Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

310779 / 2008-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Daleszyce (Daleszyce)

Budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami i pompowniami w m. Marzysz (obręb Młyny)
gm. Daleszyce - III etap

Opis zamówienia

Trzeci etap budowy kanalizacji sanitarnej obejmuje poprowadzenie sieci kanalizacyjnej
w msc. Marzysz przez teren w obrębie-Młyny.

I. Określenie przedmiotu inwestycji.
Przedmiotowe zadanie stanowi kolejny etap realizacji systemu kanalizacyjnego opartego o koncepcję programową kanalizacji i oczyszczalni ścieków dla gminy Daleszyce położonej w zlewni rzek Czarnej Staszowskiej i Wschodniej.
Projektowana kanalizacja służyć będzie do odprowadzenia ścieków bytowo - gospodarczych z terenów budownictwa zagrodowego i jednorodzinnego, zakładów usługowych nieuciążliwych oraz zabudowań z terenów letniskowych i rekreacyjnych.
Projektowana kanalizacja tworzy układ grawitacyjny o długości 1531 mb z włączeniem go do oczyszczalni. Niekorzystne ukształtowanie terenu uniemożliwia wykonanie kanalizacji w samym systemie kanałów grawitacyjnych dlatego system obejmuje pompownię ścieków oznaczoną symbolem P3 z układem kanałów przerzutowych tłocznych o łącznej długości 148 mb.
Miejscowość objęta przedmiotową kanalizacją posiada infrastrukturę techniczną:
- sieć wodociągową;
- sieć telefoniczną napowietrzną oraz kablową;
- sieć energetyczną napowietrzną oraz kablową;
- drogi asfaltowe i gruntowe utwardzone oraz nieutwardzone;
Ukształtowanie wysokościowe i rzeźba terenu uniemożliwiają odprowadzenie nieczystości z gospodarstw jednym kolektorem sanitarnym, dlatego poszczególne cząstkowe zlewnie grupowane są po kilkanaście zabudowań. Przejęte ścieki sanitarne kanałami bocznymi odprowadzane są do kolektora sanitarnego głównego. Kanały boczne lokalizowane są w większości wzdłuż dróg poza pasem jezdnym po terenach prywatnych. Na niewielkich odcinkach gdzie występuje zagęszczenie zabudowy mieszkalnej oraz infrastruktury technicznej i towarzyszącej zagospodarowaniu posesji uniemożliwiające prowadzenia kanału po prywatnych gruntach wymusiły lokalizację sieci kanalizacji sanitarnej w pasach drogowych dróg powiatowych, gminnych i prywatnych.
Trasę projektowanych przykanalików i przyłączy sanitarnych, przejmujących bezpośrednio nieczystości z zabudowań, gospodarstw, budynków letniskowych i przekazujących je do systemu kanalizacji sanitarnej uzgodniono z właścicielami poszczególnych posesji, zlokalizowano je w dostosowaniu do:

a) istniejącej i przewidywanej kanalizacji wewnętrznej budynków;
b) usytuowania istniejącej i przewidywanej zabudowy na terenie posesji;
c) lokalizacji istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego.

Usytuowanie wysokościowe projektowanych kanałów grawitacyjnych sanitarnych jak i przyłączy wynika z:

a) ukształtowania terenu;
b) usytuowania istniejącej i przewidywanej zabudowy na terenie posesji;
c) konieczności zapewnienia warunków przepływu ścieków i samooczyszczania kanałów.


2. Zakres przedsięwzięcia.

1. Marzysz - obręb Młyny.
Kanał grawitacyjny z rur PP PRAGMA o średnicy 0,20 m i długości - 1531 mb. Budując w/w kanał należy wykonać 5 szt przewiertów przez drogę o nr ewid. 51. Kanał tłoczny o średnicy 0,09 m z rur PE o długości 148 mb.
Pompownia lokalna P3 AWAS- Qmax=5,0 m3nah; 90x5,4 PE długość kanału tłocznego l=148,0 m przejmować będzie ścieki w zlewni Marzysz i do oczyszczalni ścieków. Pompownia (konstrukcja) położona jest na głębokości 3.20 m p. p. t.
Przedmiotowa cześć obejmuje 4 studzienki na przewodzie tłocznym, 55 studzienek na przewodzie grawitacyjnym od CS2 do CS19 oraz pompownia P3.
Średnia głębokość studzienki w sieci grawitacyjnej w części 1 obręb Marzysz (Młyny) 2,13 m, w tym największa głębokość wynosi 4,47 m, a najmniejsza głębokość to 0,96 m,
Kanały należy posadowić:
- na warstwie filtracyjnej min. gr. 20 cm na długości odcinków
odwadnianych;
-na warstwie min. gr. 20 cm żwirowo-piaskowej na pozostałej długości.
Przewiduje się wykonanie studzienek kanalizacyjnych typowych:
- studzienki przelotowe wg KB4-4.12.1-7- typ I-1A;
- studzienki połączeniowe wg KB4-4.12.1-6-typ II-1A;
- studzienki spadowe wg KB4-4.12.1-8-typ III-3-A;
- studzienki z tworzywa sztucznego ø 400 mm PP.

W studniach stosować krąg z płytą denną ø 1200 mm jako gotowy element prefabrykatu żelbetowego z otworami na obsadzenie rur. Alternatywnie płyta denna studzienek wylewana na mokro z betonu B-15 na podbudowie podłoża betonowego, część dolna murowana z cegły kanalizacyjnej 150 lub klinkierowej bez otworów 350 na zaprawie cementowej 80 z podbudową podłoża betonowego i podsypki piaskowej gr. 20 cm. Górna część studzienek z kręgów żelbetowych ø 1,20 m, typowych wg BN-86/8971-08. Płyta górna studzienek - prefabrykowana, żelbetowa typ PP-144x60 z włazem żeliwnym - przejazdowym typu ciężkiego D400 z pokrywą wypełnioną betonem i wkładką gumową bez wentylacji wg PN-EN124. Połączenia rur i kręgu dennego poprzez przejścia szczelne tulejowe z uszczelnieniem gumowym obłożone (zabezpieczone) zaprawą cementową.
Studzienki: na odcinkach przekroczenia rzek i cieków wodnych (bez nazwy) wykonać z tworzywa sztucznego PE ø 1200 mm włazy bez wentylacji. Studzienki spadowe wykonane będą tam, gdzie różnica połączeń kanałów wynosi powyżej 50 cm. Wszystkie studnie betonowe należy zabezpieczyć dwukrotnie warstwą izolacyjną proekologiczną typu np. BITGUM w ilości 3.5 kg/m2 preparatu.
Przy różnicy poziomów połączeń kanałów lub przykanalików w punkcie włączenia bocznego do zbiorczego (powyżej 50 cm), połączenie wykonać za pomocą układu spustowego z zastosowaniem elementów kamionkowych lub tworzywa sztucznego, zgodnego z zastosowaną rurą. Rurę spustową o średnicy równej średnicy kanału, z którego się odgałęzia - umieścić na zewnątrz studzienki. Kolano podeprzeć blokiem oporowym o wymiarach min. 38 x 38 x 38 cm wykonanym z betonu B 15 na terenie budowy.
Studzienki kanalizacyjne oznakować tablicami orientacyjnymi (lokalizacyjnymi) z literą K, zgodnie z normą PN-86/B-09700. Oznaczenia należy umieszczać w miejscach widocznych i trwale związanych z podłożem np. słup 1.n.n., budynki mieszkalne, słupki stalowe o wysokości min. 0,8 m ponad powierzchnię terenu. Stopnie włazowe w studniach w rozstawie co 30 cm, ze stali ø 32 mm zabezpieczone antykorozyjnie lakierem bitumicznym. Nie dopuszcza się stosowania innych stopni włazowych bez pisemnej zgody Inwestora.
Na kanale tłocznym w studniach przelotowo-rewizyjnych 4 szt. należy zamontować trójniki - rewizyjne zaślepione - kołnierzowe, które dają możliwości dostępu do wnętrza przewodu tłocznego. Przewody tłoczne wyprowadzić do kanału rozprężnego.
Materiały użyte i zabudowane w celu wykonania kolektora sanitarnego wraz z elementami towarzyszącymi muszą posiada aktualne certyfikaty zgodności z normami
i obowiązującymi przepisami oraz posiadające certyfikaty jakościowe ISO.
Przejścia pod drogami wykonać metodą przecisku lub przewiertu bez naruszenia nawierzchni dróg. Należy zastosować rurę przeciskową (ochronną) o średnicy min. 406,4 x 10 mm z rur stalowych ze szwem przewodowych wg PN79/H-74244.
Sposób łączenia rur na styk przez spawanie, rura powinna posiadać zewnętrzna izolację polietylenową w klasie C wykonana fabrycznie. Miejsca spoin obwodowych powinny być zaizolowane przy pomocy rękawów termokurczliwych. Wewnętrzna powierzchnia rury winna być zabezpieczona poprzez malowanie fabryczne lakierem asfaltowym. Wprowadzenie rury kanalizacyjnej do rury ochronnej należy dokonać za pomocą płóz centrujących typ AMP. Rozstaw płóz - max. 1,5 m. Końce rury ochronnej należy uszczelnić stosując korek z pianki poliuretanowej dł. min. 20 cm. Jako element oporowy dla korka w trakcie jego wykonywania (formowania) zastosować pierścień z blachy stalowej gr. 5 mm.
Roboty w pasie drogowym dróg powiatowych wymagają uzyskania pozwolenia na prowadzenie robót przed przystąpieniem do prac z którego wynikać będą szczegółowe ustalenia dla wykonawcy robót budowlanych. Wykonawca przed przystąpieniem do robót opracuje zgodnie z harmonogramem robót projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy i uzgodni go z właściwymi instytucjami.
Istniejąca infrastruktura techniczna: sieć wodociągowa, słupy energetyczne i telekomunikacyjne, ogrodzenia, istniejące przepusty, wjazdy i zjazdy oraz budynki mieszkalne uniemożliwiające wykonanie kanału poza pasem drogowym dlatego powyższe odcinki kanałów należy realizować z uwzględnieniem:

a) warunków wydanych przez właściwego zarządcę drogi oraz uzgodnienia zawartego w protokole ZUDP,
b) wykonywania robót ziemnych w szalunkach szczelnych wykopami wąsko przestrzennymi,
c) wykonania zagęszczenia gruntu do Is= 95%, przy zagęszczeniu warstwami po ok. 40 cm - wykonanie badań zagęszczenia gruntu przez służby drogowe,
d) wykonania drogi wraz z podbudową i nawierzchnią w przypadku uszkodzenia krawędzi drogi w technologii określonej przez Zarządcę drogi.
Zagęszczenie wykopów w pasie drogowym Wykonawca kontrolnie zleca właściwemu organowi zarządzającemu drogą, który wskaże punkty pobrania prób i dokona odpowiednich badań i analiz zagęszczenia dla wskazanych odcinków dróg objętych dokumentacją.
Przejście pod istniejącym przewodem wodociągowym przewidywanym do przełożenia, przewiduje się wykonanie przekopem w rurach ochronnych stalowych ø do 350 mm x 10 mm.
Sposób łączenia rur i zabezpieczenie antykorozyjne jak przy przejściach przez drogę.
Przejście kanału pod istniejącymi rzekami - ciekami bez nazwy i rowami naturalnymi na odcinku przewiduje się przekopem z zastosowaniem rur ochronnych stalowych bez szwu o ø do 350 x 10 mm. Projektowany kolektor nie narusza stosunków wodnych dla istniejących rowów. Sposób łączenia rur ochronnych opisano wyżej przy przejściach przy przejściach przez drogę.
Z uwagi na teren zalewowy, wierzch studzienek należy wynieść 50 cm ponad jego powierzchnię. Zastosować studnie z tworzywa sztucznego ø 1200 mm w celu zapewnienia pełnej szczelności.
Wykopy pod kanały i rurociąg tłoczny wykonywane będą w 60 % sprzętem mechanicznym i w 40 % sposobem ręcznym. Wszystkie skrzyżowania i miejsca kolizyjne wykonać sposobem ręcznym. Odcinki robót ręcznych wskaże Inwestor w uzgodnieniu z właścicielami posesji. W wielu przypadkach przejście kanałem przez prywatne posesje było uwarunkowane wykonaniem ręcznym odcinków. Wykonawca bezwzględnie te roboty wykona w całości ręcznie bez użycia sprzętu mechanicznego - wykonawca winien szczegółowo zapoznać się z oświadczeniami zgodami wejścia na teren. Wejście i uzgodnienie sposobu realizacji prac należy dokonać w terenie , pełną odpowiedzialność za wykonanie prac i sposób ich realizacji ręcznie - mechanicznie ponosi Wykonawca robót.

Rodzaje wykopów:
a) wąsko-przestrzenne o ścianach pionowych, umocnione wypraskami stalowymi poziomo, z poszerzeniem na obiekty kubaturowe, przewidywane na odcinkach:
- zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej,
- podlegających odwodnieniu,
- skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
b) szerokoprzestrzenne skarpowane o nachyleniu skarp 1 : 0,6 na pozostałej
długości.

Ustalono zmienną kategorię gruntów (V-VIII) na terenie projektowanej budowy kanalizacji. Na odcinkach występowania gruntu kat. V - VIII przewiduje się odspojenie mechaniczne. Do wykonania zasypki wykopów należy przystąpić natychmiast po odbiorze i zatwierdzeniu zakończonego posadowienia kanału.
Prowadzenie robót ręcznie przewidziano poza miejscami skrzyżowań z infrastrukturą techniczną zjazdami i przepustami, na i przy posesjach.
Roboty w pasie drogowym prowadzić przy zastosowaniu robót wąsko-przestrzennych z pełnym szalowaniem wykopu.
Kanałów nie można zasypać przed wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej i odbiorze częściowym zrealizowanych odcinków. Zasypka wykopu składa się z dwóch warstw:
- warstwy ochronnej rury - obsypki;
- warstwy wypełniającej - zasypki.

Obsypkę wykonać warstwami o min. gr. 20 cm do 40 cm zagęszczając każdą warstwę Ii =85% prowadzić, aż do uzyskania zagęszczonej warstwy o grubości co najmniej 40 cm nad wierzch rury. Trzeba zwrócić uwagę na zabezpieczenie rur przed przemieszczaniem obsypywania, zagęszczenia i przejeżdżania ciężkiego sprzętu. Ważne jest zagęszczenie - podbicie obsypki w tzw . pachach przewodu. Podbijanie należy wykonać przy użyciu podbijaków drewnianych.
Wszystkie roboty ziemne należy wykonywać z zachowaniem normy BN-83,8836-02 Przewody podziemne. Roboty ziemne. Wymagania i badania przy odbiorze, a w szczególności zgodnie z pkt. 2.2.5 tejże normy: Szczególne warunki bezpieczeństwa pracy. Tyczenie osi kanałów należy zlecić uprawnionemu geodecie. Nadmiar gruntu pozostałego po wykonaniu robót należy odwieść na odległość do 5 km w miejsce wskazane przez Inwestora. Urobek wykorzystać do formowania nasypu w miejscach wypłycania kanału sanitarnego. Normatywne przykrycie kolektora wynosi 1,2 m przykrycia rury. W przypadku zbliżeń do budynków należy przy wykopach głębszych niż niżej 2,0 m grunt odwieść, po ułożeniu przewodu dowieść.
W przypadku nieprzewidzianych przeszkód - kolizji lub nie normatywnego zbliżenia do przewodu istniejącego każde miejsce należy zabezpieczyć zgodnie z obowiązującym prawem lub dokonać przekładki istniejącego uzbrojenia.
Wykonane odcinki kanalizacji podlegać będą próbie na szczelność i infiltrację zgodnie z normą PN-92/B-10735 Przewody kanalizacyjne. Wymagania i badania przy odbiorze. Wodę do prób szczelności kanałów i studni należy pobrać z istniejącej sieci wodociągowej na warunkach określonych przez Użytkownika sieci względnie wody pochodzącej z odwodnienia wykopów.
Projektowane kanały krzyżują się na swojej trasie z kablami energetycznymi i telefonicznymi oraz istniejącymi przewodami wodociągowymi. Każde skrzyżowanie kabli telefonicznych oraz energetycznych NN należy zabezpieczyć za pomocą rur ochronnych dwudzielnych typu AROT PS-100 dł. 3.0 m. Na czas robót istniejące przewody i kable podwiesić do bali drewnianych. Roboty prowadzić w uzgodnieniu z instytucjami i służbami dysponującymi poszczególnymi sieciami. Zasypkę wykopów pod sieciami zagęścić Ii =95%, aby zapobiec późniejszemu osiadaniu. W przypadku przełożenia kolizyjnego przewodu należy dokonać inwentaryzacji powykonawczej kolektora sanitarnego i przewodów wodociągowych, gazowych oraz kabli z podaniem ułożenia (zagłębienia) przewodu.
Wytyczenie miejsc kolizyjnych skrzyżowań projektowanych i istniejących przewodów należy zlecić uprawnionemu geodecie.
Roboty ziemne i montażowe wykonywać z zachowaniem maksymalnej ostrożności oraz wszelkich obowiązujących przepisów branżowych i BHP. Dla zapewnienia dojazdu do posesji w trakcie realizacji inwestycji, przewiduje się wykonanie tymczasowych zjazdów z płyt betonowych. Wykopy w pobliżu ruchu ulicznego pieszego i kołowego należy zabezpieczyć zgodnie z wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na czas prowadzenia robót w pasach drogowych wykonawca zgodnie z harmonogramem robót budowlanych opracuje projekt ruch i dokona jego uzgodnienia z Zarządcą drogi. Na etapie wykonawstwa należy uwzględnić wszystkie uwagi i zalecenia zawarte w uzgodnieniach, decyzjach, postanowieniach i opiniach, szczególnie zawartych w opinii ZUDP. Odbiór ustawienia płoz na rurach kanalizacyjnych, na odcinkach przejść przed wprowadzeniem do rury ochronnej, winien dokonać przedstawiciel Wodociągów i Inwestora. Drogi gruntowe, stanowiące dojazd do studzienek, należy utwardzić np. tłuczniem. Na odcinkach przebiegu kanałów poza budynkami oraz na odcinkach przebiegających przez pola, przewiduje się dojazdy do studzienek na zmianach kierunku trasy kanałów poprzez drogi wewnętrzne gospodarstw - prywatnych posesji.
Roboty montażowe i wprowadzanie rur kanalizacyjnych do rur ochronnych wykonawca robót zgłasza i wykonuje w obecności przedstawiciela Wodociągów - ZUK w Daleszycach.

Pompownie należy zabezpieczyć przed osobami postronnymi poprzez trwałe zamknięcie np. klapą stalową zamykaną na kłódkę. Wejście do pompowni należy zabezpieczyć systemem alarmowym stosując czujkę ruchową zamontowaną wewnątrz pompowni połączoną cyfrowym układem radiowym z ZUK Daleszyce lub oczyszczalnią ścieków Marzysz. Układ sterowniczy alarmu zamontować na zewnątrz pompowni w rozdzielni głównej.
Pompownię P3 należy obudować siatką stalową na słupach metalowych do wysokości 2,00 m na podbudowie betonowej (cokolik) z betonu B15.
Przepompownia P3 Marzysz ma być wyposażona w system monitoringu GSM/GPRS.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 310779

Data publikacji: 2008-11-13

Nazwa: Gmina Daleszyce

Ulica: pl. Staszica 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Daleszyce

Kod pocztowy: 26-021

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 0-41 3171693

Numer faxu: 0-41 3171693

Adres strony internetowej: www.daleszyce.pl

Regon: 29101004000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami i pompowniami w m. Marzysz (obręb Młyny)
gm. Daleszyce - III etap

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Trzeci etap budowy kanalizacji sanitarnej obejmuje poprowadzenie sieci kanalizacyjnej
w msc. Marzysz przez teren w obrębie-Młyny.

I. Określenie przedmiotu inwestycji.
Przedmiotowe zadanie stanowi kolejny etap realizacji systemu kanalizacyjnego opartego o koncepcję programową kanalizacji i oczyszczalni ścieków dla gminy Daleszyce położonej w zlewni rzek Czarnej Staszowskiej i Wschodniej.
Projektowana kanalizacja służyć będzie do odprowadzenia ścieków bytowo - gospodarczych z terenów budownictwa zagrodowego i jednorodzinnego, zakładów usługowych nieuciążliwych oraz zabudowań z terenów letniskowych i rekreacyjnych.
Projektowana kanalizacja tworzy układ grawitacyjny o długości 1531 mb z włączeniem go do oczyszczalni. Niekorzystne ukształtowanie terenu uniemożliwia wykonanie kanalizacji w samym systemie kanałów grawitacyjnych dlatego system obejmuje pompownię ścieków oznaczoną symbolem P3 z układem kanałów przerzutowych tłocznych o łącznej długości 148 mb.
Miejscowość objęta przedmiotową kanalizacją posiada infrastrukturę techniczną:
- sieć wodociągową;
- sieć telefoniczną napowietrzną oraz kablową;
- sieć energetyczną napowietrzną oraz kablową;
- drogi asfaltowe i gruntowe utwardzone oraz nieutwardzone;
Ukształtowanie wysokościowe i rzeźba terenu uniemożliwiają odprowadzenie nieczystości z gospodarstw jednym kolektorem sanitarnym, dlatego poszczególne cząstkowe zlewnie grupowane są po kilkanaście zabudowań. Przejęte ścieki sanitarne kanałami bocznymi odprowadzane są do kolektora sanitarnego głównego. Kanały boczne lokalizowane są w większości wzdłuż dróg poza pasem jezdnym po terenach prywatnych. Na niewielkich odcinkach gdzie występuje zagęszczenie zabudowy mieszkalnej oraz infrastruktury technicznej i towarzyszącej zagospodarowaniu posesji uniemożliwiające prowadzenia kanału po prywatnych gruntach wymusiły lokalizację sieci kanalizacji sanitarnej w pasach drogowych dróg powiatowych, gminnych i prywatnych.
Trasę projektowanych przykanalików i przyłączy sanitarnych, przejmujących bezpośrednio nieczystości z zabudowań, gospodarstw, budynków letniskowych i przekazujących je do systemu kanalizacji sanitarnej uzgodniono z właścicielami poszczególnych posesji, zlokalizowano je w dostosowaniu do:

a) istniejącej i przewidywanej kanalizacji wewnętrznej budynków;
b) usytuowania istniejącej i przewidywanej zabudowy na terenie posesji;
c) lokalizacji istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego.

Usytuowanie wysokościowe projektowanych kanałów grawitacyjnych sanitarnych jak i przyłączy wynika z:

a) ukształtowania terenu;
b) usytuowania istniejącej i przewidywanej zabudowy na terenie posesji;
c) konieczności zapewnienia warunków przepływu ścieków i samooczyszczania kanałów.


2. Zakres przedsięwzięcia.

1. Marzysz - obręb Młyny.
Kanał grawitacyjny z rur PP PRAGMA o średnicy 0,20 m i długości - 1531 mb. Budując w/w kanał należy wykonać 5 szt przewiertów przez drogę o nr ewid. 51. Kanał tłoczny o średnicy 0,09 m z rur PE o długości 148 mb.
Pompownia lokalna P3 AWAS- Qmax=5,0 m3nah; 90x5,4 PE długość kanału tłocznego l=148,0 m przejmować będzie ścieki w zlewni Marzysz i do oczyszczalni ścieków. Pompownia (konstrukcja) położona jest na głębokości 3.20 m p. p. t.
Przedmiotowa cześć obejmuje 4 studzienki na przewodzie tłocznym, 55 studzienek na przewodzie grawitacyjnym od CS2 do CS19 oraz pompownia P3.
Średnia głębokość studzienki w sieci grawitacyjnej w części 1 obręb Marzysz (Młyny) 2,13 m, w tym największa głębokość wynosi 4,47 m, a najmniejsza głębokość to 0,96 m,
Kanały należy posadowić:
- na warstwie filtracyjnej min. gr. 20 cm na długości odcinków
odwadnianych;
-na warstwie min. gr. 20 cm żwirowo-piaskowej na pozostałej długości.
Przewiduje się wykonanie studzienek kanalizacyjnych typowych:
- studzienki przelotowe wg KB4-4.12.1-7- typ I-1A;
- studzienki połączeniowe wg KB4-4.12.1-6-typ II-1A;
- studzienki spadowe wg KB4-4.12.1-8-typ III-3-A;
- studzienki z tworzywa sztucznego ø 400 mm PP.

W studniach stosować krąg z płytą denną ø 1200 mm jako gotowy element prefabrykatu żelbetowego z otworami na obsadzenie rur. Alternatywnie płyta denna studzienek wylewana na mokro z betonu B-15 na podbudowie podłoża betonowego, część dolna murowana z cegły kanalizacyjnej 150 lub klinkierowej bez otworów 350 na zaprawie cementowej 80 z podbudową podłoża betonowego i podsypki piaskowej gr. 20 cm. Górna część studzienek z kręgów żelbetowych ø 1,20 m, typowych wg BN-86/8971-08. Płyta górna studzienek - prefabrykowana, żelbetowa typ PP-144x60 z włazem żeliwnym - przejazdowym typu ciężkiego D400 z pokrywą wypełnioną betonem i wkładką gumową bez wentylacji wg PN-EN124. Połączenia rur i kręgu dennego poprzez przejścia szczelne tulejowe z uszczelnieniem gumowym obłożone (zabezpieczone) zaprawą cementową.
Studzienki: na odcinkach przekroczenia rzek i cieków wodnych (bez nazwy) wykonać z tworzywa sztucznego PE ø 1200 mm włazy bez wentylacji. Studzienki spadowe wykonane będą tam, gdzie różnica połączeń kanałów wynosi powyżej 50 cm. Wszystkie studnie betonowe należy zabezpieczyć dwukrotnie warstwą izolacyjną proekologiczną typu np. BITGUM w ilości 3.5 kg/m2 preparatu.
Przy różnicy poziomów połączeń kanałów lub przykanalików w punkcie włączenia bocznego do zbiorczego (powyżej 50 cm), połączenie wykonać za pomocą układu spustowego z zastosowaniem elementów kamionkowych lub tworzywa sztucznego, zgodnego z zastosowaną rurą. Rurę spustową o średnicy równej średnicy kanału, z którego się odgałęzia - umieścić na zewnątrz studzienki. Kolano podeprzeć blokiem oporowym o wymiarach min. 38 x 38 x 38 cm wykonanym z betonu B 15 na terenie budowy.
Studzienki kanalizacyjne oznakować tablicami orientacyjnymi (lokalizacyjnymi) z literą K, zgodnie z normą PN-86/B-09700. Oznaczenia należy umieszczać w miejscach widocznych i trwale związanych z podłożem np. słup 1.n.n., budynki mieszkalne, słupki stalowe o wysokości min. 0,8 m ponad powierzchnię terenu. Stopnie włazowe w studniach w rozstawie co 30 cm, ze stali ø 32 mm zabezpieczone antykorozyjnie lakierem bitumicznym. Nie dopuszcza się stosowania innych stopni włazowych bez pisemnej zgody Inwestora.
Na kanale tłocznym w studniach przelotowo-rewizyjnych 4 szt. należy zamontować trójniki - rewizyjne zaślepione - kołnierzowe, które dają możliwości dostępu do wnętrza przewodu tłocznego. Przewody tłoczne wyprowadzić do kanału rozprężnego.
Materiały użyte i zabudowane w celu wykonania kolektora sanitarnego wraz z elementami towarzyszącymi muszą posiada aktualne certyfikaty zgodności z normami
i obowiązującymi przepisami oraz posiadające certyfikaty jakościowe ISO.
Przejścia pod drogami wykonać metodą przecisku lub przewiertu bez naruszenia nawierzchni dróg. Należy zastosować rurę przeciskową (ochronną) o średnicy min. 406,4 x 10 mm z rur stalowych ze szwem przewodowych wg PN79/H-74244.
Sposób łączenia rur na styk przez spawanie, rura powinna posiadać zewnętrzna izolację polietylenową w klasie C wykonana fabrycznie. Miejsca spoin obwodowych powinny być zaizolowane przy pomocy rękawów termokurczliwych. Wewnętrzna powierzchnia rury winna być zabezpieczona poprzez malowanie fabryczne lakierem asfaltowym. Wprowadzenie rury kanalizacyjnej do rury ochronnej należy dokonać za pomocą płóz centrujących typ AMP. Rozstaw płóz - max. 1,5 m. Końce rury ochronnej należy uszczelnić stosując korek z pianki poliuretanowej dł. min. 20 cm. Jako element oporowy dla korka w trakcie jego wykonywania (formowania) zastosować pierścień z blachy stalowej gr. 5 mm.
Roboty w pasie drogowym dróg powiatowych wymagają uzyskania pozwolenia na prowadzenie robót przed przystąpieniem do prac z którego wynikać będą szczegółowe ustalenia dla wykonawcy robót budowlanych. Wykonawca przed przystąpieniem do robót opracuje zgodnie z harmonogramem robót projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy i uzgodni go z właściwymi instytucjami.
Istniejąca infrastruktura techniczna: sieć wodociągowa, słupy energetyczne i telekomunikacyjne, ogrodzenia, istniejące przepusty, wjazdy i zjazdy oraz budynki mieszkalne uniemożliwiające wykonanie kanału poza pasem drogowym dlatego powyższe odcinki kanałów należy realizować z uwzględnieniem:

a) warunków wydanych przez właściwego zarządcę drogi oraz uzgodnienia zawartego w protokole ZUDP,
b) wykonywania robót ziemnych w szalunkach szczelnych wykopami wąsko przestrzennymi,
c) wykonania zagęszczenia gruntu do Is= 95%, przy zagęszczeniu warstwami po ok. 40 cm - wykonanie badań zagęszczenia gruntu przez służby drogowe,
d) wykonania drogi wraz z podbudową i nawierzchnią w przypadku uszkodzenia krawędzi drogi w technologii określonej przez Zarządcę drogi.
Zagęszczenie wykopów w pasie drogowym Wykonawca kontrolnie zleca właściwemu organowi zarządzającemu drogą, który wskaże punkty pobrania prób i dokona odpowiednich badań i analiz zagęszczenia dla wskazanych odcinków dróg objętych dokumentacją.
Przejście pod istniejącym przewodem wodociągowym przewidywanym do przełożenia, przewiduje się wykonanie przekopem w rurach ochronnych stalowych ø do 350 mm x 10 mm.
Sposób łączenia rur i zabezpieczenie antykorozyjne jak przy przejściach przez drogę.
Przejście kanału pod istniejącymi rzekami - ciekami bez nazwy i rowami naturalnymi na odcinku przewiduje się przekopem z zastosowaniem rur ochronnych stalowych bez szwu o ø do 350 x 10 mm. Projektowany kolektor nie narusza stosunków wodnych dla istniejących rowów. Sposób łączenia rur ochronnych opisano wyżej przy przejściach przy przejściach przez drogę.
Z uwagi na teren zalewowy, wierzch studzienek należy wynieść 50 cm ponad jego powierzchnię. Zastosować studnie z tworzywa sztucznego ø 1200 mm w celu zapewnienia pełnej szczelności.
Wykopy pod kanały i rurociąg tłoczny wykonywane będą w 60 % sprzętem mechanicznym i w 40 % sposobem ręcznym. Wszystkie skrzyżowania i miejsca kolizyjne wykonać sposobem ręcznym. Odcinki robót ręcznych wskaże Inwestor w uzgodnieniu z właścicielami posesji. W wielu przypadkach przejście kanałem przez prywatne posesje było uwarunkowane wykonaniem ręcznym odcinków. Wykonawca bezwzględnie te roboty wykona w całości ręcznie bez użycia sprzętu mechanicznego - wykonawca winien szczegółowo zapoznać się z oświadczeniami zgodami wejścia na teren. Wejście i uzgodnienie sposobu realizacji prac należy dokonać w terenie , pełną odpowiedzialność za wykonanie prac i sposób ich realizacji ręcznie - mechanicznie ponosi Wykonawca robót.

Rodzaje wykopów:
a) wąsko-przestrzenne o ścianach pionowych, umocnione wypraskami stalowymi poziomo, z poszerzeniem na obiekty kubaturowe, przewidywane na odcinkach:
- zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej,
- podlegających odwodnieniu,
- skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
b) szerokoprzestrzenne skarpowane o nachyleniu skarp 1 : 0,6 na pozostałej
długości.

Ustalono zmienną kategorię gruntów (V-VIII) na terenie projektowanej budowy kanalizacji. Na odcinkach występowania gruntu kat. V - VIII przewiduje się odspojenie mechaniczne. Do wykonania zasypki wykopów należy przystąpić natychmiast po odbiorze i zatwierdzeniu zakończonego posadowienia kanału.
Prowadzenie robót ręcznie przewidziano poza miejscami skrzyżowań z infrastrukturą techniczną zjazdami i przepustami, na i przy posesjach.
Roboty w pasie drogowym prowadzić przy zastosowaniu robót wąsko-przestrzennych z pełnym szalowaniem wykopu.
Kanałów nie można zasypać przed wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej i odbiorze częściowym zrealizowanych odcinków. Zasypka wykopu składa się z dwóch warstw:
- warstwy ochronnej rury - obsypki;
- warstwy wypełniającej - zasypki.

Obsypkę wykonać warstwami o min. gr. 20 cm do 40 cm zagęszczając każdą warstwę Ii =85% prowadzić, aż do uzyskania zagęszczonej warstwy o grubości co najmniej 40 cm nad wierzch rury. Trzeba zwrócić uwagę na zabezpieczenie rur przed przemieszczaniem obsypywania, zagęszczenia i przejeżdżania ciężkiego sprzętu. Ważne jest zagęszczenie - podbicie obsypki w tzw . pachach przewodu. Podbijanie należy wykonać przy użyciu podbijaków drewnianych.
Wszystkie roboty ziemne należy wykonywać z zachowaniem normy BN-83,8836-02 Przewody podziemne. Roboty ziemne. Wymagania i badania przy odbiorze, a w szczególności zgodnie z pkt. 2.2.5 tejże normy: Szczególne warunki bezpieczeństwa pracy. Tyczenie osi kanałów należy zlecić uprawnionemu geodecie. Nadmiar gruntu pozostałego po wykonaniu robót należy odwieść na odległość do 5 km w miejsce wskazane przez Inwestora. Urobek wykorzystać do formowania nasypu w miejscach wypłycania kanału sanitarnego. Normatywne przykrycie kolektora wynosi 1,2 m przykrycia rury. W przypadku zbliżeń do budynków należy przy wykopach głębszych niż niżej 2,0 m grunt odwieść, po ułożeniu przewodu dowieść.
W przypadku nieprzewidzianych przeszkód - kolizji lub nie normatywnego zbliżenia do przewodu istniejącego każde miejsce należy zabezpieczyć zgodnie z obowiązującym prawem lub dokonać przekładki istniejącego uzbrojenia.
Wykonane odcinki kanalizacji podlegać będą próbie na szczelność i infiltrację zgodnie z normą PN-92/B-10735 Przewody kanalizacyjne. Wymagania i badania przy odbiorze. Wodę do prób szczelności kanałów i studni należy pobrać z istniejącej sieci wodociągowej na warunkach określonych przez Użytkownika sieci względnie wody pochodzącej z odwodnienia wykopów.
Projektowane kanały krzyżują się na swojej trasie z kablami energetycznymi i telefonicznymi oraz istniejącymi przewodami wodociągowymi. Każde skrzyżowanie kabli telefonicznych oraz energetycznych NN należy zabezpieczyć za pomocą rur ochronnych dwudzielnych typu AROT PS-100 dł. 3.0 m. Na czas robót istniejące przewody i kable podwiesić do bali drewnianych. Roboty prowadzić w uzgodnieniu z instytucjami i służbami dysponującymi poszczególnymi sieciami. Zasypkę wykopów pod sieciami zagęścić Ii =95%, aby zapobiec późniejszemu osiadaniu. W przypadku przełożenia kolizyjnego przewodu należy dokonać inwentaryzacji powykonawczej kolektora sanitarnego i przewodów wodociągowych, gazowych oraz kabli z podaniem ułożenia (zagłębienia) przewodu.
Wytyczenie miejsc kolizyjnych skrzyżowań projektowanych i istniejących przewodów należy zlecić uprawnionemu geodecie.
Roboty ziemne i montażowe wykonywać z zachowaniem maksymalnej ostrożności oraz wszelkich obowiązujących przepisów branżowych i BHP. Dla zapewnienia dojazdu do posesji w trakcie realizacji inwestycji, przewiduje się wykonanie tymczasowych zjazdów z płyt betonowych. Wykopy w pobliżu ruchu ulicznego pieszego i kołowego należy zabezpieczyć zgodnie z wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na czas prowadzenia robót w pasach drogowych wykonawca zgodnie z harmonogramem robót budowlanych opracuje projekt ruch i dokona jego uzgodnienia z Zarządcą drogi. Na etapie wykonawstwa należy uwzględnić wszystkie uwagi i zalecenia zawarte w uzgodnieniach, decyzjach, postanowieniach i opiniach, szczególnie zawartych w opinii ZUDP. Odbiór ustawienia płoz na rurach kanalizacyjnych, na odcinkach przejść przed wprowadzeniem do rury ochronnej, winien dokonać przedstawiciel Wodociągów i Inwestora. Drogi gruntowe, stanowiące dojazd do studzienek, należy utwardzić np. tłuczniem. Na odcinkach przebiegu kanałów poza budynkami oraz na odcinkach przebiegających przez pola, przewiduje się dojazdy do studzienek na zmianach kierunku trasy kanałów poprzez drogi wewnętrzne gospodarstw - prywatnych posesji.
Roboty montażowe i wprowadzanie rur kanalizacyjnych do rur ochronnych wykonawca robót zgłasza i wykonuje w obecności przedstawiciela Wodociągów - ZUK w Daleszycach.

Pompownie należy zabezpieczyć przed osobami postronnymi poprzez trwałe zamknięcie np. klapą stalową zamykaną na kłódkę. Wejście do pompowni należy zabezpieczyć systemem alarmowym stosując czujkę ruchową zamontowaną wewnątrz pompowni połączoną cyfrowym układem radiowym z ZUK Daleszyce lub oczyszczalnią ścieków Marzysz. Układ sterowniczy alarmu zamontować na zewnątrz pompowni w rozdzielni głównej.
Pompownię P3 należy obudować siatką stalową na słupach metalowych do wysokości 2,00 m na podbudowie betonowej (cokolik) z betonu B15.
Przepompownia P3 Marzysz ma być wyposażona w system monitoringu GSM/GPRS.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2009

Informacja na temat wadium:
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości
30.000,00 PLN (słownie złotych: trzydzieści tysięcy).Wadium winno być wniesione w formie określonej w art. 45 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Dowód wniesienia wadium należy dołączyć do oferty
W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej należy dokonać wpłaty w Banku Spółdzielczym Daleszyce-Górno w Daleszycach na rachunek Gminy Daleszyce
nr 04 8485 0009 0000 0130 9000 0002 z takim wyprzedzeniem, aby w dniu otwarcia ofert tj. o godz. 10 00 środki znalazły się na koncie Zamawiającego.
Zwrot lub utrata wadium następuje na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa musi zawierać w swojej treści zapis o realizacji gwarancji na rzecz Zamawiającego zgodnie z podstawami utraty wadium zawartymi, w art. 46 ust 5 ustawy Prawo zamówień publicznych,
Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany jest do wniesienia w formach zgodnych z art. 148 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zabezpieczenia należytego wykonania umowy
w wysokości 5 % ceny ofertowej brutto przedmiotu zamówienia, najpóźniej w dniu zawarcia umowy, ale przed jej podpisaniem.
Jeżeli w toku realizacji przedmiotu umowy ustalona wysokość zabezpieczenia z powodu zwiększenia wartości robót ulegnie zmianie Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić wniesione zabezpieczenie przed podpisaniem umowy dodatkowej w terminie nie później jak w dniu podpisania umowy na roboty dodatkowe.
Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym.
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Za zgodą zamawiającego zabezpieczenie może być wnoszone również:
1) w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej.
2) przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego;
3) przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.

3. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego.
4. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
5. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wykonawcy.

opis_war:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy , którzy:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają
obowiązek posiadania takich uprawnień,
2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami
zdolnymi do wykonania zamówienia,
3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
4) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 400 000,00zł,
5) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia,
6) spełniają warunki określone art.22 ust.1 oraz inne wymagania określone w Pzp i SIWZ,

2. Z ubiegania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się Wykonawców, którzy:
1) nie spełniają warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego z art. 22 Pzp. opisanym w ww. ust. 1,
2) podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art.24 ust. 1 i 2 Pzp.,

3. Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy, jeżeli:
1) jest niezgodna z ustawą ,
2) jej treść nie odpowiada treści SIWZ,
5) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej
konkurencji,
4) zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
5) została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia ,
6) zawiera omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny, których nie można poprawić na podstawie art. 88 lub błędy w obliczeniu ceny,
7) Wykonawca w terminie 7 dni od dnia otrzymania zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki rachunkowej w obliczeniu ceny,
8) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.

4. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego - spełnia/ nie spełnia.

inf_osw:
1. Celem potwierdzenia spełnienia warunków, stawianych Wykonawcom przez Zamawiającego oraz dla uznania formalnej poprawności oferta musi zawierać następujące dokumenty:

1) formularz ofertowy (załącznik Nr 1 do SIWZ) - wypełniony i podpisany
2) oświadczenie, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust. 1 i art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik Nr 2 do SIWZ),
3) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału ZUS lub KRUS potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, której
wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom wg załącznika nr 3

2. Celem potwierdzenia spełnienia warunków, posiadania przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający żąda przedstawienia następujących dokumentów:
1) Wykazu wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat (2003-2007) robót budowlanych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania. Do wykazu robót należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie ( referencje) wg załącznika nr 4.
2) Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń jakimi dysponuje Wykonawca, lub pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń wg załącznika nr 5.
3) Wykaz osób i podmiotów które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wrazz informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia a także zakresu wykonywanych przez nich czynności lub pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia wg załącznika nr 6.
4) Uprawnień budowlanych oraz aktualnych zaświadczeń o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego stwierdzających, że osoba wymieniona w wykazie, wyznaczona do pełnienia funkcji kierownika budowy posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi branż występujących w przedmiocie zamówienia.
5) Sprawozdania finansowego albo jego części a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią odpowiednio o badanym sprawozdaniu albo jego części a w przypadku wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności za okres nie dłuższy niż ostatnie trzy lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy za ten okres.
6) Informacji Banku lub Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej w których wykonawca posiada rachunek potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości co najmniej połowy wartości zamówienia wynikającej ze składanej oferty wystawionej nie wcześniej niż trzy miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga: nie uznaje się opinii bankowej zawierającej informacje o wysokości posiadanych środków finansowych wyrażonych w postaci np. saldo wyraża się kwotą xxxxxx - cyfrową lub zawierającej tylko informacje o obrotach.
7) polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 400 000,00 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych).

3. Wykonawca zamieszkały poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
a) zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt.3 ;4 i 6 składa dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 m-cy przed upływem terminu składania ofert,
- nie zalega z uiszczaniem podatków opłat i składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał prawem przewidziane zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b) zamiast dokumentu o którym mowa w pkt. 1 ppkt. 5 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego w kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 4 do 8 ustawy.
4. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów o których mowa w pkt.3 lit. b zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym, albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
5. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej:
oferta winna zawierać oświadczenia i dokumenty opisane w części VII pkt.1 ppkt.3;4;5i 6 i pkt.2 ppkt 7
dla każdego partnera z osobna, pozostałe dokumenty składane są wspólnie.

Ww. dokumenty mogą być złożone w formie oryginałów lub kserokopii potwierdzonych za zgodność przez Wykonawcę lub osobę/ osoby uprawnione do podpisywania oferty z dopiskiem za zgodność z oryginałem. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.daleszyce.bip.cc

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.daleszyce.bip.cc

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, pokój Nr 8
Plac Staszica 9
26-021 Daleszyce
tel. (041) 317-16-94 wew. 105
fax. (041) 317-16-93
w godz. 7:30 do 15:30

Data składania wniosków, ofert: 05/12/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, pokój Nr 25 (sekretariat)
Plac Staszica 9
26-021 Daleszyce

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Podobne przetargi

52280 / 2011-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koprzywnica - Koprzywnica (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej ul. Szkolnej, ul. Leśnej i ul. Osieckiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Koprzywnica w ramach zadania Przebudowa drogi gminnej ul. Szkolnej, ul. Leśnej i ul. Osieckiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Koprzywnica oraz rozbudowa drogi gminnej na odcinku - Piekarnia GS w kierunku Skrzypaczowic do drogi krajowej 79

44716 / 2010-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Obsługa Ekonomiczno-Administracyjna Szkół Gminy Gowarczów - Gowarczów (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku Szkoły Podstawowej w Gowarczowie- wymiana posadzki z płytek PCV na wykładzinę rulonową w pomieszczeniach biblioteki

259126 / 2013-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Morawicy - Morawica (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa odcinków łączących - rozszerzenie projektu w ramach realizacji projektu: Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w gminie Morawica

256608 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie - Opatów (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Adaptacja pomieszczeń użytkowych, komunikacji i pomieszczeń sanitarnych, z przeznaczeniem dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie, znajdujących się na V kondygnacji, budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie, przy ul. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów.

91288 / 2016-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Moskorzew - Moskorzew (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lubachowy dz. Nr 132 odcinka w km 0+000 - 1+040

308479 / 2010-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i przebudowa Ośrodka Szkoleniowego Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Wólce Milanowskiej (gmina Nowa Słupia) na działce nr ewidencyjny 37 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013, Oś priorytetowa nr 5 Wzrost jakości infrastruktury społecznej oraz inwestycje w dziedzictwo kulturowe, turystykę i sport, Działanie 5.2. Podniesienie jakości usług publicznych poprzez wspieranie placówek edukacyjnych i kulturalnych.

326545 / 2011-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Piekoszów - Piekoszów (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych oraz budowa klatek schodowych na działkach oznaczonych nr 1578/281, 1578/282 położonych w miejscowości Piekoszów, Gmina Piekoszów.

172342 / 2009-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Złota (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej Nieprowice - Rudawa - Korce od km 0+000 do km 0+172 i od km 1+399 do km 2+239

267438 / 2015-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Busku-Zdroju - Busko-Zdrój (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi powiatowej Nr 0134T Szczerbaków - Szczytniki - Nowy Korczyn od km 5+500 do km 7+000, dł. 1500 mb

100421 / 2011-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Pińczowie - Pińczów (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa dróg powiatowych nr 0068T o długości 1,8 km i nr 0168T o długości 1,5 km w celu poprawy spójności sieci drogowej

451034 / 2013-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 - Stąporków (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w StÄ…porkowie-etap I cz .III.

91510 / 2010-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Końskie - Końskie (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zadanie nr 1-Termomodernizacja budynku Hali Sportowej przy ulicy Kpt. Stoińskiego w Końskich i/lub Zadanie nr 2 -Modernizacja Hali Sportowej przy ulicy Kpt. Stoińskiego w Końskich

366455 / 2008-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Raków - Raków (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa drogi Nowa Huta - Koziel - Ociesęki (Nowa Wieś) do granicy gminy

309571 / 2010-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Końskie - Końskie (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont placu parkingowego pomiędzy ul. 16-go Stycznia a ul. Zamkową w Końskich