Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

231586 / 2011-08-04 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Dąbrowa Górnicza)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej - 3 Zadania

Opis zamówienia

Zadanie 1 - Gospodarka magazynowa z obsługą wózka widłowego i komputera

1.1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 10 osób
- minimalnie: 7 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.
1.2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 170 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 80 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 90 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

1.3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- zagadnienia prawne,
- finanse,
- marketing,
- obsługa komputera,
- przewozy towarów,
- handel hurtowy,
- zasady gospodarki magazynowej i technologii prac,
- towaroznawstwo i odbiór jakościowy,
- etyka kupiecka,
- typy wózków,
- budowa wózka,
- czynności operatora przy obsłudze przed rozpoczęciem pracy i po pracy z wózkiem,
- czynności operatora w czasie pracy z wózkiem,
- wiadomości z zakresu bhp,
- ładunkoznawstwo,
- praktyczna nauka jazdy,
- wymiana butli.
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. 1.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

1.4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

1.5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

1.6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.

1.7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

1.8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

1.9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

1.10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

1.11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

1.12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami.


2. Zadanie 2 - Kucharz małej gastronomii - sprzedawca - handlowiec z obsługą kasy fiskalnej i komputera

2.1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 7 osób
- minimalnie: 5 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.

2.2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 285 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 100 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 185 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

2.3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- obsługa komputera - edytory tekstów,
- obsługa komputera - arkusze kalkulacyjne,
- obsługa internetu i poczty elektronicznej,
- obsługa programów sprzedażowych - Symfonia, Subiekt,
- obsługa kas fiskalnych,
- dobra praktyka higieniczna,
- marketing i techniki sprzedaży,
- psychologia obsługi klienta,
- technologia żywienia - zasady żywienia,
- przechowywanie i odbiór jakościowy artykułów spożywczych,
- podstawowe procesy technologiczne,
- potrawy i napoje - charakterystyka, zasady przyrządzania i łączenia składników,
- kuchnia polska oraz kuchnie z różnych stron świata,
- organizacja przyjęć okolicznościowych - zasady nakrywania do stołów i obsługi gości,
- przepisy BHP i HACCP,
- przygotowanie do obróbki wstępnej,
- obróbka wstępna,
- przygotowanie potraw i zup z surowców,
- przygotowanie potraw na przyjęcia okolicznościowe,
- estetyka i dekorowanie potraw.
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. III.2.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

2.4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

2.5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

2.6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.


2.7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

2.8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

2.9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

2.10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

2.11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

2.12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami.


3. Zadanie 3 - Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci

3.1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 9 osób
- minimalnie: 6 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.

3.2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 160 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 60 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 100 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

3.3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- zagadnienia prawne,
- podstawy psychologii,
- elementy pediatrii,
- gerontologia,
- podstawy psychiatrii,
- dietetyka i przygotowanie posiłków,
- podstawy higieny i pielęgnacji,
- system pomocy społecznej i służby zdrowia,
- organizacja pracy własnej i etyka zawodowa,
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. III.3.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

3.4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

3.5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

3.6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.

3.7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

3.8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

3.9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

3.10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

3.11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

3.12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 231586

Data publikacji: 2011-08-04

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Skibińskiego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Kod pocztowy: 41-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2622528

Numer faxu: 032 2613694

Adres strony internetowej: www.mops.com.pl

Regon: 00348157200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej - 3 Zadania

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zadanie 1 - Gospodarka magazynowa z obsługą wózka widłowego i komputera

1.1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 10 osób
- minimalnie: 7 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.
1.2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 170 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 80 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 90 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

1.3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- zagadnienia prawne,
- finanse,
- marketing,
- obsługa komputera,
- przewozy towarów,
- handel hurtowy,
- zasady gospodarki magazynowej i technologii prac,
- towaroznawstwo i odbiór jakościowy,
- etyka kupiecka,
- typy wózków,
- budowa wózka,
- czynności operatora przy obsłudze przed rozpoczęciem pracy i po pracy z wózkiem,
- czynności operatora w czasie pracy z wózkiem,
- wiadomości z zakresu bhp,
- ładunkoznawstwo,
- praktyczna nauka jazdy,
- wymiana butli.
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. 1.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

1.4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

1.5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

1.6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.

1.7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

1.8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

1.9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

1.10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

1.11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

1.12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami.


2. Zadanie 2 - Kucharz małej gastronomii - sprzedawca - handlowiec z obsługą kasy fiskalnej i komputera

2.1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 7 osób
- minimalnie: 5 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.

2.2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 285 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 100 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 185 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

2.3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- obsługa komputera - edytory tekstów,
- obsługa komputera - arkusze kalkulacyjne,
- obsługa internetu i poczty elektronicznej,
- obsługa programów sprzedażowych - Symfonia, Subiekt,
- obsługa kas fiskalnych,
- dobra praktyka higieniczna,
- marketing i techniki sprzedaży,
- psychologia obsługi klienta,
- technologia żywienia - zasady żywienia,
- przechowywanie i odbiór jakościowy artykułów spożywczych,
- podstawowe procesy technologiczne,
- potrawy i napoje - charakterystyka, zasady przyrządzania i łączenia składników,
- kuchnia polska oraz kuchnie z różnych stron świata,
- organizacja przyjęć okolicznościowych - zasady nakrywania do stołów i obsługi gości,
- przepisy BHP i HACCP,
- przygotowanie do obróbki wstępnej,
- obróbka wstępna,
- przygotowanie potraw i zup z surowców,
- przygotowanie potraw na przyjęcia okolicznościowe,
- estetyka i dekorowanie potraw.
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. III.2.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

2.4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

2.5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

2.6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.


2.7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

2.8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

2.9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

2.10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

2.11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

2.12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami.


3. Zadanie 3 - Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci

3.1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 9 osób
- minimalnie: 6 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.

3.2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 160 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 60 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 100 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

3.3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- zagadnienia prawne,
- podstawy psychologii,
- elementy pediatrii,
- gerontologia,
- podstawy psychiatrii,
- dietetyka i przygotowanie posiłków,
- podstawy higieny i pielęgnacji,
- system pomocy społecznej i służby zdrowia,
- organizacja pracy własnej i etyka zawodowa,
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. III.3.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

3.4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

3.5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

3.6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.

3.7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

3.8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

3.9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

3.10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

3.11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

3.12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa i nie dokonuje oceny w tym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli Wykonawcy wykażą, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie - wymagane jest zrealizowanie lub realizacja co najmniej jednej usługi szkolenia tożsamej lub podobnej dla nie mniej niż ilość osób określona w rozdziale III SIWZ dla danego zadania oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie (dla każdego zadania oddzielnie).
Zadanie 1 - Gospodarka magazynowa z obsługą wózka widłowego i komputera - nie mniej niż 10 osób.
Zadanie 2 - Kucharz małej gastronomii z obsługą kasy fiskalnej i komputera i/lub sprzedawca - handlowiec z obsługą kasy fiskalnej i komputera - nie mniej niż 7 osób.
Zadanie 3 - Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci - nie mniej niż 9 osób

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa i nie dokonuje oceny w tym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna spełnienie warunku jeżeli Wykonwca złoży oświadczenie o dysponowaniu osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia do wykonania usługi szkolenia określonej w postępowaniu jeżeli ustawy nakładają taki obowiązek - dla każdego zadania osobno

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa i nie dokonuje oceny w tym zakresie

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony formularz oferty (Załącznik Nr 1 do SIWZ) ) - dla każdego zadania odrębnie.
Pełnomocnictwo do reprezentacji Wykonawcy. Jeżeli ustanowione jest pełnomocnictwo to musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie do podpisania oferty lub oferty i umowy. Pełnomocnictwo to musi zostać dołączone do oferty i musi być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza) - dla każdego zadania odrębnie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy zgodnie z art. 144 ustawy Pzp w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących przypadkach:
1) Zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia - na podstawie obiektywnych przesłanek zaakceptowanych przez strony.
2) Zmiany ilości osób (uczestników szkolenia) na podstawie obiektywnych przesłanek nie dających się przewidzieć ze względu na charakter grupy docelowe

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mops.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Skibińskiego 1 pok nr 17
41-300 Dąbrowa Górnicza

Data składania wniosków, ofert: 16/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Skibińskiego 1 pok nr 17
41-300 Dąbrowa Górnicza

On: D

Termin związania ofertą, data do: 14/09/2011

Informacje dodatkowe:
Projekt systemowy INTEGRA - Program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zadanie 1 - Gospodarka magazynowa z obsługą wózka widłowego i komputera

Opis:
1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 10 osób
- minimalnie: 7 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.
2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 170 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 80 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 90 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- zagadnienia prawne,
- finanse,
- marketing,
- obsługa komputera,
- przewozy towarów,
- handel hurtowy,
- zasady gospodarki magazynowej i technologii prac,
- towaroznawstwo i odbiór jakościowy,
- etyka kupiecka,
- typy wózków,
- budowa wózka,
- czynności operatora przy obsłudze przed rozpoczęciem pracy i po pracy z wózkiem,
- czynności operatora w czasie pracy z wózkiem,
- wiadomości z zakresu bhp,
- ładunkoznawstwo,
- praktyczna nauka jazdy,
- wymiana butli.
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. III.1.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.

7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Kucharz małej gastronomii - sprzedawca - handlowiec z obsługą kasy fiskalnej i komputera

Opis:
1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 7 osób
- minimalnie: 5 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.

2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 285 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 100 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 185 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- obsługa komputera - edytory tekstów,
- obsługa komputera - arkusze kalkulacyjne,
- obsługa internetu i poczty elektronicznej,
- obsługa programów sprzedażowych - Symfonia, Subiekt,
- obsługa kas fiskalnych,
- dobra praktyka higieniczna,
- marketing i techniki sprzedaży,
- psychologia obsługi klienta,
- technologia żywienia - zasady żywienia,
- przechowywanie i odbiór jakościowy artykułów spożywczych,
- podstawowe procesy technologiczne,
- potrawy i napoje - charakterystyka, zasady przyrządzania i łączenia składników,
- kuchnia polska oraz kuchnie z różnych stron świata,
- organizacja przyjęć okolicznościowych - zasady nakrywania do stołów i obsługi gości,
- przepisy BHP i HACCP,
- przygotowanie do obróbki wstępnej,
- obróbka wstępna,
- przygotowanie potraw i zup z surowców,
- przygotowanie potraw na przyjęcia okolicznościowe,
- estetyka i dekorowanie potraw.
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. III.2.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.


7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci

Opis:
1. Liczba uczestników:
- maksymalnie: 9 osób
- minimalnie: 6 osób.

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość podziału liczby uczestników na grupy oraz dołączenia uczestników niniejszego kursu do innych grup utworzonych przez Wykonawcę.

2. Liczba godzin szkoleniowych:
1) Kurs dla każdej z grup uczestników/uczestnika, zostanie przeprowadzony w ilości 160 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne: 60 godzin lekcyjnych (45 min)
- zajęcia praktyczne: 100 godzin zegarowych (60 min)
2) Częstotliwość realizacji zajęć: do 5 dni w tygodniu.
3) Dzienny wymiar godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych z uwzględnieniem dwóch 15 minutowych przerw kawowych i przerwy obiadowej trwającej 30 minut.

3. Zakres usługi:
1) Przyjęcie na kurs osób na podstawie okazanego imiennego skierowania wystawionego przez Zamawiającego.
2) Zapoznanie uczestników z programem oraz harmonogramem kursu.
3) Przeprowadzenie kursu z zakresu teoretycznego i praktycznego.
a) Proponowany program kursu:
- zagadnienia prawne,
- podstawy psychologii,
- elementy pediatrii,
- gerontologia,
- podstawy psychiatrii,
- dietetyka i przygotowanie posiłków,
- podstawy higieny i pielęgnacji,
- system pomocy społecznej i służby zdrowia,
- organizacja pracy własnej i etyka zawodowa,
b) Program kursu, dokumentacja oraz wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji musi odpowiadać wymogom określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz. 216).
4) Zorganizowanie i pokrycie kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu.
5) Zorganizowanie i pokrycie kosztów niezbędnych badań lekarskich.
6) Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu w przypadku wskazanym w pkt. III.3.5.3.
7) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zakupu dla wszystkich uczestników wszelkich materiałów dydaktycznych i piśmienniczych niezbędnych do przeprowadzenia kursu.
8) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom dostępu do wszelkich materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć.
9) Zorganizowanie i pokrycie kosztów zapewnienia uczestnikom środków ochrony indywidualnej, środków ochrony zbiorowej oraz odzieży roboczej zgodnie z charakterem kursu.
10) Zorganizowanie i pokrycie kosztów poczęstunku kawowego (kawa, herbata, ciastka, słone przekąski) w każdym dniu szkoleniowym a w przypadku szkoleń trwających 5 i więcej godzin zegarowych dziennie także dania obiadowego (mięso 250g - 300 g, ziemniaki lub frytki oraz surówka).
11) Zorganizowanie i pokrycie kosztów przeprowadzenia egzaminu oraz wydania certyfikatu.

4. Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z przyjętymi praktykami przy świadczeniu tego rodzaju usług.
2) Ponoszenia wszelkiej odpowiedzialność za działania, które realizuje przy pomocy pracowników, współpracowników, osób za pomocą których wykonuje przedmiot zamówienia.
3) Zapewnienia uczestnikom w trakcie trwania kursu warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny, przeciwpożarowymi oraz przepisami ochrony środowiska.
4) Sporządzenia karty wypadku w przypadku zaistnienia wypadku, zawierającej opis okoliczności i przyczyn tego wypadku oraz niezwłocznego przekazania kopii ww. karty Zamawiającemu.

5. Miejsce realizacji zajęć:
1) Kurs powinien odbywać się na terenie województwa śląskiego.
2) W przypadku organizacji kursu w odległości do 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Zamawiający pokrywa koszty dojazdu środkami komunikacji KZK GOP.
3) W przypadku organizacji kursu w odległości większej niż 20 km od centrum Dąbrowy Górniczej Wykonawca zobowiązany jest zorganizować transport i pokryć jego koszty.

6. Zaplecze techniczne:
Wykonawca zapewni sale do zajęć teoretycznych i praktycznych:
1) przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, oświetleniowym, akustycznym i bhp,
2) wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
3) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart, itp.
4) wyposażone w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne w zakresie poszczególnych rodzajów kursów.

7. Kadra merytoryczna:
Wykonawca zapewni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, posiadającą kwalifikacje odpowiednie dla prowadzonego kursu.

8. Dokumentacja kursu:
W ramach realizowanej usługi Wykonawca będzie prowadził i przekazywał Zamawiającemu:
1) Przed rozpoczęciem realizacji zamówienia:
a) kopię polisy NNW,
b) program kursu,
c) harmonogram kursu zawierający daty, godziny i miejsce realizacji zajęć.
2) Wraz z fakturą VAT/rachunkiem za zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) kopie dziennika zajęć,
b) listy obecności wraz z potwierdzeniem odbioru cateringu,
c) komplet materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom kursu,
d) listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych,
e) listy potwierdzające odbiór odzieży roboczej (jeżeli dotyczy),
f) rejestr wydanych zaświadczeń wraz z kopiami zaświadczeń,
g) kopię protokołu egzaminacyjnego zawierającego imienny wykaz osób, które ukończyły kurs z wynikiem pozytywnym i negatywnym
h) kopię zaświadczeń lekarskich (jeżeli dotyczy).

Uwaga!
1. Wszystkie przedłożone kopie winny być potwierdzone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem oraz powinny zawierać datę potwierdzenia.
2. Wszystkie listy potwierdzające odbiór powinny być własnoręcznie podpisane przez uczestników.

9. Promocja:
Wykonawca przeprowadzi wizualizację zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach PO KL (dokument dostępny na stronie www.efs.slaskie.pl w zakładce Promocja POKL) poprzez:
1) Wykorzystanie dwóch podstawowych obowiązkowych logotypów: logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej wraz z towarzyszącą im informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Stosowanie przy wizualizacji pełnej nazwy projektu w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia tj. INTEGRA - program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej.
3) Stosowanie przy wizualizacji hasła promocyjnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Człowiek - najlepsza inwestycja.
4) Umieszczanie ww. logotypów, haseł, nazw oraz informacji o współfinansowaniu na wszystkich materiałach i dokumentach związanych z realizacją zamówienia oraz na budynkach, w salach oraz wszystkich miejscach, w których odbywają się zajęcia organizowane dla uczestników projektu.
5) Ustne informowanie uczestników kursu o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
6) Sporządzenie pełnej dokumentacji fotograficznej dokonanej wizualizacji. Dokumentacja fotograficzna winna przedstawiać: wszystkie rodzaje działań/zajęć odbywających się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wraz z elementami wizualizacji oraz uwidaczniać oznaczenie budynku, sal oraz wszystkich miejsc w których odbywają się zajęcia.

10. Archiwizacja:
Wykonawca zobowiązany jest przechowywać dokumentację dotyczącą niniejszego zamówienia do dnia 31.12.2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszej umowy.

11. Kontrola:
1) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić podmiotom kontrolującym wgląd we wszystkie dokumenty związane z realizacją niniejszego zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizyt monitoringujących mających na celu weryfikację prawidłowości realizacji zamówienia.

12. Zapłata:
1) Zapłata będzie zrealizowana za ilość osób, które zostały skierowane i rozpoczęły udział w kursie, jednak nie mniej niż minimum określone w SIWZ.
2) Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi po przedłożeniu przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku wraz z wymaganymi dokumentami

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

115584 / 2012-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia z zakresu spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG oraz spawania blach spoinami czołowymi metodą MAG

375058 / 2010-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego INTEGRA - Program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej - 5 Zadań

226914 / 2015-09-02 - Inny: Samorządowa jednostka organizacyjna m.Bytomia działająca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów dla uczestników/uczestniczek w ramach programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu z podziałem na dwie części

167893 / 2012-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń i kursów przewidzianych w projekcie pt. Udział w projekcie szansą na lepsze jutro w mieście Ostrów Wielkopolski realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: realizacja szkoleń i kursów zawodowych: kurs obsługi wózków widłowych, kurs obsługi stacji LPG z obsługą kasy fiskalnej, podstawowy kurs spawania metodą MAG 135 oraz kurs palacza pieców CO - centralnego ogrzewania na paliwa stałe, ciekłe lub gazowe

211092 / 2010-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Lębork (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie realizowane w projekcie Osoba aktywna osoba samodzielną współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapiteł Ludzki.

321792 / 2010-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń i kursów przewidzianych w projekcie pt. Udział w projekcie szansą na lepsze jutro w mieście Ostrów Wielkopolski realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: - realizacja szkoleń i kursów zawodowych: kurs obsługi stacji LPG z obsługą kasy fiskalnej

347854 / 2013-08-28 - Inny: samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie w 2013 roku kursów zawodowych realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pułtusku w ramach projektu systemowego pn. Chwyć drugą szansę!, zwanego dalej projektem, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

173483 / 2013-08-30 - Inny: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Radomsko (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń, w ramach projektu systemowego /Możemy więcej/ którego realizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.1.1 /Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej/, Działanie 7.1. Priorytet VII Programu operacyjnego kapitał ludzki

167873 / 2012-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń i kursów przewidzianych w projekcie pt. Udział w projekcie szansą na lepsze jutro w mieście Ostrów Wielkopolski realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: realizacja szkoleń i kursów zawodowych: kurs księgowości i kurs archiwisty

160022 / 2012-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia z zakresu spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG oraz spawania blach spoinami czołowymi metodą MAG.

80446 / 2011-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Piła (wielkopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych w ramach projektu Twoja szansa. Aktywizacja zawodowa klientów MOPS w Pile

253088 / 2010-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie - Będzin (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usługi organizacji szkolenia dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie w zakresie Księgowość w małej i średniej firmie

340088 / 2009-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia na terenie miasta Bielska-Białej w zakresie Kadry, Płace, ZUS

428714 / 2013-10-21 - Inny: Centrum Integracji Społecznej

Centrum Integracji Społecznej - Mikołów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług z zakresu doradztwa zawodowego w Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie w ramach projektu SZANSA-Punkt Konsultacyjny oraz wsparcie w Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie.

383470 / 2014-11-21 - Inny: Centrum Integracji Społecznej

Centrum Integracji Społecznej - Mikołów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług z zakresu doradztwa zawodowego w Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie w ramach projektu SZANSA-Punkt Konsultacyjny oraz wsparcie w Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie

160786 / 2013-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia z zakresu spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG oraz spawania blach spoinami czołowymi metodą MAG