Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

336362 / 2012-09-07 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa) / Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (Rzeszów)

Wykonanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko pn.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski, woj. podkarpackie.

Opis zamówienia

A. Stan istniejący na dzień wszczęcia postępowania:

1. PZMiUW w Rzeszowie 22.06.2010 r. złożył wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pn.: Budowa zbiornika retencyjnego posiadającego retencje powodziową Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski woj. podkarpackie w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim, który 24.09.2010 r. został przekazany do rozpatrzenia Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Postanowieniem z dnia 04.01.2011r., znak: RDOŚ-18-WOOŚ-6613-26-55/5/10/kr został określony zakres raportu.

2. Tut. Zarząd zlecił firmie ŚRODOWISKO Biuro Projektowania i Realizacji Inwestycji Ekologicznych Teresa Szendoł, Bielsko - Biała Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko pn. Budowa zbiornika retencyjnego posiadającego retencje powodziową Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski woj. podkarpackie, który należy wykorzystać w celu prawidłowego opracowania przedmiotowego zamówienia. Raport odnosił się do rozwiązań zawartych w opracowanej w 2008 r. przez firmę mk PERFEKT Koncepcji programowo - przestrzennej ochrony przed powodzią zlewni rzeki Wielopolka wraz z dopływami na terenie gmin: Wielopole Skrzyńskie, Ropczyce, Sędziszów Młp., Iwierzyce, Ostrów, Dębica, woj. podkarpackie. Koncepcja przewidywała budowę zbiornika retencyjnego z zaporą czołową i boczną o pojemności 1 640 tys. m3, powierzchni zalewu 55 ha.

3. Następnym krokiem było zlecenie przez PZMiUW w Rzeszowie w trybie przetargu nieograniczonego Jednostce Przetargowej (Biuro Studiów i Projektów Gospodarki Wodnej Rolnictwa BIPROMEL ul. Instalatorów 9, 02 - 237 Warszawa) opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania pn.: Budowa zbiornika retencyjnego posiadającego retencje powodziową Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski woj. podkarpackie. Zawarta została umowa z terminem zakończenia grudzień 2012r.
Jednostka Projektowa w ramach zlecenia rozpatrzyła cztery warianty budowy zbiornika Góra Ropczycka na rzece Budzisz.
W wyniku przeprowadzonych rad technicznych, po szczegółowej analizie rozwiązań technicznych każdego wariantu, przyjęto do realizacji wariant czwarty tj. budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego oraz zbiornika zasilanego wodami gruntowymi.

4. W związku z powyższą decyzją, zaszła potrzeba ponownego opracowania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Powierzchnia zbiornika suchego jest praktycznie tożsama, jak zbiornika retencyjnego lecz całkowicie zmienia się funkcjonalność zbiornika, ponieważ nie będzie występować stałe piętrzenie wody.

5. PZMiUW w Rzeszowie posiada dokumentację, którą należy wykorzystać w celu prawidłowego opracowania przedmiotowego zamówienia:
Dokumentację projektową pn.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski woj. podkarpackie tj.:
Projekt budowlany, projekt wykonawczy
Operat wodnoprawny
Operat hydrologiczno-hydrauliczny
Inwentaryzacja drzew i krzewów.

6. PZMiUW w Rzeszowie posiada dokumentację fotograficzną z przeprowadzonej wizji w terenie w dniu 05.04.2012 r. i 20.04.2012 r. .

B. Zakres przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie:
I. Prac przedprojektowych w zakresie oceny oddziaływania na środowisko.
II. Pozostałych prac przedprojektowych.

I. PRACE PRZEDPROJEKTOWE W ZAKRESIE OCENY ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO.

1. W ramach prac przedprojektowych należy:
1) Przedstawić analizę wariantową planowanego przedsięwzięcia i zidentyfikować oddziaływania wariantów na środowisko z uwzględnieniem już opracowanych wariantów w materiałach wymienionych w części A . Analiza winna być wykonana na poziomie: wybór metody ochrony przeciwpowodziowej, wariant lokalizacyjny, wariant technologiczny, projektowy.
2) Opracować wstępną analizę występujących składników przyrody ożywionej i nieożywionej wraz z wskazaniem metod i zasad zastosowanej analizy (na podstawie wizji w terenie, oraz z wykorzystaniem istniejących wcześniejszych opracowań przyrodniczych - Urząd Gminy, RDOŚ, literatura przedmiotu oraz opracowanego przez ŚRODOWISKO Biuro Projektowania i Realizacji Inwestycji Ekologicznych Teresa Szendoł, Bielsko - Biała Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko pn. Budowa zbiornika retencyjnego posiadającego retencje powodziową Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski woj. podkarpackie,),
3) dokonać oceny oddziaływania przedsięwzięcia na stan/potencjał ekologiczny jednolitych części wód w rozumieniu art. 4.1. w związku z art. 4.7. Ramowej Dyrektywy Wodnej w tym:
a) identyfikację jednolitej części wód powierzchniowych, kategorii jednolitej części wód powierzchniowych oraz przypisanych jej celów środowiskowych,
b) dokonać ustalenia czynników oddziaływania przedsięwzięcia na elementy jakości wód (biologiczne, fizykochemiczne, hydromorfologiczne) - analiza oddziaływań na etapie realizacji i eksploatacji planowanego przedsięwzięcia oraz analizę wpływu planowanego przedsięwzięcia na cele środowiskowe JCWP,
c) przy ocenie istotności oddziaływania przedsięwzięcia na stan wód Wykonawca uwzględni uwarunkowania związane z obowiązkiem osiągnięcia celów środowiskowych wynikających z art. 38 d) oraz art. 38 f) ustawy Prawo wodne. W tym zakresie Wykonawca uwzględni stosownie wyjaśnienia do definicji dobrego stanu ekologicznego, dobrego potencjału ekologicznego oraz celów obszarów chronionych (informacja wyjaśniająca nt. definicji i zagadnień problemowych w kontekście stosowania art. 4 ust. 7 RDW - załącznik nr 8 do siwz).
Uwaga:
a) ocena oddziaływania przedsięwzięcia hydrotechnicznego na stan/potencjał ekologiczny jednolitych części wód powinna być przedstawiona przez ekspertów w zakresie oceny oddziaływania przedsięwzięć na ekosystemy wodne
b) ocena oddziaływania przedsięwzięcia na stan/potencjał ekologiczny jednolitych części wód powinna być wykonana przy uwzględnieniu:
- map prezentujących obszary Natura 2000 http://natura2000.gdos.gov.pl/strona/przegladanie,
- wyników monitoringu innych planów i przedsięwzięć lub wyniki analiz porealizacyjnych innych planów i przedsięwzięć
- literatury przyrodniczej dotyczącej rozpatrywanego obszaru
- dokumentów strategicznych (Mapy prezentujące zagrożenie powodziowe na obszarze administrowanym przez RZGW w Krakowie - www.krakow.rzgw.gov.pl, Plan gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Wisły)
- materiałów (gminnego, powiatowego i wojewódzkiego) zespołów zarządzania kryzysowego.

4) w uzgodnieniu z autorem dokumentacji Projektowej - Biurem Studiów i Projektów Gospodarki Wodnej Rolnictwa BIPROMEL przedstawić środki minimalizujące,, który określi możliwe do wykonania zmiany technologiczne i wykonawcze w istniejących rozwiązaniach projektowych, uwzględniając także zaproponowane nowe wdrożenia technologiczne (dodatkowe rozwiązania chroniące środowisko), czego efektem powinno być ograniczenie w maksymalnym możliwym zakresie zidentyfikowanych uprzednio negatywnych oddziaływań.
5) w uzgodnieniu z autorem dokumentacji Projektowej - Biurem Studiów i Projektów Gospodarki Wodnej Rolnictwa BIPROMEL wykazać, że realizacja planowanej inwestycji jest nieodzownym elementem dla kompleksowej ochrony przeciwpowodziowej doliny rzeki Budzisz w miejscowości Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, oraz wskazać:
a) obszary narażone na niebezpieczeństwo powodzi rozumiane jako określone we wstępnej ocenie ryzyka powodziowego obszary, na których istnieje znaczące ryzyko powodzi lub jest prawdopodobne wystąpienie znaczącego ryzyka powodzi, (art. 9 ust. 1. pkt. 6b) Ustawy Prawo Wodne)
b) obszary szczególnego zagrożenia powodzią (zgodnie z art. 9 ust. 1. pkt. 6c) Ustawy Prawo Wodne)
c) wyszczególnienie sposobu spełnienia celów zarządzania ryzykiem powodziowym zgodnie z: Art. 9 ust. 1b) ustawy Prawo wodne, określenie między innymi ilości:
-chronionych mieszkańców
-chronionych obiektów przemysłowych (ilość i rodzaj obiektów prywatnych, publicznych i przemysłowych oraz szacunkowa lub księgowa wartość mienia chronionego w wyniku inwestycji)
-chronionych obiektów zabytkowych (klasa ochrony, wyszczególnienie najcenniejszych obiektów).

2. Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko:

Raport winien być sporządzony zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, uzupełnioną o warunkowania wyszczególnione w art. 66 (Dz. U. z 2008r. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.)

Raport powinien być wykonany zgodnie z poniżej przedstawionymi zagadnieniami:
1) opis planowanego przedsięwzięcia, a w szczególności:
a) charakterystykę całego przedsięwzięcia i warunki użytkowania terenu w fazie budowy i eksploatacji lub użytkowania,
b) główne cechy charakterystyczne procesów produkcyjnych,
c) przewidywane rodzaje i ilości zanieczyszczeń, wynikające z funkcjonowania planowanego przedsięwzięcia;
2) opis elementów przyrodniczych środowiska objętych zakresem przewidywanego oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko, w tym elementów środowiska objętych ochroną na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.);
3) opis istniejących w sąsiedztwie lub w bezpośrednim zasięgu oddziaływania planowanego przedsięwzięcia zabytków chronionych na podstawie przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
4) opis przewidywanych skutków dla środowiska w przypadku niepodejmowania przedsięwzięcia;
5) opis analizowanych wariantów, w tym:
a) wariantu proponowanego przez wnioskodawcę oraz racjonalnego wariantu alternatywnego,
b) wariantu najkorzystniejszego dla środowiska
wraz z uzasadnieniem ich wyboru;
6) określenie przewidywanego oddziaływania na środowisko analizowanych wariantów, w tym również w przypadku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, a także możliwego transgranicznego oddziaływania na środowisko;
7) uzasadnienie proponowanego przez wnioskodawcę wariantu, ze wskazaniem jego oddziaływania na środowisko, w szczególności na:
a) ludzi, rośliny, zwierzęta, grzyby i siedliska przyrodnicze, wodę i powietrze,
b) powierzchnię ziemi, z uwzględnieniem ruchów masowych ziemi, klimat i krajobraz,
c) dobra materialne,
d) zabytki i krajobraz kulturowy, objęte istniejącą dokumentacją, w szczególności rejestrem lub ewidencją zabytków,
e) wzajemne oddziaływanie między elementami, o których mowa w lit. a-d;
8) opis metod prognozowania zastosowanych przez wnioskodawcę oraz opis przewidywanych znaczących oddziaływań planowanego przedsięwzięcia na środowisko, obejmujący bezpośrednie, pośrednie, wtórne, skumulowane, krótko-, średnio- i długoterminowe, stałe i chwilowe oddziaływania na środowisko, wynikające z:
a) istnienia przedsięwzięcia,
b) wykorzystywania zasobów środowiska,
c) emisji;
9) opis przewidywanych działań mających na celu zapobieganie, ograniczanie lub kompensację przyrodniczą negatywnych oddziaływań na środowisko, w szczególności na cele i przedmiot ochrony obszaru Natura 2000 oraz integralność tego obszaru;
W przypadku utrzymywania się negatywnych oddziaływań na gatunki roślin i zwierząt, siedliska przyrodnicze lub/i znaczących oddziaływań na cele ochrony obszaru Natura 2000 Wykonawca określi:
a) Zakres merytoryczny koniecznej do przeprowadzenia kompensacji przyrodniczej zgodnej
z art. 3 i 75 ustawy Prawo ochrony środowiska oraz dla obszarów Natura 2000 z art. 34 ustawy o ochronie przyrody niezbędnej do zapewnienia spójności i właściwego funkcjonowania sieci obszarów chronionych.
b) Po ustaleniu zakresu merytorycznego kompensacji przyrodniczej Wykonawca przedstawi Zamawiającemu listę proponowanych obszarów wdrożenia kompensacji przyrodniczej wraz z informacją o:
Aktualnym właścicielu lub zarządcy terenu;
Możliwości pozyskania gruntu i proponowanego sposobu nabycia tytułu prawnego do terenu;
Aktualnym zagospodarowaniu/formie użytkowania;
Metodach i okresach wdrożenia kompensacji przyrodniczej w poszczególnych lokalizacjach wraz z szacunkowym kosztorysem.
c) Wykonawca zarekomenduje obszar lub obszary (w przypadku konieczności wykonania kompensacji przyrodniczej w większej liczbie lokalizacji) do przeprowadzenia kompensacji przyrodniczej uwzględniając ich właściwości dla merytorycznego powodzenia kompensacji, przewidywany okres pozyskania gruntu i przeprowadzenia działań kompensacyjnych (uwzględniając w przypadku kompensacji Natura 2000 art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody) oraz uwarunkowania formalnoprawne dla zagospodarowania terenów (m.in. przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, wydane dla tego obszaru decyzje administracyjne, m.in. takie jak decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwolenia: na realizację inwestycji i wodnoprawne oraz inne powszechnie dostępne opracowania związane ze strategią i koncepcjami zagospodarowania przedmiotowego terenu);
d) Wykonawca uzgodni wstępnie z właściwym terytorialnie Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska zakres, formę, czas i miejsce realizacji kompensacji przyrodniczej ze wszystkimi tego skutkami dla zakresu wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.
10) wskazanie, czy dla planowanego przedsięwzięcia jest konieczne ustanowienie obszaru ograniczonego użytkowania w rozumieniu przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska, oraz określenie granic takiego obszaru, ograniczeń w zakresie przeznaczenia terenu, wymagań technicznych dotyczących obiektów budowlanych i sposobów korzystania z nich;
11) przedstawienie zagadnień w formie graficznej;
12) przedstawienie zagadnień w formie kartograficznej w skali odpowiadającej przedmiotowi i szczegółowości analizowanych w raporcie zagadnień oraz umożliwiającej kompleksowe przedstawienie przeprowadzonych analiz oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko;
13) analizę możliwych konfliktów społecznych związanych z planowanym przedsięwzięciem;
14) przedstawienie propozycji monitoringu oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na etapie jego budowy i eksploatacji lub użytkowania, w szczególności na cele i przedmiot ochrony obszaru Natura 2000 oraz integralność tego obszaru;
Wykonawca zaproponuje zgodne z najlepszą aktualną wiedzą naukową metody monitoringu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla etapów realizacji i funkcjonowania w odniesieniu do uprzednio zidentyfikowanych form i zakresu oddziaływania inwestycji.
W ramach programu monitoringu Wykonawca przedstawi metodykę prowadzenia monitoringu oraz określi harmonogram i całkowity czas jego trwania.
Wykonawca określi także dalsze możliwe do zastosowania sposoby minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko na wypadek stwierdzenia w trakcie monitoringu, iż oddziaływania mają większe, niż pierwotnie zakładano, natężenie.
Dla kompensacji przyrodniczej należy określić szczegółowo metody i harmonogram prowadzenia monitoringu skuteczności działań kompensacyjnych (osiągania założonych parametrów dla wskaźników ekologicznych) wraz z propozycją postępowania w przypadku stwierdzenia niskiej udatności prowadzonej kompensacji.
15) wskazanie trudności wynikających z niedostatków techniki lub luk we współczesnej wiedzy, jakie napotkano, opracowując raport;
16) streszczenie w języku niespecjalistycznym informacji zawartych w raporcie, w odniesieniu do każdego elementu raportu;
17) nazwisko osoby lub osób sporządzających raport;
18) źródła informacji stanowiące podstawę do sporządzenia raportu.

Ponadto Raport powinien zawierać:
1) Analizę wpływu realizacji przedsięwzięcia na:
a) zasoby, twory i składniki przyrody wymienione w art. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r., o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. Zm.), w szczególności na siedliska przyrodnicze, gatunki grzybów, roślin i zwierząt objętych ochroną gatunkowa oraz ich siedliska, występujące na obszarze objętym przedsięwzięciem oraz w zasięgu możliwego oddziaływania przedsięwzięcia,
b) środowisko przyrodnicze, w szczególności oddziaływania skumulowane, bezpośrednie, pośrednie, wtórne, krótko i długo terminowe, stałe i chwilowe na poszczególne elementy przyrody ożywionej znajdujące się w obszarze planowanego przedsięwzięcia i w zasięgu możliwego jej oddziaływania oraz przedstawić analizę tych oddziaływań dla poszczególnych wariantów przedsięwzięcia, w tym określić należy: wielkość (skalę) oddziaływań, ich zasięg oraz przedstawić metodykę i przyjęte określenia zasięgu możliwego oddziaływania:

Przy ocenie istotności oddziaływań na przyrodę ożywioną należy ocenić wpływ przedsięwzięcia na znaczenie obszaru objętego oddziaływaniem dla:

a) Obszarów objętych ochroną innych niż obszary Natura 2000
Jako kryterium wystąpienia znaczącego oddziaływania należy przyjąć wpływ na integralność obszaru (analogicznie do pojęcia stosowanego w przypadku obszarów Natura 2000), tzn. wpływ inwestycji na zachowanie funkcji i znaczenia obszaru zgodnie z aktem prawnym powołującym daną formę ochrony przyrody lub (jeśli istnieje) planem ochrony;
b) Obszarów Natura 2000
Należy przeanalizować wpływ inwestycji na cele ochrony i funkcję obszaru Natura 2000 (integralność obszaru) rozważając wpływ na gatunki roślin i zwierząt oraz siedliska przyrodnicze, dla ochrony których wyznaczony został obszar, w tym na zachowanie spójności sieci Natura 2000;

Jako kryteria wystąpienia oddziaływań i oceny ich znaczenia należy przyjąć:
-Pogorszenie stanu siedlisk przyrodniczych lub siedlisk gatunków roślin i zwierząt, dla ochrony których wyznaczony został dany obszar Natura 2000,
-Negatywne oddziaływanie na gatunki, dla ochrony których wyznaczony został obszar Natura 2000,
-Pogorszenie integralności obszaru Natura 2000 lub powiązań z innymi obszarami;

c) Zachowania łączności ekologicznej w zakresie innym niż spójność sieci Natura 2000:
Jako kryteria wystąpienia oddziaływań i oceny ich znaczenia należy przyjąć utrzymanie łączności między innymi niż obszary Natura 2000 terenami objętymi ochroną oraz utrzymanie funkcjonalności zidentyfikowanych korytarzy ekologicznych fauny i flory w skali lokalnej, regionalnej, krajowej i kontynentalnej;

d) Chronionych siedlisk przyrodniczych oraz chronionych gatunków roślin i zwierząt.
Jako kryteria wystąpienia znaczącego oddziaływania należy przyjąć:
-Pogorszenie stanu lub funkcji populacji gatunku chronionego na terenie gminy lub województwa, kraju, regionu biogeograficznego lub Wspólnoty Europejskiej, polegające w szczególności na:
Zmniejszeniu liczebności populacji gatunku chronionego, zmniejszeniu jej zagęszczenia lub zmniejszeniu zajmowanej przez nią powierzchni;
Pogorszeniu możliwości rozmnażania się populacji gatunku chronionego, jej rozprzestrzeniania się lub pogorszeniu innych funkcji życiowych;
Zwiększeniu śmiertelności;
Ograniczeniu możliwości kontaktu populacji gatunku chronionego z populacjami sąsiednimi;
-Zmniejszenie powierzchni lub pogorszenie użyteczności dla gatunku chronionego zasobów jego siedliska na terenie gminy lub województwa, kraju, regionu biogeograficznego lub Wspólnoty Europejskiej;
-Pogorszenie możliwości ochrony gatunku chronionego, w tym możliwości uzyskania właściwego stanu jego ochrony.
-Wystąpienie zmiany powodującej jeden lub więcej z następujących mierzalnych skutków dla zasobów siedliska przyrodniczego:
Zniszczenie lub uszkodzenie części chronionego siedliska przyrodniczego;
Pogorszenie stanu lub funkcji chronionego siedliska przyrodniczego na terenie gminy lub województwa, kraju, regionu biogeograficznego lub Wspólnoty Europejskiej, polegające w szczególności na pogorszeniu możliwości ochrony chronionego siedliska przyrodniczego, w tym możliwości uzyskania właściwego stanu jego ochrony,

e) Siedlisk i gatunków nie objętych ochroną, ale mających znaczenie dla zachowania lokalnej bioróżnorodności (na poziomie gminy) i/lub stanowiących charakterystyczne składniki siedlisk przyrodniczych wymienionych powyżej.
W toku analizy istotności oddziaływań w w/w zakresach (stan wód oraz przyroda ożywiona) Wykonawca uwzględni także oddziaływania skumulowane z innymi przedsięwzięciami lub planami i strategiami, które mogą wpłynąć na zmianę indywidualnej dla przedsięwzięcia oceny istotności oddziaływania.

2) Zdefiniowane wszystkie przedsięwzięcia lub plany, które w połączeniu z planowanym przedsięwzięciem mogą spowodować negatywne oddziaływania na środowisko przyrodnicze i ekosystem rzeki Budzisz.
3) Charakterystykę przyrodniczą terenu, tj.:
a) nadrzecznych siedlisk występujących w granicach prowadzonych działań (stwierdzone nadbrzeżne zbiorowiska roślinne oraz zbiorowiska roślinne będące w zasięgu oddziaływania przedsięwzięcia należy przedstawić na załączniku graficznym),
b) fauny rzeki Wisłoki oraz obszaru w zasięgu możliwego oddziaływania przedsięwzięcia;
4) Określenie stopnia ingerencji w roślinność nadbrzeżną, a ponadto przedstawić skład gatunkowy i ilościowy drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia;
5) Analizę wpływu planowanego przedsięwzięcia na funkcjonowanie korytarza ekologicznego, jakim jest dolina rzeki Budzisz.,
6) Analizę oraz wskazanie terminów realizacji zaplanowanych działań w ramach projektowanego przedsięwzięcia w celu uwzględnienia potrzeby ochrony istotnych z punktu widzenia przyrody, gatunków roślin i grzybów oraz ich siedlisk;
7) Informacje dotyczące przewidywanego wpływu przedsięwzięcia na środowisko przyrodnicze odcinka położonego poniżej miejsca budowy wału;
8) Opis działań minimalizujących wpływ przedmiotowego przedsięwzięcia na środowisko przyrodnicze, w tym wariantów alternatywnych dla planowanego przedsięwzięcia;
9) Przedstawienie zasadności planowanego zamierzenia (na załączniku graficznym należy zilustrować zasięg wód powodziowych obecnie oraz przewidywany zasięg wód powodziowych po przeprowadzeniu przedmiotowego zamierzenia) i uzasadnienie wybranej metody zarządzania ryzykiem powodziowym

W związku z opracowywaniem Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko (raport OOŚ) Wykonawca przeprowadzi wariantowanie przedsięwzięcia na poziomie projektowym i technologicznym.
Celem wariantowania na poziomie projektowym i technologicznym jest zapewnienie jak najlepszych rozwiązań z punktu widzenia potrzeb ochrony środowiska.
Wariantowanie przeprowadzone na etapie prac przedprojektowych i postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko (postępowanie OOŚ) powinno stanowić stosownie podstawę do wykazania przesłanki braku wariantów alternatywnych, o której mowa m.in. w:
- art. 38j ust. 3 pkt. 4 ustawy Prawo wodne,
- art. 34 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody,
- art. 56 ust. 4 ustawy o ochronie przyrody.

10) Charakterystykę stanu wód powierzchniowych jednolitych części wód narażonych na oddziaływanie planowanego przedsięwzięcia na podstawie stanu ekologicznego i chemicznego oraz identyfikację potencjalnych oddziaływań planowanego przedsięwzięcia na etapie jego realizacji i eksploatacji na obecny stan wód - opracowaną w pracach przedprojektowych.
11) Określić potencjalne oddziaływanie na cele ochrony wód przy uwzględnieniu wskaźników oceny stanu wód.
12) Uzasadnienie zamiaru realizacji przedsięwzięcia (wskazać obiekty i tereny, które będą chronione przed zalewaniem wodami powodziowymi w związku z realizacją przedmiotowego przedsięwzięcia)

Raport powinien uwzględniać wymogi m.in. następujących aktów prawnych i wytycznych :
-Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Tekst jedn. Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.);
-Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Tekst. jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 145 );
-Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (tekst jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.);
-Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.);
-Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 października 2011 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt Dz. U. 2011 nr 237 poz. 1419
-Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 5 stycznia 2012 r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin Dz. U. 2012 nr 0 poz. 81
-Wytyczne metodologiczne dotyczące przepisów artykułu 6 (3) i (4) dyrektywy siedliskowej 92/43/EWG - Ocena planów i przedsięwzięć znacząco oddziałujących na obszary Natura 2000, Komisja Europejska, DG Środowisko, Biuro Publikacji Urzędowych Wspólnot Europejskich 2002.
-Wytyczne w zakresie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych lub regionalnych programów operacyjnych, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Warszawa 2009.
-Wytyczne Zasady weryfikacji przesłanek z art. 4 ust. 7 Ramowej Dyrektywy Wodnej w odniesieniu do przedsięwzięć przeciwpowodziowych realizowanych w stanie prawnym obowiązującym przed i po 18 marca 2011 r., Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Warszawa 2011.
-Wytyczne Zasady dokonywania kompensacji przyrodniczych, GDOŚ, IOP PAN, 2009.
-Wytyczne Ocena potrzeb i priorytetów udrożnienia ciągłości morfologicznej rzek w kontekście osiągnięcia dobrego stanu i potencjału części wód w Polsce, wyd. BIPROWODMEL, Poznań, Copyright KZGW, 2010.

II. POZOSTALE PRACE PRZEDPROJEKTOWE
1. Mapy ewidencyjnE i wypisy z rejestru gruntów należy uzyskać i potwierdzić ich aktualność w Starostwie Powiatowym w Ropczycach.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 336362

Data publikacji: 2012-09-07

Nazwa:
Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych

Ulica: ul. Hetmańska 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-959

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 8537 440

Numer faxu: 17 8536421

Adres strony internetowej: www.pzmiuw.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Inny rodzaj zamawiającego:
Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko pn.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski, woj. podkarpackie.

Rodzaj zamówienia: U

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy posiadający uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności niezbędnych do należytego wykonania zamówienia, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Ocena spełnienia przez Wykonawcę powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia Wykonawcy stanowiącego załącznik nr 1 do oferty.

Wiedza i doświadczenie:
Na potwierdzenie posiadania wiedzy i doświadczenia Wykonawca musi wykazać wykonanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko lub inwentaryzacji przyrodniczej.
Zamówienia te winny być poparte dokumentami potwierdzającymi, że usługi zostały wykonane należycie.
W przypadku wykazania zamówień rozliczanych w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający dokona przeliczenia ich wartości wg średniego kursu wymiany waluty ustalonego przez Narodowy Bank Polski na dzień podany jako termin rozpoczęcia realizacji zamówienia.
Kwalifikacja na podstawie zał. nr 4 i 5 do oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy dysponujący odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia.
Ocena spełnienia przez Wykonawcę powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia Wykonawcy stanowiącego załącznik nr 1 do oferty.

Sytuacja ekonomiczna:
Na potwierdzenie spełniania warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca musi wskazać do uczestniczenia w wykonywaniu zamówienia przynajmniej następujące osoby:
w zakresie oceny oddziaływania na środowisko:
- ocena oddziaływania na stan wód:
ekspert ds. biologicznych elementów oceny stanu wód,
ekspert ds. hydromorfologicznych elementów oceny stanu wód,
ekspert ds. fizykochemicznych elementów oceny stanu wód
Wskazani eksperci powinni wykazać udział w wykonaniu co najmniej 1 pracy z zakresie oceny oddziaływania przedsięwzięć na ekosystemy wodne lub co najmniej 1 pracy dotyczącej oceny stanu wód zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną. Dopuszcza się wskazanie jednej osoby jako eksperta do więcej niż jednej dziedziny. Ponadto wskazani eksperci powinni wykazać się odpowiednim wykształceniem wyższym kierunkowym np. gospodarka wodna, biologia, chemia, ochrona środowiska.
- w zakresie oceny oddziaływania na elementy przyrody nieożywionej:
koordynator oceny przyrodniczej - mgr nauk biologicznych lub geograficznych
Koordynator powinien potwierdzić swoje uczestnictwo w wykonaniu co najmniej
1 raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Wykonawca powinien dysponować zespołem pozwalającym na ocenę oddziaływania na środowisko na wszystkie elementy przyrody ożywionej.

Kwalifikacja na podstawie zał. nr 6 do oferty.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oferta winna być sporządzona na lub w oparciu o Wzór formularza oferty oraz zawierać niżej wymienione załączniki:
Załącznik nr 1 - Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę.
Załącznik nr 2 - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
Załącznik nr 3 - a/ Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawiony nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo oświadczenie wykonawcy będącego osobą fizyczną, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
b/ Jeżeli zasady reprezentacji nie wynikają jednoznacznie z przedłożonych zgodnie z ppkt a dokumentów wymaga się złożenia dokumentu wskazującego osobę uprawnioną lub upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy.
Załącznik nr 4 - Wykaz wykonanych usług określonych w pkt. III.3.2 z okresu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wg podanego wzoru Doświadczenie Wykonawcy.
Załącznik nr 5 - Dokumenty potwierdzające, że usługi, o których mowa w załączniku nr 4 zostały wykonane należycie.
Załącznik nr 6 - Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami nt. ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia wg podanego wzoru Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wskazanych zgodnie z pkt. III.3.4.
Załącznik nr 7 - Wykaz dokumentów zastrzeżonych, jako tajne. Objęte wykazem dokumenty stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa Wykonawca zamieści w oddzielnej kopercie.
Brak załącznika oznaczać będzie, że wszystkie złożone przez Wykonawcę dokumenty są jawne i mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania.
Załącznik nr 8 - Pisemne zobowiązanie podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b, jeśli Wykonawca polega na spełnieniu warunków udziału w postępowaniu przez te podmioty i podmioty oddają Wykonawcy do dyspozycji niezbędne zasoby na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Załącznik nr 9 - Pełnomocnictwo stosownie do postanowień zawartych w art. 23 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

2. Stosownie do art. 8 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może zastrzec nie później niż w terminie składania ofert, które ze złożonych informacji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i nie mogą być udostępniane. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy.

3. Postanowienia w przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt. III.6.1. załącznik nr 3 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
2) Dokument, o którym mowa ppkt. 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ppkt. 2 stosuje się odpowiednio.
4) W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

4. Wymagania ogólne dotyczące sporządzenia oferty
1) Wykonawcy powinni przedstawić oferty zgodne z wymaganiami specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Oferta winna zawierać wszystkie wymagane dokumenty, oświadczenia, załączniki i należy ją sporządzić na lub w oparciu o Wzór formularza oferty. Wykonawców obowiązuje wykorzystanie załączonych wzorów załączników. Wszystkie pola i pozycje tych wzorów winny być wypełnione.
2) Dokumenty, o których mowa w pkt. III.6.1. mogą być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez uprawnionych przedstawicieli Wykonawcy.
Oświadczenia Wykonawców (np. zał. nr 1 i 2), pełnomocnictwo Wykonawców występujących wspólnie i ewentualne pełnomocnictwo dla osoby reprezentującej Wykonawcę oraz pisemne zobowiązanie podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów (zał. nr 8) winny być przedłożone w oryginale.
3) Ofertę składa się w formie pisemnej.
4) Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie ofert w postaci elektronicznej.
5) Oferta powinna być napisana w języku polskim, trwałą i czytelną techniką (np. na maszynie do pisania, komputerze, długopisem) w 1 egzemplarzu. Wszystkie dokumenty w języku obcym należy załączyć wraz z ich tłumaczeniem na język polski.
6) Oferta, załączniki, oświadczenia muszą być podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. Jeżeli zasady reprezentacji nie wynikają z przedłożonych dokumentów wymaga się złożenie dokumentu wskazującego osobę uprawnioną lub upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy.
7) Wszystkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany powinny być parafowane przez osobę podpisującą ofertę. Ewentualne zmiany powinny być naniesione czytelnie.
8) Wykonawcy ponoszą wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i złożeniem oferty niezależnie od wyniku postępowania przetargowego.
9) Wykonawca może złożyć jedną ofertę.
10) Wykonawca winien zgromadzić na własny koszt wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Wszystkie koszty związane z przeprowadzeniem wizji lokalnej ponosi samodzielnie Wykonawca.

5. Postanowienia w przypadku złożenia oferty wspólnej przez dwóch lub więcej Wykonawców, o których mowa w art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2) Pełnomocnictwo do pełnienia takiej funkcji, wystawione zgodnie z wymogami prawa, podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z Wykonawców winno być dołączone do oferty.
3) Przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółki cywilnej winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (art. 23 ust. 2 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych), ewentualnie przedłożyć umowę spółki lub Uchwałę Wspólników, określające zakres uprawnień do reprezentowania spółki przez wspólników (art. 865 KC).
4) Postanowienia specyfikacji dotyczące wykonawców występujących wspólnie stosuje się odpowiednio do wspólników spółki cywilnej.
5) Zgodnie z art. 141 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
6) Dokumenty, oświadczenia, załączniki do oferty powinny być podpisane przez ustanowionego pełnomocnika. Dokumenty, oświadczenia, załączniki do oferty składane oddzielnie przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, powinny być podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, od którego pochodzą.
7) Kopie dokumentów i oświadczeń dotyczących każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę uprawnioną do reprezentowania wykonawcy, którego dokument lub oświadczenie dotyczy.
8) Oferta winna być sporządzona wg następujących zasad:
a) formularz oferty i załączniki nr 1, 7, 9 Wykonawcy występujący wspólnie składają jako jeden łączny, podpisany przez pełnomocnika,
b) załączniki nr 2, 3, winny pochodzić od każdego z podmiotów oddzielnie,
c) załączniki nr 4, 5, 6, 8:
Ponieważ oceniane będzie łączne doświadczenie, łączny potencjał kadrowy i kwalifikacje wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawców nie jest wymagane złożenie w/w dokumentów przez wszystkich Wykonawców lecz dokumenty te mają obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykażą spełnienie tego warunku łącznie.
6. Postanowienia w przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę polegającego na zasobach innych podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b ustawy prawo zamówień publicznych.
1) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
2) Powołując się na spełnianie warunku udziału w postępowaniu przez inny podmiot, Wykonawca jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia i w tym celu ma obowiązek przedstawić zobowiązanie podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów stanowiące zał. nr 8.

7. Warunki udziału w postępowaniu: W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy: a) Posiadający uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności niezbędnych do należytego wykonania zamówienia, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, b) Posiadający wiedzę i doświadczenie zapewniające należyte wykonanie zamówienia, c) Dysponujący odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, d) Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej należyte wykonanie zamówienia. e) Niepodlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy. f) Którzy wykażą spełnienie warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i Ustawie Prawo Zamówień Publicznych. g) Którzy złożą ofertę wraz z wymaganymi dokumentami, załącznikami oraz oświadczeniami.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. W przypadku zmiany podatku VAT nastąpi zmiana wynagrodzenia brutto w formie aneksu do umowy.
2. Zamawiający, niezależnie od pozostałych przypadków przewidzianych w umowie, dopuszcza możliwość zmian postanowień w niej zawartych w następujących okolicznościach:
1) zmiany przepisów prawnych dotyczących przedmiotu umowy, jeżeli zmiana przepisów wymaga zmiany postanowień umowy,
2) sytuacji niezależnych od stron umowy,
3) ograniczenia zakresu przedmiotu umowy,
4) w przypadku konieczności udzielenia zamówienia niezbędnego do wykonania przedmiotu umowy lub w szczególny sposób z nim powiązanego,
5) w przypadku konieczności zmiany terminu realizacji umowy lub terminów realizacji poszczególnych zakresów przedmiotu umowy, określonych w § 2 wraz z konsekwencjami z tego wynikającymi w sytuacji, gdy:
a) wystąpią przerwy w wykonaniu umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
b) wystąpią opóźnienia w wykonaniu przedmiotu umowy z przyczyn niezależnych od Jednostki Projektowej, w szczególności wynikające z ponadprzeciętnego czasu trwania procedur administracyjnych, mających wpływ na termin wykonania,
c) Jednostka Projektowa zakończy realizację przedmiotu umowy przed terminem lub realizację poszczególnych zakresów przedmiotu umowy przed upływem terminów, określonych w § 2 umowy.
6) jeżeli wprowadzenie zmian do umowy pociąga za sobą konieczność zmiany fakturowania lub zmiany procedury odbioru przedmiotu umowy,
7) w razie konieczności zmiany nazwy zadania w trakcie realizacji przedmiotu umowy.
3. Zmiana ustalonego w umowie wynagrodzenia nastąpi, gdy zaistnieją zdarzenia objęte regulacją § 3 ust. 4 umowy (zmiana podatku VAT).
4. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 2 i 3 Jednostka Projektowa zwróci się do Zamawiającego z wnioskiem o dokonanie zmiany umowy, zawierającym stosowne uzasadnienie. Wniosek powinien być złożony w formie pisemnej przed wprowadzeniem zmiany, niezwłocznie po wystąpieniu okoliczności, uzasadniających jej dokonanie. Zamawiający po zapoznaniu się z uzasadnieniem i przy uwzględnieniu okoliczności sprawy dokona oceny zasadności zmiany umowy. W przypadku okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, Jednostka Projektowa zostanie poinformowana niezwłocznie o ich zaistnieniu i o konieczności zmiany umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pzmiuw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
PZMiUW Rzeszów, ul. Hetmańska 9 - pok. 122 - odbiór osobisty lub przesłanie pocztą - za odpłatnością 0,15 zł za stronę formatu A-4.

Data składania wniosków, ofert: 17/09/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
budynek PZMiUW Rzeszów, ul. Hetmańska 9 - pok. nr 222 (sekretariat).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1) Miejsce i termin otwarcia ofert: budynek PZMiUW Rzeszów ul. Hetmańska 9 - sala konferencyjna (II p.), w dniu 17.09.2012 r. o godz. 10:00.
2) Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
a) Agnieszka Duszkiewicz, tel. 017 853 74 18 - sprawy merytoryczne dotyczące rozwiązań technicznych,
b) Barbara Biesiadecka - tel. 17 853 74 45 - sprawy formalnoprawne.
3) Zamówienie nie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.
TERMINY REALIZACJI: 1. Rozpoczęcie: z dniem zawarcia umowy, 2. Zakończenie:
a) Wykonanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko - do 14.12.2012 r.
b) Odbiór końcowy przedmiotu zamówienia - do 20.12.2012 r.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)

Podobne przetargi

104693 / 2011-04-01 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego =Rzegocin= na rzece Wielopolce na terenie m. Brzeziny, Wielopole Skrzyńskie, gm. Wielopole Skrzyńskie, woj. podkarpackie.

104715 / 2011-04-01 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Sielec na rzece Bystrzycy na terenie m. Sielec, Olchowa, gm. Iwierzyce, woj. podkarpackie.

101977 / 2011-03-30 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa).

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Wisłoka - Boża Wola przebudowa lewego wału Wisłoki w km 4+115-7+600 na terenie miejscowości Książnice i Boża Wola.

164648 / 2011-06-20 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Glinik na rzece Wielopolce na terenie m. Glinik, gm. Wielopole Skrzyńskie, m. Niedźwiada, gm. Ropczyce woj. podkarpackie.

63116 / 2011-04-04 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn.: Budowa zbiornika retencyjnego posiadającego retencję powodziową Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski, woj. podkarpackie

145631 / 2011-05-24 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Trześniówka III - przebudowa obustronna wałów rzeki w km lewy 8+280 - 13+250, prawy 7+800 - 12+800 na terenie gm. Grębów.

76764 / 2011-04-13 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Zagorzyce - Malskówka na cieku bez nazwy (lewostronnym dopływie rzeki Budzisz) na terenie m. Gnojnica, gm. Ropczyce m. Zagórzyce gm. Sędziszów Małopolski woj. podkarpackie.

67302 / 2011-04-06 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa).

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: San I - Etap I - przeciwfiltracyjne zabezpieczenie prawego wału rzeki San w km 2+215-9+360 na terenie gminy Radomyśl nad Sanem, woj. podkarpackie.

101256 / 2011-05-05 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Wisłoka - Boża Wola przebudowa lewego wału Wisłoki w km 4+115-7+600 na terenie miejscowości Książnice i Boża Wola.

24159 / 2011-01-20 - Inny: Wojewódzka samorządowa jednostka org. nieposiadająca osobowości prawnej - jedn budżetowa

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn. Budowa zbiornika retencyjnego Góra Ropczycka na rzece Budzisz, w ramach zabezpieczenia przeciwpowodziowego doliny rzeki Wielopolki na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce Górne, gm. Sędziszów Małopolski, woj. podkarpackie..

78915 / 2011-03-10 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa).

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Wiercany na rzece Bystrzycy na terenie m. Iwierzyce, Wiercany, Nockowa gm. Iwierzyce woj. podkarpackie.

109092 / 2011-05-11 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Nowy Breń II - przeciwfiltracyjne zabezpieczenie prawego wału rzeki Nowy Breń w km 2+487 - 4+350 w miejscowości Ziempniów i Otałęż.

71312 / 2011-04-08 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Trześniówka III - przebudowa obustronna wałów rzeki w km lewy 8+280 - 13+250, prawy 7+800 - 12+800 na terenie gm. Grębów.

34525 / 2011-01-31 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Rzegocin na rzece Wielopolce na terenie m. Brzeziny, Wielopole Skrzyńskie, gm. Wielopole Skrzyńskie, woj. podkarpackie.

119843 / 2011-04-20 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia pn. Budowa zapory ziemno-betonowej na rzece Tuszymce Dużej w miejscowości Kamionka, gm. Ostrów, woj. podkarpackie po rocznym okresie eksploatacji.

129704 / 2011-05-26 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn.: Budowa zbiornika retencyjnego posiadającego retencję powodziową Góra Ropczycka na rzece Budzisz, na terenie m. Sędziszów Małopolski, Góra Ropczycka, Zagorzyce, gm. Sędziszów Małopolski, woj. podkarpackie.

109112 / 2011-05-11 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: San I - Etap I - przeciwfiltracyjne zabezpieczenie prawego wału rzeki San w km 2+215-9+360 na terenie gminy Radomyśl nad Sanem, woj. podkarpackie.

78737 / 2011-03-10 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa).

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Góra Ropczycka - Gnojnica na rzece Gnojnica na terenie m. Góra Ropczycka, gm. Sędziszów Małopolski, woj. podkarpackie.

76786 / 2011-04-13 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Zagorzyce - Rogówka na rzece Czerwonka na terenie m. Zagorzyce gm. Sędziszów Małopolski, woj. podkarpackie.

104723 / 2011-04-01 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713134401 (Usługi oceny wpływu na środowisko naturalne (EIA) dla projektu budowlanego)
Opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia p. n.: Budowa zbiornika retencyjnego Łączki Kucharskie na potoku Rzeczyna w ramach zabezpieczenia przeciwpowodziowego doliny rzeki Wielopolki na terenie m. Łączki Kucharskie, Ropczyce Chechły, gm. Ropczyce woj. podkarpackie.