Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

171583 / 2014-08-07 - Administracja samorządowa / Powiatowy Urząd Pracy (Nakło nad Notecią)

Usługa szkoleniowa o nazwie Kurs gastronomii z elementami cateringu

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych powiatu nakielskiego zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nakle nad Notecią i jego Filii w Szubinie o nazwie Kurs gastronomii z elementami cateringu
2. Cel szkolenia
Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonywania pracy na stanowisku kucharza małej gastronomii. Uczestnik szkolenie powinien dowiedzieć się o obowiązkach jakie wchodzą w zakres czynności wykonywanych w ramach zawodu kucharza małej gastronomii wynikających z klasyfikacji zawodów (nr zawodu 512202). Ponadto szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z zasadami obsługi gastronomicznej imprez, bankietów, konferencji itp. (catering).
3. Liczba uczestników
Szkolenie przeznaczone jest dla 8 osób, finansowane będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu To idzie młodość w ramach PO KL Poddziałania 6.1.1. Szkolenie powinno rozpocząć się w sierpniu br.
4. Liczba godzin szkolenia określona programem szkolenia
Wymagana liczba godzin szkolenia to 200 h. Należy uwzględnić podział na zajęcia praktyczne i teoretyczne.
5. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
a) Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Liczba zajęć każdego dnia musi wynieść min. 7 godzin.
b) Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych
oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Zajęcia nie mogą kończyć się przerwą.
c) Realizacja szkolenia odbywać będzie się w ciągu 5 dni tygodnia od poniedziałku do piątku. Zajęcia powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć nie później niż o godz. 17.00. Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna.
d) Wykonawca wyda wszystkim uczestnikom szkolenia zaświadczenia stwierdzające ukończenie szkolenia:
- jeżeli jest do tego uprawniony, zgodne z rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012 nr 0 poz. 186) oraz
- zaświadczenie zgodne z § 71 ust. 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. 2014.667).
e) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę dydaktyczną składająca się z 1 osoby posiadającej wykształcenie lub kwalifikacje zawodowe z zakresu gastronomii.
f) Zajęcia z przygotowywania potraw muszą być przeprowadzone z użyciem świeżych produktów spożywczych, w ilościach umożliwiających każdemu uczestnikowi samodzielne przygotowanie porcji dań i potraw zawartych w programie szkolenia, których koszt wykonawca wliczy do całkowitego kosztu szkolenia.
g) Sala do zajęć praktycznych musi być wyposażona w sprzęt gastronomiczny w liści umożliwiającej każdemu uczestnikowi swobodne, samodzielne wykonywanie zadań m.in. w:
- garnki
- patelnie
- zastawa obiadowa
- sztućce
- piece gazowe lub elektryczne
- czajnik
Każdy uczestnik szkolenia musi mieć dostęp do samodzielnego stanowiska pracy oraz fartuch i nakrycie głowy standardowo wymagane do pracy w kuchni ( po szkoleniu przechodzą na własność uczestnika kursu).
h) Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia na zakończenie szkolenia wśród uczestników kursu, ankiety wg wzoru przedstawionego przez Zamawiającego.
i) Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia imiennej list obecności dla każdego uczestnika szkolenia. Wzór listy zostanie przekazany przez Zamawiającego przed rozpoczęciem szkolenia.
6. Miejsce realizacji szkolenia
a) Wykonawca musi zapewnić warunki lokalowe przystosowane do przeprowadzenia szkolenia z odpowiednim zapleczem technicznym (sala w jednostce szkoleniowej), lokal musi być wyposażony w stoliki, krzesła oraz niezbędny sprzęt gastronomiczny umożliwiający swobodne przygotowywanie dań przez uczestników kursu.
b) Lokal powinien posiadać zaplecze multimedialne np. rzutnik, ekran, komputer oraz inne niezbędne sprzęty, produkty do przeprowadzenia kursu
c) Wykonawca zobowiązany jest w Wykazie pomieszczeń oraz sprzętu niezbędnego do realizacji przedmiotu postępowania - Załącznik nr 8 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania zajęć. Musi przedstawić opis pomieszczeń oraz informacje o prawie do dysponowania pomieszczeniem, w którym odbywać się będą zajęcia.
d) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia poza Nakłem nad Notecią. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest zorganizować na własny koszt wspólny dojazd uczestnikom kursu w miejsce odbywania zajęć. Podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina jazdy samochodem, lub busem, mierząc od siedziby Zamawiającego, która będzie punktem zbiorczym uczestników kursu do punktu odbywania zajęć. W celu zweryfikowania czasu dojazdu na trasie Zamawiający wykorzysta mapy dostępne w Internecie.
e) W przypadku przekroczenia tego czasu Wykonawca musi zapewnić kursantom zakwaterowanie i wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja ) w miejscu zakwaterowania, a poniesione w tym celu koszty ująć w ogólnym koszcie szkolenia.
f) Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka).
g) Szkolenie musi być zrealizowane zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem MPiPS z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z póżn. zm.).
7. Materiały dydaktyczne
a. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia bezzwrotne materiały dydaktyczne przygotowane przez Wykonawcę w postaci długopisu, zeszytu, podręcznika lub skryptu zawierającego zakres tematyczny zawarty w programie szkolenia oraz fartuch i nakrycie głowy standardowo wymagane do pracy w kuchni. .
b. Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
c. Wykonawca powinien zapewnić każdego dnia szkolenia: kawę, herbatę, wodę lub napoje zimne w ilości min. 0,5 l na osobę (dotyczy czasu odbywania zajęć w sytuacji, w której uczestnicy nie będą zakwaterowani).
8. Zakres szkolenia
a. Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl).
b. Zakres szkolenia powinien obejmować w szczególności następujące tematy:
1) organizację stanowiska pracy zgodnie z zasadami BHP,
2) zasady prawidłowego żywienia człowieka,
3) zasady przechowywania i magazynowania artykułów żywieniowych,
4) obsługę maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy obróbce wstępnej, cieplnej, chłodniczej, do mycia i wyparzania,
5) obróbkę wstępną warzyw, owoców, mięsa, ryb i drobiu,
6) przygotowywanie posiłków ciepłych i zimnych,
7) dekorowanie i eksponowanie wykonanych produktów,
8) sposoby nakładania, dekorowania i podawania potraw w praktyce,
9) zasady komponowania potraw pod status przyjęcia,
10) funkcje stołu bankietowego,
11) zasady układania zastawy stołowej, szkła i sztućców na stole,
12) dekorowanie stołu w praktyce,
13) zasady obsługi przyjęć okolicznościowych,
14) aranżacja i przygotowanie wystroju sali,
Szczegółowy program szkolenia musi zostać zawarty na druku stanowiącym załącznik do SIWZ.
Wskazany zakres programu szkolenia jest zakresem minimalnym, który musi zostać zrealizowany podczas zajęć. Wykonawca może przedstawić autorski program szkolenia, zawierający wskazane niezbędne minimum poszerzone o inne zagadnienia lub moduły dotyczące zakresu szkolenia.
c. Osoba, której nieobecność na zajęciach przewyższać będzie 20% godzin przewidzianych programem szkolenia i nie uzupełni wiedzy nie może uzyskać zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i tym samym przystąpić do egzaminu.
d. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium za okres odbywania szkolenia, oraz którym przysługuje stypendium za okres odbywania szkolenia, w trakcie którego podjęli zatrudnienie, Ina pracę zarobkową lub działalność gospodarczą zgodnie z art. 41 ust. 3b oraz art. 41 ust 7 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. 2013.674 ze zm.)
e. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w ciągu 4 dni roboczych:
- harmonogram szkolenia uwzględniający daty, ramy czasowe, zakres tematyczny, imię i nazwisko wykładowcy oraz miejsce odbywania zajęć (termin rozpoczęcia kursu musi być ustalony wspólnie między Zamawiającym a Wykonawcą),
- preliminarz kosztów (wzór preliminarzu zostanie dostarczony Wykonawcy przez Zamawiającego),
- bezzwrotny komplet materiałów dydaktycznych przygotowany przez Wykonawcę jakie otrzymają uczestnicy szkolenia w pierwszym dniu zajęć.
Wskazane dokumenty mogą zostać przesłane na maila z jednoczesnym wysłaniem ich oryginałów pocztą.
f. Na zmianę w harmonogramie zajęć Zamawiający musi wyrazić zgodę, po wcześniejszym przedłożeniu przez Wykonawcę pisemnego zapytania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 171583

Data publikacji: 2014-08-07

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Dąbrowskiego 46

Numer domu: 46

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kod pocztowy: 89-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 0-52 386 76 10

Numer faxu: 0-52 386 76 13

Adres strony internetowej: www.pupnaklo.pl

Regon: 09251274800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkoleniowa o nazwie Kurs gastronomii z elementami cateringu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych powiatu nakielskiego zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nakle nad Notecią i jego Filii w Szubinie o nazwie Kurs gastronomii z elementami cateringu
2. Cel szkolenia
Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonywania pracy na stanowisku kucharza małej gastronomii. Uczestnik szkolenie powinien dowiedzieć się o obowiązkach jakie wchodzą w zakres czynności wykonywanych w ramach zawodu kucharza małej gastronomii wynikających z klasyfikacji zawodów (nr zawodu 512202). Ponadto szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z zasadami obsługi gastronomicznej imprez, bankietów, konferencji itp. (catering).
3. Liczba uczestników
Szkolenie przeznaczone jest dla 8 osób, finansowane będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu To idzie młodość w ramach PO KL Poddziałania 6.1.1. Szkolenie powinno rozpocząć się w sierpniu br.
4. Liczba godzin szkolenia określona programem szkolenia
Wymagana liczba godzin szkolenia to 200 h. Należy uwzględnić podział na zajęcia praktyczne i teoretyczne.
5. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
a) Szkolenie powinno być realizowane wg planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Liczba zajęć każdego dnia musi wynieść min. 7 godzin.
b) Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych
oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Zajęcia nie mogą kończyć się przerwą.
c) Realizacja szkolenia odbywać będzie się w ciągu 5 dni tygodnia od poniedziałku do piątku. Zajęcia powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć nie później niż o godz. 17.00. Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna.
d) Wykonawca wyda wszystkim uczestnikom szkolenia zaświadczenia stwierdzające ukończenie szkolenia:
- jeżeli jest do tego uprawniony, zgodne z rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012 nr 0 poz. 186) oraz
- zaświadczenie zgodne z § 71 ust. 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. 2014.667).
e) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę dydaktyczną składająca się z 1 osoby posiadającej wykształcenie lub kwalifikacje zawodowe z zakresu gastronomii.
f) Zajęcia z przygotowywania potraw muszą być przeprowadzone z użyciem świeżych produktów spożywczych, w ilościach umożliwiających każdemu uczestnikowi samodzielne przygotowanie porcji dań i potraw zawartych w programie szkolenia, których koszt wykonawca wliczy do całkowitego kosztu szkolenia.
g) Sala do zajęć praktycznych musi być wyposażona w sprzęt gastronomiczny w liści umożliwiającej każdemu uczestnikowi swobodne, samodzielne wykonywanie zadań m.in. w:
- garnki
- patelnie
- zastawa obiadowa
- sztućce
- piece gazowe lub elektryczne
- czajnik
Każdy uczestnik szkolenia musi mieć dostęp do samodzielnego stanowiska pracy oraz fartuch i nakrycie głowy standardowo wymagane do pracy w kuchni ( po szkoleniu przechodzą na własność uczestnika kursu).
h) Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia na zakończenie szkolenia wśród uczestników kursu, ankiety wg wzoru przedstawionego przez Zamawiającego.
i) Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia imiennej list obecności dla każdego uczestnika szkolenia. Wzór listy zostanie przekazany przez Zamawiającego przed rozpoczęciem szkolenia.
6. Miejsce realizacji szkolenia
a) Wykonawca musi zapewnić warunki lokalowe przystosowane do przeprowadzenia szkolenia z odpowiednim zapleczem technicznym (sala w jednostce szkoleniowej), lokal musi być wyposażony w stoliki, krzesła oraz niezbędny sprzęt gastronomiczny umożliwiający swobodne przygotowywanie dań przez uczestników kursu.
b) Lokal powinien posiadać zaplecze multimedialne np. rzutnik, ekran, komputer oraz inne niezbędne sprzęty, produkty do przeprowadzenia kursu
c) Wykonawca zobowiązany jest w Wykazie pomieszczeń oraz sprzętu niezbędnego do realizacji przedmiotu postępowania - Załącznik nr 8 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania zajęć. Musi przedstawić opis pomieszczeń oraz informacje o prawie do dysponowania pomieszczeniem, w którym odbywać się będą zajęcia.
d) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia poza Nakłem nad Notecią. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest zorganizować na własny koszt wspólny dojazd uczestnikom kursu w miejsce odbywania zajęć. Podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina jazdy samochodem, lub busem, mierząc od siedziby Zamawiającego, która będzie punktem zbiorczym uczestników kursu do punktu odbywania zajęć. W celu zweryfikowania czasu dojazdu na trasie Zamawiający wykorzysta mapy dostępne w Internecie.
e) W przypadku przekroczenia tego czasu Wykonawca musi zapewnić kursantom zakwaterowanie i wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja ) w miejscu zakwaterowania, a poniesione w tym celu koszty ująć w ogólnym koszcie szkolenia.
f) Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka).
g) Szkolenie musi być zrealizowane zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem MPiPS z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z póżn. zm.).
7. Materiały dydaktyczne
a. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia bezzwrotne materiały dydaktyczne przygotowane przez Wykonawcę w postaci długopisu, zeszytu, podręcznika lub skryptu zawierającego zakres tematyczny zawarty w programie szkolenia oraz fartuch i nakrycie głowy standardowo wymagane do pracy w kuchni. .
b. Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
c. Wykonawca powinien zapewnić każdego dnia szkolenia: kawę, herbatę, wodę lub napoje zimne w ilości min. 0,5 l na osobę (dotyczy czasu odbywania zajęć w sytuacji, w której uczestnicy nie będą zakwaterowani).
8. Zakres szkolenia
a. Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl).
b. Zakres szkolenia powinien obejmować w szczególności następujące tematy:
1) organizację stanowiska pracy zgodnie z zasadami BHP,
2) zasady prawidłowego żywienia człowieka,
3) zasady przechowywania i magazynowania artykułów żywieniowych,
4) obsługę maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy obróbce wstępnej, cieplnej, chłodniczej, do mycia i wyparzania,
5) obróbkę wstępną warzyw, owoców, mięsa, ryb i drobiu,
6) przygotowywanie posiłków ciepłych i zimnych,
7) dekorowanie i eksponowanie wykonanych produktów,
8) sposoby nakładania, dekorowania i podawania potraw w praktyce,
9) zasady komponowania potraw pod status przyjęcia,
10) funkcje stołu bankietowego,
11) zasady układania zastawy stołowej, szkła i sztućców na stole,
12) dekorowanie stołu w praktyce,
13) zasady obsługi przyjęć okolicznościowych,
14) aranżacja i przygotowanie wystroju sali,
Szczegółowy program szkolenia musi zostać zawarty na druku stanowiącym załącznik do SIWZ.
Wskazany zakres programu szkolenia jest zakresem minimalnym, który musi zostać zrealizowany podczas zajęć. Wykonawca może przedstawić autorski program szkolenia, zawierający wskazane niezbędne minimum poszerzone o inne zagadnienia lub moduły dotyczące zakresu szkolenia.
c. Osoba, której nieobecność na zajęciach przewyższać będzie 20% godzin przewidzianych programem szkolenia i nie uzupełni wiedzy nie może uzyskać zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i tym samym przystąpić do egzaminu.
d. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium za okres odbywania szkolenia, oraz którym przysługuje stypendium za okres odbywania szkolenia, w trakcie którego podjęli zatrudnienie, Ina pracę zarobkową lub działalność gospodarczą zgodnie z art. 41 ust. 3b oraz art. 41 ust 7 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. 2013.674 ze zm.)
e. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w ciągu 4 dni roboczych:
- harmonogram szkolenia uwzględniający daty, ramy czasowe, zakres tematyczny, imię i nazwisko wykładowcy oraz miejsce odbywania zajęć (termin rozpoczęcia kursu musi być ustalony wspólnie między Zamawiającym a Wykonawcą),
- preliminarz kosztów (wzór preliminarzu zostanie dostarczony Wykonawcy przez Zamawiającego),
- bezzwrotny komplet materiałów dydaktycznych przygotowany przez Wykonawcę jakie otrzymają uczestnicy szkolenia w pierwszym dniu zajęć.
Wskazane dokumenty mogą zostać przesłane na maila z jednoczesnym wysłaniem ich oryginałów pocztą.
f. Na zmianę w harmonogramie zajęć Zamawiający musi wyrazić zgodę, po wcześniejszym przedłożeniu przez Wykonawcę pisemnego zapytania.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2014

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże lub oświadczy, że jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę Wykonawcy na rok 2014.
Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na podstawie przedłożonego aktualnego (na rok 2014) wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych właściwego ze względu na siedzibę Wykonawcy, zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 roku, poz. 674 z późn. zm.) lub oświadczenia Wykonawcy na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu objętego zamówieniem. Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia wykazu wykonanych głównych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi zostały wykonane, oraz z załączeniem dowodów czy zostały wykonane należycie. Zamawiający uzna, że warunek ten został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże w Wykazie wykonanych szkoleń grupowych o tej samej tematyce co przedmiot postępowania - stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ, że w wyżej wskazanym okresie zrealizował minimum 1 szkolenie grupowe (grupa - min 8 osób) z zakresu gastronomii.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych szkoleń grupowych tożsamych z przedmiotem zamówienia i dowodów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie; na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym do wykonywania zamówienia. Na potwierdzenie spełnienia tego warunku Wykonawca musi dysponować wyposażeniem w postaci:
- miejsca realizacji zajęć (salą w jednostce szkoleniowej) z odpowiednim zapleczem technicznym przystosowanym do zajęć teoretycznych (w stoliki, krzesła w liczbie odpowiadającej liczbie uczestników), oraz do zajęć praktycznych (w sprzęt i akcesoria gastronomiczne umożliwiające swobodne przygotowywanie dań przez uczestników kursu). Ponadto miejsce realizacji zajęć powinno być wyposażone w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia oraz musi być wyposażone w produkty z których uczestnicy będą przygotowywali potrawy.
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych (tj. WC, umywalka) w budynku, w którym odbywają się zajęcia.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na podstawie przedłożonego w ofercie Wykazu pomieszczeń oraz sprzętu na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia. Na potwierdzenie spełnienia tego warunku Wykonawca musi dysponować osobami do prowadzenia zajęć posiadającymi wykształcenie lub kwalifikacje zawodowe gastronomiczne lub tożsame z prowadzonym blokiem tematycznym. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował minimum 1 wykładowcą, gwarantując prawidłową realizację szkolenia.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na podstawie przedłożonego w ofercie Wykazu osób uczestniczących w wykonaniu przedmiotu postępowania na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ).
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na podstawie przedłożonego Oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a. Formularz ofertowy, zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ,
b. Certyfikat potwierdzający spełnianie norm ISO - jeżeli Wykonawca posiada,
c. Program szkolenia, zgodny z załącznikiem nr 9 do SIWZ,
d. Pełnomocnictwo lub upoważnienie do reprezentowania Wykonawcy,
e. Wzór zaświadczenia/zaświadczeń stwierdzające ukończenie szkolenia jakie Wykonawca wyda uczestnikom.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w przypadku:
a. zmiany ilości uczestników szkolenia,
b. zmiany terminu realizacji szkolenia,
c. zmiany osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie jednak, że w przypadku zmiany kadry dydaktycznej, Wykonawca jest zobowiązany zapewnić nową osobę posiadającą minimalne kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie do osoby wykazanej w ofercie,
d. zmiany miejsca odbywania szkolenia. Dokonana zmiana nie może prowadzić do obniżenia wymagań jakie Zamawiający określił w SIWZ,
e. zmiany dokumentacji szkolenia,
f. zmiany źródła finansowania osób skierowanych na szkolenie,
Warunkiem wprowadzenia zmian w umowie jest pisemne zwrócenie się o wyrażenie zgody jednej ze stron na dokonanie zmiany w umowie z podaniem uzasadnienia faktycznego oraz wyrażenie zgody drugiej strony. Wszelkie zmiany wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności takich zmian.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji szkoleń z obszaru zlecanego szkolenia

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
Certyfikaty jakości usług posiadane przez instytucję szkoleniową

Znaczenie kryterium 3: 10

Nazwa kryterium 4:
Dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia

Znaczenie kryterium 4: 15

Nazwa kryterium 5:
Rodzaj dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji

Znaczenie kryterium 5: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pupnaklo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Dąbrowskiego 46
89-100 Nakło nad Notecią
III piętro, pok. 312a

Data składania wniosków, ofert: 14/08/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Dąbrowskiego 46
89-100 Nakło nad Notecią
III piętro, pok. 308

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Źródłem finansowania szkolenia jest Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu Poddziałania 6.1.1 - pt. To idzie młodość w ramach PO KL.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

396962 / 2014-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Maz., w ramach Projektu suKURS współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: Kurs kierowcy wózków jezdniowych.

159545 / 2011-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Stolarz meblowy dla 8 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgorzewie realizowanego ze środków Funduszu Pracy

58638 / 2013-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Maz. w ramach Projektu suKURS współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: Kurs kierowcy wózków jezdniowych..

253216 / 2012-07-16 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia dla osób bezrobotnych lub poszukujących pracy finansowane ze środków Funduszu Pracy (FP) I - 2012

291504 / 2011-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Świecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych w ramach projektu systemowego /Program Aktywizacji i Wsparcia w Gminie Świecie/ którego realizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

98922 / 2010-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Księgowość i kadry

78449 / 2009-05-21 - Inny: Powiatowa administracja zespolona

Powiatowy Urząd Pracy - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa dotycząca przeprowadzenia szkolenia dla 10-osobowej grupy osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej o nazwie i zakresie tematycznym PRACOWNIK OCHRONY FIZYCZNEJ PIERWSZEGO STOPNIA

226881 / 2014-10-28 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia dla osób bezrobotnych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 6.1.3/III/2014

373224 / 2012-10-01 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Koronowie - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa przeprowadzenia kursu brukarza i zajęć aktywizacji zawodowej