Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

9309 / 2016-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Zblewo (Zblewo)

Wykonanie nagłośnienia i monitoringu w ramach projektu budowy hali sportowo - widowiskowej przy Zespole Szkół Publicznych w Zblewie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nagłośnienia i monitoringu w ramach projektu budowy hali sportowo - widowiskowej przy Zespole szkół Publicznych w Zblewie z podziałem na 2 części:
Część nr 1: Wykonanie nagłośnienia
część nr 2: Wykonanie monitoringu
Zadanie jest współfinansowane ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
1) Postęp robót będzie ewidencjonowany w Dzienniku budowy, który jest obecnie wykorzystywany i uzupełniany przez Wykonawcę obiektu hali sportowo - widowiskowej w Zblewie.
2) Roboty budowlane prowadzone będą pod nadzorem Kierownika budowy Generalnego Wykonawcy hali sportowo - widowiskowej w Zblewie. Przyszły Wykonawca powinien oszacować koszty związane z ochroną placu budowy, dojazdu na teren budowy oraz dostępu do punktu poboru wody i energii elektrycznej. Wykonawca siłowni po uzgodnieniu z Generalnym Wykonawcą będzie mógł korzystać z mediów udostępnionych przez Generalnego Wykonawcę hali:
a) Roboty budowlane należy prowadzić ściśle według Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego sporządzonego przez Wykonawcę w uzgodnieniu z Zamawiającym oraz Generalnym Wykonawcą przed podpisaniem Umowy, a następnie ponownie uzgodnionego z Generalnym Wykonawcą i Zamawiającym bezpośrednio przed rozpoczęciem realizacji Robót.
b) Poszczególne terminy pośrednie wykonania Robót będą ściśle uzależnione od terminów udostępnienia frontu Robót przez Generalnego Wykonawcę. (front będzie udostępniony jednorazowo).
c) Przedmiot umowy będzie realizowany w obiekcie, w którym trwać będą roboty budowlane realizowane przez Generalnego Wykonawcę. W związku z tym ustala się zasadę, iż Wykonawca będzie podlegał zasadom koordynacji prac narzuconym przez Generalnego Wykonawcę. Zasady wprowadzenia Wykonawcy i koordynacji na budowie określa Załącznik nr 1 do SIWZ.
d) Wykonawca winien przewidzieć w ofercie, że zapisy Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego Robót, o którym mowa w ust. a będą ponownie uzgodnione przed rozpoczęciem realizacji Robót i mogą być jednostronnie modyfikowane w trakcie realizacji Umowy przez Zamawiającego (w granicach terminu realizacji Przedmiotu Zamówienia określonego w pkt 6 do Rozdziału I na uzasadniony wniosek Generalnego Wykonawcy, w zależności od postępu robót budowlanych wykonywanych przez Generalnego Wykonawcę).
e) Wykonawca obowiązany jest dostosować sposób realizacji Przedmiotu Zamówienia do zasad koordynacji z robotami budowlanymi ustalanymi na bieżąco przez Generalnego Wykonawcę, przy uwzględnieniu możliwości zmian Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego Robót, o których mowa w ust. d powyżej. W szczególności Wykonawca obowiązany jest do odpowiednio wczesnego, dla terminowej realizacji Robót zamawiania i przechowywania na własny koszt i własnym staraniem zakupionych i materiałów w odpowiednich, zgodnych z zaleceniami producenta warunkach do czasu ich montażu.
3) Wykonawca z którym zostanie podpisana umowa winien każdorazowo uzgodnić wejście na teren budowy z Generalnym Wykonawcą. Po zawarciu umowy pomiędzy Inwestorem a Wykonawcą teren budowy zostanie przekazany pomiędzy Generalnym Wykonawcą a Wykonawcą wybranym w postępowaniu przetargowym w terminie 7 dniu kalendarzowych przy udziale inwestora.
4) Zaleca się aby w celu dokładnego oszacowania kosztów przedmiotu zamówienia Wykonawca zapoznał się z terenem budowy.
5) Termin wykonania instalacji mija 31.03.2016 r., termin zakończenia robót 16.05.2016 r.
6) Przed zawarciem umowy Wykonawca winien przedstawić Inwestorowi harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji robót budowlanych.
7) Rozliczenie zadania nastąpi dwuetapowo:
a) etap I do 14 dni po dokonaniu odbioru częściowego robót w wysokości nie większej niż 60% wartości przedmiotu zamówienia po przedstawieniu szczegółowego rozliczenia zgodnego z pozycjami w harmonogramie rzeczowo-finansowym;
b) etap II do 14 dni po dokonaniu odbioru końcowego robót.
8) Każdorazowo przy odbiorze robót winien uczestniczyć Kierownik Budowy.
1. Część I - Instalacja nagłośnienia
Projekt zakłada nagłośnienie widowni realizowane 4 głośnikami dla muzyki lekkiej i mowy oraz włączane opcjonalnie nagłośnienie boiska - 4 głośniki.
Przewidziano konieczność korekcji częstotliwościowej toru oraz aktywny podział pasma do celu nagłośnienia systemem dwudrożnym. Wymienione zadania ma realizować procesor sygnałowy.
Nagłośnienie w przypadku imprez ma być sterowane ze stołu mikserskiego znajdującego się w pobliżu płyty boiska i publiczności. W tym miejscu ma być też możliwość podłączenia dodatkowego miksera dla nagłośnienia większego występu na płycie boiska.
Centralnym punktem systemu ma być zamykana szafa typu rack z urządzeniami audio.
Instalacja 2 - drożna, oparta na 8 podwieszanych głośnikach typu satelita, dwustrefowa - boisko plus widownia. 4 końcówki mocy, po dwa głośniki na jedną połówkę końcówki mocy, w tym osobno wzmacniany wysoko - i niskotonowy.
Nagłośnienie sali i ciągów komunikacyjnych
Instalacje do nagłośnienia sali wykonać przewodem głośnikowym wykonanym z miedzi beztlenowej o przekroju żył 2x4,0mm2, dwa przewodniki skręcone ze sobą w celu eliminacji własnych interferencji, impedancja żył 8 Ohm_km.
Do nagłośnienia zastosować pasywne kolumny głośnikowe dwudrożne, usytuowanie zgodnie z rzutem, o mocy 100W RMS 180W (max) 8 Ohm, w obudowie trapezoidalnej bass-reflex. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego ABS odpornego na uderzenia, dodatkowo osłona z siatki z drutu stalowego chroniąca głośniki przed uderzeniem piłką. Głośnik nisko-średnio tonowy o średnicy 16cm wykonany z włókna węglowego, głośnik wysokotonowy tubowy lub kopułowy. Uchwyt montażowy regulowany. Metalowa sztywna siatka osłaniająca głośniki. Pasmo przenoszenia 65Hz-25kHz, SPL 113dB. Gniazda połączeniowe 2 x Sapek-on.
Wzmacniacz mocy adekwatny do mocy głośników, nie mniej jak 2 x 420W RMS 8 Ohm, obsługa pętli 110V (dwustrefowy), pasmo przenoszenia 10Hz-50kHz _-1,5dB, 3 tryby pracy - stereo, równoległa, mostkowa. Wbudowany limiter na wyjściu, opóźnione załączanie głośników. Zabezpieczenie przed zwarciem i przegrzaniem. Symetryczne wejścia XLR i Jack, wyjścia 2 x Sapek-on, zasilanie 230V.
Istnieje możliwość zamiany jednego proponowanego wzmacniacza dwoma o mniejszej mocy np. 2 szt. 2X240W z adekwatnymi wejściami i wyjściami.
Mikser audio analogowy 4-strefowy (strefy sterowane indywidualnie), 3 wejścia mikrofon/linia, 2 wejścia liniowe stereo, 4-strefy sterowane indywidualnie, 3-punktowa regulacja barwy dla każdej ze stref. Zasilanie 230V.
Odtwarzacz płyt kompaktowych z systemem antywstrząsowym, odtwarzane formaty audio CD_CD-R_CD Mp3. Pasmo przenoszenia 20Hz-2OkHz. Wyjście analogowe 1 x RCA LIP. Wyświetlacz czasu odtwarzania, sterowanie pilotem. Zasilanie 230V. Eliminator sprzężeń zawierający w sobie zespoły filtrów - 12 w każdym kanale oraz automatyczny eliminator tłumiący częstotliwości, na których pojawiają się sprzężenia akustyczne, wyposażony w bramkę szumów. Posiadający możliwość ręcznej zmiany poszczególnych nastaw oraz ich zapamiętywania, wyposażony w alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków ze wskaźnikami przesterowania oraz pokrętło do zmiany wartości parametrów będące jednocześnie przyciskiem do zatwierdzania wyboru. Gniazda wejściowe INPUT 2 x XLR żeńskie oraz 2 x JACK stereo symetryczne z regulacja poziomu od -20dB do +4dB. Gniazda wyjściowe OUTPUT 2 x XLR męskie oraz 2 x JACK stereo symetryczne. Urządzenie z możliwością sterowania poprzez interfejs MIDI (posiada gniazda IN, OUT i THRU typu DIN 5- pinowe). Elementy sterujące: pokrętło regulacyjne z przyciskiem, 6 przycisków funkcyjnych. Ilość filtrów: 12 w pełni regulowanych w każdym kanale stereo, przetworniki we_wy 24-bitowe, częstotliwość próbkowania 48kHz. Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz, stosunek S_N -98dB, zniekształcenia THD 0,065%., zasilanie AC 230V _50Hz.
Zestaw mikrofonów bezprzewodowych 2 kanałowy w którego skład wchodzą: jeden mikrofon doręczny, oraz jeden mikrofon krawatowy z nadajnikiem.
Pasmo przenoszenia 50 - 18000 Hz, zakres dynamiki 120dB, zasięg nie mniejszy niż 50m.
Mikrofon przewodowy wraz ze statywem: Mikrofon dynamiczny o paśmie przenoszenia 30-18000 Hz, Impedancja 250Om, Czułość 1.5mV_Pa_1kHz, Max SPL 120dB, obudowa odlew lub metalowa, Połączenie mikrofonu XLR, kable 5m niskoszumny.
Podłogowy statyw mikrofonowy, ruchome ramię, amortyzujący wstrząsy, rozkładany trójnóg, kolor czarny.
W ciągach komunikacyjnych zainstalować głośniki wpuszczane lub natynkowe mocy 5-10-20W_110V (osobne odczepy) - montować zgodnie z rysunkiem.
Instalacje głośników wykonać przewodem 2x1,5mm2 do instalacji radiowezłowej wewnętrznej, napięcie znamionowe przewodu: 300_300 V
Zastosować wzmacniacz miksujący 110V_120W (RMS) z wbudowanym odtwarzaczem CD z szufladą CD_CD-R_CD-RW_MP3, oraz interfejs USB z osobnym włącznikiem, tunerem AM_FM z nie mniej niż 5 przyciskami programowalnymi stacji radiowych. Wzmacniacz powinien posiadać 2 wejścia mikrofonowe, 1 wyjście liniowe, możliwość podłączenia przedwzmacniacza, regulatory poziomu wejściowego i wyjściowego, dwupunktowy korektor barwy.
Sprzęt zamontować w odpowiedniej wielkości szafie metalowej ze szklanymi drzwiami zamykanej na klucz z zachowaniem rezerwy na ewentualną rozbudowę oraz wentylację sprzętu podczas użytkowania. Dla właściwej wentylacji należy w szafie zastosować panel wentylacyjny dla usunięcie nadmiaru ciepłego powietrza.
Szafę montować w pobliżu parkietu w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, tak aby była łatwa możliwość podłączenia innych urządzeń i sterowania systemem podczas organizowanych imprez lub zawodów.
Nagłośnienie siłowni
Dodatkowo w pomieszczeniu siłowni zainstalować niezależny system nagłośnienia z wzmacniaczem posiadającym wbudowany odtwarzacz radiowy, oraz odtwarzacz CD oraz wejście USB dla odtwarzania formatów CD_CD-R_CD Mp3.
W systemie zastosować i zainstalować głośniki wpuszczane lub natynkowe mocy 20W_110V zgodnie z rysunkiem w ilości 6 szt.
Zastosować wzmacniacz miksujący 110V_120W (RMS) z wbudowanym odtwarzaczem CD z szufladą CD_CD-R_CD-RW_MP3, oraz interfejs USB z osobnym włącznikiem, tunerem AM_FM z nie mniej niż 5 przyciskami programowalnymi stacji radiowych. Wzmacniacz powinien posiadać 2 wejścia mikrofonowe, 1 wyjście liniowe, możliwość podłączenia przedwzmacniacza, regulatory poziomu wejściowego i wyjściowego, dwupunktowy korektor barwy.

2. Część II - Instalacja monitoringu CCTV
Zadaniem systemu CCTV jest monitorowanie sali sportowej i trybun, ciągów komunikacyjnych, wejść do obiektu oraz terenu przyległego do sali widowiskowo-sportowej.
Należy zastosować system w technologii IP o rozdzielczości 2Mpx. Jako jednostkę rejestrującą zastosować serwer IP, 20-kanałowy z 3 dyskami HDD 2TB przeznaczonymi do pracy ciągłej.
W pokoju trenerów zainstalować monitor do podglądu on-line widoku z kamer. Przeglądanie nagranych materiałów odbywać będzie się za pomocą sieci logicznej w budynku z poziomu komputera z zainstalowaną aplikacją. Należy przewidzieć podłączenie rejestratora do sieci komputerowej w obiekcie.
Jako kabel transmisyjny należy użyć kabel skrętkowy kategorii 6 UTP. Za pomocą tego uniwersalnego medium zastosowano rodzaj kamer IP oraz formę zasilania (12V, PoE). System zasilić z najbliższej rozdzielni zabezpieczając osobnym zabezpieczeniem nadprądowym 16A klasy B. Rozdzielnia winna być zabezpieczona przepięciowo zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Serwer IP. Serwer z zainstalowanym oprogramowaniem i licencjami nie mniej niż do 20 kamer w rozdzielczości FullHD. Posiadający 3 dyski każdy do pracy ciągłem o pojemności 2TB każdy dla rejestracji nagrań, oraz dysk systemowy SSD.
Wyświetlanie na żywo obrazu z kamer, przeglądanie nagrań archiwalnych, nagranie na zewnętrznym nośniku np. dysk zewnętrzny. Dostęp do serwera wielopoziomowy dla użytkowników. Blokada możliwości korzystania z serwera niezgodnie z jego przeznaczeniem.
- kanały wideo i audio: 20
- nagrywanie do 600 kl_s w rozdzielczości 1280 x 720
- obsługiwane rozdzielczości do 2592 x 1944
- wielkość nagrywanego strumienia: 120 Mb_s łącznie ze wszystkich kamer
- obsługa do 3 monitorów jednocześnie
- opcjonalny montaż dysku: 4 x 4 TB do rejestracji
- szybkie uruchomienie rejestratora dzięki dyskowi SSD
- system operacyjny: Microsoft Windows 10
- system rejestracji i nadzoru
- platforma wspierająca odczytywanie tablic rejestracyjnych z dwóch kamer wideo oraz rejestrująca analizowany obraz

Zestawienie sprzętu do telewizji dozorowej:
1. Serwer IP rejestrujący do 20 kamer IP 2Mpx Full HD z dyskiem operacyjnym i dyskami 2x2TB do pracy ciągłej dla rejestracji obrazu, oraz klawiaturą i myszką bezprzewodową - 1 kpl.
2.Telewizor 55_ Full HD typu LED dla realizacji podglądu z przewodem HDMI do podłączenia do serwera, dodatkowo uchwyt regulowany do montażu telewizora 55_ do ściany - 1 kpl.
3.Kamera IP typu bulet zewnętrzna 2Mpx Full HD - 6 szt.
4.Kamera IP wewnętrzna 1,3 Mpx, obudowa wandaloodporna - 8 szt.
5.Kamera IP wewnętrzna 2Mpx FullHD, obudowa wandaloodporna IK10 - monitoring sali - 4 szt.
6.Switch 24 porty z PoE - 1 kpl.
7.Zestaw gniazd, kabli, złączy, kabli krosowych do podłączenia i uruchomienia systemu - 1kpl.
8.Laptop:
- procesor czterordzeniowy typu i7
- dysk twardy min. 1 TB
- pamięć RAM min. 8 GB
- system operacyjny: Microsoft Windows 10
- pakiet MS OFFICE
- ekran 17 cali
- mysz bezprzewodowa
- torba

O ile w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót, wyjaśnieniach do przetargu Zamawiający wskazuje nazwy producentów materiałów, urządzeń, wyrobów itp., oznacza to, że Wykonawca może przyjąć rozwiązania wskazane przez Zamawiającego lub równoważne. Wykonawca musi jednak wykazać, że zastosowane materiały, urządzenia itp. są równoważne.

Wszystkie określenia i nazwy materiałów służą jedynie do określenia parametrów jakościowych użytych materiałów. Brak określenia szczególnych wymogów przez Zamawiającego w przedmiocie standardu wykonania (jakości materiałów, sprzętu, urządzeń, itp.) oznacza, że Wykonawca wywiąże się ze swoich obowiązków, kiedy zachowa średni standard wykonania, po jego akceptacji przez Zamawiającego.

Zamawiający uzna, że oferta jest równoważna, jeżeli przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub lepszych od tych, które zostały określone w SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 9309

Data publikacji: 2016-01-26

Nazwa: Gmina Zblewo

Ulica: ul. Główna 40

Numer domu: 40

Miejscowość: Zblewo

Kod pocztowy: 83-210

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 5884381

Numer faxu: 058 5884569

Adres strony internetowej: www.zblewo.pl

Regon: 00549803000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie nagłośnienia i monitoringu w ramach projektu budowy hali sportowo - widowiskowej przy Zespole Szkół Publicznych w Zblewie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nagłośnienia i monitoringu w ramach projektu budowy hali sportowo - widowiskowej przy Zespole szkół Publicznych w Zblewie z podziałem na 2 części:
Część nr 1: Wykonanie nagłośnienia
część nr 2: Wykonanie monitoringu
Zadanie jest współfinansowane ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
1) Postęp robót będzie ewidencjonowany w Dzienniku budowy, który jest obecnie wykorzystywany i uzupełniany przez Wykonawcę obiektu hali sportowo - widowiskowej w Zblewie.
2) Roboty budowlane prowadzone będą pod nadzorem Kierownika budowy Generalnego Wykonawcy hali sportowo - widowiskowej w Zblewie. Przyszły Wykonawca powinien oszacować koszty związane z ochroną placu budowy, dojazdu na teren budowy oraz dostępu do punktu poboru wody i energii elektrycznej. Wykonawca siłowni po uzgodnieniu z Generalnym Wykonawcą będzie mógł korzystać z mediów udostępnionych przez Generalnego Wykonawcę hali:
a) Roboty budowlane należy prowadzić ściśle według Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego sporządzonego przez Wykonawcę w uzgodnieniu z Zamawiającym oraz Generalnym Wykonawcą przed podpisaniem Umowy, a następnie ponownie uzgodnionego z Generalnym Wykonawcą i Zamawiającym bezpośrednio przed rozpoczęciem realizacji Robót.
b) Poszczególne terminy pośrednie wykonania Robót będą ściśle uzależnione od terminów udostępnienia frontu Robót przez Generalnego Wykonawcę. (front będzie udostępniony jednorazowo).
c) Przedmiot umowy będzie realizowany w obiekcie, w którym trwać będą roboty budowlane realizowane przez Generalnego Wykonawcę. W związku z tym ustala się zasadę, iż Wykonawca będzie podlegał zasadom koordynacji prac narzuconym przez Generalnego Wykonawcę. Zasady wprowadzenia Wykonawcy i koordynacji na budowie określa Załącznik nr 1 do SIWZ.
d) Wykonawca winien przewidzieć w ofercie, że zapisy Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego Robót, o którym mowa w ust. a będą ponownie uzgodnione przed rozpoczęciem realizacji Robót i mogą być jednostronnie modyfikowane w trakcie realizacji Umowy przez Zamawiającego (w granicach terminu realizacji Przedmiotu Zamówienia określonego w pkt 6 do Rozdziału I na uzasadniony wniosek Generalnego Wykonawcy, w zależności od postępu robót budowlanych wykonywanych przez Generalnego Wykonawcę).
e) Wykonawca obowiązany jest dostosować sposób realizacji Przedmiotu Zamówienia do zasad koordynacji z robotami budowlanymi ustalanymi na bieżąco przez Generalnego Wykonawcę, przy uwzględnieniu możliwości zmian Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego Robót, o których mowa w ust. d powyżej. W szczególności Wykonawca obowiązany jest do odpowiednio wczesnego, dla terminowej realizacji Robót zamawiania i przechowywania na własny koszt i własnym staraniem zakupionych i materiałów w odpowiednich, zgodnych z zaleceniami producenta warunkach do czasu ich montażu.
3) Wykonawca z którym zostanie podpisana umowa winien każdorazowo uzgodnić wejście na teren budowy z Generalnym Wykonawcą. Po zawarciu umowy pomiędzy Inwestorem a Wykonawcą teren budowy zostanie przekazany pomiędzy Generalnym Wykonawcą a Wykonawcą wybranym w postępowaniu przetargowym w terminie 7 dniu kalendarzowych przy udziale inwestora.
4) Zaleca się aby w celu dokładnego oszacowania kosztów przedmiotu zamówienia Wykonawca zapoznał się z terenem budowy.
5) Termin wykonania instalacji mija 31.03.2016 r., termin zakończenia robót 16.05.2016 r.
6) Przed zawarciem umowy Wykonawca winien przedstawić Inwestorowi harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji robót budowlanych.
7) Rozliczenie zadania nastąpi dwuetapowo:
a) etap I do 14 dni po dokonaniu odbioru częściowego robót w wysokości nie większej niż 60% wartości przedmiotu zamówienia po przedstawieniu szczegółowego rozliczenia zgodnego z pozycjami w harmonogramie rzeczowo-finansowym;
b) etap II do 14 dni po dokonaniu odbioru końcowego robót.
8) Każdorazowo przy odbiorze robót winien uczestniczyć Kierownik Budowy.
1. Część I - Instalacja nagłośnienia
Projekt zakłada nagłośnienie widowni realizowane 4 głośnikami dla muzyki lekkiej i mowy oraz włączane opcjonalnie nagłośnienie boiska - 4 głośniki.
Przewidziano konieczność korekcji częstotliwościowej toru oraz aktywny podział pasma do celu nagłośnienia systemem dwudrożnym. Wymienione zadania ma realizować procesor sygnałowy.
Nagłośnienie w przypadku imprez ma być sterowane ze stołu mikserskiego znajdującego się w pobliżu płyty boiska i publiczności. W tym miejscu ma być też możliwość podłączenia dodatkowego miksera dla nagłośnienia większego występu na płycie boiska.
Centralnym punktem systemu ma być zamykana szafa typu rack z urządzeniami audio.
Instalacja 2 - drożna, oparta na 8 podwieszanych głośnikach typu satelita, dwustrefowa - boisko plus widownia. 4 końcówki mocy, po dwa głośniki na jedną połówkę końcówki mocy, w tym osobno wzmacniany wysoko - i niskotonowy.
Nagłośnienie sali i ciągów komunikacyjnych
Instalacje do nagłośnienia sali wykonać przewodem głośnikowym wykonanym z miedzi beztlenowej o przekroju żył 2x4,0mm2, dwa przewodniki skręcone ze sobą w celu eliminacji własnych interferencji, impedancja żył 8 Ohm_km.
Do nagłośnienia zastosować pasywne kolumny głośnikowe dwudrożne, usytuowanie zgodnie z rzutem, o mocy 100W RMS 180W (max) 8 Ohm, w obudowie trapezoidalnej bass-reflex. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego ABS odpornego na uderzenia, dodatkowo osłona z siatki z drutu stalowego chroniąca głośniki przed uderzeniem piłką. Głośnik nisko-średnio tonowy o średnicy 16cm wykonany z włókna węglowego, głośnik wysokotonowy tubowy lub kopułowy. Uchwyt montażowy regulowany. Metalowa sztywna siatka osłaniająca głośniki. Pasmo przenoszenia 65Hz-25kHz, SPL 113dB. Gniazda połączeniowe 2 x Sapek-on.
Wzmacniacz mocy adekwatny do mocy głośników, nie mniej jak 2 x 420W RMS 8 Ohm, obsługa pętli 110V (dwustrefowy), pasmo przenoszenia 10Hz-50kHz _-1,5dB, 3 tryby pracy - stereo, równoległa, mostkowa. Wbudowany limiter na wyjściu, opóźnione załączanie głośników. Zabezpieczenie przed zwarciem i przegrzaniem. Symetryczne wejścia XLR i Jack, wyjścia 2 x Sapek-on, zasilanie 230V.
Istnieje możliwość zamiany jednego proponowanego wzmacniacza dwoma o mniejszej mocy np. 2 szt. 2X240W z adekwatnymi wejściami i wyjściami.
Mikser audio analogowy 4-strefowy (strefy sterowane indywidualnie), 3 wejścia mikrofon/linia, 2 wejścia liniowe stereo, 4-strefy sterowane indywidualnie, 3-punktowa regulacja barwy dla każdej ze stref. Zasilanie 230V.
Odtwarzacz płyt kompaktowych z systemem antywstrząsowym, odtwarzane formaty audio CD_CD-R_CD Mp3. Pasmo przenoszenia 20Hz-2OkHz. Wyjście analogowe 1 x RCA LIP. Wyświetlacz czasu odtwarzania, sterowanie pilotem. Zasilanie 230V. Eliminator sprzężeń zawierający w sobie zespoły filtrów - 12 w każdym kanale oraz automatyczny eliminator tłumiący częstotliwości, na których pojawiają się sprzężenia akustyczne, wyposażony w bramkę szumów. Posiadający możliwość ręcznej zmiany poszczególnych nastaw oraz ich zapamiętywania, wyposażony w alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków ze wskaźnikami przesterowania oraz pokrętło do zmiany wartości parametrów będące jednocześnie przyciskiem do zatwierdzania wyboru. Gniazda wejściowe INPUT 2 x XLR żeńskie oraz 2 x JACK stereo symetryczne z regulacja poziomu od -20dB do +4dB. Gniazda wyjściowe OUTPUT 2 x XLR męskie oraz 2 x JACK stereo symetryczne. Urządzenie z możliwością sterowania poprzez interfejs MIDI (posiada gniazda IN, OUT i THRU typu DIN 5- pinowe). Elementy sterujące: pokrętło regulacyjne z przyciskiem, 6 przycisków funkcyjnych. Ilość filtrów: 12 w pełni regulowanych w każdym kanale stereo, przetworniki we_wy 24-bitowe, częstotliwość próbkowania 48kHz. Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz, stosunek S_N -98dB, zniekształcenia THD 0,065%., zasilanie AC 230V _50Hz.
Zestaw mikrofonów bezprzewodowych 2 kanałowy w którego skład wchodzą: jeden mikrofon doręczny, oraz jeden mikrofon krawatowy z nadajnikiem.
Pasmo przenoszenia 50 - 18000 Hz, zakres dynamiki 120dB, zasięg nie mniejszy niż 50m.
Mikrofon przewodowy wraz ze statywem: Mikrofon dynamiczny o paśmie przenoszenia 30-18000 Hz, Impedancja 250Om, Czułość 1.5mV_Pa_1kHz, Max SPL 120dB, obudowa odlew lub metalowa, Połączenie mikrofonu XLR, kable 5m niskoszumny.
Podłogowy statyw mikrofonowy, ruchome ramię, amortyzujący wstrząsy, rozkładany trójnóg, kolor czarny.
W ciągach komunikacyjnych zainstalować głośniki wpuszczane lub natynkowe mocy 5-10-20W_110V (osobne odczepy) - montować zgodnie z rysunkiem.
Instalacje głośników wykonać przewodem 2x1,5mm2 do instalacji radiowezłowej wewnętrznej, napięcie znamionowe przewodu: 300_300 V
Zastosować wzmacniacz miksujący 110V_120W (RMS) z wbudowanym odtwarzaczem CD z szufladą CD_CD-R_CD-RW_MP3, oraz interfejs USB z osobnym włącznikiem, tunerem AM_FM z nie mniej niż 5 przyciskami programowalnymi stacji radiowych. Wzmacniacz powinien posiadać 2 wejścia mikrofonowe, 1 wyjście liniowe, możliwość podłączenia przedwzmacniacza, regulatory poziomu wejściowego i wyjściowego, dwupunktowy korektor barwy.
Sprzęt zamontować w odpowiedniej wielkości szafie metalowej ze szklanymi drzwiami zamykanej na klucz z zachowaniem rezerwy na ewentualną rozbudowę oraz wentylację sprzętu podczas użytkowania. Dla właściwej wentylacji należy w szafie zastosować panel wentylacyjny dla usunięcie nadmiaru ciepłego powietrza.
Szafę montować w pobliżu parkietu w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, tak aby była łatwa możliwość podłączenia innych urządzeń i sterowania systemem podczas organizowanych imprez lub zawodów.
Nagłośnienie siłowni
Dodatkowo w pomieszczeniu siłowni zainstalować niezależny system nagłośnienia z wzmacniaczem posiadającym wbudowany odtwarzacz radiowy, oraz odtwarzacz CD oraz wejście USB dla odtwarzania formatów CD_CD-R_CD Mp3.
W systemie zastosować i zainstalować głośniki wpuszczane lub natynkowe mocy 20W_110V zgodnie z rysunkiem w ilości 6 szt.
Zastosować wzmacniacz miksujący 110V_120W (RMS) z wbudowanym odtwarzaczem CD z szufladą CD_CD-R_CD-RW_MP3, oraz interfejs USB z osobnym włącznikiem, tunerem AM_FM z nie mniej niż 5 przyciskami programowalnymi stacji radiowych. Wzmacniacz powinien posiadać 2 wejścia mikrofonowe, 1 wyjście liniowe, możliwość podłączenia przedwzmacniacza, regulatory poziomu wejściowego i wyjściowego, dwupunktowy korektor barwy.

2. Część II - Instalacja monitoringu CCTV
Zadaniem systemu CCTV jest monitorowanie sali sportowej i trybun, ciągów komunikacyjnych, wejść do obiektu oraz terenu przyległego do sali widowiskowo-sportowej.
Należy zastosować system w technologii IP o rozdzielczości 2Mpx. Jako jednostkę rejestrującą zastosować serwer IP, 20-kanałowy z 3 dyskami HDD 2TB przeznaczonymi do pracy ciągłej.
W pokoju trenerów zainstalować monitor do podglądu on-line widoku z kamer. Przeglądanie nagranych materiałów odbywać będzie się za pomocą sieci logicznej w budynku z poziomu komputera z zainstalowaną aplikacją. Należy przewidzieć podłączenie rejestratora do sieci komputerowej w obiekcie.
Jako kabel transmisyjny należy użyć kabel skrętkowy kategorii 6 UTP. Za pomocą tego uniwersalnego medium zastosowano rodzaj kamer IP oraz formę zasilania (12V, PoE). System zasilić z najbliższej rozdzielni zabezpieczając osobnym zabezpieczeniem nadprądowym 16A klasy B. Rozdzielnia winna być zabezpieczona przepięciowo zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Serwer IP. Serwer z zainstalowanym oprogramowaniem i licencjami nie mniej niż do 20 kamer w rozdzielczości FullHD. Posiadający 3 dyski każdy do pracy ciągłem o pojemności 2TB każdy dla rejestracji nagrań, oraz dysk systemowy SSD.
Wyświetlanie na żywo obrazu z kamer, przeglądanie nagrań archiwalnych, nagranie na zewnętrznym nośniku np. dysk zewnętrzny. Dostęp do serwera wielopoziomowy dla użytkowników. Blokada możliwości korzystania z serwera niezgodnie z jego przeznaczeniem.
- kanały wideo i audio: 20
- nagrywanie do 600 kl_s w rozdzielczości 1280 x 720
- obsługiwane rozdzielczości do 2592 x 1944
- wielkość nagrywanego strumienia: 120 Mb_s łącznie ze wszystkich kamer
- obsługa do 3 monitorów jednocześnie
- opcjonalny montaż dysku: 4 x 4 TB do rejestracji
- szybkie uruchomienie rejestratora dzięki dyskowi SSD
- system operacyjny: Microsoft Windows 10
- system rejestracji i nadzoru
- platforma wspierająca odczytywanie tablic rejestracyjnych z dwóch kamer wideo oraz rejestrująca analizowany obraz

Zestawienie sprzętu do telewizji dozorowej:
1. Serwer IP rejestrujący do 20 kamer IP 2Mpx Full HD z dyskiem operacyjnym i dyskami 2x2TB do pracy ciągłej dla rejestracji obrazu, oraz klawiaturą i myszką bezprzewodową - 1 kpl.
2.Telewizor 55_ Full HD typu LED dla realizacji podglądu z przewodem HDMI do podłączenia do serwera, dodatkowo uchwyt regulowany do montażu telewizora 55_ do ściany - 1 kpl.
3.Kamera IP typu bulet zewnętrzna 2Mpx Full HD - 6 szt.
4.Kamera IP wewnętrzna 1,3 Mpx, obudowa wandaloodporna - 8 szt.
5.Kamera IP wewnętrzna 2Mpx FullHD, obudowa wandaloodporna IK10 - monitoring sali - 4 szt.
6.Switch 24 porty z PoE - 1 kpl.
7.Zestaw gniazd, kabli, złączy, kabli krosowych do podłączenia i uruchomienia systemu - 1kpl.
8.Laptop:
- procesor czterordzeniowy typu i7
- dysk twardy min. 1 TB
- pamięć RAM min. 8 GB
- system operacyjny: Microsoft Windows 10
- pakiet MS OFFICE
- ekran 17 cali
- mysz bezprzewodowa
- torba

O ile w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót, wyjaśnieniach do przetargu Zamawiający wskazuje nazwy producentów materiałów, urządzeń, wyrobów itp., oznacza to, że Wykonawca może przyjąć rozwiązania wskazane przez Zamawiającego lub równoważne. Wykonawca musi jednak wykazać, że zastosowane materiały, urządzenia itp. są równoważne.

Wszystkie określenia i nazwy materiałów służą jedynie do określenia parametrów jakościowych użytych materiałów. Brak określenia szczególnych wymogów przez Zamawiającego w przedmiocie standardu wykonania (jakości materiałów, sprzętu, urządzeń, itp.) oznacza, że Wykonawca wywiąże się ze swoich obowiązków, kiedy zachowa średni standard wykonania, po jego akceptacji przez Zamawiającego.

Zamawiający uzna, że oferta jest równoważna, jeżeli przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub lepszych od tych, które zostały określone w SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.

Kody CPV:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
323235008 (Urządzenia do nadzoru wideo)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 Pzp. przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 30% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 16/05/2016

Informacja na temat wadium:
1.Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 2 000,00 zł (słownie złotych: dwa tysiące 00/100). 2. Wadium musi być wniesione na koncie bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert w następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy: a)pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy w Skórczu, Oddział w Zblewie nr 28 8342 0009 4000 0101 2000 0003 b)poręczeniach bankowych; c)poręczeniach pieniężnych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych; d)gwarancjach bankowych; e)gwarancjach ubezpieczeniowych; f)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2014 r. r. poz. 1804). 3. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. 4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 5. Wykonawca, który nie wniesie wadium w wysokości określonej w pkt 1, w formie lub formach, o których mowa w pkt 18.2 zostanie wykluczony z postępowania. 6. Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9 Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 7. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 8. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania oferta tego Wykonawcy zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do wniesienia wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 9. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 10. Zgodnie z art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami w przypadku gdy: 10.1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana: - odmówi podpisania umowy w sprawie niniejszego zamówienia na warunkach określonych w ofercie; - nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; - zawarcie umowy w sprawie niniejszego zamówienia stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. 10.2. Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (pkt 8.1.2 niniejszej Instrukcji dla Wykonawców), lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp (pkt 14.7.3 niniejszej Instrukcji dla Wykonawców), co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunku i za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt. 8.2.1 Instrukcji dla Wykonawcy.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy dla części nr 1: Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedno zadanie polegające na wykonaniu nagłośnienia w obiektach sportowych lub widowiskowych.
dla części nr 2: Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedno zadanie polegające na wykonaniu monitoringu w obiektach sportowych lub widowiskowych.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunku i za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt. 8.2.1 niniejszej Instrukcji dla Wykonawców.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobami, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, legitymującymi się doświadczeniem i kwalifikacjami zawodowymi określonymi poniżej:
Kierownik robót elektrycznych - 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający wymaga opłaconej polisy na kwotę co najmniej 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100) lub innego dokumentu ubezpieczenia potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Wszelkie zmiany i uzupełnienia dotyczące niniejszej umowy wymagają pisemnej formy, pod rygorem nieważności. 2.Strony przewidują możliwość dokonywania zmian w niniejszej umowie. Zmiana niniejszej umowy dopuszczalna będzie w granicach wyznaczonych przepisami ustawy Pzp , w tym art. 144 ust. 1 oraz określonych w niniejszej umowie. 3.Zmiany niniejszej umowy będą mogły wystąpić w: 3.1.terminie ustalonym w § 2 ust. 3, który może ulec zmianie w przypadku wystąpienia opóźnień wynikających z: h)okoliczności leżących po stronie Zamawiającego w szczególności: wstrzymania robót przez Zamawiającego, konieczności usunięcia błędów, wad lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, odmowy wydania przez organ administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn nie zawinionych przez Wykonawcę, i)wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie (prowadzenie) robót budowlanych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów - fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w dziennikach budowy i musi być potwierdzony przez Zamawiającego, j)działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót, k)wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności, l)zmian spowodowanych nieprzewidzianymi w SIWZ warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności: niewypały i niewybuchy, wykopaliska archeologiczne, m)odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych, ale istotnych dla realizacji, n)odmiennych (ale istotnych dla realizacji) od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie nie zinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych. 3.2.Wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu Umowy. 3.3.Wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności lub niejasności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów. 3.4.Wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot Umowy (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy lub inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od Wykonawcy). Przedmiotowa zmiana jest możliwa pod warunkiem zaproponowania innych osób, spełniających na dzień składania ofert, warunki określone przez Zamawiającego w SIWZ. 3.5.Zmiany albo rezygnacji z podwykonawcy, który był podmiotem, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 3.6.Wystąpienia konieczności zmiany osób, przy pomocy których Zamawiający realizuje przedmiot Umowy (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy lub inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od Zamawiającego). 3.7.Wystąpienia konieczności zmian osób Wykonawcy, w przypadku gdy Zamawiający uzna, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Wykonawca obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na inne spełniające na dzień składania ofert warunki określone w SIWZ, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty złożenia wniosku Zamawiającego. 3.8.Zmiana sposobu spełnienia świadczenia na skutek następujących okoliczności: e)niedostępności na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowanej zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń, f)Pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu Umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu Umowy, g)Pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalających na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu Umowy, h)Konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu Umowy lub gdy zastosowanie innych rozwiązań technicznych_technologicznych będzie skutkować poprawieniem parametrów technicznych i użytkowych. 3.9.Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie zamówienia w związku z ograniczenie zakresu prac przez Zamawiającego. W takim przypadku wysokość wynagrodzenia zostanie pomniejszona o niewykonane prace. 3.10.Zmiana zakresu robót i wynagrodzenia w związku z aktualizacją rozwiązań ze względu na postęp technologiczny lub gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonanie przedmiotu zamówienia. 3.11. Zmniejszenie zakresu robót i wynagrodzenia z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.zblewo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Zblewo, ul. Główna 40, 83-210 Zblewo

Data składania wniosków, ofert: 10/02/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Zblewo, ul. Główna 40, 83-210 Zblewo pok. nr 7 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Wykonanie nagłośnienia w ramach projektu budowy hali sportowo - widowiskowej przy Zespole Szkół Publicznych w Zblewie

Opis:
Instalacja nagłośnienia
Projekt zakłada nagłośnienie widowni realizowane 4 głośnikami dla muzyki lekkiej i mowy oraz włączane opcjonalnie nagłośnienie boiska - 4 głośniki.
Przewidziano konieczność korekcji częstotliwościowej toru oraz aktywny podział pasma do celu nagłośnienia systemem dwudrożnym. Wymienione zadania ma realizować procesor sygnałowy.
Nagłośnienie w przypadku imprez ma być sterowane ze stołu mikserskiego znajdującego się w pobliżu płyty boiska i publiczności. W tym miejscu ma być też możliwość podłączenia dodatkowego miksera dla nagłośnienia większego występu na płycie boiska.
Centralnym punktem systemu ma być zamykana szafa typu rack z urządzeniami audio.
Instalacja 2 - drożna, oparta na 8 podwieszanych głośnikach typu satelita, dwustrefowa - boisko plus widownia. 4 końcówki mocy, po dwa głośniki na jedną połówkę końcówki mocy, w tym osobno wzmacniany wysoko - i niskotonowy.

Nagłośnienie sali i ciągów komunikacyjnych
Instalacje do nagłośnienia sali wykonać przewodem głośnikowym wykonanym z miedzi beztlenowej o przekroju żył 2x4,0mm2, dwa przewodniki skręcone ze sobą w celu eliminacji własnych interferencji, impedancja żył 8 Ohm_km.
Do nagłośnienia zastosować pasywne kolumny głośnikowe dwudrożne, usytuowanie zgodnie z rzutem, o mocy 100W RMS 180W (max) 8 Ohm, w obudowie trapezoidalnej bass-reflex. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego ABS odpornego na uderzenia, dodatkowo osłona z siatki z drutu stalowego chroniąca głośniki przed uderzeniem piłką. Głośnik nisko-średnio tonowy o średnicy 16cm wykonany z włókna węglowego, głośnik wysokotonowy tubowy lub kopułowy. Uchwyt montażowy regulowany. Metalowa sztywna siatka osłaniająca głośniki. Pasmo przenoszenia 65Hz-25kHz, SPL 113dB. Gniazda połączeniowe 2 x Sapek-on.
Wzmacniacz mocy adekwatny do mocy głośników, nie mniej jak 2 x 420W RMS 8 Ohm, obsługa pętli 110V (dwustrefowy), pasmo przenoszenia 10Hz-50kHz_-1,5dB, 3 tryby pracy - stereo, równoległa, mostkowa. Wbudowany limiter na wyjściu, opóźnione załączanie głośników. Zabezpieczenie przed zwarciem i przegrzaniem. Symetryczne wejścia XLR i Jack, wyjścia 2 x Sapek-on, zasilanie 230V.
Istnieje możliwość zamiany jednego proponowanego wzmacniacza dwoma o mniejszej mocy np. 2 szt. 2X240W z adekwatnymi wejściami i wyjściami.
Mikser audio analogowy 4-strefowy (strefy sterowane indywidualnie), 3 wejścia mikrofon_linia, 2 wejścia liniowe stereo, 4-strefy sterowane indywidualnie, 3-punktowa regulacja barwy dla każdej ze stref. Zasilanie 230V.
Odtwarzacz płyt kompaktowych z systemem antywstrząsowym, odtwarzane formaty audio CD_CD-R_CD Mp3. Pasmo przenoszenia 20Hz-2OkHz. Wyjście analogowe 1 x RCA LIP. Wyświetlacz czasu odtwarzania, sterowanie pilotem. Zasilanie 230V. Eliminator sprzężeń zawierający w sobie zespoły filtrów - 12 w każdym kanale oraz automatyczny eliminator tłumiący częstotliwości, na których pojawiają się sprzężenia akustyczne, wyposażony w bramkę szumów. Posiadający możliwość ręcznej zmiany poszczególnych nastaw oraz ich zapamiętywania, wyposażony w alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków ze wskaźnikami przesterowania oraz pokrętło do zmiany wartości parametrów będące jednocześnie przyciskiem do zatwierdzania wyboru. Gniazda wejściowe INPUT 2 x XLR żeńskie oraz 2 x JACK stereo symetryczne z regulacja poziomu od -20dB do +4dB. Gniazda wyjściowe OUTPUT 2 x XLR męskie oraz 2 x JACK stereo symetryczne. Urządzenie z możliwością sterowania poprzez interfejs MIDI (posiada gniazda IN, OUT i THRU typu DIN 5- pinowe). Elementy sterujące: pokrętło regulacyjne z przyciskiem, 6 przycisków funkcyjnych. Ilość filtrów: 12 w pełni regulowanych w każdym kanale stereo, przetworniki we_wy 24-bitowe, częstotliwość próbkowania 48kHz. Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz, stosunek S_N -98dB, zniekształcenia THD 0,065%., zasilanie AC 230V _50Hz.
Zestaw mikrofonów bezprzewodowych 2 kanałowy w którego skład wchodzą: jeden mikrofon doręczny, oraz jeden mikrofon krawatowy z nadajnikiem.
Pasmo przenoszenia 50 - 18000 Hz, zakres dynamiki 120dB, zasięg nie mniejszy niż 50m.
Mikrofon przewodowy wraz ze statywem: Mikrofon dynamiczny o paśmie przenoszenia 30-18000 Hz, Impedancja 250Om, Czułość 1.5mV_Pa_1kHz, Max SPL 120dB, obudowa odlew lub metalowa, Połączenie mikrofonu XLR, kable 5m niskoszumny.
Podłogowy statyw mikrofonowy, ruchome ramię, amortyzujący wstrząsy, rozkładany trójnóg, kolor czarny.
W ciągach komunikacyjnych zainstalować głośniki wpuszczane lub natynkowe mocy 5-10-20W_110V (osobne odczepy) - montować zgodnie z rysunkiem.
Instalacje głośników wykonać przewodem 2x1,5mm2 do instalacji radiowezłowej wewnętrznej, napięcie znamionowe przewodu: 300_300 V
Zastosować wzmacniacz miksujący 110V_120W (RMS) z wbudowanym odtwarzaczem CD z szufladą CD_CD-R_CD-RW_MP3, oraz interfejs USB z osobnym włącznikiem, tunerem AM_FM z nie mniej niż 5 przyciskami programowalnymi stacji radiowych. Wzmacniacz powinien posiadać 2 wejścia mikrofonowe, 1 wyjście liniowe, możliwość podłączenia przedwzmacniacza, regulatory poziomu wejściowego i wyjściowego, dwupunktowy korektor barwy.
Sprzęt zamontować w odpowiedniej wielkości szafie metalowej ze szklanymi drzwiami zamykanej na klucz z zachowaniem rezerwy na ewentualną rozbudowę oraz wentylację sprzętu podczas użytkowania. Dla właściwej wentylacji należy w szafie zastosować panel wentylacyjny dla usunięcie nadmiaru ciepłego powietrza.
Szafę montować w pobliżu parkietu w miejscu niedostępnym dla osób postronnych, tak aby była łatwa możliwość podłączenia innych urządzeń i sterowania systemem podczas organizowanych imprez lub zawodów.

Nagłośnienie siłowni
Dodatkowo w pomieszczeniu siłowni zainstalować niezależny system nagłośnienia z wzmacniaczem posiadającym wbudowany odtwarzacz radiowy, oraz odtwarzacz CD oraz wejście USB dla odtwarzania formatów CD_CD-R_CD Mp3.
W systemie zastosować i zainstalować głośniki wpuszczane lub natynkowe mocy 20W_110V zgodnie z rysunkiem w ilości 6 szt.
Zastosować wzmacniacz miksujący 110V_120W (RMS) z wbudowanym odtwarzaczem CD z szufladą CD_CD-R_CD-RW_MP3, oraz interfejs USB z osobnym włącznikiem, tunerem AM_FM z nie mniej niż 5 przyciskami programowalnymi stacji radiowych. Wzmacniacz powinien posiadać 2 wejścia mikrofonowe, 1 wyjście liniowe, możliwość podłączenia przedwzmacniacza, regulatory poziomu wejściowego i wyjściowego, dwupunktowy korektor barwy.
O ile w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót, wyjaśnieniach do przetargu Zamawiający wskazuje nazwy producentów materiałów, urządzeń, wyrobów itp., oznacza to, że Wykonawca może przyjąć rozwiązania wskazane przez Zamawiającego lub równoważne. Wykonawca musi jednak wykazać, że zastosowane materiały, urządzenia itp. są równoważne.

Wszystkie określenia i nazwy materiałów służą jedynie do określenia parametrów jakościowych użytych materiałów. Brak określenia szczególnych wymogów przez Zamawiającego w przedmiocie standardu wykonania (jakości materiałów, sprzętu, urządzeń, itp.) oznacza, że Wykonawca wywiąże się ze swoich obowiązków, kiedy zachowa średni standard wykonania, po jego akceptacji przez Zamawiającego.

Zamawiający uzna, że oferta jest równoważna, jeżeli przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub lepszych od tych, które zostały określone w SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.

Kody CPV:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
323235008 (Urządzenia do nadzoru wideo)

Czas: D

Data zakończenia: 16/05/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 5

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Wykonanie monitoringu w ramach projektu budowy hali sportowo - widowiskowej przy Zespole Szkół Publicznych w Zblewie

Opis:
Instalacja monitoringu CCTV
Zadaniem systemu CCTV jest monitorowanie sali sportowej i trybun, ciągów komunikacyjnych, wejść do obiektu oraz terenu przyległego do sali widowiskowo-sportowej.
Należy zastosować system w technologii IP o rozdzielczości 2Mpx. Jako jednostkę rejestrującą zastosować serwer IP, 20-kanałowy z 3 dyskami HDD 2TB przeznaczonymi do pracy ciągłej.
W pokoju trenerów zainstalować monitor do podglądu on-line widoku z kamer. Przeglądanie nagranych materiałów odbywać będzie się za pomocą sieci logicznej w budynku z poziomu komputera z zainstalowaną aplikacją. Należy przewidzieć podłączenie rejestratora do sieci komputerowej w obiekcie.
Jako kabel transmisyjny należy użyć kabel skrętkowy kategorii 6 UTP. Za pomocą tego uniwersalnego medium zastosowano rodzaj kamer IP oraz formę zasilania (12V, PoE). System zasilić z najbliższej rozdzielni zabezpieczając osobnym zabezpieczeniem nadprądowym 16A klasy B. Rozdzielnia winna być zabezpieczona przepięciowo zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Serwer IP. Serwer z zainstalowanym oprogramowaniem i licencjami nie mniej niż do 20 kamer w rozdzielczości FullHD. Posiadający 3 dyski każdy do pracy ciągłem o pojemności 2TB każdy dla rejestracji nagrań, oraz dysk systemowy SSD.
Wyświetlanie na żywo obrazu z kamer, przeglądanie nagrań archiwalnych, nagranie na zewnętrznym nośniku np. dysk zewnętrzny. Dostęp do serwera wielopoziomowy dla użytkowników. Blokada możliwości korzystania z serwera niezgodnie z jego przeznaczeniem.
- kanały wideo i audio: 20
- nagrywanie do 600 kl_s w rozdzielczości 1280 x 720
- obsługiwane rozdzielczości do 2592 x 1944
- wielkość nagrywanego strumienia: 120 Mb_s łącznie ze wszystkich kamer
- obsługa do 3 monitorów jednocześnie
- opcjonalny montaż dysku: 4 x 4 TB do rejestracji
- szybkie uruchomienie rejestratora dzięki dyskowi SSD
- system operacyjny: Microsoft Windows 10
- system rejestracji i nadzoru
- platforma wspierająca odczytywanie tablic rejestracyjnych z dwóch kamer wideo oraz rejestrująca analizowany obraz

Zestawienie sprzętu do telewizji dozorowej:
1. Serwer IP rejestrujący do 20 kamer IP 2Mpx Full HD z dyskiem operacyjnym i dyskami 2x2TB do pracy ciągłej dla rejestracji obrazu, oraz klawiaturą i myszką bezprzewodową - 1 kpl.
2. Telewizor 55 cali Full HD typu LED dla realizacji podglądu z przewodem HDMI do podłączenia do serwera, dodatkowo uchwyt regulowany do montażu telewizora 55 cali do ściany - 1 kpl.
3. Kamera IP typu bulet zewnętrzna 2Mpx Full HD - 6 szt.
4. Kamera IP wewnętrzna 1,3 Mpx, obudowa wandaloodporna - 8 szt.
5. Kamera IP wewnętrzna 2Mpx FullHD, obudowa wandaloodporna IK10 - monitoring sali - 4 szt.
6. Switch 24 porty z PoE - 1 kpl.
7. Zestaw gniazd, kabli, złączy, kabli krosowych do podłączenia i uruchomienia systemu - 1kpl.
8. Laptop:
- procesor czterordzeniowy typu i7
- dysk twardy min. 1 TB
- pamięć RAM min. 8 GB
- system operacyjny: Microsoft Windows 10
- pakiet MS OFFICE
- ekran 17 cali
- mysz bezprzewodowa
- torba


O ile w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót, wyjaśnieniach do przetargu Zamawiający wskazuje nazwy producentów materiałów, urządzeń, wyrobów itp., oznacza to, że Wykonawca może przyjąć rozwiązania wskazane przez Zamawiającego lub równoważne. Wykonawca musi jednak wykazać, że zastosowane materiały, urządzenia itp. są równoważne.

Wszystkie określenia i nazwy materiałów służą jedynie do określenia parametrów jakościowych użytych materiałów. Brak określenia szczególnych wymogów przez Zamawiającego w przedmiocie standardu wykonania (jakości materiałów, sprzętu, urządzeń, itp.) oznacza, że Wykonawca wywiąże się ze swoich obowiązków, kiedy zachowa średni standard wykonania, po jego akceptacji przez Zamawiającego.

Zamawiający uzna, że oferta jest równoważna, jeżeli przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub lepszych od tych, które zostały określone w SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.

Kody CPV:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
323235008 (Urządzenia do nadzoru wideo)

Czas: D

Data zakończenia: 16/05/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres gwaranacji

Znaczenie kryterium 2: 5

Podobne przetargi

122886 / 2011-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tczew - Tczew (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Rozbudowa budynku szkolnego wraz z zagospodarowaniem otoczenia Zespołu Kształcenia i Wychowania w Sawarożynie

519770 / 2013-12-13 - Inny: państwowa jednostka budżetowa

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia - Kościerzyna (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Instalacja systemu monitoringu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Mazurka Dabrowskiego w Kościerzynie przy ulicy Dworcowej 12.

35764 / 2011-03-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SPZOZ "Uzdrowisko Sopot" w Sopocie - Sopot (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Wykonanie instalacji przywoławczej w pokojach kuracjuszy oraz dyżurce pielęgniarskiej na I piętrze w budynku Sanatorium Leśnik w Sopocie przy ul. 23 Marca 105 wraz z robotami towarzyszącymi

515046 / 2013-12-12 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Instalacja systemu sygnalizacji pożarowej SSP dla Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Stary Las Sp. z o. o.

23731 / 2015-02-20 - Inny: instytucja gospodarki budżetowej

Pomorska Instytucja Gospodarki Budżetowej "POMERANIA" - Czarne (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Oddział w Koszalinie, ul. Strefowa 15, 75-124 Koszalin, tel. +48 943-470-638; faks +48 943-425-102, adres e-mail: koszalin@igb-pomerania.pl Roboty budowlane polegające na wykonaniu instalacji pomp ciepła na potrzeby c.o. i c.w.u budynku penitencjarnego i gospodarczego Aresztu Śledczego w Słupsku przy ul. Sądowej 1

64407 / 2016-06-01 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Remont pomieszczenia archiwum Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim przy ul. Kościuszki 13.

315080 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chojnice - Chojnice (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
PRZEBUDOWA KOTŁOWNI OLEJOWEJ NA KOTŁOWNIĘ NA BIOMASĘ- PELET W ZESPOLE SZKÓŁ W SWORNEGACIACH

42673 / 2016-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Zaprojektowanie i wykonanie mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do produkcji energii elektrycznej lub do produkcji ciepła i energii elektrycznej na potrzeby istniejących budynków jednorodzinnych na terenie Gminy Żukowo w ramach programu priorytetowego Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii cześć 4) Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji i odnawialnych źródeł energii: CZEŚĆ I- Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, i pompy ciepła CZEŚĆ II - Systemy mikroelektrowni wiatrowych

249469 / 2014-12-02 - Uczelnia publiczna

Gdański Uniwersytet Medyczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
ZP/125/2014 Wykonanie robót ogólnobudowlanych wraz z dostawą i montażem wyposażenia meblowego w pomieszczeniach Katedry i Zakładu Bromatologii GUMed

54639 / 2010-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Człuchów - Człuchów (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Rozbudowa kotłowni na słomę przy Szkole Podstawowej w Wierzchowie Dworcu

244789 / 2012-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnym Zasobem Mieszkaniowym w Tczewie - Tczew (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
usuwanie awarii oraz bezzwłoczne wykonywanie robót sanitarnych w mieszkaniach i budynkach gminnych

340994 / 2015-12-14 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska Dział Zamówień Publicznych - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Budowa instalacji wentylacji mechanicznej dla pomieszczeń Laboratoriów Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej w Gdańsku przy ul. Siedlickiej

76071 / 2010-04-02 - Podmiot prawa publicznego

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Wykonanie robót uzupełniających do umowy nr GIWK/GPWŚ/16/2007/JRP/6.2 z dnia 25.10.2007 r. tj. Budowa systemu opomiarowania i monitoringu dla Gdańskiego Układu Wodociągowego, polegające na ułożeniu kabla komunikacyjnego LAN-T1 o długości 185 metrów w rejonie komory pomiarowej K65 i SUW

44778 / 2016-03-01 - Uczelnia publiczna

Akademia Pomorska - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Remont systemu sygnalizacji pożaru (SSP) w Domu Studenta nr 4 Akademii Pomorskiej w Słupsku