232833 / 2008-09-24 - Administracja samorządowa / Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (Wrocław)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2008-08-21 pod pozycją 196656. Zobacz ogłoszenie 196656 / 2008-08-21 - .
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 232833
Data publikacji: 2008-09-24
Nazwa:
Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ulica: ul. Wybrzeże J. Słowackiego 12-14
Numer domu: 12-14
Miejscowość: Wrocław
Kod pocztowy: 50-411
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 071 7769397
Numer faxu: 071 7769141, 7769702
Adres strony internetowej: www.umwd.pl
Regon: 93195038200000
Typ ogłoszenia: ZP-403
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 196656
Data wydania biuletynu: 2008-08-21
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak
Rok ogłoszenia: 2008
Pozycja ogłoszenia: 196656
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przygotowanie i realizację
zewnętrznej kampanii informacyjno-promocyjnej
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
w województwie dolnośląskim
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Charakterystyka Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Celem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) jest realizacja działań, które przyczynią
się do wzrostu zatrudnienia i spójności społecznej, podniesienia poziomu wykształcenia
w społeczeństwie, zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego, zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw oraz poprawy jakości i dostępności usług szkoleniowo-doradczych.
W ramach programu wsparciem objęte będą następujące obszary: zatrudnienie, edukacja, integracja społeczna, rozwój potencjału adaptacyjnego pracowników i przedsiębiorstw, a także zagadnienia związane z rozwojem zasobów ludzkich na terenach wiejskich, budową sprawnej i skutecznej administracji publicznej wszystkich szczebli oraz promocja zdrowia zasobów pracy.
1.1Cele kampanii
Celem głównym dolnośląskiej kampanii reklamowej (informacyjno-promocyjnej) jest przedstawienie opinii publicznej nowej perspektywy finansowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w latach 2007-2013, który wdrażany będzie na terenie województwa dolnośląskiego oraz zbudowanie świadomości społecznej dotyczącej istnienia Programu, jego dostępności, potencjalnych korzyściach
i możliwościach oraz utrwalenie przekonania, że realizacja Programu przyczyni się do rozwoju zasobów ludzkich.
Kampania powinna zrealizować dwa zadania:
a)informacja o PO KL ma trafić do świadomości potencjalnych projektodawców chcących tworzyć i realizować projekty w ramach PO KL;
b)uświadomić mieszkańcom województwa dolnośląskiego, że PO KL daje możliwości i środki rozwoju kapitału ludzkiego, po które można sięgnąć za pośrednictwem projektodawców.
1.2Odbiorcy kampanii
Grupą docelową kampanii stanowią dwa typy odbiorców:
a)potencjalni projektodawcy, bezpośrednio korzystający z funduszy (np. władze samorządowe, instytucje rynku pracy, instytucje edukacyjne, przedsiębiorcy, organizacje pracowników i pracodawców), którzy zgłaszają się do instytucji wdrażających program po środki finansowe na realizacje projektów (szkoleń, kampanii informacyjno-promocyjnych, doradztwa
i pomocy);
b)potencjalni odbiorcy docelowi projektów (beneficjenci) - wszyscy mieszkańcy województwa dolnośląskiego ze szczególnym uwzględnieniem poszczególnych grup min.: bezrobotnych, podopiecznych ośrodków pomocy społecznej, mieszkańców obszarów wiejskich, młodzieży uczącej się).
2.Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i realizacja zewnętrznej kampanii informacyjno-promocyjnej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie dolnośląskim, obejmującej dwa zadania:
a)realizację reklamy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) na pojazdach publicznej komunikacji miejskiej w wybranych miastach województwa dolnośląskiego.
b)realizację cyklu 30 imprez o charakterze informacyjno-promocyjnym w wybranych miastach i miejscowościach województwa dolnośląskiego.
2.1Wymagania dotyczące reklamy na środkach komunikacji miejskiej
1)Do reklamy na pojazdach komunikacji miejskiej wykorzystany zostanie tabor następujących miast: WROCŁAW, WAŁBRZYCH, LEGNICA, JELENIA GÓRA.
2)Do reklamy w wyznaczonych miastach zostanie wykorzystany następujący tabor:
- WROCŁAW:2 zestawy tramwajowe (każdy zestaw składający się z 2 wagonów) oraz 4 autobusy jednoczłonowe
- WAŁBRZYCH: 2 autobusy jednoczłonowe
- LEGNICA:2 autobusy jednoczłonowe
- JELENIA GÓRA:2 autobusy jednoczłonowe
3)Zasadą ogólną jest umieszczenie reklamy na powierzchni pojazdu komunikacji miejskiej,
wg poniższych wytycznych:
a) reklama na tramwajach (reklama umieszczona z trzech stron):
- na lewej burcie pojazdu łącznie z oknami (szybami),
- całym tyle pojazdu łącznie z szybą,
- prawej burcie pojazdu do wysokości okien (szyb),
- pierwsze i ostatnie okno (szyba) pojazdu wolne od reklamy - względy bezpieczeństwa.
Jeżeli przepisy lokalnych przewoźników i zajezdni miejskich umożliwiają umieszczenie reklamy także na oknach (szybach) prawej burty pojazdu, wówczas reklama powinna być umieszczona na całej dopuszczalnej powierzchni ekspozycyjnej pojazdu.
b) reklama na autobusach (reklama umieszczona z dwóch stron):
- na lewej burcie pojazdu łącznie z oknami (szybami),
- całym tyle pojazdu łącznie z szybą,
- pierwsze i ostatnie okno (szyba) pojazdu wolne od reklamy - względy bezpieczeństwa
4)Opisane ogólne wytyczne umieszczenia reklamy na pojazdach komunikacji miejskiej nie zwalniają Wykonawców biorących udział w niniejszym postępowaniu od sprawdzenia i zastosowania się do przepisów lokalnych przewoźników i zajezdni miejskich, np. względy bezpieczeństwa.
5)Zamawiający dopuszcza możliwość umieszczenia reklamy na burcie pojazdu bez wykorzystania okien (szyb) oraz na całym tyle pojazdu łącznie z szybą tylko w uzasadnionym przypadku, gdy zgodnie z przepisami lokalnych przewoźników i zajezdni miejskich, jest to jedyna dopuszczalna powierzchnia ekspozycyjna pojazdu.
6)Zamawiający nie dopuszcza możliwości jednoczesnego umieszczenia na danym pojeździe reklamy PO KL wraz z reklamami innych podmiotów.
7)Pojazdy do wysokości okien powinny być zaklejone folią do zadruku typu full color, na oknach (szybach) należy wykorzystać perforowaną folię do zadruki typu one way vision.
8)Wszelkie materiały eksploatacyjne wykorzystane do reklamy na środkach publicznej komunikacji miejskiej muszą spełniać branżowe normy i zezwolenia dopuszczające do wykorzystania w reklamie na taborze publicznym.
9)Wszelkie materiały eksploatacyjne wykorzystane do reklamy na środkach publicznej komunikacji miejskiej muszą być odporne na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych oraz muszą zapewniać właściwą ekspozycję reklam umieszczanych na pojazdach.
10)Materiały w postaci elektronicznej niezbędne do przygotowania projektów reklam umieszczanych na pojazdach dostarczy Zamawiający.
11)Wykonawca zobowiązany jest do pozyskania siatek pojazdów (dokładnych wymiarów całkowitej powierzchni pojazdów przeznaczonej na reklamę) niezbędnych do przygotowania projektów wykonawczych.
12)Projekty reklam zostaną przygotowane wg wytycznych Zamawiającego i podlegają końcowej akceptacji Zamawiającego.
13)Czas ekspozycji reklam na pojeździe komunikacji miejskiej wynosi 3 miesiące i jest liczony od daty umieszczenia (zakończenia wyklejenia) reklamy na pojeździe. Dokładny termin ekspozycji Zamawiający uzgodni z Wykonawcą. Zamawiający dopuszcza możliwość umieszczenia ekspozycji reklamy na pojazdach w poszczególnych miastach w innych terminach, przy założeniu, że całkowity czas ekspozycji reklamy na pojeździe w każdym z wyznaczonych miast będzie trwać 3 miesiące od momentu umieszczenia reklamy na pojeździe.
14)Wykonawca zapewni właściwą ekspozycję reklamy na wszystkich pojazdach przez cały okres trwania ekspozycji - 3 miesiące. W przypadku gdy pojazd, na którym umieszczona będzie reklama, z jakichkolwiek przyczyn zostanie wyłączony z eksploatacji, Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia (o czas jego wyłączenia z eksploatacji) ekspozycji reklamy na danym pojeździe po jego ponownym włączeniu do ruchu lub zapewni umieszczenie reklamy na innym, zastępczym pojeździe.
15)W przypadku miasta WROCŁAW, Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia Zamawiającemu możliwości wyboru pojazdów z co najmniej czterech zajezdni, w tym dwóch autobusowych oraz dwóch tramwajowych. W przypadku zajezdni wrocławskich, Wykonawca zobowiązany jest przygotować propozycję zajezdni obsługujących przynajmniej w 50% linie przejeżdżające przez ścisłe centrum miasta, tzn. przecinające okrąg, który tworzą: fosa miejska, plac Legionów, plac Jana Pawła II, plac Grunwaldzki. Zamawiający dokona ostatecznego wyboru pojazdów i obsługujących je zajezdni.
16)Wykonawca zobowiązany jest do dokonania całkowitej, rzetelnej i kompleksowej wyceny wszystkich elementów wchodzących w skład oferty, w szczególności oferta powinna zawierać:
a)koszt przygotowania projektów do reklam;
b)koszt wydruku, wyklejenia pojazdów oraz koszt usunięcia reklam z pojazdów po zakończeniu okresu ekspozycji;
c)koszt ekspozycji reklamy na wszystkich pojazdach w wskazanych miastach;
d)koszt wszelkich niezbędnych zezwoleń dot. umieszczenia reklamy na pojazdach.
17)Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej w formie raportu z realizacji ekspozycji reklamy na wszystkich pojazdach.
18)Zamawiający ma prawo do wnoszenia uwag na temat jakości ekspozycji. Uwagi wnoszone będą w formie pisemnej (dopuszcza się korespondencję w formie poczty elektronicznej)
z określeniem rodzaju zauważonych wad. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia stwierdzonych wad w terminie do 72 godzin od dnia ich ujawnienia.
19)Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku usuwania ekspozycji po okresie eksploatacji (np. uszkodzenia powłok lakierniczych pojazdów, odpryski, przebarwienia i wszelkie inne uszkodzenia pojazdów). Jeżeli takie roszczenia ze strony osób trzecich zostaną zgłoszone, Wykonawca usuwa tego typu szkody we własnym zakresie i na własny koszt.
2.2.Wymagania dotyczące cyklu 30 imprez informacyjno-promocyjnych
1)Celem cyklu 30 imprez informacyjno-promocyjnych jest przeprowadzenie akcji edukacyjnej na temat Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na terenie 30 następujących miast i miejscowości województwa dolnośląskiego:
Świdnica Bolesławiec Lubin Góra
Dzierżoniów Lwówek Śląski Głogów Milicz
Kłodzko Lubań Jawor Oleśnica
Ząbkowice Kamienna Góra Polkowice Oława
Bielawa Zgorzelec Złotoryja Strzelin
Nowa Ruda Szklarska Poręba Chojnów Środa Śląska
Świebodzice Bogatynia Chocianów Trzebnica
Boguszów Gorce Wołów
2)Cykl 30 imprez informacyjno-promocyjnych zostanie zrealizowanych w ciągu 15 dni roboczych. W jednym dniu roboczym zostanie przeprowadzona akcja promocyjna w dwóch różnych miejscach docelowych.
3)Akcja promocyjna prowadzona będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 1200 (rozpoczęcie akcji promocyjnej w miejscu docelowym) do 1800 (zakończenie akcji promocyjnej w miejscu docelowym). Zamawiający dopuszcza rozpoczęcie akcji promocyjnej w dowolnym (roboczym) dniu tygodnia.
4)Akcja promocyjna w każdej z wymienionych miejscowości zrealizowana zostanie przez tzw. zespół promocyjny składający się z trzech osób - kierowcy i dwóch hostess. W akcji promocyjnej wykorzystane zostaną dwa niezależne zespoły promocyjne.
5)Zespół promocyjny na miejsce akcji przyjeżdża specjalnie przygotowanym samochodem - półciężarówką z zamontowaną na części ładunkowej dwustronną ekspozycją reklamy formatu 6m x 3m tzw. mobil. Ekspozycja reklamy zamontowana jest na sztywno na części ładunkowej pojazdu oraz stanowi z częścią osobową jedną całość. Mobil wyposażony będzie w sprzęt i nagłośnienie stereofoniczne, umożliwiające emitowanie spotu dźwiękowego. Pojazd promocyjny musi spełniać normy i zezwolenia dopuszczenia do ruchu oraz spełniać wymagania określone przepisami o ruchu drogowym.
6)Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania zestawu niezbędnych narzędzi i materiałów promocyjnych, potrzebnych do właściwego przeprowadzenia cyklu imprez, w tym:
a)przygotowania i druku 4 kompletów jednostronnych plakatów wielkoformatowych formatu 6m x 3m (łącznie 72 m2) na nośniku typu winyl o rozdzielczości zapewniającej właściwą ekspozycję projektów (min. 300 dpi);
b)przygotowania i produkcji spotu reklamowego audio w formacie mp3, o długości ok. 60 sekund wraz ze ścieżką dźwiękową i podkładem lektorskim;
c)przygotowania projektu plakatów i druku plakatów formatu B2, w nakładzie
60 egzemplarzy na papierze o gramaturze 180 g/m2, zadruk pełny kolor na jednej stronie 4+0 - CMYK;
d)przygotowania zestawu ubrań promocyjnych zawierających:
- 6 czapeczek w kolorze pomarańczowym z daszkiem z nadrukiem Programu (logo formatu 6x4 cm);
- 6 koszulek typu T-shirt oraz 6 bluz/pulowerów w kolorze pomarańczowym z nadrukiem Programu (logo formatu 6x4 cm, napis na plecach Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi formatu 18x9 cm);
- 4 spódniczki typu tenis w kolorze pomarańczowym;
- 4 torby na ulotki, przewieszane przez ramię, mieszczące jednorazowo kilkadziesiąt folderów formatu A4, wykonane z płótna, z nadrukiem Programu (logo formatu 6x4 cm, napis Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi formatu 18x9 cm).
Projekty nadruków zostaną przygotowane wg wytycznych Zamawiającego i podlegają końcowej akceptacji Zamawiającego.
7)Wykonawca zobowiązany jest do realizacji programu akcji informacyjno - promocyjnej
wg poniższych założeń:
a)Każdy z zespołów promocyjnych powinien być w miejscu docelowym o godz. 1200;
b)Akcja promocyjna rozpoczyna się w siedzibie władz samorządowych: hostessy z zespołu promocyjnego przekazują materiały (plakaty B2, broszury informacyjne) w odpowiedniej komórce samorządowej. Spotkanie jest awizowane telefonicznie;
c)Przed Urzędem (siedzibą władz samorządowych) należy ustawić pojazd z mobilem oraz rozpocząć akcję promocyjną. Przy ustawieniu pojazdu należy uwzględnić właściwą ekspozycję wielkoformatową tak, aby była dobrze widoczna. Należy również uwzględnić aby parkowanie nie naruszało przepisów o ruch drogowym;
d)Co kilkanaście minut należy odtworzyć przygotowany spot dźwiękowy;
e)W ramach akcji hostessy wręczają broszury oraz przekazują mieszkańcom informacje
na temat Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Materiały informacyjne przeznaczone
do dystrybucji zapewni Zamawiający;
f)Jeżeli ruch osób w okolicach Urzędu jest niewielki, należy przemieścić się zestawem
do rynku, głównego ciągu komunikacyjnego, deptaka w danej miejscowości oraz zaparkować mobil w miejscu umożliwiającym jego ekspozycję, przy zachowaniu przepisów o ruchu drogowym, np. parking;
g)Akcja informacyjna trwa 6 godzin od godz. 1200 do godziny 1800;
h)Następnego dnia zespoły promocyjne udają się do kolejnych dwóch miast.
8)Nad całością działań czuwa specjalnie wyznaczony supervisor, który przynajmniej
raz dziennie wizytuje dwa zespoły promocyjne (dwa miasta). Zadaniem supervisora jest przygotowywanie tygodniowych raportów w formie pisemnej, zawierających ocenę zaangażowania zespołów, liczbę odwiedzających osób, ilość rozdanych materiałów informacyjnych, uwagi i wnioski końcowe. Wykonawca zobowiązany jest raz w tygodniu przekazać kompletny raport Zamawiającemu.
9)Wykonawca zobowiązany jest do dokonania całkowitej, rzetelnej i kompleksowej wyceny wszystkich elementów wchodzących w skład oferty, w szczególności oferta powinna zawierać:
a)Koszt przygotowania i produkcji wydruków wielkoformatowych (2 pojazdy x 2 strony ekspozycji 18 m2 każda, łącznie 72 m2 wydruku na winylu);
b)Koszt przygotowania i produkcji 60 sztuk plakatów B2;
c)Koszt opracowania scenariusza i produkcji spotu dźwiękowego wraz z przekazaniem praw autorskich;
d)Koszt przygotowania i produkcji ubrań promocyjnych;
e)Koszt wynajmu ludzi (zespołów promocyjnych), sprzętu i pojazdów (mobili) łącznie
z kosztami dojazdów;
f)Wszelkie pozostałe koszty, narzuty i opłaty związane z realizacją cyklu 30 imprez informacyjno-promocyjnych, w tym wszelkie koszty logistyczne (podróże, hotele, wyżywienie, paliwo, koordynacja i inne).
10)Zamawiający zapewni przeszkolenie merytoryczne osób prowadzących akcję informacyjno-promocyjną.
Kody CPV: 744100006
Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 781900005
Szacunkowa wartość zamówienia: 194984.00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Kod trybu postepowania: PN
Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak
nazwa programu UE:
Projekt Pomocy Technicznej realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego.
Data udzielenie zamówienia: 16/09/2008
Liczba ofert: 2
Nazwa wykonawcy: Advertica Sp. z o.o.
Adres pocztowy wykonawcy: ul. Legnicka 62 B
Miejscowość: Wrocław
Kod pocztowy: 54-204
ID województwa: 0
Województwo / kraj: dolnośląskie
Cena wybranej oferty: 194984.00
Cena minimalna: 194984.00
Cena maksymalna: 283381.00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Podobne przetargi
215326 / 2008-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 744100006 ()
Wykonanie, projekt, opracowanie graficzne i dostawa artykułów promocyjnych w ramach projektu pn.: Rozwój, koordynacja, monitoring i ewaluacja Dolnośląskiego Systemu Innowacji Działanie 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i Województwa Dolnośląskiego
322073 / 2008-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 744100006 ()
Wykonanie, projekt, opracowanie graficzne i dostawa artykułów promocyjnych w ramach projektu pn.: Rozwój, koordynacja, monitoring i ewaluacja Dolnosląskiego Systemu Innowacji Działanie 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji, współfinansowane ze śrdoków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i Województwa Dolnoslaskiego.