Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

186912 / 2015-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Szczucin (Szczucin)

ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA BUDYNKU SZKOŁY NA ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY NA DZIAŁCE NR 813 W M. DĄBROWICA Z PODJAZDEM

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania robót budowlanych w celu zmiany sposobu użytkowania istniejącego budynku szkoły na Środowiskowy Dom Samopomocy w miejscowości Dąbrowica, gmina Szczucin na działce nr 813.

Istniejący stan zagospodarowania
Na terenie objętym inwestycją znajduje się
- dwukondygnacyjny budynek szkolny z funkcją mieszkalną na piętrze, w którym w części parterowej projektuje się wykonanie robót budowlanych dla zmiany sposobu użytkowania na Środowiskowy Dom Samopomocy,
- budynek gospodarczy oraz szambo szczelne na nieczystości ciekłe, zlokalizowane w północnej części działki nr 813.
- W północnej części działki usytuowany jest śmietnik na odpady stałe.
Działka jest ogrodzona od istn. dróg o nawierzchni bitumicznych.
Przez działkę przebiegają sieci i przyłącza wodociągowe, energii elektrycznej.

Projektowane zagospodarowanie terenu
W obrębie terenu objętego inwestycją pozostanie istniejący budynek szkoły w nienaruszonym rzucie wraz z zaprojektowanym podjazdem dla osób niepełnosprawnych przy głównym wejściu do projektowanego Środowiskowego Domu Samopomocy od strony zachodniej budynku. Ponadto planuje się wymianę nawierzchni istniejącego chodnika i utwardzenia terenu od wejścia na działkę z drogi zlokalizowanej na działce gminnej nr ewid. 812. Chodniki i utwardzenie terenu wykonane zostaną z kostki brukowej.
Dodatkowo (zgodnie z zapisami przedmiaru robót uzupełniających) planowane jest wykonanie utwardzenia terenu wraz z wymianą przewodu rurowego pod zjazdem. Wykonanie powyższych robót zapewni możliwość prawidłowego dostarczania materiału opałowego do zaprojektowanego systemu ogrzewania - kotłowni.

W obrębie działek objętych inwestycją planuje się wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej do istniejącego przyłącza sanitarnego odprowadzającego ścieki do zbiornika wybieralnego.

Teren inwestycji nie jest objęty ochroną konserwatorską i nie jest też terenem górniczym.
Na działce istnieją proste warunki gruntowe zaliczane do I kategorii geotechnicznej.

Opis stanu istniejącego budynku szkoły
Budynek objęty inwestycją jest budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze budynku znajduje się pomieszczenie po byłej szkole podstawowej, tj., sale lekcyjne, korytarz, sanitariaty oraz pomieszczenie techniczne. Na piętrze budynku znajduje się klatka schodowa, korytarz i mieszkanie komunalne.
Do adaptacji przeznaczono parter budynku bez istniejącego mieszkania komunalnego. W budynku znajdują się trzy drzwi wejściowe, w tym główne do byłej szkoły od strony zachodniej, ponadto wejście na klatkę schodową i na piętro oraz wejście od strony wschodniej. Sale lekcyjne parteru są pomieszczeniami przestronnymi zlokalizowanymi wzdłuż korytarza.
Stan techniczny budynku określić można jako dobry. Nie stwierdzono żadnych spękań ani widocznych przemieszczeń elementów konstrukcyjnych.

Opis stanu projektowanego budynku szkoły
Do adaptacji na Środowiskowy Dom Samopomocy przyjęto dotychczasowe pomieszczenia parteru budynku, w których poprzednio funkcjonowała szkoła podstawowa. Główne wejście oraz schody do obiektu pozostały od strony zachodniej wraz z zaprojektowanym obok podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzą również drugie schody od strony wschodniej oraz odrębna klatka schodowa od strony wschodniej prowadząca do części mieszkalnej. Schody są zadaszone.
Wejście główne prowadzi przez duży podcień do wiatrołapu i korytarza, w obrębie którego zlokalizowano szatnię, sanitariaty, pomieszczenie na sprzęt porządkowy, biuro oraz salę ogólną, a następnie pomieszczenie jadalni i kuchni..
Sala ogólna na parterze umożliwia spotkania uczestników zajęć i ich rodzin.
Na parterze od strony północnej zaadaptowano pomieszczenie techniczne na kotłownię.
Na parterze zlokalizowano również:
- Szatnię ogólną.
- Pomieszczenie biurowe.
- Pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia działalności wspierającej, aktywizującej i rehabilitacyjnej, między innymi w formie treningów.
- Pomieszczenie kuchenne na parterze wraz z niezbędnymi urządzeniami i sprzętem gospodarstwa domowego pełniące funkcję pracowni kulinarnej.
- Jadalnia zlokalizowana obok kuchni może pełnić funkcję klubu lub sali aktywizacji i terapii zajęciowej lub terapii ruchowej.
- Łazienka na parterze wyposażona jest w natrysk, muszlę ustępową, umywalkę i pralkę.
- Toalety dla kobiet i mężczyzn wraz z przedsionkami oraz dodatkowo toaletę dla osób niepełnosprawnych i personelu.
- Obok toalet zaprojektowano pomieszczenie na sprzęt porządkowy.

Obiekt przystosowano do użytkowania przez osoby niepełnosprawne, wyposażając WC i łazienki w poręcze proste i uchylne oraz podwyższone miski ustępowe.
Projektowany Środowiskowy Dom Samopomocy wydzielono jako osobny obiekt w budynku likwidując powiązania komunikacyjne z innymi funkcjami.

W ramach modernizacji istniejącego kompleksu przewiduje się przebudowę części elementów konstrukcyjnych w związku ze zmianą układu funkcjonalnego obiektu.

Planowane do wykonania, zgodnie z dokumentacją techniczną, roboty:

Roboty wyburzeniowe:
- Skucie wierzchniej warstwy schodów;
- Wykucie otworów wejściowych do pomieszczeń zgodnie z rysunkiem adaptacji;
- Wykucie i rozkucie otworów okiennych i drzwiowych w ścianach zgodnie z opracowaniem branżowym;
- Wyburzenie niektórych ścianek działowych zgodnie z rysunkiem adaptacji;
- Demontaż istniejących urządzeń instalacyjnych i armatury;
- Demontaż okien i drzwi;
- Usunięcie istniejących posadzek, podłóg z sal lekcyjnych, płytek z pomieszczeń WC, lastrico z korytarzy;
- Skucie częściowo tynków i usunięcie płytek ceramicznych na ścianach.

Roboty murowe:
- Częściowe zamurowanie otworów okiennych i drzwiowych zgodnie z rysunkami;
- Zamurowanie niektórych otworów okiennych i drzwiowych zgodnie z rysunkami;
- Wymurowanie i wylanie schodów zewnętrznych z pochylnią dla osób niepełnosprawnych, przebudowa schodów przy wyjściu ewakuacyjnym po wschodniej stronie;
- Wymurowanie projektowanych ścianek działowych z cegły pełnej lub dziurawki grubości 12 cm na zaprawie cementowo - wapiennej;
- Wymurowanie projektowanych ścianek działowych z cegły pełnej lub dziurawki grubości 6 cm na zaprawie cementowej lub alternatywnie wykonanie ścianek systemowych (HPL);
- Wykonanie nadproży drzwiowych w ścianach nośnych na poziomie parteru.

Roboty wykończeniowe wewnętrzne:
- Wykonanie lub uzupełnienie tynków wewnętrznych cementowo - wapiennych;
- Izolacja przeciwwilgociowa pod posadzki 2 x papa na lepiku;
- Wykonanie wylewek samopoziomujących pod nowe nawierzchnie posadzkowe (wykładziny pcv);
- Wykończenie posadzek zgodnie z opisem na rysunkach, połączenie ścian z podłogami należy wykonać w sposób bezszczelinowy umożliwiający mycie i dezynfekcję podłóg;
- Ocieplenie stropu nad parterem warstwą styropianu grubości 20 cm wraz z wylewką cementową oraz warstwą folii izolacyjnej;
- We wszystkich pomieszczeniach higieniczno - sanitarnych i pomieszczeniu na sprzęt porządkowy ściany wyłożone płytkami ceramicznymi do wysokości 2,0 m;
- W pomieszczeniu kuchni ściany wyłożone płytkami ceramicznymi do wysokości 2,0m, powyżej ściany i sufit malowane farbą emulsyjną;
- W kotłowni ściany wyłożone płytkami ceramicznymi do wysokości 2,0 m, powyżej malowane farbami emulsyjnymi;
- W korytarzu ściany do wysokości ok. 1,5 m lamperia (farba olejna), a powyżej i sufity malowane farbami emulsyjnymi;
- Drzwi do pomieszczeń płytowe, okleinowe (buk jasny), do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych z otworami nawiewnymi, a do wszystkich pomieszczeń drzwi o gładkich nienasiąkliwych powierzchniach, łatwo zmywalnych;
- Parapety podokienne PCW;
- Wykonanie balustrad ze stali malowanej proszkowo na podcieniu przy wejściu, przy wejściu od strony wschodniej i przy pochylni dla osób niepełnosprawnych;
- Malowanie ścian i sufitów farbami emulsyjnymi.

Roboty wykończeniowe zewnętrzne:
- Pokrycie schodów i podcienia płytkami gresowymi, mrozoodpornymi, antypoślizgowymi, ryflowanymi z zamontowaniem zewnętrznej wycieraczki;
- Osadzenie nowych okien PCW w kolorze białym ze wszystkimi kwaterami uchylno - rozwieralnymi;
- W dwóch otworach od strony północnej (jak zaznaczono na rysunku) zaprojektowano zamurowanie okien;
- Zamocowanie parapetów przy nowych oknach z blachy stalowej powlekanej brązowej z wypuszczeniem ponad planowane docieplenie styropianem - 10 cm;
- Osadzenie drzwi wejściowych aluminiowych z szybami bezpiecznymi;
- Ocieplenie całości budynku styropianem grubości 15 cm;
- Wykonanie elewacji całości budynku - tynk cienkowarstwowy na siatce z włókna szklanego;
- Wykonanie obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych;
- Wykonanie opaski wokół budynku szerokości 50-60 cm z kostki brukowej na podsypce piaskowej stabilizowanej cementem;
- W celu likwidacji barier architektonicznych projektuje się betonowy podjazd dla osób niepełnosprawnych o nachyleniu 6 procent długości 11,55 m + spocznik 1,50 m.
Wzdłuż skrajnych krawędzi pochylni wykonać fundament z betonu żwirowego B-25 szerokości 20 cm zagłębiony 1,00 m poniżej terenu.
Wysokość ściany fundamentowej nad terenem od 0 (na początku) do 85 cm powyżej terenu.
Podjazd posiada płaszczyznę ruchu o szerokości 1,20 m, krawężnik wysokości 7 cm i obustronne poręcze z rur metalowych fi 35; odstęp pomiędzy poręczami wynosi 1,00 - 1,10 m.
Poręcze umieszczono na wysokości 75 cm i 90 cm.
Na początku i na końcu pochylni poręcze należy przedłużyć o 30 cm oraz wykonać zakończenie zapewniające bezpieczne użytkowanie.
Wierzchnia warstwa podjazdu wykonana jest z płytek wibroprasowanych na podbudowie piaskowo - żwirowej i podsypce piaskowej stabilizowanej cementem.

Wyposażenie w instalacje:
- Instalacja wodociągowa zasilana z istniejącej sieci z przyłączem wewnątrz budynku - zgodnie z projektem branżowym;
- Instalacja kanalizacyjna z włączeniem do sieci kanalizacji istniejącej w budynku z odprowadzeniem ścieków do istniejącego zbiornika na ścieki - wybieralnego;
- Instalacja centralnego ogrzewania z kotła opalanego paliwem stałym zamontowanego w pomieszczeniu kotłowni budynku - zgodnie z projektem branżowym;
- Ciepła woda podgrzewana za pomocą kotła zamontowanego w pomieszczeniu kotłowni budynku - zgodnie z projektem branżowym;
- Instalacja elektryczna podstawowa z istniejącego przyłącza - zgodnie z projektem branżowym. Przy złączu zamontować i oznakować przeciwpożarowy wyłącznik prądu;
- Oświetlenie awaryjne korytarza - zgodnie z projektem branżowym;
- Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna we wszystkich pomieszczeniach, a w pomieszczeniach higieniczno - sanitarnych wentylacja mechaniczna o działaniu ciągłym lub włączana automatycznie z wyłącznikiem światła.

Warunki ochrony przeciwpożarowej
Ustala się dla Środowiskowego Domu Samopomocy następujące warunki ochrony przeciwpożarowej:
- W zakresie odległości od budynków sąsiednich oraz granic działek obiekt spełnia wymagania obowiązujących warunków technicznych.
- Zaliczony jest on do grupy budynków ZL II (pomieszczenia ŚDS na parterze) oraz ZL IV (mieszkanie na piętrze).
- Obiekt zawiera dwie strefy pożarowe ZL II i ZL IV.
- Liczba osób przebywających w całym obiekcie nie przekracza 41, w pomieszczeniu jadalni jednorazowo nie będzie przebywało więcej niż 30 uczestników ŚDS.
- Długości przejść ewakuacyjnych są zgodne z wymogami i nie przekraczają 40 m. Zapewniona jest również wymagana ilość i szerokość wyjść na zewnątrz budynku.
- Obiekt w strefie ZL II wyposażony jest w instalację hydrantu wewnętrznego 25 i oświetlenie awaryjne.
- Klasa odporności pożarowej budynku - D.

Klasa odporności ogniowej elementów budynku:
a) główna konstrukcja nośna (ściany zewnętrzne) - REI 30,
b) stropy - REI 30,
c) konstrukcja dachu - bez wymagań,
d) ściany wewnętrzne EI 15 - obudowa dróg ewakuacyjnych.

Wszystkie elementy budynku wykonane jako nierozprzestrzeniające ogień.
- W budynku gęstość obciążenia ogniowego nie przekroczy 500 MJ na m2.
- Obiekt wyposażony w instalację odgromową, przeciwpożarowy wyłącznik prądu.
- Wyposażenie w sprzęt gaśniczy stanowią gaśnice proszkowe typu ABC o macie środka gaśniczego odpowiadającej wskaźnikowi 2 kg środka na 100 m2 powierzchni.
- Zaopatrzenie w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru stanowi istniejący hydrant zewnętrzny zlokalizowany na lokalnej sieci wodociągowej o wydajności 10 dm3 na sek. i w odległości do 75 m od budynku.
- Drogę pożarową do obiektu stanowi droga lokalna (gminna) z utwardzonym dojściem o długości do 30 m i szerokości chodnika min 1,50 m.

UWAGI KOŃCOWE
- Wszelkie roboty budowlane należy prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz przepisami BHP;
- Roboty mogą być wykonywane tylko pod nadzorem osoby do tego uprawnionej;
- Używane materiały budowlane muszą posiadać niezbędne dokumenty dopuszczające je do stosowania w budownictwie oraz akceptację Inwestora;
- Wszystkie problemy i wątpliwości należy konsultować z projektantem.

UWAGA!
Wszystkie roboty konstrukcyjne powinny być odebrane przez inspektora nadzoru z potwierdzonym wpisem do dziennika budowy.
Materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe powinny posiadać aprobaty i kryteria techniczne dopuszczone do stosowania - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2004 r. (Dz.U.2014.1040 j.t.) oraz Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz.U.2014.883 j.t.).

UWAGA !!!
Jeżeli w przedstawionych w niniejszej SIWZ dokumentach, w szczególności w dokumentacji technicznej, przedmiarach robót, opisach technicznych, szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych lub w innych dokumentach wystąpią różnice dotyczące charakterystyki robót lub materiałów, najważniejszym i wiążącym dokumentem określającym w/w charakterystyki, według którego należy przygotować treść oferty przetargowej, a w tym kosztorys ofertowy, jest przedmiar robót stanowiący załącznik Nr 6 do SIWZ.

Szczegółowe prace należy wykonać zgodnie z Przedmiarami robót, które zawarte są w załączniku Nr 6 do SIWZ oraz zgodnie z dokumentacją techniczną w formie elektronicznej stanowiącą Załącznik Nr 7 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ).

Wykonawca, podczas realizacji zamówienia, jest zobowiązany do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów BHP i p.poż.
Zamawiający zastrzega, że wszelkie roboty mogą być prowadzone wyłącznie na terenie odgrodzonym, uniemożliwiającym dostęp osobom nie związanym z realizacją przedmiotu zamówienia. Zamawiający informuje, że część budynku nie objęta zakresem prac będących przedmiotem zamówienia jest w chwili obecnej zamieszkała. Wszelkie roboty muszą być prowadzone przez Wykonawcę w sposób, który nie będzie zagrażał osobom postronnym, a w szczególności osobom zamieszkującym w tej części budynku, która wyłączona jest z zakresu robót objętego przedmiotem zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 186912

Data publikacji: 2015-07-23

Nazwa: Gmina Szczucin

Ulica: ul. Wolności 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Szczucin

Kod pocztowy: 33-230

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 014 6436278

Numer faxu: (014) 643 64 90

Adres strony internetowej: www.szczucin.pl

Regon: 85166077203113

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA BUDYNKU SZKOŁY NA ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY NA DZIAŁCE NR 813 W M. DĄBROWICA Z PODJAZDEM

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania robót budowlanych w celu zmiany sposobu użytkowania istniejącego budynku szkoły na Środowiskowy Dom Samopomocy w miejscowości Dąbrowica, gmina Szczucin na działce nr 813.

Istniejący stan zagospodarowania
Na terenie objętym inwestycją znajduje się
- dwukondygnacyjny budynek szkolny z funkcją mieszkalną na piętrze, w którym w części parterowej projektuje się wykonanie robót budowlanych dla zmiany sposobu użytkowania na Środowiskowy Dom Samopomocy,
- budynek gospodarczy oraz szambo szczelne na nieczystości ciekłe, zlokalizowane w północnej części działki nr 813.
- W północnej części działki usytuowany jest śmietnik na odpady stałe.
Działka jest ogrodzona od istn. dróg o nawierzchni bitumicznych.
Przez działkę przebiegają sieci i przyłącza wodociągowe, energii elektrycznej.

Projektowane zagospodarowanie terenu
W obrębie terenu objętego inwestycją pozostanie istniejący budynek szkoły w nienaruszonym rzucie wraz z zaprojektowanym podjazdem dla osób niepełnosprawnych przy głównym wejściu do projektowanego Środowiskowego Domu Samopomocy od strony zachodniej budynku. Ponadto planuje się wymianę nawierzchni istniejącego chodnika i utwardzenia terenu od wejścia na działkę z drogi zlokalizowanej na działce gminnej nr ewid. 812. Chodniki i utwardzenie terenu wykonane zostaną z kostki brukowej.
Dodatkowo (zgodnie z zapisami przedmiaru robót uzupełniających) planowane jest wykonanie utwardzenia terenu wraz z wymianą przewodu rurowego pod zjazdem. Wykonanie powyższych robót zapewni możliwość prawidłowego dostarczania materiału opałowego do zaprojektowanego systemu ogrzewania - kotłowni.

W obrębie działek objętych inwestycją planuje się wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej do istniejącego przyłącza sanitarnego odprowadzającego ścieki do zbiornika wybieralnego.

Teren inwestycji nie jest objęty ochroną konserwatorską i nie jest też terenem górniczym.
Na działce istnieją proste warunki gruntowe zaliczane do I kategorii geotechnicznej.

Opis stanu istniejącego budynku szkoły
Budynek objęty inwestycją jest budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze budynku znajduje się pomieszczenie po byłej szkole podstawowej, tj., sale lekcyjne, korytarz, sanitariaty oraz pomieszczenie techniczne. Na piętrze budynku znajduje się klatka schodowa, korytarz i mieszkanie komunalne.
Do adaptacji przeznaczono parter budynku bez istniejącego mieszkania komunalnego. W budynku znajdują się trzy drzwi wejściowe, w tym główne do byłej szkoły od strony zachodniej, ponadto wejście na klatkę schodową i na piętro oraz wejście od strony wschodniej. Sale lekcyjne parteru są pomieszczeniami przestronnymi zlokalizowanymi wzdłuż korytarza.
Stan techniczny budynku określić można jako dobry. Nie stwierdzono żadnych spękań ani widocznych przemieszczeń elementów konstrukcyjnych.

Opis stanu projektowanego budynku szkoły
Do adaptacji na Środowiskowy Dom Samopomocy przyjęto dotychczasowe pomieszczenia parteru budynku, w których poprzednio funkcjonowała szkoła podstawowa. Główne wejście oraz schody do obiektu pozostały od strony zachodniej wraz z zaprojektowanym obok podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzą również drugie schody od strony wschodniej oraz odrębna klatka schodowa od strony wschodniej prowadząca do części mieszkalnej. Schody są zadaszone.
Wejście główne prowadzi przez duży podcień do wiatrołapu i korytarza, w obrębie którego zlokalizowano szatnię, sanitariaty, pomieszczenie na sprzęt porządkowy, biuro oraz salę ogólną, a następnie pomieszczenie jadalni i kuchni..
Sala ogólna na parterze umożliwia spotkania uczestników zajęć i ich rodzin.
Na parterze od strony północnej zaadaptowano pomieszczenie techniczne na kotłownię.
Na parterze zlokalizowano również:
- Szatnię ogólną.
- Pomieszczenie biurowe.
- Pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia działalności wspierającej, aktywizującej i rehabilitacyjnej, między innymi w formie treningów.
- Pomieszczenie kuchenne na parterze wraz z niezbędnymi urządzeniami i sprzętem gospodarstwa domowego pełniące funkcję pracowni kulinarnej.
- Jadalnia zlokalizowana obok kuchni może pełnić funkcję klubu lub sali aktywizacji i terapii zajęciowej lub terapii ruchowej.
- Łazienka na parterze wyposażona jest w natrysk, muszlę ustępową, umywalkę i pralkę.
- Toalety dla kobiet i mężczyzn wraz z przedsionkami oraz dodatkowo toaletę dla osób niepełnosprawnych i personelu.
- Obok toalet zaprojektowano pomieszczenie na sprzęt porządkowy.

Obiekt przystosowano do użytkowania przez osoby niepełnosprawne, wyposażając WC i łazienki w poręcze proste i uchylne oraz podwyższone miski ustępowe.
Projektowany Środowiskowy Dom Samopomocy wydzielono jako osobny obiekt w budynku likwidując powiązania komunikacyjne z innymi funkcjami.

W ramach modernizacji istniejącego kompleksu przewiduje się przebudowę części elementów konstrukcyjnych w związku ze zmianą układu funkcjonalnego obiektu.

Planowane do wykonania, zgodnie z dokumentacją techniczną, roboty:

Roboty wyburzeniowe:
- Skucie wierzchniej warstwy schodów;
- Wykucie otworów wejściowych do pomieszczeń zgodnie z rysunkiem adaptacji;
- Wykucie i rozkucie otworów okiennych i drzwiowych w ścianach zgodnie z opracowaniem branżowym;
- Wyburzenie niektórych ścianek działowych zgodnie z rysunkiem adaptacji;
- Demontaż istniejących urządzeń instalacyjnych i armatury;
- Demontaż okien i drzwi;
- Usunięcie istniejących posadzek, podłóg z sal lekcyjnych, płytek z pomieszczeń WC, lastrico z korytarzy;
- Skucie częściowo tynków i usunięcie płytek ceramicznych na ścianach.

Roboty murowe:
- Częściowe zamurowanie otworów okiennych i drzwiowych zgodnie z rysunkami;
- Zamurowanie niektórych otworów okiennych i drzwiowych zgodnie z rysunkami;
- Wymurowanie i wylanie schodów zewnętrznych z pochylnią dla osób niepełnosprawnych, przebudowa schodów przy wyjściu ewakuacyjnym po wschodniej stronie;
- Wymurowanie projektowanych ścianek działowych z cegły pełnej lub dziurawki grubości 12 cm na zaprawie cementowo - wapiennej;
- Wymurowanie projektowanych ścianek działowych z cegły pełnej lub dziurawki grubości 6 cm na zaprawie cementowej lub alternatywnie wykonanie ścianek systemowych (HPL);
- Wykonanie nadproży drzwiowych w ścianach nośnych na poziomie parteru.

Roboty wykończeniowe wewnętrzne:
- Wykonanie lub uzupełnienie tynków wewnętrznych cementowo - wapiennych;
- Izolacja przeciwwilgociowa pod posadzki 2 x papa na lepiku;
- Wykonanie wylewek samopoziomujących pod nowe nawierzchnie posadzkowe (wykładziny pcv);
- Wykończenie posadzek zgodnie z opisem na rysunkach, połączenie ścian z podłogami należy wykonać w sposób bezszczelinowy umożliwiający mycie i dezynfekcję podłóg;
- Ocieplenie stropu nad parterem warstwą styropianu grubości 20 cm wraz z wylewką cementową oraz warstwą folii izolacyjnej;
- We wszystkich pomieszczeniach higieniczno - sanitarnych i pomieszczeniu na sprzęt porządkowy ściany wyłożone płytkami ceramicznymi do wysokości 2,0 m;
- W pomieszczeniu kuchni ściany wyłożone płytkami ceramicznymi do wysokości 2,0m, powyżej ściany i sufit malowane farbą emulsyjną;
- W kotłowni ściany wyłożone płytkami ceramicznymi do wysokości 2,0 m, powyżej malowane farbami emulsyjnymi;
- W korytarzu ściany do wysokości ok. 1,5 m lamperia (farba olejna), a powyżej i sufity malowane farbami emulsyjnymi;
- Drzwi do pomieszczeń płytowe, okleinowe (buk jasny), do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych z otworami nawiewnymi, a do wszystkich pomieszczeń drzwi o gładkich nienasiąkliwych powierzchniach, łatwo zmywalnych;
- Parapety podokienne PCW;
- Wykonanie balustrad ze stali malowanej proszkowo na podcieniu przy wejściu, przy wejściu od strony wschodniej i przy pochylni dla osób niepełnosprawnych;
- Malowanie ścian i sufitów farbami emulsyjnymi.

Roboty wykończeniowe zewnętrzne:
- Pokrycie schodów i podcienia płytkami gresowymi, mrozoodpornymi, antypoślizgowymi, ryflowanymi z zamontowaniem zewnętrznej wycieraczki;
- Osadzenie nowych okien PCW w kolorze białym ze wszystkimi kwaterami uchylno - rozwieralnymi;
- W dwóch otworach od strony północnej (jak zaznaczono na rysunku) zaprojektowano zamurowanie okien;
- Zamocowanie parapetów przy nowych oknach z blachy stalowej powlekanej brązowej z wypuszczeniem ponad planowane docieplenie styropianem - 10 cm;
- Osadzenie drzwi wejściowych aluminiowych z szybami bezpiecznymi;
- Ocieplenie całości budynku styropianem grubości 15 cm;
- Wykonanie elewacji całości budynku - tynk cienkowarstwowy na siatce z włókna szklanego;
- Wykonanie obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych;
- Wykonanie opaski wokół budynku szerokości 50-60 cm z kostki brukowej na podsypce piaskowej stabilizowanej cementem;
- W celu likwidacji barier architektonicznych projektuje się betonowy podjazd dla osób niepełnosprawnych o nachyleniu 6 procent długości 11,55 m + spocznik 1,50 m.
Wzdłuż skrajnych krawędzi pochylni wykonać fundament z betonu żwirowego B-25 szerokości 20 cm zagłębiony 1,00 m poniżej terenu.
Wysokość ściany fundamentowej nad terenem od 0 (na początku) do 85 cm powyżej terenu.
Podjazd posiada płaszczyznę ruchu o szerokości 1,20 m, krawężnik wysokości 7 cm i obustronne poręcze z rur metalowych fi 35; odstęp pomiędzy poręczami wynosi 1,00 - 1,10 m.
Poręcze umieszczono na wysokości 75 cm i 90 cm.
Na początku i na końcu pochylni poręcze należy przedłużyć o 30 cm oraz wykonać zakończenie zapewniające bezpieczne użytkowanie.
Wierzchnia warstwa podjazdu wykonana jest z płytek wibroprasowanych na podbudowie piaskowo - żwirowej i podsypce piaskowej stabilizowanej cementem.

Wyposażenie w instalacje:
- Instalacja wodociągowa zasilana z istniejącej sieci z przyłączem wewnątrz budynku - zgodnie z projektem branżowym;
- Instalacja kanalizacyjna z włączeniem do sieci kanalizacji istniejącej w budynku z odprowadzeniem ścieków do istniejącego zbiornika na ścieki - wybieralnego;
- Instalacja centralnego ogrzewania z kotła opalanego paliwem stałym zamontowanego w pomieszczeniu kotłowni budynku - zgodnie z projektem branżowym;
- Ciepła woda podgrzewana za pomocą kotła zamontowanego w pomieszczeniu kotłowni budynku - zgodnie z projektem branżowym;
- Instalacja elektryczna podstawowa z istniejącego przyłącza - zgodnie z projektem branżowym. Przy złączu zamontować i oznakować przeciwpożarowy wyłącznik prądu;
- Oświetlenie awaryjne korytarza - zgodnie z projektem branżowym;
- Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna we wszystkich pomieszczeniach, a w pomieszczeniach higieniczno - sanitarnych wentylacja mechaniczna o działaniu ciągłym lub włączana automatycznie z wyłącznikiem światła.

Warunki ochrony przeciwpożarowej
Ustala się dla Środowiskowego Domu Samopomocy następujące warunki ochrony przeciwpożarowej:
- W zakresie odległości od budynków sąsiednich oraz granic działek obiekt spełnia wymagania obowiązujących warunków technicznych.
- Zaliczony jest on do grupy budynków ZL II (pomieszczenia ŚDS na parterze) oraz ZL IV (mieszkanie na piętrze).
- Obiekt zawiera dwie strefy pożarowe ZL II i ZL IV.
- Liczba osób przebywających w całym obiekcie nie przekracza 41, w pomieszczeniu jadalni jednorazowo nie będzie przebywało więcej niż 30 uczestników ŚDS.
- Długości przejść ewakuacyjnych są zgodne z wymogami i nie przekraczają 40 m. Zapewniona jest również wymagana ilość i szerokość wyjść na zewnątrz budynku.
- Obiekt w strefie ZL II wyposażony jest w instalację hydrantu wewnętrznego 25 i oświetlenie awaryjne.
- Klasa odporności pożarowej budynku - D.

Klasa odporności ogniowej elementów budynku:
a) główna konstrukcja nośna (ściany zewnętrzne) - REI 30,
b) stropy - REI 30,
c) konstrukcja dachu - bez wymagań,
d) ściany wewnętrzne EI 15 - obudowa dróg ewakuacyjnych.

Wszystkie elementy budynku wykonane jako nierozprzestrzeniające ogień.
- W budynku gęstość obciążenia ogniowego nie przekroczy 500 MJ na m2.
- Obiekt wyposażony w instalację odgromową, przeciwpożarowy wyłącznik prądu.
- Wyposażenie w sprzęt gaśniczy stanowią gaśnice proszkowe typu ABC o macie środka gaśniczego odpowiadającej wskaźnikowi 2 kg środka na 100 m2 powierzchni.
- Zaopatrzenie w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru stanowi istniejący hydrant zewnętrzny zlokalizowany na lokalnej sieci wodociągowej o wydajności 10 dm3 na sek. i w odległości do 75 m od budynku.
- Drogę pożarową do obiektu stanowi droga lokalna (gminna) z utwardzonym dojściem o długości do 30 m i szerokości chodnika min 1,50 m.

UWAGI KOŃCOWE
- Wszelkie roboty budowlane należy prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz przepisami BHP;
- Roboty mogą być wykonywane tylko pod nadzorem osoby do tego uprawnionej;
- Używane materiały budowlane muszą posiadać niezbędne dokumenty dopuszczające je do stosowania w budownictwie oraz akceptację Inwestora;
- Wszystkie problemy i wątpliwości należy konsultować z projektantem.

UWAGA!
Wszystkie roboty konstrukcyjne powinny być odebrane przez inspektora nadzoru z potwierdzonym wpisem do dziennika budowy.
Materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe powinny posiadać aprobaty i kryteria techniczne dopuszczone do stosowania - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2004 r. (Dz.U.2014.1040 j.t.) oraz Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz.U.2014.883 j.t.).

UWAGA !!!
Jeżeli w przedstawionych w niniejszej SIWZ dokumentach, w szczególności w dokumentacji technicznej, przedmiarach robót, opisach technicznych, szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych lub w innych dokumentach wystąpią różnice dotyczące charakterystyki robót lub materiałów, najważniejszym i wiążącym dokumentem określającym w/w charakterystyki, według którego należy przygotować treść oferty przetargowej, a w tym kosztorys ofertowy, jest przedmiar robót stanowiący załącznik Nr 6 do SIWZ.

Szczegółowe prace należy wykonać zgodnie z Przedmiarami robót, które zawarte są w załączniku Nr 6 do SIWZ oraz zgodnie z dokumentacją techniczną w formie elektronicznej stanowiącą Załącznik Nr 7 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ).

Wykonawca, podczas realizacji zamówienia, jest zobowiązany do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów BHP i p.poż.
Zamawiający zastrzega, że wszelkie roboty mogą być prowadzone wyłącznie na terenie odgrodzonym, uniemożliwiającym dostęp osobom nie związanym z realizacją przedmiotu zamówienia. Zamawiający informuje, że część budynku nie objęta zakresem prac będących przedmiotem zamówienia jest w chwili obecnej zamieszkała. Wszelkie roboty muszą być prowadzone przez Wykonawcę w sposób, który nie będzie zagrażał osobom postronnym, a w szczególności osobom zamieszkującym w tej części budynku, która wyłączona jest z zakresu robót objętego przedmiotem zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2015

Informacja na temat wadium:
Każdy wykonawca przystępujący do przetargu obowiązany jest wnieść wadium w wysokości 20000,00 zł (słownie złotych: dwadzieścia tysięcy 00/100) do dnia, w którym upływa termin składania ofert do godziny 09:00

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca spełni ten warunek jeżeli złoży oświadczenie o posiadaniu uprawnień do wykonywania działalności związanej z realizacją przedmiotu zamówienia

Wiedza i doświadczenie:
W tym celu Wykonawca powinien wykazać, że:

W ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania wykonawca zrealizował [wyłącznie jako bezpośredni wykonawca (może to być generalny wykonawca lub podwykonawca), decyduje data dokonania odbioru końcowego przez zamawiającego] co najmniej trzy zamówienia o charakterze i złożoności porównywalnej do przedmiotu niniejszego zamówienia.

Przez zamówienia o charakterze i złożoności porównywalnej do przedmiotu niniejszego zamówienia należy rozumieć kompletne wykonanie [wyłącznie jako bezpośredni wykonawca (może to być generalny wykonawca lub podwykonawca)] robót (zamówień) związanych z budową, rozbudową, przebudową lub remontem obiektów budowlanych kubaturowych.

Opis sposobu dokonania oceny spełnienia tego warunku:
Wykonawca spełni ten warunek jeżeli złoży oświadczenie, że posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia oraz złoży załącznik Nr 2 - Informacje na temat doświadczenia - wraz z wykazem robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone,

a z dokumentów tych będzie wynikało, że w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania wykonawca zrealizował [wyłącznie jako bezpośredni wykonawca (może to być generalny wykonawca lub podwykonawca), decyduje data dokonania odbioru końcowego przez zamawiającego] co najmniej trzy zamówienia o charakterze i złożoności porównywalnej do przedmiotu niniejszego zamówienia.

Potencjał techniczny:
W tym celu wykonawca powinien wykazać że:
Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia:

Opis sposobu dokonania oceny spełnienia tego warunku:
Wykonawca spełni ten warunek jeżeli złoży oświadczenie, że wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W tym celu wykonawca powinien wykazać że:
Wykonawca dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W szczególności:
- osoba wskazana, w załączniku Nr 3 - Kwalifikacje i doświadczenie kluczowego personelu, do pełnienia funkcji Kierownika Budowy musi posiadać uprawnienia zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z dnia 24 września 2014 r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa (w szczególności: decyzja o stwierdzeniu przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie - w specjalności konstrukcyjno-budowlanej),

Opis sposobu dokonania oceny spełnienia tego warunku:
Wykonawca spełni ten warunek jeżeli złoży oświadczenie, że wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz złoży załącznik Nr 3 - Kwalifikacje i doświadczenie kluczowego personelu - wraz z:
a) wykazem osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie budową, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
b) oświadczeniem, że osoba wskazana, w załączniku Nr 3 - Kwalifikacje i doświadczenie kluczowego personelu, do pełnienia funkcji Kierownika Budowy posiada uprawnienia zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z dnia 24 września 2014 r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa (w szczególności: decyzja o stwierdzeniu przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie - w specjalności konstrukcyjno-budowlanej), - sporządzonym według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 9: Oświadczenie o posiadaniu uprawnień - wzór,

a z dokumentów tych będzie wynikało, że:

- osoba wskazana, w załączniku Nr 3 - Kwalifikacje i doświadczenie kluczowego personelu, do pełnienia funkcji Kierownika Budowy posiada uprawnienia zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z dnia 24 września 2014 r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa (w szczególności: decyzja o stwierdzeniu przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie - w specjalności konstrukcyjno-budowlanej)

Sytuacja ekonomiczna:
W tym celu wykonawca musi znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.

Opis sposobu dokonania oceny spełnienia tego warunku:
Wykonawca spełni ten warunek jeżeli złoży oświadczenie, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452625202 (Roboty murowe)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454321005 (Kładzenie i wykładanie podłóg)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453311100 (Instalowanie kotłów)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
452627008 (Przebudowa budynków)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

inne_dokumenty:
1. Wypełniony i podpisany FORMULARZ OFERTOWY (którego wzorzec przedstawiono w rozdziale E Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia), wraz Załącznikiem Nr 1 Oświadczenia i dokumenty Wykonawcy, w którym znajdują się:
a) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (Art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych);
b) Oświadczenie, o posiadaniu uprawnień do wykonywania działalności związanej z realizacją przedmiotu zamówienia;
c) Oświadczenie, że wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia;
d) Oświadczenie, że wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
e) Oświadczenie, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
f) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, oraz podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp;
g) Kosztorys ofertowy wraz z zestawieniem cen robocizny, materiałów i sprzętu;
h) Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków w postępowaniu, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w celu wykazania, że wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, winien złożyć dokument, z którego będzie wynikało, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. W szczególności dokument ten powinien dotyczyć:
- zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
2. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w sekcji III.4.3), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Wymagania odnośnie terminów wystawienia dokumentów określone w Sekcji III.4.3) stosuje się odpowiednio.
3. Załącznik Nr 5 - Cena oferty.
4. W przypadku wnoszenia wspólnej oferty przez konsorcjum składające się z dwóch lub więcej podmiotów gospodarczych, należy dołączyć oświadczenie wykonawców, że ich zobowiązania co do oferty oraz co do wykonania oferty są solidarne. Oferta taka musi spełniać następujące wymagania:
- zawierać dokumenty i oświadczenia wymienione powyżej;
- musi być podpisana w taki sposób, by zobowiązywała prawnie wszystkie strony;
- jeden z podmiotów zostanie wyznaczony jako odpowiedzialny i jego upoważnienie będzie udokumentowane pełnomocnictwem do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, a w szczególności oświadczenie o posiadaniu, przez osoby odpowiedzialne za kierowanie robotami budowlanymi (Kierownik budowy), uprawnień zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z dnia 24 września 2014 r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa (w szczególności: decyzja o stwierdzeniu przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie - w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy z zastrzeżeniem następujących przypadków:
a) zmniejszenie zakresu rzeczowego w przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających realizację pełnego zakresu rzeczowego, a w związku z tym zmniejszenie kwoty wynagrodzenia w oparciu o kalkulację kosztów wynikającą z kosztorysu ofertowego;
b) wydłużenie terminu realizacji prac w stosunku do terminu umownego, w przypadku zaistnienia obiektywnych okoliczności, których nie można było przewidzieć przed przystąpieniem do realizacji, uniemożliwiających wykonanie zamówienia w terminie ustalonym przez Zamawiającego;
c) wydłużenie terminu realizacji prac w stosunku do terminu umownego w przypadku zaistnienia warunków pogodowych uniemożliwiających terminowe zrealizowanie zamówienia; (w szczególności Zamawiający będzie uważał, że warunki takie zaistniały, gdy wystąpią opady atmosferyczne o dużym natężeniu, których następstwem będzie wezbranie powodziowe);
d) dopuszcza się możliwość zmiany podwykonawcy pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże się spełnieniem warunków w zakresie nie mniejszym niż podwykonawca dotychczasowy;
e) konieczność wykonania robót nie objętych niniejszą umową, tzn., nie przewidzianych w dokumentacji technicznej i w ust.2 oraz ust. 3 paragrafu 6, których nie można było przewidzieć, a których wykonanie jest niezbędne do zrealizowania przedmiotu umowy. Wykonawca zobowiązany jest wykonać te roboty na podstawie protokołu konieczności spisanego przez Kierownika Budowy i Inspektora Nadzoru oraz zaakceptowanego przez Zamawiającego. Roboty te rozliczane będą na podstawie kosztorysów powykonawczych przygotowanych przez Wykonawcę i zatwierdzonych przez Inspektora Nadzoru i Zamawiającego.
Kosztorysy na prace dodatkowe będą opracowane w oparciu o następujące założenia:
- stawki robocizny, ceny sprzętu i materiału, koszty ogólne, koszty zakupu i zysk, tak jak określone zostały w ofercie,
- podstawą do ustalenia kosztorysowych nakładów rzeczowych będą odpowiednie KNR, KSNR, KNNR.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 0.9

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji na przedmiot zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 0.1

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szczucin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Siedziba Zamawiającego, to jest Urząd Miasta i Gminy Szczucin, 33-230 Szczucin, ul. Wolności 3, pokój nr 8

Data składania wniosków, ofert: 07/08/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Siedziba Zamawiającego, to jest Urząd Miasta i Gminy Szczucin, 33-230 Szczucin, ul. Wolności 3, pokój nr 4 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienia musi być wykonany i przekazany do eksploatacji do dnia 30 listopada 2015 r. Wykonawca w tym terminie musi uzyskać prawomocną decyzję - pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

145802 / 2015-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Oświęcim - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń w Domu Ludowym w Grojcu na potrzeby przedszkola.

334700 / 2012-09-06 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont klatki schodowej głównej oraz trzech pomieszczeń na piętrze w budynku Prokuratury Okręgowej przy ul. Jagiellońskiej 56 a w Nowym Sączu

189216 / 2014-06-04 - Inny: spółka prawa handlowego

Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o. - Tarnów (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z przeznaczeniem na cele socjalne przy ul. Spytki w Tarnowie

261468 / 2009-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chrzanowski - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja I liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie przy ul. Piłsudskiego 14 - roboty uzupełniające

371806 / 2012-09-28 - Inny: Jednostka budżetowa samorządu terytorialnego Powiatu Krakowskiego

Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi powiatowej nr 2178K w miejscowości Kopanka w zakresie remontu jezdni, budowy chodnika, remontu zjazdów, remontu pobocza oraz remontu urządzeń odwadniających..

84002 / 2011-04-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Prace remontowe, budowlano-instalacyjne dla pomieszczeń Centrum Powiadamiania Ratunkowego zlokalizowanych w budynkach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

93118 / 2016-04-15 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont laboratoriów: flotacji i procesów grawitacji nr 8 w pawilonie A-1 oraz kruszenia i przesiewania nr 11 w hali H-A1-KC-zp.272-185/16

54317 / 2016-05-16 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wyłonienie Wykonawcy dla realizacji nowego zakresu robót budowlanych i instalacyjnych, w budowanym obiekcie Wydziału Chemii UJ w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/167/2016

350940 / 2015-12-22 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót uzupełniających w ramach inwestycji pn.: Budowa Centrum Energetyki przy ul. Czarnowiejskiej AGH w Krakowie w rozbiciu na części badawczo-komercyjną i dydaktyczno-badawczą-KC-zp.272-665/15

147762 / 2012-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Gromnik (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Odbudowa drogi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

361338 / 2012-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Żabnie - Żabno (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Niecieczy - roboty uzupełniające