Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

51890 / 2014-02-13 - / Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Płocku (Płock)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-02-10 pod pozycją 46332. Zobacz ogłoszenie 46332 / 2014-02-10 - Inny: Wojewódzka SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 51890

Data publikacji: 2014-02-13

Nazwa:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Płocku

Ulica: ul. 1-go Maja 7b

Numer domu: 7b

Miejscowość: Płock

Kod pocztowy: 09-402

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 24 2697991

Numer faxu: 24 2697981

Regon: 00058558400095

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 46332

Data wydania biuletynu: 2014-02-10

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest odcinkowe ustalenie (w drodze decyzji) linii brzegowej rz. Słupianki w km od 0+600 do 7+650 jej biegu wraz z opracowaniem dokumentacji geodezyjnej niezbędnej do jej ustalenia oraz rozgraniczeniem gruntów pokrytych wodami płynącymi rzeki Słupianki w gminie M. Płock (obręb: Podolszyce-Borowiczki) oraz gminie Słupno (obręby ewidencyjne: Borowiczki-Pieńki, Cekanowo, Słupno).
Przedmiotowe opracowanie winno obejmować odcinkowe ustalenie (w drodze decyzji) linii brzegowej rz. Słupianki w km od 0+600 do 7+650 jej biegu wraz z rozgraniczeniem gruntów pokrytych wodami od gruntów przyległych, w trybie art. 15 ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145 z późn. zm.) w tym również dokonanie ewentualnych niezbędnych rozgraniczeń/podziałów (wydzieleń) gruntów zajętych przez wody ww. rzeki. Przedmiotowa rzeka zgodnie z ustawą Prawo wodne oraz załącznikiem nr 2 (Lp. 375) do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2002 r. w sprawie śródlądowych wód powierzchniowych lub ich części stanowiących własność publiczną (Dz. U. z 2003 r. Nr 16, poz. 149) zaliczana jest do wód istotnych dla regulacji stosunków wodnych na potrzeby rolnictwa, w stosunku do których w imieniu Skarbu Państwa prawa właścicielskie wykonuje Marszałek Województwa Mazowieckiego zgodnie z art. 11 ust 1 pkt. 4 ustawy Prawo wodne. Odcinkowe ustalenie linii brzegu rzeki Słupianki w w/w obrębach niezbędne jest do prawnego uregulowania spraw własnościowych publicznych wód płynących. W latach 2006-2007 zrealizowano zadanie inwestycyjne pn.: Zabezpieczenie przeciwerozyjne i przeciwpowodziowe rz. Słupianki w km 0+900-9+000 gm. Słupno w ramach którego wykonano odcinkową przebudowę przekroju poprzecznego i podłużnego koryta cieku. Kontynuacją tego zadania jest obecnie opracowywana dokumentacja projektowa pn.: Zabezpieczenie przeciwerozyjne i przeciwpowodziowe rz. Słupianki w km 0+900-9+000 Etap II (uzupełnienie). Ww. dokumentacja projektowa obejmuje m.in.: remont/przebudowę jazu zlokalizowanego w km 0+780 rz. Słupianki z przystosowaniem jazu do migracji ryb, odmulenie istniejącego zbiornika zaporowo retencyjnego w km 0+780-1+000 (wraz ze stabilizacją skarp i zagospodarowaniem wydobytego urobku), przebudowę przekroju poprzecznego i podłużnego koryta cieku wraz z wykonaniem budowli regulacyjnych w km od 1+000-4+232 polegającą na dostosowaniu parametrów koryta cieku do migracji ryb i do przepływu miarodajnego o określonym prawdopodobieństwie, odcinkowe zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp cieku w km 6+590 - 7+650, zabezpieczenie przeciwpowodziowe osiedla Pocztowa poprzez odcinkowe podwyższenie lewej skarpy rzeki Słupianki.
Zamawiający dysponuje i udostępni dokumentację projektową dla zadania.: Zabezpieczenie przeciwerozyjne i przeciwpowodziowe rz. Słupianki w km 0+900-9+000 Etap II (uzupełnienie) obejmującą swym zakresem odcinek rzeki Słupianki od km 0+900 do 8+054 oraz dokumentację geodezyjną opracowaną (na potrzeby ww. dokumentacji) pod koniec 2012r. (tj. mapy do celów projektowych w skali: 1:500, 1:1000 wraz z wykazami władających gruntami, mapy ewidencyjne, wypisy z rejestru gruntów i budynków). Obecnie Zamawiający jest na etapie procedury związanej z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Przy ustalaniu linii brzegowej rz. Słupianki Wykonawca powinien określić linię brzegową wg stanu istniejącego w terenie oraz w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową dla ww. zadania.
Orientacyjna (łączna) ilość działek bezpośrednio sąsiadujących z działkami rzeki Słupianki wynosi: około 230 szt., w tym działek o klasoużytku Wp jest około 15 szt.
Liczba działek wg mapy gdzie projektowane umocnienia lub istniejące brzegi rzeki znajdują poza działką rzeki wynosi około 100 szt.

1. W ramach zamówienia należy:
1). Sporządzić dokumentację geodezyjną zgodnie z przepisami z zakresu geodezji i kartografii, niezbędną dla odcinkowego ustalenia linii brzegowej wraz z rozgraniczeniem gruntów pokrytych wodami rz. Słupianki od gruntów przyległych, zgodnie z wymogami art. 15 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145 z późn. zm.).
2). W ramach procedury ustalenia linii brzegowej należy:
a). opracować, tam gdzie występuje potrzeba, projekt rozgraniczenia gruntów pokrytych śródlądowymi wodami powierzchniowymi rz. Słupianki od gruntów bezpośrednio do nich przyległych zawierający w szczególności:
- opis projektu rozgraniczenia gruntów, uwzględniający oznaczenie wnioskodawcy, ze wskazaniem jego siedziby i adresu, przyjęty sposób ustalenia projektowanej linii brzegowej, ustalenie stanu prawnego nieruchomości objętych projektem, wykaz uczestników postępowania o ustalenie linii brzegu wraz z aktualnymi adresami. Wykaz uczestników należy przygotować w formie wykazu zmian gruntowych, który będzie uwzględniał rozliczenie powierzchni zajętych pod wody oraz grunty wraz z aktualnymi wypisami z rejestru gruntów dla działek ewidencyjnych objętych postępowaniem. Wykaz zmian danych ewidencyjnych musi być zgodny i spójny z mapami tj. działki należy podać w kolejności wynikającej z mapy, z podziałem na lewy brzeg, prawy brzeg oraz działki pod woda płynącą. W zestawieniu należy uwzględnić oznaczenie nieruchomości, oznaczenie władających, stan istniejący oraz stan nowy. Opisać stan stosunków wodnych na gruntach przyległych do projektowanej linii brzegu.
- zaktualizowane mapy sytuacyjno-wysokościowe; mapę inwentaryzacji powykonawczej budowli regulacyjnych lub zaktualizowaną kopię mapy zasadniczej w skali w jakiej sporządzono projekt regulacji wód śródlądowych, lub w skali 1:500, 1:1000 z wykazaniem: punktów stałych osnowy poziomej nawiązanych do państwowej sieci państwowej, granicy stałego porostu traw, krawędzi brzegów, przymulisk, odsypisk i wysp, proponowanej linii brzegu.
b). przeprowadzić niezbędne rozgraniczenia/(wydzielenia) gruntów zajętych przez wody rz. Słupianki w tym sporządzić protokoły graniczne (wraz z wykazem współrzędnych nowych punktów granicznych oraz szkicami polowymi z ustalenia granic z naniesioną numeracją punktów granicznych), wprowadzić zmiany do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w celu doprowadzenia do zgodności zapisów w ewidencji gruntów i budynków ze stanem faktycznym oraz przewidzianym w opracowywanej dokumentacji projektowej w odniesieniu do gruntów pokrytych wodami płynącymi rzeki Słupianki. Wszystkie działki pokryte wodami płynącymi muszą mieć ustalony przebieg granic dla całej długości cieku objętej opracowaniem. W wyniku zmian wprowadzonych do ewidencji gruntów i budynków powierzchnia działki wykazana w części opisowej musi być zgodna z powierzchnią działki w części graficznej. Wykonawca sporządzi wykaz zmian danych ewidencyjnych (gruntów pod wodami) scalający te działki w granicach obrębu ewidencyjnego lub wg zasad uzgodnionych z geodetą powiatowym (miejskim).
c). przeprowadzić badanie ksiąg wieczystych dla nieruchomości dla których nie była założona księga wieczysta. Wówczas należy uzyskać zaświadczenie w celu stwierdzenia, że przedmiotowe działki/nieruchomości nie posiadają urządzonej księgi wieczystej ani nie jest prowadzony dla nich zbiór dokumentów. Wykonawca sporządzi również w razie konieczności wykaz synchronizacyjny (równoważników) dla działek, służący za podstawę wpisu/zmiany do ksiąg wieczystych. Wykonawca zobowiązany jest do wprowadzenia zmian do ewidencji gruntów i budynków na podstawie ustalonej linii brzegowej wraz z rozgraniczeniem gruntów oraz po przyjęciu dokumentacji do zasobu ODGiK do dostarczenia jej Zamawiającemu.

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest odcinkowe ustalenie (w drodze decyzji) linii brzegowej rz. Słupianki w km od 0+600 do 7+650 jej biegu wraz z opracowaniem dokumentacji geodezyjnej niezbędnej do jej ustalenia oraz rozgraniczeniem gruntów pokrytych wodami płynącymi rzeki Słupianki w gminie M. Płock (obręb: Podolszyce-Borowiczki) oraz gminie Słupno (obręby ewidencyjne: Borowiczki-Pieńki, Cekanowo, Słupno).
Przedmiotowe opracowanie winno obejmować odcinkowe ustalenie (w drodze decyzji) linii brzegowej rz. Słupianki w km od 0+600 do 7+650 jej biegu wraz z rozgraniczeniem gruntów pokrytych wodami od gruntów przyległych, w trybie art. 15 ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145 z późn. zm.) w tym również dokonanie ewentualnych niezbędnych rozgraniczeń/podziałów (wydzieleń) gruntów zajętych przez wody ww. rzeki. Przedmiotowa rzeka zgodnie z ustawą Prawo wodne oraz załącznikiem nr 2 (Lp. 375) do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2002 r. w sprawie śródlądowych wód powierzchniowych lub ich części stanowiących własność publiczną (Dz. U. z 2003 r. Nr 16, poz. 149) zaliczana jest do wód istotnych dla regulacji stosunków wodnych na potrzeby rolnictwa, w stosunku do których w imieniu Skarbu Państwa prawa właścicielskie wykonuje Marszałek Województwa Mazowieckiego zgodnie z art. 11 ust 1 pkt. 4 ustawy Prawo wodne. Odcinkowe ustalenie linii brzegu rzeki Słupianki w w/w obrębach niezbędne jest do prawnego uregulowania spraw własnościowych publicznych wód płynących. W latach 2006-2007 zrealizowano zadanie inwestycyjne pn.: Zabezpieczenie przeciwerozyjne i przeciwpowodziowe rz. Słupianki w km 0+900-9+000 gm. Słupno w ramach którego wykonano odcinkową przebudowę przekroju poprzecznego i podłużnego koryta cieku. Kontynuacją tego zadania jest obecnie opracowywana dokumentacja projektowa pn.: Zabezpieczenie przeciwerozyjne i przeciwpowodziowe rz. Słupianki w km 0+900-9+000 Etap II (uzupełnienie). Ww. dokumentacja projektowa obejmuje m.in.: remont/przebudowę jazu zlokalizowanego w km 0+780 rz. Słupianki z przystosowaniem jazu do migracji ryb, odmulenie istniejącego zbiornika zaporowo retencyjnego w km 0+780-1+000 (wraz ze stabilizacją skarp i zagospodarowaniem wydobytego urobku), przebudowę przekroju poprzecznego i podłużnego koryta cieku wraz z wykonaniem budowli regulacyjnych w km od 1+000-4+232 polegającą na dostosowaniu parametrów koryta cieku do migracji ryb i do przepływu miarodajnego o określonym prawdopodobieństwie, odcinkowe zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp cieku w km 6+590 - 7+650, zabezpieczenie przeciwpowodziowe osiedla Pocztowa poprzez odcinkowe podwyższenie lewej skarpy rzeki Słupianki.
Zamawiający dysponuje i udostępni dokumentację projektową dla zadania.: Zabezpieczenie przeciwerozyjne i przeciwpowodziowe rz. Słupianki w km 0+900-9+000 Etap II (uzupełnienie) obejmującą swym zakresem odcinek rzeki Słupianki od km 0+900 do 8+054 oraz dokumentację geodezyjną opracowaną (na potrzeby ww. dokumentacji) pod koniec 2012r. (tj. mapy do celów projektowych w skali: 1:500, 1:1000 wraz z wykazami władających gruntami, mapy ewidencyjne, wypisy z rejestru gruntów i budynków). Obecnie Zamawiający jest na etapie procedury związanej z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Przy ustalaniu linii brzegowej rz. Słupianki Wykonawca powinien określić linię brzegową wg stanu istniejącego w terenie oraz w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową dla ww. zadania.

Liczba działek wg mapy gdzie projektowane umocnienia lub istniejące brzegi rzeki znajdują poza działką rzeki wynosi około 100 szt.

1. W ramach zamówienia należy:
1). Sporządzić dokumentację geodezyjną zgodnie z przepisami z zakresu geodezji i kartografii, niezbędną dla odcinkowego ustalenia linii brzegowej wraz z rozgraniczeniem gruntów pokrytych wodami rz. Słupianki od gruntów przyległych, zgodnie z wymogami art. 15 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145 z późn. zm.).
2). W ramach procedury ustalenia linii brzegowej należy:
a). opracować, tam gdzie występuje potrzeba, projekt rozgraniczenia gruntów pokrytych śródlądowymi wodami powierzchniowymi rz. Słupianki od gruntów bezpośrednio do nich przyległych zawierający w szczególności:
- opis projektu rozgraniczenia gruntów, uwzględniający oznaczenie wnioskodawcy, ze wskazaniem jego siedziby i adresu, przyjęty sposób ustalenia projektowanej linii brzegowej, ustalenie stanu prawnego nieruchomości objętych projektem, wykaz uczestników postępowania o ustalenie linii brzegu wraz z aktualnymi adresami. Wykaz uczestników należy przygotować w formie wykazu zmian gruntowych, który będzie uwzględniał rozliczenie powierzchni zajętych pod wody oraz grunty wraz z aktualnymi wypisami z rejestru gruntów dla działek ewidencyjnych objętych postępowaniem. Wykaz zmian danych ewidencyjnych musi być zgodny i spójny z mapami tj. działki należy podać w kolejności wynikającej z mapy, z podziałem na lewy brzeg, prawy brzeg oraz działki pod woda płynącą. W zestawieniu należy uwzględnić oznaczenie nieruchomości, oznaczenie władających, stan istniejący oraz stan nowy. Opisać stan stosunków wodnych na gruntach przyległych do projektowanej linii brzegu.
- zaktualizowane mapy sytuacyjno-wysokościowe; mapę inwentaryzacji powykonawczej budowli regulacyjnych lub zaktualizowaną kopię mapy zasadniczej w skali w jakiej sporządzono projekt regulacji wód śródlądowych, lub w skali 1:500, 1:1000 z wykazaniem: punktów stałych osnowy poziomej nawiązanych do państwowej sieci państwowej, granicy stałego porostu traw, krawędzi brzegów, przymulisk, odsypisk i wysp, proponowanej linii brzegu.
b). przeprowadzić niezbędne rozgraniczenia/(wydzielenia) gruntów zajętych przez wody rz. Słupianki w tym sporządzić protokoły graniczne (wraz z wykazem współrzędnych nowych punktów granicznych oraz szkicami polowymi z ustalenia granic z naniesioną numeracją punktów granicznych), wprowadzić zmiany do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w celu doprowadzenia do zgodności zapisów w ewidencji gruntów i budynków ze stanem faktycznym oraz przewidzianym w opracowywanej dokumentacji projektowej w odniesieniu do gruntów pokrytych wodami płynącymi rzeki Słupianki. W wyniku zmian wprowadzonych do ewidencji gruntów i budynków powierzchnia działki wykazana w części opisowej musi być zgodna z powierzchnią działki w części graficznej. Wykonawca sporządzi wykaz zmian danych ewidencyjnych (gruntów pod wodami) scalający te działki w granicach obrębu ewidencyjnego lub wg zasad uzgodnionych z geodetą powiatowym (miejskim).
c). przeprowadzić badanie ksiąg wieczystych dla nieruchomości dla których nie była założona księga wieczysta. Wówczas należy uzyskać zaświadczenie w celu stwierdzenia, że przedmiotowe działki/nieruchomości nie posiadają urządzonej księgi wieczystej ani nie jest prowadzony dla nich zbiór dokumentów. Wykonawca sporządzi również w razie konieczności wykaz synchronizacyjny (równoważników) dla działek, służący za podstawę wpisu/zmiany do ksiąg wieczystych. Wykonawca zobowiązany jest do wprowadzenia zmian do ewidencji gruntów i budynków na podstawie ustalonej linii brzegowej wraz z rozgraniczeniem gruntów oraz po przyjęciu dokumentacji do zasobu ODGiK do dostarczenia jej Zamawiającemu.

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
18.02.2014 godzina 08:00, miejsce: WZMiUW w Warszawie Oddział w Płocku 09-402 Płock ul. 1-go Maja 7b, sekretariat pok. Nr 26.

Po wprowadzeniu zmiany:
20.02.2014 godzina 08:00, miejsce: WZMiUW w Warszawie Oddział w Płocku 09-402 Płock ul. 1-go Maja 7b, sekretariat pok. Nr 26.

Podobne przetargi