Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

183633 / 2011-07-05 - / Gminny Zarząd Dróg w Wieliczce (Wieliczka)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-07-05 pod pozycją 183587. Zobacz ogłoszenie 183587 / 2011-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 183633

Data publikacji: 2011-07-05

Nazwa: Gminny Zarząd Dróg w Wieliczce

Ulica: ul. Limanowskiego 32

Numer domu: 32

Miejscowość: Wieliczka

Kod pocztowy: 32-020

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 250 11 90, 278 20 10

Numer faxu: 12 278 20 10

Regon: 12139884200000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 183587

Data wydania biuletynu: 2011-07-05

Ogłoszenie dotyczy: 3

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.3

Przed wprowadzeniem zmainy:
Określenie przedmiotu zamówienia: Rewitalizacja ciągów komunikacyjnych, skwerów i placów w centrum miasta Wieliczka- strefa inwestycyjna I - etap I Nr projektu: MRPO.06.01.01-12-179/09 ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH MAŁOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO MRPO 2007-2013 Remont polegający na przebudowie ulic: Daniłowicza,Górsko, Kilińskiego,Zamkowa, Sikorskiego, Plac Kościuszki, Bednarka w tym wzmocnienie podłoża gruntowego pod nawierzchnię ulicy Górsko zgodnie z protokołem konieczności z dnia 16.06.2011r i opinią geotechniczną z dnia 14.06.2011. Zakres robót obejmuje: wzmocnienie podłoża gruntowego pod nawierzchnię ulicy Plac Kościuszki w ilości ok. 1 430,20m2.

Po wprowadzeniu zmiany:
Określenie przedmiotu zamówienia: Rewitalizacja ciągów komunikacyjnych, skwerów i placów w centrum miasta Wieliczka- strefa inwestycyjna I - etap I Nr projektu: MRPO.06.01.01-12-179/09 ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH MAŁOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO MRPO 2007-2013 Remont polegający na przebudowie ulic: Daniłowicza,Górsko, Kilińskiego,Zamkowa, Sikorskiego, Plac Kościuszki, Bednarka w tym wzmocnienie podłoża gruntowego pod nawierzchnię ulicy Górsko zgodnie z protokołem konieczności z dnia 16.06.2011r i opinią geotechniczną z dnia 14.06.2011. Zakres robót obejmuje: wzmocnienie podłoża gruntowego pod nawierzchnię ulicy Górsko w ilości ok. 1 430,20m2.

Miejsce składania: 2.

Przed wprowadzeniem zmainy:
2. Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

Zamawiający udziela zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 67 ust. 1 punkt 5 uPzp dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych nieobjętych zamówieniem podstawowym i nieprzekraczającym 50 % wartości realizowanego zamówienia. Zamówienie podstawowe jest w trakcie realizacji. Wykonanie robót dodatkowych stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia oraz wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego. Po wykonaniu koryta drogi, przeprowadzono badania nośności podłoża, które wykazały, że istniejące podłoże nie spełnia wymogów projektowych. Uzyskane moduły odkształcenia (nośność) E2 wyniosły od 23,7MPa do 27,8MPa Występujące grunty uniemożliwiły też uzyskanie normatywnego zagęszczenia. Powyższe wyniki wskazują, że grunty zaliczone w trakcie procesu projektowego do grupy nośności G3 należy zakwalifikować w chwili obecnej do grupy nośności G4. W dniu 14.06.2011 inspektor nadzoru geotechnicznego dokonał oceny podłoża gruntowego. Zgodnie z opinią geotechniczną podłoże gruntowe w poziomie posadowienia konstrukcji drogi budują nasypy reprezentowane przez silne próchnicze piaski gliniaste i gliny piaszczyste. Pierwotna podbudowa wykonana z kamienia wapiennego o granulacji z klińca posiada miąższość 0,4- 0,6m. Nasypy są silnie zawilgocone infiltrującymi w podłoże wodami wsiąkowymi co prowadzi do ich uplastycznienia, dodatkowo grunty spoiste silnie zawilgocone są podatne na procesy wysadzinowe. Prowadzi to do znacznego pogorszenia się ich parametrów wytrzymałościowych. Pod nasypami zalegają grunty rodzime reprezentowane przez deluwialno- wietrzelinowe gliny i gliny zwięzłe w stanie twardoplastycznym. Grunty nasypowe zaliczyć do grupy nośności G4 w Tym przypadku należy zastosować większe wzmocnienie poprzez wykonanie odpowiednio grubszej warstwy podbudowy / doprowadzenie do grupy nośności G1/ . Projektant na etapie sporządzania dokumentacji technicznej nie mógł przewidzieć, że projektowany przebieg drogi będzie kolidować z nasypami dużej miąższości jak również nie był w stanie przewidzieć niekorzystnych warunków atmosferycznych, które znacznie pogorszyły parametry geotechniczne podłoża. Wskazane w opinii geotechnicznej ponadnormatywne zawilgocenie gruntów podłoża i podatność na powstawanie wysadziń dodatkowo dyskwalifikuje przydatność tych gruntów do bezpośredniego wzmocnienia ich kruszywem kamiennym. Wykonanie robót dodatkowych jest niezbędne i konieczne do wykonania zamówienia podstawowego. Dodatkowe wzmocnienie podłoża gruntowego jest konieczne w celu uzyskania wymaganych w STWiOR do zamówienia podstawowego nośności podbudowy pod nawierzchnię drogi, a tym samym jest konieczne, aby Wykonawca był w stanie należycie wykonać umowę o zamówienie publiczne.

Po wprowadzeniu zmiany:
2. Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

Zamawiający udziela zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 67 ust. 1 punkt 5 uPzp dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych nieobjętych zamówieniem podstawowym i nieprzekraczającym 50 % wartości realizowanego zamówienia. Zamówienie podstawowe jest w trakcie realizacji. Wykonanie zamówienia dodatkowego stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia oraz wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego. Po wykonaniu koryta drogi, przeprowadzono badania nośności podłoża, które wykazały, że istniejące podłoże nie spełnia wymogów projektowych. Uzyskane moduły odkształcenia (nośność) E2 wyniosły od 23,7MPa do 27,8MPa Występujące grunty uniemożliwiły też uzyskanie normatywnego zagęszczenia. Powyższe wyniki wskazują, że grunty zaliczone w trakcie procesu projektowego do grupy nośności G3 należy zakwalifikować w chwili obecnej do grupy nośności G4. W dniu 14.06.2011 inspektor nadzoru geotechnicznego dokonał oceny podłoża gruntowego. Zgodnie z opinią geotechniczną podłoże gruntowe w poziomie posadowienia konstrukcji drogi budują nasypy reprezentowane przez silne próchnicze piaski gliniaste i gliny piaszczyste. Pierwotna podbudowa wykonana z kamienia wapiennego o granulacji z klińca posiada miąższość 0,4- 0,6m. Nasypy są silnie zawilgocone infiltrującymi w podłoże wodami wsiąkowymi co prowadzi do ich uplastycznienia, dodatkowo grunty spoiste silnie zawilgocone są podatne na procesy wysadzinowe. Prowadzi to do znacznego pogorszenia się ich parametrów wytrzymałościowych. Pod nasypami zalegają grunty rodzime reprezentowane przez deluwialno- wietrzelinowe gliny i gliny zwięzłe w stanie twardoplastycznym. Grunty nasypowe należy zaliczyć do grupy nośności G4, w tym przypadku należy zastosować większe wzmocnienie poprzez wykonanie odpowiednio grubszej warstwy podbudowy / doprowadzenie do grupy nośności G1/. Projektant na etapie sporządzania dokumentacji technicznej nie mógł przewidzieć, że projektowany przebieg drogi będzie kolidować z nasypami dużej miąższości jak również nie był w stanie przewidzieć niekorzystnych warunków atmosferycznych, które znacznie pogorszyły parametry geotechniczne podłoża. Wskazane w opinii geotechnicznej ponadnormatywne zawilgocenie gruntów podłoża i podatność na powstawanie wysadziń dodatkowo dyskwalifikuje przydatność tych gruntów do bezpośredniego wzmocnienia ich kruszywem kamiennym. Zamówienie dodatkowe jest niezbędne i konieczne do wykonania zamówienia podstawowego. Dodatkowe wzmocnienie podłoża gruntowego jest konieczne w celu uzyskania wymaganych w STWiOR do zamówienia podstawowego nośności podbudowy pod nawierzchnię drogi, a tym samym jest konieczne, aby Wykonawca był w stanie należycie wykonać umowę o zamówienie publiczne.

Podobne przetargi