Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

194244 / 2012-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto Katowice (Katowice)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 194244

Data publikacji: 2012-06-11

Nazwa: Miasto Katowice

Ulica: ul. Młyńska 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-098

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 2593302

Numer faxu: 32 2593303

Adres strony internetowej: www.katowice.eu

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie robót dodatkowych w ramach zamówienia publicznego pn.: Modernizacja obiektu Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego przy ul. Mikołowskiej 26 w Katowicach.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Wykonanie robót dodatkowych do zamówienia podstawowego pn.: Modernizacja obiektu Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego przy ul. Mikołowskiej 26 w Katowicach

obejmujących wykonanie:

a) bezpiecznych przejść wewnętrznych bez zadaszenia dla dzieci szkolnych przechodzących przez korytarze Pałacu do sal lekcyjnych i sanitariatów, oraz zewnętrznych z zadaszeniem i daszków ochronnych dla dzieci szkolnych i osób dorosłych w celu przejścia przez dziedzińce Pałacu do sali gimnastycznej i basenu w trakcie wykonywana robót remontowych,

b) naprawy całopowierzchniowych pęknięć skurczowych wraz z ich zabezpieczeniem oraz cało powierzchniowe obsypanie powierzchni tynków miką.

c) trzech kwater uchylno - rozwieralnych zamiast jednej w oknach 001 i 024,

d) zabezpieczenie posadzek: hole i schody główne - segment A, część dyrekcyjna: parter, piętro I, II i III, część administracyjna: piętro I, II i III - segment B, oraz sala gimnastyczna - segment C,

e) okien basenu z aluminium ze szkleniem ograniczającym działanie promieni UV.

Kody CPV:
452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)

szacunkowa_wart_zam: Tak

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: i;

zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 5

zamowienie_uzasadnienie:
Zamówienia należy udzielić zgodnie z art. 67.1 pkt 5a i 5b ustawy PZP cyt.:...udzielenie dotychczasowemu wykonawcy (...) robót budowlanych zamówień dodatkowych, nie objętych zamówieniem podstawowym i nie przekraczających łącznie 50% wartości realizowanego zamówienia, niezbędnych do jej prawidłowego wykonania, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej do przewidzenia (ad: a, b i d). Z przyczyn technicznych lub gospodarczych oddzielanie zamówienia dodatkowego od zamówienia podstawowego wymagałoby poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów. Wykonane zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego ( ad: c i e).
Uzasadnienie celowości wykonania robót:
a) Remontowany obiekt jest budynkiem oświatowo-kulturalnym. Budynek składa się z trzech zasadniczych segmentów połączonych wewnętrznym i zewnętrznym układem komunikacyjnym. Segment A - Część teatralna, Segment B - Część dydaktyczna i Segment C - Część z pływalnią i salą sportową. W trakcie robót remontowych, dzieci będą korzystać z sanitariatów znajdujących się w Pałacu w segmencie obecnie remontowanym, gdyż w segmencie zajmowanym przez szkołę wykonywany będzie w miejscu sanitariatów szyb windowy. Wobec powyższego konieczne jest wybudowanie przejść tymczasowych na korytarzach na poszczególnych piętrach, bez zadaszenia.
Podobna sytuacja dotyczy dojścia osób korzystających z basenu i sali gimnastycznej, gdzie wykonywane będą roboty związane z czyszczeniem elewacji, wymianą obróbek, rynien, naprawą pokrycia dachowego i wymianą stolarki okiennej. W związku z powyższym konieczne jest wybudowanie tymczasowych przejść z zadaszeniem przez dziedzińce Pałacu. Powyższe zadaszenia należy wykonać ze względu na bezpieczeństwo poruszających się dzieci i osób dorosłych. Przejścia wewnętrzne w Pałacu gdzie poruszają się dzieci są konieczne do wykonania ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Wykonanie przejść jest warunkiem kontynuacji robot remontowych, narzuconych przez Dyrekcję szkoły i sanepid. Usytuowanie przejść oraz sposób ich wykonania był możliwy po wejściu Wykonawcy robot i uzgodnieniu kolejności wykonywania robot. W trakcie projektowania nie wykonuje się harmonogramu robót. Przy przekazywaniu placu budowy Użytkownik z Wykonawcą robot ustalili, iż harmonogramy robot w poszczególnych segmentach będą wykonywane sukcesywnie w zależności od przekazywania pomieszczeń do remontu przez Użytkownika. Ponadto okazało się, że nie jest możliwe całkowite wyłączenie z użytkowania całych segmentów z uwagi na prowadzone w nich zajęcia, roboty są bowiem wykonywane nie tylko w poziomach ale również w pionach, a tym samym konieczne okazało się wykonanie zabezpieczeń. Zgodnie z ustaleniami Wykonawca wraz z Użytkownikiem, ustalają sukcesywnie przekazywanie pomieszczeń na cotygodniowych naradach budowy, w trakcie realizacji inwestycji. Kolejność przekazywania pomieszczeń przez Użytkownika narzuca kolejność wykonywania w/w zabezpieczeń. Wykonywanie zabezpieczeń przez Wykonawcę zadania podstawowego (częsty montaż i demontaż w inne miejsce), jest konieczne i podyktowane frontem przekazywania pomieszczeń przez Użytkownika, zapewniającym niezbędna ciągłość prowadzonych robót. Należy zaznaczyć, iż remont jest wykonywany w czynnym obiekcie. Konieczność zabezpieczenia i bezpiecznego wykonania robót przez Wykonawcę robót jest zadaniem nadrzędnym i priorytetem.
b) Po ustawieniu rusztowań od strony dziedzińca, przy wejściu głównym do Pałacu, przystąpiono do robót związanych z renowacją tynku szlachetnego z dodatkiem miki. Wykonano piaskowanie na części elewacji, zgodnie z założeniami w projekcie. Jednak piaskowanie tynku, poza wyczyszczeniem samego tynku uwidoczniło wcześniej ukryte rysy,oraz przebarwienia tynku (czynniki atmosferyczne - zanieczyszczenie powietrza). Wobec powyższego zastosowano większe ciśnienie w procesie piaskowania, po którym uzyskuje się w miarę dobry efekt czyszczenia, ale pozostają przebarwienia o głębszym charakterze, a rysy niewidoczne na brudnej elewacji stają się widoczne i otwarte na działanie wody. Zastosowanie większego ciśnienia w procesie piaskowania usuwa jednak mikę (element dekoracyjny) z powierzchni tynku. Opisane prace były wykonane pod nadzorem Śląskiego Konserwatora Zabytków, Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych Województwa Śląskiego pod numerem A/301/10. Wobec powyższego Wykonawca robót zgodnie notatką spisaną przy udziale j/w, wykonał Sprawozdanie z przeprowadzonych prób czyszczenia w/w elewacji wraz z podaniem skutecznego zabezpieczenia pęknięć przed penetracją wody, scalenia kolorystycznego i możliwie niewielkiej ingerencji w strukturę tynku (system odwracalny), co zostało zaakceptowane przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, po przeprowadzonych próbach. W/w zakres robót jest konieczny do wykonania, ze względu na prawidłowe i skuteczne wykonanie robót renowacyjnych tynków, jak i ze względów estetycznych i mógł być uwzględniony po wykonaniu piaskowania tynku. W ramach wycenionej wcześniej technologii zostaną wykonane czynności związane z czyszczeniem tynków, uzupełnieniem tynków, wypełnieniem i klejeniem rys. Naprawy całopowierzchniowych pęknięć skurczowych, wraz z zabezpieczeniem oraz całopowierzchniowe obsypanie powierzchni tynków miką (odtworzenie faktury tynku), nie zawierał program konserwatorski zawarty w projekcie, ale jest konieczny do wykonania, w celu przywrócenia w pełni faktury tynkom szlachetnym elewacji Pałacu. W ramach ustaleń z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, w/w propozycja zastosowania nowego systemu, została zaakceptowana i na dzień dzisiejszy jest jedyną taką technologią dostępną na rynku. W/w zakres robót jest ściśle związany z zakresem robót elewacyjnych, ujętych w zamówieniu podstawowym. Poszczególne etapy renowacji tynku, do którego należy zaliczyć w/w roboty (naprawa całopowierzchniowych pęknięć skurczowych, wraz z zabezpieczeniem oraz całopowierzchniowe obsypanie powierzchni tynków miką), należy wykonywać po kolei, zachowując przerwy technologiczne wskazane przez producenta. Wszystkie roboty wykonywane będą z rusztowania, które jest ujęte w zamówieniu podstawowym.
c) W Projekcie przyjęto podział okien 001 i 024 w poziomie na trzy kwatery, z kwaterą środkową uchylno-rozwieralną ( podział okien jest odtworzony, zgodnie z archiwalnymi zdjęciami i archiwalną dokumentacją ). W związku z prośbą Użytkownika, dotyczącą niemożliwości bezpiecznego mycia w/w okien, zachodzi konieczność wykonania ich z podziałem jak w projekcie, lecz wszystkich kwater uchylno-rozwieralnych. Mycie kwatery górnej i dolnej kwatery wymaga dużego wychylenia się osoby wykonującej tę czynność poza okno. Wychylenie utrudnia parapet w oknie o szerokości powyżej 50 cm. Wobec powyższego, Projektant zmienił kwatery w oknach 001 i 024, zamiast jednej uchylno-rozwieralnych trzy, co pozwoli na bezpieczne wykonywanie czynności związanej z myciem i konserwacją okien.
d) W związku ze zwiększonym zakresem,wykonywania tynków oraz posadzek, co wynika z wniosku na roboty dodatkowe z dnia 09.08.2011r, Nr BZP.271.2.1123.2011,zachodzi konieczność zabezpieczenia pozostałych posadzek nie ujętych w w/w protokole,a przeznaczonych do konserwacji, tj: w holach, na schodach głównych - segment A, w sali szermierki - segment B, oraz na korytarzach - parter, piętro I,II - segment C, przed zniszczeniem w trakcie skuwania i wykonywania nowych tynków, oraz posadzek. w/w wymienione. Podobnie jak w pkt a,Wykonawca wraz z Użytkownikiem, ustalają sukcesywnie przekazywanie pomieszczeń na cotygodniowych naradach budowy, w trakcie realizacji inwestycji. Kolejność przekazywania pomieszczeń przez Użytkownika narzuca kolejność wykonywania zabezpieczeń posadzek w/w segmentach. Wykonywanie zabezpieczeń przez Wykonawcę zadania podstawowego (częste układanie i przekładanie zabezpieczenia z płyt MDF), jest konieczne i podyktowane frontem przekazywania pomieszczeń przez Użytkownika, zapewniającym niezbędną ciągłość prowadzonych robót. Należy zaznaczyć, iż ww. posadzki są przewidziane do konserwacji.
e) W projekcie przyjęto na basenie okna drewniane, szklone szkłem bezpiecznym. W trakcie uzgadniania, szczegółów dotyczących wykonania stolarki okiennej, Użytkownik wniósł prośbę o zastosowanie w oknach szyb ze szkła ograniczającego działanie promieni UV, oraz o wykonanie okien na basenie z aluminium z okleiną o kolorystyce i strukturze podobnej do montowanej stolarki okiennej w Pałacu tj z drewna dębowego. Zastosowanie okien z aluminium, uzasadnił wysoką temperaturą (28°C - 29°C), oraz wysoką wilgotnością dochodzącą do 70%, która znacznie skraca żywotność drewnianych ram okiennych. Obecnie okna są wykonane z profili aluminiowych, które okazały się odporne na panujące na basenie warunki w okresie 20 lat eksploatacji. Zastosowanie w w/w oknach szkła ograniczającego działanie promieni UV, uzasadniał oszczędnościami związanymi z ograniczeniem wzrostu glonów. Główną przyczyną wzrostu glonów jest intensywne światło słoneczne, a okna basenu w Pałacu Młodzieży mają ekspozycję południowo wschodnią, a więc nasłonecznienie jest bardzo duże. Ograniczenie ilości światła (szczególnie w zakresie ultrafioletu) spowolni rozwój glonów. Z tego powodu Użytkownik poprosił o zastosowanie w hali basenu szkła ograniczającego działanie promieni UV.Glony w basenie kąpielowym usuwane są ze ścian niecki basenowej mechanicznie - np specjalnym odkurzaczem którego koszt to około 12 000 zł . Miejsca bardziej zarośnięte glonami musi oczyszczać płetwonurek Do ich zwalczania stosuje się specjalizowane preparaty, tzw algicydy, których koszt w skali roku to około 8.000,00 zł. Zastosowanie stolarki z aluminiom, ze szkleniem ograniczającym działanie promieni UV, spełni oczekiwania Użytkownika i zmniejszy koszt utrzymania basenu. Montaż okien warunkuje wykonanie zamówienia podstawowego, gdyż po demontażu starych okien, który jest ujęty w projekcie podstawowym, następuje bezpośrednio montaż nowego okna. Przed jego montażem należy przygotować odpowiednio otwór okienny do osadzenia nowego okna, a po zamontowaniu nowego okna wykonać uszczelnienie osadzonego okna, wraz z robotami wykończeniowymi towarzyszącymi wymianie, pozwalającymi w efekcie na wykonanie robot malarskich, które są przewidziane również w projekcie podstawowym i wykonuje je Wykonawca. Ponadto montaż okien, będzie prowadzony sukcesywnie w poszczególnych pomieszczeniach, udostępnionych przez Użytkownika Wykonawcy i natychmiast po demontażu, z zachowaniem kolejności wykonywania w/w robot, które są z sobą ściśle powiązane i muszą być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną.

Nazwa wykonawcy: Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud S.A.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Drzymały 15

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-059

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Podobne przetargi

98084 / 2010-04-08 - Inny: Instytucja Kultury

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki - Żarnowiec (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ BUDYNKU W ŁANACH WIELKICH NA WIEJSKI DOM KULTURY Z IZBĄ TRADYCJI REGIONALNEJ WRAZ Z OTOCZENIEM.

248639 / 2011-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Roboty dodatkowe dla zamówienia pn.: Modernizacja obiektu Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego przy ul. Mikołowskiej 26 w Katowicach.

70766 / 2009-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Rajcza - Rajcza (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Rozwój infrastruktury turystycznej gminy Rajcza poprzez budowę amfiteatru w Rajczy w ramach Programu Operacyjnego RPO województwa śląskiego 2007-2013

202105 / 2014-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Przebudowa zabytkowego Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej - dziedzictwa kulturowego Zagłębia Dąbrowskiego: Etap I- przebudowa podjazdów, przybudówek i tarasów przy elewacjach bocznych, Etap II-przebudowa i termomodernizacja budynku- wznowienie robót budowlanych - zamówienie uzupełniające.

354762 / 2013-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Wykonanie robót dodatkowych do zamówienia podstawowego pn.:Modernizacja obiektu Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego przy ul. Mikołowskiej 26 w Katowicach.

162691 / 2009-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Janów - Janów (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Wzmocnienie roli regionalnych ośrodków kultury - Rozbudowa Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie

330400 / 2012-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kochanowice - Kochanowice (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Modernizacja Sali Spotkań wraz z dobudową Izby Pamięci Regionalno- Kulturowej oraz zaplecza gospodarczego w Harbułtowicach

67165 / 2009-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Rajcza - Rajcza (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Rozwój infrastruktury turystycznej gminy Rajcza poprzez:Budowę amfiteatru w Rajczy w ramach Programu Operacyjnego RPO województwa śląskiego 2007-2013

14526 / 2010-01-18 - Inny: jednostka ochotniczej straży pożarnej

Ochotnicza Straż Pożarna - Mykanów (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Budowa pomieszczeń przeznaczonych na działalność spoełeczno-kulturalną przy istniejącej strażnicy OSP w Mykanowie

233601 / 2008-09-24 - Inny: instytucja kultury

Górnośląski Park Etnograficzny - Chorzów (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Przeniesienie chałupy przysłupowej z Goleszowa oraz odtworzenie stodoły z Istebnej dla Górnosląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie

93213 / 2010-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Roboty budowalne dla zamówienia pn.: Dobudowa nowych pomieszczeń do budynku Miejskiego Domu Kultury przy ul. Markiefki 44a w Katowicach - Bogucicach w ramach zadania: Miejski Dom Kultury Zawodzie - filia Bogucice.

218806 / 2015-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Roboty uzupełniające dla postępowania pn.: Dokończenie budowy wielofunkcyjnego budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w zakresie wykonania zaleceń komisji odbiorowej inwestycji pn.: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

379656 / 2011-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Piekary Śląskie - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Remont i modernizacja Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich - etap III - przebudowa z przepięciem kanalizacji sanitarnej - zamówienia uzupełniające .

407384 / 2012-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zebrzydowice - Zebrzydowice (śląskie)
CPV: 452123009 (Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych)
Remont Domu Ludowego w Kaczycach - wymiana pokrycia dachowego / zamówienie dodatkowe niezbędne do wykonania zamówienia podstawowego /.