Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

299716 / 2012-08-13 - Administracja samorządowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach (Łosice)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-ładowarki kat. III dla 2 uczestników projektu Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-Ładowarki dla 2 uczestników projektu /Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim/ realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kurs powinien zostać zorganizowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w prawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001r. Nr 118, poz. 1263).
-Miejsce szkolenia: Łosice lub inna miejscowość oddalona od granic powiatu łosickiego o maksymalnie 100 km.
Termin realizacji zamówienia: wrzesień-listopad 2012 - łącznie z egzaminem przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
-Ilość godzin: Teoria - 116 godz. lekcyjnych
Praktyka - 60 godz. zegarowych
-Liczba uczestników: 2 osoby.
-Zajęcia na kursie powinny odbywać się w godzinach między 8 a 20, maksymalnie 7 godzin dziennie, w tym również w soboty w godzinach między 8.00 a 20.00 maksymalnie 7 godzin.
1.Program zajęć teoretycznych:
-użytkowanie eksploatacyjne
-dokumentacja techniczna
-bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji maszyny roboczej
-podstawy elektrotechniki
-silniki spalinowe
-elementy hydrauliki
-budowa koparko - ładowarek
-technologia wykonywania robót ziemnych
-zajęcia praktyczne
6.Szkolenie będzie przeprowadzone zgodnie z następującymi aktami prawa:rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych Dz.U. z 2001 r. Nr. 118 poz. 1263 oraz innymi odpowiednimi przepisami prawa, w tym regulującymi zasady bhp i p.poż. przy pracach na maszynach do robót ziemnych.
7.Podczas szkolenia kursanci powinni nabyć umiejętności obsługi wszystkich typów koparko-ładowarek.
8.Umiejętności te polegać będą na m.in. poruszaniu się, jeździe, manewrowaniu koparko-ładowarką, przenoszeniu materiałów sypkich itp.
9.Konieczne jest zapewnienie następującego sprzętu, przyrządów, urządzeń i pomocy naukowych:
-W procesie szkolenia praktycznego konieczne jest zastosowanie, co najmniej 1 koparko-ładowarki.
-Sala dydaktyczna ma być wyposażona w ogrzewanie, pomoce naukowe: plansze, przekroje podzespołów, rzutnik, urządzenia audiowizualne służące do projekcji filmów o tematyce eksploatacji, budowy, oraz technologii robót sprzętem do robót ziemnych, tematyczne kasety wideo, tablica i kreda lub flipchart i flamastry, skrypty, kserowane materiały pomocnicze
-Zajęcia teoretyczne mają odbywać się w ogrzewanej sali dydaktycznej przystosowanej do wykładów dla min. 3 osób z dostępem do sanitariów. Zajęcia praktyczne na koparko ładowarkach odbywać mają się na placu manewrowym z parkiem maszynowym, spełniającym wymogi bhp i p. poż.
10.Koszty badań lekarskich i dojazdu kursantów do miejsca szkolenia i z powrotem oraz koszty przeprowadzenia i opłacenia egzaminu na uprawnienia kwalifikacyjne przed Komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego pokrywa Wykonawca.
11.Kurs kończy się egzaminem kwalifikacyjnym przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
12.Dokumenty potwierdzające zakończenie kursu jakie Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć do Zamawiającego po zakończeniu kursu:-ksero dziennika zajęć edukacyjnych, zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia
-kopii protokołu z egzaminu końcowego oraz imienny wykaz osób, które ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym,
-imienny wykaz osób, które szkolenia nie ukończyły, nie zdały egzaminu, bądź nie przystąpiły do egzaminu końcowego,
-kopii książeczki operatora koparko-ładowarki oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia zawierającego: numer z rejestru, imię i nazwisko, numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji przeprowadzającej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie,
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji, zawierający: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika, oraz nazwę kursu i datę wydania zaświadczenia,
-listę odbioru materiałów szkoleniowych, zaświadczeń, cateringu oraz listę odbioru zwrotu kosztów dojazdu, zakwaterowania,
-oryginałów list obecności
-kserokopii zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu
-kserokopii zaświadczeń lekarskich
-potwierdzenia zapłaty za egzamin państwowy-
faktury /z załączonym opisem poniesionych kosztów/.
13.Rozliczenie według terminu płatności nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy zgodnie z projektem umowy po dołączeniu kompletu dokumentów zgodnie z § 4 pkt. 5 wzoru umowy.
14.Zapłata nastąpi po zakończeniu realizacji całego zamówienia w kwocie wskazanej w umowie, po otrzymaniu przez Zamawiającego środków unijnych. Z tytułu ewentualnego przedłużenia terminu płatności Wykonawca nie będzie naliczał odsetek.
Wymagania szczegółowe dotyczące Wykonawcy:
-Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia szczegółowego programu nauczania na kursie dla operatorów koparko-ładowarek, według kryteriów opracowanych przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie określającego nazwę zajęć edukacyjnych, ich treść, charakterystykę poszczególnych bloków tematycznych i wymiar godzinowy dla każdego z nich zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia
-Wykonawca powinien posiadać wszelkie uprawnienia do organizacji kursu w miejscowości Łosice lub w miejscowości, w której będzie prowadzony kurs.
-Wykonawca zapewni minimum jedną koparko-ładowarkę do zajęć praktycznych.
-W przypadku odbywania kursu poza granicami Łosic Wykonawca zobowiąże się do dowożenia uczestników kursu z Łosic do miejscowości odbywania zajęć oraz zapewni zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do Łosic i z powrotem.
-W przypadku noclegów Wykonawca pokryje koszty noclegu uczestnika kursu oraz wyżywienia (min 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja).
-Wykonawca zapewni catering podczas odbywania zajęć teoretycznych w postaci: zimne i gorące napoje oraz ciastka i ciepły posiłek.
-Do realizacji kursu Wykonawca zakupi każdemu uczestnikowi materiały szkoleniowe na własność: podręcznik kursanta, materiały pomocnicze w tym skoroszyt do sporządzania notatek, twarda teczka na dokumenty, długopis.
-Wykonawca ponadto powinien zapewnić odpowiednią kadrę szkoleniową;
-Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwą realizację usługi związanej z przebiegiem kursów.
-Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć program kursu na druku stanowiącym zał. Nr 6 do Formularza Ofertowego. Plan nauczania zamieszczony w Programie kursu powinien być sporządzony w oparciu o zaproponowany przez Zamawiającego zakres kursu. Dopuszcza się modyfikacje planu nauczania, jeżeli chodzi o kolejność poszczególnych zagadnień i ewentualne dodanie pewnych elementów.
-Wykonawca jest zobowiązany:
-prowadzić ewidencję obecności uczestników kursu i zobowiązany jest do informowania zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% nieobecności.
-do ologowania materiałów szkoleniowych i oznaczenia miejsca kursu logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej i nazwą projektu Szansa na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim.
-do prowadzenia dziennika zajęć.
-do przygotowania list obecności, list odbioru materiałów szkoleniowych, list odbioru zaświadczenia o ukończeniu kursu, oraz list odbioru zwrotu kosztów dojazdu i cateringu.
-Wykonawca zapewni opiekuna, czyli osobę odpowiedzialną za organizację kursu, wskazaną do kontaktu z uczestnikami kursu oraz z Zamawiającym.
-Kurs będzie kończyć się zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnego z wytycznymi z rozporządzenia Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych Dz.U. Nr 31 poz. 216 oraz wydaniem
-świadectwa i wpisu do książki operatora, uprawniającego do obsługi wszystkich typów koparko-ładowarek w kategorii III, wydanego przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
-Po zakończeniu kursu Wykonawca wyda zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji. W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego należy wydać zaświadczenie z logo EFS i Kapitału Ludzkiego lub inny dokument z logo EFS i Kapitału Ludzkiego i informacją o współfinansowaniu projektu.
-Ubezpieczenie uczestników kursu leży po stronie Zamawiającego.
-Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów jednego egzaminu kończącego kurs. Koszt każdego kolejnego egzaminu pokrywa sam uczestnik kursu.
-Wykonawca pokrywa koszt badań lekarskich uczestników kursu, jeśli wymaga tego specyfika kursu.
-Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwą realizację usługi związanych z organizacją i przebiegiem kursu.
-Wykonawca zobowiązuje się do oznakowania miejsca, w którym odbywać się będzie kurs poprzez umieszczenie plakatów informacyjnych dotyczących projektu, które otrzyma od Zamawiającego po podpisaniu umowy.
-Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia podczas kursu naszych beneficjentów z innymi grupami szkoleniowymi.
-Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 299716

Data publikacji: 2012-08-13

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach

Ulica: ul. Narutowicza 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Łosice

Kod pocztowy: 08-200

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 0-83 359 05 51

Numer faxu: 0-83 359 08 60

Regon: 03023900200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-ładowarki kat. III dla 2 uczestników projektu Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-Ładowarki dla 2 uczestników projektu /Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim/ realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kurs powinien zostać zorganizowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w prawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001r. Nr 118, poz. 1263).
-Miejsce szkolenia: Łosice lub inna miejscowość oddalona od granic powiatu łosickiego o maksymalnie 100 km.
Termin realizacji zamówienia: wrzesień-listopad 2012 - łącznie z egzaminem przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
-Ilość godzin: Teoria - 116 godz. lekcyjnych
Praktyka - 60 godz. zegarowych
-Liczba uczestników: 2 osoby.
-Zajęcia na kursie powinny odbywać się w godzinach między 8 a 20, maksymalnie 7 godzin dziennie, w tym również w soboty w godzinach między 8.00 a 20.00 maksymalnie 7 godzin.
1.Program zajęć teoretycznych:
-użytkowanie eksploatacyjne
-dokumentacja techniczna
-bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji maszyny roboczej
-podstawy elektrotechniki
-silniki spalinowe
-elementy hydrauliki
-budowa koparko - ładowarek
-technologia wykonywania robót ziemnych
-zajęcia praktyczne
6.Szkolenie będzie przeprowadzone zgodnie z następującymi aktami prawa:rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych Dz.U. z 2001 r. Nr. 118 poz. 1263 oraz innymi odpowiednimi przepisami prawa, w tym regulującymi zasady bhp i p.poż. przy pracach na maszynach do robót ziemnych.
7.Podczas szkolenia kursanci powinni nabyć umiejętności obsługi wszystkich typów koparko-ładowarek.
8.Umiejętności te polegać będą na m.in. poruszaniu się, jeździe, manewrowaniu koparko-ładowarką, przenoszeniu materiałów sypkich itp.
9.Konieczne jest zapewnienie następującego sprzętu, przyrządów, urządzeń i pomocy naukowych:
-W procesie szkolenia praktycznego konieczne jest zastosowanie, co najmniej 1 koparko-ładowarki.
-Sala dydaktyczna ma być wyposażona w ogrzewanie, pomoce naukowe: plansze, przekroje podzespołów, rzutnik, urządzenia audiowizualne służące do projekcji filmów o tematyce eksploatacji, budowy, oraz technologii robót sprzętem do robót ziemnych, tematyczne kasety wideo, tablica i kreda lub flipchart i flamastry, skrypty, kserowane materiały pomocnicze
-Zajęcia teoretyczne mają odbywać się w ogrzewanej sali dydaktycznej przystosowanej do wykładów dla min. 3 osób z dostępem do sanitariów. Zajęcia praktyczne na koparko ładowarkach odbywać mają się na placu manewrowym z parkiem maszynowym, spełniającym wymogi bhp i p. poż.
10.Koszty badań lekarskich i dojazdu kursantów do miejsca szkolenia i z powrotem oraz koszty przeprowadzenia i opłacenia egzaminu na uprawnienia kwalifikacyjne przed Komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego pokrywa Wykonawca.
11.Kurs kończy się egzaminem kwalifikacyjnym przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
12.Dokumenty potwierdzające zakończenie kursu jakie Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć do Zamawiającego po zakończeniu kursu:-ksero dziennika zajęć edukacyjnych, zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia
-kopii protokołu z egzaminu końcowego oraz imienny wykaz osób, które ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym,
-imienny wykaz osób, które szkolenia nie ukończyły, nie zdały egzaminu, bądź nie przystąpiły do egzaminu końcowego,
-kopii książeczki operatora koparko-ładowarki oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia zawierającego: numer z rejestru, imię i nazwisko, numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji przeprowadzającej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie,
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji, zawierający: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika, oraz nazwę kursu i datę wydania zaświadczenia,
-listę odbioru materiałów szkoleniowych, zaświadczeń, cateringu oraz listę odbioru zwrotu kosztów dojazdu, zakwaterowania,
-oryginałów list obecności
-kserokopii zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu
-kserokopii zaświadczeń lekarskich
-potwierdzenia zapłaty za egzamin państwowy-
faktury /z załączonym opisem poniesionych kosztów/.
13.Rozliczenie według terminu płatności nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy zgodnie z projektem umowy po dołączeniu kompletu dokumentów zgodnie z § 4 pkt. 5 wzoru umowy.
14.Zapłata nastąpi po zakończeniu realizacji całego zamówienia w kwocie wskazanej w umowie, po otrzymaniu przez Zamawiającego środków unijnych. Z tytułu ewentualnego przedłużenia terminu płatności Wykonawca nie będzie naliczał odsetek.
Wymagania szczegółowe dotyczące Wykonawcy:
-Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia szczegółowego programu nauczania na kursie dla operatorów koparko-ładowarek, według kryteriów opracowanych przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie określającego nazwę zajęć edukacyjnych, ich treść, charakterystykę poszczególnych bloków tematycznych i wymiar godzinowy dla każdego z nich zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia
-Wykonawca powinien posiadać wszelkie uprawnienia do organizacji kursu w miejscowości Łosice lub w miejscowości, w której będzie prowadzony kurs.
-Wykonawca zapewni minimum jedną koparko-ładowarkę do zajęć praktycznych.
-W przypadku odbywania kursu poza granicami Łosic Wykonawca zobowiąże się do dowożenia uczestników kursu z Łosic do miejscowości odbywania zajęć oraz zapewni zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do Łosic i z powrotem.
-W przypadku noclegów Wykonawca pokryje koszty noclegu uczestnika kursu oraz wyżywienia (min 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja).
-Wykonawca zapewni catering podczas odbywania zajęć teoretycznych w postaci: zimne i gorące napoje oraz ciastka i ciepły posiłek.
-Do realizacji kursu Wykonawca zakupi każdemu uczestnikowi materiały szkoleniowe na własność: podręcznik kursanta, materiały pomocnicze w tym skoroszyt do sporządzania notatek, twarda teczka na dokumenty, długopis.
-Wykonawca ponadto powinien zapewnić odpowiednią kadrę szkoleniową;
-Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwą realizację usługi związanej z przebiegiem kursów.
-Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć program kursu na druku stanowiącym zał. Nr 6 do Formularza Ofertowego. Plan nauczania zamieszczony w Programie kursu powinien być sporządzony w oparciu o zaproponowany przez Zamawiającego zakres kursu. Dopuszcza się modyfikacje planu nauczania, jeżeli chodzi o kolejność poszczególnych zagadnień i ewentualne dodanie pewnych elementów.
-Wykonawca jest zobowiązany:
-prowadzić ewidencję obecności uczestników kursu i zobowiązany jest do informowania zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% nieobecności.
-do ologowania materiałów szkoleniowych i oznaczenia miejsca kursu logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej i nazwą projektu Szansa na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim.
-do prowadzenia dziennika zajęć.
-do przygotowania list obecności, list odbioru materiałów szkoleniowych, list odbioru zaświadczenia o ukończeniu kursu, oraz list odbioru zwrotu kosztów dojazdu i cateringu.
-Wykonawca zapewni opiekuna, czyli osobę odpowiedzialną za organizację kursu, wskazaną do kontaktu z uczestnikami kursu oraz z Zamawiającym.
-Kurs będzie kończyć się zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnego z wytycznymi z rozporządzenia Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych Dz.U. Nr 31 poz. 216 oraz wydaniem
-świadectwa i wpisu do książki operatora, uprawniającego do obsługi wszystkich typów koparko-ładowarek w kategorii III, wydanego przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
-Po zakończeniu kursu Wykonawca wyda zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji. W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego należy wydać zaświadczenie z logo EFS i Kapitału Ludzkiego lub inny dokument z logo EFS i Kapitału Ludzkiego i informacją o współfinansowaniu projektu.
-Ubezpieczenie uczestników kursu leży po stronie Zamawiającego.
-Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia kosztów jednego egzaminu kończącego kurs. Koszt każdego kolejnego egzaminu pokrywa sam uczestnik kursu.
-Wykonawca pokrywa koszt badań lekarskich uczestników kursu, jeśli wymaga tego specyfika kursu.
-Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwą realizację usługi związanych z organizacją i przebiegiem kursu.
-Wykonawca zobowiązuje się do oznakowania miejsca, w którym odbywać się będzie kurs poprzez umieszczenie plakatów informacyjnych dotyczących projektu, które otrzyma od Zamawiającego po podpisaniu umowy.
-Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia podczas kursu naszych beneficjentów z innymi grupami szkoleniowymi.
-Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 05/09/2012

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności gospodarczej lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek jeżeli posiada potwierdzenie Instytutu Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie o spełnieniu wymagań o których mowa w § 25 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych Dz. U. z 2001r. Nr 118 poz. 1263. Ocena spełnienia warunku na podstawie Oświadczenia, że wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zał. nr 2 do SIWZ zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona sprawdzenia oceny spełnienia tego warunku na podstawie dokumentów potwierdzających, że Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje, co najmniej trzy usługi tego samego rodzaju, dla grupy nie mniejszej niż 3 osoby realizowane na zlecenie Instytucji publicznej, ze wskazaniem odbiorcy, wartości usługi oraz daty i miejsca jej realizacji. Załącznik nr 4
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie treści wymaganego dokumentu, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Wykonawcy powinni wykazać, że wskazani przez nich trenerzy/wykładowcy/szkoleniowcy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie uprawniające do prowadzenia zajęć w powierzonym sobie zakresie. Wymagane jest, aby posiadali uprawnienia związane z powierzonym im zakresem szkolenia i niezbędne doświadczenie zawodowe, to znaczy przeprowadzone minimum 100 godzin szkoleń w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, który będą realizować lub co najmniej trzyletni staż pracy przy realizacji zadań tożsamych lub zbliżonych do powierzonego im zakresu kursu.
W tym celu należy przedłożyć wypełniony załącznik nr 7.Wykaz osób, przewidzianych do realizacji zamówienia. Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie treści wymaganych dokumentów, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawcy powinni wykazać, że wskazani przez nich trenerzy/wykładowcy/szkoleniowcy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie uprawniające do prowadzenia zajęć w powierzonym sobie zakresie. Wymagane jest, aby posiadali uprawnienia związane z powierzonym im zakresem szkolenia i niezbędne doświadczenie zawodowe, to znaczy przeprowadzone minimum 100 godzin szkoleń w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, który będą realizować lub co najmniej trzyletni staż pracy przy realizacji zadań tożsamych lub zbliżonych do powierzonego im zakresu kursu.
W tym celu należy przedłożyć wypełniony załącznik nr 7.Wykaz osób, przewidzianych do realizacji zamówienia. Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie treści wymaganych dokumentów, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wskazuje szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocena spełnienia warunku na podstawie Oświadczenia, że wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zał. nr 2 do SIWZ zgodnie z formułą spełnia - nie sełnia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5: Załączniki od 1 do 9 z SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie wykonawcy w prowadzeniu tego typu szkoleń

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
Liczba referencji dotyczących przeprowadzonych kursów na zlecenie Instytucji publicznej w danej tematyce

Znaczenie kryterium 3: 10

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr.losice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Narutowicza 6
08-200 Łosice

Data składania wniosków, ofert: 24/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 08:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Narutowicza 6
08-200 Łosice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Projekt współfinansowany ze środków EFS

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

301484 / 2010-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usług organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych dla cudzoziemców: kursu obsługi kasy fiskalnej z elementami fakturowania i kursu z prowadzenia własnej działalności gospodarczej - dla uczestników realizowanego przez Zamawiającego projektu Integracja dla samodzielności współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII / Działanie 7.1 / Poddziałanie 7.1.2

302770 / 2010-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów i szkoleń dla 19 uczestników projektu projektu systemowego pn. Dobra marka - OPS Ursynów budzi do życia, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

302814 / 2014-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach - Łosice (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie kursu Prawo jazdy kat. C wraz z kwalifikacją wstępną na przewóz rzeczy w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE

165385 / 2012-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek miasta stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie kursów zawodowych realizowanych w ramach Projektu Aktywny Targówek współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w podziale na 2 części; część nr 1 : Profesjonalna opiekunka w żłobku lub klubie dziecięcym; część nr 2 : Opiekunka dziecięca.

212269 / 2011-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek miasta stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie dla dorosłych uczestników Projektu Aktywny Targówek współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego kursów zawodowych w podziale na 6 części: część nr 1 : Kurs Kadry - Płace z programem Symfonia i Płatnik część nr 2 : Pracownik administracyjno- biurowy z elementami kadrowo- księgowymi część nr 3: Obsługa kas fiskalnych część nr 4: Kurs komputerowy: Microsoft Word podstawowy część nr 5: Kurs profesjonalnego sprzątania część nr 6: Magazynier z obsługą wózka widłowego

227607 / 2014-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zwoleń (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia zawodowego i warsztatów dla uczestniczek projektu systemowego Uwierz w swoje możliwości realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zwoleniu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

269166 / 2009-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Maków Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa w zakresie przeprowadzenia szkolenia grupowego pt. Opiekun osób starszych i chorych z modułem języka angielskiego - dla 22 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Makowie Mazowieckim

443542 / 2013-10-30 - Inny: Gminny Osrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siedlcach - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu zawodowego: bukieciarz - florysta, w ramach zadania Aktywna Integracja dla uczestników projektu Prosto przed siebie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

292058 / 2014-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych - Sienno (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
na realizację 5 kursów grupowych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie w ramach projektu Klucz do kariery projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

34783 / 2015-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w PÅ‚ocku - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku CZĘŚĆ NR 1 - Szkolenie pn. Spawanie metodą MAG - 135/136 - UDT, CZĘŚĆ NR 2 - Szkolenie pn. Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej.

178402 / 2010-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żyrardów (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie szkoleń dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie w ramach projektu Równaj.

161477 / 2014-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w PÅ‚ocku - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie pn. Półautomatyczne spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazu 131/135 - MIG/MAG - TUV

73170 / 2014-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia (kursy zawodowe) dla uczestników Programu aktywizacji zawodowej bezrobotnych i biernych zawodowo osób z Dzielnicy Ochota cz. I (projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1)

237807 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek miasta stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie dla dorosłych uczestników Projektu Aktywny Targówek współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego kursów zawodowych, w podziale na 4 części: część nr 1 : Kurs fryzjerski podstawowy dla 2 osób część nr 2 : kurs fryzjerski zaawansowany dla 1 osoby część nr 3: Podstawowy kurs masażu dla 1 osoby część nr 4: Kurs wizażu, manicure i pedicure dla 1 osoby

416906 / 2013-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Platerów (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
organizacja i przeprowadzenie 4 szkoleń zawodowych dla 5 osób w ramach projektu Aktywizacja społeczno - zawodowa bezrobotnych w gminie Platerów

192063 / 2009-10-30 - Inny: Jednostka penitencjarna

Areszt Śledczy w Ostrołęce - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie na terenie zamawiającego kursów: Technolog robót wykończeniowych, Stolarz Meblowy, Fryzjer i aktywizacji zawodowej