Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

240611 / 2013-11-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi (Łódź)

Świadczenie usług w zakresie całodziennego żywienia pacjentów w systemie cateringowym dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńska 37 ZP/59/2013

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia części składowe kalkulacji cenowej
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przygotowywania i dostarczania na poszczególne oddziały poporcjowanych posiłków dla pacjentów Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńskiej 37 w opakowaniach jednorazowych
Zamawiający powierza Wykonawcy sporządzanie posiłków z artykułów spożywczych zakupionych we własnym zakresie z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych oraz ich dystrybucję do kuchenek na poszczególne oddziały szpitala.
Wykonawca zapewni ciągłość żywienia przez 7 dni w tygodniu.
Zamawiający szacuje średnią roczną ilość posiłków na poziomie
liczba śniadań: 69 500 w tym 49 500+20000 posiłki ze zwiększona kalorycznością kobiety w ciąży, karmiące.
liczba obiadów: 73 000 w tym 52000 + 21000 posiłki ze zwiększona kalorycznością kobiety w ciąży, karmiące.
liczba kolacji: 66500 w tym 47000+19500 posiłki ze zwiększona kalorycznością kobiety w ciąży, karmiące.
Podstawowym założeniem są trzy posiłki dziennie dla pacjenta. Ilość zamawianych posiłków dziennie uzależniona będzie od ilości pacjentów.
Zestawy określone w pkt. 3.3.4 muszą zawierać zróżnicowane menu:
śniadanie powinno zawierać zupę mleczną lub kawę mleczną oraz posiłek podstawowy w przypadku kawy mlecznej dodatek białkowy np. biały ser lub jogurt, codziennie dodatek owocowo- warzywny
obiad powinien zawierać zupę i drugie danie z surówką, lub warzywa gotowane, codziennie.
kolacja posiłek podstawowy oraz dodatek owocowo- warzywny do każdej kolacji.
Owoce i warzywa powinny być dokładnie umyte
o każdego posiłku powinien zostać dostarczony odpowiedni napój. np. kawa mleczna, herbata, kompot itp.
W osobnym termosie powinien zostać dostarczony na każdy oddział , napój niesłodzony dla chorych na cukrzycę
sporządzaniu posiłków należy uwzględnić powszechnie stosowane diety w szpitalach np.:
w diecie cukrzycowej 6 posiłków - dodatkowo II śniadanie, podwieczorek i posiłek nocny
w diecie bogato białkowej 5 posiłków - dodatkowo II śniadanie, podwieczorek
w diecie wrzodowej 5 posiłków - dodatkowo II śniadanie i podwieczorek
zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również dostarczanie posiłków profilaktycznych:
dla pracowników zatrudnionych w sterylizacji (1 posiłek cały tydzień )przez cały rok
w okresie zimowym - tj. od 1 XI do 31.III dla określonej grupy pracowników średnio w ilości 11 posiłków dziennie od poniedziałku do piątku oraz 1 posiłek w okresie od 1.XI - 31.III,
dla kierowcy karetki i sanitariusza 2 posiłki dziennie od poniedziałku do piątku w okresie zimowym,
posiadających odpowiednią kaloryczność określoną odpowiednimi normami i przepisami.
Zamawiający określa, iż cena jednostkowa posiłku regeneracyjnego i posiłku profilaktycznego nie może przekroczyć całkowitej kwoty netto 4,30 za posiłek. Liczba posiłków profilaktycznych: 1650.
Posiłki profilaktyczne powinny zawierać 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek oraz posiadać wartość kaloryczną około 1000 kcal. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów Dz.. U. 1996 nr 60.279.
W ramach zawartej umowy Wykonawca na własny koszt zobowiązany będzie do wyposażenia oddziałów szpitalnych tak, aby zapewnić na potrzeby pacjentów wrzątek w ilości nie mniejszej niż 1000 ml dziennie na jednego pacjenta np. zaopatrzenie oddziałów w czajniki elektryczne.
Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie termosy oraz pozostały sprzęt niezbędny do wykonania zamówienia np. dzbanki do płynów. Termosy powinny być tak dobrane aby zapewnić jak najlepszą izolację termiczną posiłków.
Obowiązkiem Wykonawcy na własny koszt będzie usuwanie z oddziałów i utylizacja wszystkich odpadów pokonsumpcyjnych.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić ewidencję wydawanych posiłków z podziałem na oddziały, potwierdzoną każdorazowo przez osobę odpowiedzialną ze strony Zamawiającego. list przewozowy.
Podstawą do ewidencji dostaw będą dokumenty dostawy potwierdzone przez Zamawiającego. Rozliczenie będzie następowało na podstawie dokumentów potwierdzających ilość wydanych poszczególnych posiłków.
Wykonawca na koniec każdego miesiąca na podstawie ewidencji dostaw wystawi fakturę VAT zawierającą ilość wydanych poszczególnych posiłków, cenę jednostkową oraz termin płatności.
WYMAGANIA ODNOŚNIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
Wymagania ogólne
Świadczenie usług żywienia dla pacjentów szpitala odbywać powinno się wg ustawy z 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia tekst jednolity Dz. U. 2010 nr 136 poz. 914 z póź. zm.
Racje pokarmowe, ich wartość kaloryczną i zawartość składników odżywczych określa wykaz norm żywienia dla ludności Polski, tabele dziennych racji pokarmowych dla zakładów opieki zdrowotnej, opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Należy zwrócić szczególną uwagę na zasady żywienia kobiet ciężarnych i matek karmiących (zwiększona kaloryczność posiłków dla ciężarnych + 475 kcal/doba i karmiących +505kcal/dobę) Jadłospisy przygotowywane dla kobiet ciężarnych, i matek karmiących powinny być przygotowywane zgodnie z zaleceniami Instytutu Matki i Dziecka.
Wsad do kotła w dziennej racji żywieniowej na 1 pacjenta nie może wynosić mniej niż 65%.
Wykonawca świadczący usługę ponosi pełną odpowiedzialność cywilną i finansową za jakość przygotowywanych i dostarczanych posiłków oraz za skutki wynikające z zaniedbań przy przygotowywaniu, porcjowaniu, transporcie posiłków, mogące mieć wpływ na zdrowie żywionych pacjentów.
Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania procedur higienicznych dotyczących higieny rąk, środków transportu, urządzeń i sprzętu oraz stosowania preparatów myjących i dezynfekujących dopuszczonych do stosowania w kontakcie z żywnością.
Wykonawca ponosić będzie odpowiedzialność prawną i materialną wobec organów kontroli Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna, PIP, BHP itp. oraz w zakresie wykonywanej usługi w tym m.in. w zakresie jakości produktów i przygotowywanych posiłków, ich zgodności z odpowiednimi normami kalorii oraz w zakresie wymagań higieniczno-sanitarnych.
Wykonawca ponosić będzie odpowiedzialność odszkodowawczą za szkody powstałe u Zamawiającego w związku z prowadzoną przez Wykonawcę działalnością, m.in. udowodnione zatrucia pokarmowe.
Wymagania dotyczące dostarczania posiłków:
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczania posiłków jednocześnie do kuchenek oddziałowych znajdujących się w obu budynkach tj. Ginekologii oraz Interny w godzinach:
śniadania 8:00 - 8:30
obiady 12:30 - 13:00
kolacje 17:30 - 18:00
Drugie śniadanie winno być dostarczone na oddziały razem ze śniadaniem, podwieczorek razem z obiadem, posiłek nocny razem z kolacją. Podanie w.w posiłków pacjentom należeć będzie do obowiązków personelu szpitalnego danego oddziału.
W przypadku braku dostarczonego posiłku na oddział Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do natychmiastowego dostarczenia i uzupełnienia braków.
Zamawiający wymaga również, aby posiłki w chwili dostarczenia na oddział posiadały odpowiednią temperaturę:
zupy - nie niższą niż 75º C
drugie danie - nie niższą niż 63º C
gorące napoje - nie niższą niż 75º C
wędliny, sałatki i surówki - nie wyższą niż 3 - 4ºC.
Wykonawca we własnym zakresie w ramach zawartej umowy zobowiązany jest zabezpieczyć wszystkie oddziały w kuchenki mikrofalowe w celu ewentualnego podgrzewania posiłków, dla pacjentów przebywających na badaniach.
Do obowiązków wykonawcy należy także zabezpieczenie oddziałów w jednorazowe sztućce, kubeczki, słomki i w razie potrzeby w kubki niekapki itp. Artykuły te muszą posiadać oznaczenie o przeznaczeniu do kontaktu z żywnością.
Pojemniki jednorazowe używane przy dostawach posiłków muszą posiadać oznaczenie o przeznaczeniu do kontaktu z żywnością oraz nadawać się do odgrzewania posiłku w kuchence mikrofalowej.
Dostarczanie posiłków winno odbywać się w przeznaczonych do tego celu pojemnikach termosach zabezpieczających posiłki przed wylaniem, schłodzeniem, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Wykonawca zapewnia własny transport posiłków na oddziały do obu budynków jednocześnie. Dystrybucja posiłków do kuchenek oddziałów szpitalnych winna odbywać się w sposób gwarantujący przestrzeganie norm higienicznych pojemniki transportowe szczelnie zamykane oraz utrzymanie ich właściwej temperatury termosy.
Pojemniki jednorazowe muszą być transportowane w zamkniętych kontenerach gwarantujących utrzymanie właściwej temperatury.
Wykonawca ma obowiązek przedstawić zamawiającemu protokoły pokontrolne wyniki kontroli przeprowadzonej przez Stacje Sanitarno- Epidemiologiczną , które miały miejsce w trakcie trwania umowy.
Wykonawca świadczący usługę żywienia pacjentów zobowiązany jest do przygotowywania i dostarczania posiłków zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie zasadami, warunkami i normami dla placówek ochrony zdrowia, z uwzględnieniem tradycyjnej kuchni polskiej, posiłków o tradycyjnym świątecznym charakterze podawanych w okresie świąt religijnych, w szczególności Wielkanocy, Bożego Narodzenia czy Nowego Roku
Do obowiązków Wykonawcy należy zaopatrzenie chorych leżących w szpitalu w odpowiednie napoje do posiłków np. kawa mleczna, herbata, kompot itp. W osobnych termosach powinny być dostarczane napoje dla chorych na cukrzycę.
Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie termosy oraz pozostały sprzęt np. dzbanki do płynów - sprzęt ten musi być myty i dezynfekowany przez Wykonawcę w siedzibie firmy. Wykonawca zabezpiecza też na własny koszt odzież i obuwie ochronne niezbędne do dystrybucji posiłków do kuchenek oddziałów.
Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie sztućce jednorazowe i kubki jednorazowe.
Przygotowanie posiłków przez Wykonawcę odbywać się będzie z uwzględnieniem dziennych racji pokarmowych, norm żywienia dla ludności Polski określonych przez Instytut Żywności i Żywienia z uwzględnieniem wprowadzonych obowiązujących zmian w okresie trwania umowy.
Wykonawca przy sporządzaniu jadłospisów uwzględniać będzie sezonowość dostępnych na rynku świeżych produktów tj. kalafior, brokuły, fasolka szparagowa, itp.
Posiłki winny być wykonane z naturalnych produktów metodą tradycyjną bez używania produktów typu instant. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczania wyłącznie produktów świeżych i wysokiej jakości.
Żywienie chorych musi być oparte na dietach takich jak:
podstawowa (ogólna), łatwostrawna (lekkostrawna), łatwostrawna z ograniczeniem tłuszczu (trzustkowa), łatwostrawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego (wrzodowa),łatwostrawna z modyfikacją konsystencji papkowata, płynna do żywienia przez zgłębnik lub przetokę. Diety te muszą być dietami zbilansowanymi i pokrywać dzienne zapotrzebowanie chorego na energię
łatwostrawna bogatobiałkowa,z ograniczeniem łatwo przyswajalnych węglowodanów cukrzycowa. Szczególną uwagę należy zwrócić tu na zasady żywienia w cukrzycy ciężarnych . Dieta ta powinna być sporządzona zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
cukrzycowa lekkostrawna
ubogo energetyczna
kleikowa kleik ryżowy + suchary + gorzka herbata
Dopuszcza się możliwość zamawiania diet nie wymienionych powyżej, w przypadku innych zaleceń lekarzy Szpitala.
Przewidywana ilość diet cukrzycowych około 30 dziennie i około 5 - 10 diet kleikowych.
W przypadku zlecenia diety specjalnej niezawartej w jadłospisie dekadowym Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do dostarczenia każdorazowo jadłospisu zawierającego szczegółowy skład potraw, kaloryczność i zawartość składników odżywczych - załącznik nr 11 do SIWZ będący integralną częścią umowy
Jadłospisy dla pacjentów powinny być tak zaplanowane, aby zapewniały urozmaicenie posiłków pod względem ich składu oraz atrakcyjności sensorycznej z uwzględnieniem smaku, zapachu, kolorystyki kontrast barw poszczególnych składników posiłku. W każdym posiłku powinny znaleźć się składniki pochodzące z każdej z 6 grup produktów spożywczych. Jadłospisy proponowane przez firmę , będą oceniane przez dietetyka szpitalnego, na podstawie Punktowej oceny jadłospisu wg Starzyńskiej. Dietetyk szpitala będzie sprawdzał zgodność jadłospisu z normami ocena ilościowa - załącznik nr 12 do SIWZ będący integralną częścią umowy
Kaloryczność poszczególnych posiłków musi być ustalona dla poszczególnych diet przez dietetyka Wykonawcy i musi odpowiadać stosownym normom.
Posiłki powinny być dobrze zbilansowane pod względem zawartości składników pokarmowych, zgodnie z zasadami żywienia racjonalnego.
Diety lecznicze powinny być opracowywane zgodnie z obowiązującymi standardami leczenia danych jednostek chorobowych.
Nad technologią sporządzania posiłków sprawuje nadzór dietetyk Wykonawcy.
Posiłki muszą być dostarczane do oddziałów przez kompetentne i upoważnione przez Wykonawcę osoby. zapewnienie stałości obsady, pracownicy Wykonawcy przeszkoleni, znający topografię szpitala.
Wykonawca zobowiązuje się do pobierania i przechowywania próbek żywności z dostarczonych posiłków.
Po zakończeniu posiłku Wykonawca odbierze z oddziału zużyte opakowania jednorazowe wraz z odpadami pokonsumpcyjnymi. 3 razy dziennie
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia worków na odpady pokonsumpcyjne na poszczególne oddziały.
Wykonawca codziennie zobowiązany będzie do odbioru odpadów pokonsumpcyjnych z ustalonego pomieszczenia zgodnie z zaleceniami w celu utylizacji.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie usuwanie i utylizacja wszystkich odpadów pokonsumpcyjnych należących do Wykonawcy, dezynfekcja i mycie pojemników i urządzeń transportowych. Odbiór odpadów będzie następował bezpośrednio po spożytym posiłku obowiązującą windą zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zaleceniami odpowiednich służb sanitarnych.
Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania w należytej czystości miejsca składowania resztek pokonsumpcyjnych i terenu przyległego.
Wykonawca dla każdego oddziału jest zobowiązany zapewnić odpowiednie pojemniki do przechowywania posiłków pozostawionych dla pacjentów przebywających na badaniach oraz możliwość podgrzania tych posiłków np. mikrofalówki.
Wszyscy pracownicy Wykonawcy realizujący usługę muszą posiadać aktualne książeczki zdrowia dla celów epidemiologicznych, dostępne w każdej chwili dla Zamawiającego. Personel przygotowujący, rozdzielający oraz transportujący posiłki musi posiadać aktualne badania lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych oraz badania okresowe.
Personel Wykonawcy zajmujący się dystrybucją posiłków do kuchenek oddziałów szpitalnych musi być wyposażony przez Wykonawcę w odzież ochronną dostosowaną do wymogów sanitarno-epidemiologicznych.
Wymagania dotyczące zamawiania posiłków:
Zamówienia na posiłki będą przygotowywane pisemnie przez odpowiednich pracowników Zamawiającego. Pracownik Wykonawcy będzie zbierał zamówienia liczba i asortyment posiłków wykonując telefon na poszczególne oddziały szpitala każdego dnia dotyczy również sobót, niedziel i dni świątecznych oraz nieobecności w pracy Dietetyka szpitala.:
do godz. 6.30 - odbiór zamówienia z poszczególnych oddziałów na śniadania i obiady w danym dniu;
do godz. 14:00 - odbiór zamówienia z poszczególnych oddziałów na kolacje w danym dniu
Zamawiający ma prawo dokonać korekty ilości zamawianych posiłków (zarówno in plus jak i in minus), najpóźniej:
do godz. 11:00 - na obiady w danym dniu;
do godz. 16:30 - na kolacje w danym dniu
Pracownik Wykonawcy będzie zbierał korekty liczba i asortyment posiłków wykonując telefon na poszczególne oddziały szpitala każdego dnia (dotyczy również sobót, niedziel i dni świątecznych oraz nieobecności w pracy dietetyka szpitala. Korekta będzie dokonywana telefonicznie przez pracownika Wykonawcy.
Korekty będą składane w każdym dniu tygodnia dotyczy również sobót, niedziel i dni świątecznych. Korekta będzie dokonywana telefonicznie przez pracownika Zamawiającego.
Telefoniczne zebranie zapotrzebowania na poszczególne posiłki przez pracownika Wykonawcy będzie miało miejsce również w dniach nieobecności dietetyka szpitala.
Zamówienia i korekty składane będą u osoby upoważnionej do kontaktu.
Do Wykonawcy należeć będzie opracowanie i dostarczenie na poszczególne oddziały druków zamówień na posiłki.
Wskazana przez Wykonawcę osoba do kontaktu będzie zobowiązana do konsultacji w sprawie przygotowywania menu oraz zgłaszania uwag w sprawie realizacji umowy, przyjmowania reklamacji, awarii. Na każdy oddział musi być dostarczony wykaz numerów telefonów do osób wskazanych jako osoby do kontaktu
Rozliczenie będzie następowało na podstawie dokumentów potwierdzających ilość wydanych poszczególnych posiłków.
W trakcie realizacji usługi Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i przedstawienia do akceptacji dietetyka szpitalnego, z wyprzedzeniem czasowym 7 dni roboczych, dekadowego jadłospisu posiłków z uwzględnieniem racji pokarmowych, wartości odżywczych dla poszczególnych diet, w oparciu o odpowiednie przepisy dotyczące całodziennego żywienia określonych grup żywieniowych chorych. Dietetyk szpitala ma prawo dokonywać zmian w przedstawionym wcześniej jadłospisie dekadowym.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie przedłożenie pracownikom oddziału codziennie rano jadłospisu na bieżący dzień, potwierdzającego zaakceptowany wcześniej jadłospis dekadowy, po uwzględnieniu uwag dietetyka szpitalna w jadłospisie dekadowym
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania kliku porcji zapasu z każdej diety w momencie dostarczenia posiłków do szpitala.

Prawa Zamawiającego:
Zamawiający ma prawo do przeprowadzenia oceny organoleptycznej oferowanych posiłków, sprawdzenia ich gramatury, temperatury oraz zgodności sporządzanych potraw z zaplanowanym jadłospisem. Gramatura podanego posiłku ma być zgodna z wagą podaną w jadłospisie gramatura podawana po obróbce termicznej. Zakwestionowane posiłki podlegać będą zwrotowi i natychmiastowej wymianie na koszt Wykonawcy.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić ewidencję wydawanych posiłków z podziałem na oddziały, potwierdzoną każdorazowo przez osobę odpowiedzialną ze strony Zamawiającego.
Zamawiający zastrzega sobie prawo pobrania wymazów w kierunku czystości mikrobiologicznej ze sprzętów, samochodu dostawczego, termosów. Pobranie wymazów i wykonanie badań mikrobiologicznych będzie się odbywało na koszt Wykonawcy.
Zamawiający, a w szczególności Zespół ds. Zakażeń Zakładowych co najmniej raz w miesiącu skontroluje sprzęt Wykonawcy, w którym będą dostarczane posiłki.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wizytacji miejsc na koszt Wykonawcy przygotowywania i pakowania posiłków i transportu.
Stosowane przez Wykonawcę środki dezynfekcyjne i detergenty będą podlegały zaakceptowaniu przez Zespół ds. Zakażeń Zakładowych, ponadto muszą być dopuszczone do powierzchni mających kontakt z żywnością
W przypadku zagrożenia epidemiologicznego Zamawiający zastrzega możliwość zmiany środka dezynfekcyjnego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 240611

Data publikacji: 2013-11-14

Nazwa:
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi

Ulica: ul. Wólczańska 191/195

Numer domu: 191

nr_miesz: 195

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 90-531

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 042 6371322

Numer faxu: 042 6371322

Adres strony internetowej: www.pirogow.pl

Regon: 47165836000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.pirogow.pl

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług w zakresie całodziennego żywienia pacjentów w systemie cateringowym dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńska 37 ZP/59/2013

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia części składowe kalkulacji cenowej
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przygotowywania i dostarczania na poszczególne oddziały poporcjowanych posiłków dla pacjentów Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńskiej 37 w opakowaniach jednorazowych
Zamawiający powierza Wykonawcy sporządzanie posiłków z artykułów spożywczych zakupionych we własnym zakresie z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych oraz ich dystrybucję do kuchenek na poszczególne oddziały szpitala.
Wykonawca zapewni ciągłość żywienia przez 7 dni w tygodniu.
Zamawiający szacuje średnią roczną ilość posiłków na poziomie
liczba śniadań: 69 500 w tym 49 500+20000 posiłki ze zwiększona kalorycznością kobiety w ciąży, karmiące.
liczba obiadów: 73 000 w tym 52000 + 21000 posiłki ze zwiększona kalorycznością kobiety w ciąży, karmiące.
liczba kolacji: 66500 w tym 47000+19500 posiłki ze zwiększona kalorycznością kobiety w ciąży, karmiące.
Podstawowym założeniem są trzy posiłki dziennie dla pacjenta. Ilość zamawianych posiłków dziennie uzależniona będzie od ilości pacjentów.
Zestawy określone w pkt. 3.3.4 muszą zawierać zróżnicowane menu:
śniadanie powinno zawierać zupę mleczną lub kawę mleczną oraz posiłek podstawowy w przypadku kawy mlecznej dodatek białkowy np. biały ser lub jogurt, codziennie dodatek owocowo- warzywny
obiad powinien zawierać zupę i drugie danie z surówką, lub warzywa gotowane, codziennie.
kolacja posiłek podstawowy oraz dodatek owocowo- warzywny do każdej kolacji.
Owoce i warzywa powinny być dokładnie umyte
o każdego posiłku powinien zostać dostarczony odpowiedni napój. np. kawa mleczna, herbata, kompot itp.
W osobnym termosie powinien zostać dostarczony na każdy oddział , napój niesłodzony dla chorych na cukrzycę
sporządzaniu posiłków należy uwzględnić powszechnie stosowane diety w szpitalach np.:
w diecie cukrzycowej 6 posiłków - dodatkowo II śniadanie, podwieczorek i posiłek nocny
w diecie bogato białkowej 5 posiłków - dodatkowo II śniadanie, podwieczorek
w diecie wrzodowej 5 posiłków - dodatkowo II śniadanie i podwieczorek
zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również dostarczanie posiłków profilaktycznych:
dla pracowników zatrudnionych w sterylizacji (1 posiłek cały tydzień )przez cały rok
w okresie zimowym - tj. od 1 XI do 31.III dla określonej grupy pracowników średnio w ilości 11 posiłków dziennie od poniedziałku do piątku oraz 1 posiłek w okresie od 1.XI - 31.III,
dla kierowcy karetki i sanitariusza 2 posiłki dziennie od poniedziałku do piątku w okresie zimowym,
posiadających odpowiednią kaloryczność określoną odpowiednimi normami i przepisami.
Zamawiający określa, iż cena jednostkowa posiłku regeneracyjnego i posiłku profilaktycznego nie może przekroczyć całkowitej kwoty netto 4,30 za posiłek. Liczba posiłków profilaktycznych: 1650.
Posiłki profilaktyczne powinny zawierać 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek oraz posiadać wartość kaloryczną około 1000 kcal. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów Dz.. U. 1996 nr 60.279.
W ramach zawartej umowy Wykonawca na własny koszt zobowiązany będzie do wyposażenia oddziałów szpitalnych tak, aby zapewnić na potrzeby pacjentów wrzątek w ilości nie mniejszej niż 1000 ml dziennie na jednego pacjenta np. zaopatrzenie oddziałów w czajniki elektryczne.
Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie termosy oraz pozostały sprzęt niezbędny do wykonania zamówienia np. dzbanki do płynów. Termosy powinny być tak dobrane aby zapewnić jak najlepszą izolację termiczną posiłków.
Obowiązkiem Wykonawcy na własny koszt będzie usuwanie z oddziałów i utylizacja wszystkich odpadów pokonsumpcyjnych.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić ewidencję wydawanych posiłków z podziałem na oddziały, potwierdzoną każdorazowo przez osobę odpowiedzialną ze strony Zamawiającego. list przewozowy.
Podstawą do ewidencji dostaw będą dokumenty dostawy potwierdzone przez Zamawiającego. Rozliczenie będzie następowało na podstawie dokumentów potwierdzających ilość wydanych poszczególnych posiłków.
Wykonawca na koniec każdego miesiąca na podstawie ewidencji dostaw wystawi fakturę VAT zawierającą ilość wydanych poszczególnych posiłków, cenę jednostkową oraz termin płatności.
WYMAGANIA ODNOŚNIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
Wymagania ogólne
Świadczenie usług żywienia dla pacjentów szpitala odbywać powinno się wg ustawy z 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia tekst jednolity Dz. U. 2010 nr 136 poz. 914 z póź. zm.
Racje pokarmowe, ich wartość kaloryczną i zawartość składników odżywczych określa wykaz norm żywienia dla ludności Polski, tabele dziennych racji pokarmowych dla zakładów opieki zdrowotnej, opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Należy zwrócić szczególną uwagę na zasady żywienia kobiet ciężarnych i matek karmiących (zwiększona kaloryczność posiłków dla ciężarnych + 475 kcal/doba i karmiących +505kcal/dobę) Jadłospisy przygotowywane dla kobiet ciężarnych, i matek karmiących powinny być przygotowywane zgodnie z zaleceniami Instytutu Matki i Dziecka.
Wsad do kotła w dziennej racji żywieniowej na 1 pacjenta nie może wynosić mniej niż 65%.
Wykonawca świadczący usługę ponosi pełną odpowiedzialność cywilną i finansową za jakość przygotowywanych i dostarczanych posiłków oraz za skutki wynikające z zaniedbań przy przygotowywaniu, porcjowaniu, transporcie posiłków, mogące mieć wpływ na zdrowie żywionych pacjentów.
Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania procedur higienicznych dotyczących higieny rąk, środków transportu, urządzeń i sprzętu oraz stosowania preparatów myjących i dezynfekujących dopuszczonych do stosowania w kontakcie z żywnością.
Wykonawca ponosić będzie odpowiedzialność prawną i materialną wobec organów kontroli Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna, PIP, BHP itp. oraz w zakresie wykonywanej usługi w tym m.in. w zakresie jakości produktów i przygotowywanych posiłków, ich zgodności z odpowiednimi normami kalorii oraz w zakresie wymagań higieniczno-sanitarnych.
Wykonawca ponosić będzie odpowiedzialność odszkodowawczą za szkody powstałe u Zamawiającego w związku z prowadzoną przez Wykonawcę działalnością, m.in. udowodnione zatrucia pokarmowe.
Wymagania dotyczące dostarczania posiłków:
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczania posiłków jednocześnie do kuchenek oddziałowych znajdujących się w obu budynkach tj. Ginekologii oraz Interny w godzinach:
śniadania 8:00 - 8:30
obiady 12:30 - 13:00
kolacje 17:30 - 18:00
Drugie śniadanie winno być dostarczone na oddziały razem ze śniadaniem, podwieczorek razem z obiadem, posiłek nocny razem z kolacją. Podanie w.w posiłków pacjentom należeć będzie do obowiązków personelu szpitalnego danego oddziału.
W przypadku braku dostarczonego posiłku na oddział Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do natychmiastowego dostarczenia i uzupełnienia braków.
Zamawiający wymaga również, aby posiłki w chwili dostarczenia na oddział posiadały odpowiednią temperaturę:
zupy - nie niższą niż 75º C
drugie danie - nie niższą niż 63º C
gorące napoje - nie niższą niż 75º C
wędliny, sałatki i surówki - nie wyższą niż 3 - 4ºC.
Wykonawca we własnym zakresie w ramach zawartej umowy zobowiązany jest zabezpieczyć wszystkie oddziały w kuchenki mikrofalowe w celu ewentualnego podgrzewania posiłków, dla pacjentów przebywających na badaniach.
Do obowiązków wykonawcy należy także zabezpieczenie oddziałów w jednorazowe sztućce, kubeczki, słomki i w razie potrzeby w kubki niekapki itp. Artykuły te muszą posiadać oznaczenie o przeznaczeniu do kontaktu z żywnością.
Pojemniki jednorazowe używane przy dostawach posiłków muszą posiadać oznaczenie o przeznaczeniu do kontaktu z żywnością oraz nadawać się do odgrzewania posiłku w kuchence mikrofalowej.
Dostarczanie posiłków winno odbywać się w przeznaczonych do tego celu pojemnikach termosach zabezpieczających posiłki przed wylaniem, schłodzeniem, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Wykonawca zapewnia własny transport posiłków na oddziały do obu budynków jednocześnie. Dystrybucja posiłków do kuchenek oddziałów szpitalnych winna odbywać się w sposób gwarantujący przestrzeganie norm higienicznych pojemniki transportowe szczelnie zamykane oraz utrzymanie ich właściwej temperatury termosy.
Pojemniki jednorazowe muszą być transportowane w zamkniętych kontenerach gwarantujących utrzymanie właściwej temperatury.
Wykonawca ma obowiązek przedstawić zamawiającemu protokoły pokontrolne wyniki kontroli przeprowadzonej przez Stacje Sanitarno- Epidemiologiczną , które miały miejsce w trakcie trwania umowy.
Wykonawca świadczący usługę żywienia pacjentów zobowiązany jest do przygotowywania i dostarczania posiłków zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie zasadami, warunkami i normami dla placówek ochrony zdrowia, z uwzględnieniem tradycyjnej kuchni polskiej, posiłków o tradycyjnym świątecznym charakterze podawanych w okresie świąt religijnych, w szczególności Wielkanocy, Bożego Narodzenia czy Nowego Roku
Do obowiązków Wykonawcy należy zaopatrzenie chorych leżących w szpitalu w odpowiednie napoje do posiłków np. kawa mleczna, herbata, kompot itp. W osobnych termosach powinny być dostarczane napoje dla chorych na cukrzycę.
Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie termosy oraz pozostały sprzęt np. dzbanki do płynów - sprzęt ten musi być myty i dezynfekowany przez Wykonawcę w siedzibie firmy. Wykonawca zabezpiecza też na własny koszt odzież i obuwie ochronne niezbędne do dystrybucji posiłków do kuchenek oddziałów.
Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie sztućce jednorazowe i kubki jednorazowe.
Przygotowanie posiłków przez Wykonawcę odbywać się będzie z uwzględnieniem dziennych racji pokarmowych, norm żywienia dla ludności Polski określonych przez Instytut Żywności i Żywienia z uwzględnieniem wprowadzonych obowiązujących zmian w okresie trwania umowy.
Wykonawca przy sporządzaniu jadłospisów uwzględniać będzie sezonowość dostępnych na rynku świeżych produktów tj. kalafior, brokuły, fasolka szparagowa, itp.
Posiłki winny być wykonane z naturalnych produktów metodą tradycyjną bez używania produktów typu instant. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczania wyłącznie produktów świeżych i wysokiej jakości.
Żywienie chorych musi być oparte na dietach takich jak:
podstawowa (ogólna), łatwostrawna (lekkostrawna), łatwostrawna z ograniczeniem tłuszczu (trzustkowa), łatwostrawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego (wrzodowa),łatwostrawna z modyfikacją konsystencji papkowata, płynna do żywienia przez zgłębnik lub przetokę. Diety te muszą być dietami zbilansowanymi i pokrywać dzienne zapotrzebowanie chorego na energię
łatwostrawna bogatobiałkowa,z ograniczeniem łatwo przyswajalnych węglowodanów cukrzycowa. Szczególną uwagę należy zwrócić tu na zasady żywienia w cukrzycy ciężarnych . Dieta ta powinna być sporządzona zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
cukrzycowa lekkostrawna
ubogo energetyczna
kleikowa kleik ryżowy + suchary + gorzka herbata
Dopuszcza się możliwość zamawiania diet nie wymienionych powyżej, w przypadku innych zaleceń lekarzy Szpitala.
Przewidywana ilość diet cukrzycowych około 30 dziennie i około 5 - 10 diet kleikowych.
W przypadku zlecenia diety specjalnej niezawartej w jadłospisie dekadowym Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do dostarczenia każdorazowo jadłospisu zawierającego szczegółowy skład potraw, kaloryczność i zawartość składników odżywczych - załącznik nr 11 do SIWZ będący integralną częścią umowy
Jadłospisy dla pacjentów powinny być tak zaplanowane, aby zapewniały urozmaicenie posiłków pod względem ich składu oraz atrakcyjności sensorycznej z uwzględnieniem smaku, zapachu, kolorystyki kontrast barw poszczególnych składników posiłku. W każdym posiłku powinny znaleźć się składniki pochodzące z każdej z 6 grup produktów spożywczych. Jadłospisy proponowane przez firmę , będą oceniane przez dietetyka szpitalnego, na podstawie Punktowej oceny jadłospisu wg Starzyńskiej. Dietetyk szpitala będzie sprawdzał zgodność jadłospisu z normami ocena ilościowa - załącznik nr 12 do SIWZ będący integralną częścią umowy
Kaloryczność poszczególnych posiłków musi być ustalona dla poszczególnych diet przez dietetyka Wykonawcy i musi odpowiadać stosownym normom.
Posiłki powinny być dobrze zbilansowane pod względem zawartości składników pokarmowych, zgodnie z zasadami żywienia racjonalnego.
Diety lecznicze powinny być opracowywane zgodnie z obowiązującymi standardami leczenia danych jednostek chorobowych.
Nad technologią sporządzania posiłków sprawuje nadzór dietetyk Wykonawcy.
Posiłki muszą być dostarczane do oddziałów przez kompetentne i upoważnione przez Wykonawcę osoby. zapewnienie stałości obsady, pracownicy Wykonawcy przeszkoleni, znający topografię szpitala.
Wykonawca zobowiązuje się do pobierania i przechowywania próbek żywności z dostarczonych posiłków.
Po zakończeniu posiłku Wykonawca odbierze z oddziału zużyte opakowania jednorazowe wraz z odpadami pokonsumpcyjnymi. 3 razy dziennie
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia worków na odpady pokonsumpcyjne na poszczególne oddziały.
Wykonawca codziennie zobowiązany będzie do odbioru odpadów pokonsumpcyjnych z ustalonego pomieszczenia zgodnie z zaleceniami w celu utylizacji.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie usuwanie i utylizacja wszystkich odpadów pokonsumpcyjnych należących do Wykonawcy, dezynfekcja i mycie pojemników i urządzeń transportowych. Odbiór odpadów będzie następował bezpośrednio po spożytym posiłku obowiązującą windą zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zaleceniami odpowiednich służb sanitarnych.
Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania w należytej czystości miejsca składowania resztek pokonsumpcyjnych i terenu przyległego.
Wykonawca dla każdego oddziału jest zobowiązany zapewnić odpowiednie pojemniki do przechowywania posiłków pozostawionych dla pacjentów przebywających na badaniach oraz możliwość podgrzania tych posiłków np. mikrofalówki.
Wszyscy pracownicy Wykonawcy realizujący usługę muszą posiadać aktualne książeczki zdrowia dla celów epidemiologicznych, dostępne w każdej chwili dla Zamawiającego. Personel przygotowujący, rozdzielający oraz transportujący posiłki musi posiadać aktualne badania lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych oraz badania okresowe.
Personel Wykonawcy zajmujący się dystrybucją posiłków do kuchenek oddziałów szpitalnych musi być wyposażony przez Wykonawcę w odzież ochronną dostosowaną do wymogów sanitarno-epidemiologicznych.
Wymagania dotyczące zamawiania posiłków:
Zamówienia na posiłki będą przygotowywane pisemnie przez odpowiednich pracowników Zamawiającego. Pracownik Wykonawcy będzie zbierał zamówienia liczba i asortyment posiłków wykonując telefon na poszczególne oddziały szpitala każdego dnia dotyczy również sobót, niedziel i dni świątecznych oraz nieobecności w pracy Dietetyka szpitala.:
do godz. 6.30 - odbiór zamówienia z poszczególnych oddziałów na śniadania i obiady w danym dniu;
do godz. 14:00 - odbiór zamówienia z poszczególnych oddziałów na kolacje w danym dniu
Zamawiający ma prawo dokonać korekty ilości zamawianych posiłków (zarówno in plus jak i in minus), najpóźniej:
do godz. 11:00 - na obiady w danym dniu;
do godz. 16:30 - na kolacje w danym dniu
Pracownik Wykonawcy będzie zbierał korekty liczba i asortyment posiłków wykonując telefon na poszczególne oddziały szpitala każdego dnia (dotyczy również sobót, niedziel i dni świątecznych oraz nieobecności w pracy dietetyka szpitala. Korekta będzie dokonywana telefonicznie przez pracownika Wykonawcy.
Korekty będą składane w każdym dniu tygodnia dotyczy również sobót, niedziel i dni świątecznych. Korekta będzie dokonywana telefonicznie przez pracownika Zamawiającego.
Telefoniczne zebranie zapotrzebowania na poszczególne posiłki przez pracownika Wykonawcy będzie miało miejsce również w dniach nieobecności dietetyka szpitala.
Zamówienia i korekty składane będą u osoby upoważnionej do kontaktu.
Do Wykonawcy należeć będzie opracowanie i dostarczenie na poszczególne oddziały druków zamówień na posiłki.
Wskazana przez Wykonawcę osoba do kontaktu będzie zobowiązana do konsultacji w sprawie przygotowywania menu oraz zgłaszania uwag w sprawie realizacji umowy, przyjmowania reklamacji, awarii. Na każdy oddział musi być dostarczony wykaz numerów telefonów do osób wskazanych jako osoby do kontaktu
Rozliczenie będzie następowało na podstawie dokumentów potwierdzających ilość wydanych poszczególnych posiłków.
W trakcie realizacji usługi Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i przedstawienia do akceptacji dietetyka szpitalnego, z wyprzedzeniem czasowym 7 dni roboczych, dekadowego jadłospisu posiłków z uwzględnieniem racji pokarmowych, wartości odżywczych dla poszczególnych diet, w oparciu o odpowiednie przepisy dotyczące całodziennego żywienia określonych grup żywieniowych chorych. Dietetyk szpitala ma prawo dokonywać zmian w przedstawionym wcześniej jadłospisie dekadowym.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie przedłożenie pracownikom oddziału codziennie rano jadłospisu na bieżący dzień, potwierdzającego zaakceptowany wcześniej jadłospis dekadowy, po uwzględnieniu uwag dietetyka szpitalna w jadłospisie dekadowym
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania kliku porcji zapasu z każdej diety w momencie dostarczenia posiłków do szpitala.

Prawa Zamawiającego:
Zamawiający ma prawo do przeprowadzenia oceny organoleptycznej oferowanych posiłków, sprawdzenia ich gramatury, temperatury oraz zgodności sporządzanych potraw z zaplanowanym jadłospisem. Gramatura podanego posiłku ma być zgodna z wagą podaną w jadłospisie gramatura podawana po obróbce termicznej. Zakwestionowane posiłki podlegać będą zwrotowi i natychmiastowej wymianie na koszt Wykonawcy.
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić ewidencję wydawanych posiłków z podziałem na oddziały, potwierdzoną każdorazowo przez osobę odpowiedzialną ze strony Zamawiającego.
Zamawiający zastrzega sobie prawo pobrania wymazów w kierunku czystości mikrobiologicznej ze sprzętów, samochodu dostawczego, termosów. Pobranie wymazów i wykonanie badań mikrobiologicznych będzie się odbywało na koszt Wykonawcy.
Zamawiający, a w szczególności Zespół ds. Zakażeń Zakładowych co najmniej raz w miesiącu skontroluje sprzęt Wykonawcy, w którym będą dostarczane posiłki.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wizytacji miejsc na koszt Wykonawcy przygotowywania i pakowania posiłków i transportu.
Stosowane przez Wykonawcę środki dezynfekcyjne i detergenty będą podlegały zaakceptowaniu przez Zespół ds. Zakażeń Zakładowych, ponadto muszą być dopuszczone do powierzchni mających kontakt z żywnością
W przypadku zagrożenia epidemiologicznego Zamawiający zastrzega możliwość zmiany środka dezynfekcyjnego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 12

Informacja na temat wadium:
w niniejszym postępowaniu Zamawiający nie żąda wniesienia przez wykonawców wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Aktualną decyzję zezwolenie wydaną przez właściwy Państwowy Inspektorat Sanitarny potwierdzającą spełnienie wymagań koniecznych do prowadzenia zakładu żywienia zbiorowego z uwzględnieniem żywienia pacjentów szpitala, przygotowanie posiłków oraz usługa cateringowa dystrybucja.
Aktualną opinię zezwolenie wydaną przez właściwy Państwowy Inspektorat Sanitarny dotyczącą spełnienia wymogów sanitarnych koniecznych przy przewozie posiłków

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykonał wykonuje w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie minimum trzy usługi trwające nieprzerwanie minimum rok polegające na żywieniu zbiorowym pacjentów szpitala z zastosowaniem diet o wartości nie mniej niż 150.000,00 zł brutto rocznie każda z usług, każda z wykazywanych usług powinna być zrealizowana w ramach odrębnej umowy

Potencjał techniczny:
Wykonawca posiada przynajmniej dwie placówki kuchnie do przygotowania posiłków z czego przynajmniej jedna zdolna jest do wykonania minimum 300 posiłków całodobowych czyli śniadań, obiadów, kolacji dziennie.
Wykonawca dysponuje minimum 3 środkami transportu spełniającymi wymogi sanitarno- epidemiologiczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 grudnia 2002r w sprawie wymagań sanitarnych dotyczących środków transportu żywności, substancji pomagających w przetwarzaniu, dozwolonych substancji dodatkowych i innych składników żywności Dz. U. z 2001r. nr 63, poz. 634 i nr 128 poz. 1408 oraz z 2002r. nr 135, poz. 1145 i nr 166 poz. 1362
Wykonawca dysponuje niezbędnym do wykonania usługi potencjałem kadrowym osób odpowiedzialnych za nadzór nad właściwą realizacją umowy w zakresie żywienia w szczególności posiada minimum 2 dietetyków (min rok doświadczenia zawodowego dietetyka, min. wykształcenie średnie, odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami, minimum 2 technologów żywności i żywienia( min. 1 rok doświadczenia, min. średnie wykształcenie, odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami, szefa lub kierownika kuchni posiadających minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe na tym stanowisku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca dysponuje niezbędnym do wykonania usługi potencjałem kadrowym osób odpowiedzialnych za nadzór nad właściwą realizacją umowy w zakresie żywienia w szczególności posiada minimum 2 dietetyków min rok doświadczenia zawodowego dietetyka, min. wykształcenie średnie, odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami, minimum 2 technologów żywności i żywienia min. 1 rok doświadczenia, min. średnie wykształcenie, odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami, szefa lub kierownika kuchni posiadających minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe na tym stanowisku.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca posiada ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości min. 900.000,00 zł.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Oświadczenie bądź kserokopie certyfikatu poświadczoną za zgodność z oryginałem, że wyposażenie kuchni Wykonawcy urządzenia techniczne, termosy i pojemniki posiadają atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością oraz o wdrożeniu i stosowaniu systemu HACCP - załącznik nr 10 do SIWZ.

inne_dokumenty:
Upoważnienie osób podpisujących ofertę do jej podpisania musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny wykonawcy odpisu z właściwego rejestru to do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo w formie oryginału wystawione przez osoby do tego upoważnione lub potwierdzoną notarialnie kopię pełnomocnictwa.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Dopuszcza się zmianę umowy w przypadku:
zmiana stawek podatku VAT

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: wsad do kotła

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pirogow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Specjalistyczny Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńska 37 - Dział Zamówień Publicznych

Data składania wniosków, ofert: 22/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi, 90-531 Łódź, ul. Wólczańska 191/195, w budynku głównym - pomieszczenia dyrekcji

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
555212000 (Usługi dowożenia posiłków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
158942209 (Posiłki szpitalne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
553220003 (Usługi gotowania posiłków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
555212000 (Usługi dowożenia posiłków)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)

Oświadczenie nr 10: Tak

Podobne przetargi

243321 / 2014-11-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Świadczenie usług w zakresie całodziennego żywienia pacjentów w systemie cateringowym dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńska 37 ZP/56/2014

175845 / 2015-11-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Świadczenie usług w zakresie przygotowywania i dostarczania posiłków w systemie cateringowym w opakowaniach jednorazowych dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńskiej 37 ZP/66/2015

287265 / 2008-10-28 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowywania, dowozu i dystrybucji całodziennych posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej

23184 / 2010-01-26 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Świadczenie usług żywieniowych w zakresie przygotowywania, dowozu i dystrybucji całodziennych posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej

209538 / 2008-09-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowywania, dowozu i dystrybucji całodziennych posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej

109657 / 2013-06-12 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Usługa żywienia : przygotowywanie i dowóz posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej

181038 / 2013-05-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Usługa żywienia: przygotowywanie i dowóz posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej Znak postępowania: SP ZOZ IV. 2 (241-3)2013

250180 / 2011-08-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usług żywieniowych w zakresie przygotowywania i dowozu całodziennych posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej w okresie 18 miesięcy od daty zawarcia umowy. Znak sprawy: SP ZOZ IV. 2 /241-8/2011

264005 / 2013-12-06 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
świadczenie usług w zakresie całodziennego żywienia pacjentów w systemie cateringowym dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńska 37 ZP/59/2013

262963 / 2014-12-22 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Świadczenie usług w zakresie całodziennego żywienia pacjentów w systemie cateringowym dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńska 37 ZP/56/2014

357968 / 2015-12-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Świadczenie usług w zakresie przygotowywania i dostarczania posiłków w systemie cateringowym w opakowaniach jednorazowych dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńskiej 37 ZP/66/2015

360122 / 2011-11-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Świadczenie usług żywieniowych w zakresie przygotowywania i dowozu całodziennych posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej

95712 / 2010-04-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 555212000 (Usługi dowożenia posiłków)
Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usług żywieniowych w zakresie przygotowywania, dowozu i dystrybucji całodziennych posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej w okresie 18 miesięcy.