Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

221184 / 2010-07-22 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowosci prawnej / Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz (Siewierz)

Budowa zbiornika zaopatrzenia wodnego do celów ochrony przeciwpożarowej w leśnictwie Poręba

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa zbiornika przeciwpożarowego na terenie leśnym Leśnictwa Poręba Nadleśnictwa Siewierz. Zakres opracowania obejmuje wykonanie zbiornika o powierzchni lustra wody 0,43 ha wraz z budowlami wodnymi, oraz drogi dojazdowej długości 343 m wraz z placem manewrowym. Szczegółowy zakres robót projektowych obejmuje :
- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
- odwodnienie terenu zbiornika na czas budowy
- odmulenie dna zbiornika
- kształtowanie czaszy i skarp zbiornika
- odbudowa urządzeń hydrotechnicznych
- ubezpieczenie skarp
- udrożnienie i ubezpieczenie rowów leśnych
- roboty wykończeniowe
- wykonanie drogi dojazdowej wraz z udrożnieniem rowu odwadniającego
A. Zbiornik wodny.
Teren pod inwestycję położony jest w obrębie miejscowości Poręba, na obszarze leśnym należącym do Nadleśnictwa Siewierz, w leśnictwie Poręba w oddz. 65b, działki ewidencyjne nr 13509/8 i 13514, karta mapy 31, obręb ewidencyjny miasto Poręba, jednostka ewidencyjna Poręba. Obecnie, czasza zbiornika jest zamulona i porośnięta roślinnością bagienną, a także drzewami i drzewkami samosiejkami. Po obfitych opadach deszczowych wypełniona jest wodą grubości 0,2-0,5 m. Skarpy także są gęsto porośnięte drzewkami i krzewami. Stare budowle wodne, jak mnich spustowy, ujęcie wód, przepusty, przelew awaryjny uległy zniszczeniu. Dojazd do obiektu jest możliwy drogami leśnymi o utwardzonej nawierzchni od strony miejscowości Poręba lub Turza. Istniejąca droga dochodząca bezpośrednio do projektowanego zbiornika (w kształcie półkola) długości 340 m porośnięta jest częściowo drzewkami i krzewami, szczególnie na poboczach. Wierzchnia warstwa grubości średnio 15 cm to błotnista warstwa miału żużlowego z humusem, porośnięta gęstą roślinnością trawiastą. Poniżej tej warstwy znajduje się podbudowa tłuczniowa. Wzdłuż drogi, po jej zachodniej stronie przebiega rów odwadniający. Jest on zamulony i porośnięty drzewami. Woda stagnuje, brak jest grawitacyjnego odpływu.
Na terenie projektowanych robót uzbrojenie terenu nie występuje. Brak instalacji podziemnych lub nadziemnych.
Projekt przewiduje budowę zbiornika w granicach istniejącego w latach poprzednich. Projektuje się pogłębienie (odmulenie) i wyprofilowanie dna tak, aby głębokość wody przy normalnym poziomie piętrzenia wynosiła średnio 1,0 m. Wszystkie budowle wodne, doprowadzające i odprowadzające wody, przelew awaryjny, projektuje się w tych miejscach, gdzie istniały wcześniej
Łączna powierzchnia zlewni zbiornika wynosi A = 1,35 km2. Jest ona położona całkowicie na terenach leśnych.
Z wykonanych obliczeń hydrologicznych wzorami empirycznymi przepływy charakterystyczne dla rowu CP-7-6 wynoszą :
SSQ = 0,015 m3/s - średnia roczna woda
NNQ = 0,003 m3/s - najniższa woda
WWQ = 0,320 m3/s - wielka woda
Projektowany zbiornik zaopatrzenia wodnego posiadał będzie parametry :
- powierzchnia F = 0,42 ha
- średnia głębokość t = 1,0 m
- NPP 324,80 m npm
- Objętość całkowita V = 4200 m3
Przy projekcie nawierzchni drogi dojazdowej do zbiornika wykorzystano istniejącą podbudowę tłuczniową.

B. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
Projektuje się rozbiórkę :
- pozostałości zniszczonych budowli wodnych
- grobli stawowej o wymiarach : dł. 30 m , szer. w koronie b=1,5 m, nachylenie skarp m = 1:1
- istniejącego ogrodzenia od strony północno-wschodniej o wys. 2,0 m i długości 140 m, wykonanego ze słupków betonowych i drutu kolczastego
W ramach robót przygotowawczych projektuje się wykonać :
- wycinkę drzew, zagajników i krzewów
- wykoszenie traw i roślinności wodnej
- odwodnienie czaszy zbiornika na czas wykonania robót ziemnych i budowli
Na terenie czaszy zbiornika, skarpach i obrzeżu, na grobli przewidzianej do rozbiórki oraz na trasie projektowanej drogi konieczna będzie wycinka rosnących tu drzew i krzewów wraz z karczowaniem pni. Są to głównie samosiejki. Gałęzie ściętych drzew pociąć rębakiem.
Pnie drzew odwieźć na odległość do 2,0 km ciągnikiem z przyczepą, w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
Dla odwodnienia czaszy na czas robót, należy wcześniej odciąć wszelki dopływ wód do zbiornika poprzez zasypanie rowów doprowadzających. Następnie odmulić rów odpływowy CP-7-6-1 na długości 50 m tak, aby umożliwić grawitacyjnie odpływ wód z czaszy. W dalszej kolejności przez całą długość zbiornika, w jego środkowej części wykonać rów o głębokości 1,0 m , b = 0,8 m , m= 1: 1,5 zakończony rząpiem z kręgów betonowych śr. 1,0 m , z którego będzie pompowana woda pompą spalinową, lub elektryczną napędzaną agregatem.
C. Zbiornik retencyjny
1. Roboty ziemne - formowanie czaszy i skarp zbiornika
Zakłada się wykonanie czaszy zbiornika mechanicznie spycharką 100 KM - 80% robót, oraz koparką włókową 0,25 m3 - 25% robót. Urobek z dna zbiornika wykorzystać na formowanie skarp o nachyleniu m = 1 : 2 i częściowo na podwyższenie terenu, zgodnie z przekrojami na rys. 4. Grunt na skarpach wykonywanych w nasypie powinien być zagęszczony ubijakiem spalinowym. Czaszę uformować zgodnie z przekrojami na rysunkach nr 3 i 4. Warstwę wierzchnią z czaszy po wykoszeniu roślinności zebrać oddzielnie z wykorzystaniem na humusowanie skarp zbiornika.
2. Roboty ubezpieczeniowe
- Skarpy zbiornika powyżej rzędnej 324,80 obsiać mieszanką traw
- Dno zbiornika w obrębie ujęcia wód dla celów p. pożarowych ubezpieczyć kamieniem dolomitowym śr. 5 -15 cm warstwą grubości 25 cm (w obrębie doku na długości 5 m) i 20 cm (od 5 do 14 m w stronę zbiornika). Całość ubezpieczenia narzutem kamiennym posiada kształt trapezu o wymiarach : podstawa - 7 m, wysokość 14,0 m, bok krótszy równoległy do podstawy - 2,0 m.
D. Budowle wodne
1. Ujęcie wód z doprowadzeniem do zbiornika
Projektuje się ujęcie boczne z rowu leśnego CP-7-6 w formie przepustu z rur kielichowych WIPRO, średnicy 400 mm z przyczółkami betonowymi na wlocie i wylocie. Długość przewodu ułożonego na podsypce z żwirowej grub. 25 cm wynosi 7,5 m. Kielichy uszczelnić uszczelką gumową. Rzędna dna wlotu 324,96 odpowiada istniejącej rzędnej dna rowu w tym miejscu. Dno rowu na wlocie na długości 3,0 m wyłożyć kamieniem dolomitowym śr. 5 - 15 cm. Grubość warstwy narzutu - 25 cm. Rzędna dna wylotu - 324,53. Na wylocie wykonać narzut kamienny z kamienia dolomitowego śr. 5- 15 cm.. Grubość warstwy w dnie 30 cm i na skarpach 25 cm. (rys. 6) . Przyczółki w formie ścianek czołowych grubości 20 cm wykonać z betonu C 20/25. Powierzchnie odziemne zaizolować lepikiem asfaltowym na zimno 1x podkład i 2x warstwa izolacyjna.
2. Mnich spustowy
Stojak wysokości 160 cm i świetle B = 100 cm wykonać z betonu C 20/25 zbrojonego stalą A-II średnicy 10 mm zgodnie z rysunkami nr 7 i 8. Leżak projektuje się z rur betonowych WIPRO D = 600 mm łączonych na uszczelkę gumową. Przewód długości 15,0 m ułożyć na podsypce z pospółki grubości 30 cm uprzednio zagęszczonej. Pionowe powierzchnie odziemne ścian betonowych zaizolować lepikiem asfaltowym na zimno 1x podkład i 2x warstwa izolacyjna. Przed ułożeniem rur powierzchnie zewnętrzne zaizolować j.w. Na wylocie z mnicha dno i skarpy rowu na długości 5,0 m ubezpieczyć narzutem z kamienia dolomitowego śr. 5 - 15 cm. Grubość narzutu 0,5 m na długości 2,0 m, dalej grubość 0,25 m na długości 3,0 m. Ubezpieczenie zakończyć palisadą z palików 7-9/120 cm. Maksymalny wydatek mnicha Qmax= 0,4 m3/s. Dla celów komunikacyjnych projektuje się pomost stalowy z kraty WEMA szerokości 0,6 m i długości 2,8 m. po obu stronach pomostu wykonać barierki stalowe z kątownika 50x50x4 mm. Elementy stalowe po oczyszczeniu pomalować farbą podkładową chlorokauczukową do gruntowania chromianową 2 x oraz farbą chlorokauczukową nawierzchniową ogólnego stosowania 2 x.
3. Przelew burzowy
Wykonać z rur PVC 315x9,2 mm na łącznej długości 27,0 m. Rzędna wlotu 324,80 wylotu 324,60. Na wlocie rurę przyciąć zgodnie z nachyleniem skarpy. Skarpę wokół rury na szerokość 1,0 m z każdej strony rury ubezpieczyć brukiem kamiennym grub. 20 cm z kamienia dolomitowego łamanego z wypełnieniem spoin zaprawą cementową. Na załomie rurociągu wykonać ślepą studzienkę z kręgu betonowego 600 mm.
4. Przepust rurowy
Zaprojektowano przepust długości 5,0 m z rur betonowych WIPRO D = 400 mm. Przyczółki betonowe (rys. 4). Rury należy ułożyć na podsypce z żwirowej grub. 25 cm uprzednio zagęszczonej. Kielichy uszczelnić uszczelką gumową. Rzędna dna wlotu 324,80, rzędna dna wylotu 324,60. Na wylocie na długości 5 m wykonać narzut kamienny z kamienia dolomitowego śr. 5- 15 cm.. Grubość warstwy w dnie 30 cm i na skarpach 25 cm. (rys. 6) . Przyczółki w formie ścianek czołowych grubości 20 cm wykonać z betonu C 20/25. Powierzchnie odziemne zaizolować lepikiem asfaltowym na zimno 1x podkład i 2x warstwa izolacyjna. Maksymalny wydatek przepustu - Qmax = 0,180 m3/s
5. Ujęcie wód dla celów p. pożarowych
Zaprojektowano komorę boczną w formie żelbetowego doku o świetle B = 4,0 m, grubość ścianki czołowej i skrzydeł - 0,3 m , wysokość ścianki czołowej - 3,4 m (rys 5). Konstrukcje wykonać z betonu klasy C 20/25, zbrojoną prętami żebrowanymi ze stali A - II. W ściance czołowej wykonać balustradę z rur stalowych 76,1/3,6 mm. Powierzchnie odziemne zaizolować lepikiem asfaltowym na zimno 1x podkład i 2x warstwa izolacyjna. Elementy stalowe po oczyszczeniu pomalować farbą podkładową chlorokauczukową do gruntowania chromianową -2 x, oraz farbą chlorokauczukową nawierzchniową ogólnego stosowania -2 x..
E. Konserwacja istniejących cieków
Projektuje się wykonać konserwację rowu w obrębie ujęcia wody dla zbiornika oraz poniżej wylotu z mnicha piętrzącego. W obrębie ujęcia wody konserwację wykonać na łącznej długości 20 m, 15 m powyżej ujęcia i 5 m poniżej. Przewiduje się wykonać odmulenie rowu i wykonanie w stopie skarp kiszki z faszyny leśnej Ø 15 cm. Po ułożeniu kiszki uformować skarpę rowu z nachyleniem 1 : 1,5. Powyższy zakres robót należy wykonać także poniżej wylotu z mnicha piętrzącego na łącznej długości 50 m.
F. Droga dojazdowa
Projektuje się drogę dojazdową o wymiarach:
- szerokość drogi b = 3,5 m
- szerokość poboczy c = 0,75 m
Nawierzchnię i pobocza należy wykonać z żużla stalowniczego:
- warstwa dolna Ø 16 - 63 mm, grubość warstwy 12 cm
- warstwa górna Ø 0,16 mm, grubość warstwy 3 cm
Wymienione wyżej warstwy należy ułożyć bezpośrednio na istniejącej podbudowie tłuczniowej po zdjęciu grząskiego nadkładu średniej grubości 15 cm. Zdjęty nadkład należy odwieźć na odległość 1 km w miejsce wskazane przez Inwestora.
W hektometrze drogi 2 + 40 projektuje się wykonać mijankę długości 15 m o łącznej szerokości pasa drogowego 6 m. Całkowita długość mijanki wraz z poszerzeniami wynosi 45 m.
Trasa projektowanej drogi na całej długości pokrywa się z trasą drogi istniejącej (rys. 2). Wzdłuż drogi od strony zachodniej znajdują się rowy odwadniające, są one w złym stanie technicznym, zamulone, porośnięte drzewkami i zagajnikami. Na całej długości projektowane jest wykonanie gruntownej konserwacji rowów, polegającej na wycince drzewek - samosiejek, zagajników i odmuleniu dna. W rejonie przekroju drogi nr 3 pod boczną drogą dojazdową należy ułożyć przewód z rur kanalizacyjnych kielichowych PVC 315 mm o długości 8 m. Od rowu w rejonie placu manewrowego ułożyć w kierunku projektowanego zbiornika przewód PVC 315 mm o długości 30 m. Skarpę zbiornika w obrębie wylotu rury ubezpieczyć na całej długości narzutem kamiennym grubości 30 cm, pasem szerokości 2 m na całej długości skarpy.
G. Plac manewrowy
Projektuje się plac manewrowy o wymiarach 20 x 20 m. Nawierzchnię wykonać z kamienia dolomitowego o średnicy:
- podbudowa 25 cm Ø 31,5 - 63 (80) mm
- nawierzchnia 7 cm kliniec Ø 20 - 31,5 mm
- warstwa górna 2 cm miał 0 - 20 mm
Wykonawca zobligowany jest dokonać zmian zakresie rodzaju użytku w Państwowej Ewidencji Gruntów wynikających z wybudowania zbiornika wodnego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 221184

Data publikacji: 2010-07-22

Nazwa:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz

Ulica: Łysa Góra 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Siewierz

Kod pocztowy: 42-470

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 6742957, 6742958

Numer faxu: 032 6741160

Adres strony internetowej: www.katowice.lasy.gov.pl/siewierz

Regon: 27253593100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowosci prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowosci prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa zbiornika zaopatrzenia wodnego do celów ochrony przeciwpożarowej w leśnictwie Poręba

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa zbiornika przeciwpożarowego na terenie leśnym Leśnictwa Poręba Nadleśnictwa Siewierz. Zakres opracowania obejmuje wykonanie zbiornika o powierzchni lustra wody 0,43 ha wraz z budowlami wodnymi, oraz drogi dojazdowej długości 343 m wraz z placem manewrowym. Szczegółowy zakres robót projektowych obejmuje :
- roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
- odwodnienie terenu zbiornika na czas budowy
- odmulenie dna zbiornika
- kształtowanie czaszy i skarp zbiornika
- odbudowa urządzeń hydrotechnicznych
- ubezpieczenie skarp
- udrożnienie i ubezpieczenie rowów leśnych
- roboty wykończeniowe
- wykonanie drogi dojazdowej wraz z udrożnieniem rowu odwadniającego
A. Zbiornik wodny.
Teren pod inwestycję położony jest w obrębie miejscowości Poręba, na obszarze leśnym należącym do Nadleśnictwa Siewierz, w leśnictwie Poręba w oddz. 65b, działki ewidencyjne nr 13509/8 i 13514, karta mapy 31, obręb ewidencyjny miasto Poręba, jednostka ewidencyjna Poręba. Obecnie, czasza zbiornika jest zamulona i porośnięta roślinnością bagienną, a także drzewami i drzewkami samosiejkami. Po obfitych opadach deszczowych wypełniona jest wodą grubości 0,2-0,5 m. Skarpy także są gęsto porośnięte drzewkami i krzewami. Stare budowle wodne, jak mnich spustowy, ujęcie wód, przepusty, przelew awaryjny uległy zniszczeniu. Dojazd do obiektu jest możliwy drogami leśnymi o utwardzonej nawierzchni od strony miejscowości Poręba lub Turza. Istniejąca droga dochodząca bezpośrednio do projektowanego zbiornika (w kształcie półkola) długości 340 m porośnięta jest częściowo drzewkami i krzewami, szczególnie na poboczach. Wierzchnia warstwa grubości średnio 15 cm to błotnista warstwa miału żużlowego z humusem, porośnięta gęstą roślinnością trawiastą. Poniżej tej warstwy znajduje się podbudowa tłuczniowa. Wzdłuż drogi, po jej zachodniej stronie przebiega rów odwadniający. Jest on zamulony i porośnięty drzewami. Woda stagnuje, brak jest grawitacyjnego odpływu.
Na terenie projektowanych robót uzbrojenie terenu nie występuje. Brak instalacji podziemnych lub nadziemnych.
Projekt przewiduje budowę zbiornika w granicach istniejącego w latach poprzednich. Projektuje się pogłębienie (odmulenie) i wyprofilowanie dna tak, aby głębokość wody przy normalnym poziomie piętrzenia wynosiła średnio 1,0 m. Wszystkie budowle wodne, doprowadzające i odprowadzające wody, przelew awaryjny, projektuje się w tych miejscach, gdzie istniały wcześniej
Łączna powierzchnia zlewni zbiornika wynosi A = 1,35 km2. Jest ona położona całkowicie na terenach leśnych.
Z wykonanych obliczeń hydrologicznych wzorami empirycznymi przepływy charakterystyczne dla rowu CP-7-6 wynoszą :
SSQ = 0,015 m3/s - średnia roczna woda
NNQ = 0,003 m3/s - najniższa woda
WWQ = 0,320 m3/s - wielka woda
Projektowany zbiornik zaopatrzenia wodnego posiadał będzie parametry :
- powierzchnia F = 0,42 ha
- średnia głębokość t = 1,0 m
- NPP 324,80 m npm
- Objętość całkowita V = 4200 m3
Przy projekcie nawierzchni drogi dojazdowej do zbiornika wykorzystano istniejącą podbudowę tłuczniową.

B. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
Projektuje się rozbiórkę :
- pozostałości zniszczonych budowli wodnych
- grobli stawowej o wymiarach : dł. 30 m , szer. w koronie b=1,5 m, nachylenie skarp m = 1:1
- istniejącego ogrodzenia od strony północno-wschodniej o wys. 2,0 m i długości 140 m, wykonanego ze słupków betonowych i drutu kolczastego
W ramach robót przygotowawczych projektuje się wykonać :
- wycinkę drzew, zagajników i krzewów
- wykoszenie traw i roślinności wodnej
- odwodnienie czaszy zbiornika na czas wykonania robót ziemnych i budowli
Na terenie czaszy zbiornika, skarpach i obrzeżu, na grobli przewidzianej do rozbiórki oraz na trasie projektowanej drogi konieczna będzie wycinka rosnących tu drzew i krzewów wraz z karczowaniem pni. Są to głównie samosiejki. Gałęzie ściętych drzew pociąć rębakiem.
Pnie drzew odwieźć na odległość do 2,0 km ciągnikiem z przyczepą, w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
Dla odwodnienia czaszy na czas robót, należy wcześniej odciąć wszelki dopływ wód do zbiornika poprzez zasypanie rowów doprowadzających. Następnie odmulić rów odpływowy CP-7-6-1 na długości 50 m tak, aby umożliwić grawitacyjnie odpływ wód z czaszy. W dalszej kolejności przez całą długość zbiornika, w jego środkowej części wykonać rów o głębokości 1,0 m , b = 0,8 m , m= 1: 1,5 zakończony rząpiem z kręgów betonowych śr. 1,0 m , z którego będzie pompowana woda pompą spalinową, lub elektryczną napędzaną agregatem.
C. Zbiornik retencyjny
1. Roboty ziemne - formowanie czaszy i skarp zbiornika
Zakłada się wykonanie czaszy zbiornika mechanicznie spycharką 100 KM - 80% robót, oraz koparką włókową 0,25 m3 - 25% robót. Urobek z dna zbiornika wykorzystać na formowanie skarp o nachyleniu m = 1 : 2 i częściowo na podwyższenie terenu, zgodnie z przekrojami na rys. 4. Grunt na skarpach wykonywanych w nasypie powinien być zagęszczony ubijakiem spalinowym. Czaszę uformować zgodnie z przekrojami na rysunkach nr 3 i 4. Warstwę wierzchnią z czaszy po wykoszeniu roślinności zebrać oddzielnie z wykorzystaniem na humusowanie skarp zbiornika.
2. Roboty ubezpieczeniowe
- Skarpy zbiornika powyżej rzędnej 324,80 obsiać mieszanką traw
- Dno zbiornika w obrębie ujęcia wód dla celów p. pożarowych ubezpieczyć kamieniem dolomitowym śr. 5 -15 cm warstwą grubości 25 cm (w obrębie doku na długości 5 m) i 20 cm (od 5 do 14 m w stronę zbiornika). Całość ubezpieczenia narzutem kamiennym posiada kształt trapezu o wymiarach : podstawa - 7 m, wysokość 14,0 m, bok krótszy równoległy do podstawy - 2,0 m.
D. Budowle wodne
1. Ujęcie wód z doprowadzeniem do zbiornika
Projektuje się ujęcie boczne z rowu leśnego CP-7-6 w formie przepustu z rur kielichowych WIPRO, średnicy 400 mm z przyczółkami betonowymi na wlocie i wylocie. Długość przewodu ułożonego na podsypce z żwirowej grub. 25 cm wynosi 7,5 m. Kielichy uszczelnić uszczelką gumową. Rzędna dna wlotu 324,96 odpowiada istniejącej rzędnej dna rowu w tym miejscu. Dno rowu na wlocie na długości 3,0 m wyłożyć kamieniem dolomitowym śr. 5 - 15 cm. Grubość warstwy narzutu - 25 cm. Rzędna dna wylotu - 324,53. Na wylocie wykonać narzut kamienny z kamienia dolomitowego śr. 5- 15 cm.. Grubość warstwy w dnie 30 cm i na skarpach 25 cm. (rys. 6) . Przyczółki w formie ścianek czołowych grubości 20 cm wykonać z betonu C 20/25. Powierzchnie odziemne zaizolować lepikiem asfaltowym na zimno 1x podkład i 2x warstwa izolacyjna.
2. Mnich spustowy
Stojak wysokości 160 cm i świetle B = 100 cm wykonać z betonu C 20/25 zbrojonego stalą A-II średnicy 10 mm zgodnie z rysunkami nr 7 i 8. Leżak projektuje się z rur betonowych WIPRO D = 600 mm łączonych na uszczelkę gumową. Przewód długości 15,0 m ułożyć na podsypce z pospółki grubości 30 cm uprzednio zagęszczonej. Pionowe powierzchnie odziemne ścian betonowych zaizolować lepikiem asfaltowym na zimno 1x podkład i 2x warstwa izolacyjna. Przed ułożeniem rur powierzchnie zewnętrzne zaizolować j.w. Na wylocie z mnicha dno i skarpy rowu na długości 5,0 m ubezpieczyć narzutem z kamienia dolomitowego śr. 5 - 15 cm. Grubość narzutu 0,5 m na długości 2,0 m, dalej grubość 0,25 m na długości 3,0 m. Ubezpieczenie zakończyć palisadą z palików 7-9/120 cm. Maksymalny wydatek mnicha Qmax= 0,4 m3/s. Dla celów komunikacyjnych projektuje się pomost stalowy z kraty WEMA szerokości 0,6 m i długości 2,8 m. po obu stronach pomostu wykonać barierki stalowe z kątownika 50x50x4 mm. Elementy stalowe po oczyszczeniu pomalować farbą podkładową chlorokauczukową do gruntowania chromianową 2 x oraz farbą chlorokauczukową nawierzchniową ogólnego stosowania 2 x.
3. Przelew burzowy
Wykonać z rur PVC 315x9,2 mm na łącznej długości 27,0 m. Rzędna wlotu 324,80 wylotu 324,60. Na wlocie rurę przyciąć zgodnie z nachyleniem skarpy. Skarpę wokół rury na szerokość 1,0 m z każdej strony rury ubezpieczyć brukiem kamiennym grub. 20 cm z kamienia dolomitowego łamanego z wypełnieniem spoin zaprawą cementową. Na załomie rurociągu wykonać ślepą studzienkę z kręgu betonowego 600 mm.
4. Przepust rurowy
Zaprojektowano przepust długości 5,0 m z rur betonowych WIPRO D = 400 mm. Przyczółki betonowe (rys. 4). Rury należy ułożyć na podsypce z żwirowej grub. 25 cm uprzednio zagęszczonej. Kielichy uszczelnić uszczelką gumową. Rzędna dna wlotu 324,80, rzędna dna wylotu 324,60. Na wylocie na długości 5 m wykonać narzut kamienny z kamienia dolomitowego śr. 5- 15 cm.. Grubość warstwy w dnie 30 cm i na skarpach 25 cm. (rys. 6) . Przyczółki w formie ścianek czołowych grubości 20 cm wykonać z betonu C 20/25. Powierzchnie odziemne zaizolować lepikiem asfaltowym na zimno 1x podkład i 2x warstwa izolacyjna. Maksymalny wydatek przepustu - Qmax = 0,180 m3/s
5. Ujęcie wód dla celów p. pożarowych
Zaprojektowano komorę boczną w formie żelbetowego doku o świetle B = 4,0 m, grubość ścianki czołowej i skrzydeł - 0,3 m , wysokość ścianki czołowej - 3,4 m (rys 5). Konstrukcje wykonać z betonu klasy C 20/25, zbrojoną prętami żebrowanymi ze stali A - II. W ściance czołowej wykonać balustradę z rur stalowych 76,1/3,6 mm. Powierzchnie odziemne zaizolować lepikiem asfaltowym na zimno 1x podkład i 2x warstwa izolacyjna. Elementy stalowe po oczyszczeniu pomalować farbą podkładową chlorokauczukową do gruntowania chromianową -2 x, oraz farbą chlorokauczukową nawierzchniową ogólnego stosowania -2 x..
E. Konserwacja istniejących cieków
Projektuje się wykonać konserwację rowu w obrębie ujęcia wody dla zbiornika oraz poniżej wylotu z mnicha piętrzącego. W obrębie ujęcia wody konserwację wykonać na łącznej długości 20 m, 15 m powyżej ujęcia i 5 m poniżej. Przewiduje się wykonać odmulenie rowu i wykonanie w stopie skarp kiszki z faszyny leśnej Ø 15 cm. Po ułożeniu kiszki uformować skarpę rowu z nachyleniem 1 : 1,5. Powyższy zakres robót należy wykonać także poniżej wylotu z mnicha piętrzącego na łącznej długości 50 m.
F. Droga dojazdowa
Projektuje się drogę dojazdową o wymiarach:
- szerokość drogi b = 3,5 m
- szerokość poboczy c = 0,75 m
Nawierzchnię i pobocza należy wykonać z żużla stalowniczego:
- warstwa dolna Ø 16 - 63 mm, grubość warstwy 12 cm
- warstwa górna Ø 0,16 mm, grubość warstwy 3 cm
Wymienione wyżej warstwy należy ułożyć bezpośrednio na istniejącej podbudowie tłuczniowej po zdjęciu grząskiego nadkładu średniej grubości 15 cm. Zdjęty nadkład należy odwieźć na odległość 1 km w miejsce wskazane przez Inwestora.
W hektometrze drogi 2 + 40 projektuje się wykonać mijankę długości 15 m o łącznej szerokości pasa drogowego 6 m. Całkowita długość mijanki wraz z poszerzeniami wynosi 45 m.
Trasa projektowanej drogi na całej długości pokrywa się z trasą drogi istniejącej (rys. 2). Wzdłuż drogi od strony zachodniej znajdują się rowy odwadniające, są one w złym stanie technicznym, zamulone, porośnięte drzewkami i zagajnikami. Na całej długości projektowane jest wykonanie gruntownej konserwacji rowów, polegającej na wycince drzewek - samosiejek, zagajników i odmuleniu dna. W rejonie przekroju drogi nr 3 pod boczną drogą dojazdową należy ułożyć przewód z rur kanalizacyjnych kielichowych PVC 315 mm o długości 8 m. Od rowu w rejonie placu manewrowego ułożyć w kierunku projektowanego zbiornika przewód PVC 315 mm o długości 30 m. Skarpę zbiornika w obrębie wylotu rury ubezpieczyć na całej długości narzutem kamiennym grubości 30 cm, pasem szerokości 2 m na całej długości skarpy.
G. Plac manewrowy
Projektuje się plac manewrowy o wymiarach 20 x 20 m. Nawierzchnię wykonać z kamienia dolomitowego o średnicy:
- podbudowa 25 cm Ø 31,5 - 63 (80) mm
- nawierzchnia 7 cm kliniec Ø 20 - 31,5 mm
- warstwa górna 2 cm miał 0 - 20 mm
Wykonawca zobligowany jest dokonać zmian zakresie rodzaju użytku w Państwowej Ewidencji Gruntów wynikających z wybudowania zbiornika wodnego.

Kody CPV:
452472703 (Budowa zbiorników)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2011

Informacja na temat wadium:
1.Oferta musi być zabezpieczona wadium o wartości:
5 000zł ; słownie: pięć tysięcy złotych
2.Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert. tj. do dnia 06 sierpnia 2010 r. do godz. 11:00

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Na podstawie złożonego oświadczenia

Wiedza i doświadczenie:
Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia:
1)w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonali prace w zakresie budowy dróg o konstrukcji odpowiadającej drodze będącej przedmiotem zamówienia tj. drogi o konstrukcji tłuczniowej wielowarstwowej, o wartości minimum 100 000 zł brutto.
Uwaga. Zamawiający nie uzna że wykonawca posiada wystarczającą wiedzę i doświadczenie jeżeli legitymował się będzie w toku niniejszego postępowania wykonawstwem budowy dróg o innej konstrukcji niż droga tłuczniowa wielowarstwowa choćby wartością odpowiadała kwocie 100 000 zł brutto. Jeżeli w zakres wykonywanych robót budowlanych wchodziły roboty z zakresu budowy dróg tłuczniowych wielowarstwowych to należy te roboty wykazać odrębnie (bez robót brukarskich, elektrycznych, mostowych, kanalizacyjnych czy wodociągowych itp.). Z dokumentów musi jednoznacznie wynikać jaka była wartość wykonanych robót wchodzących wyłącznie w proces budowy drogi o konstrukcji tłuczniowej wielowarstwowej (łącznie z przepustami rowami itp.).
oraz: wykonali budowy z zakresu robót wodno- melioracyjnych o wartości minimum 200 000 zł brutto w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz warunku niepodlegania wykluczeniu z postępowania dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w pkt. VI niniejszej SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w.w. warunki Wykonawca spełnił.

Potencjał techniczny:
Dysponują lub będą dysponować potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia nie mniej niż: równiarka - 1 szt., walec drogowy - 1 szt., samochód ciężarowy- 2 szt., spycharka - 1 szt., koparka włókowa o poj. łyżki min. 0,25 m3-1 szt.;Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz warunku niepodlegania wykluczeniu z postępowania dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w pkt. VI niniejszej SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w.w. warunki Wykonawca spełnił.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponują osobą lub osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia. W szczególności należy wykazać osobę:
- dysponującą uprawnieniami do kierowania robotami w specjalności drogowej i udokumentować jej przynależność do odpowiedniej Izby Inżynierów Budownictwa;
- dysponującą uprawnieniami do kierowania robotami w specjalności wodnomelioracyjnej lub hydrotechnicznej oraz jej przynależność do odpowiedniej Izby Inżynierów Budownictwa.Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz warunku niepodlegania wykluczeniu z postępowania dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w pkt. VI niniejszej SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w.w. warunki Wykonawca spełnił.

Sytuacja ekonomiczna:
Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia: wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Suma ubezpieczenia musi wynosić nie mniej niż 400 000,00 zł (słownie czterysta tysięcy zł). W przypadku firm wielobranżowych nie zostanie uznane ubezpieczenie jeżeli jego zakres nie obejmuje działalności w zakresie budowy dróg (np. obejmuje tylko działalność transportową, usługową, wyłącznie budowę mostów lub inną)

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Formularz ofertowy
2.Pełnomocnictwo gdy oferta składana jest przez pełnomocnika, lub pełnomocnictwo dla lidera podmiotów występujących wspólnie np. konsorcjum (o ile dotyczy), z którego jasno wynika zakres umocowania do reprezentowania w postępowaniu oraz do zawarcia umowy o udzielenie przedmiotowego zamówienia.
3.Kosztorys ofertowy. Zamawiający zastrzega że zgodnie z postanowieniami pkt. XII SIWZ wiążąca jest cena ryczałtowa. Kosztorys ofertowy ma tylko charakter pomocniczy. Zamawiający nie bada kosztorysu, stwierdza tylko czy został złożony. Ewentualne opuszczenia czy błędy w obliczeniu ceny stanowią ryzyko i koszt wykonawcy.
4.Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w VI 1. 8) -12) SIWZ
5.Polisę, a w przypadku jej braku - inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Suma ubezpieczenia musi wynosić nie mniej niż 400 000,00 zł (czterysta tysięcy zł).
Z przedłożonych dokumentów musi jasno wynikać, że jest to ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia oraz suma ubezpieczeniowa. W przypadku firm wielobranżowych nie zostanie uznane ubezpieczenie jeżeli jego zakres nie obejmuje działalności w zakresie budowy dróg oraz budowli wodnomelioracyjnych i hydrotechnicznych (np. obejmuje tylko działalność transportową, usługową, wyłącznie budowę mostów lub inną). Do polisy należy dołączyć Ogólne Warunki Ubezpieczenia w oparciu o które została zawarta umowa ubezpieczeniowa jeżeli z samej polisy nie wynika wprost zakres ubezpieczenia, lub inne dokumenty potwierdzające spełnianie warunku udziału. Jeżeli integralnym elementem polisy czy też innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie jest wniosek ubezpieczeniowy to również należy go dołączyć. Jeżeli z polisy lub wniosku ubezpieczeniowego nie wynika wprost zakres ubezpieczonej działalności gospodarczej, a istnieje odwołanie do dokumentu wskazującego zakres prowadzonej działalności (np. wypis z ewidencji działalności gospodarczej) to również ten dokument należy złożyć.
6.Jeżeli Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
7.Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian zawartej umowy a warunki takiej zmiany zawarto w SIWZ (zgodnie z art.144 ust. 1 PZP)

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
WWW.katowice.lasy.gov.pl/web/siewierz w zakładce przetargi

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
PGL LP Nadleśnictwo Siewierz
Łysa Góra 6, 42-470 Siewierz

Data składania wniosków, ofert: 06/08/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Siedziba PGL LP Nadleśnictwo Siewierz pokój nr 10 (sekretariat)
Łysa Góra 6, 42-470 Siewierz

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Do udzielenia przedmiotowego zamówienia stosuje się przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.-Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dziennik Ustaw rok 2010 nr 113 poz. 759, wersja obowiązująca od 25.06.2010 r.), zwanej dalej Ustawą oraz w sprawach nieuregulowanych ustawą, przepisy ustawy - Kodeks cywilny.
Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 10 ust. 1 Ustawy, w oparciu o przepisy dotyczące postępowań na prace budowlane o wartości nie przekraczającej kwot, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Ustawy.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

203419 / 2009-11-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
System zasilania w wodę tunelu-budowa przeciwpożrowego zbiornika wodnego w ramach zadania: Budowa drogi ekspresowej S-69 Żywiec-Zwardoń, odcinek C2 Szare-Laliki.

20977 / 2009-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Zawiercie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Ochrona dzielnicy Kromołów przed powodzią - suche zbiorniki retencyjne w Zawierciu - zlewnia nr II.

265125 / 2008-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Zawiercie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Ochrona dzielnicy Kromołów przed powodzią - suche zbiorniki retencyjne w Zawierciu - zlewnia nr II.

139370 / 2014-04-24 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej

PGL LP Nadleśnictwo Rudziniec - Rudziniec (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Modernizacja - przebudowa zbiornika przeciwpożarowego o charakterze retencyjnym, urządzeń spustowo-przelewowych uszkodzonych w wyniku powodzi 2010 r. w leśnictwie Centawa, Gmina Strzelce Opolskie w ramach Programu dla Odry 2006 Zn.spr. 2710-2-2014

408232 / 2013-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
ZAGOSPODAROWANIE PODMOKŁEGO TERENU PRZY UL. SKRAJNEJ W CHORZOWIE - BUDOWA NATURALNEGO ZBIORNIKA RETENCYJNEGO WRAZ Z PRZYLEGŁYM ZAGOSPODAROWANIEM TERENU.

113189 / 2009-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Mikołów - Mikołów (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa stawów - zbiorników małej retencji dla Śląskiego Botanicznego w Mikołowie

197502 / 2014-06-11 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej

PGL LP Nadleśnictwo Rudziniec - Rudziniec (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Modernizacja - przebudowa zbiornika przeciwpożarowego o charakterze retencyjnym, urządzeń spustowo-przelewowych uszkodzonych w wyniku powodzi 2010 r. w leśnictwie Centawa, Gmina Strzelce Opolskie w ramach Programu dla Odry 2006 Zn.spr. S-2710-2-2014.

228338 / 2014-07-08 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej

PGL LP Nadleśnictwo Rudziniec - Rudziniec (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Modernizacja urządzeń hydrotechnicznych stawu Łącza w Nadleśnictwie Rudziniec w ramach Programu dla Odry 2006 Zn.spr. S-2710-4/2014

70171 / 2015-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Istebnej - Istebna (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa zbiornika wody surowej przy ujęciu wody Pietraszonka - Sztóczek w Istebnej

477534 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
ZAGOSPODAROWANIE PODMOKŁEGO TERENU PRZY UL. SKRAJNEJ W CHORZOWIE - BUDOWA NATURALNEGO ZBIORNIKA RETENCYJNEGO WRAZ Z PRZYLEGŁYM ZAGOSPODAROWANIEM TERENU

46537 / 2015-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Istebnej - Istebna (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa zbiornika wody surowej przy ujęciu wody Pietraszonka - Sztóczek w Istebnej

275444 / 2014-08-19 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej

PGL LP Nadleśnictwo Rudziniec - Rudziniec (śląskie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Modernizacja urządzeń hydrotechnicznych stawu Łącza w Nadleśnictwie Rudziniec w ramach Programu dla Odry 2006 Zn.spr. S-2710-4/2014.