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. 4. Ponadto wykonawca ma obowiązek dostarczyć:
1. Wykaz opracowań dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla całego zadania inwestycyjnego z podaniem nazw wszystkich teczek dokumentacji;
2. Pisemne oświadczenie Wykonawcy, że jest ona wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami i normami oraz zasadami wiedzy technicznej;
3. Pisemne oświadczenie wykonawcy, że wydana zostaje w stanie zupełnym (kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i który jest znany Wykonawcy);
4. Imienny wykaz projektantów, którzy wykonali dokumentację wraz z numerami uprawnień projektowych;
5. Oświadczenie wykonawcy prac projektowych, że dokumentacja projektowa jest własnością Zamawiającego i może nią dysponować stosownie do jej przeznaczenia, w tym do opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
5. Do obowiązków Wykonawcy należy ponadto:
1. Uzgadnianie na bieżąco z Zamawiającym - dokumentacji i rozwiązań projektowych, w tym rozwiązań materiałowych.
2. Przedstawienie Zamawiającemu do zatwierdzenia ostatecznie wykonanej dokumentacji projektowej przed jej złożeniem do właściwego organu wydającego decyzję o pozwoleniu na budowę.
6. Wymagania stawiane Wykonawcy:
1. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia;
2. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy;
3. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy;
4. Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych, numerów fax i adresów e-mail oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia;
7. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia przez Wykonawcę wykonania części zamówienia, podwykonawcom w takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresu), której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.

Miejsce składania: III.1.

Przed wprowadzeniem zmainy:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium
2. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: Część I - 4.000,00 zł. (słownie: cztery tysiące złotych 00/100); Część II - 10.000,00 zł. (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).
3. Wniesione wadium musi obejmować okres związania ofertą.
4. Wadium winno być wniesione w:
- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
Wadium winno być przelane na konto Zamawiającego w Banku Spółdzielczym
w Ciechanowie oddział w Mławie:
Nr konta: 19 8213 0008 2003 0400 5676 0005
z dopiskiem Wadium - Oferta - na opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania: Ochrona wód dorzecza Orzyca poprzez uporządkowanie gospodarki ściekowej w miejscowościach: Wieczfnia Kościelna, Wieczfnia-Kolonia, Kuklin, Windyki, Grzybowo z dopiskiem której części dotyczy oferta tj.
Część I - Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wieczfnia-Kolonia.
Część II - Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Kuklin, Windyki i Grzybowo.
5. Do oferty należy dołączyć potwierdzenie przelewu lub inny dokument potwierdzający wniesienie wadium.
6. Wadium wniesione w pieniądzu uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, jeżeli środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert tj. przed dniem 12.03.2015 r. godz. 13:00
7. Oferta, której nie towarzyszy wadium, zostanie odrzucona przez Zamawiającego.
8. Zamawiający dokonuje zwrotu wadium w przypadkach wymienionych w art. 46 ust. 1, ust. 1a, ust. 2 ustawy Pzp.

Po wprowadzeniu zmiany:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium
2. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: Część I - 4.000,00 zł. (słownie: cztery tysiące złotych 00/100); Część II - 10.000,00 zł. (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).
3. Wniesione wadium musi obejmować okres związania ofertą.
4. Wadium winno być wniesione w:
- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
Wadium winno być przelane na konto Zamawiającego w Banku Spółdzielczym
w Ciechanowie oddział w Mławie:
Nr konta: 19 8213 0008 2003 0400 5676 0005
z dopiskiem Wadium - Oferta - na opracowanie dokumentacji projektowej w ramach zadania: Ochrona wód dorzecza Orzyca poprzez uporządkowanie gospodarki ściekowej w miejscowościach: Wieczfnia Kościelna, Wieczfnia-Kolonia, Kuklin, Windyki, Grzybowo z dopiskiem której części dotyczy oferta tj.
Część I - Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wieczfnia-Kolonia.
Część II - Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wieczfnia-Kolonia, Wieczfnia Kościelna, Kuklin, Windyki i Grzybowo.
5. Do oferty należy dołączyć potwierdzenie przelewu lub inny dokument potwierdzający wniesienie wadium.
6. Wadium wniesione w pieniądzu uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, jeżeli środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert tj. przed dniem 16.03.2015 r. godz. 13:00
7. Oferta, której nie towarzyszy wadium, zostanie odrzucona przez Zamawiającego.
8. Zamawiający dokonuje zwrotu wadium w przypadkach wymienionych w art. 46 ust. 1, ust. 1a, ust. 2 ustawy Pzp.

Miejsce składania: IV.4.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
12.03.2015 godzina 13:00, miejsce: Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego: Urząd Gminy Wieczfnia Kościelna, Wieczfnia Kościelna 48, 06-513 Wieczfnia Kościelna w Sekretariacie Urzedu Gminy.

Po wprowadzeniu zmiany:
16.03.2015 godzina 13:00, miejsce: Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego: Urząd Gminy Wieczfnia Kościelna, Wieczfnia Kościelna 48, 06-513 Wieczfnia Kościelna w Sekretariacie Urzedu Gminy.

Podobne przetargi