268101 / 2013-12-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (Kraków)
Remont wraz z modernizacją i dostosowaniem budynku szpitalnego nr 2B w zakresie dostosowania do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia (Program Dostosowawczy), potrzeb osób niepełnosprawnych oraz innych obowiązujących przepisów
Opis zamówienia
3.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie zadania pt.: Remont wraz z modernizacją i dostosowaniem budynku szpitalnego nr 2B w zakresie dostosowania do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia (Program Dostosowawczy), potrzeb osób niepełnosprawnych oraz innych obowiązujących przepisów.
3.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
3.2.1. opracowanie szczegółowej inwentaryzacji w zakresie budowlanym i instalacyjnym wraz z dokumentacją przedprojektową;
Zamawiający wymaga by częścią dokumentacji projektowej była dokumentacja przedprojektowa, np.: inwentaryzacja budynku w całości, ekspertyzy, opinie, itp.
3.2.2. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, zgód i pozwoleń w poniższym zakresie:
1) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wykonawczy), w oparciu o program funkcjonalno - użytkowy opracowany przez firmę KKAD Tomasz Kocemba pn.: Remont kapitalny wraz z modernizacją i dostosowaniem budynku szpitalnego nr 2B oraz uzgodnienia z Zamawiającym, a także uzyskania w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień, opinii i dokumentów potrzebnych do wykonania przedmiotu zamówienia, uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę.
2) Dokumentacja projektowa powinna obejmować prace remontowo-budowlane wewnątrz obiektu wraz ze stolarką okienną i drzwiową oraz remontem dachu, remont konserwatorski elewacji i zagospodarowanie terenu wokół budynku.
3) Zamawiający wymaga by dokumentacja remontu konserwatorskiego elewacji i zagospodarowanie terenu wokół budynku stanowiły odrębne opracowanie.
4) Zamawiający wymaga by dokumentacja projektowa była opracowana w podziale na poszczególne branże.
5) Dokumentacja projektowa powinna być spójna i skoordynowana we wszystkich branżach.
6) Zamawiający wymaga przedłożenia do akceptacji rysunków wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i instalacyjnych, BIOZ przed ich skierowaniem do realizacji, w aspekcie ich zgodności z ustaleniami programu funkcjonalno - użytkowego, wymaganiami Zamawiającego i umowy.
7) Dokumentacja projektowa winna być wykonana w języku polskim zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, ze sztuką budowlaną oraz powinna być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. W tym celu do dokumentacji projektowej Wykonawca dołączy pisemne oświadczenie, że jest ona wykonana zgodnie z umową i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
8) Dokumentacja projektowa winna zawierać optymalne rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne rysunki szczegółów i detali wraz z dokładnym opisem.
9) Dokumentacja winna być dostosowana do potrzeb Zamawiającego i wymagań obowiązujących przepisów, w szczególności: Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 czerwca 2012r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, Prawa budowlanego, przepisów sanitarno - higienicznych, BHP i ppoż. oraz przepisów regulujących wymagania w zakresie dostosowania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych.
10) Zakres i forma dokumentacji projektowej mają być sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz.2072 z poźn. zm.) .
11) W celu uzyskania wszelkich wymaganych opinii i pozwoleń (pozwolenia konserwatorskiego i pozwolenia na budowę) Wykonawca w ramach zamówienia i umowy zapewni - na etapie składania wniosków i zgłaszania prac oraz ich wykonywania, nadzór osób z odpowiednimi uprawnieniami zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011r w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych. W szczególności wymagania te dotyczą pełnienia funkcji kierownika budowy z uprawnieniami do nadzorowania robót na obiektach zabytkowych oraz osoby pełniącej nadzór nad pracami konserwatorskimi w obiekcie.
12) Dokumentacja projektowa winna być uzgodniona z instytucjami państwowymi: Państwową Inspekcją Sanitarną, Państwową Strażą Pożarną, Miejskim Konserwatorem Zabytków w Krakowie oraz innymi instytucjami, których akceptacja jest wymagana dla wykonania prac budowlanych uwzględnionych w Programie funkcjonalno - użytkowym.
13) Dokumentacja projektowa przed jej złożeniem do Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa winna być zatwierdzona i zaakceptowana przez Zamawiającego.
14) Kompletna dokumentacja projektowa winna być opracowana w wersji papierowej w 5 egzemplarzach oraz w 2 egzemplarzach na nośniku CD.
15) Osoby opracowujące dokumentację projektową winny posiadać odpowiednie uprawnienia, kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie. Do dokumentacji projektowej Wykonawca dołączy pisemne oświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji wymaganych do wykonania przedmiotu zamówienia.
16) Wykonawca odpowiada za wady opracowanej dokumentacji projektowej. Ujawnione wady Wykonawca zobowiązany jest usunąć w terminie określonym przez Zamawiającego. Poprawki winny być naniesione w każdym egzemplarzu dokumentacji oraz na nośnikach CD.
17) W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do roboczych konsultacji i uzgodnień z Zamawiającym. Dokumentacja projektowa winna w całości odzwierciedlać potrzeby Zamawiającego przekazywane Wykonawcy w trakcie jej opracowywania.
18) Wykonawca zobowiązuje się w ramach realizacji niniejszego zamówienia przenieść na Zamawiającego całość autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji projektowej.
19) Wraz z dokumentacją projektową Wykonawca, opracuje do kwoty ryczałtowej, i przekaże Zamawiającemu Harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji opracowany wg. załączonego do umowy Formularza wyceny (załącznik nr 1) z jednoczesnym podaniem nośników cenotwórczych, tj: R, KO (R i S), Zysk (R, S, KO).
20) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązuje się do pełnienia nadzoru autorskiego.
21) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej inwestycji.
22) Celem prawidłowej realizacji zadania Wykonawca dokona wizji budynku nr 2B.
3.2.3. Wykonanie prac remontowo-budowlanych budynku w zakresie:
1. remontu fundamentów, który obejmuje:
1) izolacji pionowej przeciwwilgociowej fundamentów
2) wzmocnienia fundamentów
3) izolacji poziomej - system AQAPOL lub równoważny
2. remontu dachu, w tym:
1) roboty rozbiórkowe
2) wykonanie ścianek kolankowych
3) wymiana więźby dachowej
4) wymiana pokrycia dachu z dachówki ceramicznej
5) wymiana obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych
6) wykonanie izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej połaci dachowych
3. remontu pomieszczeń w piwnicach, w tym:
1) roboty rozbiórkowe,
2) pogłębienie piwnic do wymaganych wysokości,
3) wykonanie podłoża posadzki wraz z izolacją poziomą,
4) odgrzybienie ścian, impregnacja,
5) wykonanie nowych tynków i oblicowań ścian,
6) roboty posadzkarskie,
7) roboty malarskie,
8) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.
4. remontu pomieszczeń na parterze, I piętrze i poddaszu, w tym:
1) roboty rozbiórkowe,
2) odgrzybienie ścian, impregnacja,
3) wykonanie nowych tynków i oblicowań ścian oraz sufitów podwieszanych,
4) roboty posadzkarskie (izolacje, wylewki, wykładzina, płytki ceramiczne),
5) roboty malarskie,
6) wymiana stolarki okiennej,
7) wymiana stolarki drzwiowej,
8) prace wyburzeniowe, zamurowania, nowe otwory w ścianach,
9) w przypadku konieczności zabezpieczenie stropów do wymogów ppoż.
5. budowy urządzenia dźwigowego, które zapewni osobom niepełnosprawnym swobodny dostęp do wszystkich poziomów i pomieszczeń oraz możliwość swobodnego poruszania się po otaczającym terenie. Dźwig będzie umożliwiał transport chorych na łóżkach szpitalnych.
1) wykonanie nowego szybu windowego,
2) zakup, dostawę i montaż urządzenia dźwigowego. Dźwig winien odpowiadać wymaganiom Rozdziału IX art. 193 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002r., Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami):
a) wymiary wewnętrzne kabiny nie mogą być mniejsze niż: szerokość - 1500 mm x głębokość - 2400 mm,
b) kabina dźwigu winna być dostosowana do osób niepełnosprawnych: powinna mieć poręcze umieszczone na wysokości 90cm, tablicę przyzywową na wysokości od 80cm do 120cm w odległości nie mniejszej niż 50cm od naroża kabiny z dodatkowym oznakowaniem dla osób niewidomych i informacją głosową, w otworze wejściowym zamocowany zespół fotokomórki umożliwiający regulację napełnienia kabiny oraz służący jako jeden z możliwych elementów antyzakleszczających, ściany kabiny: wykonane z segmentów, ze stali nierdzewnej, w jednej ścianie zamontowane lustro, lustro: bezpieczne zamontowane na bocznej ścianie, sufit: podwieszany, cokół: wykonany z ceownika blachy nierdzewnej, oświetlenie: pośrednie, podłoga: trudnościeralna, antypoślizgowa;
c) urządzenie dźwigowe zlokalizowane zostanie przy głównej klatce schodowej. Przewiduje się urządzenie dźwigowe na minimum 13 osób, zasilane energią elektryczną;
d) dojście dwustronne: na parterze; ilość przystanków - 4;
e) drzwi kabinowe: wykonane ze stali nierdzewnej, ognioodporne, napęd drzwi: prędkość zamykania i otwierania regulowana;
f) sygnalizacja zewnętrzna: na przystankach - piętrowskazywacze cyfrowe, pozycja dźwigu w szybie będzie pokazana przez podświetlenie odpowiedniego oznaczenia, dojazd kabiny i kierunek jej dalszej jazdy będzie sygnalizowany dźwiękiem gongu i strzałką oraz sygnalizacją głosową;
g) komunikaty głosowe o stanie dźwigu: słyszalne w kabinie;
h) wentylacja: wentylator elektryczny;
i) sterowanie z regulacją prędkości: układ regulacji prędkości umożliwia płynny start i zahamowanie kabiny na poszczególnych przystankach oraz precyzyjne zatrzymywanie się kabiny na poziomie przystanku;
j) awaryjny zjazd na przystanek podstawowy po zaniku napięcia z możliwością ręcznego otwarcia drzwi.
6. remontu instalacji elektrycznych, w tym:
1) demontaż istniejącej instalacji z osprzętem,
2) wymiana tablic rozdzielczych,
3) wykonanie instalacji oświetleniowej - ogólnej, awaryjnej, ewakuacyjnej - źródło światła typu LED,
4) wykonanie instalacji gniazd wtykowych,
5) wykonanie instalacji odgromowej lub odgromnika typu maszt,
6) wykonanie instalacji przeciwpożarowej,
7) wykonanie instalacji teletechnicznych - dźwiękowy system ostrzegawczy, telewizja naziemna,
8) wykonanie instalacji niskoprądowych - system kontroli dostępu i okablowanie strukturalna (sieć teleinformatyczna),
9) wykonanie instalacji elektrycznych zasilających urządzenie dźwigowe,
10) wykonanie instalacji wideo-domofonu.
7. remontu instalacji sanitarnych, w tym:
1) instalacja wodociągowa i c.w.u.
a) roboty demontażowe,
b) montaż rurociągów,
c) montaż armatury (częściowo montaż baterii z czasowym wypływem wody),
d) próby i izolacje.
2) instalacja kanalizacyjna
a) roboty demontażowe,
b) montaż rurociągów niskoszumowych,
c) montaż przyborów.
3) instalacja centralnego ogrzewania - ogrzewanie podłogowe + grzejniki panelowe
a) roboty demontażowe,
b) montaż rurociągów,
c) montaż instalacji ogrzewania podłogowego wraz z grzejnikami panelowymi i armaturą,
d) montaż węzła cieplnego wraz z wyposażeniem (wymienniki, armatura, automatyka, itp.),
e) próby, izolacje i rozruch.
4) wentylacja mechaniczna
a) montaż przewodów wentylacyjnych,
b) montaż central,
c) izolacje, próby i rozruch.
5) instalacja przeciwpożarowa
a) montaż rurociągów,
b) montaż szaf hydrantowych z wyposażeniem (zawór hydrantowy, wąż i gaśnica).
6) kanalizacja deszczowa zewnętrzna, drenaż
a) roboty ziemne,
b) montaż rurociągów z rur PCV i rur podrynnowych żeliwnych z czyszczakiem,
c) montaż rurociągów i studzienek instalacji drenażu (studzienki wyprowadzone do poziomu terenu),
d) wykonanie robót naprawczych na ciągach pieszych.
8. W ramach dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych Wykonawca zmodernizuje dojście do wejścia do budynku z urządzeniem dźwigowym. Należy wykonać dojście (chodnik, pochylnię) zgodnie z obowiązującymi przepisami dla osób niepełnosprawnych.
9. Wywóz i utylizacja odpadów
3.3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca dostarczy i zamontuje, miedzy innymi, następujące wyposażenie:
1) we wszystkich pomieszczeniach, w których przewidziana jest instalacja wodna należy przewidzieć montaż trwałych (ze stali nierdzewnej), naściennych dozowników do mydła, płynów, ręczników papierowych i papieru toaletowego (np. klasy MERIDA);
2) sanitariaty przewidziane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim wyposażyć należy w niezbędny, wymagany sprzęt i wyposażenie;
3) w sanitariatach dla osób niepełnosprawnych z innymi dysfunkcjami przewidzieć należy montaż wyposażenia typu: uchwyty dla niepełnosprawnych - składane;
4) odbojnice, narożniki ochronne i pochwyty na korytarzach oraz odbojnice na salach łóżkowych;
5) brudownik wyposażyć zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w tym również w urządzenie do dezynfekcji basenów i kaczek;
6) pomieszczenie gospodarcze wyposażyć zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w tym również w urządzenie do dozowania środków chemicznych do mycia posadzek;
3.4. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje Wykonanie na koszt Zamawiającego i umieszczenie na terenie budowy tablicy informacyjnej zgodnie z wytycznymi Województwa Małopolskiego:
a) tablica winna zawierać logo Województwa Małopolskiego, herb Województwa Małopolskiego, nazwę zadania inwestycyjnego oraz informację o dofinansowaniu inwestycji ze środków budżetu Województwa Małopolskiego,
b) powinna znajdować się w widocznym miejscu,
c) należy ją zamieścić w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia podpisania umowy i pozostawienia co najmniej do końca bieżącego roku,
d) tablica winna być wykonana z trwałego materiału, napisy na tablicy należy wykonać w sposób czytelny i estetyczny
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 268101
Data publikacji: 2013-12-10
Nazwa:
Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Ulica: ul. Babińskiego 29
Numer domu: 29
Miejscowość: Kraków
Kod pocztowy: 30-393
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 012 6524347, 6524526
Numer faxu: 012 2621335
Adres strony internetowej: www.babinski.pl
Regon: 00029855400000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont wraz z modernizacją i dostosowaniem budynku szpitalnego nr 2B w zakresie dostosowania do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia (Program Dostosowawczy), potrzeb osób niepełnosprawnych oraz innych obowiązujących przepisów
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie zadania pt.: Remont wraz z modernizacją i dostosowaniem budynku szpitalnego nr 2B w zakresie dostosowania do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia (Program Dostosowawczy), potrzeb osób niepełnosprawnych oraz innych obowiązujących przepisów.
3.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
3.2.1. opracowanie szczegółowej inwentaryzacji w zakresie budowlanym i instalacyjnym wraz z dokumentacją przedprojektową;
Zamawiający wymaga by częścią dokumentacji projektowej była dokumentacja przedprojektowa, np.: inwentaryzacja budynku w całości, ekspertyzy, opinie, itp.
3.2.2. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, zgód i pozwoleń w poniższym zakresie:
1) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wykonawczy), w oparciu o program funkcjonalno - użytkowy opracowany przez firmę KKAD Tomasz Kocemba pn.: Remont kapitalny wraz z modernizacją i dostosowaniem budynku szpitalnego nr 2B oraz uzgodnienia z Zamawiającym, a także uzyskania w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych uzgodnień, opinii i dokumentów potrzebnych do wykonania przedmiotu zamówienia, uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę.
2) Dokumentacja projektowa powinna obejmować prace remontowo-budowlane wewnątrz obiektu wraz ze stolarką okienną i drzwiową oraz remontem dachu, remont konserwatorski elewacji i zagospodarowanie terenu wokół budynku.
3) Zamawiający wymaga by dokumentacja remontu konserwatorskiego elewacji i zagospodarowanie terenu wokół budynku stanowiły odrębne opracowanie.
4) Zamawiający wymaga by dokumentacja projektowa była opracowana w podziale na poszczególne branże.
5) Dokumentacja projektowa powinna być spójna i skoordynowana we wszystkich branżach.
6) Zamawiający wymaga przedłożenia do akceptacji rysunków wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i instalacyjnych, BIOZ przed ich skierowaniem do realizacji, w aspekcie ich zgodności z ustaleniami programu funkcjonalno - użytkowego, wymaganiami Zamawiającego i umowy.
7) Dokumentacja projektowa winna być wykonana w języku polskim zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, ze sztuką budowlaną oraz powinna być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. W tym celu do dokumentacji projektowej Wykonawca dołączy pisemne oświadczenie, że jest ona wykonana zgodnie z umową i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
8) Dokumentacja projektowa winna zawierać optymalne rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne rysunki szczegółów i detali wraz z dokładnym opisem.
9) Dokumentacja winna być dostosowana do potrzeb Zamawiającego i wymagań obowiązujących przepisów, w szczególności: Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 czerwca 2012r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, Prawa budowlanego, przepisów sanitarno - higienicznych, BHP i ppoż. oraz przepisów regulujących wymagania w zakresie dostosowania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych.
10) Zakres i forma dokumentacji projektowej mają być sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz.2072 z poźn. zm.) .
11) W celu uzyskania wszelkich wymaganych opinii i pozwoleń (pozwolenia konserwatorskiego i pozwolenia na budowę) Wykonawca w ramach zamówienia i umowy zapewni - na etapie składania wniosków i zgłaszania prac oraz ich wykonywania, nadzór osób z odpowiednimi uprawnieniami zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011r w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych. W szczególności wymagania te dotyczą pełnienia funkcji kierownika budowy z uprawnieniami do nadzorowania robót na obiektach zabytkowych oraz osoby pełniącej nadzór nad pracami konserwatorskimi w obiekcie.
12) Dokumentacja projektowa winna być uzgodniona z instytucjami państwowymi: Państwową Inspekcją Sanitarną, Państwową Strażą Pożarną, Miejskim Konserwatorem Zabytków w Krakowie oraz innymi instytucjami, których akceptacja jest wymagana dla wykonania prac budowlanych uwzględnionych w Programie funkcjonalno - użytkowym.
13) Dokumentacja projektowa przed jej złożeniem do Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa winna być zatwierdzona i zaakceptowana przez Zamawiającego.
14) Kompletna dokumentacja projektowa winna być opracowana w wersji papierowej w 5 egzemplarzach oraz w 2 egzemplarzach na nośniku CD.
15) Osoby opracowujące dokumentację projektową winny posiadać odpowiednie uprawnienia, kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie. Do dokumentacji projektowej Wykonawca dołączy pisemne oświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji wymaganych do wykonania przedmiotu zamówienia.
16) Wykonawca odpowiada za wady opracowanej dokumentacji projektowej. Ujawnione wady Wykonawca zobowiązany jest usunąć w terminie określonym przez Zamawiającego. Poprawki winny być naniesione w każdym egzemplarzu dokumentacji oraz na nośnikach CD.
17) W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do roboczych konsultacji i uzgodnień z Zamawiającym. Dokumentacja projektowa winna w całości odzwierciedlać potrzeby Zamawiającego przekazywane Wykonawcy w trakcie jej opracowywania.
18) Wykonawca zobowiązuje się w ramach realizacji niniejszego zamówienia przenieść na Zamawiającego całość autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji projektowej.
19) Wraz z dokumentacją projektową Wykonawca, opracuje do kwoty ryczałtowej, i przekaże Zamawiającemu Harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji opracowany wg. załączonego do umowy Formularza wyceny (załącznik nr 1) z jednoczesnym podaniem nośników cenotwórczych, tj: R, KO (R i S), Zysk (R, S, KO).
20) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązuje się do pełnienia nadzoru autorskiego.
21) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej inwestycji.
22) Celem prawidłowej realizacji zadania Wykonawca dokona wizji budynku nr 2B.
3.2.3. Wykonanie prac remontowo-budowlanych budynku w zakresie:
1. remontu fundamentów, który obejmuje:
1) izolacji pionowej przeciwwilgociowej fundamentów
2) wzmocnienia fundamentów
3) izolacji poziomej - system AQAPOL lub równoważny
2. remontu dachu, w tym:
1) roboty rozbiórkowe
2) wykonanie ścianek kolankowych
3) wymiana więźby dachowej
4) wymiana pokrycia dachu z dachówki ceramicznej
5) wymiana obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych
6) wykonanie izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej połaci dachowych
3. remontu pomieszczeń w piwnicach, w tym:
1) roboty rozbiórkowe,
2) pogłębienie piwnic do wymaganych wysokości,
3) wykonanie podłoża posadzki wraz z izolacją poziomą,
4) odgrzybienie ścian, impregnacja,
5) wykonanie nowych tynków i oblicowań ścian,
6) roboty posadzkarskie,
7) roboty malarskie,
8) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.
4. remontu pomieszczeń na parterze, I piętrze i poddaszu, w tym:
1) roboty rozbiórkowe,
2) odgrzybienie ścian, impregnacja,
3) wykonanie nowych tynków i oblicowań ścian oraz sufitów podwieszanych,
4) roboty posadzkarskie (izolacje, wylewki, wykładzina, płytki ceramiczne),
5) roboty malarskie,
6) wymiana stolarki okiennej,
7) wymiana stolarki drzwiowej,
8) prace wyburzeniowe, zamurowania, nowe otwory w ścianach,
9) w przypadku konieczności zabezpieczenie stropów do wymogów ppoż.
5. budowy urządzenia dźwigowego, które zapewni osobom niepełnosprawnym swobodny dostęp do wszystkich poziomów i pomieszczeń oraz możliwość swobodnego poruszania się po otaczającym terenie. Dźwig będzie umożliwiał transport chorych na łóżkach szpitalnych.
1) wykonanie nowego szybu windowego,
2) zakup, dostawę i montaż urządzenia dźwigowego. Dźwig winien odpowiadać wymaganiom Rozdziału IX art. 193 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002r., Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami):
a) wymiary wewnętrzne kabiny nie mogą być mniejsze niż: szerokość - 1500 mm x głębokość - 2400 mm,
b) kabina dźwigu winna być dostosowana do osób niepełnosprawnych: powinna mieć poręcze umieszczone na wysokości 90cm, tablicę przyzywową na wysokości od 80cm do 120cm w odległości nie mniejszej niż 50cm od naroża kabiny z dodatkowym oznakowaniem dla osób niewidomych i informacją głosową, w otworze wejściowym zamocowany zespół fotokomórki umożliwiający regulację napełnienia kabiny oraz służący jako jeden z możliwych elementów antyzakleszczających, ściany kabiny: wykonane z segmentów, ze stali nierdzewnej, w jednej ścianie zamontowane lustro, lustro: bezpieczne zamontowane na bocznej ścianie, sufit: podwieszany, cokół: wykonany z ceownika blachy nierdzewnej, oświetlenie: pośrednie, podłoga: trudnościeralna, antypoślizgowa;
c) urządzenie dźwigowe zlokalizowane zostanie przy głównej klatce schodowej. Przewiduje się urządzenie dźwigowe na minimum 13 osób, zasilane energią elektryczną;
d) dojście dwustronne: na parterze; ilość przystanków - 4;
e) drzwi kabinowe: wykonane ze stali nierdzewnej, ognioodporne, napęd drzwi: prędkość zamykania i otwierania regulowana;
f) sygnalizacja zewnętrzna: na przystankach - piętrowskazywacze cyfrowe, pozycja dźwigu w szybie będzie pokazana przez podświetlenie odpowiedniego oznaczenia, dojazd kabiny i kierunek jej dalszej jazdy będzie sygnalizowany dźwiękiem gongu i strzałką oraz sygnalizacją głosową;
g) komunikaty głosowe o stanie dźwigu: słyszalne w kabinie;
h) wentylacja: wentylator elektryczny;
i) sterowanie z regulacją prędkości: układ regulacji prędkości umożliwia płynny start i zahamowanie kabiny na poszczególnych przystankach oraz precyzyjne zatrzymywanie się kabiny na poziomie przystanku;
j) awaryjny zjazd na przystanek podstawowy po zaniku napięcia z możliwością ręcznego otwarcia drzwi.
6. remontu instalacji elektrycznych, w tym:
1) demontaż istniejącej instalacji z osprzętem,
2) wymiana tablic rozdzielczych,
3) wykonanie instalacji oświetleniowej - ogólnej, awaryjnej, ewakuacyjnej - źródło światła typu LED,
4) wykonanie instalacji gniazd wtykowych,
5) wykonanie instalacji odgromowej lub odgromnika typu maszt,
6) wykonanie instalacji przeciwpożarowej,
7) wykonanie instalacji teletechnicznych - dźwiękowy system ostrzegawczy, telewizja naziemna,
8) wykonanie instalacji niskoprądowych - system kontroli dostępu i okablowanie strukturalna (sieć teleinformatyczna),
9) wykonanie instalacji elektrycznych zasilających urządzenie dźwigowe,
10) wykonanie instalacji wideo-domofonu.
7. remontu instalacji sanitarnych, w tym:
1) instalacja wodociągowa i c.w.u.
a) roboty demontażowe,
b) montaż rurociągów,
c) montaż armatury (częściowo montaż baterii z czasowym wypływem wody),
d) próby i izolacje.
2) instalacja kanalizacyjna
a) roboty demontażowe,
b) montaż rurociągów niskoszumowych,
c) montaż przyborów.
3) instalacja centralnego ogrzewania - ogrzewanie podłogowe + grzejniki panelowe
a) roboty demontażowe,
b) montaż rurociągów,
c) montaż instalacji ogrzewania podłogowego wraz z grzejnikami panelowymi i armaturą,
d) montaż węzła cieplnego wraz z wyposażeniem (wymienniki, armatura, automatyka, itp.),
e) próby, izolacje i rozruch.
4) wentylacja mechaniczna
a) montaż przewodów wentylacyjnych,
b) montaż central,
c) izolacje, próby i rozruch.
5) instalacja przeciwpożarowa
a) montaż rurociągów,
b) montaż szaf hydrantowych z wyposażeniem (zawór hydrantowy, wąż i gaśnica).
6) kanalizacja deszczowa zewnętrzna, drenaż
a) roboty ziemne,
b) montaż rurociągów z rur PCV i rur podrynnowych żeliwnych z czyszczakiem,
c) montaż rurociągów i studzienek instalacji drenażu (studzienki wyprowadzone do poziomu terenu),
d) wykonanie robót naprawczych na ciągach pieszych.
8. W ramach dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych Wykonawca zmodernizuje dojście do wejścia do budynku z urządzeniem dźwigowym. Należy wykonać dojście (chodnik, pochylnię) zgodnie z obowiązującymi przepisami dla osób niepełnosprawnych.
9. Wywóz i utylizacja odpadów
3.3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca dostarczy i zamontuje, miedzy innymi, następujące wyposażenie:
1) we wszystkich pomieszczeniach, w których przewidziana jest instalacja wodna należy przewidzieć montaż trwałych (ze stali nierdzewnej), naściennych dozowników do mydła, płynów, ręczników papierowych i papieru toaletowego (np. klasy MERIDA);
2) sanitariaty przewidziane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim wyposażyć należy w niezbędny, wymagany sprzęt i wyposażenie;
3) w sanitariatach dla osób niepełnosprawnych z innymi dysfunkcjami przewidzieć należy montaż wyposażenia typu: uchwyty dla niepełnosprawnych - składane;
4) odbojnice, narożniki ochronne i pochwyty na korytarzach oraz odbojnice na salach łóżkowych;
5) brudownik wyposażyć zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w tym również w urządzenie do dezynfekcji basenów i kaczek;
6) pomieszczenie gospodarcze wyposażyć zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w tym również w urządzenie do dozowania środków chemicznych do mycia posadzek;
3.4. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje Wykonanie na koszt Zamawiającego i umieszczenie na terenie budowy tablicy informacyjnej zgodnie z wytycznymi Województwa Małopolskiego:
a) tablica winna zawierać logo Województwa Małopolskiego, herb Województwa Małopolskiego, nazwę zadania inwestycyjnego oraz informację o dofinansowaniu inwestycji ze środków budżetu Województwa Małopolskiego,
b) powinna znajdować się w widocznym miejscu,
c) należy ją zamieścić w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia podpisania umowy i pozostawienia co najmniej do końca bieżącego roku,
d) tablica winna być wykonana z trwałego materiału, napisy na tablicy należy wykonać w sposób czytelny i estetyczny
Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/03/2015
Informacja na temat wadium: 100 000,00zł
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia-nie spełnia.
Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy poniższe dokumenty o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy pzp:
a) wykaz dwóch robót ogólnobudowlanych w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia, o wartości nie mniejszej niż 1mln zł każda, lub czterech robót ogólnobudowlanych o wartości nie mniejszej niż 500tys zł każda, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania wg załącznika nr 3 do SIWZ,
b) dowody dotyczące najważniejszych robót, określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, którymi są:
b1) poświadczenie,
b2) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt b1).
W miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej Wykonawca może przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowego ukończenia, określone w §1 ust 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009r w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. nr 226, poz. 1817).
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych dokumentów do oferty, metodą spełnia-nie spełnia.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia-nie spełnia.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy poniższe dokumenty o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy pzp:
a) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załączniki nr 5 do SIWZ,
b) oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień na załączniku nr 6 do SIWZ, a w szczególności:
b1) kierownik budowy posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, obejmujących kierowanie robotami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623, ze zm.), i wykaże się co najmniej 2-letnią praktyką na budowie przy zabytkach nieruchomych, lub/i
b2) posiada uprawnienia do kierowania i nadzorowania pracami remontowymi przy zabytkach nieruchomych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego z dnia 9 czerwca 2004r w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zbytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych([Dz. U. nr 150, poz. 1579) a ponadto
b3) jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. nr 5 z 2001r., poz. 42).
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych dokumentów do oferty, metodą spełnia-nie spełnia.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia-nie spełnia.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i mogą być dopuszczalne tylko w granicach art. 144 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
2. Strony przez istotne zmiany postanowień umowy w stosunku do treści złożonej w postępowaniu oferty rozumieją takie zmiany, których wprowadzenie na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęłoby na krąg Wykonawców ubiegających się o zamówienie lub na wybór najkorzystniejszej oferty w postępowaniu (np. kryteria oceny ofert).
3. Wszelkie inne zmiany postanowień umowy w stosunku do treści złożonej w postępowaniu oferty nie mają charakteru zmian istotnych.
4. Zamawiający dopuszcza zmianę niniejszej umowy w zakresie:
a) zmiany wskazanych w § 4 terminów realizacji przedmiotu umowy - w przypadku, gdy zmianę taką zaakceptuje Zamawiający, lub zmiana taka stanie się konieczna ze względu na okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili składania oferty, w szczególności jeśli pozyskana przez Zamawiającego w danym roku kalendarzowym kwota na sfinansowanie przedmiotu umowy jest niewystarczająca na zrealizowanie przedmiotu umowy do dnia 31.03.2015 r.
b) zmiany osób lub podmiotów odpowiedzialnych za realizację przedmiotu umowy po stronie Wykonawcy lub Zamawiającego - jeżeli zmiana taka nie wpłynie na pozostałe warunki realizacji przedmiotu umowy,
c) zmiany zakresu realizacji przedmiotu umowy - jeżeli z wnioskiem takim wystąpi Zamawiający lub zmiana taka stanie się konieczna ze względu na okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili składania oferty.
5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany niniejszej umowy w zakresie rezygnacji z części zakresu rzeczowego przedmiotu umowy obejmującego: zakup i montaż wymienników ciepła, wymianę okien, modernizację oświetlenia wewnętrznego na LED-owe, w przypadku kiedy Zamawiający otrzyma dotację celową na realizację powyższych robót, inną niż przewidziana dla sfinansowania niniejszego przedmiotu umowy. W przypadku, o którym mowa w zdaniu poprzednim wynagrodzenie należne Wykonawcy ulegnie zmniejszeniu stosownie do postanowień §3 ust. 7 niniejszej umowy i Wykonawcy nie będą przysługiwały względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu.
6. Zamawiający dopuszcza także możliwość zmiany umowy w następujących przypadkach:
a) gdy zaistnieją okoliczności niezależne od Wykonawcy, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, pod warunkiem, że zmiana ta sprzyjać będzie optymalnemu wykonaniu przedmiotu umowy, jak również oszczędnemu, celowemu i efektywnemu wydatkowaniu środków finansowych,
b) gdy wystąpią zdarzenia losowe,
c) gdy wystąpią zmiany, których konieczność wprowadzenia będzie wynikała z wymagań instytucji współfinansujących realizację przedmiotu umowy.
7. Zamawiający dopuszcza również możliwość zmiany zakresu prac objętych przedmiotem umowy na następujących zasadach:
a) Wykonawca, w razie otrzymania pisemnego żądania Zamawiającego, co do zmiany zakresu prac, przeanalizuje proponowane zmiany pod względem finansowym i technicznym, w tym wpływ takich zmian na termin i koszt realizacji przedmiotu umowy, a następnie przedstawi na piśmie swój raport Zamawiającemu w uzgodnionym przez Strony terminie. Ostateczna decyzja należy do Zamawiającego.
b) W przypadku zmian zakresu przedmiotu umowy wniesionych przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zgłosić uwagi w terminie 5 (pięciu) dni od daty ich otrzymania. Brak takich uwag w powyższym terminie będzie równoznaczny z akceptacją tych zmian. Ewentualne konsekwencje finansowe i terminowe powstałe w wyniku nie zgłoszenia uwag w powyższym terminie ponosi Wykonawca.
c) Wykonawca może złożyć Zamawiającemu pisemne propozycje zmian zakresu prac, o ile będą one wpływały na usprawnienie realizacji i zmniejszenie kosztów przedmiotu umowy.
d) Przewiduje się możliwość obniżenia wynagrodzenia określonego w §3 ust.1 niniejszej umowy w przypadku wprowadzenia przez Zamawiającego uzgodnionych z Wykonawcą zamiennych rozwiązań obniżających koszt realizacji przedmiotu umowy przy niezmienionym standardzie i bez ograniczania zakresu prac.
e) Wykonawca przystąpi do wykonania prac o zmienionym zakresie, po uzyskaniu od Zamawiającego pisemnego zatwierdzenia wszystkich warunków, w szczególności warunków finansowych wykonania takich zmian, w drodze pisemnego aneksu do niniejszej umowy. Stosowny aneks powinien zostać sporządzony w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia zatwierdzenia przez Zamawiającego wszystkich warunków przedstawionych przez Wykonawcę.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.babinski.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie, ul. dr. Józefa Babińskiego 29, 30-393 Kraków
Data składania wniosków, ofert: 02/01/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 10:30
Miejsce składania:
Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie, ul. dr. Józefa Babińskiego 29, 30-393 Kraków w Kancelarii Szpitala
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
131565 / 2012-06-15 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń w budynku nr 22 na terenie JW 4101 Lubliniec
137025 / 2010-05-27 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Małopolski Urząd Wojewódzki - Wydział Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
konserwacja elewacji od strony dziedzińca ( t.j.
elewacja tylna i elewacje boczne) d. Pałacu Potulickich - Wyższe Seminarium
Duchowne w Krakowie
235589 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Biały Dunajec - Biały Dunajec (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
BUDOWA BUDYNKU SZATNI SPORTOWEJ Z ZAPLECZEM SANITARNYM W BIAÅYM DUNAJCU.
298571 / 2008-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Żabnie - Żabno (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w Szkole Podstawowej w Żabnie
277408 / 2011-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sułkowice - Sułkowice (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku gimnazjum w Rudniku
243795 / 2008-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia - Jerzmanowice-Przeginia (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Prace budowlane w budynku remizy strażackiej w miejscowości Przeginia - ocieplenie poddasza, montaż drzwi z PCV, obłożenie płytkami schodów wejściowych do budynku
24343 / 2009-01-21 - Uczelnia publiczna
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych obejmujących rozbudowę Budynku Form Przemysłowych ASP w Krakowie - II etap wraz z instalacjami wewnętrznymi, a także z przebudową dachu budynku mieszkalnego (Kod CPV : 45.00.00.00-7, 45.21.44.00-4).
261151 / 2008-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy w Gdowie - Gdów (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa chodnika dla pieszych wraz z budową zatok w ciągu drogi wojewódzkiej nr 966 w m. Bilczyce w km: 0+003,81-0+504,40 strona prawa.
198892 / 2010-07-07 - Inny: Jednostka budżetowa samorządu terytorialnego Powiatu Krakowskiego
Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa chodnika z elementami odwodnienia oraz remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1156K, w miejscowości Minoga
53534 / 2014-02-14 - Inny: spółka prawa handlowego
Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o. - Tarnów (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Pełnienie dyżuru pogotowia technicznego dla budynków zarządzanych przez ZUM - 1; ZUM - 2; ZUM - 3
16337 / 2016-02-17 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wyłonienie Wykonawcy dla realizacji nowego zakresu robót budowlanych i instalacyjnych, w budowanym obiekcie Wydziału Chemii UJ w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/55/2016
169767 / 2013-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Chrzanowski - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
BUDOWA LODOWISKA SEZONOWEGO WRAZ Z BUDYNKIEM SZATNIOWO- ADMINISTRACYJNYM, WIATÄ„, AGREGATEM CHÅODNICZYM ORAZ ELEMENTAMI MAÅEJ ARCHITEKTURY WRAZ Z INFRASTRUKTURA TECHNICZNÄ„ NIEZBĘDNÄ„ DO FUNKCJONOWANIA OBIEKTU W CHRZANOWIE PRZY UL. WYSZYŃSKIEGO 19
344606 / 2012-09-12 - Inny: spółka prawa handlowego
Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o. - Tarnów (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Osuszanie budynku metodą iniekcji ciśnieniowej przy ul. Wałowa 10
215028 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Związek Gmin Ziemi Gorlickiej - Gorlice (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych w ramach Projektu: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie gmin Ziemi Gorlickiej Współfinansowanego w ranach działania 9.3. POIiŚ
140067 / 2012-06-27 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie realizacji robót budowlanych związanych z wymianą 27 sztuk okien drewnianych, w budynku Wydziału Chemii UJ, położonym przy ul.Ingardena 3 w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/337/2012
325542 / 2010-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Myślenice - Myślenice (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Odnowa centrum wsi Osieczany poprzez budowÄ™ parkingu
76600 / 2009-03-25 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Zarząd Rewaloryzacji Zespołów Zabytkowych Krakowa - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie izolacji obiektu.
69784 / 2010-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Krynica - Zdrój, Urząd Miejski w Krynicy - Zdroju - Krynica-Zdrój (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Montaż instalacji odzysku ciepła wraz z instalacją solarną dla kotłowni gazowej sztucznego lodowiska w Krynicy-Zdroju
114645 / 2015-07-31 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie realizacji robót remontowo-budowlanych i instalacyjnych w pomieszczeniach budynku IGiGP UJ, przy ul. Gronostajowej 7 w Krakowie, dla WBiNoZ UJ. Nr sprawy: CRZP/UJ/91/2015
206637 / 2013-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przystosowanie do wymogów użytkowania sali gimnastycznej
wraz z zapleczem
w Szkole Podstawowej nr 72 w Krakowie przy al. Modrzewiowej 23
182118 / 2013-05-08 - Podmiot prawa publicznego
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
remont konserwatorski elewacji