Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

405238 / 2014-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Cewice z siedzibÄ… organu wykonawczego gminy (Cewice)

Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę siedziby Referatu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Opis zamówienia

1)Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji obejmującej:
a)Projekt budowlany i wykonawczy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( PSZOK ) dla mieszkańców Gminy Cewice.
b)Projekt budowlany i wykonawczy siedziby Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego (działki 37/6 i 37/13 obręb Cewice).
Projekt powinien uwzględniać przebudowę/ rozbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania istniejących obiektów zlokalizowanych na w/w działkach z funkcji usługowo- produkcyjnej na funkcję:
-usługową ( drobne naprawy sprzętu itp. )
-magazynową ( drobny sprzęt mechaniczny, podręczny sprzęt i narzędzia, części zamienne oraz magazyn paliw płynnych o pojemności ok: 400 l oleju napędowego oraz 100 l benzyny)
-garażową ( dwa stanowiska dla ciągników bez przyczep, trzy stanowiska dla samochodów typu furgon, w tym jedno stanowisko z kanałem)
-administracyjną, w tym
a)wydzielone miejsca pracy dla siedmiu pracowników administracyjnych (w tym dwa oddzielne pomieszczenia biurowe oraz jedno pomieszczenie operatorskie),
b)szatnie dla pracowników fizycznych- damska i męska (ok. 15 mężczyzn i 5 kobiet),
c)pomieszczenie socjalno- bytowe,
d)zaplecze sanitarne (WC+ prysznic) damskie i męskie.

2)Dokumentacja obejmować ma opracowania:
a.Mapę do celów projektowych z inwentaryzacją działki nr 37/6 i 37/13 z istniejącymi budynkami i infrastrukturą.
b.Inwentaryzację konstrukcyjno- budowlaną i instalacyjną istniejących obiektów budowlanych do celów projektowych.
c.Ekspertyzy techniczne istniejących obiektów budowlanych.
d.Plan Zagospodarowania Terenu wraz z infrastrukturą (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
e.Projekt budowlany PSZOK (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
f.Projekt budowlany architektoniczno- konstrukcyjny (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
g.Projekt budowlany instalacji elektrycznych wewnętrznych i zewnętrznych, w tym oświetlenia zewnętrznego (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
h.Projekt budowlany instalacji wodno- kanalizacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD). Ścieki odprowadzane będą do gminnej sieci kanalizacyjnej.
i.Projekt budowlany instalacji centralnego ogrzewania wraz z kotłownią opalaną paliwem stałym (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
j.Uzyskanie ostatecznej Decyzji pozwolenia na budowę. ( Po zaopiniowaniu i uzgodnieniu projektu z właściwymi organami oraz uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień, decyzji i innych dokumentów niezbędnych do wykonania dokumentacji projektowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa ).
k.Projekt wykonawczy architektoniczno- konstrukcyjny budynków (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD)
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje robót- wg kodów CPV.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych z podaniem kodów CPV (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
l.Projekt wykonawczy instalacji elektrycznych wewnętrznych budynków i zewnętrznych (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD)
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje wg kodów.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Elektrycznych z podaniem kodów (2 egzemplarze i 1 egzemplarz na płycie CD)
m.Projekt wykonawczy instalacji wodno- kanalizacyjnej wewnętrznych budynków i zewnętrznych (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD)
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje wg kodów.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Instalacjo wodno-kanalizacyjnej z podaniem kodów (2 egzemplarze i 1 egzemplarz na płycie CD)
n.Projekt wykonawczy instalacji centralnego ogrzewania wraz z kotłownią wewnątrz budynku (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje wg kodów.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania Robót Instalacji CO z podaniem kodów (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
o.Projekt wykonawczy wewnętrznych dróg i parkingu (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje wg kodów.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Drogowych (2 egzemplarze i 1 egzemplarz na płycie CD).
p.Opracowanie świadectw energetycznych dla budynków (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
q.Zestawienie Kosztów Inwestycji z podziałem na elementy wg opracowań projektowych.
r.Dokonanie aktualizacji pomiaru wysokościowego.
s.Przygotowanie i dokonanie uzgodnień z ZUD.
t.Informacje BIOZ.
u.Projekt monitoringu oraz sieci informatycznej.
v.Instrukcja funkcjonowania obiektu ( 2 egzemplarze )
w.Badania geotechniczne gruntu- jeżeli będą wymagane.
Wersje elektroniczne opracowań powinny być złożone na nośniku CD lub DVD w formie zapisu PDF (tekst), JPG (rysunki) przygotowanych do publikacji.

3)Zakres i forma projektu budowlanego powinna być zgodna z:
a.Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku- Prawo budowlane. ( Dz. U. z 2013 r., poz. 1409)
b.Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ( Dz. U. z 2012 r., poz. 462 )
c.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego ( Dz. U. z 2013 r., poz. 1129 )

4)Proponuje się, aby Wykonawca na etapie przygotowania oferty zapoznał się z terenem w/w działek, na których będzie realizowana przyszła inwestycja celem zapoznania się z istniejącą infrastrukturą oraz istniejącymi obiektami podlegającymi opracowaniom o których mowa powyżej.
5)Wykonawca uzyska we własnym zakresie i na własny koszt wszystkie niezbędne informacje i materiały konieczne do właściwego wykonania zamówienia.
6)Wykonawca na etapie projektowania zobowiązany jest do przedstawienia koncepcji PSZOK, Planu Zagospodarowania Terenu oraz obiektów (obiektu) celem omówienia przyjętych funkcji i uzyskania akceptacji do kontynuowania prac projektowych. Bez akceptacji koncepcji przez Zamawiającego projekt nie może być kontynuowany i nie będzie podlegał wynagrodzeniu.
7)Projekt powinien obejmować m.in. takie elementy jak:
a)projekt niezbędnych wiat oraz rozmieszczenia pojemników lub kontenerów na odpady,
b)projekt zagospodarowania istniejących budynków dla potrzeb Referatu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej,
c)legalizowana waga najazdowa,
d)przyłącza i instalacje wodno- kanalizacyjne,
e)przyłącza energetyczne i instalacje elektryczne,
f)projekt dróg wewnętrznych i placów manewrowych,
g)zieleń izolacyjna,
h)utwardzenie terenu,
i)odwodnienie terenu,
j)tablice informacyjne,
k)oświetlenie terenu,
l)monitoring całego terenu,
m)projekt sieci informatycznej,
n)projekt wentylacji,
o)instalacja centralnego ogrzewania wraz z kotłownią opalaną paliwem stałym,
p)instalacje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania obiektu, wynikające z obowiązujących przepisów,
q)inne wymagane prawem niezbędne opracowania.
8)Wykonawca musi zastosować w projekcie rozwiązania standardowe, skutkujące optymalizacją kosztów. Wykonawca będzie konsultował z Zamawiającym na każdym etapie prac zagadnienia dotyczące istotnych elementów mających wpływ na koszty realizacji przyszłej inwestycji.
9)W związku z tym, że podmiot, który będzie realizował zadanie inwestycyjne w oparciu o dokumentację projektową stanowiącą przedmiot niniejszego zamówienia, zostanie wyłoniony w drodze postępowania prowadzonego zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, dokumentacja projektowa musi być zgodna z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych. W związku z powyższym nie można stosować opisów, które utrudniałyby uczciwą konkurencję, nie można w dokumentacji projektowej używać do opisów znaków towarowych, patentów lub pochodzenia stosowanych materiałów, chyba że jest to uzasadnione ich specyfiką i nie można ich opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, wówczas wskazaniu takiemu muszą towarzyszyć wyrazy lub równoważny, przy czym Wykonawca musi określić wtedy stopień równoważności.
10)Całość opracowania projektowego podlegać będzie sprawdzeniu przez Zamawiającego w zakresie kompletności opracowania dla celu, któremu ma służyć oraz weryfikacji szczegółowych rozwiązań w projekcie wykonawczym w porównaniu z przedmiarem robót.

11)Wymagania dla Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK):

Zgodnie z art. 3 ust. 6 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 z późn. zm.), gminy są zobowiązane do tworzenia punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) będzie wchodził w skład kompleksowego systemu gospodarowania odpadami wytworzonymi przez mieszkańców Gminy Cewice. Mieszkańcy będą mogli samodzielnie dostarczyć do PSZOK-u odpady powstające w ich gospodarstwach, które nie są objęte systemem zbiórki workowej i pojemnikowej.
Celem utworzenia PSZOK jest stworzenie mieszkańcom Gminy Cewice możliwości całorocznego przekazywania do unieszkodliwienia odpadów selektywnie zebranych, a zwłaszcza odpadów, które powszechnie spotyka się na dzikich wysypiskach.

Na terenie Gminy Cewice zameldowanych jest 7.111 osób (stan na dzień 30.09.2014 r.).

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie zlokalizowany na terenie tworzonej siedziby Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, której zaprojektowanie na bazie istniejącej infrastruktury i budynków stanowi część niniejszego zamówienia (działki nr 37/6 i 37/13 obręb Cewice).
a.PSZOK powinien zostać wyposażony w kontenery oraz pojemniki przystosowane do gromadzenia i czasowego przechowywania niżej wymienionych rodzajów odpadów. Do celów planistyczno- koncepcyjnych odpady podzielone zostały na dwie grupy tj. A i B. Grupę A tworzą odpady obojętne z punktu widzenia oddziaływania na środowisko. Do grupy B zaliczono odpady komunalne niebezpieczne. Do obowiązków Wykonawcy należy zaprojektowanie wyposażenia zapewniającego bezpieczny odbiór odpadów
b.Kontenery i pojemniki przeznaczone do magazynowania odpadów muszą być przystosowane do gromadzenia odpadów zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi.
c.Teren musi być oświetlony, monitorowany oraz zabezpieczony przed dostępem osób niepowołanych i zwierząt.
d.W miejscach, w których może nastąpić wyciek substancji niebezpiecznych należy przewidzieć odpowiednie zabezpieczenie środowiska gruntowo- wodnego. Miejsca magazynowania odpadów powinny być odpowiednio oznakowane, podobnie jak poszczególne obiekty i instalacje znajdujące się na terenie PSZOK.
e.Lokalizacja budynków, placów magazynowych i kontenerów powinna umożliwiać swobodny dojazd i wyjazd pojazdów ciężarowych przystosowanych do przewozu kontenerów.
f.Obiekt powinien posiadać drogi ewakuacyjne. Specjalne zabezpieczenia wynikać mogą z wymagań dotyczących magazynowania odpadów niebezpiecznych. Kontenery przeznaczone do składowania substancji niebezpiecznych powinny być odporne na działanie m.in. kwasów i zasad, umożliwiać w przypadku rozlania się płynów ich grawitacyjne zebranie w jednym miejscu oraz późniejsze wychwycenie, a także uniemożliwiać przedostanie się substancji szkodliwych dla środowiska.
g.Odpady przyjmowane od mieszkańców Gminy Cewice będą po wypełnieniu kontenerów/ pojemników wywożone poza teren PSZOK, do unieszkodliwienia lub recyklingu przez wyspecjalizowane podmioty.
i.Do PSZOK odpady będą mogli dostarczać wyłącznie mieszkańcy Gminy Cewice. Odpady będą przyjmowane bezpłatnie. Dostarczenie odpadów do PSZOK będzie możliwe w dniach, w godzinach i na zasadach, które zostaną podane do publicznej wiadomości.
j.Odpady przywożone do PSZOK będą ważone w celu prowadzenia ewidencji przyjmowanych odpadów. Ważone będą również odpady, które będą wywożone z PSZOK do instalacji, w której zostaną zagospodarowane.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 405238

Data publikacji: 2014-12-10

Nazwa:
Gmina Cewice z siedzibą organu wykonawczego gminy

Ulica: ul. W. Witosa 16

Numer domu: 16

Miejscowość: Cewice

Kod pocztowy: 84-312

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8613460

Numer faxu: 059 8613462

Adres strony internetowej: www.bip.cewice.pl

Regon: 77097975000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę siedziby Referatu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1)Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji obejmującej:
a)Projekt budowlany i wykonawczy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ( PSZOK ) dla mieszkańców Gminy Cewice.
b)Projekt budowlany i wykonawczy siedziby Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego (działki 37/6 i 37/13 obręb Cewice).
Projekt powinien uwzględniać przebudowę/ rozbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania istniejących obiektów zlokalizowanych na w/w działkach z funkcji usługowo- produkcyjnej na funkcję:
-usługową ( drobne naprawy sprzętu itp. )
-magazynową ( drobny sprzęt mechaniczny, podręczny sprzęt i narzędzia, części zamienne oraz magazyn paliw płynnych o pojemności ok: 400 l oleju napędowego oraz 100 l benzyny)
-garażową ( dwa stanowiska dla ciągników bez przyczep, trzy stanowiska dla samochodów typu furgon, w tym jedno stanowisko z kanałem)
-administracyjną, w tym
a)wydzielone miejsca pracy dla siedmiu pracowników administracyjnych (w tym dwa oddzielne pomieszczenia biurowe oraz jedno pomieszczenie operatorskie),
b)szatnie dla pracowników fizycznych- damska i męska (ok. 15 mężczyzn i 5 kobiet),
c)pomieszczenie socjalno- bytowe,
d)zaplecze sanitarne (WC+ prysznic) damskie i męskie.

2)Dokumentacja obejmować ma opracowania:
a.Mapę do celów projektowych z inwentaryzacją działki nr 37/6 i 37/13 z istniejącymi budynkami i infrastrukturą.
b.Inwentaryzację konstrukcyjno- budowlaną i instalacyjną istniejących obiektów budowlanych do celów projektowych.
c.Ekspertyzy techniczne istniejących obiektów budowlanych.
d.Plan Zagospodarowania Terenu wraz z infrastrukturą (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
e.Projekt budowlany PSZOK (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
f.Projekt budowlany architektoniczno- konstrukcyjny (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
g.Projekt budowlany instalacji elektrycznych wewnętrznych i zewnętrznych, w tym oświetlenia zewnętrznego (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
h.Projekt budowlany instalacji wodno- kanalizacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD). Ścieki odprowadzane będą do gminnej sieci kanalizacyjnej.
i.Projekt budowlany instalacji centralnego ogrzewania wraz z kotłownią opalaną paliwem stałym (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
j.Uzyskanie ostatecznej Decyzji pozwolenia na budowę. ( Po zaopiniowaniu i uzgodnieniu projektu z właściwymi organami oraz uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień, decyzji i innych dokumentów niezbędnych do wykonania dokumentacji projektowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa ).
k.Projekt wykonawczy architektoniczno- konstrukcyjny budynków (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD)
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje robót- wg kodów CPV.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych z podaniem kodów CPV (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
l.Projekt wykonawczy instalacji elektrycznych wewnętrznych budynków i zewnętrznych (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD)
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje wg kodów.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Elektrycznych z podaniem kodów (2 egzemplarze i 1 egzemplarz na płycie CD)
m.Projekt wykonawczy instalacji wodno- kanalizacyjnej wewnętrznych budynków i zewnętrznych (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD)
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje wg kodów.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Instalacjo wodno-kanalizacyjnej z podaniem kodów (2 egzemplarze i 1 egzemplarz na płycie CD)
n.Projekt wykonawczy instalacji centralnego ogrzewania wraz z kotłownią wewnątrz budynku (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje wg kodów.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania Robót Instalacji CO z podaniem kodów (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
o.Projekt wykonawczy wewnętrznych dróg i parkingu (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
-Przedmiar robót (2 egzemplarze oraz 1 egzemplarz na płycie CD) z kosztorysem inwestorskim z podziałem na rodzaje wg kodów.
-Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Drogowych (2 egzemplarze i 1 egzemplarz na płycie CD).
p.Opracowanie świadectw energetycznych dla budynków (5 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz na płycie CD).
q.Zestawienie Kosztów Inwestycji z podziałem na elementy wg opracowań projektowych.
r.Dokonanie aktualizacji pomiaru wysokościowego.
s.Przygotowanie i dokonanie uzgodnień z ZUD.
t.Informacje BIOZ.
u.Projekt monitoringu oraz sieci informatycznej.
v.Instrukcja funkcjonowania obiektu ( 2 egzemplarze )
w.Badania geotechniczne gruntu- jeżeli będą wymagane.
Wersje elektroniczne opracowań powinny być złożone na nośniku CD lub DVD w formie zapisu PDF (tekst), JPG (rysunki) przygotowanych do publikacji.

3)Zakres i forma projektu budowlanego powinna być zgodna z:
a.Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku- Prawo budowlane. ( Dz. U. z 2013 r., poz. 1409)
b.Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ( Dz. U. z 2012 r., poz. 462 )
c.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego ( Dz. U. z 2013 r., poz. 1129 )

4)Proponuje się, aby Wykonawca na etapie przygotowania oferty zapoznał się z terenem w/w działek, na których będzie realizowana przyszła inwestycja celem zapoznania się z istniejącą infrastrukturą oraz istniejącymi obiektami podlegającymi opracowaniom o których mowa powyżej.
5)Wykonawca uzyska we własnym zakresie i na własny koszt wszystkie niezbędne informacje i materiały konieczne do właściwego wykonania zamówienia.
6)Wykonawca na etapie projektowania zobowiązany jest do przedstawienia koncepcji PSZOK, Planu Zagospodarowania Terenu oraz obiektów (obiektu) celem omówienia przyjętych funkcji i uzyskania akceptacji do kontynuowania prac projektowych. Bez akceptacji koncepcji przez Zamawiającego projekt nie może być kontynuowany i nie będzie podlegał wynagrodzeniu.
7)Projekt powinien obejmować m.in. takie elementy jak:
a)projekt niezbędnych wiat oraz rozmieszczenia pojemników lub kontenerów na odpady,
b)projekt zagospodarowania istniejących budynków dla potrzeb Referatu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej,
c)legalizowana waga najazdowa,
d)przyłącza i instalacje wodno- kanalizacyjne,
e)przyłącza energetyczne i instalacje elektryczne,
f)projekt dróg wewnętrznych i placów manewrowych,
g)zieleń izolacyjna,
h)utwardzenie terenu,
i)odwodnienie terenu,
j)tablice informacyjne,
k)oświetlenie terenu,
l)monitoring całego terenu,
m)projekt sieci informatycznej,
n)projekt wentylacji,
o)instalacja centralnego ogrzewania wraz z kotłownią opalaną paliwem stałym,
p)instalacje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania obiektu, wynikające z obowiązujących przepisów,
q)inne wymagane prawem niezbędne opracowania.
8)Wykonawca musi zastosować w projekcie rozwiązania standardowe, skutkujące optymalizacją kosztów. Wykonawca będzie konsultował z Zamawiającym na każdym etapie prac zagadnienia dotyczące istotnych elementów mających wpływ na koszty realizacji przyszłej inwestycji.
9)W związku z tym, że podmiot, który będzie realizował zadanie inwestycyjne w oparciu o dokumentację projektową stanowiącą przedmiot niniejszego zamówienia, zostanie wyłoniony w drodze postępowania prowadzonego zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, dokumentacja projektowa musi być zgodna z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych. W związku z powyższym nie można stosować opisów, które utrudniałyby uczciwą konkurencję, nie można w dokumentacji projektowej używać do opisów znaków towarowych, patentów lub pochodzenia stosowanych materiałów, chyba że jest to uzasadnione ich specyfiką i nie można ich opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, wówczas wskazaniu takiemu muszą towarzyszyć wyrazy lub równoważny, przy czym Wykonawca musi określić wtedy stopień równoważności.
10)Całość opracowania projektowego podlegać będzie sprawdzeniu przez Zamawiającego w zakresie kompletności opracowania dla celu, któremu ma służyć oraz weryfikacji szczegółowych rozwiązań w projekcie wykonawczym w porównaniu z przedmiarem robót.

11)Wymagania dla Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK):

Zgodnie z art. 3 ust. 6 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 z późn. zm.), gminy są zobowiązane do tworzenia punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) będzie wchodził w skład kompleksowego systemu gospodarowania odpadami wytworzonymi przez mieszkańców Gminy Cewice. Mieszkańcy będą mogli samodzielnie dostarczyć do PSZOK-u odpady powstające w ich gospodarstwach, które nie są objęte systemem zbiórki workowej i pojemnikowej.
Celem utworzenia PSZOK jest stworzenie mieszkańcom Gminy Cewice możliwości całorocznego przekazywania do unieszkodliwienia odpadów selektywnie zebranych, a zwłaszcza odpadów, które powszechnie spotyka się na dzikich wysypiskach.

Na terenie Gminy Cewice zameldowanych jest 7.111 osób (stan na dzień 30.09.2014 r.).

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie zlokalizowany na terenie tworzonej siedziby Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, której zaprojektowanie na bazie istniejącej infrastruktury i budynków stanowi część niniejszego zamówienia (działki nr 37/6 i 37/13 obręb Cewice).
a.PSZOK powinien zostać wyposażony w kontenery oraz pojemniki przystosowane do gromadzenia i czasowego przechowywania niżej wymienionych rodzajów odpadów. Do celów planistyczno- koncepcyjnych odpady podzielone zostały na dwie grupy tj. A i B. Grupę A tworzą odpady obojętne z punktu widzenia oddziaływania na środowisko. Do grupy B zaliczono odpady komunalne niebezpieczne. Do obowiązków Wykonawcy należy zaprojektowanie wyposażenia zapewniającego bezpieczny odbiór odpadów
b.Kontenery i pojemniki przeznaczone do magazynowania odpadów muszą być przystosowane do gromadzenia odpadów zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi.
c.Teren musi być oświetlony, monitorowany oraz zabezpieczony przed dostępem osób niepowołanych i zwierząt.
d.W miejscach, w których może nastąpić wyciek substancji niebezpiecznych należy przewidzieć odpowiednie zabezpieczenie środowiska gruntowo- wodnego. Miejsca magazynowania odpadów powinny być odpowiednio oznakowane, podobnie jak poszczególne obiekty i instalacje znajdujące się na terenie PSZOK.
e.Lokalizacja budynków, placów magazynowych i kontenerów powinna umożliwiać swobodny dojazd i wyjazd pojazdów ciężarowych przystosowanych do przewozu kontenerów.
f.Obiekt powinien posiadać drogi ewakuacyjne. Specjalne zabezpieczenia wynikać mogą z wymagań dotyczących magazynowania odpadów niebezpiecznych. Kontenery przeznaczone do składowania substancji niebezpiecznych powinny być odporne na działanie m.in. kwasów i zasad, umożliwiać w przypadku rozlania się płynów ich grawitacyjne zebranie w jednym miejscu oraz późniejsze wychwycenie, a także uniemożliwiać przedostanie się substancji szkodliwych dla środowiska.
g.Odpady przyjmowane od mieszkańców Gminy Cewice będą po wypełnieniu kontenerów/ pojemników wywożone poza teren PSZOK, do unieszkodliwienia lub recyklingu przez wyspecjalizowane podmioty.
i.Do PSZOK odpady będą mogli dostarczać wyłącznie mieszkańcy Gminy Cewice. Odpady będą przyjmowane bezpłatnie. Dostarczenie odpadów do PSZOK będzie możliwe w dniach, w godzinach i na zasadach, które zostaną podane do publicznej wiadomości.
j.Odpady przywożone do PSZOK będą ważone w celu prowadzenia ewidencji przyjmowanych odpadów. Ważone będą również odpady, które będą wywożone z PSZOK do instalacji, w której zostaną zagospodarowane.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, których wartość nie przekroczy 10% wartości zamówienia podstawowego, polegających na tego samego rodzaju zamówieniach, co zamówienie podstawowe.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 270

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych wymagań w tym zakresie. Ocena spełniania warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust 1 ustawy na zasadzie spełnia - nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udowodnił posiadanie wiedzy i doświadczenia w realizacji usług polegających na wykonywaniu usług tożsamych lub zbliżonych do przedmiotu zamówienia, tzn.: wykonanie co najmniej 1 projektu budowlanego z zakresu budowy, przebudowy i rozbudowy budynków o wartości co najmniej 30 000 zł brutto.Ocena spełniania warunku na podstawie oświadczeń lub dokumentów złożonych wraz z ofertą na zasadzie spełnia-nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych wymagań w tym zakresie. Ocena spełniania warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust 1 ustawy na zasadzie spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udowodnił dysponowanie osobami gwarantującymi rzetelne i należyte wykonanie przedmiotu zamówienia. W pracach zespołu projektowego należy zapewnić udział następujących projektantów w specjalności:
1)architektonicznej bez ograniczeń
2)konstrukcyjno- budowlanej bez ograniczeń
3)instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń
4)instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń
5)drogowej bez ograniczeń
Ocena spełniania warunku na podstawie oświadczeń lub dokumentów złożonych wraz z ofertą na zasadzie spełnia-nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych wymagań w tym zakresie. Ocena spełniania warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust 1 ustawy na zasadzie spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
W wykazie głównych usług powinna zostać ujęta co najmniej jedna usługa polegająca na wykonaniu co najmniej 1 projektu budowlanego z zakresu budowy, przebudowy, rozbudowy budynków o wartości co najmniej 30 000 zł brutto.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Każda oferta musi zawierać:
1.formularz oferty
2.oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy
3.oświadczenie z art. 24 ust. 1 ustawy
4.listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej
5.stosowne pełnomocnictwa w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów dołączonych do oferty;
6.w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o realizację zamówienia dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego;
7.wykaz głównych usług
8.wykaz osób uczestniczących w realizacji zamówienia,
9.oświadczenie, iż osoby uczestniczące w realizacji zamówienia posiadają wymagane prawem uprawnienia i kwalifikacje gwarantujące należyte wykonanie zamówienia,
10.wykaz części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy
11.zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania swoich zasobów do dyspozycji - jeżeli dotyczy


Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o zamówienie, zgodnie z art. 23 w związku z art. 141 ustawy PZP Zamawiający żąda aby:
1)dokumenty wymagane odnośnie potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wymienionych w art. 22 ust 1 ustawy zostały złożone wspólnie przez Wykonawców, zaś odnośnie spełniania warunku niepodlegania wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust 1 ustawy osobno przez każdego Wykonawcę;
2)w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, winni oni ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia. Załączone Pełnomocnictwo powinno zawierać: jednoznaczne określenie postępowania, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania; wymieniać wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia i zawierać podpisy każdego z nich;
3)wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem;


W stosunku do Wykonawców zagranicznych wymaga się złożenia powyższych dokumentów w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski poświadczonym za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Zamawiający wymaga, aby żądane przez niego dokumenty lub oświadczenia zostały złożone w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę


Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia lub inny dokument potwierdzający ten fakt.

Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym do należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów wymaga złożenia dokumentów dotyczących w szczególności:
a.Zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu
b.Sposobów wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia
c.Charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem
d.Zakresu i udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia

Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia swoich zasobów zgodnie z art. 26 ust 2b ustawy odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swej ofercie wskazał części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy i podania przez Wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych
w art. 26 ust 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust 1, określonych powyżej dla niniejszego postępowania

Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust 1 ustawy, określonych powyżej dla niniejszego postępowania, Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zmiany treści zawartej umowy wymagają po rygorem nieważności zgody obu stron, z zachowaniem formy pisemnej i są dopuszczalne wyłącznie w trybie art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2013, poz. 907 ze zm.).
2.Zmiana postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy jest możliwa w przypadku opisanym poniżej, z zastrzeżeniem, iż strony umowy wyrażają zgodę na wprowadzenie zmian, tj.:Zmiany dotyczące podwykonawcy, przy czym jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na zasoby którego Wykonawca powoływał się w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia
3.Zmiana dokonywana jest poprzez złożenie wniosku o zmianę w formie pisemnej przez jedną ze Stron wraz z określeniem zmiany, podaniem uzasadnienia, czasu wykonania zmiany.
4.Strony umowy zawierają stosowny aneks w celu dokonania zmian w niniejszej umowie uwzględniający warunki zmiany umowy określone w SIWZ.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.cewice.pl/zamowienia

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD GMINY UL. W. WITOSA 16, 84-312 CEWICE, POKÓJ NR 2

Data składania wniosków, ofert: 18/12/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
URZĄD GMINY UL. W. WITOSA 16, 84-312 CEWICE, POKÓJ NR 6

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Podobne przetargi

87786 / 2015-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Potęgowo - Potęgowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
opracowanie dokumentacji projektowej zadania pn.: Modernizacja lokalu mieszkalnego nr 16A w Potęgowie ul. Wiejska

363005 / 2010-12-17 - Podmiot prawa publicznego

Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych - Zakład Budżetowy - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu wielobranżowego, zamiennego remontu i zmiany sposobu użytkowania zabytkowego budynku mieszkalnego zespołu domu podmiejskiego z kuźnią przy ul. Gościnnej 10 na funkcje kulturalno - edukacyjne wraz z planem zagospodarowania terenu działki nr 11 w obrębie ewidencyjnym 109 w Gdańsku na potrzeby zadania inwestycyjnego Budowa ośrodka aktywizacji społecznej w Gdańsku - Oruni

59521 / 2009-04-07 - Inny: administracja samorzÄ…dowa gminna

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
sygn. akt 11/B/NI/2009 Opracowanie projektów wykonawczych dla realizacji IV etapu Systemu Informacji Miejskiej w Gdańsku obejmujących dzielnice: Piecki - Migowo, Suchanino, Jelitkowo, Brzeźno

219538 / 2010-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie - Kwidzyn (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej przebudowy i rozbudowy obiektu ZSP 4 w Kwidzynie w ramach inwestycji pn. Modernizacja obiektu ZSP 4 w Kwidzynie z adaptacją dla potrzeb Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.

47424 / 2016-03-03 - Inny: Spółka Wodno - Ściekowa

Spółka Wodno-Ściekowa "Swarzewo" - Władysławowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo- kosztorysowej rozbudowy Oczyszczalni Ścieków w Jastarni w ramach programu: Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Jastarnia wraz z świadczeniem usługi nadzoru autorskiego

149465 / 2013-07-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej wielobranżowej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego

173946 / 2010-06-18 - Inny: Inwestor Zastępczy

Rejonowy ZarzÄ…d Inwestycji w SÅ‚upsku - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Szkolny plac zabaw w ramach rządowego programu Radosna Szkoła przy Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Grottgera 10a w Słupsku - zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych

166988 / 2013-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sadlinki - Sadlinki (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków w miejscowościach Karpiny i Okrągła Łąka

292350 / 2015-10-30 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
1.Wykonanie ekspertyzy technicznej przeciwpożarowej, dotyczącej budynku nr 1 w kompleksie wojskowym w Gdyni oraz terenu tego kompleksu wraz z uzyskaniem akceptacji Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Gdyni dla zaproponowanych w ekspertyzie odstępstw

526698 / 2012-12-24 - Inny: Gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

ZarzÄ…d Infrastruktury Miejskiej w SÅ‚upsku - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlano-wykonawczej wraz z przedmiarami i Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych na wykonanie zadania pn. Wzrost atrakcyjności systemu transportu zbiorowego na obszarze Aglomeracji Słupskiej poprzez budowę węzła integracyjnego Dworzec Kolejowy i Autobusowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych - etap I

91371 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku - Sekcja Zamówień Publicznych - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
dokumentacja projektowa dla obiektu: Kanał Izbowa Łacha- odbudowa koryta kanału w km 0+000÷10+100, gmina Nowy Dwór Gdański, pow. nowodworski, woj. pomorskie

62640 / 2016-03-21 - Inny: Przedsiębiorstwo Komunalne

Krakowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - Krokowa (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie Programów Funkcjonalno - Użytkowych (PFU), zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. nr 202, poz. 2072) dla inwestycji pn: Budowa infrastruktury wodno - kanalizacyjnej na terenie gminy Krokowa wraz z uzyskaniem Decyzji Środowiskowych.

215970 / 2015-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych: część I - budowa sieci wodociągowej w Leźnie; część II -remont kanalizacji sanitarnej na terenie działek 22/47, 22/29, 21/40 w Baninie

320526 / 2010-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miastko - Miastko (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy ulic: Harcerskiej, Skautów, Przyjaciół w Miastku, pow. bytowski, woj. pomorskie

277970 / 2011-09-07 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji budowlanej i ekspertyz technicznych dotyczących budynków znajdujących się na terenach administrowanych przez Wojskowe Administracje Koszar

309290 / 2014-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej rozbudowy tunelu dla pieszych na stacji kolejowej w Lęborku.