Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

279514 / 2011-09-08 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Gdynia)

Usługa zorganizowania szkoleń w zakresie: 1) kurs obsługi kas fiskalnych; 2) kurs komputerowej obsługi programów biurowych; 3) minimum sanitarne; 4) profesjonalna sprzedaż; 5) podstawy rachunkowości i księgowości

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania szkoleń w zakresie:
1) kurs obsługi kas fiskalnych;
2) kurs komputerowej obsługi programów biurowych;
3) minimum sanitarne;
4) profesjonalna sprzedaż;
5) podstawy rachunkowości i księgowości.
2. Zakup usługi zostanie sfinansowany ze środków dotacji rozwojowej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki udzielonej Zamawiającemu na realizację projektu Rodzina Bliżej Siebie.
3. Zakres usługi:
Wykonawca będzie zobowiązany do zorganizowania szkoleń w powyższym zakresie przy uwzględnieniu następujących wymagań (organizacja każdego z ww. szkoleń musi uwzględniać wszystkie niżej wymienione wymagania):
1) Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom na własność materiały szkoleniowe (tj. podręczniki lub skrypty zgodne z tematyką szkolenia, teczki, płyty CD z materiałami ćwiczeniowymi, notesy, długopisy, ołówki, zeszyty itp.),
2) Każdy z uczestników szkolenia powinien mieć zapewnione samodzielne i odpowiednio (w sposób adekwatny do zakresu danego szkolenia) wyposażone stanowisko do nauki,
3) Zajęcia zostaną przeprowadzone w pomieszczeniu(-ach) dostosowanym(-ych) do prowadzenia zajęć szkoleniowych i odpowiednio w tym celu wyposażonym(-ych) z zapewnionym zapleczem, posiadającym odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe, z dostępem do toalety damskiej i męskiej oraz szatni. Pomieszczenie musi być wyposażone co najmniej w krzesła w ilości odpowiadającej liczbie uczestników szkolenia, stoły i/lub przestrzeń roboczą umożliwiającą swobodne dokonywanie notatek przez uczestników, tablicę sucho ścieralną i/lub tablicę szkolną, flipchart, projektor multimedialny oraz komputer.
4) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla wszystkich uczestników szkolenia.
5) Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i skierowania uczestników na badania lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do uczestnictwa w danym szkoleniu w wypadku gdy uczestnik nie posiada aktualnych badań w tym zakresie, a takie badania okażą się wymagane w świetle przepisów obowiązującego prawa.
6) Szkolenie powinno zakończyć się oceną nabytych umiejętności i wydaniem certyfikatu, dyplomu lub zaświadczenia o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Z 2006r. Nr 31 poz. 216). Ponadto wydane certyfikaty winny być oznakowane logiem Europejskiego Funduszu Społecznego i informacją, że projekt był współfinansowany ze środków EFS zgodnie z umową, której wzór stanowi załącznik nr 6 SIWZ.
7) Program szkolenia oraz przeprowadzenie szkolenia muszą być zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Z 2006r. Nr 31 poz. 216) oraz z innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
8) Zajęcia szkoleniowe mogą odbywać się od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt), w przedziale czasowym od 8:00 do 20:00; z zastrzeżeniem, że liczba godzin zajęć szkoleniowych w ciągu jednego dnia nie przekroczy sześciu. Przy czym jedna godzina teoretycznych zajęć szkoleniowych = jedna godzina zegarowa (60 min.), a w tym 45 minut zajęć i 15 minut przerwy. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek uczestników szkolenia, Zamawiający, po wcześniejszym uzgodnieniu tego z Wykonawcą, dopuszcza zorganizowanie kursu w soboty i niedziele.
9) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji szkolenia tj. list obecności, ankiety oceniającej szkolenie oraz potwierdzenia odbioru przez uczestnika materiałów szkoleniowych oraz wydania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Dokumentacja ta winna być sporządzona według zaleceń Zamawiającego.
10) Zamawiający przekaże Wykonawcy informacje i plakaty dotyczące realizacji szkolenia współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o tym, że szkolenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego powinna znaleźć się w miejscu odbywania zajęć. Analogicznie powinny zostać oznakowane materiały edukacyjne zgodnie ze wzorami przekazanymi przez Zamawiającego.
11) Szkolenia, o których mowa w pkt 1 zostaną zorganizowane w 2011r., na podstawie odrębnych, pisemnych zleceń, określających w szczególności: nazwę danego szkolenia, imiona i nazwiska uczestników szkolenia, termin rozpoczęcia i zakończenia zajęć szkoleniowych.
12) Wykonawca po otrzymaniu każdego z odrębnych zleceń przedstawi Zamawiającemu do zaakceptowania Harmonogram danego szkolenia zawierający m. in. nazwę szkolenia, miejsce prowadzenia zajęć szkoleniowych (z podaniem terminów, godzin zajęć szkoleniowych dla poszczególnych wykładów oraz dane wykładowcy/ów). Harmonogramy będą sporządzane zgodnie z zaakceptowanym przez Wykonawcę wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do SIWZ.
13) Wykonawca zobowiązany będzie wystawiać faktury częściowe obejmujące kwoty należnego mu wynagrodzenia na warunkach określonych w Projekcie umowy stanowiącym załącznik Nr 6 do SIWZ.
4. Szczegółowe opisy poszczególnych szkoleń:
1) Kurs obsługi kas fiskalnych
a) Na szkolenie będą skierowane 22 osoby. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenie w 3 grupach maksymalnie 10 osobowych.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 30 godzin zegarowych dla każdej grupy
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
Kryteria i warunki techniczne, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunki stosowania tych kas przez podatników, aspekty prawne - 2 godziny zajęć szkoleniowych; Obowiązki podatnika prowadzącego ewidencję przy zastosowaniu kas rejestrujących - 3 godziny zajęć szkoleniowych; Rodzaje kas fiskalnych i innych urządzeń współpracujących z kasami fiskalnymi - 2 godziny zajęć szkoleniowych; Prezentacja urządzeń fiskalnych - 3 godziny zajęć szkoleniowych; Ćwiczenia praktyczne na kasach fiskalnych - 10 godzin zajęć szkoleniowych; Podsumowanie (zagadnienia takie jak: obowiązki kasjera, odpowiedzialność materialna, kody kreskowe, zapoznanie się z wyglądem książki serwisowej, samodzielna praca z kasą fiskalną) - 10 godzin zajęć szkoleniowych.
2) Kurs komputerowej obsługi programów biurowych
a) Na szkolenie będzie skierowanych 8 osób. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenie w jednej grupie.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 100 godzin zegarowych (w tym 40 godzin praktyki w biurze).
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia: podstawy obsługi komputera i systemu operacyjnego Windows - 15 godzin zajęć szkoleniowych; tworzenie i edycja tekstów oraz formułowanie pism w edytorach tekstu (Microsoft Word) - 30 godzin zajęć szkoleniowych; praca z arkuszem kalkulacyjnym (Microsoft Excel) - 30 godzin zajęć szkoleniowych; tworzenie prezentacji (Microsoft Powerpoint) - 15 godzin zajęć szkoleniowych; obsługa przeglądarek internetowych i poczty elektronicznej - 10 godzin zajęć szkoleniowych
3) Minimum sanitarne
a) Na szkolenie będzie skierowanych 15 osób. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenia w dwóch maksymalnie 8 osobowych grupach.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 7 godzin zegarowych dla każdej grupy
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia: Przedstawienie zasad HACCP (system europejski Hazard Analysis and Critical Control Points); Przepisy prawne i higieniczne dotyczące gastronomii.
4) Kurs profesjonalnej sprzedaży
a) Na szkolenie będzie skierowanych 14 osób. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenia w dwóch maksymalnie 8 osobowych grupach.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 70 godzin zegarowych dla każdej grupy.
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia: Wizerunek profesjonalnego pracownika - 7 godzin zajęć szkoleniowych; Najważniejsze reguły i zasady profesjonalnej obsługi klienta - 5 godzin zajęć szkoleniowych; Komunikacja i techniki obsługi klienta - 14 godzin zajęć szkoleniowych; Techniki sprzedaży i negocjacje - 14 godzin zajęć szkoleniowych; Merchandising - 7 godzin zajęć szkoleniowych; Dokumentowanie obrotu towaru, operacje rachunkowo - kasowe - 7 godzin zajęć szkoleniowych; Obsługa kas fiskalnych (włącznie z kasami podłączonymi do komputera, czy kasami zaawansowanymi z czytnikiem kodów kreskowych i obsługą kart płatniczych) - 16 godzin zajęć szkoleniowych.
5) Podstawy rachunkowości i księgowości
a) Na szkolenie będzie skierowanych 5 osób. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenia w jednej grupie.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 120 godzin zegarowych, z tym zastrzeżeniem, że 50 godzin muszą trwać warsztaty praktyczne z wprowadzenia do programów wykorzystywanych w księgowości, a pozostałe 70 godzin na pozostałe zagadnienia
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia: Rachunkowość jako system ewidencji gospodarczej; Zasady rachunkowości; Typy operacji gospodarczych; Dokumentacja operacji gospodarczych; Charakterystyka aktywów i pasywów; Konta podział i funkcjonowanie; Podatek VAT istota, regulacje prawne; Ogólne zasady VAT zawarte w przepisach prawnych; Zasady wystawiania dokumentów VAT; Rejestry oraz deklaracje VAT; Środki trwałe, klasyfikacja, ewidencja, umorzenie, amortyzacja; Układ rodzajowy kosztów; Podatek dochodowy od osób prawnych, zakres podmiotowy, przychody opodatkowane oraz zwolnione, koszty uzyskania przychodów, podstawa opodatkowania; Podatek dochodowy od osób fizycznych, zakres podmiotowy, przychody opodatkowane oraz zwolnione, koszty uzyskania przychodów, podstawa opodatkowania; Rozrachunki podmiotów krajowych; Rozliczenia z pracownikami oraz rozliczenie budżetu; Zajęcia komputerowe z wprowadzeniem do programów wykorzystywanych w księgowości (arkusz kalkulacyjny Excel, Symfonia) - warsztaty praktyczne - 50 godzin zajęć szkoleniowych; Etyka zawodowa

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 279514

Data publikacji: 2011-09-08

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Grabowo 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Gdynia

Kod pocztowy: 81-265

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 7810120, 7820124 w. 55, 38

Numer faxu: 058 7820124 w. 38

Adres strony internetowej: www.mopsgdynia.pl

Regon: 00283033200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa zorganizowania szkoleń w zakresie: 1) kurs obsługi kas fiskalnych; 2) kurs komputerowej obsługi programów biurowych; 3) minimum sanitarne; 4) profesjonalna sprzedaż; 5) podstawy rachunkowości i księgowości

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania szkoleń w zakresie:
1) kurs obsługi kas fiskalnych;
2) kurs komputerowej obsługi programów biurowych;
3) minimum sanitarne;
4) profesjonalna sprzedaż;
5) podstawy rachunkowości i księgowości.
2. Zakup usługi zostanie sfinansowany ze środków dotacji rozwojowej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki udzielonej Zamawiającemu na realizację projektu Rodzina Bliżej Siebie.
3. Zakres usługi:
Wykonawca będzie zobowiązany do zorganizowania szkoleń w powyższym zakresie przy uwzględnieniu następujących wymagań (organizacja każdego z ww. szkoleń musi uwzględniać wszystkie niżej wymienione wymagania):
1) Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom na własność materiały szkoleniowe (tj. podręczniki lub skrypty zgodne z tematyką szkolenia, teczki, płyty CD z materiałami ćwiczeniowymi, notesy, długopisy, ołówki, zeszyty itp.),
2) Każdy z uczestników szkolenia powinien mieć zapewnione samodzielne i odpowiednio (w sposób adekwatny do zakresu danego szkolenia) wyposażone stanowisko do nauki,
3) Zajęcia zostaną przeprowadzone w pomieszczeniu(-ach) dostosowanym(-ych) do prowadzenia zajęć szkoleniowych i odpowiednio w tym celu wyposażonym(-ych) z zapewnionym zapleczem, posiadającym odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe, z dostępem do toalety damskiej i męskiej oraz szatni. Pomieszczenie musi być wyposażone co najmniej w krzesła w ilości odpowiadającej liczbie uczestników szkolenia, stoły i/lub przestrzeń roboczą umożliwiającą swobodne dokonywanie notatek przez uczestników, tablicę sucho ścieralną i/lub tablicę szkolną, flipchart, projektor multimedialny oraz komputer.
4) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla wszystkich uczestników szkolenia.
5) Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i skierowania uczestników na badania lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do uczestnictwa w danym szkoleniu w wypadku gdy uczestnik nie posiada aktualnych badań w tym zakresie, a takie badania okażą się wymagane w świetle przepisów obowiązującego prawa.
6) Szkolenie powinno zakończyć się oceną nabytych umiejętności i wydaniem certyfikatu, dyplomu lub zaświadczenia o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Z 2006r. Nr 31 poz. 216). Ponadto wydane certyfikaty winny być oznakowane logiem Europejskiego Funduszu Społecznego i informacją, że projekt był współfinansowany ze środków EFS zgodnie z umową, której wzór stanowi załącznik nr 6 SIWZ.
7) Program szkolenia oraz przeprowadzenie szkolenia muszą być zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Z 2006r. Nr 31 poz. 216) oraz z innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
8) Zajęcia szkoleniowe mogą odbywać się od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt), w przedziale czasowym od 8:00 do 20:00; z zastrzeżeniem, że liczba godzin zajęć szkoleniowych w ciągu jednego dnia nie przekroczy sześciu. Przy czym jedna godzina teoretycznych zajęć szkoleniowych = jedna godzina zegarowa (60 min.), a w tym 45 minut zajęć i 15 minut przerwy. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek uczestników szkolenia, Zamawiający, po wcześniejszym uzgodnieniu tego z Wykonawcą, dopuszcza zorganizowanie kursu w soboty i niedziele.
9) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji szkolenia tj. list obecności, ankiety oceniającej szkolenie oraz potwierdzenia odbioru przez uczestnika materiałów szkoleniowych oraz wydania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Dokumentacja ta winna być sporządzona według zaleceń Zamawiającego.
10) Zamawiający przekaże Wykonawcy informacje i plakaty dotyczące realizacji szkolenia współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o tym, że szkolenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego powinna znaleźć się w miejscu odbywania zajęć. Analogicznie powinny zostać oznakowane materiały edukacyjne zgodnie ze wzorami przekazanymi przez Zamawiającego.
11) Szkolenia, o których mowa w pkt 1 zostaną zorganizowane w 2011r., na podstawie odrębnych, pisemnych zleceń, określających w szczególności: nazwę danego szkolenia, imiona i nazwiska uczestników szkolenia, termin rozpoczęcia i zakończenia zajęć szkoleniowych.
12) Wykonawca po otrzymaniu każdego z odrębnych zleceń przedstawi Zamawiającemu do zaakceptowania Harmonogram danego szkolenia zawierający m. in. nazwę szkolenia, miejsce prowadzenia zajęć szkoleniowych (z podaniem terminów, godzin zajęć szkoleniowych dla poszczególnych wykładów oraz dane wykładowcy/ów). Harmonogramy będą sporządzane zgodnie z zaakceptowanym przez Wykonawcę wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do SIWZ.
13) Wykonawca zobowiązany będzie wystawiać faktury częściowe obejmujące kwoty należnego mu wynagrodzenia na warunkach określonych w Projekcie umowy stanowiącym załącznik Nr 6 do SIWZ.
4. Szczegółowe opisy poszczególnych szkoleń:
1) Kurs obsługi kas fiskalnych
a) Na szkolenie będą skierowane 22 osoby. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenie w 3 grupach maksymalnie 10 osobowych.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 30 godzin zegarowych dla każdej grupy
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
Kryteria i warunki techniczne, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunki stosowania tych kas przez podatników, aspekty prawne - 2 godziny zajęć szkoleniowych; Obowiązki podatnika prowadzącego ewidencję przy zastosowaniu kas rejestrujących - 3 godziny zajęć szkoleniowych; Rodzaje kas fiskalnych i innych urządzeń współpracujących z kasami fiskalnymi - 2 godziny zajęć szkoleniowych; Prezentacja urządzeń fiskalnych - 3 godziny zajęć szkoleniowych; Ćwiczenia praktyczne na kasach fiskalnych - 10 godzin zajęć szkoleniowych; Podsumowanie (zagadnienia takie jak: obowiązki kasjera, odpowiedzialność materialna, kody kreskowe, zapoznanie się z wyglądem książki serwisowej, samodzielna praca z kasą fiskalną) - 10 godzin zajęć szkoleniowych.
2) Kurs komputerowej obsługi programów biurowych
a) Na szkolenie będzie skierowanych 8 osób. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenie w jednej grupie.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 100 godzin zegarowych (w tym 40 godzin praktyki w biurze).
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia: podstawy obsługi komputera i systemu operacyjnego Windows - 15 godzin zajęć szkoleniowych; tworzenie i edycja tekstów oraz formułowanie pism w edytorach tekstu (Microsoft Word) - 30 godzin zajęć szkoleniowych; praca z arkuszem kalkulacyjnym (Microsoft Excel) - 30 godzin zajęć szkoleniowych; tworzenie prezentacji (Microsoft Powerpoint) - 15 godzin zajęć szkoleniowych; obsługa przeglądarek internetowych i poczty elektronicznej - 10 godzin zajęć szkoleniowych
3) Minimum sanitarne
a) Na szkolenie będzie skierowanych 15 osób. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenia w dwóch maksymalnie 8 osobowych grupach.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 7 godzin zegarowych dla każdej grupy
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia: Przedstawienie zasad HACCP (system europejski Hazard Analysis and Critical Control Points); Przepisy prawne i higieniczne dotyczące gastronomii.
4) Kurs profesjonalnej sprzedaży
a) Na szkolenie będzie skierowanych 14 osób. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenia w dwóch maksymalnie 8 osobowych grupach.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 70 godzin zegarowych dla każdej grupy.
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia: Wizerunek profesjonalnego pracownika - 7 godzin zajęć szkoleniowych; Najważniejsze reguły i zasady profesjonalnej obsługi klienta - 5 godzin zajęć szkoleniowych; Komunikacja i techniki obsługi klienta - 14 godzin zajęć szkoleniowych; Techniki sprzedaży i negocjacje - 14 godzin zajęć szkoleniowych; Merchandising - 7 godzin zajęć szkoleniowych; Dokumentowanie obrotu towaru, operacje rachunkowo - kasowe - 7 godzin zajęć szkoleniowych; Obsługa kas fiskalnych (włącznie z kasami podłączonymi do komputera, czy kasami zaawansowanymi z czytnikiem kodów kreskowych i obsługą kart płatniczych) - 16 godzin zajęć szkoleniowych.
5) Podstawy rachunkowości i księgowości
a) Na szkolenie będzie skierowanych 5 osób. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości kierowanych osób o nie więcej niż 20%.
b) Uczestnicy będą skierowani na szkolenia w jednej grupie.
c) Liczba godzin zajęć szkoleniowych: 120 godzin zegarowych, z tym zastrzeżeniem, że 50 godzin muszą trwać warsztaty praktyczne z wprowadzenia do programów wykorzystywanych w księgowości, a pozostałe 70 godzin na pozostałe zagadnienia
d) Program szkolenia musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia: Rachunkowość jako system ewidencji gospodarczej; Zasady rachunkowości; Typy operacji gospodarczych; Dokumentacja operacji gospodarczych; Charakterystyka aktywów i pasywów; Konta podział i funkcjonowanie; Podatek VAT istota, regulacje prawne; Ogólne zasady VAT zawarte w przepisach prawnych; Zasady wystawiania dokumentów VAT; Rejestry oraz deklaracje VAT; Środki trwałe, klasyfikacja, ewidencja, umorzenie, amortyzacja; Układ rodzajowy kosztów; Podatek dochodowy od osób prawnych, zakres podmiotowy, przychody opodatkowane oraz zwolnione, koszty uzyskania przychodów, podstawa opodatkowania; Podatek dochodowy od osób fizycznych, zakres podmiotowy, przychody opodatkowane oraz zwolnione, koszty uzyskania przychodów, podstawa opodatkowania; Rozrachunki podmiotów krajowych; Rozliczenia z pracownikami oraz rozliczenie budżetu; Zajęcia komputerowe z wprowadzeniem do programów wykorzystywanych w księgowości (arkusz kalkulacyjny Excel, Symfonia) - warsztaty praktyczne - 50 godzin zajęć szkoleniowych; Etyka zawodowa

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna, że warunek dotyczący posiadania uprawnień do wykonywania działalności stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia został spełniony jeżeli Wykonawca posiada zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia został spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usług w zakresie organizowania szkoleń o tematyce odpowiadającej przedmiotowi zamówienia, tj.: minimum jedno szkolenie z zakresu - kurs obsługi kas fiskalnych i minimum jedno szkolenie z zakresu - kurs komputerowej obsługi programów biurowych i minimum jedno szkolenie z zakresu - minimum sanitarne i minimum jedno szkolenie z zakresu - profesjonalna sprzedaż i minimum jedno szkolenie z zakresu - podstawy rachunkowości i księgowości. (Uwaga! Wykonawca musi wykazać się zrealizowaniem każdego z ww. szkoleń).

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Zaakceptowany przez Wykonawcę wzór Harmonogramu szkolenia, stanowiący Załącznik Nr 5 do SIWZ;
2. W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia musi być załączone pełnomocnictwo zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3. W przypadku gdy formularz ofertowy lub załączone do niego dokumenty są podpisane przez osobę, której umocowanie do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z wpisu do właściwego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej, do oferty należy dołączyć odpowiednie pełnomocnictwo w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień zawartej umowy, na uzasadniony wniosek Wykonawcy/Zamawiającego. Dokonywanie zmian jest możliwe o ile wynika to z okoliczności, których, pomimo zachowania należytej staranności, nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, i zmiany takie są niezależne od woli stron umowy lub są korzystne dla zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie Wykonawcy w przeprowadzeniu, szkoleń z zakresu określonego w przedmiocie zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 35

Nazwa kryterium 3:
Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 3: 15

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mopsgdynia.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, 81-265 Gdynia, ul. Grabowo 2, w Sekretariacie

Data składania wniosków, ofert: 16/09/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, 81-265 Gdynia, ul. Grabowo 2, w Sekretariacie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zakup usługi zostanie sfinansowany ze środków dotacji rozwojowej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki udzielonej Zamawiającemu na realizację projektu Rodzina bliżej siebie.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

195938 / 2014-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Puławy (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w formie warsztatów: część I - Kredyt - rozwiązanie problemu czy kolejny problem?, część II - Budżet domowy - czy dobrze nim gospodaruję? Jak łatwo, szybko i zdrowo przygotować smaczny posiłek? część III - Żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce. nr sprawy: NOF.3410/2/2014

357842 / 2010-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Chojnicach - Chojnice (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie usługi szkoleniowej: Kurs księgowości zaawansowanej

169383 / 2011-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Techniki aktywnego poszukiwania pracy oraz nabywanie kompetencji kluczowych

419184 / 2012-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czarna Dąbrówka - Czarna Dąbrówka (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć Mały Odkrywca w oparciu o autorski program Akademii Nauki w ramach projektu Magiczna przygoda na bezludnej wyspie

130524 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto SÅ‚upsk - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia na temat zintegrowanego planowania rozwoju miasta wraz z jego otoczeniem, opracowanie diagnozy służącej określeniu powiązań i obszarów współpracy pomiędzy jst miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska i opracowanie Strategii rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. Diagnoza - strategia - inwestycja - rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska

169233 / 2012-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów: kurs informatyczny, kurs informatyczny z syntezą mowy, kurs masażu, kurs kosmetyczki, kurs języka angielskiego, kurs operatora wózków jezdniowych, kurs pracownika ochrony - przygotowanie do licencji I stopnia, kurs spawacza - w ramach realizacji projektu pn.: Aktywizacja społeczno - zawodowa Brama Perspektyw współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2. - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - 8 zadań

67120 / 2011-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 - Chojnice (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie praktyki zawodowej dla uczniów technikum hotelarskiego w ramach projektu UDA-POKL.09.02.00-22-058/09-00 pt. Praktyczny język zawodowy realizowanego przez Powiat Chojnicki/Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Chojnicach w okresie od 04.07-10.07.2011 współfinasowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

273084 / 2010-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Jasło (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu pt.: Czas na aktywność w mieście Jaśle współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 PO KL Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji,Poddziałania 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej.

116993 / 2012-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
przeprowadzenie poradnictwa przez doradcę zawodowego i psychologa w ramach projektu pn. Stacja - Pomoc Rozwój Radość

336962 / 2014-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie wsparcia dla uczestników projektu systemowego - klientów MOPS Biała Podlaska w ramach Programu Aktywności Lokalnej

168238 / 2013-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Piła (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów w ramach projektu: Twoja szansa. Aktywizacja zawodowa klientów MOPS w Pile

121039 / 2010-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym wraz ze świadczeniem usług opieki nad dziećmi na czas trwania zajęć w ramach działania Integracja społeczna dla grupy około 90 uczestników projektu Od bierności do aktywności - projekt systemowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu

343044 / 2013-08-26 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów zawodowych w celu aktywnej integracji beneficjentów ostatecznych projektu systemowego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach pod nazwą AKADEMIA AKTYWNOŚCI