Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

172381 / 2011-06-21 - / Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN" Spółka z o.o. (Bełchatów)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-01-31 pod pozycją 15264. Zobacz ogłoszenie 15264 / 2011-01-31 - Podmiot prawa publicznego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 172381

Data publikacji: 2011-06-21

Nazwa:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN" Spółka z o.o.

Ulica: ul. Św. Faustyny Kowalskiej 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Bełchatów

Kod pocztowy: 97-400

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 044 6338309

Numer faxu: 044 6338306

Adres strony internetowej: www.wodkan-belchatow.pl

Regon: 59000591900000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 15264

Data wydania biuletynu: 2011-01-31

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
7. Słoneczna suszarnia osadów (SŁO) -wykonanie kompletnego nowego obiektu obejmującego hale suszarnicze stanowiące 4 ciągi technologiczne o długości ok. 250 m każdy Wykonawca zaprojektuje i wybuduje instalację przeróbki osadów, w technologii opartej o suszarnie słoneczne i ogrzewanie podłogowe z pomp ciepła, zapewniającej możliwość przerobu całej ilości osadu wytwarzanego w procesie technologicznym oczyszczalni ścieków Zamawiającego. Obiekt Oczyszczalnia Ścieków, na którym zostanie wybudowana instalacja suszenia osadów nie jest wyposażony w kotłownię, ani nie jest przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. W związku z powyższym Zamawiający przewidział wykorzystanie ciepła ze ścieków oczyszczonych z osadników wtórnych. Osady przewidziane do wysuszenia (średnioroczna ilość: 43 000 m3 o uwodnieniu ok.96,5%) poddane zostaną najpierw procesowi mechanicznego odwodnienia w zaprojektowanej i wybudowanej przez Wykonawcę stacji odwodnień. Po zakończeniu tego procesu zawartość suchej masy w odwodnionych osadach winna wynosić nie mniej niż 22%. Następnie osady zostaną poddane procesowi suszenia w halach suszarniczych stanowiących cztery ciągi technologiczne o długości ok. 250 m każdy, po zakończeniu którego zawartość suchej masy winna wynosić nie mniej niż 90%. Założony procent suchej masy winien zostać osiągnięty na przestrzeni każdych 12 miesięcy licząc od dnia rozpoczęcia procesu technologicznego, co oznacza, iż okres od podania danej partii osadów o zawartości 20% suchej masy do momentu skierowania do odbiorcy tejże partii osadów, zawierającej nie mniej niż 90% suchej masy, nie może przekraczać 12 miesięcy. Zamawiający na bieżąco będzie przeprowadzał badania laboratoryjne zawartości suchej masy dla potrzeb kontroli procesu technologicznego oraz badanie zawartości suchej masy każdej partii osadu wysłanej do odbiorcy. Wymagany przez Zamawiającego niski stopień uwodnienia osadów konieczny jest dla realizacji zaleceń obowiązującego od 1 stycznia 2011 roku nowego Krajowego planu gospodarki odpadami 2014(Zał. do uchwały nr 217 Rady Ministrów z dnia 24 grudnia 2010r.), dotyczących wdrażania efektywnych ekonomicznie i ekologicznie technologii pozwalających na odzysk energii zawartej w odpadach w procesach termicznego i biochemicznego ich przekształcania. W tym celu Zamawiający nawiązał kontakty handlowe umożliwiające odbiór wysuszonych do minimum 90% suchej masy osadów ściekowych po wybudowaniu i uruchomieniu suszarni osadów.

Po wprowadzeniu zmiany:
7. Słoneczna suszarnia osadów SŁO-wykonanie kompletnego nowego obiektu obejmującego hale suszarnicze stanowiące 4 ciągi technologiczne o długości nie mniejszej 250 m każdy.
Budowa instalacji przeróbki osadów na oczyszczalni ścieków w Bełchatowie ma na celu zapewnienie możliwości przetworzenia całej wytwarzanej w ciągu roku ilości osadów (średnioroczna ilość: 43 000 m3 o uwodnieniu ok. 96,5%) do postaci stwarzającej możliwość zagospodarowania całej ilości przetworzonych osadów (o zawartości minimum 90% suchej masy) w kierunkach energetycznych, jako paliwo alternatywne.

Wykonawca zaprojektuje i wybuduje instalację przeróbki osadów, w technologii opartej o suszarnie słoneczne i ogrzewanie podłogowe z pomp ciepła, zapewniającej możliwość przetworzenia całej wytwarzanej w ciągu roku ilości osadów (średnioroczna ilość: 43 000 m3 o uwodnieniu ok. 96,5%), do postaci stwarzającej możliwość zagospodarowania całej ilości przetworzonych osadów (o zawartości minimum 90% suchej masy) w kierunkach energetycznych, jako paliwo alternatywne.

Obiekt Oczyszczalnia Ścieków, na którym zostanie wybudowana instalacja suszenia osadów nie jest wyposażony w kotłownię, ani nie jest przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. W związku z powyższym Zamawiający przewidział wykorzystanie ciepła ze ścieków oczyszczonych z osadników wtórnych.
Osady przewidziane do wysuszenia (średnioroczna ilość: 43 000 m3 o uwodnieniu ok. 96,5%) poddane zostaną najpierw procesowi mechanicznego odwodnienia w zaprojektowanej i wybudowanej przez Wykonawcę stacji odwodnień. Po zakończeniu tego procesu zawartość suchej masy w odwodnionych osadach winna wynosić nie mniej niż 22%. Następnie osady zostaną poddane procesowi suszenia w halach suszarniczych stanowiących cztery ciągi technologiczne o długości nie większej niż 250 m każdy, po zakończeniu którego zawartość suchej masy winna wynosić nie mniej niż 90%.
Do projektowania hal suszarniczych należy przyjąć, iż założony stopień wysuszenia osadów (minimum 90% suchej masy), winien zostać osiągnięty na przestrzeni każdych 12 miesięcy licząc od dnia rozpoczęcia procesu technologicznego, co oznacza, iż okres od podania danej partii osadów o zawartości 20% suchej masy do momentu skierowania do odbiorcy tejże partii osadów, zawierającej nie mniej niż 90% suchej masy, nie może przekraczać 12 miesięcy.
Zamawiający na bieżąco będzie przeprowadzał badania laboratoryjne zawartości suchej masy dla potrzeb kontroli procesu technologicznego oraz badanie zawartości suchej masy każdej partii osadu wysłanej do odbiorcy.
Wymagany przez Zamawiającego niski stopień uwodnienia osadów konieczny jest dla realizacji zaleceń obowiązującego od 1 stycznia 2011 roku nowego Krajowego planu gospodarki odpadami 2014(Zał. do uchwały nr 217 Rady Ministrów z dnia 24 grudnia 2010r.), dotyczących wdrażania efektywnych ekonomicznie i ekologicznie technologii pozwalających na odzysk energii zawartej w odpadach w procesach termicznego i biochemicznego ich przekształcania. W tym celu Zamawiający nawiązał kontakty handlowe umożliwiające odbiór wysuszonych do minimum 90% suchej masy osadów ściekowych po wybudowaniu i uruchomieniu suszarni osadów.

Miejsce składania: II.1.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Realizacja kontraktu odbywać się będzie na podstawie Harmonogramu rzeczowo - finansowego, do którego założenia zostały zawarte w załączniku do projektu umowy. Zakłada się cztery płatności wynagrodzenia w powiązaniu z zaangażowaniem wynikającym z Harmonogramu, którego ostateczny kształt zostanie uzgodniony pomiędzy Zamawiającym a wybranym Wykonawcą zgodnie z zapisami załączonego do SIWZ projektu umowy.
Przed podpisaniem umowy o udzielenie niniejszego zamówienia wybrany Wykonawca winien dostarczyć Zamawiającemu:
1. Kserokopie (potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione do podpisania oferty) uprawnień budowlanych oraz zaświadczeń o przynależności do izb samorządu zawodowego osób wymienionych w wykazie osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia. Jeżeli po otrzymaniu dokumentu potwierdzającego uprawnienia budowlane, osoba zmieniła imię lub nazwisko, do oferty należy załączyć poświadczoną za zgodność kopię dokumentu potwierdzającego te zmianę.
2. Polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na co najmniej 20 000 000 PLN wraz z dowodem jej opłacenia.

Po wprowadzeniu zmiany:
Realizacja kontraktu odbywać się będzie na podstawie Harmonogramu rzeczowo - finansowego, do którego założenia zostały zawarte w załączniku do projektu umowy. Zakłada się cztery płatności wynagrodzenia w powiązaniu z zaangażowaniem wynikającym z Harmonogramu, którego ostateczny kształt zostanie uzgodniony pomiędzy Zamawiającym a wybranym Wykonawcą zgodnie z zapisami załączonego do SIWZ projektu umowy.

Miejsce składania: III.3.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

Wymagane jest dysponowanie:
a) osobą do wykonywania funkcji Przedstawiciela Wykonawcy (Kierownika Kontraktu) posiadającą doświadczenie w zarządzaniu co najmniej 1 kontraktem na roboty budowlane obejmującym budowę lub modernizację oczyszczalni ścieków maksymalnej przepustowości nie mniejszej niż 12 000 m3 na dobę i o wartości nie mniejszej niż 15 000 000 PLN netto jako przedstawiciel wykonawcy pełniący funkcje Kierownika Kontraktu lub Koordynatora. (Przy przeliczaniu wartości zrealizowanych robót rozliczonych w walucie innej niż PLN, Wykonawca zobowiązany jest zastosować przelicznik w/g średniego kursu ustalonego przez NBP na dzień wszczęcia niniejszego postępowania.)
b) osobą na stanowisko Kierownika Budowy posiadającą:
-co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w sektorze gospodarki wodno - ściekowej, w tym 3 lata doświadczenia na stanowisku kierownika budowy, oraz doświadczenie na stanowisku kierownika budowy dla zadania, w ramach którego wykonano roboty budowlane polegające na budowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków.
-uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz legitymującą się przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego,
c) osobą na stanowisko Kierownika Robót Budowlanych posiadającą:
-co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, w tym 2 lata doświadczenia na stanowisku kierownika robót budowlanych, kierownika budowy lub inspektora nadzoru;
-uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz legitymującą się przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego,
d) osobą na stanowisko Kierownika Robót Instalacyjnych posiadającą:
-co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 3 lata jako kierownik robót, inspektor nadzoru lub kierownik budowy w zakresie robót instalacyjnych, w tym przynajmniej dla jednego zadania obejmującego prowadzenie robót instalacyjnych na oczyszczalni ścieków,
-posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie instalacji, a które uprawniają do pełnienia tych funkcji w odpowiednim zakresie oraz legitymującą się przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego,
e) osobą na stanowisko Kierownika Robót Elektrycznych, posiadającą:
-co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, w tym 2 lata doświadczenia na stanowisku kierownika robót elektrycznych, kierownika budowy lub inspektora nadzoru;
-posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz legitymującą się przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego.

f)1 osobą na stanowisko projektanta branży ciepłowniczej, posiadającą:

-uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz legitymującą się przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego.

-doświadczenie w wykonaniu w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert minimum jednej usługi projektowej, w ramach której zaprojektowano ogrzewanie podłogowe na powierzchni co najmniej 800 m2.
1 osobą na stanowisko projektanta branży ciepłowniczej, posiadającą:

-uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz legitymującą się przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego.

-doświadczenie w wykonaniu w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert minimum jednej usługi projektowej, w ramach której zaprojektowano instalację o mocy cieplnej minimum 200 kW, dla której źródło ciepła stanowią oczyszczone ścieki.
g) osobą na stanowisko Projektanta branży elektrycznej, posiadającą:
-uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
h) osobą na stanowisko Projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej, posiadającą:
-uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz legitymującą się przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego.
-doświadczenie w wykonaniu w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert minimum jednej usługi projektowej, w ramach której zaprojektowano przynajmniej jedną słoneczną suszarnię osadów.

Po wprowadzeniu zmiany:
Wymagane jest dysponowanie:
a) osobą do wykonywania funkcji Przedstawiciela Wykonawcy (Kierownika Kontraktu) posiadającą doświadczenie w zarządzaniu co najmniej 1 kontraktem na roboty budowlane obejmującym budowę lub modernizację oczyszczalni ścieków maksymalnej przepustowości nie mniejszej niż 12 000 m3 na dobę i o wartości nie mniejszej niż 15 000 000 PLN netto jako przedstawiciel wykonawcy pełniący funkcje Kierownika Kontraktu lub Koordynatora. (Przy przeliczaniu wartości zrealizowanych robót rozliczonych w walucie innej niż PLN, Wykonawca zobowiązany jest zastosować przelicznik w/g średniego kursu ustalonego przez NBP na dzień wszczęcia niniejszego postępowania.)
b) osobą na stanowisko Kierownika Budowy posiadającą:
-co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w sektorze gospodarki wodno - ściekowej, w tym 3 lata doświadczenia na stanowisku kierownika budowy, oraz doświadczenie na stanowisku kierownika budowy dla zadania, w ramach którego wykonano roboty budowlane polegające na budowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków.
-uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów ,
c) osobą na stanowisko Kierownika Robót Budowlanych posiadającą:
-co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, w tym 2 lata doświadczenia na stanowisku kierownika robót budowlanych, kierownika budowy lub inspektora nadzoru;
-uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów ,
d) osobą na stanowisko Kierownika Robót Instalacyjnych posiadającą:
-co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 3 lata jako kierownik robót, inspektor nadzoru lub kierownik budowy w zakresie robót instalacyjnych, w tym przynajmniej dla jednego zadania obejmującego prowadzenie robót instalacyjnych na oczyszczalni ścieków,
-posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie instalacji, a które uprawniają do pełnienia tych funkcji w odpowiednim zakresie ,
e) osobą na stanowisko Kierownika Robót Elektrycznych, posiadającą:
-co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, w tym 2 lata doświadczenia na stanowisku kierownika robót elektrycznych, kierownika budowy lub inspektora nadzoru;
-posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów .

f)1 osobą na stanowisko projektanta branży ciepłowniczej, posiadającą:

-uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów .

- doświadczenie w wykonaniu w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert minimum jednej usługi projektowej, w ramach której zaprojektowano ogrzewanie podłogowe na powierzchni co najmniej 800 m2.

1 osobą na stanowisko projektanta branży ciepłowniczej, posiadającą:

-uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów .

-doświadczenie w wykonaniu w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert minimum jednej usługi projektowej, w ramach której zaprojektowano instalację o mocy cieplnej minimum 200 kW, dla której źródło ciepła stanowią oczyszczone ścieki.
g) osobą na stanowisko Projektanta branży elektrycznej, posiadającą:
uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów .
h) osobą na stanowisko Projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej, posiadającą:
-uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów .
-doświadczenie w wykonaniu w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert minimum jednej usługi projektowej, w ramach której zaprojektowano przynajmniej jedną słoneczną suszarnię osadów.

Miejsce składania: III.3.5

Przed wprowadzeniem zmainy:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia winien: a) posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 18 000 000 PLN, b) wykazać średnioroczne przychody ze sprzedaży w ostatnich 3 latach w wysokości, co najmniej 25 000 000 PLN netto.

Po wprowadzeniu zmiany:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia winien:
a) być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na wartość co najmniej 20 000 000 PLN,
b) posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 18 000 000 PLN,
c) wykazać średnioroczne przychody ze sprzedaży w ostatnich 3 latach w wysokości, co najmniej 25 000 000 PLN netto.

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy: 27.06.2011 godz. 09:45

Po wprowadzeniu zmiany: 18.07.2011 godz. 09:45

Miejsce składania: IV.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
W związku z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość następujących: zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty: 1). Termin zakończenia realizacji przedmiotu Umowy może ulec przesunięciu w przypadku opóźnień wynikających z: a) działania siły wyższej, np. klęski żywiołowej, b) wystąpienia okoliczności, których strony Umowy nie były w stanie przewidzieć pomimo zachowania należytej staranności. Fakty te muszą mieć odzwierciedlenie w Dzienniku budowy i być potwierdzone przez Inspektora nadzoru. W przedstawionych przypadkach wystąpienia opóźnień strony ustalą nowe terminy realizacji z tym, że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia robót równy będzie okresowi przerwy lub postoju w ich prowadzeniu. 2). Zamawiający dopuszcza możliwość zmian terminów wynikających z umowy w przypadku natrafienia przez Wykonawcę na znaleziska archeologiczne w czasie wykonywania robót, jeżeli w wyniku zastosowania się do poleceń Inspektora Nadzoru wystąpiły opóźnienia w robotach. W takiej sytuacji Inspektor Nadzoru, w uzgodnieniu z Zamawiającym i Wykonawcą ustali wydłużenie czasu wykonania robót. 3). Ponadto Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w przypadku: a) zmian ustawowych przepisów, w tym podatkowych. b) wprowadzenia zmian treści o charakterze informacyjno-instrukcyjnym niezbędnym dla sprawnej realizacji umowy, w szczególności zmian dotyczacych zmiany numeru rachunku bankowego Wykonawcy, zmiany osób upoważnionych do kontaktów, zmiany personelu kluczowego odpowiedzialnego za prowadzenie i potwierdzanie prawidłowej realizacji zamówienia oraz zmiana podwykonawcy(podwykonawców), zmiany statusu prawnego działania, adresu siedziby wraz z numerami telefonu, faksu,poczty elektronicznej etc. 4). Zamawiający dopuszcza możliwość uzgodnionych przez Strony przesunięć w zakresie rzeczowym i - odpowiednio - finansowym pomiędzy etapami Harmonogramu rzeczowo - finansowego. Przesunięcia te nie mogą skutkować zmianą końcowego zakresu rzeczowego i finansowego oraz końcowego terminu realizacji. 5). Zmiana podmiotu bioracego udział w realizacji części zamówienia na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 roku, nr 113, poz. 759) może mieć miejsce pod warunkiem: a) powiadomienia Zamawiającego o tym fakcie nie później niż na 14 dni przed planowaną zmianą; b) przekazania Zamawiającemu danych nowego podmiotu wraz z dokumentami potwierdzającymi niepodleganie wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 roku, nr 223, poz. 1655 ze zm.); c) przekazania Zamawiającemu dokumentów potwierdzających, iż nowy podmiot posiada odpowiednie kwalifikacje do realizacji części zamówienia.

Po wprowadzeniu zmiany:
W związku z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość następujących: zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty: 1). Termin zakończenia realizacji przedmiotu Umowy może ulec przesunięciu w przypadku opóźnień wynikających z: a) działania siły wyższej, np. klęski żywiołowej, b) wystąpienia okoliczności, których strony Umowy nie były w stanie przewidzieć pomimo zachowania należytej staranności. Fakty te muszą mieć odzwierciedlenie w Dzienniku budowy i być potwierdzone przez Inspektora nadzoru. W przedstawionych przypadkach wystąpienia opóźnień strony ustalą nowe terminy realizacji z tym, że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia robót równy będzie okresowi przerwy lub postoju w ich prowadzeniu. 2). Zamawiający dopuszcza możliwość zmian terminów wynikających z umowy w przypadku natrafienia przez Wykonawcę na znaleziska archeologiczne w czasie wykonywania robót, jeżeli w wyniku zastosowania się do poleceń Inspektora Nadzoru wystąpiły opóźnienia w robotach. W takiej sytuacji Inspektor Nadzoru, w uzgodnieniu z Zamawiającym i Wykonawcą ustali wydłużenie czasu wykonania robót. 3). Ponadto Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w przypadku: a) zmian ustawowych przepisów, w tym podatkowych. b) wprowadzenia zmian treści o charakterze informacyjno-instrukcyjnym niezbędnym dla sprawnej realizacji umowy, w szczególności zmian dotyczacych zmiany numeru rachunku bankowego Wykonawcy, zmiany osób upoważnionych do kontaktów, zmiany personelu kluczowego odpowiedzialnego za prowadzenie i potwierdzanie prawidłowej realizacji zamówienia oraz zmiana podwykonawcy(podwykonawców), zmiany statusu prawnego działania, adresu siedziby wraz z numerami telefonu, faksu,poczty elektronicznej etc. Zmiana kluczowego personelu możliwa jest jedynie w przypadku spełniania przez nowego kandydata do pełnienia określonej funkcji wymogów określonych dla tej funkcji w SIWZ i ogłoszeniu 4). Zamawiający dopuszcza możliwość uzgodnionych przez Strony przesunięć w zakresie rzeczowym i - odpowiednio - finansowym pomiędzy etapami Harmonogramu rzeczowo - finansowego. Przesunięcia te nie mogą skutkować zmianą końcowego zakresu rzeczowego i finansowego oraz końcowego terminu realizacji. 5). Zmiana podmiotu bioracego udział w realizacji części zamówienia na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 roku, nr 113, poz. 759) może mieć miejsce pod warunkiem: a) powiadomienia Zamawiającego o tym fakcie nie później niż na 14 dni przed planowaną zmianą; b) przekazania Zamawiającemu danych nowego podmiotu wraz z dokumentami potwierdzającymi niepodleganie wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 roku, nr 223, poz. 1655 ze zm.); c) przekazania Zamawiającemu dokumentów potwierdzającychpotwierdzających spełnianie określonych warunków w zakresie wiedzy i doświadczenia

Miejsce składania: III.4.1)

dodac:
f) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku - inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Podobne przetargi