Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

31233 / 2015-03-05 - Inny: Instytucja kultury / Muzeum ÅšlÄ…skie (Katowice)

Wykonanie robót budowlanych w ramach rewitalizacji zabytkowych budynków Łaźni Głównej i Stolarni wraz z przyległym terenem dawnej kopalni Katowice
i budową niezbędnej infrastruktury na potrzeby
Muzeum Śląskiego w Katowicach

Opis zamówienia

Szczegółowy zakres prac i opis elementów przedmiotu zamówienia zawierają załączniki:
1)Wzór umowy (zał. nr 8 do SIWZ),
2) Dokumentacja Projektowa (zał. nr 2A do SIWZ),
3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (zał. nr 2B do SIWZ),
4) Przedmiary robót (zał. nr 2C do SIWZ).

Adaptacja obiektów po byłej kopalni Katowice jest jednym z działań rewitalizacji tego terenu poprzemysłowego. Inwestycja znajduje się na terenie objętym ochroną konserwatorską ze względu na dziedzictwo kulturowe. Przedsięwzięcie obejmuje w szczególności wykonanie robót budowlanych obejmujących:

1) Rewitalizację i adaptację Łaźni Głównej na budynek z przeznaczeniem na funkcje muzealne, wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną.

Przedmiotowy obiekt to budynek wolnostojący, częściowo podpiwniczony, nieużytkowany, zamknięty. Budynek Łaźni znajduje się w południowo-wschodniej części terenu, dawnej Kopalni Katowice. Budynek posiada bogaty wystrój architektoniczny elewacji (gzymsy, lizeny, blendy szczelinowe). Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi jest do bezwzględnego zachowania. Założenia projektowe mają na celu dostosowanie istniejącego obiektu dla potrzeb nowej funkcji muzealnej przy zachowaniu jak największej ilości elementów istniejących decydujących o postindustrialnym charakterze budynku. Brakujące elementy wystroju architektonicznego należy odtworzyć.

Zakres prac obejmuje m.in.:
Roboty rozbiórkowe elementów zewnętrznych i wewnętrznych (m. innymi stropu), budowlano-konstrukcyjne (m. innymi wzmocnienie istniejących fundamentów poprzez wykonanie opaski żelbetowej oraz posadowienia pośredniego poprzez pale wiercone, izolacje, oczyszczenie, wzmocnienie, odtworzenie elewacji ceglanej, wzmocnienie konstrukcji dachu, wymiana pokrycia dachu), wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne (elewacyjne), instalacje sanitarne w zakresie kanalizacji sanitarnej (z białym montażem), wody pitnej, wody ciepłej użytkowej, wentylacji mechanicznej wywiewnej, ogrzewania centralnego, klimatyzacji, klimatyzacji precyzyjnej, instalacje elektryczne (kompletnej instalacji odgromowej, kompletnej instalacji oświetlenia wraz z lampami i gniazdek wraz z osprzętem, kompletnej instalacji słaboprądowej wraz z osprzętem, kompletnej instalacji uziemienia budynku), wyposażeniem w windę towarową oraz osobową, zagospodarowanie terenu wokół budynku (nasadzenia, mała architektura), drogi i chodniki, ogrodzenie systemowe wraz z bramą, ukształtowanie terenu (makroniwelacja mas ziemnych, mury oporowe, humusowanie), instalacja iluminacji elewacji budynku, drenaż zewnętrzny budynku, sieci, zintegrowanie koniecznej do wykonania infrastruktury z istniejącą na nowej siedzibie Muzeum Śląskiego.

Bilans powierzchni obiektu
Powierzchnia zabudowy: 1 011,0 m2,
Kubatura: 12 887,8 m3,
Powierzchnia użytkowa: 1 649,7 m2,
Ilość kondygnacji : 2,
Wysokość budynku /ściany szczytowej/: 16,44 m.

2) Rewitalizacja i adaptacja budynku dawnej Stolarni KWK Katowice na funkcje muzealno-dydaktyczną Muzeum Śląskiego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną.

Przedmiotowy obiekt to budynek wolnostojący, niepodpiwniczony, nieużytkowany, zamknięty. Budynek posiada bogaty wystrój architektoniczny elewacji. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi jest do bezwzględnego zachowania, za wyjątkiem bezstylowej przybudówki z lat 60- tych XX wieku, znajdującej się od strony zachodniej przewidzianej do wyburzenia. Założenia projektowe mają na celu dostosowanie istniejącego obiektu dla potrzeb nowej funkcji muzealno-dydaktycznej przy zachowaniu jak największej ilości elementów istniejących decydujących o postindustrialnym charakterze budynku.

Zakres prac obejmuje m.in.:
Roboty rozbiórkowe (m.in. bezstylowej przybudówki),budowlano-konstrukcyjne (wzmocnienie istniejących fundamentów poprzez wykonanie opaski żelbetowej oraz płyty posadzkowej, roboty izolacyjne, wzmocnienie stropu, wykonanie ścian murowanych, ścian g/k, oczyszczenie, wzmocnienie, odtworzenie elewacji ceglanej, wzmocnienie konstrukcji dachu, wymiana pokrycia, prace wykończeniowe (m. innymi: tynki, wylewki, okładziny ścian i posadzek, malowanie), instalacje wewnętrzne (m. innymi: wod-kan, elektryczna, niskoprądowa, wentylacji i klimatyzacji pompą ciepła powietrze-powietrze), zintegrowanie koniecznej do wykonania infrastruktury z istniejącą na nowej siedzibie Muzeum Śląskiego, wyposażenie w windę osobową, zagospodarowanie terenu (m. innymi: utwardzenie, zieleń, mała architektura, oświetlenie, sieci).

Bilans powierzchni obiektu.
Powierzchnia zabudowy: 363,6 m2,
Kubatura: 3116,8 m3,
Powierzchnia użytkowa: 553,8 m2,
Powierzchnia ruchu: 38,2 m2,
Ilość kondygnacji: 2,
Wysokość budynku /ściany szczytowej/: 10,44 m.

3) Naziemny parking jednokondygnacyjny na terenie północnym nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach.

W chwili obecnej teren stanowi zdegradowany obszar po niefunkcjonującej już kopalni węgla kamiennego. Na obszarze pod przyszły parking dokonano stosownych wyburzeń przygotowując teren pod realizację parkingu, jednak pod powierzchnią terenu zlokalizowane są części podziemne obiektu Kotłowni nr V wyburzonej do poziomu terenu w 2011 roku. Nie występują drzewa wskazane do bezwzględnego zachowania. Występują niezinwentaryzowane pozostałości po wcześniejszym zagospodarowaniu.

Zakres prac obejmuje m.in.:
Roboty rozbiórkowe (m. innymi pozostałości fundamentów wyburzonych budynków, nieczynnych sieci itp.), niwelacje terenu, wykonanie murów oporowych żelbetowych oraz gabionów, budowa nawierzchni parkingu, ulic dojazdowych i chodników, oświetlenie parkingu
i oświetlenie dekoracyjne, zintegrowanie koniecznej do wykonania infrastruktury z istniejącą na nowej siedzibie Muzeum Śląskiego, mała architektura, w tym wykończenie ze stali kortenowej murów oporowych, balustrady, ławki, kosze na śmieci, wprowadzenie zieleni wraz z nowymi nasadzeniami trawników, drzew i krzewów, ochrona istniejącej zieleni, odwodnienie terenu, uzbrojenie terenu, elektroniczny wyświetlacz, monitoring wizyjny, system parkingowy, elementy wizualne, organizacja ruchu wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej
i koniecznymi uzgodnieniami.

Bilans powierzchni obiektu:
Powierzchnia miejsc parkingowych: 1875 m²,
Powierzchnie piesze: 205 m²,
Powierzchnie zieleni (trawy/krzewy): 2755 m².

4) Pozostałe prace budowlane
a) Likwidacja istniejącego dojazdu z płyt betonowych i wykonanie połączenia z drogą wewnętrzną
b) Wykonanie systemowego ogrodzenia panelowego
c) Wykonanie przyłączy telekomunikacyjnych do obiektów z nowej siedziby Muzeum Śląskiego MS-GG,
d) Skomunikowanie systemów obsługi obiektów (m. innymi monitoring, sieci LAN, kontrola dostępu) z obiektem głównym nowej siedziby Muzeum Śląskiego MS-GG,
e) Wykonanie robót przygotowawczych na terenie realizacji robót (demontaże słupów z
likwidacją sieci, demontaż istniejących ogrodzeń, bram, przebudowa hydrantów, studni itp.).

Jeżeli Wykonawca powołuje się na zasoby podwykonawców na zasadach określonych
w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, zobowiązany jest wskazać nazwy tych podwykonawców (zgodnie z treścią wzoru formularza oferty).

Wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo, o których mowa w art. 36 ust. 2 pkt 11) ustawy Pzp zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ.

Oferty równoważne.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w przypadkach, w których Zamawiający wskazuje znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia, z zachowaniem przez Wykonawcę zasad i wymogów opisanych w SIWZ. Wpisanie znaków towarowych jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą innych dostatecznie dokładnych określeń. Użyte
w specyfikacji określenia wskazujące znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać z wyrazami lub równoważne.
Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, w przypadkach przywołanych w Specyfikacji - norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ww. ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 31233

Data publikacji: 2015-03-05

Nazwa: Muzeum Śląskie

Ulica: Al. Korfantego 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-005

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2585661-3; 3503672

Numer faxu: 032 2599804

Adres strony internetowej: www.muzeumslaskie.pl

Regon: 00109412100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: Instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie robót budowlanych w ramach rewitalizacji zabytkowych budynków Łaźni Głównej i Stolarni wraz z przyległym terenem dawnej kopalni Katowice
i budową niezbędnej infrastruktury na potrzeby
Muzeum Śląskiego w Katowicach

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Szczegółowy zakres prac i opis elementów przedmiotu zamówienia zawierają załączniki:
1)Wzór umowy (zał. nr 8 do SIWZ),
2) Dokumentacja Projektowa (zał. nr 2A do SIWZ),
3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (zał. nr 2B do SIWZ),
4) Przedmiary robót (zał. nr 2C do SIWZ).

Adaptacja obiektów po byłej kopalni Katowice jest jednym z działań rewitalizacji tego terenu poprzemysłowego. Inwestycja znajduje się na terenie objętym ochroną konserwatorską ze względu na dziedzictwo kulturowe. Przedsięwzięcie obejmuje w szczególności wykonanie robót budowlanych obejmujących:

1) Rewitalizację i adaptację Łaźni Głównej na budynek z przeznaczeniem na funkcje muzealne, wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną.

Przedmiotowy obiekt to budynek wolnostojący, częściowo podpiwniczony, nieużytkowany, zamknięty. Budynek Łaźni znajduje się w południowo-wschodniej części terenu, dawnej Kopalni Katowice. Budynek posiada bogaty wystrój architektoniczny elewacji (gzymsy, lizeny, blendy szczelinowe). Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi jest do bezwzględnego zachowania. Założenia projektowe mają na celu dostosowanie istniejącego obiektu dla potrzeb nowej funkcji muzealnej przy zachowaniu jak największej ilości elementów istniejących decydujących o postindustrialnym charakterze budynku. Brakujące elementy wystroju architektonicznego należy odtworzyć.

Zakres prac obejmuje m.in.:
Roboty rozbiórkowe elementów zewnętrznych i wewnętrznych (m. innymi stropu), budowlano-konstrukcyjne (m. innymi wzmocnienie istniejących fundamentów poprzez wykonanie opaski żelbetowej oraz posadowienia pośredniego poprzez pale wiercone, izolacje, oczyszczenie, wzmocnienie, odtworzenie elewacji ceglanej, wzmocnienie konstrukcji dachu, wymiana pokrycia dachu), wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne (elewacyjne), instalacje sanitarne w zakresie kanalizacji sanitarnej (z białym montażem), wody pitnej, wody ciepłej użytkowej, wentylacji mechanicznej wywiewnej, ogrzewania centralnego, klimatyzacji, klimatyzacji precyzyjnej, instalacje elektryczne (kompletnej instalacji odgromowej, kompletnej instalacji oświetlenia wraz z lampami i gniazdek wraz z osprzętem, kompletnej instalacji słaboprądowej wraz z osprzętem, kompletnej instalacji uziemienia budynku), wyposażeniem w windę towarową oraz osobową, zagospodarowanie terenu wokół budynku (nasadzenia, mała architektura), drogi i chodniki, ogrodzenie systemowe wraz z bramą, ukształtowanie terenu (makroniwelacja mas ziemnych, mury oporowe, humusowanie), instalacja iluminacji elewacji budynku, drenaż zewnętrzny budynku, sieci, zintegrowanie koniecznej do wykonania infrastruktury z istniejącą na nowej siedzibie Muzeum Śląskiego.

Bilans powierzchni obiektu
Powierzchnia zabudowy: 1 011,0 m2,
Kubatura: 12 887,8 m3,
Powierzchnia użytkowa: 1 649,7 m2,
Ilość kondygnacji : 2,
Wysokość budynku /ściany szczytowej/: 16,44 m.

2) Rewitalizacja i adaptacja budynku dawnej Stolarni KWK Katowice na funkcje muzealno-dydaktyczną Muzeum Śląskiego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną.

Przedmiotowy obiekt to budynek wolnostojący, niepodpiwniczony, nieużytkowany, zamknięty. Budynek posiada bogaty wystrój architektoniczny elewacji. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi jest do bezwzględnego zachowania, za wyjątkiem bezstylowej przybudówki z lat 60- tych XX wieku, znajdującej się od strony zachodniej przewidzianej do wyburzenia. Założenia projektowe mają na celu dostosowanie istniejącego obiektu dla potrzeb nowej funkcji muzealno-dydaktycznej przy zachowaniu jak największej ilości elementów istniejących decydujących o postindustrialnym charakterze budynku.

Zakres prac obejmuje m.in.:
Roboty rozbiórkowe (m.in. bezstylowej przybudówki),budowlano-konstrukcyjne (wzmocnienie istniejących fundamentów poprzez wykonanie opaski żelbetowej oraz płyty posadzkowej, roboty izolacyjne, wzmocnienie stropu, wykonanie ścian murowanych, ścian g/k, oczyszczenie, wzmocnienie, odtworzenie elewacji ceglanej, wzmocnienie konstrukcji dachu, wymiana pokrycia, prace wykończeniowe (m. innymi: tynki, wylewki, okładziny ścian i posadzek, malowanie), instalacje wewnętrzne (m. innymi: wod-kan, elektryczna, niskoprądowa, wentylacji i klimatyzacji pompą ciepła powietrze-powietrze), zintegrowanie koniecznej do wykonania infrastruktury z istniejącą na nowej siedzibie Muzeum Śląskiego, wyposażenie w windę osobową, zagospodarowanie terenu (m. innymi: utwardzenie, zieleń, mała architektura, oświetlenie, sieci).

Bilans powierzchni obiektu.
Powierzchnia zabudowy: 363,6 m2,
Kubatura: 3116,8 m3,
Powierzchnia użytkowa: 553,8 m2,
Powierzchnia ruchu: 38,2 m2,
Ilość kondygnacji: 2,
Wysokość budynku /ściany szczytowej/: 10,44 m.

3) Naziemny parking jednokondygnacyjny na terenie północnym nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach.

W chwili obecnej teren stanowi zdegradowany obszar po niefunkcjonującej już kopalni węgla kamiennego. Na obszarze pod przyszły parking dokonano stosownych wyburzeń przygotowując teren pod realizację parkingu, jednak pod powierzchnią terenu zlokalizowane są części podziemne obiektu Kotłowni nr V wyburzonej do poziomu terenu w 2011 roku. Nie występują drzewa wskazane do bezwzględnego zachowania. Występują niezinwentaryzowane pozostałości po wcześniejszym zagospodarowaniu.

Zakres prac obejmuje m.in.:
Roboty rozbiórkowe (m. innymi pozostałości fundamentów wyburzonych budynków, nieczynnych sieci itp.), niwelacje terenu, wykonanie murów oporowych żelbetowych oraz gabionów, budowa nawierzchni parkingu, ulic dojazdowych i chodników, oświetlenie parkingu
i oświetlenie dekoracyjne, zintegrowanie koniecznej do wykonania infrastruktury z istniejącą na nowej siedzibie Muzeum Śląskiego, mała architektura, w tym wykończenie ze stali kortenowej murów oporowych, balustrady, ławki, kosze na śmieci, wprowadzenie zieleni wraz z nowymi nasadzeniami trawników, drzew i krzewów, ochrona istniejącej zieleni, odwodnienie terenu, uzbrojenie terenu, elektroniczny wyświetlacz, monitoring wizyjny, system parkingowy, elementy wizualne, organizacja ruchu wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej
i koniecznymi uzgodnieniami.

Bilans powierzchni obiektu:
Powierzchnia miejsc parkingowych: 1875 m²,
Powierzchnie piesze: 205 m²,
Powierzchnie zieleni (trawy/krzewy): 2755 m².

4) Pozostałe prace budowlane
a) Likwidacja istniejącego dojazdu z płyt betonowych i wykonanie połączenia z drogą wewnętrzną
b) Wykonanie systemowego ogrodzenia panelowego
c) Wykonanie przyłączy telekomunikacyjnych do obiektów z nowej siedziby Muzeum Śląskiego MS-GG,
d) Skomunikowanie systemów obsługi obiektów (m. innymi monitoring, sieci LAN, kontrola dostępu) z obiektem głównym nowej siedziby Muzeum Śląskiego MS-GG,
e) Wykonanie robót przygotowawczych na terenie realizacji robót (demontaże słupów z
likwidacją sieci, demontaż istniejących ogrodzeń, bram, przebudowa hydrantów, studni itp.).

Jeżeli Wykonawca powołuje się na zasoby podwykonawców na zasadach określonych
w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, zobowiązany jest wskazać nazwy tych podwykonawców (zgodnie z treścią wzoru formularza oferty).

Wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo, o których mowa w art. 36 ust. 2 pkt 11) ustawy Pzp zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ.

Oferty równoważne.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w przypadkach, w których Zamawiający wskazuje znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia, z zachowaniem przez Wykonawcę zasad i wymogów opisanych w SIWZ. Wpisanie znaków towarowych jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą innych dostatecznie dokładnych określeń. Użyte
w specyfikacji określenia wskazujące znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać z wyrazami lub równoważne.
Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, w przypadkach przywołanych w Specyfikacji - norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ww. ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 30/03/2016

Informacja na temat wadium:
1. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości:
300.000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych, 00/100);
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku z następujących form:
1) w pieniądzu, na rachunek Zamawiającego:
ING Bank Śląski Spółka Akcyjna o/Katowice,
nr rachunku: 51 1050 1214 1000 0023 4893 4700;
2) w poręczeniach bankowych lub w poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (zobowiązanie pieniężne);
3) w gwarancjach bankowych lub w gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
3. Za datę wniesienia wadium przelewem uważa się datę uznania rachunku bankowego Zamawiającego - Wadium powinno wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert.
4. Wymagania dotyczące wadium wnoszonego w formie gwarancji i poręczeń:
1) nie budzące wątpliwości, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty beneficjentowi /wierzycielowi (Zamawiającemu) należności, w przypadkach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych,
2) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela winno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne
na pierwsze żądanie beneficjenta/wierzyciela (Zamawiającego),
3) gwarancja/poręczenie winny spełniać wymogi określone we właściwych przepisach. Powyższe warunki muszą wynikać z gwarancji lub poręczenia.
5. Wadium, bez względu na sposób jego wniesienia, musi obejmować cały okres związania ofertą,
o którym mowa w rozdziale VIII ust. 2 Specyfikacji.
6. W przypadku, o którym mowa w rozdziale VIII ust. 6 Specyfikacji, Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe,
do wniesienia nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Wykonawca dokonuje przedłużenia okresu ważności wadium samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego zgodnie
z przepisem art. 85 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych albo na wezwanie Zamawiającego, zgodnie z przepisem art. 184 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. W przypadku wniesienia wadium przelewem zaleca się, aby Wykonawca dołączył do oferty kserokopię dokonania przelewu.
8.W przypadku wniesienia wadium w pozostałych formach (gwarancje, poręczenia) oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium Wykonawca winien dołączyć do oferty.
9.Zamawiający dokona zwrotu wadium Wykonawcom zgodnie z postanowieniami art. 46 ust. 1 - 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca:
1) W odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej,
2) którego oferta została wybrana:
a. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
UWAGA: Gwarant/poręczyciel nie może uzależniać wykonania obciążającego go świadczenia na rzecz Zamawiającego od zachowania jakichkolwiek innych rygorów poza złożeniem przez Zamawiającego gwarantowi pisemnego oświadczenia, w którym zawarte jest żądanie wypłacenia oznaczonej kwoty pieniężnej na mocy udzielonej gwarancji (np. rygorem powodującym wadliwość złożonego dokumentu będą zapisy typu: w celu identyfikacji żądanie zapłaty należy przesłać za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek beneficjenta, bank musi potwierdzić, że podpisy złożone na żądaniu zapłaty należą do osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu beneficjenta; kwota gwarancji ulega zmniejszeniu w miarę upływu terminu jej ważności; gwarant jest zwolniony z realizacji gwarancji na skutek działań wojennych, stanu wyjątkowego, strajków, manifestacji, rewolucji, wewnętrznych zamieszek, aktów terroru, sabotażu, działania energii jądrowej, itp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie
o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1) SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej dwie roboty budowlane, które polegały na budowie i/lub przebudowie i/lub remoncie i/lub modernizacji budynków o wartości robót co najmniej 10.000.000,00 PLN brutto (słownie: dziesięć milionów złotych) każda.
W przypadku wartości wskazanych w innej walucie niż PLN, Zamawiający w celu dokonania oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu dokona przeliczenia wskazanych wartości według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów, o których mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1) oraz 3) SIWZ.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie
o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1) SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami:
a) Kierownik budowy - posiadający aktualne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń;
b) Kierownik robót sanitarnych - posiadający aktualne uprawnienia budowlane
do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych
i kanalizacyjnych bez ograniczeń;
c) Kierownik robót elektrycznych - posiadający aktualne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;
UWAGA:
Wykonawca winien wykazać się osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zgodnie
z wymaganymi przepisami ustawy z dn. 07.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dn. 24.09.2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2014 poz. 1278 z późn. zm.) lub innymi uprawnieniami umożliwiającymi wykonywanie tych samych czynności, do wykonania których w aktualnym stanie prawnym upoważniają uprawnienia budowlane w tej samej specjalności. Zgodnie z art. 104 ustawy - Prawo budowlane - osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy (tj. przed dniem 01.01.1995 r.) uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie.
Powyższe oznacza, iż w razie złożenia oferty zawierającej wskazanie osób posiadających uprawnienia budowlane uzyskane przed 1995 r., wymaga się od Wykonawcy, aby osoby te posiadały uprawnienia zgodne z zakresem wskazanym w SIWZ.
Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza, odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r., Nr 63, poz. 394).
Wymieniony w rozdz. III ust. 1 pkt 3) lit. a) - c) SIWZ skład osobowy zespołu Wykonawcy należy traktować jako minimalne wymagania Zamawiającego i nie wyczerpuje całości personelu niezbędnego do rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów, o których mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1), 3) oraz 4) SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie
o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1) SIWZ.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Pełnomocnictwo - wymagane jeżeli oferta jest podpisana przez pełnomocnika (z wyłączeniem prokurenta), nawet jeżeli jest on ujawniony w dokumencie rejestrowym. W razie wątpliwości co do ważności lub zakresu posiadanego pełnomocnictwa Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania potwierdzenia pełnomocnictwa przez Wykonawcę,
2) Pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia - wymagane, jeżeli w celu wykazania spełnienia warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie o którym mowa powyżej. Wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 5 do SIWZ.
2) Kosztorys ofertowy, sporządzony na podstawie przedmiaru stanowiącego załącznik nr 2C do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zakazuje się zmian istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem postanowień ust. 2.
2. Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Zmiana postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, może nastąpić w następujących przypadkach:
2.1 Zmiana terminu wykonania umowy może nastąpić w przypadku:
3.1 wystąpienia siły wyższej, przez którą należy rozumieć zdarzenie bądź połączenie zdarzeń zewnętrznych, obiektywnie niezależnych od Zamawiającego lub Wykonawcy, które zasadniczo i istotnie uniemożliwiają wykonywanie części lub całości zobowiązań wynikających z Umowy, których nie można było przewidzieć i którym, ani Zamawiający, ani Wykonawca nie mogli zapobiec ani ich przezwyciężyć i im przeciwdziałać,
3.2 działania osób trzecich albo innych zdarzeń, które uniemożliwiają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z Umowy w terminie lub mogących negatywnie wpływać na jakość wykonywanych robót,
3.3 konieczność wykonania dodatkowych uzgodnień, badań, ekspertyz, analiz itp.,
3.4 ujawnienia w trakcie robót urządzeń, elementów instalacji, konstrukcji, których istnienie lub lokalizacja nie wynika z dokumentacji projektowej a ich ujawnienie w znaczny sposób utrudniło realizację przedmiotu Umowy,
3.5 konieczności wykonania zamówień dodatkowych,
3.6 ograniczenia zakresu robót wynikającego z wprowadzenia istotnych lub nieistotnych w rozumieniu Prawa budowlanego zmian w dokumentacji projektowej,
3.7 wstrzymania robót lub przerw w pracach powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
3.8 nieterminowego przekazania terenu budowy przez Zamawiającego z przyczyn niezależnych od Wykonawcy,
2.2 Zmiana zakresu rzeczowego robót może nastąpić w przypadku:
a) konieczności wykonania robót zamiennych,
b) konieczności wykonania prac wynikających z zaleceń organów uprawnionych np. nadzoru budowlanego, PIP i in.,
c) ograniczenia zakresu robót wynikającego z wprowadzenia istotnych lub nieistotnych w rozumieniu Prawa budowlanego zmiany w dokumentacji projektowej,
2.3 Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy (ceny podanej w ofercie) może nastąpić w przypadku:
a) zmiany stawek podatku VAT,
b) zmiany zakresu zamówienia, nie powodującej rozszerzenia określenia przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ, wynikającej z wprowadzenia istotnych lub nieistotnych w rozumieniu Prawa budowlanego zmian w dokumentacji projektowej,
c) konieczności wykonania robót zamiennych,
d) wprowadzenia zmian, o których mowa w §7 ust. 3.2,
2.4 Inne zmiany:
a) zmiany osób o których mowa w § 5 ust. 2.20 z zastrzeżeniem, że nowa osoba spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w SIWZ dla postępowania poprzedzającego zawarcie niniejszej umowy.
b) zmiany sposobu realizacji zamówienia z samodzielnej realizacji przez Wykonawcę, na realizację z udziałem podwykonawców, zmiany zakresu zamówienia powierzonego podwykonawcom a także zmiany podwykonawcy, z zastrzeżeniem postanowień §6 ust. 3 niniejszej umowy,
3. Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany w formie aneksu do umowy. Podstawą zmiany umowy będzie Protokół konieczności, zatwierdzony przez obie strony, określający przyczyny zmiany i potwierdzający wystąpienie okoliczności wymienionych w ust.2, który będzie załącznikiem do aneksu zmieniającego umowę

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.muzeumslaskie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Muzeum Śląskie w Katowicach, al. W. Korfantego 3, piętro I, Sekretariat

Data składania wniosków, ofert: 20/03/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Muzeum Śląskie w Katowicach, al. W. Korfantego 3, piętro I, Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 10% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienia finansowany jest w ramach wsparcia udzielonego z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

157134 / 2009-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzyżanowice - Krzyżanowice (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Z-7 w Owsiszczach oraz Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Z-8 w Owsiszczach w ramach ochrony przeciwpowodziowej sołectwa Owsiszcze

239732 / 2011-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zabrze - Zabrze (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
BUDOWA ŚCIEŻEK ROWEROWYCH Przebudowa pasa drogowego w celu wykonania ścieżek rowerowych zlokalizowanych przy ulicach na terenie Miasta Zabrze - Trasa nr 1(XI) wzdłuż ul. Jordana /od skrzyżowania Krakowska - Jordana do granicy m. Bytom/

92129 / 2015-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Budynków w Raciborzu - Racibórz (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Ograniczenie niskiej emisji na terenie Miasta Racibórz poprzez likwidację lokalnych źródeł ciepła oraz przebudowę budynku mieszkalnego przy ul. Waryńskiego 25 w Raciborzu

184031 / 2012-08-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie - Cieszyn (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Realizacja zadań inwestycyjnych polegających na zaprojektowaniu i wykonaniu przebudowy i remontu pomieszczeń w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie

317350 / 2012-08-28 - Inny: więziennictwo

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej kuchni i pomieszczeń sanitarnych, wewnętrznej instalacji c.t., przebudowa wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, instalacji elektrycznej w Areszcie Śledczym w Częstochowie.

42552 / 2011-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Będzina - Będzin (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie tablicy informacyjnej w ramach promocji projektu Gospodarcza Brama Śląska - etap 1: Uruchomienie Zagłębiowskiej Strefy Gospodarczej Kompleksowe uzbrojenie terenu inwestycyjnego w dzielnicy Warpie w sąsiedztwie projektowanej DTŚ wraz z budową układu komunikacyjnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

361440 / 2014-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych pn. Remont uszkodzonego odcinka drogi powiatowej nr 1446 S Droga do stacji PKP w Zwardoniu o długości 92 mb wraz z remontem przepustu drogowego w km 1+208 do km 1+300 w m. Zwardoń

350130 / 2012-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy w Pilicy - Pilica (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Rozbudowa i przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynku remizy OSP w Kocikowie z przeznaczeniem na świetlicę wiejską - Roboty dodatkowe

163338 / 2009-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
PRZEBUDOWA PIĘCIU MOSTÓW DROGOWYCH W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 931: 1. NAD POTOKIEM MŁYNÓWKA W KM 2+936 W MIEJSCOWOŚCI JAJOSTY; 2. NAD RZEKĄ GOSTYNIA W KM 3+206 W MIEJSCOWOŚCI BOJSZOWY; 3. NAD POTOKIEM MŁYŃSKI RÓW W KM 3+680 W MIEJSCOWOŚCI BOJSZOWY; 4. NAD RZEKĄ KORZENIEC W KM 6+679 W MIEJSCOWOŚCI BOJSZOWY NOWE; 5. NAD RZEKĄ DOKAWA W KM 14+173 W MIEJSCOWOŚCI JANKOWICE.

182209 / 2014-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie robót dodatkowych do zamówienia podstawowego pn.: Przebudowa układu drogowego, placów publicznych, torowiska tramwajowego oraz infrastruktury technicznej w strefie Rondo-Rynek - Etap II związanych z przebudową koryta rzeki Rawy i realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego Przebudowa Strefy Śródmiejskiej Miasta Katowice - Etap II-Strefa Rondo-Rynek.

77765 / 2012-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wilkowice - Wilkowice (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Wilkowice - zadanie nr C3a - Zadanie realizowane w ramach projektu pn.: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wilkowice, Bystra i Meszna na terenie Gminy Wilkowice współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

4236 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kontrakt W5 - Budowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w dzielnicy Ząbkowice - zamówienie uzupełniające - Budowa kanału deszczowego, sanitarnego, wpustów deszczowych wraz z przyłączami, regulacja istniejących studni, odtworzenie pasa drogowego po budowie sieci wod - kan.

248095 / 2011-09-16 - Uczelnia publiczna

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót wykończeniowych, ostatnia kondygnacja - VI etap w budynku dydaktyczno - laboratoryjnym L należącym do Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

109139 / 2013-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Świerklaniec - Świerklaniec (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Nadbudowa części budynku Szkoły Podstawowej w Świerklańcu wraz z wymianą kotłowni węglowej na gazową, wymianą centralnego ogrzewania oraz robotami wodno-kanalizacyjnymi

335676 / 2011-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy w Pilicy - Pilica (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa zbiorników wodociągowych w Kocikowej, Maleszynie-Jastrzębiu, Sierbowicach, Smoleniu, Złożeńcu oraz budowa odcinków kanalizacji sanitarnej w m. Sławniów i Zarzecze - Roboty dodatkowe