Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

384752 / 2012-10-05 - Administracja samorządowa / Gmina Celestynów (Celestynów)

Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków sanitarnych w Gminie Celestynów

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż 64 przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków (PBOŚ) w miejscowościach położonych na terenie Gminy Celestynów, działających na zasadzie osadu czynnego z odprowadzeniem ścieków oczyszczanych do gruntu poprzez studnie chłonne oraz legitymujących się certyfikatem na zgodność z normą PN-EN 12566-3+A1:2009.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
Opis rozwiązania
W oczyszczalni biologicznej ścieków zastosowano urządzenia typowe pracujące w technologii SBR wykonane z polietylenu wysokiej gęstości. Układ oczyszczalni bezwzględnie musi być dwuzbiornikowy, z czego pierwszy zbiornik pełni funkcję osadnika gnilnego, a drugi bioreaktora.
Ciąg technologiczny oczyszczalni składa się z następujących urządzeń:
- przykanalika PVC DN 110 lub PVC DN160 ,
- rewizji PVC DN 110,
- przepływowego osadnika gnilnego o odpowiedniej pojemności,
- reaktora biologicznego,
- studzienki rozdzielczej,
- przepompowni ścieków oczyszczonych lub surowych,
- studni rozsączających (odbiornik ścieków oczyszczonych).
Oczyszczalnia posiada układ wentylacji wysokiej połączonej z wentylacją niską.

Technologia oczyszczania ścieków
Oczyszczalnia jest mikrostacją oczyszczania ścieków z czynnymi osadami, działającą z wyko-rzystaniem SBR (Sequential Batch Reactor - Biologicznego Reaktora Sekwencyjnego). Insta-lacja składa się głównie z dwóch części: pierwotnego osadnika i reaktora SBR.
Pierwotny osadnik, znajdujący się w wyższej partii, spełnia następujące funkcje:
- magazynuje pierwotny i wtórny osad,
- zatrzymuje substancje osadzające się i tworzące zawiesinę,
- magazynuje ścieki wchodzące,
- służy jako zbiornik buforowy przeznaczony do niwelowania różnic objętości i ładunku przy-chodzących ścieków domowych.
Działanie oczyszczalni ścieków jest pilotowane przez mikroprocesor, który steruje kompresorem i elektrozaworami w celu rozdziału prądu powietrza w różnych podnośnikach oraz w systemie napowietrzania przez dyfuzory membranowe.

Oczyszczanie substancji organicznych
Proces odbywa się w 5. fazach, które następują kolejno po sobie, i które mogą być powtarzane kilka razy dziennie (przeważnie 4 razy na dzień).

Faza 1: Doprowadzanie ścieków z osadnika wstępnego do reaktora SBR
Ścieki nieoczyszczone przechodzą z osadnika wstępnego do reaktora SBR poprzez podnośnik, wykonany tak, aby nie przepompowywać wstępnego osadu. Konstrukcja podnośnika gwarantu-je minimalny poziom wody w osadniku wstępnym bez konieczności stosowania innych zanurzo-nych części.

Faza 2: Napowietrzanie
Podczas tej fazy ścieki są napowietrzane i mieszane za pomocą systemu napowietrzania po-przez dyfuzory membranowe (talerzowe lub rurowe), które są zainstalowane na dnie zbiornika.
System napowietrzania oczyszczalni zasilany jest powietrzem z otoczenia i sterowany przez szafę sterującą znajdująca się na zewnątrz. Do wytworzenia sprężonego powietrza używa się sprężarki. Proces napowietrzania odbywa się zasadniczo w sposób przerywany.
Napowietrzanie pozwala na jednoczesne uzyskanie dwóch efektów:
- dostarczenie tlenu bakteriom znajdującym się w osadach, co jest niezbędne do przemiany ich materii i do biodegradacji mikroorganizmów;
- intensywne mieszanie ścieków i wtórnego osadu.

Faza 3: Osadzanie
Jest to faza spoczynkowa, w czasie której nie odbywa się żaden proces napowietrzania. Na-gromadzony osad czynny ulega procesowi sedymentacji w dolnej partii zbiornika, natomiast
w górnej części pozostaje oczyszczona woda. Na powierzchni mogą się tworzyć osady
flotujące.

Faza 4 : Odprowadzanie oczyszczonej wody
W fazie tej oczyszczona woda z reaktora SBR zostaje odprowadzona przez podnośnik, którego konstrukcja uniemożliwia przejście osadu flotującego. Zasada jego działania gwarantuje minimalny poziom wody w reaktorze SBR, bez zastosowania innych dodatkowych, zatopionych elementów.

Faza 5 : Odprowadzanie osadu nadmiernego
W tej fazie zgromadzony osad nadmierny w reaktorze SBR przerzucany jest do zbiornika osadu wstępnego przy pomocy podnośnika. Po zakończeniu procesu odsysania zaczyna się faza nr 1.
Standardowo w ciągu dnia odbywają się cztery tego typu cykle (4 cykle po 6 godzin). Istnieje możliwość dostosowania indywidualnego czasu pracy i dziennych ilości cykli do potrzeb Użytkownika.
Dodatkowo istnieje też możliwość ręcznego przestawienia urządzenia na ograniczony czas pra-cy, na przykład w okresie wakacyjnym. Ten tryb pracy znacznie skraca czas działania sprężarki.
Ważne: Wentylacja komór jest obowiązkowa. Gazy fermentacyjne muszą być odprowadzane poprzez system wentylacji wyposażony w ekstraktor statyczny (na wyposażeniu), umieszczony w odległości minimum 0,40 m powyżej kalenicy i przynajmniej 1 m od jakiegokolwiek skrzydła okiennego lub innej wentylacji.

Denitryfikacja
Rozpad azotu następuje w wyniku procesu biologicznego poprzez działanie pewnych szczepów mikroorganizmów. Istnieje możliwość włączenia do programu fazy denitryfikacji uzupełniającej. W tym przypadku, wykonuje się krótkotrwałe aktywacje na początku fazy napowietrzania,
aby ułatwić mieszanie się ścieków i tym samym pobudzić do działania bakterie denitryfikacyjne, które zmieniają azotany w azot atmosferyczny.


Szafa sterownicza
Wszystkie mechaniczne i elektryczne części oczyszczalni ścieków są umieszczone w szafie ste-rowniczej wykonanej z metalu do zainstalowana wewnątrz lub wykonanej z tworzywa sztucznego lub betonu do zainstalowania na zewnątrz. Oprócz jednostki sterującej szafa składa się
także z innych niezbędnych części napędowych.

Elementy szafy sterowniczej
Główne elementy to:
- cicho działająca sprężarka powietrza,
- zespół 4 elektrozaworów zapewniający rozpływ powietrza do trzech faz przechodzenia
ścieków oraz do napowietrzania ich,
- układ sterowniczy do uruchamiania i automatycznego sterowania cyklami,
- wentylator chłodzącego powietrza (seryjne wyposażenie szaf ze sprężarką łopatkową),
- optyczny alarm informujący o przerwie w dopływie prądu,
Części składowe jednostki sterującej widoczne na zewnątrz to:
- klawiatura sterująca,
- dwuwierszowy wyświetlacz LCD wskazujący stan działania i informujący o awariach,
- dioda świetlna (lampka kontrolna działania) wskazująca stan działania (zielona/czerwona).

Szafy sterownicze
Szafa metalowa do instalacji wewnętrznej
Szafa jest przeznaczona do montażu ściennego. Musi zostać przymocowana do ściany w suchym miejscu, pozbawionym kurzu i dobrze przewiewnym (piwnica lub garaż). Dostarczone zamocowania muszą być najpierw przytwierdzone do tylnej ściany szafy. W pobliżu szafy musi znajdować się gniazdo zasilania 220V (16A). Po prawej stronie szafy znajduje się przewód zasilania wraz z wyłącznikiem i kratka wentylacyjna. Po lewej stronie umieszczone są cztery rowkowane tuleje do podłączenia przewodów giętkich (uwzględnić kod koloru) oraz kratka wentylacyjna. Szafa musi być w każdym momencie łatwo dostępna, a zwłaszcza nigdy nie wolno za-słaniać miejsc poboru powietrza.
Oczyszczalnie ścieków działające na prąd trójfazowy 380V muszą być podłączone przez elek-tryka zgodnie z dostarczonym schematem elektrycznym. W tym wypadku należy bezwzględnie przestrzegać kierunku obrotów sprężarki.

Szafa sterownicza do instalacji na zewnątrz:
1 Główny wyłącznik
2 Panel sterowania
3 Podstawa z 4. elektrozaworami
4 Sprężarka powietrza
5 Wentylator
6 Połączenie elektryczne
7 Pompa dozująca (opcja)
Szafa sterownicza przeznaczona do instalacji na zewnątrz musi być zakopana w ziemi,
aż do oznakowania znajdującego się na ścianie czołowej. Należy przewidzieć wystarczająco głębokie osadzenie. Szafa musi być osłonięta przed działaniem promieni słonecznych i dostatecznie przewiewna, aby uniknąć przegrzania. Aby umożliwić umieszczenie z tyłu kratki wenty-lacyjnej, należy przewidzieć wolną przestrzeń, co najmniej 10 cm na wysokości kratki.
Gdy rozmiary sprężarki są powyżej modelu DT 4.16, należy przewidzieć szafę z betonu.
Konieczne jest wykonanie wtedy betonowego cokołu.

Pozostałe elementy ciągu technologicznego oczyszczania ścieków
Odbiornik ścieków
Rozsączenie oczyszczonych ścieków w gruncie przewidziano jako układ studni rozsączających.

Studnie rozsączające
Studnie rozsączające zostały zaprojektowane z kręgów betonowych dn1000. Dno studni winno posiadać warstwy od góry:
- wypełnienie złoża /kamień łamany - 80-100 cm
- żwir płukany - 20-40 cm
Na terenach z gruntami nieprzepuszczalnymi powinny być montowane z wymianą gruntu
w kopcach.

Wentylacja wysoka
Niezależnie od odpowietrzenia pionów kanalizacji sanitarnej wewnętrznej należy wykonać odpowietrzenie elementów oczyszczalni wykonując przy budynku lub wewnątrz pion wentylacji wysokiej. Zakończenie wentylacji wysokiej wyprowadzić ponad połać dachu oraz co najmniej 60 cm powyżej górnej krawędzi okien. Odpowietrzenie wykonać z rur PCV Dn110 mm. Zastosować końcówkę wywiewną typu EXTAT.

Wentylacja niska
W celu zapewnienia prawidłowej cyrkulacji powietrza w złożu biologicznym należy zastosować kominek napowietrzający połączony z króćcem wentylacyjnym przy wylocie ścieków z reaktora zgodnie z DTR urządzenia.

Przepompownie ścieków
Zbiornik przepompowni ścieku surowego i oczyszczonego powinien być wykonany z PEHD
o średnicy 60-80 cm i wysokości minimalnej 200 cm. Zbiornik musi posiadać możliwość dołączenia nadbudowy przedłużającej zbiornik w zależności od posadowienia. Nadbudowa
ze zbiornikiem musi posiadać szczelne połączenie.
Przepompownia ścieku surowego powinna być uzbrojona w pompę pływakową
z rozdrabniaczem o minimalnej wysokości podnoszenia 8 m. Zasilanie pompy 230 V.
Przepompownia ścieku oczyszczonego powinna być uzbrojona w pompę o parametrach jak wyżej bez konieczności posiadania rozdrabniacza.

Podłączenie elektryczne
Wszelkie prace w zakresie instalacji elektrycznej 230V należy powierzyć osobie do tego uprawnionej. Elementy oczyszczalni ścieków należy zasilić w energię elektryczną prądem jednofazowym 230V. Przyłącze należy wykonać kablem ziemnym YKY 3x2,5mm2. Kable
do urządzeń (oczyszczalnia, przepompownia) zaleca się prowadzić po trasach wykopów rur kanalizacyjnych. Gniazdko hermetyczne dla oczyszczalni można umieścić w komorze dmuchawy, a dla przepompowni w górnej części obudowy przepompowni. Miejsce włączenia
w instalację elektryczną wewnętrzną należy każdorazowo ustalać z właścicielem posesji.
Zabezpieczenia szafki elektrycznej oraz podłączenia wykonać zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi.
4. Wykonawca zobligowany jest do przeprowadzenia rozruchu technologicznego i wykonania badań jakości ścieków oczyszczonych.
5. Na etapie robót budowlanych, na Wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za:
5.1. ochronę przekazanych mu punktów pomiarowych do chwili odbioru końcowego robót,
uszkodzone bądź zniszczone znaki geodezyjne Wykonawca odtworzy i utrwali na własny koszt.
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonania robót oraz za ich zgodność z dokumentacją techniczną, pozwoleniem na budowę i specyfikacją techniczną. Dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna oraz ewentualne dodatkowe dokumenty przekazane przez Inwestora Wykonawcy stanowią część kontraktu, a wymagania wyszczególnione w chociażby w jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy, tak jakby zawarte były w całej dokumentacji. W przypadku rozbieżności w ustaleniach poszczególnych dokumentów obowiązuje następująca kolejność ich ważności:
- specyfikacje techniczne,
- dokumentacja projektowa.
6. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów, uproszczeń lub opuszczeń w dokumentach kontraktowych, a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Inwestora, który dokona odpowiednich zmian, poprawek czy uzupełnień. W przypadku rozbieżności opis wymiarów ważniejszy jest od odczytu ze skali rysunków. Wszystkie materiały użyte do robót winny mieć świadectwo dopuszczenia wydane przez uprawnione jednostki. W przypadku gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z dokumentacją projektową lub specyfikacjami technicznymi i wpłynie to na niezadowalającą jakość elementu budowli materiały takie będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty rozebrane na koszt Wykonawcy.
7. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miejscowe oraz inne przepisy i wytyczne, które w jakikolwiek sposób związane są z robotami. Wykonawca będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw, przepisów i wytycznych podczas prowadzenia robót. Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie wykorzystywania opatentowanych urządzeń lub metod i w sposób ciągły będzie informować Inwestora o swoich działaniach przedstawiając kopie zezwoleń i inne odnośne dokumenty.
8. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
8.1. zorganizowania zaplecza socjalnego dla swoich brygad roboczych wraz z jego likwidacją po zakończeniu robót.
8.2. ponoszenia odpowiedzialności za jakość wykonanych robót, bezpieczeństwo wszelkich czynności i operacji na terenie budowy, metod budowy, metod użytych przy robotach budowalnych oraz za ich zgodność z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami polskimi, polskim prawem budowlanym wraz z aktami wykonawczymi do niego i innymi obowiązującymi przepisami;
8.3. stosowania podczas realizacji robót objętych umową wyłącznie wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie zgodnie z Ustawą - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 ze zm.). Materiały i urządzenia powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w ustawie z 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004 r. Nr 92, poz.881 z późn. zm.), wymaganiom szczegółowych specyfikacji technicznych;
8.4. na każde żądanie Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru Wykonawca zobowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych wyrobów deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z PN;
8.5. zapewnienia ochrony mienia znajdującego się na terenie budowy, w szczególności pod względem przeciwpożarowym oraz BHP;
8.6. pisemnego powiadamiania Zamawiającego o planowanych odbiorach:
a) częściowych - z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni;
b) robót zanikających - z wyprzedzeniem co najmniej 2 dni;
c) końcowym - z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni;
8.7. przekazania Zamawiającemu certyfikatów na znak bezpieczeństwa, certyfikatów zgodności i aprobat technicznych, zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane na wszelkie zastosowane urządzenia niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia;
8.9. sporządzenia oraz przekazania inwentaryzacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej, w dwóch egzemplarzach najpóźniej w dniu odbioru robót budowlanych;
8.10. zabezpieczenia i oznakowania terenu robót zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie instrukcjami i przepisami prawa oraz uporządkowania terenu po zakończeniu robót. Wykonawca wyraźnie oznakuje teren robót budowlanych. Wykonawca ponosi koszty urządzenia terenu budowy oraz ponoszenia kosztów zużycia wody, energii i innych mediów;
8.11. ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w trakcie realizacji robót objętych przedmiotem zamówienia oraz za szkody wynikające z wadliwego wykonania robót, ujawnione w okresie gwarancji jakości;
8.12. szkody wyrządzone podczas realizacji inwestycji Wykonawca zobowiązany jest naprawić niezwłocznie na własny koszt;
8.13. bieżącego oczyszczenia i usunięcia materiałów powstałych w czasie robót budowlanych oraz odtworzenia przyległego terenu po zakończeniu robót do stanu pierwotnego;
8.14. przeprowadzenia indywidualnego szkolenia z obsługi przydomowej oczyszczalni ścieków oraz przekazania szczegółowej instrukcji obsługi dla każdego użytkownika opczyszczalni;
8.15. przeprowadzenia prób końcowych (mechanicznej i technicznej) w każdej z wybudowanych przydomowych oczyszczalni ścieków;
8.16. przeprowadzenia, na żądanie Zamawiającego, przez instytucję posiadającą stosowne uprawnienia, wybraną przez Wykonawcę za zgodną Zamawiającego, badań ścieków surowych i oczyszczonych w 5 wybranych losowo oczyszczalniach ścieków oraz dostarczenia wyników tych badań do siedziby Zamawiającego;
8.17. udzielenia Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty. Okres gwarancji ustala się na 36 miesięcy, licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego. W okresie gwarancji i rękojmi Wykonawca obowiązany jest do nieodpłatnego usuwania stwierdzonych wad.
9. Szczegółowy zakres rzeczowy robót budowlanych został określony w:
- Projekcie budowlanym;
- Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót;
- Przedmiarze robót;
- Profili glebowych;
- Rysunków schematycznych;
- Profili wysokościowymi;
10. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonania robót oraz za ich zgodność z wszelką dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną. Całość dokumentacji projektowej, specyfikacja techniczna oraz ewentualne dodatkowe dokumenty przekazane przez Zamawiającego Wykonawcy stanowią część zobowiązania, składają się na przedmiot zamówienia i Wykonawca jest odpowiedzialny za realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z tymi dokumentami. Wymagania wyszczególnione chociażby w jednym ze wskazanych dokumentów są obowiązujące dla Wykonawcy, tak jakby zawarte były w całej dokumentacji. W przypadku rozbieżności w ustaleniach poszczególnych dokumentów obowiązuje następująca kolejność ich ważności:
- specyfikacje techniczne,
- dokumentacja projektowa,
- Przedmiar robót
W przypadku rozbieżności w poszczególnych dokumentach Wykonawca każdorazowo jest zobowiązany zgłosić Zamawiającemu taki stan.
11. Wykonawca zapewni do obsługi przedmiotu zamówienia kierownika robót budowalnych.
12. Wykonawca zapewni materiały i urządzenia niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy leży po stronie Wykonawcy.
13. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za mienie Wykonawcy zgromadzone na terenie
budowy.
14. We wszystkich pozycjach, gdzie w SIWZ lub projekcie budowalnym, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, dokumentacji technicznej czy kosztorysie ofertowym podano przy określeniu wyrobów lub technologii nazwy własne lub pochodzenie Zamawiający dopuszcza rozwiązania i wyroby równoważne. Za równoważne Zamawiający przyjmie technologie i wyroby budowlane spełniające wymagania określone dla nich w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót przez autorów projektów. W przypadku zastosowania innych rozwiązań niż podane w dokumentacji projektowej, udowodnienie równoważności proponowanych rozwiązań spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca musi zapewnić całkowitą kompatybilność z urządzeniami i elementami określonymi w dokumentacji projektowej.
15. Wykonawca zapewni materiały, urządzenia i sprzęt niezbędny do wykonania przedmiotu zamówienia.
16. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu prowadzenia przyszłych robót, w celu zapoznania się ze stanem istniejącym i warunkami w jakich będą przeprowadzane roboty objęte przedmiotem zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. Przedmiar robót pełni rolę pomocniczą.
17. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów, uproszczeń lub opuszczeń w dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ, a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich zmian, poprawek czy uzupełnień. W przypadku rozbieżności opis wymiarów ważniejszy jest od odczytu ze skali rysunków. Wszystkie materiały użyte do robót winny mieć świadectwo dopuszczenia wydane przez uprawnione jednostki. W przypadku gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z dokumentacją projektową lub specyfikacjami technicznymi i wpłynie to na nie zadawalającą jakość elementu budowli materiały takie będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty budowalne wykonane powojnie w sposób odpowiedni przez Wykonawcę na koszt Wykonawcy.
18. Zamawiający zastrzega, iż zakładana liczba planowanych do wykonania przydomowych oczyszczalni ścieków może ulec zmniejszeniu.
19. Przedmiot zamówienia współfinansowany jest ze środków pochodzących z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 384752

Data publikacji: 2012-10-05

Nazwa: Gmina Celestynów

Ulica: ul. Regucka 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Celestynów

Kod pocztowy: 05-430

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 7897060 w. 114

Numer faxu: 22 7897011

Adres strony internetowej: www.celestynow.pl

Regon: 01326896500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków sanitarnych w Gminie Celestynów

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż 64 przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków (PBOŚ) w miejscowościach położonych na terenie Gminy Celestynów, działających na zasadzie osadu czynnego z odprowadzeniem ścieków oczyszczanych do gruntu poprzez studnie chłonne oraz legitymujących się certyfikatem na zgodność z normą PN-EN 12566-3+A1:2009.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
Opis rozwiązania
W oczyszczalni biologicznej ścieków zastosowano urządzenia typowe pracujące w technologii SBR wykonane z polietylenu wysokiej gęstości. Układ oczyszczalni bezwzględnie musi być dwuzbiornikowy, z czego pierwszy zbiornik pełni funkcję osadnika gnilnego, a drugi bioreaktora.
Ciąg technologiczny oczyszczalni składa się z następujących urządzeń:
- przykanalika PVC DN 110 lub PVC DN160 ,
- rewizji PVC DN 110,
- przepływowego osadnika gnilnego o odpowiedniej pojemności,
- reaktora biologicznego,
- studzienki rozdzielczej,
- przepompowni ścieków oczyszczonych lub surowych,
- studni rozsączających (odbiornik ścieków oczyszczonych).
Oczyszczalnia posiada układ wentylacji wysokiej połączonej z wentylacją niską.

Technologia oczyszczania ścieków
Oczyszczalnia jest mikrostacją oczyszczania ścieków z czynnymi osadami, działającą z wyko-rzystaniem SBR (Sequential Batch Reactor - Biologicznego Reaktora Sekwencyjnego). Insta-lacja składa się głównie z dwóch części: pierwotnego osadnika i reaktora SBR.
Pierwotny osadnik, znajdujący się w wyższej partii, spełnia następujące funkcje:
- magazynuje pierwotny i wtórny osad,
- zatrzymuje substancje osadzające się i tworzące zawiesinę,
- magazynuje ścieki wchodzące,
- służy jako zbiornik buforowy przeznaczony do niwelowania różnic objętości i ładunku przy-chodzących ścieków domowych.
Działanie oczyszczalni ścieków jest pilotowane przez mikroprocesor, który steruje kompresorem i elektrozaworami w celu rozdziału prądu powietrza w różnych podnośnikach oraz w systemie napowietrzania przez dyfuzory membranowe.

Oczyszczanie substancji organicznych
Proces odbywa się w 5. fazach, które następują kolejno po sobie, i które mogą być powtarzane kilka razy dziennie (przeważnie 4 razy na dzień).

Faza 1: Doprowadzanie ścieków z osadnika wstępnego do reaktora SBR
Ścieki nieoczyszczone przechodzą z osadnika wstępnego do reaktora SBR poprzez podnośnik, wykonany tak, aby nie przepompowywać wstępnego osadu. Konstrukcja podnośnika gwarantu-je minimalny poziom wody w osadniku wstępnym bez konieczności stosowania innych zanurzo-nych części.

Faza 2: Napowietrzanie
Podczas tej fazy ścieki są napowietrzane i mieszane za pomocą systemu napowietrzania po-przez dyfuzory membranowe (talerzowe lub rurowe), które są zainstalowane na dnie zbiornika.
System napowietrzania oczyszczalni zasilany jest powietrzem z otoczenia i sterowany przez szafę sterującą znajdująca się na zewnątrz. Do wytworzenia sprężonego powietrza używa się sprężarki. Proces napowietrzania odbywa się zasadniczo w sposób przerywany.
Napowietrzanie pozwala na jednoczesne uzyskanie dwóch efektów:
- dostarczenie tlenu bakteriom znajdującym się w osadach, co jest niezbędne do przemiany ich materii i do biodegradacji mikroorganizmów;
- intensywne mieszanie ścieków i wtórnego osadu.

Faza 3: Osadzanie
Jest to faza spoczynkowa, w czasie której nie odbywa się żaden proces napowietrzania. Na-gromadzony osad czynny ulega procesowi sedymentacji w dolnej partii zbiornika, natomiast
w górnej części pozostaje oczyszczona woda. Na powierzchni mogą się tworzyć osady
flotujące.

Faza 4 : Odprowadzanie oczyszczonej wody
W fazie tej oczyszczona woda z reaktora SBR zostaje odprowadzona przez podnośnik, którego konstrukcja uniemożliwia przejście osadu flotującego. Zasada jego działania gwarantuje minimalny poziom wody w reaktorze SBR, bez zastosowania innych dodatkowych, zatopionych elementów.

Faza 5 : Odprowadzanie osadu nadmiernego
W tej fazie zgromadzony osad nadmierny w reaktorze SBR przerzucany jest do zbiornika osadu wstępnego przy pomocy podnośnika. Po zakończeniu procesu odsysania zaczyna się faza nr 1.
Standardowo w ciągu dnia odbywają się cztery tego typu cykle (4 cykle po 6 godzin). Istnieje możliwość dostosowania indywidualnego czasu pracy i dziennych ilości cykli do potrzeb Użytkownika.
Dodatkowo istnieje też możliwość ręcznego przestawienia urządzenia na ograniczony czas pra-cy, na przykład w okresie wakacyjnym. Ten tryb pracy znacznie skraca czas działania sprężarki.
Ważne: Wentylacja komór jest obowiązkowa. Gazy fermentacyjne muszą być odprowadzane poprzez system wentylacji wyposażony w ekstraktor statyczny (na wyposażeniu), umieszczony w odległości minimum 0,40 m powyżej kalenicy i przynajmniej 1 m od jakiegokolwiek skrzydła okiennego lub innej wentylacji.

Denitryfikacja
Rozpad azotu następuje w wyniku procesu biologicznego poprzez działanie pewnych szczepów mikroorganizmów. Istnieje możliwość włączenia do programu fazy denitryfikacji uzupełniającej. W tym przypadku, wykonuje się krótkotrwałe aktywacje na początku fazy napowietrzania,
aby ułatwić mieszanie się ścieków i tym samym pobudzić do działania bakterie denitryfikacyjne, które zmieniają azotany w azot atmosferyczny.


Szafa sterownicza
Wszystkie mechaniczne i elektryczne części oczyszczalni ścieków są umieszczone w szafie ste-rowniczej wykonanej z metalu do zainstalowana wewnątrz lub wykonanej z tworzywa sztucznego lub betonu do zainstalowania na zewnątrz. Oprócz jednostki sterującej szafa składa się
także z innych niezbędnych części napędowych.

Elementy szafy sterowniczej
Główne elementy to:
- cicho działająca sprężarka powietrza,
- zespół 4 elektrozaworów zapewniający rozpływ powietrza do trzech faz przechodzenia
ścieków oraz do napowietrzania ich,
- układ sterowniczy do uruchamiania i automatycznego sterowania cyklami,
- wentylator chłodzącego powietrza (seryjne wyposażenie szaf ze sprężarką łopatkową),
- optyczny alarm informujący o przerwie w dopływie prądu,
Części składowe jednostki sterującej widoczne na zewnątrz to:
- klawiatura sterująca,
- dwuwierszowy wyświetlacz LCD wskazujący stan działania i informujący o awariach,
- dioda świetlna (lampka kontrolna działania) wskazująca stan działania (zielona/czerwona).

Szafy sterownicze
Szafa metalowa do instalacji wewnętrznej
Szafa jest przeznaczona do montażu ściennego. Musi zostać przymocowana do ściany w suchym miejscu, pozbawionym kurzu i dobrze przewiewnym (piwnica lub garaż). Dostarczone zamocowania muszą być najpierw przytwierdzone do tylnej ściany szafy. W pobliżu szafy musi znajdować się gniazdo zasilania 220V (16A). Po prawej stronie szafy znajduje się przewód zasilania wraz z wyłącznikiem i kratka wentylacyjna. Po lewej stronie umieszczone są cztery rowkowane tuleje do podłączenia przewodów giętkich (uwzględnić kod koloru) oraz kratka wentylacyjna. Szafa musi być w każdym momencie łatwo dostępna, a zwłaszcza nigdy nie wolno za-słaniać miejsc poboru powietrza.
Oczyszczalnie ścieków działające na prąd trójfazowy 380V muszą być podłączone przez elek-tryka zgodnie z dostarczonym schematem elektrycznym. W tym wypadku należy bezwzględnie przestrzegać kierunku obrotów sprężarki.

Szafa sterownicza do instalacji na zewnątrz:
1 Główny wyłącznik
2 Panel sterowania
3 Podstawa z 4. elektrozaworami
4 Sprężarka powietrza
5 Wentylator
6 Połączenie elektryczne
7 Pompa dozująca (opcja)
Szafa sterownicza przeznaczona do instalacji na zewnątrz musi być zakopana w ziemi,
aż do oznakowania znajdującego się na ścianie czołowej. Należy przewidzieć wystarczająco głębokie osadzenie. Szafa musi być osłonięta przed działaniem promieni słonecznych i dostatecznie przewiewna, aby uniknąć przegrzania. Aby umożliwić umieszczenie z tyłu kratki wenty-lacyjnej, należy przewidzieć wolną przestrzeń, co najmniej 10 cm na wysokości kratki.
Gdy rozmiary sprężarki są powyżej modelu DT 4.16, należy przewidzieć szafę z betonu.
Konieczne jest wykonanie wtedy betonowego cokołu.

Pozostałe elementy ciągu technologicznego oczyszczania ścieków
Odbiornik ścieków
Rozsączenie oczyszczonych ścieków w gruncie przewidziano jako układ studni rozsączających.

Studnie rozsączające
Studnie rozsączające zostały zaprojektowane z kręgów betonowych dn1000. Dno studni winno posiadać warstwy od góry:
- wypełnienie złoża /kamień łamany - 80-100 cm
- żwir płukany - 20-40 cm
Na terenach z gruntami nieprzepuszczalnymi powinny być montowane z wymianą gruntu
w kopcach.

Wentylacja wysoka
Niezależnie od odpowietrzenia pionów kanalizacji sanitarnej wewnętrznej należy wykonać odpowietrzenie elementów oczyszczalni wykonując przy budynku lub wewnątrz pion wentylacji wysokiej. Zakończenie wentylacji wysokiej wyprowadzić ponad połać dachu oraz co najmniej 60 cm powyżej górnej krawędzi okien. Odpowietrzenie wykonać z rur PCV Dn110 mm. Zastosować końcówkę wywiewną typu EXTAT.

Wentylacja niska
W celu zapewnienia prawidłowej cyrkulacji powietrza w złożu biologicznym należy zastosować kominek napowietrzający połączony z króćcem wentylacyjnym przy wylocie ścieków z reaktora zgodnie z DTR urządzenia.

Przepompownie ścieków
Zbiornik przepompowni ścieku surowego i oczyszczonego powinien być wykonany z PEHD
o średnicy 60-80 cm i wysokości minimalnej 200 cm. Zbiornik musi posiadać możliwość dołączenia nadbudowy przedłużającej zbiornik w zależności od posadowienia. Nadbudowa
ze zbiornikiem musi posiadać szczelne połączenie.
Przepompownia ścieku surowego powinna być uzbrojona w pompę pływakową
z rozdrabniaczem o minimalnej wysokości podnoszenia 8 m. Zasilanie pompy 230 V.
Przepompownia ścieku oczyszczonego powinna być uzbrojona w pompę o parametrach jak wyżej bez konieczności posiadania rozdrabniacza.

Podłączenie elektryczne
Wszelkie prace w zakresie instalacji elektrycznej 230V należy powierzyć osobie do tego uprawnionej. Elementy oczyszczalni ścieków należy zasilić w energię elektryczną prądem jednofazowym 230V. Przyłącze należy wykonać kablem ziemnym YKY 3x2,5mm2. Kable
do urządzeń (oczyszczalnia, przepompownia) zaleca się prowadzić po trasach wykopów rur kanalizacyjnych. Gniazdko hermetyczne dla oczyszczalni można umieścić w komorze dmuchawy, a dla przepompowni w górnej części obudowy przepompowni. Miejsce włączenia
w instalację elektryczną wewnętrzną należy każdorazowo ustalać z właścicielem posesji.
Zabezpieczenia szafki elektrycznej oraz podłączenia wykonać zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi.
4. Wykonawca zobligowany jest do przeprowadzenia rozruchu technologicznego i wykonania badań jakości ścieków oczyszczonych.
5. Na etapie robót budowlanych, na Wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za:
5.1. ochronę przekazanych mu punktów pomiarowych do chwili odbioru końcowego robót,
uszkodzone bądź zniszczone znaki geodezyjne Wykonawca odtworzy i utrwali na własny koszt.
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonania robót oraz za ich zgodność z dokumentacją techniczną, pozwoleniem na budowę i specyfikacją techniczną. Dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna oraz ewentualne dodatkowe dokumenty przekazane przez Inwestora Wykonawcy stanowią część kontraktu, a wymagania wyszczególnione w chociażby w jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy, tak jakby zawarte były w całej dokumentacji. W przypadku rozbieżności w ustaleniach poszczególnych dokumentów obowiązuje następująca kolejność ich ważności:
- specyfikacje techniczne,
- dokumentacja projektowa.
6. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów, uproszczeń lub opuszczeń w dokumentach kontraktowych, a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Inwestora, który dokona odpowiednich zmian, poprawek czy uzupełnień. W przypadku rozbieżności opis wymiarów ważniejszy jest od odczytu ze skali rysunków. Wszystkie materiały użyte do robót winny mieć świadectwo dopuszczenia wydane przez uprawnione jednostki. W przypadku gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z dokumentacją projektową lub specyfikacjami technicznymi i wpłynie to na niezadowalającą jakość elementu budowli materiały takie będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty rozebrane na koszt Wykonawcy.
7. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miejscowe oraz inne przepisy i wytyczne, które w jakikolwiek sposób związane są z robotami. Wykonawca będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw, przepisów i wytycznych podczas prowadzenia robót. Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie wykorzystywania opatentowanych urządzeń lub metod i w sposób ciągły będzie informować Inwestora o swoich działaniach przedstawiając kopie zezwoleń i inne odnośne dokumenty.
8. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
8.1. zorganizowania zaplecza socjalnego dla swoich brygad roboczych wraz z jego likwidacją po zakończeniu robót.
8.2. ponoszenia odpowiedzialności za jakość wykonanych robót, bezpieczeństwo wszelkich czynności i operacji na terenie budowy, metod budowy, metod użytych przy robotach budowalnych oraz za ich zgodność z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami polskimi, polskim prawem budowlanym wraz z aktami wykonawczymi do niego i innymi obowiązującymi przepisami;
8.3. stosowania podczas realizacji robót objętych umową wyłącznie wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie zgodnie z Ustawą - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 ze zm.). Materiały i urządzenia powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w ustawie z 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004 r. Nr 92, poz.881 z późn. zm.), wymaganiom szczegółowych specyfikacji technicznych;
8.4. na każde żądanie Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru Wykonawca zobowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych wyrobów deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z PN;
8.5. zapewnienia ochrony mienia znajdującego się na terenie budowy, w szczególności pod względem przeciwpożarowym oraz BHP;
8.6. pisemnego powiadamiania Zamawiającego o planowanych odbiorach:
a) częściowych - z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni;
b) robót zanikających - z wyprzedzeniem co najmniej 2 dni;
c) końcowym - z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni;
8.7. przekazania Zamawiającemu certyfikatów na znak bezpieczeństwa, certyfikatów zgodności i aprobat technicznych, zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane na wszelkie zastosowane urządzenia niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia;
8.9. sporządzenia oraz przekazania inwentaryzacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej, w dwóch egzemplarzach najpóźniej w dniu odbioru robót budowlanych;
8.10. zabezpieczenia i oznakowania terenu robót zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie instrukcjami i przepisami prawa oraz uporządkowania terenu po zakończeniu robót. Wykonawca wyraźnie oznakuje teren robót budowlanych. Wykonawca ponosi koszty urządzenia terenu budowy oraz ponoszenia kosztów zużycia wody, energii i innych mediów;
8.11. ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w trakcie realizacji robót objętych przedmiotem zamówienia oraz za szkody wynikające z wadliwego wykonania robót, ujawnione w okresie gwarancji jakości;
8.12. szkody wyrządzone podczas realizacji inwestycji Wykonawca zobowiązany jest naprawić niezwłocznie na własny koszt;
8.13. bieżącego oczyszczenia i usunięcia materiałów powstałych w czasie robót budowlanych oraz odtworzenia przyległego terenu po zakończeniu robót do stanu pierwotnego;
8.14. przeprowadzenia indywidualnego szkolenia z obsługi przydomowej oczyszczalni ścieków oraz przekazania szczegółowej instrukcji obsługi dla każdego użytkownika opczyszczalni;
8.15. przeprowadzenia prób końcowych (mechanicznej i technicznej) w każdej z wybudowanych przydomowych oczyszczalni ścieków;
8.16. przeprowadzenia, na żądanie Zamawiającego, przez instytucję posiadającą stosowne uprawnienia, wybraną przez Wykonawcę za zgodną Zamawiającego, badań ścieków surowych i oczyszczonych w 5 wybranych losowo oczyszczalniach ścieków oraz dostarczenia wyników tych badań do siedziby Zamawiającego;
8.17. udzielenia Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty. Okres gwarancji ustala się na 36 miesięcy, licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego. W okresie gwarancji i rękojmi Wykonawca obowiązany jest do nieodpłatnego usuwania stwierdzonych wad.
9. Szczegółowy zakres rzeczowy robót budowlanych został określony w:
- Projekcie budowlanym;
- Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót;
- Przedmiarze robót;
- Profili glebowych;
- Rysunków schematycznych;
- Profili wysokościowymi;
10. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonania robót oraz za ich zgodność z wszelką dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną. Całość dokumentacji projektowej, specyfikacja techniczna oraz ewentualne dodatkowe dokumenty przekazane przez Zamawiającego Wykonawcy stanowią część zobowiązania, składają się na przedmiot zamówienia i Wykonawca jest odpowiedzialny za realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z tymi dokumentami. Wymagania wyszczególnione chociażby w jednym ze wskazanych dokumentów są obowiązujące dla Wykonawcy, tak jakby zawarte były w całej dokumentacji. W przypadku rozbieżności w ustaleniach poszczególnych dokumentów obowiązuje następująca kolejność ich ważności:
- specyfikacje techniczne,
- dokumentacja projektowa,
- Przedmiar robót
W przypadku rozbieżności w poszczególnych dokumentach Wykonawca każdorazowo jest zobowiązany zgłosić Zamawiającemu taki stan.
11. Wykonawca zapewni do obsługi przedmiotu zamówienia kierownika robót budowalnych.
12. Wykonawca zapewni materiały i urządzenia niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy leży po stronie Wykonawcy.
13. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za mienie Wykonawcy zgromadzone na terenie
budowy.
14. We wszystkich pozycjach, gdzie w SIWZ lub projekcie budowalnym, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, dokumentacji technicznej czy kosztorysie ofertowym podano przy określeniu wyrobów lub technologii nazwy własne lub pochodzenie Zamawiający dopuszcza rozwiązania i wyroby równoważne. Za równoważne Zamawiający przyjmie technologie i wyroby budowlane spełniające wymagania określone dla nich w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót przez autorów projektów. W przypadku zastosowania innych rozwiązań niż podane w dokumentacji projektowej, udowodnienie równoważności proponowanych rozwiązań spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca musi zapewnić całkowitą kompatybilność z urządzeniami i elementami określonymi w dokumentacji projektowej.
15. Wykonawca zapewni materiały, urządzenia i sprzęt niezbędny do wykonania przedmiotu zamówienia.
16. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu prowadzenia przyszłych robót, w celu zapoznania się ze stanem istniejącym i warunkami w jakich będą przeprowadzane roboty objęte przedmiotem zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. Przedmiar robót pełni rolę pomocniczą.
17. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów, uproszczeń lub opuszczeń w dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ, a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich zmian, poprawek czy uzupełnień. W przypadku rozbieżności opis wymiarów ważniejszy jest od odczytu ze skali rysunków. Wszystkie materiały użyte do robót winny mieć świadectwo dopuszczenia wydane przez uprawnione jednostki. W przypadku gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z dokumentacją projektową lub specyfikacjami technicznymi i wpłynie to na nie zadawalającą jakość elementu budowli materiały takie będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty budowalne wykonane powojnie w sposób odpowiedni przez Wykonawcę na koszt Wykonawcy.
18. Zamawiający zastrzega, iż zakładana liczba planowanych do wykonania przydomowych oczyszczalni ścieków może ulec zmniejszeniu.
19. Przedmiot zamówienia współfinansowany jest ze środków pochodzących z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 450002000

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt. 6 Pzp. Przedmiot zamówień uzupełniających będzie polegał na powtórzeniu robót będących przedmiotem niniejszego zamówienia.

Czas: O

Okres w miesiącach: 1

Informacja na temat wadium:
1. Każda składana oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 25.000,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych) ważnym w okresie związania ofertą.
2. Wadium może zostać wniesione zgodnie z zapisami art. 45 ust 6 Pzp.
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert, a dowód wniesienia wadium (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem) powinien załączyć do oferty wraz z informacją, na jaki numer konta należy zwrócić wadium.
4. Wadium wnoszone w innej formie niż pieniądz, musi posiadać ważność co najmniej do końca terminu związania Wykonawcy, złożoną przez niego ofertą (tj. 30 dni). Wniesienie wadium o krótszym terminie ważności skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z niniejszego postępowania.
5. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić na rachunek bankowy o numerze: 23 8001 0005 2002 0008 6091 0012, prowadzone przez: Bank Spółdzielczy w Otwocku oddział w Celestynowie, z następującą adnotacją: Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków sanitarnych w Gminie Celestynów.
6. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania wpłaty na rachunku bankowym Zamawiającego.
7. Wadium wnoszone w innej formie niż pieniężna Wykonawca złoży w Celestynowie przy ul. Reguckiej 3, Biurze Obsługi Mieszkańca - Urzędu Gminy w Celestynowie lub dołączy do oferty.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
wykonania w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 robót, których przedmiotem było wykonanie co najmniej 50 sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, o wartości co najmniej 500.000,00 zł brutto (pięćset tysięcy złotych brutto) każda, oraz potwierdzenia, że roboty te zostały wykonane należycie. W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wykaz wykonanych robót budowlanych sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ oraz załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie (np. bezusterkowe protokoły odbioru robót budowlanych, referencje).

Potencjał techniczny:
W celu realizacji zamówienia: ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 Pzp.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. kierownika budowy posiadającego uprawnienia sanitarne bez ograniczeń do kierowania robotami budowalnymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych lub uprawnienia równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa;
2. kierownika budowy posiadającego uprawniania bez ograniczeń do kierowania robotami w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub uprawnienia równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa.
Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wykaz sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ. Wykaz winien zawierać szczegółowe informacje na temat kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, wraz ze wskazaniem podstawy do dysponowania osobą.

Sytuacja ekonomiczna:
Przedstawią opłaconą polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Polisa lub inny dokument świadczący o posiadaniu przez Wykonawcę ubezpieczenia powinny być ważne w dniu składania ofert.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. wykaz części zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom - sporządzony zgodnie z wzorem przedstawionym w Załączniku Nr 7 do SIWZ - jeżeli dotyczy
2. Certyfikat zgodności przydomowej oczyszczalni ścieków, która będzie zastosowana z normą PN-EN 12566-3+A1:2009 wystawiony przez laboratorium notyfikowane w Komisji Europejskiej

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy, która może nastąpić w trybie przewidzianym przez Pzp za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności, z uwzględnieniem art. 144 ust. 1 Pzp, w następującym zakresie:
1.1. zmiany terminu płatności z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, w tym w szczególności w wyniku zadziałania okoliczności Siły Wyższej,
1.2 wydłużenia terminu wykonania przedmiotu Umowy, spowodowanego następującymi okolicznościami:
a) brakami lub wadami w dokumentacji projektowej lub w innych dokumentach budowy, których obowiązek sporządzenia spoczywał na Zamawiającym,
b) opóźnieniami w zakresie dokonywania odbiorów spowodowanymi przez Zamawiającego,
c)szczególnie niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi,
d)zawieszeniem przez Zamawiającego wykonania robót,
e)okolicznościami siły wyższej,
f)odkryciem wykopalisk uniemożliwiających wykonywanie robót,
g)wstrzymaniem robót na mocy decyzji organów uprawnionych do wstrzymania
h)przerwania robót z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy,
i)zmian w wyniku postępu techniczno - technologicznego lub wycofania z produkcji zastosowanych materiałów, wyposażenia, urządzeń lub technologii gwarantujących uzyskanie parametrów nie gorszych od zaprojektowanych, a ich zastosowanie nie spowoduje wzrostu ogólnej wartości przedmiotu umowy,
j) zmian korzystnych dla Zamawiającego.
1.3. Zmiany w zakresie nazwy zadania, danych Stron, w szczególności ich adresów, przedstawicieli Stron, innych osób wskazanych imiennie w umowie będą dokonywane w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
1.4. W przypadku wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie,
których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony umowy,
1.4.Wystąpienia konieczności zmiany osób (choroba, rezygnacja lub inne zdarzenia losowe), przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne spełniające warunki określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
1.5.Wystąpienia zwłoki w wydaniu przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
1.6.Wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie ze szczegółowym opisem.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.celestynow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Celestynowie, ul. Regucka 3, 05-430 Celestynów pok. nr 32

Data składania wniosków, ofert: 19/10/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Biuro Obsługi Mieszkańców Urząd Gminy Celestynowie, ul. Regucka 3, 05-430 Celestynów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

43311 / 2011-02-07 - Uczelnia publiczna

Warszawski Uniwersytet Medyczny - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego oraz wybudowanie na jego podstawie Miejsca Pamięci na Cmentarzu Komunalnym Południowym w Antoninowie.

38942 / 2016-02-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Mazowiecki Urząd Wojewódzki - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku położonego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 3/5 w celu przystosowania do potrzeb Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (etap II - 4 piętro) - roboty uzupełniające część 2

145088 / 2013-04-12 - Inny: Gminna osoba prawna

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Żyrardów Spółka z o.o. - Żyrardów (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Docieplenie ścian zewnętrznych i poddasza oraz remont dachu budynku mieszkalnego wielorodzinnego z funkcją usługową przy ul. Mireckiego 63 w Żyrardowie

215805 / 2008-09-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Dzielnica Ursus m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlano-instalacyjnych niezbędnych do zakończenia inwestycji Rozbudowa budynku w Parku Achera na cele kulturalno-społeczne -wykonanie zastępcze- w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

171144 / 2011-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa Żłobka Nr 3 z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacji saniutarnej, wentylacyjną i elektryczną oraz budowa pochylni przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych, z lokalizacją w Płocku przy ulicy E. Płoskiego 3.

141955 / 2015-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania dróg powiatowych 3503W Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom i 3505W Jaszowice - Wacławów - Sławno (I Etap), na odcinku długości 186,50 m od km 7+063,50 do km 7+250,00.

36461 / 2016-04-08 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Służba Kontrwywiadu Wojskowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Robota budowlana - remont pomieszczeń magazynu podziemnego bud. nr 8 (oznaczenie sprawy: ZP-1-SKW-2016).

233066 / 2012-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mochowo - Mochowo (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont przepustu w drodze gminnej Dobaczewo - Åšniechy, gm. Mochowo

233572 / 2014-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Białołęka - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie uzupełniające. Budowa szkolnej sali widowiskowej przy ul. Głębockiej w Warszawie w ramach przedsięwzięcia - Budowa Szkoły Podstawowej przy ul. Głębockiej wraz z dojazdem - etap I.

159315 / 2015-11-02 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4938 - Radom (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku nr 92 - Ośrodek Sportowy w kompleksie wojskowym w m. Radom.

237782 / 2014-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Terenów Publicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont ul. Elektoralnej w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

252574 / 2015-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto st. Warszawa Dzielnica Praga Północ - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie adaptacji pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2 w Warszawie na potrzeby oddziałów przedszkolnych wraz z zagospodarowaniem terenu, w ramach zadania pn.: Adaptacja na oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nr 30, nr 50, nr 73, nr 127, nr 354.

130030 / 2014-04-16 - Inny: Jednostka budżetowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonywanie przeglądów kominiarskich przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych i podłączeń urządzeń.

266649 / 2013-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty uzupełniające przy realizacji zadania pn. Budowa sali gimnastycznej oraz przebudowa boisk i urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 16 w Płocku.

65036 / 2011-04-05 - Inny: jednostka budżetowa

Ochotnicze Hufce Pracy Mazowiecka Wojewódzka Komenda - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Jaciążku - remont budowlany obiektów (etap końcowy) wraz z wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu.

350540 / 2009-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana stolarki okiennej na okna PCV w lokalach mieszkalnych administrowanych przez ZGN w dzielnicy WÅ‚ochy, m. st. Warszawy

387552 / 2009-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynku Gimnazjum Nr 94 i Przedszkola Nr 395 przy ul. Na Uboczu 9 w Warszawie