Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

5932 / 2011-01-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / Drugi UrzÄ…d Skarbowy w Koszalinie (Koszalin)

Usługi w zakresie ochrony fizycznej, monitorowania, modernizacji i konserwacji elektronicznego systemu antywłamaniowego i telewizji przemysłowej w budynku administracyjnym Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie przy ul. Moniuszki 15,

Opis zamówienia

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie ochrony fizycznej, monitorowania, modernizacji i konserwacji elektronicznego systemu antywłamaniowego i telewizji przemysłowej w budynku administracyjnym Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie przy ul. Moniuszki 15.
2. Wymagany termin realizacji zamówienia: od 01.02.2011r. do 31.01.2013r.
3. Przystępując do przetargu Wykonawca musi:
1)posiadać koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie bezpośredniej ochrony fizycznej oraz zabezpieczenia technicznego, zgodnie z ustawą z dnia 22.08.1997r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity: Dz.U. z 2005r. Nr 145, poz. 1221 z późniejszymi zmianami).
2)posiadać aktualne pozwolenie radiowe na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych pracujących w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej typu monitorowanie systemów alarmowych z uwzględnieniem lokalizacji stacji monitorującej w Koszalinie,
3)być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie niższą niż 1.000.000,00 zł. (Ubezpieczenie powinno obejmować cały okres realizacji umowy, a jeżeli obejmuje okres krótszy, Wykonawca składa zobowiązanie do przedłużenia ubezpieczenia),
4)dysponować odpowiednim potencjałem technicznym tj.:posiadać:co najmniej:
a)Alarmowe Centrum Odbiorcze w Koszalinie,
b)instalatora systemów alarmowych z licencją zabezpieczenia technicznego oraz uprawnienia instalatora systemów alarmowych klasy SA4
c)stałe łącze telefoniczne z Komendą Miejską Policji zapewniające natychmiastowy kontakt dyżurnego Alarmowego Centrum Odbiorczego w sytuacjach zagrożenia obiektu bądź przebywających w nim osób


OCHRONA FIZYCZNA
1.Ochrona fizyczna mienia i osób w budynku DUS wykonywana będzie w formie stałej i bezpośredniej ochrony fizycznej pomieszczeń, mienia i osób znajdujących się w budynku Urzędu w postaci dyżuru pełnionego:
w miesiącu lutym 2011r. - całodobowo,
w pozostałe miesiące - w dni robocze w godz. 6:00 - 20:00 , soboty w godz. 7:00 - 15:00, niedziele i święta - monitoring).
Uwaga:godziny rozpoczęcia i zakończenia dyżuru, liczba godzin pełnienia dyżuru w ciągu dnia może ulec zmianie w przypadku zmian w godzinach urzędowania lub zmian w umowach podpisywanych z innymi wykonawcami po wcześniejszym pisemnym powiadomieniu.
2.Ochrona fizyczna będzie sprawowana przez licencjonowanego pracownika (min. I stopnia)
3.Do szczególnych zadań ochrony należy:
1)Zapewnienie bezpieczeństwa życia, zdrowia i nietykalności osobistej pracownikom Zamawiającego i interesantom przebywającym na terenie obiektu Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie przed ewentualnym negatywnym oddziaływaniem osób trzecich, godzącym w ich stan zdrowia lub bezpieczeństwo.
2)Podjęcie działań zmierzających do ochrony życia i zdrowia pracowników Zamawiającego oraz interesantów przebywających w obiekcie w przypadku zaistnienia szczególnego zagrożenia takiego jak:
a)pożar,
b)napad, rabunek, kradzież, rozbój itp.,
c)zagrożenie atakiem terrorystycznym,
d)zagrożenie skażeniem,
e)zagrożenie zakażeniem,
f)klęska żywiołowa,
g)skażenie środowiska,
h)wybuch lub zagrożenie wybuchem w ochranianym obiekcie lub terenie przylegającym bezpośrednio do niego,
i)inne zdarzenia losowe lub nadzwyczajne, np. zalanie, podtopienie, awaria wod-kan, itp.;
3)Podejmowanie działań zapobiegających przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu,
a także przeciwdziałanie powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń.
4)Ochrona przed zaborem mienia lub uszkodzeniem obiektu i jego wyposażenia oraz dokumentów będących własnością Zamawiającego.
5)Ochrona przed wandalizmem, chuligaństwem i nieodpowiednim zachowaniem osób przebywających na terenie obiektu DUS w Koszalinie.
6)Ochrona przed innymi przypadkami naruszenia prawa, spokoju i toku pracy DUS w Koszalinie oraz interwencja wobec osób zakłócających porządek publiczny w siedzibie Zamawiającego.
7)Egzekwowanie przestrzegania przez pracowników i klientów Zamawiającego instrukcji przeciwpożarowej, a w szczególności zakazu palenia tytoniu i używania otwartego ognia, itp.
8)Uruchamianie systemów alarmowych, powiadamianie Policji, Straży Pożarnej itp. oraz osób wskazanych przez Zamawiającego o zaistniałym zagrożeniu.
9)Obserwacja wszystkich osób wchodzących i wychodzących z obiektu.
10)Kontrola osób wynoszących bez upoważnienia Zamawiającego urządzeń, przedmiotów oraz dokumentów będących w posiadaniu DUS w Koszalinie.
11)Wpuszczanie interesantów Urzędu do (strefy ograniczonego dostępu) na zasadach określonych przez Zamawiającego.
12)Niedopuszczanie do wnoszenia na teren obiektu podejrzanie wyglądających przedmiotów: toreb, paczek narzędzi itp. oraz zakaz przechowywania w portierni: toreb, pakunków, paczek i innych przedmiotów od interesantów i nieznanych osób.
13)Niedopuszczanie do rozpowszechniania na terenie Urzędu towarów handlowych oraz innych materiałów przez przedstawicieli firm zewnętrznych.
14)Sprawdzanie ogólnodostępnych pomieszczeń pod kątem pozostawienia przedmiotów budzących podejrzenie spowodowania wybuchu, pożaru, skażenia, itp.
15)Przestrzeganie zakazu przebywania w budynku Urzędu pracowników i innych osób poza godzinami urzędowania - bez uprzedniego uzyskania zezwolenia Naczelnika Urzędu Skarbowego.
16)Otwieranie i zamykanie obiektu zgodnie z ustalonymi przez Zamawiającego zasadami.
Uwaga: Wykonawca jest zobowiązany do bezpiecznego przechowywania kluczy do budynku poza godzinami pełnienia dyżuru przez pracownika ochrony oraz dostarczania i odbierania kluczy przed rozpoczęciem i po zakończeniu dyżuru.
17)Sprawdzanie po godzinach urzędowania prawidłowości zamknięć pokoi, okien, wyłączania oświetlenia, klimatyzacji, odbiorników prądu elektrycznego mogących spowodować zagrożenie, a także zamknięć kranów. O przypadkach stworzenia zagrożenia należy zawiadomić Zamawiającego.
18)Wydawanie i przyjmowanie kluczy do pomieszczeń biurowych pracownikom wykonującym pracę w poszczególnych pokojach.
19)Udzielanie interesantom Urzędu podstawowych informacji z zakresu lokalizacji poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu Skarbowego.
20)Dokonywanie cyklicznych obchodów budynku po godzinach urzędowania, w tym tuż po zakończeniu urzędowania w celu sprawdzenia, czy w budynku nie pozostały nieuprawnione osoby, po opuszczeniu budynku przez ostatnią osobę upoważnioną do pozostania po godzinach urzędowania lub pracowników firmy sprzątającej oraz przed zakończeniem dyżuru i zamknięciem Urzędu po uprzednim załączeniu systemu alarmowego
21)Przestrzeganie tajemnicy służbowej i skarbowej, do której może mieć dostęp pracownik Wykonawcy w związku z wykonywaną przez niego pracą.
22)Wykonywanie innych poleceń z zakresu służby ochrony zleconych przez Naczelnika Urzędu Skarbowego lub osób przez niego upoważnionych.
23)Prowadzenie typowej dokumentacji czynności ochrony: książki raportów, w której odnotowywane są wszystkie zdarzenia (sytuacje) zaistniałe podczas dyżuru., ewidencji osób wchodzących do (strefy ograniczonego dostępu), ewidencja osób przebywających w Urzędzie poza godzinami urzędowania, rejestr wydawanych kluczy.
24)Ponadto:
Pracownicy ochrony nie mogą opuszczać chronionego obiektu samowolnie, bez powiadomienia i zgody przełożonych, do chwili zakończenia dyżuru w danym dniu.
Przyjmowanie - przekazywanie posterunku następuje poprzez szczegółowe przekazanie dokumentacji i stanu sprawności urządzeń technicznych (alarmowych, zamknięć drzwi, kluczy itp.) oraz książki raportów, w której odnotowane zostają wszystkie zdarzenia (sytuacje) zaistniałe podczas pełnienia dyżuru.
Pracownik ochrony przystępujący do pełnienia dyżuru nie może być pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, ani spożywać go w czasie i miejscu dyżuru, a także wykonywać innych zajęć mogących przeszkadzać w pełnieniu obowiązków.
Pracowników ochrony obowiązuje stanowczość w wypełnianiu swoich obowiązków z zachowaniem kultury osobistej i taktu wobec interesantów i pracowników Zamawiającego.
Pracownikowi ochrony nie wolno udzielać wywiadów prasowych.

4.Dodatkowe wymagania Zamawiającego:
1)Wykonawca musi dysponować jednolitym, estetycznym i odpowiednim do pory roku umundurowaniem umożliwiającym identyfikację pracownika ochrony oraz zatrudniającej go firmy wraz z imiennym identyfikatorem posiadającym aktualne zdjęcie.
2)Wykonawca w ramach wynagrodzenia za usługę zobowiązuje się do zapewnienia swoim pracownikom wszelkich niezbędnych narzędzi, sprzętu, łączności oraz innych elementów koniecznych do należytego wykonania prac wchodzących w zakres zamówienia.
3)W terminie 30 dni od dnia podpisania umowy Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym wykona na koszt własny Plan Ochrony Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie, który będzie stanowił załącznik do umowy.



MONITOROWANIE SYGNAŁÓW SYSTEMU ANTYWŁAMANIOWEGO I P.POŻ
ORAZ TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ
1.Monitorowanie elektronicznego systemu antywłamaniowego i p.poż polegać będzie na stałej i aktywnej obserwacji sygnału odbieranego z budynku objętego ochroną, a w przypadku otrzymania sygnału o alarmie, zapewnienie interwencji pracownika ochrony fizycznej (w czasie trwania dyżuru) oraz niezwłocznej interwencji samochodowych załóg patrolowo-interwencyjnych, które podejmą czynną ochronę obiektu przed upływem 8 minut od chwili uzyskania sygnału alarmowego.
2.Baza monitoringu umożliwia przyjęcie sygnału zagrożeń w czasie nie dłuższym niż 5 sekund i czasem reakcji na otrzymany sygnał nie dłuższym niż 6 sekund
3.Wykonawca na własny koszt przyłączy lokalny system alarmowy do bazy monitoringu.



KONSERWACJA ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU ANTYWŁAMANIOWEGO I P.POŻ
1.Konserwacja elektronicznego systemu antywłamaniowego i p.poż oraz konserwacja systemu telewizji przemysłowej polegać będzie na utrzymaniu tego systemu w stałej sprawności eksploatacyjnej (zgodnie z PN-93E-08390-14).
2.Obsługa techniczna i serwisowanie systemów wykonywane będzie raz na kwartał przez pracowników posiadających licencję I lub II stopnia zabezpieczenia technicznego wydanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 4 czerwca 1998. w sprawie wzoru i trybu wydawania licencji pracownika ochrony fizycznej i licencji pracownika zabezpieczenia technicznego oraz trybu i częstotliwości wydawania przez organy Policji opinii o pracownikach ochrony (Dz.U. Nr 78, poz. 511).
3.W szczególności, do zakresu okresowych przeglądów konserwacyjnych systemu antywłamaniowego należy:
1)sprawdzenie instalacji, rozmieszczenia i zamocowania całego wyposażenia urządzeń na podstawie dokumentacji technicznej,
2)sprawdzenie poprawności działania wszystkich czujek, łącznie z urządzeniami uruchamianymi ręcznie,
3)sprawdzenie zgodności z wymaganiami wszystkich połączeń giętkich,
4)sprawdzenie, czy zasilacze główne i rezerwowe pracują i są sprawne,
5)sprawdzenie centrali jej obsługi zgodnie z procedurą zakładu instalacji alarmowych,
6)sprawdzenie poprawności działania każdego urządzenia transmisji alarmu,
7)sprawdzenie poprawności działania każdego akustycznego sygnalizatora alarmowego,
8)sprawdzenie, czy system alarmowy jest w stanie całkowitej gotowości do pracy.
4.W przypadku awarii kamery, do czasu usunięcia usterki, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kamerę rezerwową.
5.Przeglądy konserwacyjne potwierdzane będą przez Wykonawcę wpisem do (Rejestru konserwacji elektronicznego systemu antywłamaniowego oraz systemu telewizji przemysłowej).
Rejestr winien zawierać datę każdej wizyty, potwierdzać prawidłowość rozmieszczenia i zamocowania elementów systemu, wskazywać wykryte uszkodzenia, przyczyny oraz powzięte działania, potwierdzać zakres konserwacji ze wskazaniem czynności niepodjętych, rejestrować stany awaryjne i podejmowane działania, zawierać zapisy okresowych wyłączeń poszczególnych elementów systemu.
6.Zamawiający umożliwi Wykonawcy realizację jego obowiązków, o których mowa wyżej poprzez zapewnienie dostępu do elektronicznego systemu antywłamaniowego oraz telewizji przemysłowej.
7.Czynności związane z wymianą, naprawą urządzeń i instalacji wykraczające poza zakres określony w pkt. 3 realizowane będą za dodatkową opłatą, której wysokość zostanie ustalona w wyniku negocjacji stron umowy i cen rynkowych.



MODERNIZACJA ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU ANTYWŁAMANIOWEGO
I TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ
1.Modernizacja systemu antywłamaniowego polegać będzie na wymianie istniejącej centrali alarmowej oraz montażu dodatkowych 56 czujek zespolonych ruchu (PIR+GB), 3 czujek dualnych podczerwieni z mikrofalą (PIR+MW), 4 czujek magnetycznych (kontaktrony), 8 ekspanderów i 2 sygnalizatorów zewnętrznych
2.Zabezpieczenie w czujki kolejnych kondygnacji winno wyglądać następująco:
Piwnica: 10 czujek zespolonych PIR + GB reagujących zarówno na ruch jak i dźwięk tłuczonego szkła,
Parter: 33 czujki zespolone PIR + GB oraz 4 kontaktrony do drzwi,
I Piętro: 9 czujek zespolonych PIR + GB oraz 1 czujka dualna PIR + MW (do weryfikacji zdarzenia wykorzystuje zarówno wiązkę podczerwieni jak i mikrofale),
II Piętro: 2 czujki zespolone PIR + GB oraz 1 czujka dualna PIR + MW,
III Piętro: 2 czujki zespolone PIR + GB oraz 1 czujka dualna PIR + MW.
3.Do obsługi systemu należy wykorzystać manipulator z wyświetlaczem LCD oraz manipulator - strefowy LED, do uzbrajania wybranych pomieszczeń,
4.Zespolenie systemu wyposażonego w tak liczną grupę czujek wymaga wykorzystania ekspanderów, które zostaną umieszczone w specjalnych obudowach wraz z akumulatorem,
5.O zdarzeniu alarmowym informowały będą dodatkowo umieszczone sygnalizatory zewnętrzne optyczno-akustyczne,
6.Ponieważ jedynie niektóre czujki z istniejącego systemu spełniają przyjęte założenia dalszego zabezpieczenia technicznego obiektu, stąd modernizacja systemu wiązała będzie się z montażem dodatkowego okablowania do podłączenia nowych czujek.

WYKAZ URZĄDZEŃ
1. Centrala alarmowa szt. 1
Obsługa od 8 do 128 wejść przewodowych i bezprzewodowych; obsługa od 16 do 128 programowalnych wyjść; dwukierunkowy interfejs bezprzewodowy 868 MHz w technologii ABAX; komunikator GSM-GPRS; możliwość podziału systemu na 32 strefy i 8 partycji; magistrale komunikacyjne do podłączania manipulatorów i modułów rozszerzeń; obsługa do 240 użytkowników; wbudowany komunikator telefoniczny z funkcją monitoringu, powiadamiania głosowego i zdalnego sterowania; obsługa systemu przy pomocy manipulatorów LCD, klawiatur strefowych, pilotów i kart zbliżeniowych oraz zdalnie z użyciem komputera lub telefonu komórkowego; 64 niezależne timery do automatycznego sterowania funkcje kontroli dostępu i automatyki domowej; pamięć 22527 zdarzeń z funkcją wydruku; port RS-232 - gniazdo RJ, możliwość aktualizacji oprogramowania za pomocą komputera; wbudowany zasilacz impulsowy o wydajności 2A z funkcjami ładowania akumulatora i diagnostyki.
2. Obudowa centrali + akumulator 18Ah - kpl. 1
3. Manipulator LCD - szt.1
4. Manipulator LED - szt. 1
5. Czujki zespolone ruchu + zbicie szkła (PIR+GB) - szt. 56
6. Czujki dualne podczerwieni z mikrofalą (PIR + MW) - szt. 3
7. Czujki magnetyczne (kontaktrony) - szt. 4
8. Ekspander 8 wejść - szt. 4
9. Ekspander 8 wejść z zasilaczem - szt. 4
10. Obudowa ekspanderów - szt. 4
11. Akumulator 7 Ah - szt. 4
12. Sygnalizator zewnętrzny - szt. 2
Współpraca z dowolną centralą alarmową; sygnalizacja akustyczna; - przetwornik piezoelektryczny; sygnalizacja optyczna - żarówka 5W-12V; 2 wejścia sterujące możliwość wyboru sposobu sterowania; możliwość wyboru sygnału alarmowego - 3 sygnały akustyczne; obudowa z wysokoudarowego poliwęglanu PC LEXAN; zabezpieczenie antysabotażowe - przed otwarciem i przed oderwaniem od podłoża;
13. Materiały instalacyjne - kpl. 1

1. System Telewizji przemysłowej winien składać się z 8 kamer typu dzień/noc, umożliwiających rejestrację obrazu w rozdzielczości 600 linii, wykorzystanie funkcji WDR oraz detekcję ruchu.
2. Do kamer będą wykorzystane obiektywy o regulowanej ogniskowej 2,9 - 8,2 z elektronicznie regulowaną przesłoną Autolrys i mocowaniem CS,
3. Obraz winien być zapisywany i przechowywany na 16 kanałowym rejestratorze z 1TB dyskiem twardym. Urządzenie umożliwi nagrywanie z prędkością 25 kl-s oraz wykorzystanie wydajnej kompresji H.264,
4. Podgląd obrazu na 19 monitorze LCD,
5. Jako medium przesyłowe należy wykorzystać kabel UPT,
6. Aby dokonywać obrazu także przy niskich temperaturach należy zastosować do kamery obudowę z grzałką.
7. Dostawa urządzeń, materiałów instalacyjnych, wykonanie instalacji, uruchomienie systemu telewizji przemysłowej, szkolenie winno być zakończone nie później niż do 28.02.2011r.
8.W przypadku niewykonania powyższych prac Wykonawca zobowiązany jest zapewnić całodobową ochronę fizyczną na koszt własny.
9.Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszelką dokumentację techniczną, instrukcje gwarancje, certyfikaty itp.

WYKAZ URZĄDZEŃ
1 Rejestrator 16-kanałowy - szt. 1
Kompresja obrazu H.264; Podgląd żywo do 16 kamer; nagrywanie w D1 z prędkością do 25 kl-s; Podwójny strumień dekodowania zapewniający jednoczesny podgląd obrazu przez sieć; Funkcja Pentaplex- możliwość wykonywania kilku czynności na raz (podgląd na żywo, nagrywanie, odtwarzanie, backup, zdalny dostęp); możliwość odtwarzania wszystkich kanałów jednocześnie; kilka sposobów kontroli przy pomocy Panelu Przedniego, Pilotem, Klawiatury, myszki klawiatury sieciowej; oprogramowanie sieciowe: wbudowany serwer www, CMS
2. Dysk twardy 1 TB - szt. 1,
3,5 calowy dysk twardy o pojemności od 1 do 2 TB, interfejs SATA; prędkość obrotowa min. 7200 obr-min; pamięć podręczna 64MB.
3. Monitor 19 LCD - szt. 1
typ matrycy TFT, proporcje wymiarów matrycy 4:3, rozdzielczość 1600x1200, kontrast 500:1, kąt widzenia 1700 pion; 1700 poziom
4. Kamera dzień - noc - szt. 8
kamera typ - kolor, minimalne oświetlenie 0,0002 lux, rozszerzona dynamika światła (WDR), funkcja skanowania progresywnego, detekcja ruchu, mocowanie obiektywu C-CS, cyfrowa stabilizacja obrazu, rozszerzony zakres dynamik XOR, adaptacja cyfrowa - redukcja szumów (3D+2D), kompensacja tylnego światła, kontrola prędkości migawki przez zewnętrzny przełącznik, wielojęzykowe menu OSD w języku polskim, temperatura pracy -100C do 500c, wilgotność poniżej 90%, zoom cyfrowy 1x-16x (z dokładnością 0,1x)
5. Obiektyw o ogniskowej 2,9-8,2 - szt 8
ogniskowa (mm) - 2,9 - 8,2, format - 1,3, przysłona - automatyczna, jasność F - 10-360 super jasny, kąt widzenia - 98,3-35,2, mocowanie obiektywu CS.
6. Obudowa zewnętrzna z grzałką - szt. 8
grzałka 230V, automatyka lub 12V, grzałki: termostat.
7. Symetryzator TRP-1k - szt 16
8. Kabel UTP - 400 m
9. Kabel 2x1 linka - 200 m
10.Materiały instalacyjne uchwyty, listwy, kołki, wkręty itp. - kpl. 1

Dostawa urządzeń, materiałów instalacyjnych, wykonanie instalacji, uruchomienie systemu telewizji przemysłowej, szkolenie winno być zakończone nie później niż do 28.02.2011r.
W przypadku niewykonania powyższych prac Wykonawca zobowiązany jest zapewnić całodobową ochronę fizyczną na koszt własny.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszelką dokumentację techniczną, instrukcje gwarancje, certyfikaty itp.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 5932

Data publikacji: 2011-01-14

Nazwa: Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie

Ulica: ul. Moniuszki 15

Numer domu: 15

Miejscowość: Koszalin

Kod pocztowy: 75-549

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 0-94 3477500, 3477595

Numer faxu: 0-94 3452471

Adres strony internetowej: www.2us-koszalin.is.szczecin.pl

Regon: 33049176100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi w zakresie ochrony fizycznej, monitorowania, modernizacji i konserwacji elektronicznego systemu antywłamaniowego i telewizji przemysłowej w budynku administracyjnym Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie przy ul. Moniuszki 15,

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie ochrony fizycznej, monitorowania, modernizacji i konserwacji elektronicznego systemu antywłamaniowego i telewizji przemysłowej w budynku administracyjnym Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie przy ul. Moniuszki 15.
2. Wymagany termin realizacji zamówienia: od 01.02.2011r. do 31.01.2013r.
3. Przystępując do przetargu Wykonawca musi:
1)posiadać koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie bezpośredniej ochrony fizycznej oraz zabezpieczenia technicznego, zgodnie z ustawą z dnia 22.08.1997r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity: Dz.U. z 2005r. Nr 145, poz. 1221 z późniejszymi zmianami).
2)posiadać aktualne pozwolenie radiowe na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych pracujących w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej typu monitorowanie systemów alarmowych z uwzględnieniem lokalizacji stacji monitorującej w Koszalinie,
3)być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie niższą niż 1.000.000,00 zł. (Ubezpieczenie powinno obejmować cały okres realizacji umowy, a jeżeli obejmuje okres krótszy, Wykonawca składa zobowiązanie do przedłużenia ubezpieczenia),
4)dysponować odpowiednim potencjałem technicznym tj.:posiadać:co najmniej:
a)Alarmowe Centrum Odbiorcze w Koszalinie,
b)instalatora systemów alarmowych z licencją zabezpieczenia technicznego oraz uprawnienia instalatora systemów alarmowych klasy SA4
c)stałe łącze telefoniczne z Komendą Miejską Policji zapewniające natychmiastowy kontakt dyżurnego Alarmowego Centrum Odbiorczego w sytuacjach zagrożenia obiektu bądź przebywających w nim osób


OCHRONA FIZYCZNA
1.Ochrona fizyczna mienia i osób w budynku DUS wykonywana będzie w formie stałej i bezpośredniej ochrony fizycznej pomieszczeń, mienia i osób znajdujących się w budynku Urzędu w postaci dyżuru pełnionego:
w miesiącu lutym 2011r. - całodobowo,
w pozostałe miesiące - w dni robocze w godz. 6:00 - 20:00 , soboty w godz. 7:00 - 15:00, niedziele i święta - monitoring).
Uwaga:godziny rozpoczęcia i zakończenia dyżuru, liczba godzin pełnienia dyżuru w ciągu dnia może ulec zmianie w przypadku zmian w godzinach urzędowania lub zmian w umowach podpisywanych z innymi wykonawcami po wcześniejszym pisemnym powiadomieniu.
2.Ochrona fizyczna będzie sprawowana przez licencjonowanego pracownika (min. I stopnia)
3.Do szczególnych zadań ochrony należy:
1)Zapewnienie bezpieczeństwa życia, zdrowia i nietykalności osobistej pracownikom Zamawiającego i interesantom przebywającym na terenie obiektu Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie przed ewentualnym negatywnym oddziaływaniem osób trzecich, godzącym w ich stan zdrowia lub bezpieczeństwo.
2)Podjęcie działań zmierzających do ochrony życia i zdrowia pracowników Zamawiającego oraz interesantów przebywających w obiekcie w przypadku zaistnienia szczególnego zagrożenia takiego jak:
a)pożar,
b)napad, rabunek, kradzież, rozbój itp.,
c)zagrożenie atakiem terrorystycznym,
d)zagrożenie skażeniem,
e)zagrożenie zakażeniem,
f)klęska żywiołowa,
g)skażenie środowiska,
h)wybuch lub zagrożenie wybuchem w ochranianym obiekcie lub terenie przylegającym bezpośrednio do niego,
i)inne zdarzenia losowe lub nadzwyczajne, np. zalanie, podtopienie, awaria wod-kan, itp.;
3)Podejmowanie działań zapobiegających przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu,
a także przeciwdziałanie powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń.
4)Ochrona przed zaborem mienia lub uszkodzeniem obiektu i jego wyposażenia oraz dokumentów będących własnością Zamawiającego.
5)Ochrona przed wandalizmem, chuligaństwem i nieodpowiednim zachowaniem osób przebywających na terenie obiektu DUS w Koszalinie.
6)Ochrona przed innymi przypadkami naruszenia prawa, spokoju i toku pracy DUS w Koszalinie oraz interwencja wobec osób zakłócających porządek publiczny w siedzibie Zamawiającego.
7)Egzekwowanie przestrzegania przez pracowników i klientów Zamawiającego instrukcji przeciwpożarowej, a w szczególności zakazu palenia tytoniu i używania otwartego ognia, itp.
8)Uruchamianie systemów alarmowych, powiadamianie Policji, Straży Pożarnej itp. oraz osób wskazanych przez Zamawiającego o zaistniałym zagrożeniu.
9)Obserwacja wszystkich osób wchodzących i wychodzących z obiektu.
10)Kontrola osób wynoszących bez upoważnienia Zamawiającego urządzeń, przedmiotów oraz dokumentów będących w posiadaniu DUS w Koszalinie.
11)Wpuszczanie interesantów Urzędu do (strefy ograniczonego dostępu) na zasadach określonych przez Zamawiającego.
12)Niedopuszczanie do wnoszenia na teren obiektu podejrzanie wyglądających przedmiotów: toreb, paczek narzędzi itp. oraz zakaz przechowywania w portierni: toreb, pakunków, paczek i innych przedmiotów od interesantów i nieznanych osób.
13)Niedopuszczanie do rozpowszechniania na terenie Urzędu towarów handlowych oraz innych materiałów przez przedstawicieli firm zewnętrznych.
14)Sprawdzanie ogólnodostępnych pomieszczeń pod kątem pozostawienia przedmiotów budzących podejrzenie spowodowania wybuchu, pożaru, skażenia, itp.
15)Przestrzeganie zakazu przebywania w budynku Urzędu pracowników i innych osób poza godzinami urzędowania - bez uprzedniego uzyskania zezwolenia Naczelnika Urzędu Skarbowego.
16)Otwieranie i zamykanie obiektu zgodnie z ustalonymi przez Zamawiającego zasadami.
Uwaga: Wykonawca jest zobowiązany do bezpiecznego przechowywania kluczy do budynku poza godzinami pełnienia dyżuru przez pracownika ochrony oraz dostarczania i odbierania kluczy przed rozpoczęciem i po zakończeniu dyżuru.
17)Sprawdzanie po godzinach urzędowania prawidłowości zamknięć pokoi, okien, wyłączania oświetlenia, klimatyzacji, odbiorników prądu elektrycznego mogących spowodować zagrożenie, a także zamknięć kranów. O przypadkach stworzenia zagrożenia należy zawiadomić Zamawiającego.
18)Wydawanie i przyjmowanie kluczy do pomieszczeń biurowych pracownikom wykonującym pracę w poszczególnych pokojach.
19)Udzielanie interesantom Urzędu podstawowych informacji z zakresu lokalizacji poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu Skarbowego.
20)Dokonywanie cyklicznych obchodów budynku po godzinach urzędowania, w tym tuż po zakończeniu urzędowania w celu sprawdzenia, czy w budynku nie pozostały nieuprawnione osoby, po opuszczeniu budynku przez ostatnią osobę upoważnioną do pozostania po godzinach urzędowania lub pracowników firmy sprzątającej oraz przed zakończeniem dyżuru i zamknięciem Urzędu po uprzednim załączeniu systemu alarmowego
21)Przestrzeganie tajemnicy służbowej i skarbowej, do której może mieć dostęp pracownik Wykonawcy w związku z wykonywaną przez niego pracą.
22)Wykonywanie innych poleceń z zakresu służby ochrony zleconych przez Naczelnika Urzędu Skarbowego lub osób przez niego upoważnionych.
23)Prowadzenie typowej dokumentacji czynności ochrony: książki raportów, w której odnotowywane są wszystkie zdarzenia (sytuacje) zaistniałe podczas dyżuru., ewidencji osób wchodzących do (strefy ograniczonego dostępu), ewidencja osób przebywających w Urzędzie poza godzinami urzędowania, rejestr wydawanych kluczy.
24)Ponadto:
Pracownicy ochrony nie mogą opuszczać chronionego obiektu samowolnie, bez powiadomienia i zgody przełożonych, do chwili zakończenia dyżuru w danym dniu.
Przyjmowanie - przekazywanie posterunku następuje poprzez szczegółowe przekazanie dokumentacji i stanu sprawności urządzeń technicznych (alarmowych, zamknięć drzwi, kluczy itp.) oraz książki raportów, w której odnotowane zostają wszystkie zdarzenia (sytuacje) zaistniałe podczas pełnienia dyżuru.
Pracownik ochrony przystępujący do pełnienia dyżuru nie może być pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, ani spożywać go w czasie i miejscu dyżuru, a także wykonywać innych zajęć mogących przeszkadzać w pełnieniu obowiązków.
Pracowników ochrony obowiązuje stanowczość w wypełnianiu swoich obowiązków z zachowaniem kultury osobistej i taktu wobec interesantów i pracowników Zamawiającego.
Pracownikowi ochrony nie wolno udzielać wywiadów prasowych.

4.Dodatkowe wymagania Zamawiającego:
1)Wykonawca musi dysponować jednolitym, estetycznym i odpowiednim do pory roku umundurowaniem umożliwiającym identyfikację pracownika ochrony oraz zatrudniającej go firmy wraz z imiennym identyfikatorem posiadającym aktualne zdjęcie.
2)Wykonawca w ramach wynagrodzenia za usługę zobowiązuje się do zapewnienia swoim pracownikom wszelkich niezbędnych narzędzi, sprzętu, łączności oraz innych elementów koniecznych do należytego wykonania prac wchodzących w zakres zamówienia.
3)W terminie 30 dni od dnia podpisania umowy Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym wykona na koszt własny Plan Ochrony Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie, który będzie stanowił załącznik do umowy.



MONITOROWANIE SYGNAŁÓW SYSTEMU ANTYWŁAMANIOWEGO I P.POŻ
ORAZ TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ
1.Monitorowanie elektronicznego systemu antywłamaniowego i p.poż polegać będzie na stałej i aktywnej obserwacji sygnału odbieranego z budynku objętego ochroną, a w przypadku otrzymania sygnału o alarmie, zapewnienie interwencji pracownika ochrony fizycznej (w czasie trwania dyżuru) oraz niezwłocznej interwencji samochodowych załóg patrolowo-interwencyjnych, które podejmą czynną ochronę obiektu przed upływem 8 minut od chwili uzyskania sygnału alarmowego.
2.Baza monitoringu umożliwia przyjęcie sygnału zagrożeń w czasie nie dłuższym niż 5 sekund i czasem reakcji na otrzymany sygnał nie dłuższym niż 6 sekund
3.Wykonawca na własny koszt przyłączy lokalny system alarmowy do bazy monitoringu.



KONSERWACJA ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU ANTYWŁAMANIOWEGO I P.POŻ
1.Konserwacja elektronicznego systemu antywłamaniowego i p.poż oraz konserwacja systemu telewizji przemysłowej polegać będzie na utrzymaniu tego systemu w stałej sprawności eksploatacyjnej (zgodnie z PN-93E-08390-14).
2.Obsługa techniczna i serwisowanie systemów wykonywane będzie raz na kwartał przez pracowników posiadających licencję I lub II stopnia zabezpieczenia technicznego wydanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 4 czerwca 1998. w sprawie wzoru i trybu wydawania licencji pracownika ochrony fizycznej i licencji pracownika zabezpieczenia technicznego oraz trybu i częstotliwości wydawania przez organy Policji opinii o pracownikach ochrony (Dz.U. Nr 78, poz. 511).
3.W szczególności, do zakresu okresowych przeglądów konserwacyjnych systemu antywłamaniowego należy:
1)sprawdzenie instalacji, rozmieszczenia i zamocowania całego wyposażenia urządzeń na podstawie dokumentacji technicznej,
2)sprawdzenie poprawności działania wszystkich czujek, łącznie z urządzeniami uruchamianymi ręcznie,
3)sprawdzenie zgodności z wymaganiami wszystkich połączeń giętkich,
4)sprawdzenie, czy zasilacze główne i rezerwowe pracują i są sprawne,
5)sprawdzenie centrali jej obsługi zgodnie z procedurą zakładu instalacji alarmowych,
6)sprawdzenie poprawności działania każdego urządzenia transmisji alarmu,
7)sprawdzenie poprawności działania każdego akustycznego sygnalizatora alarmowego,
8)sprawdzenie, czy system alarmowy jest w stanie całkowitej gotowości do pracy.
4.W przypadku awarii kamery, do czasu usunięcia usterki, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kamerę rezerwową.
5.Przeglądy konserwacyjne potwierdzane będą przez Wykonawcę wpisem do (Rejestru konserwacji elektronicznego systemu antywłamaniowego oraz systemu telewizji przemysłowej).
Rejestr winien zawierać datę każdej wizyty, potwierdzać prawidłowość rozmieszczenia i zamocowania elementów systemu, wskazywać wykryte uszkodzenia, przyczyny oraz powzięte działania, potwierdzać zakres konserwacji ze wskazaniem czynności niepodjętych, rejestrować stany awaryjne i podejmowane działania, zawierać zapisy okresowych wyłączeń poszczególnych elementów systemu.
6.Zamawiający umożliwi Wykonawcy realizację jego obowiązków, o których mowa wyżej poprzez zapewnienie dostępu do elektronicznego systemu antywłamaniowego oraz telewizji przemysłowej.
7.Czynności związane z wymianą, naprawą urządzeń i instalacji wykraczające poza zakres określony w pkt. 3 realizowane będą za dodatkową opłatą, której wysokość zostanie ustalona w wyniku negocjacji stron umowy i cen rynkowych.



MODERNIZACJA ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU ANTYWŁAMANIOWEGO
I TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ
1.Modernizacja systemu antywłamaniowego polegać będzie na wymianie istniejącej centrali alarmowej oraz montażu dodatkowych 56 czujek zespolonych ruchu (PIR+GB), 3 czujek dualnych podczerwieni z mikrofalą (PIR+MW), 4 czujek magnetycznych (kontaktrony), 8 ekspanderów i 2 sygnalizatorów zewnętrznych
2.Zabezpieczenie w czujki kolejnych kondygnacji winno wyglądać następująco:
Piwnica: 10 czujek zespolonych PIR + GB reagujących zarówno na ruch jak i dźwięk tłuczonego szkła,
Parter: 33 czujki zespolone PIR + GB oraz 4 kontaktrony do drzwi,
I Piętro: 9 czujek zespolonych PIR + GB oraz 1 czujka dualna PIR + MW (do weryfikacji zdarzenia wykorzystuje zarówno wiązkę podczerwieni jak i mikrofale),
II Piętro: 2 czujki zespolone PIR + GB oraz 1 czujka dualna PIR + MW,
III Piętro: 2 czujki zespolone PIR + GB oraz 1 czujka dualna PIR + MW.
3.Do obsługi systemu należy wykorzystać manipulator z wyświetlaczem LCD oraz manipulator - strefowy LED, do uzbrajania wybranych pomieszczeń,
4.Zespolenie systemu wyposażonego w tak liczną grupę czujek wymaga wykorzystania ekspanderów, które zostaną umieszczone w specjalnych obudowach wraz z akumulatorem,
5.O zdarzeniu alarmowym informowały będą dodatkowo umieszczone sygnalizatory zewnętrzne optyczno-akustyczne,
6.Ponieważ jedynie niektóre czujki z istniejącego systemu spełniają przyjęte założenia dalszego zabezpieczenia technicznego obiektu, stąd modernizacja systemu wiązała będzie się z montażem dodatkowego okablowania do podłączenia nowych czujek.

WYKAZ URZĄDZEŃ
1. Centrala alarmowa szt. 1
Obsługa od 8 do 128 wejść przewodowych i bezprzewodowych; obsługa od 16 do 128 programowalnych wyjść; dwukierunkowy interfejs bezprzewodowy 868 MHz w technologii ABAX; komunikator GSM-GPRS; możliwość podziału systemu na 32 strefy i 8 partycji; magistrale komunikacyjne do podłączania manipulatorów i modułów rozszerzeń; obsługa do 240 użytkowników; wbudowany komunikator telefoniczny z funkcją monitoringu, powiadamiania głosowego i zdalnego sterowania; obsługa systemu przy pomocy manipulatorów LCD, klawiatur strefowych, pilotów i kart zbliżeniowych oraz zdalnie z użyciem komputera lub telefonu komórkowego; 64 niezależne timery do automatycznego sterowania funkcje kontroli dostępu i automatyki domowej; pamięć 22527 zdarzeń z funkcją wydruku; port RS-232 - gniazdo RJ, możliwość aktualizacji oprogramowania za pomocą komputera; wbudowany zasilacz impulsowy o wydajności 2A z funkcjami ładowania akumulatora i diagnostyki.
2. Obudowa centrali + akumulator 18Ah - kpl. 1
3. Manipulator LCD - szt.1
4. Manipulator LED - szt. 1
5. Czujki zespolone ruchu + zbicie szkła (PIR+GB) - szt. 56
6. Czujki dualne podczerwieni z mikrofalą (PIR + MW) - szt. 3
7. Czujki magnetyczne (kontaktrony) - szt. 4
8. Ekspander 8 wejść - szt. 4
9. Ekspander 8 wejść z zasilaczem - szt. 4
10. Obudowa ekspanderów - szt. 4
11. Akumulator 7 Ah - szt. 4
12. Sygnalizator zewnętrzny - szt. 2
Współpraca z dowolną centralą alarmową; sygnalizacja akustyczna; - przetwornik piezoelektryczny; sygnalizacja optyczna - żarówka 5W-12V; 2 wejścia sterujące możliwość wyboru sposobu sterowania; możliwość wyboru sygnału alarmowego - 3 sygnały akustyczne; obudowa z wysokoudarowego poliwęglanu PC LEXAN; zabezpieczenie antysabotażowe - przed otwarciem i przed oderwaniem od podłoża;
13. Materiały instalacyjne - kpl. 1

1. System Telewizji przemysłowej winien składać się z 8 kamer typu dzień/noc, umożliwiających rejestrację obrazu w rozdzielczości 600 linii, wykorzystanie funkcji WDR oraz detekcję ruchu.
2. Do kamer będą wykorzystane obiektywy o regulowanej ogniskowej 2,9 - 8,2 z elektronicznie regulowaną przesłoną Autolrys i mocowaniem CS,
3. Obraz winien być zapisywany i przechowywany na 16 kanałowym rejestratorze z 1TB dyskiem twardym. Urządzenie umożliwi nagrywanie z prędkością 25 kl-s oraz wykorzystanie wydajnej kompresji H.264,
4. Podgląd obrazu na 19 monitorze LCD,
5. Jako medium przesyłowe należy wykorzystać kabel UPT,
6. Aby dokonywać obrazu także przy niskich temperaturach należy zastosować do kamery obudowę z grzałką.
7. Dostawa urządzeń, materiałów instalacyjnych, wykonanie instalacji, uruchomienie systemu telewizji przemysłowej, szkolenie winno być zakończone nie później niż do 28.02.2011r.
8.W przypadku niewykonania powyższych prac Wykonawca zobowiązany jest zapewnić całodobową ochronę fizyczną na koszt własny.
9.Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszelką dokumentację techniczną, instrukcje gwarancje, certyfikaty itp.

WYKAZ URZĄDZEŃ
1 Rejestrator 16-kanałowy - szt. 1
Kompresja obrazu H.264; Podgląd żywo do 16 kamer; nagrywanie w D1 z prędkością do 25 kl-s; Podwójny strumień dekodowania zapewniający jednoczesny podgląd obrazu przez sieć; Funkcja Pentaplex- możliwość wykonywania kilku czynności na raz (podgląd na żywo, nagrywanie, odtwarzanie, backup, zdalny dostęp); możliwość odtwarzania wszystkich kanałów jednocześnie; kilka sposobów kontroli przy pomocy Panelu Przedniego, Pilotem, Klawiatury, myszki klawiatury sieciowej; oprogramowanie sieciowe: wbudowany serwer www, CMS
2. Dysk twardy 1 TB - szt. 1,
3,5 calowy dysk twardy o pojemności od 1 do 2 TB, interfejs SATA; prędkość obrotowa min. 7200 obr-min; pamięć podręczna 64MB.
3. Monitor 19 LCD - szt. 1
typ matrycy TFT, proporcje wymiarów matrycy 4:3, rozdzielczość 1600x1200, kontrast 500:1, kąt widzenia 1700 pion; 1700 poziom
4. Kamera dzień - noc - szt. 8
kamera typ - kolor, minimalne oświetlenie 0,0002 lux, rozszerzona dynamika światła (WDR), funkcja skanowania progresywnego, detekcja ruchu, mocowanie obiektywu C-CS, cyfrowa stabilizacja obrazu, rozszerzony zakres dynamik XOR, adaptacja cyfrowa - redukcja szumów (3D+2D), kompensacja tylnego światła, kontrola prędkości migawki przez zewnętrzny przełącznik, wielojęzykowe menu OSD w języku polskim, temperatura pracy -100C do 500c, wilgotność poniżej 90%, zoom cyfrowy 1x-16x (z dokładnością 0,1x)
5. Obiektyw o ogniskowej 2,9-8,2 - szt 8
ogniskowa (mm) - 2,9 - 8,2, format - 1,3, przysłona - automatyczna, jasność F - 10-360 super jasny, kąt widzenia - 98,3-35,2, mocowanie obiektywu CS.
6. Obudowa zewnętrzna z grzałką - szt. 8
grzałka 230V, automatyka lub 12V, grzałki: termostat.
7. Symetryzator TRP-1k - szt 16
8. Kabel UTP - 400 m
9. Kabel 2x1 linka - 200 m
10.Materiały instalacyjne uchwyty, listwy, kołki, wkręty itp. - kpl. 1

Dostawa urządzeń, materiałów instalacyjnych, wykonanie instalacji, uruchomienie systemu telewizji przemysłowej, szkolenie winno być zakończone nie później niż do 28.02.2011r.
W przypadku niewykonania powyższych prac Wykonawca zobowiązany jest zapewnić całodobową ochronę fizyczną na koszt własny.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszelką dokumentację techniczną, instrukcje gwarancje, certyfikaty itp.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 01/02/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełnienia warunków odbywać się będzie na podstawie złożonych oświadczeń i dokumentów

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełnienia warunków odbywać się będzie na podstawie złożonych oświadczeń i dokumentów

Potencjał techniczny:
Ocena spełnienia warunków odbywać się będzie na podstawie złożonych oświadczeń i dokumentów

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełnienia warunków odbywać się będzie na podstawie złożonych oświadczeń i dokumentów

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełnienia warunków odbywać się będzie na podstawie złożonych oświadczeń i dokumentów

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

inne_dokumenty:
1)oświadczenie, że posiada własne Alarmowe Centrum Odbiorcze pracujące na wydzielonej częstotliwości radiowej typu monitorowanie systemów alarmowych.
2)pisemne potwierdzenie z Komendy Miejskiej w Koszalinie o posiadaniu stałego łącza telefonicznego z KMP gwarantującego natychmiastowy kontakt dyżurnego Alarmowego Centrum Odbiorczego w sytuacjach zagrożenia obiektu.
3)aktualne pozwolenie radiowe na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych pracujących w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej typu monitorowanie systemów alarmowych z uwzględnieniem lokalizacji stacji monitorującej w Koszalinie,
4)wykaz Podwykonawców, którym Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia wraz z pisemną zgodą Podwykonawcy na jej wykonanie.
5)Upoważnienie dla osoby występującej w imieniu firmy (jeżeli występuje).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Wynagrodzenie może ulec zmianie wyłącznie w przypadku zmiany:
- ustawowej stawki podatku VAT na usługi w przedmiotowym zakresie,
- liczby godzin pełnienia dyżuru przez pracownika ochrony (np. zmiana godzin urzędowania, zmiana warunków umowy z innymi zleceniobiorcami)

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.2us-koszalin.is.szczecin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie, 75-549 Koszalin, ul. Moniuszki 15 po wcześniejszym złożeniu wniosku o wydanie SIWZ

Data składania wniosków, ofert: 21/01/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie, 75-549 Koszalin, ul. Moniuszki 15, parter Kancelaria Urzędu p.128

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
797100004 (Usługi ochroniarskie)

Podobne przetargi

3571 / 2012-01-04 - Inny: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
usługa w zakresie całodobowej ochronie fizycznej i elektronicznej mienia znajdującego się na wskazanym obszarze b. lotniska w Zegrzu Pomorskim.

357100 / 2015-12-30 - Podmiot prawa publicznego

Celowy ZwiÄ…zek Gmin R-XXI - Nowogard (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usługi kompleksowej ochrony obiektów należących do Celowego Związku Gmin R-XXI

2420 / 2015-01-07 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona osób i mienia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Koszalinie

251661 / 2010-09-14 - Uczelnia publiczna

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usługi monitoringu elektronicznego połączone z interwencją grup szybkiego reagowania. Nr sprawy ZP/A/AEG/1052/2010

187807 / 2015-12-21 - Uczelnia publiczna

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług ochrony osób, mienia, obiektów i terenów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

307589 / 2010-10-29 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Szczecinie Filia w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Wykonanie usług ochrony nieruchomości będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa położonych na terenie gminy Sławoborze w miejscowości Międzyrzecze w okresie od dnia 07.10.2010r. do dnia 31.12.2010r

425540 / 2010-12-30 - Inny: Państwowa osoba prawna, Agencja płatnicza

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Zachodniopomorski Oddział Regionalny - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Usługa ochrony fizycznej mienia i dozór dzienny nieruchomości zabudowanej Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego wraz z usługą monitoringu elektronicznego systemów alarmowych w obiektach Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego i Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

238363 / 2009-12-09 - Inny: jednostka organizacyjna samorządu województwa zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona obiektów Rejonu Dróg Wojewódzkich w Stargardzie Szczecińskim w Obwodzie Drogowym w Nowogardzie oraz GDDKiA R/Nowogard przy ul. Dąbrowszczaków 15b w systemie dozoru fizycznego

173832 / 2009-06-01 - Inny: Zarząd Mienia Skarbu Państwa

Zespół Składnic Lasów Państwowych - Białogard (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona mienia oraz obsługa kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania w składnicy drewna w Podborsku podległej ZSLP w Białogardzie.