410132 / 2010-12-15 - Administracja samorządowa / Zarząd Mienia m. st. Warszawy, jednostka budżetowa (Warszawa)
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 410132
Data publikacji: 2010-12-15
Nazwa:
Zarząd Mienia m. st. Warszawy, jednostka budżetowa
Ulica: ul. Jana Kazimierza 62
Numer domu: 62
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 01-248
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 0-22 8368103, 8773874
Numer faxu: 8368061
Adres strony internetowej: www.zmp.internetdsl.pl
Regon: 01095607300000
Typ ogłoszenia: ZP-407
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Rodzaj zamówienia: U
Kod trybu postepowania: KU
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług polegających w szczególności na odbudowie oraz wykorzystaniu statku Lubecki do wykonywania usług publicznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego, w tym usług z zakresu edukacji, kultury, opieki nad zabytkami i promocji, pn. Pasażerska żegluga śródlądowa statkiem bocznokołowym Lubecki ex. Warmia, realizowanych w ramach udzielonej koncesji na usługi
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem koncesji jest realizacja przedsięwzięcia, w rozumieniu art. 2 ust. 4 pkt b. ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno - prywatnym - Dz.U. z 2009 r. Nr 19, poz. 100 ze zm., polegającego w szczególności na odbudowie oraz wykorzystaniu statku pasażerskiego Lubecki do świadczenia usług pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego, w tym także usług z zakresu edukacji, kultury, opieki nad zabytkami i promocji, pn. Pasażerska żegluga śródlądowa statkiem bocznokołowym Lubecki ex. Warmia.
Przedsięwzięcie będzie realizowane w drodze koncesji na usługi na podstawie ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. Nr 19, poz. 101, ze zm.) określającej zasady, tryb zawierania umowy koncesji na usługi oraz środki ochrony prawnej w niniejszym postępowaniu z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno - prywatnym (Dz.U. z 2009 r. Nr 19, poz. 100 ze zm.).
Przedmiotem koncesji zgodnie z art. 2 pkt 10 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 ze zm.) będą usługi świadczone w ramach udzielonej koncesji usługowej związane z realizacją przez m.st. Warszawa zadań własnych z zakresu edukacji, kultury, opieki nad zabytkami i promocji. Usługi będą świadczone w okresie, gdy na wodach przeznaczonych do pływania nie występuje pokrywa lodowa, ponieważ statek nie posiada wzmocnień lodowych a koła łopatkowe nie nadają się do wykorzystania w warunkach lodowych. Przewidywalnie sezon żeglugowy będzie trwał od 15 kwietnia do 15 października z zastrzeżeniem, że pływanie przez Koncesjonariusza w okresie kiedy warunki atmosferyczne to uniemożliwiają lub mogą spowodować istotne uszkodzenie statku oraz, niezależnie od warunków atmosferycznych, w okresie poza sezonem żeglugowym, odbywa się na wyłączne ryzyko Koncesjonariusza.
Przedsięwzięcie realizowane będzie na wodach rzeki Wisły, Kanale Żerańskim oraz innych wodach śródlądowych w granicach administracyjnych m.st. Warszawa wraz z możliwością realizowania rejsów poza granicami administracyjnymi m.st. Warszawa.
Do przedsięwzięcia Zarząd Mienia m.st. Warszawy wniesie wkład własny w postaci kadłuba holownika bocznokołowego Lubecki oraz dokumentację projektową przebudowy statku zgodna z założeniami wypracowanymi w toku negocjacji z kandydatami, wkładem własnym Zarządu Mienia m.st. Warszawy może być także poniesienie części nakładów inwestycyjnych na adaptację statku do potrzeb projektu. Wkładem podmiotu prywatnego będzie pokrycie w całości lub części nakładów inwestycyjnych poniesionych na statek w celu adaptacji go na potrzeby przedsięwzięcia zgodnie z dostarczoną przez Zarząd Mienia m.st. Warszawy dokumentacją projektową. Umowa zostanie zawarta na okres nie dłuższy niż podstawowy, normatywny okres amortyzacji taboru pływającego, tzn. nie dłużej niż 15 lat. Statek przez okres trwania umowy koncesyjnej pozostaje przedmiotem własności m.st. Warszawy. Statek po rozwiązaniu lub wygaśnięciu zawartej umowy koncesji będzie podlegał obowiązkowi zwrotu do m.st. Warszawa (Zarządu Mienia m.st. Warszawy lub właściwej jednostki realizującej dzisiejsze kompetencje Zarządu Mienia m.st. Warszawy). W żadnym czasie partnerowi prywatnemu nie będą służyły żadne prawa rzeczowe na statku, ani też partner prywatny nie będzie uprawniony do ustanowienia w jakikolwiek sposób zabezpieczenia finansowego na statku Lubecki, ani nie będzie podnosił jakichkolwiek roszczeń o przeniesienie własności statku Lubecki na jego rzecz lub na rzecz osób trzecich.
Partner prywatny, w ramach przedsięwzięcia, zobowiązany będzie do odbudowy statku zgodnie z dokumentacją techniczną, która zostanie udostępniona Koncesjonariuszowi przez Koncesjodawcę oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi statków pasażerskich, uwzględniając w szczególności wymogi określone w ustawie z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 123, poz. 857 ze zm.), wydane do ww. ustawy rozporządzenia oraz odpowiednie przepisy wspólnotowe. Dokumentacja techniczna określa parametry i wymagane cechy wyposażenia statku, w szczególności poziom jakości wykonania odbudowy statku, użytych materiałów i technologii, poziom oddziaływania na środowisko, sposób dostosowania do potrzeb wszystkich użytkowników oraz wymaganych cech usług publicznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego. Partner prywatny będzie obowiązany do zastosowania wskazanej przez Koncesjodawcę technologii i metodologii, następnie odbudowy statku, przy zapewnieniu całości lub części finansowania, utrzymania i eksploatacji statku Lubecki oraz zarządzania usługami, na które zostanie udzielona koncesja. Koncesjonariusz zobowiązany będzie do wykonania na swój koszt i ryzyko, jako inwestycji własnej - czynionej z własnych nakładów (finansowanych kapitałem własnym lub długiem), budowy infrastruktury technicznej, zapewniającej funkcjonowanie statku, która umożliwi świadczenie usług objętych umową koncesji. Koncesjonariusz będzie świadczył objęte koncesją usługi na rzecz osób trzecich w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Świadczone w czasie rejsów statkiem Lubecki usługi będą realizowały zadania własne m.st. Warszawa w zakresie określonym w art. 7 ust. 1 pkt. 8, 9 i 18 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.), tj. z zakresu edukacji publicznej, ochrony zabytków i opieki nad zabytkami, działalności kulturalnej oraz promocji m.st. Warszawa i jednostek samorządu terytorialnego, z którymi m.st. Warszawa rozważa podpisanie odpowiednich porozumień o współpracy.
Szacunkowa wartość nakładów inwestycyjnych na remont i wyposażenie podstawowe statku wynosi 4 374 000 PLN netto. Szacunkowa wartość wykonywanych przez Koncesjonariusza usług w okresie obowiązywania umowy koncesji (bez nakładów inwestycyjnych i amortyzacji) wynosi: 15 913 732,56 zł PLN netto. Szacunkowa wartość koncesji wynosi 20 287 732,56 PLN netto
Opis potrzeb dla DK:
Procedura postępowania o udzielenie koncesji
1. Ogłoszenie o koncesji
2. Złożenie przez zainteresowane podmioty wniosku o zawarcie umowy koncesji
- we wniosku przekazywane są oświadczenia o spełnianiu opisanych w ogłoszeniu warunków koncesji.
3. Zaproszenie kandydatów do udziału w negocjacjach
- negocjacje będą dotyczyć wszystkich aspektów koncesji, w tym aspektów technicznych, finansowych i prawnych.
4. Negocjacje z kandydatami i wypracowanie ostatecznych warunków koncesji.
5. Poinformowanie kandydatów o zakończeniu negocjacji.
6. Sporządzenie protokołu z negocjacji.
7. Koncesjodawca zaprasza do składania ofert kandydatów, z którymi prowadził negocjacje
- do zaproszenia dołączony jest opis warunków koncesji.
8. Oferty składane są w terminie podanym w zaproszeniu.
9. Koncesjodawca może żądać od oferentów złożenia wyjaśnień.
10. Rozstrzygnięcia i zawiadomienie oferentów o wyborze najkorzystniejszej oferty.
11. Złożenie wymaganych dokumentów przez Oferenta, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą.
12. Zawarcie umowy koncesji.
13. Sporządzenie protokołu z postępowania.
Koncesjodawca udziela koncesji na świadczenie usług pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego na wodach śródlądowych, w szczególności na rzece Wiśle oraz na realizację usług z zakresu zadań własnych m.st. Warszawa, tj. edukacji, kultury, opieki nad zabytkami oraz promocji, związanych ze świadczeniem usług użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (Dz.U. z 1997 r. Nr 9, poz. 43 ze zm.) z wykorzystaniem statku Lubecki.
Koncesjodawca wymaga od partnera prywatnego:
1. Wykonywania obowiązków wynikających z udzielonej koncesji na usługi, w szczególności odbudowy statku na podstawie dostarczonej przez Koncesjodawcę dokumentacji projektowej, a także własnych modyfikacji dokumentacji projektowej (projektów zamiennych), jej uzupełnień (projektów dodatkowych) oraz elementów ją doszczegółowiających (rysunków warsztatowych) uzgodnionych z Koncesjodawcą oraz świadczenia usług publicznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego z wykorzystaniem statku Lubecki przez cały sezon żeglugowy, regularnie, w rejsach wycieczkowych na uzgodnionych między Koncesjodawcą a Koncesjonariuszem w załączniku do umowy koncesji trasach i w uzgodnionym rozkładzie rejsów oraz usług dodanych na własny koszt i ryzyko, bez pomocy Koncesjodawcy, z wyjątkiem przypadków wyraźnie określonych w umowie koncesji;
2. Realizacji koncesji na usługi za wynagrodzeniem pochodzącym w szczególności z przychodów z tytułu świadczenia usług na rzecz pasażerów (w szczególności ze sprzedaży biletów na statek) oraz innych przychodów, z prowadzonej z wykorzystaniem statku Lubecki działalności dodatkowej, czyli działalności niezwiązanej z wykonywaniem zadań własnych Koncesjodawcy. Przykładowa działalność dodatkowa, której zakres będzie każdorazowo uzgodniony z Koncesjodawcą, może obejmować w szczególności działalność gastronomiczną na statku (bufet), imprezy komercyjne lub rejsy komercyjne statkiem, umieszczanie plansz reklamowych oraz dystrybucję materiałów reklamowych, a także sprzedaż pamiątek i wydawnictw edukacyjnych oraz popularno-naukowych związanych z Warszawą, Wisłą, żeglugą na Wiśle oraz statkiem Lubecki;
3. Wniesienia, w postaci wkładu własnego, całości lub części nakładów inwestycyjnych na odbudowę statku;
4. Pozyskania całości lub części funduszy na sfinansowanie realizacji koncesji na usługi;
5. Zapewnienia dostępu do portów i przystani zarządzanych przez podmioty trzecie;
6. Odbudowy statku Lubecki zgodnie z dostarczoną dokumentacją projektową, zawierającą specyfikację techniczną standardu jakości, jak również zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi i wspólnotowymi dotyczącymi remontu statków pasażerskich oraz utrzymanie określonego przez Koncesjodawcę standardu jakości przez okres udzielonej koncesji;
7. Zapewnienia zgodności jakości świadczonych usług publicznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego z wymaganiami jakościowymi Koncesjodawcy;
8. Bieżącej konsultacji z właściwymi organami administracji publicznej na etapie odbudowy statku oraz jak najdokładniejszego dostosowania parametrów technicznych statku do obowiązujących przepisów krajowych oraz wspólnotowych dotyczących tego typu statków, ewentualnie uzyskanie odstępstw od niektórych wymagań technicznych dla statków pasażerskich żeglugi śródlądowej w oparciu o przepis art. 34b ust. 4 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 123, poz. 857 ze zm.);
9. Ubezpieczenia statku w okresie budowy od wszystkich ryzyk związanych z budową oraz w okresie eksploatacji na zasadach ubezpieczenia casco jednostek pływających, a także zawarcia umowy ubezpieczenia armatora od odpowiedzialności cywilnej.
10. Przekazania statku Koncesjodawcy po rozwiązaniu lub wygaśnięciu umowy koncesji, do dalszej eksploatacji;
11. Prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej dla usług odbudowy, publicznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego oraz świadczenia usług realizujących zadania własne m.st. Warszawa i działalności dodatkowej na statku, czyli niezwiązanej z wykonywaniem zadań własnych Koncesjodawcy. Odrębna księgowość będzie prowadzona dla poniesionych kosztów, osiągniętych przychodów oraz otrzymanych płatności tak, aby możliwa była identyfikacja poszczególnych operacji księgowych.
Partner prywatny będzie odpowiedzialny za zapewnienie ciągłości świadczenia usług w ramach udzielonej koncesji:
(A) zgodnie z zasadami dobrych praktyk w sektorze publicznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego i sektorze związanym ze świadczeniem usług publicznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego, w zakresie w jakim nie będzie to sprzeczne z obowiązkami Partnera prywatnego wynikającymi z umowy koncesji na usługi;
(B) w sposób, który nie może zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi lub spowodować szkód materialnych;
(C) w sposób nie naruszający postanowień jakiegokolwiek zezwolenia, upoważnienia, zgody lub zatwierdzenia wydanych przez organy administracji publicznej lub organ sądowy na podstawie przepisów prawa, którym podlega Partner prywatny.
Odbudowa Statku zostanie przeprowadzona w sposób oraz przy użyciu materiałów i technologii wskazanych przez Koncesjodawcę w dostarczonej dokumentacji projektowej.
Na etapie odbudowy, a także pozyskiwania zgód i odstępstw, a także klas i dokumentów rejestracji oraz świadectwa zdolności żeglugowej partner prywatny uwzględni w szczególności przepisy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 123, poz. 857 ze zm.), przepisy zawarte w wydanych do ww. ustawy rozporządzeniach oraz odpowiednie przepisy wspólnotowe dotyczące statków pasażerskich oraz żeglugi śródlądowej.
Partner prywatny będzie obowiązany do uzyskania świadectwa zdolności żeglugowej na podstawie aktualnych przepisów ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (t.j. Dz.U. z 2006 r. Nr 123, poz. 857 ze zm.) oraz rozporządzeń dotyczących świadectwa zdolności żeglugowej.
Partner prywatny zobowiązany będzie do uwzględnienia na etapie odbudowy i eksploatacji statku przepisów dotyczących warunków technicznych oraz dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz warunków sanitarnych na statkach żeglugi śródlądowej, oraz przepisów dotyczących wyposażenia techniczno-eksploatacyjnego statków żeglugi śródlądowej, w tym w szczególności:
- rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 czerwca 2010 r. w sprawie pomiarów statków żeglugi śródlądowej (Dz.U. Nr 115, poz. 772);
- rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 21 maja 2003 r. w sprawie warunków gromadzenia, przechowywania i usuwania odpadów i ścieków ze statków żeglugi śródlądowej (Dz.U. Nr 104, poz. 973);
- rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2005 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla silników spalinowych w zakresie ograniczenia emisji zanieczyszczeń gazowych i cząstek stałych przez te silniki (Dz.U. Nr 202, poz. 1681).
Na etapie odbudowy i eksploatacji statku Partner prywatny obowiązany będzie przestrzegać przepisów dotyczących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przy przebudowie jednostek pływających. Dotyczy to w szczególności:
- rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 maja 2001 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy budowie i przebudowie oraz remoncie jednostek pływających (Dz. U. Nr 73, poz.770 ze zm.),
- rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 6 lipca 1993 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w portach morskich i śródlądowych (Dz. U. Nr 73, poz. 346).
Na etapie eksploatacji statku Partner prywatny obowiązany będzie przestrzegać przepisów żeglugowych na śródlądowych drogach wodnych, w szczególności:
- rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 stycznia 2003 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych i składu załóg statków żeglugi śródlądowej (Dz.U. Nr 50, poz. 427 ze zm.),
- rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie przepisów żeglugowych na śródlądowych drogach wodnych (Dz.U. Nr 212, poz. 2072).
Na etapie eksploatacji statku Partner prywatny uwzględni i zastosuje się do przepisów lokalnych wynikających z zarządzeń właściwego dla portu macierzystego statku dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej, właściwego terytorialnie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
Usługi będące przedmiotem koncesji będą wykonywane zgodnie z zakresem i standardem wybranych parametrów określonych w normie PN-EN 13816:2004 Transport -- Logistyka i usługi -- Publiczny transport pasażerski -- Definicje, cele i pomiary dotyczące jakości usług oraz normie PN-EN 15140:2006 (E) Publiczny transport pasażerski -- Wymagania podstawowe i zalecenia dotyczące systemów miar jakości dostarczanych usług. Szczegółowy wykaz parametrów, zgodnie z którymi Koncesjonariusz będzie obowiązany świadczyć usługi, zostanie zawarty w załączniku do umowy koncesji.
W ramach udzielonej koncesji Partner prywatny będzie zobowiązany do wykonania w każdym sezonie żeglugowym rejsów statkiem będących realizacją zadań własnych m.st. Warszawa. Szczegółowa zawartość rozkładu rejsów statkiem, w tym tras i usług dodanych, będzie przedmiotem negocjacji z kandydatami, a następnie zostanie zamieszczona w załączniku do umowy koncesji.
Niezależnie od wskazanych poniżej przykładowych - tras i programu, rejsy dają się podzielić w szczególności ze względu na: (1) czas trwania rejsu; (2) zawartość programu kulturalno-edukacyjnego; (3) ofertę usług dodanych, na pięć kategorii:
1. Spacer po Wiśle
a. Opis oferty: Rejs spod Zamku Królewskiego lub Syrenki wzdłuż Warszawy;
b. Czas trwania: 45 min. do 1 godziny wycieczki tam i z powrotem bez przystanków (tam i z powrotem);
c. Na statku możliwość odpłatnego skorzystania z bufetu z napojami i przekąskami;
d. W cenie:
- możliwość skorzystania z audio przewodnika (o Wiśle i Warszawie widzianej od strony Wisły);
- dostępne lornetki;
- możliwość przewozu roweru;
- oprowadzenie po statku z pokazem techniki i historii obiektu.
2. Piknik nad Wisłą
a. Opis oferty: Rejs spod Zamku Królewskiego Wisłą na południe lub północ;
b. Czas trwania: około 3-4 godzin cały rejs tam i z powrotem; około 2 godz. w jedną stronę;
c. Miejsce piknikowe (piknik we własnym zakresie);
d. Kierunek: Bielany/ Młociny, Wawer lub Wilanów;
e. Na statku możliwość odpłatnego skorzystania z bufetu z ciepłymi przekąskami i napojami;
f. W cenie:
- możliwość skorzystania z audio przewodnika (o Wiśle i Warszawie widzianej od strony Wisły);
- oprowadzenie po statku z pokazem techniki i historii obiektu;
- muzyka z odtwarzacza;
- dostępne urządzenia do zabaw dla dzieci;
- dostępne lornetki;
- dostępne leżaki na pokładzie solarnym;
- możliwość przewozu roweru;
- możliwość wypożyczenia roweru na drogę powrotną
3. Wycieczka krajoznawcza
a. Opis oferty: Rejs spod Zamku Królewskiego do atrakcyjnej miejscowości Mazowsza ze zwiedzaniem okolicy;
b. Czas trwania: do 10 godzin cały rejs (1 dzień);
c. Kierunek: Twierdza Modlin, Góra Kalwaria lub Serock;
d. Na statku możliwość odpłatnego skorzystania z restauracji z możliwością zamówienia obiadu;
e. W cenie:
- oprowadzenie po statku z pokazem techniki i historii obiektu;
- na statku przewodnik opowiadający o rzece oraz oprowadzający po lokalnych atrakcjach na lądzie;
- muzyka z odtwarzacza;
- dostępne urządzenia do zabaw dla dzieci;
- dostępne lornetki;
- dostępne leżaki na pokładzie solarnym;
- możliwość przewozu roweru;
- możliwość wypożyczenia roweru na drogę powrotną.
4. Wycieczka weekendowa
a. Opis oferty: Rejs 2 dniowy spod Zamku Królewskiego z noclegiem w atrakcyjnej miejscowości Mazowsza;
b. Czas trwania: 2 dniowy rejs, 6-10 godzin podróży w jedną stronę;
c. Nocleg w hotelu/ pensjonacie dwugwiazdkowym wliczony w cenę,
d. Kierunek: Pułtusk, Płock lub Wyszków;
e. Na statku restauracja - zorganizowany 3-daniowy obiad na pokładzie w cenie,
f. W cenie:
- oprowadzenie po statku z pokazem techniki i historii obiektu;
- na statku przewodnik opowiadający o rzece oraz oprowadzający po lokalnych atrakcjach na lądzie;
- dostępne lornetki;
- wieczorna 3-godzinna zabawa przy muzyce (na lądzie) - posiłek w cenie (bez alkoholu)
- muzyka z odtwarzacza (bezprzewodowe słuchawki)
- na statku animator;
- zorganizowane zajęcia (dla dzieci lub dorosłych);
- dostępne leżaki na pokładzie solarnym;
- możliwość przewozu roweru;
- możliwość wypożyczenia roweru na drogę powrotną.
5. Wycieczka wakacyjna lub Zielona Szkoła
5.1. Wycieczka wakacyjna
a. Opis oferty: Rejs kilkudniowy (do tygodnia) spod Zamku Królewskiego poza Mazowsze;
b. Czas trwania: 3-5 dniowy rejs, 8-12 godzin podróży dziennie;
c. Noclegi w hotelach/ pensjonatach dwugwiazdkowych wliczone w cenę,
d. Kierunek: Kazimierz Dolny, Sandomierz lub Toruń;
e. Na statku restauracja - zorganizowany 3-daniowy obiad na pokładzie w cenie,
f. W cenie:
- oprowadzenie po statku z pokazem techniki i historii obiektu;
- na statku przewodnik opowiadający o rzece oraz oprowadzający po lokalnych atrakcjach na lądzie;
- dostępne lornetki;
- zorganizowane wieczorki z muzyką i atrakcjami lokalnymi;
- muzyka z odtwarzacza (bezprzewodowe słuchawki);
- na statku animator;
- zorganizowane zajęcia (dla dzieci lub dorosłych);
- zwiedzanie wybranych miejsc na lądzie;
- dostępne leżaki na pokładzie solarnym;
- możliwość przewozu roweru;
- możliwość wypożyczenia roweru na drogę powrotną.
5.2. Zielona Szkoła
a. Opis oferty: Rejs kilkudniowy (do tygodnia) spod Zamku Królewskiego poza Mazowsze;
b. Czas trwania: 3-5 dniowy rejs, 8-12 godzin podróży dziennie;
c. Noclegi w hotelach/ pensjonatach dwugwiazdkowych wliczone w cenę;
d. Kierunek: Kazimierz Dolny, Sandomierz lub Toruń;
e. Na statku restauracja - zorganizowany 3 daniowy obiad na pokładzie w cenie;
f. W cenie:
- możliwość zorganizowania lekcji przyrody, plastyki, geografii itp.;
- oprowadzenie po statku z pokazem techniki i historii obiektu;
- dostępna sala z projektorem;
- dostępne urządzenia do gier i zabaw dla dzieci;
- dostępne lornetki.
Koncesjodawca wymaga od zainteresowanych podmiotów przesłania wraz z wnioskiem o zawarcie umowy koncesji zestawienia zawierającego oczekiwane obszary negocjacji. Przesłane zestawienia zostaną wzięte przez Koncesjodawcę pod uwagę w czasie negocjacji z kandydatami.
Oprócz zaproponowanych przez zainteresowane podmioty obszarów negocjacji, negocjacjom będą podlegały w szczególności:
1. standard wyposażenia statku;
2. zestaw elementów przyjętych do kalkulacji nakładów inwestycyjnych na odbudowę statku i kosztów operacyjnych eksploatacji statku;
3. podział zadań i ryzyk związanych z przedsięwzięciem pomiędzy Podmiotem publicznym, a Partnerem prywatnym, poprzez wskazanie oczekiwanej przez kandydatów wysokości partycypacji finansowej Koncesjodawcy w przedsięwzięciu;
4. oczekiwane przez kandydatów gwarancje Koncesjodawcy w zakresie dostępu do infrastruktury portów i przystani, sieci miejskiego marketingu oraz sprzedaży usług użyteczności publicznej;
5. proponowane przez kandydatów zestawienie realizowanych ofert (rozkład rejsów) z przedstawionego przez Koncesjodawcę katalogu, przy czym zestawienie zaproponowane w ofercie będzie obowiązywało z pierwszym sezonie żeglugowym, w kolejnych latach rozkład rejsów będzie negocjowany między Koncesjodawcą a Koncesjonariuszem i będzie stanowił załącznik do umowy koncesji;
6. zawartość programu edukacyjnego i kulturalnego w każdej z realizowanych ofert;
7. zakres usług dodatkowych świadczonych przez Koncesjonariusza;
8. warunki kandydatów w zakresie wykorzystania statku (np. w odniesieniu do możliwości wykorzystania powierzchni reklamowej na pokładzie statku);
9. sposób ustalania ceny biletu;
10. możliwość wystąpienia w toku koncesji rekompensaty z tytułu świadczenia usług publicznych, których Koncesjonariusz ze względu na swój własny interes gospodarczy bez rekompensaty nie podjąłby się lub nie podjąłby w takim samym zakresie lub na takich samych warunkach.
Celem negocjacji będzie uzyskanie porównywalności składanych przez kandydatów ofert. Wraz z zaproszeniem do negocjacji Kandydatom zostanie przekazany model finansowy przedsięwzięcia stanowiący arkusz kalkulacyjny programu MS Excel 2007. Negocjacje dotyczące parametrów finansowych zostaną przeprowadzone z użyciem tego modelu finansowego oraz w oparciu o dane zaproponowane przez Koncesjodawcę, z możliwością zgłaszania korekt przez Kandydatów
opis_war:
1.1.1. W postępowaniu mogą brać udział zainteresowane podmioty, posiadające uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności w zakresie odpowiadającym przedmiotowi koncesji na usługi, które złożą wniosek o zawarcie umowy koncesji zawierający oświadczenie o zgłoszeniu udziału w postępowaniu oraz oświadczenia o spełnianiu wymogów, o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz. U. 2009, Nr 19, poz. 101 ze zm.).
1.1.2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie oświadczeń, przedłożonych przez zainteresowane podmioty, na zasadzie kwalifikacji spełnia (1), nie spełnia (0).
1.2. Zdolność ekonomiczna i finansowa
1.2.1. W postępowaniu mogą brać udział zainteresowane podmioty, które znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie przedmiotu koncesji na usługi, w szczególności dysponują środkami finansowymi i/lub zdolnością kredytową pozwalającą na sfinansowanie całości lub części przedsięwzięcia tj. w wysokości co najmniej 3 mln zł.
1.2.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o wykonanie przedsięwzięcia (konsorcjum) warunki udziału w postępowaniu muszą być spełnione przez konsorcjantów łącznie.
1.3. Niezbędna wiedza i doświadczenie
1.3.1. W postępowaniu mogą brać udział zainteresowane podmioty, które mają niezbędną wiedzę i doświadczenie, tj.:
a) eksploatują co najmniej jeden statek żeglugi śródlądowej na cele żeglugi pasażerskiej minimalnych parametrach:
- Długość całkowita Lc = 20 m
- Minimalna ilość pasażerów 40 osób
b) świadczyli w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, jako armator regularne usługi żeglugowe na trasach żeglugi śródlądowej na terytorium Unii Europejskiej przez okres co najmniej dwóch sezonów żeglugowych
inf_osw:
2.1.1. Zainteresowany podmiot, wraz z wnioskiem o zawarcie umowy koncesji, zobowiązany jest złożyć oświadczenie o zgłoszeniu udziału w postępowaniu, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału opisanych w sekcji III, oświadczenie o udzieleniu pełnomocnictwa (w przypadku wspólnego ubiegania się o zawarcie umowy koncesji na usługi). W przypadku niezłożenia przez zainteresowany podmiot powyższych oświadczeń lub złożenia ich w niepełnym zakresie, Koncesjodawca poinformuje zainteresowany podmiot o nieprzyjęciu wniosku.
2.1.2. Oświadczenia powinny być złożone w języku polskim, w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez zainteresowany podmiot. Oświadczenia w języku obcym powinny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. W przypadku konsorcjum partnerzy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie koncesji. Umocowanie pełnomocnika do działania musi wynikać z treści pełnomocnictwa udzielonego przez wszystkie podmioty wchodzące w skład konsorcjum i dołączonego do składanych dokumentów.
2.1.3. Zainteresowany podmiot obowiązany jest złożyć oświadczenia o:
1. zdolności ekonomicznej i finansowej do wykonania przedmiotu koncesji;
2. posiadaniu niezbędnej wiedzy i doświadczenia
3. posiadaniu uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
4. niekaralności zainteresowanego podmiotu albo wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu zainteresowanego podmiotu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5. udzieleniu pełnomocnictwa (w przypadku wspólnego ubiegania się o zawarcie umowy koncesji).
2.1.4. Zainteresowany podmiot do wniosku o zawarcie umowy koncesji obowiązany jest dołączyć zestawienie zawierające oczekiwane obszary negocjacji kandydatów z Koncesjodawcą
inf_dok:
UWAGA: Złożenia stosownych, wymienionych niżej dokumentów, Koncesjodawca będzie wymagał jedynie od Oferenta, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, tzn. będzie ono wymagane po dokonaniu oceny ofert i przed podpisaniem umowy.
3.1. W celu potwierdzenia spełniania wyżej opisanych warunków Oferent, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie, w terminie wskazanym przez Koncesjodawcę, przedłożyć dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu, tj. następujące dokumenty:
1. aktualny odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Oferent nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
3. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Oferent nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu -wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności Oferenta albo wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu Oferenta za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3.1.1. W przypadku wspólnego ubiegania się o wykonanie przedsięwzięcia (konsorcjum), każdy z przedsiębiorców tworzących konsorcjum składa dokumenty wymienione w pkt 1 - 4 powyżej.
3.1.2. Jeżeli Oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w sekcji III pkt 3.1 ppkt 1-3 powyżej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. Zamiast dokumentów, o których mowa w sekcji III pkt 3.1 ppkt 4 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 13 ust. 1 pkt 4 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Dokument, o którym mowa w sekcji III pkt 3.1 ppkt 1 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o zawarcie umowy koncesji na usługi. Dokumenty, o których mowa w sekcji III pkt 3.1 ppkt 2, 3 i 4 powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o zawarcie umowy koncesji na usługi.
3.2. W celu potwierdzenia posiadania zdolności ekonomicznej i finansowej do realizacji koncesji, Oferent, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie, w terminie wskazanym przez Koncesjodawcę, przedłożyć następujące dokumenty:
1. informację z banku lub kasy oszczędnościowo kredytowej, w których Oferent posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 3.000.000 zł (słownie: trzy miliony zł), wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2. sprawozdanie finansowe za ostatnie 3 lata obrotowe, a w przypadku podmiotów niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, inne dokumenty określające osiągnięty zysk; jeżeli Oferent prowadzi działalność krócej niż 3 lata, wymagane są dokumenty za okres faktycznej działalności;
3.2.1. W przypadku wspólnego ubiegania się o wykonanie przedsięwzięcia (konsorcjum), z dokumentów wymienionych w pkt 1 i 2 powyżej powinno wynikać, że warunki udziału w postępowaniu zostały spełnione przez konsorcjantów łącznie.
3.2.2. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Partner prywatny ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
3.3. W celu potwierdzenia spełniania warunków dotyczących posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia Oferent, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie, w terminie wskazanym przez Koncesjodawcę, przedłożyć następujące dokumenty:
1. wykaz statków wraz z określeniem ich parametrów potwierdzonych urzędowymi zaświadczeniami, które eksploatują;
2. wykaz tras żeglugi śródlądowej, na których świadczone były w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, regularne usługi żeglugowe na terytorium Unii Europejskiej przez okres co najmniej dwóch sezonów żeglugowych;
3. dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług, o których mowa w pkt 2 powyżej.
3.3.1. W przypadku wspólnego ubiegania się o wykonanie przedsięwzięcia (konsorcjum), z dokumentów wymienionych w pkt 1-3 powyżej powinno wynikać, że warunki udziału w postępowaniu zostały spełnione przez konsorcjantów łącznie.
3.3.2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie dokumentów i oświadczeń, przedłożonych przez Oferenta, na zasadzie kwalifikacji spełnia (1), nie spełnia (0).
3.3.3. Dokumenty powinny być złożone w języku polskim, w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Oferenta. Dokumenty w języku obcym powinny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. W przypadku konsorcjum Oferenci ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu. Umocowanie pełnomocnika do działania musi wynikać z treści pełnomocnictwa udzielonego przez wszystkie podmioty wchodzące w skład konsorcjum i dołączonego do składanych dokumentów.
3.4. Jeżeli z jakiejkolwiek uzasadnionej przyczyny Oferent, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, nie może przedstawić dokumentów wymaganych przez Koncesjodawcę, może udowodnić swą sytuację ekonomiczną i finansową za pomocą każdego innego dokumentu, który Koncesjodawca uzna za odpowiedni.
3.5. Oferent, w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu, może polegać na zdolności innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi powiązań. Musi on w takiej sytuacji wykazać Koncesjodawcy, że będzie spełniał warunki, o których mowa w art. 13 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz. U. 2009, Nr 19, poz. 101 ze zm.), niezbędne do wykonania koncesji, czyli dotyczące:
1. zdolności ekonomicznej i finansowej;
2. posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia;uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
3.6. Oferent, w celu potwierdzenia, że może polegać na zdolności innych podmiotów, przedstawia stosowne zobowiązania tych podmiotów w zakresie realizacji koncesji
Informacja na temat wadium:
Wymagane wadium wynosi 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych). Wadium wnoszone jest w pieniądzu, w formie przelewu na rachunek bankowy Koncesjodawcy:
Nr rachunku bankowego: 67 1030 1508 0000 0005 5004 1049
W tytule przelewu należy podać: wadium - Lubecki.
Dowód wniesienia wadium kandydat zobowiązany będzie dołączyć do składanej oferty
Nazwa kryterium 1:
stosunek nakładów inwestycyjnych do poniesienia przez Koncesjonariusza do wysokości wkładu własnego m.st. Warszawy
Nazwa kryterium 2:
wysokość opłat pobieranych przez Koncesjonariusza z tytułu świadczenia usług w ramach określonych kategorii rejsów
Nazwa kryterium 3:
wysokość rekompensaty obowiązków publicznych należnej Koncesjonariuszowi od Koncesjodawcy z tytułu stosowania opłat ulgowych dla wybranych grup pasaże
Nazwa kryterium 4: doświadczenie zainteresowanych podmiotów
Nazwa kryterium 5:
czas realizacji przedmiotu koncesji w zakresie usługi odbudowy statku
warunki:
Za ofertę nieodpowiadającą wymaganiom Koncesjodawcy zostanie uznana oferta:
1. niespełniająca warunków określonych w opisie warunków koncesji, w tym co do terminu związania ofertą;
2. do której nie dołączono dowodu wniesienia wadium;
3. złożona przez zainteresowany podmiot, który nie został zaproszony przez Koncesjodawcę do udziału w negocjacjach;
4. niezgodna z przepisami prawa;
5. nieważna na podstawie odrębnych przepisów (np. posiadająca wadę oświadczenia woli, o której mowa w art. 82-88 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93, ze zm.);
6. gdy złożenie tej oferty stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503, ze zm.)
odwolanie:
Postępowanie o zawarcie umowy koncesji może zostać odwołane w przypadku zaistnienia okoliczności, uniemożliwiających zapewnienie właściwej konkurencyjności podmiotów na rynku usług publicznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego, zgodnie z polityką Unii Europejskiej oraz prawem ochrony konkurencji w zakresie określonym w ustawie z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. Nr 50, poz. 331 ze zm.). Postępowanie może zostać odwołane także w sytuacji obiektywnej niemożliwości dostosowania parametrów technicznych statku do obowiązujących przepisów krajowych oraz wspólnotowych dotyczących tego typu statków żeglugi śródlądowej oraz nieuzyskania odstępstw od niektórych wymagań technicznych dla statków pasażerskich żeglugi śródlądowej w oparciu o przepis art. 34b ust. 4 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 123, poz. 857 ze zm.).
Pozostałe okoliczności uzasadniające odwołanie postępowania o zawarcie umowy koncesji:
1. nie został złożony żaden wniosek o zawarcie umowy koncesji albo złożone wnioski nie zostały przyjęte;
2. nie została złożona żadna oferta albo żadna oferta nie spełnia wymagań określonych w opisie warunków koncesji;
3. oferent, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, nie złożył wymaganych dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu;
4. wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzone postępowanie lub wykonanie przedmiotu koncesji nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
5. w postępowaniu doszło do naruszenia przepisów określonych w ustawie z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. Nr 19, poz. 101, ze zm.), które miało wpływ na wynik tego postępowania;
6. postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy
Data składania wniosków, ofert: 31/01/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Zarząd Mienia m. st. Warszawy
Jednostka budżetowa
ul. Jana Kazimierza 62, 01-248 Warszawa
tel. 022 836-94-01, fax 022 836-80-61
termin_wyk:
Koncesja zostanie udzielona na okres do 15 (słownie: piętnastu) lat, przy czym wlicza się do niej również okres, w którym Koncesjonariusz wykonuje prace adaptacyjne przy Statku. Prace te muszą zostać wykonane maksymalnie do 31 marca 2012 roku tak, aby Statek mógł być oddany do eksploatacji najpóźniej w dniu 1 maja 2012 roku
Podobne przetargi
316303 / 2010-11-08 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
171275 / 2015-11-23 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Instytut Kolejnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
160631 / 2012-07-24 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Centralne Biuro Antykorupcyjne - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
87098 / 2015-04-16 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
83500 / 2013-02-28 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
ZarzÄ…d Miejskich Inwestycji Drogowych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
170084 / 2015-07-08 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Gmina Michałowice - Michałowice (mazowieckie)
CPV: -
149454 / 2011-06-08 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Główny Urząd Geodezji i Kartografii - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
52459 / 2016-05-11 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wojskowy Instytut Medyczny - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
445062 / 2012-11-12 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
73373 / 2012-03-30 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
32142 / 2009-02-18 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Mazowieckie SamorzÄ…dowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
157590 / 2015-06-26 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
126668 / 2015-05-27 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
UrzÄ…d Komunikacji Elektronicznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
295570 / 2015-11-03 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Jednostka Wojskowa Nr 6021 - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -
88753 / 2010-04-19 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: -