Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

120634 / 2013-03-27 - Administracja rządowa terenowa / Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni (Gdynia)

Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej; Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka i Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie

Opis zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn: Remont dalby
z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej; Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka i Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie.
2) Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej.
Celem niniejszego zamówienia jest remont i modernizacja wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej i przywrócenie jego pełnej sprawności. Obecnie wszystkie elementy wyciągu począwszy od dalby zwrotnej poprzez fundamenty rolek a skończywszy na windzie i jej obudowie, są w stanie granicznego wyeksploatowania.
Kolejnym zadaniem będzie usunięcie dodatkowych pozostałości po dalbie znajdującej się w okolicach Krynicy Morskiej (pozycja szer. = 54º23´35.462´´N, dł=019º27´11.710´´) należy skalkulować wszystkie koszty związane z transportem sprzętu, przecięcie dalby przy dnie, wydobycie dalby, wywóz i utylizacja.
W swojej ofercie Wykonawca musi zawrzeć wszelkie koszty związane z kupnem i montażem tablicy pamiątkowej.
Prace będą polegały na:
Zagospodarowanie terenu wraz z odbudową windy - na zagospodarowanym terenie będą przeprowadzone prace remontowe istniejących urządzeń hydrotechnicznych służących do wyciągania łodzi rybackich oraz rozbiórkę istniejącej maszynowni wyciągarni. W miejscu rozebranego obiektu będzie wybudowany obiekt o tej samej funkcji wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne spełniające te same wymagania które pełni obiekt istniejący. Ze względu na nowe rozwiązania techniczne dotyczące dźwigu wyciągowego nowy budynek zostanie powiększony o 40 cm w kierunku morza. Przeprojektowane zostały okna oraz dodano do nich zabezpieczenia w celu zabezpieczenia ich przed ingerencją z zewnątrz. W ramach zadania przewidziane jest tez oświetlenie zewnętrzne tego budynku. W sąsiedztwie budynku zaplanowano również nową drogę techniczną będącą przedłużeniem ul. Marynarzy. Przewidziane jest też ogrodzenie urządzeń wyciągowych w pasie wydm.
Dalbę należy wykonać jako rurową o średnicy 711 mm o grubości ścianki 12,5 mm i długości całkowitej 12,50 m. Dalba wzmocniona będzie w miejscu max. momentów gnących czterema połówkami dwuteowników 500. Część rurowa od rzędnej -3,4 do +1,0 wypełniona będzie betonem B-15, zaś od rzędnej +1,0 do +2,5 betonem C20/25 (B-25 W-8 M-150). Na głowicy na rzędnej +1,5 zostanie wmontowany i przyspawany zaczep ucha bloczka. W głowicy wbetonowana będzie również stalowa rura Ø133/12,5 mm będąca podstawą dla światła nawigacyjnego ostrzegawczego zakończoną blachą o Ø200/12 mm, do której przytwierdzona będzie lampa nawigacyjna. Wokół dalby wykonane zostanie niewielkie umocnienie dna z tłucznia grubego d = 8-15 cm na geowłókninie przysypane piaskiem do rzędnej istniejącego dna, dla niedopuszczenia do niepożądanej lokalnej niewielkiej erozji dna.
Remont przebudowy fundamentów:
1. Fundament 3 centralnych głowic zwrotnych
2. Fundament Zachodni 8 głowic zwrotnych
3. Fundament Wschodni 8 głowic zwrotnych
4. Fundament głowicy kierunkowej bocznej
Opis szczegółowy wykonania prac przy remoncie fundamentów znajduje się w projekcie technicznym
Zakres prac:
a) Rozbiórka istniejącej dalby i budowa nowej dalby z przesunięciem jej o ca 15 m w głąb Zatoki;
b) Remont i odbudowa fundamentów wyciągu łodziowego;
c) Zapewnienie trwałości fundamentowania poprzez zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń;
d) Przebudowa zasilania w zakresie zwiększenia mocy przyłączeniowej;
e) Dostarczenie i zamontowanie urządzeń oświetleniowych;
f) Dostarczenie i zamontowanie ochrony od porażeń;
g) Likwidacja zniszczonych i wyeksploatowanych elementów mechanicznych wyciągu łodziowego;
h) Kompleksowa modernizacja elementów mechanicznych wyciągu z wymianą windy włącznie,
i) Rozbiórka wyeksploatowanej i umieszczenie nowej obudowy windy,
j)Modernizacja zasilania elektrycznego,
k) Uporządkowanie terenu z ewentualnym wygrodzeniem
3) Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka.
Celem niniejszego zamówienia jest wykonanie dalby zwrotnej w rejonie istniejącej tymczasowo dalby i przesunięciem jej lokalizacji o 20 m w kierunku Zatoki. Dalba oprócz windy stanowić będzie główny element wyposażenia przyszłej przystani rybackiej. Obciążenie charakterystyczne dla obciążenia Dalby wynosi 80 kN.
Dalbę należy wykonać jako rurową o średnicy 711 mm o grubości ścianki 12,5 mm i długości całkowitej 12,50 m. Dalba wzmocniona będzie w miejscu max. momentów gnących czterema połówkami dwuteowników 500. Część rurowa od rzędnej -3,4 do +1,0 wypełniona będzie betonem B-15, zaś od rzędnej +1,0 do +2,5 betonem C20/25 (B-25 W-8 M-150). Na głowicy na rzędnej +1,5 zostanie wmontowany i przyspawany zaczep ucha bloczka. W głowicy wbetonowana będzie również stalowa rura Ø133/12,5 mm będąca podstawą dla światła nawigacyjnego ostrzegawczego zakończoną blachą o Ø200/12 mm, do której przytwierdzona będzie lampa nawigacyjna. Wokół dalby wykonane zostanie niewielkie umocnienie dna z tłucznia grubego d = 8-15 cm na geowłókninie przysypane piaskiem do rzędnej istniejącego dna, dla niedopuszczenia do niepożądanej lokalnej niewielkiej erozji dna. W swojej ofercie Wykonawca musi zawrzeć wszelkie koszty związane z kupnem i montażem tablicy pamiątkowej.
4) Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie.
Dalbę należy wykonać jako rurową o średnicy 711 mm o grubości ścianki 12,5 mm i długości całkowitej 12,50 m. Dalba wzmocniona będzie w miejscu max. momentów gnących czterema połówkami dwuteowników 500. Część rurowa od rzędnej -3,4 do +1,0 wypełniona będzie betonem B-15, zaś od rzędnej +1,0 do +2,5 betonem C20/25 (B-25 W-8 M-150). Na głowicy na rzędnej +1,5 zostanie wmontowany i przyspawany zaczep ucha bloczka. W głowicy wbetonowana będzie również stalowa rura Ø133/12,5 mm będąca podstawą dla światła nawigacyjnego ostrzegawczego zakończoną blachą o Ø200/12 mm, do której przytwierdzona będzie lampa nawigacyjna. Wokół dalby wykonane zostanie niewielkie umocnienie dna z tłucznia grubego d = 8-15 cm na geowłókninie przysypane piaskiem do rzędnej istniejącego dna, dla niedopuszczenia do niepożądanej lokalnej niewielkiej erozji dna. W swojej ofercie Wykonawca musi zawrzeć wszelkie koszty związane z kupnem i montażem tablicy pamiątkowej.
5) Uwaga:
W ofercie należy podać osobno cenę za:
- Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej,
- Nawierzchnie z płyt drogowych ażurowych,
- Usunięcie dodatkowych pozostałości po dalbie znajdującej się w okolicach Krynicy Morskiej,
- Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka,
- Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie.
W trakcie oceny ofert będzie brana pod uwagę ich łączna wartość.
6) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia (dokumentacją techniczną) stanowiącym część III SIWZ oraz na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiącym część II SIWZ.
7) Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie i na warunkach określonych w § 15 projektu Umowy stanowiącego część II SIWZ.
8) Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013, tytuł projektu: Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej; Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka i Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie.
9) Dokumentacja projektowa może wskazywać dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji projektowej, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Poprzez zapis dot. minimalnych parametrów jakościowych wymagań, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Wykonawca, który zastosował produkt równoważny, ma obowiązek wskazać w swojej ofercie, jakie materiały lub urządzenia zostały zamienione, i określić, jakie materiały i urządzenia w ich miejsce proponuje, podając ich parametry techniczne.
10) Wykonawca dla wypełnienia swoich zobowiązań powinien zapewnić doświadczone i wykwalifikowane osoby zdolne do prowadzenia wszelkich powierzonych zadań, uprawnione do kierowania robotami budowlanymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zgodzie z postanowieniami odpowiednich decyzji, uzgodnieniami i opiniami, warunkującymi prawidłową realizację zamówienia.
Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy. Osoby wymienione w Rozdz. 9 ust. 1. pkt. 3) IDW nie wyczerpują wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinny być traktowane jako minimalne wymagania Zamawiającego sprawdzane na etapie oceny ofert

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 120634

Data publikacji: 2013-03-27

Nazwa: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

Ulica: ul. Chrzanowskiego 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Gdynia

Kod pocztowy: 81-338

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: (58) 355 33 33

Numer faxu: (58) 620 67 43

Adres strony internetowej: www.umgdy.gov.pl

Regon: 00014500001111

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej; Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka i Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn: Remont dalby
z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej; Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka i Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie.
2) Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej.
Celem niniejszego zamówienia jest remont i modernizacja wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej i przywrócenie jego pełnej sprawności. Obecnie wszystkie elementy wyciągu począwszy od dalby zwrotnej poprzez fundamenty rolek a skończywszy na windzie i jej obudowie, są w stanie granicznego wyeksploatowania.
Kolejnym zadaniem będzie usunięcie dodatkowych pozostałości po dalbie znajdującej się w okolicach Krynicy Morskiej (pozycja szer. = 54º23´35.462´´N, dł=019º27´11.710´´) należy skalkulować wszystkie koszty związane z transportem sprzętu, przecięcie dalby przy dnie, wydobycie dalby, wywóz i utylizacja.
W swojej ofercie Wykonawca musi zawrzeć wszelkie koszty związane z kupnem i montażem tablicy pamiątkowej.
Prace będą polegały na:
Zagospodarowanie terenu wraz z odbudową windy - na zagospodarowanym terenie będą przeprowadzone prace remontowe istniejących urządzeń hydrotechnicznych służących do wyciągania łodzi rybackich oraz rozbiórkę istniejącej maszynowni wyciągarni. W miejscu rozebranego obiektu będzie wybudowany obiekt o tej samej funkcji wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne spełniające te same wymagania które pełni obiekt istniejący. Ze względu na nowe rozwiązania techniczne dotyczące dźwigu wyciągowego nowy budynek zostanie powiększony o 40 cm w kierunku morza. Przeprojektowane zostały okna oraz dodano do nich zabezpieczenia w celu zabezpieczenia ich przed ingerencją z zewnątrz. W ramach zadania przewidziane jest tez oświetlenie zewnętrzne tego budynku. W sąsiedztwie budynku zaplanowano również nową drogę techniczną będącą przedłużeniem ul. Marynarzy. Przewidziane jest też ogrodzenie urządzeń wyciągowych w pasie wydm.
Dalbę należy wykonać jako rurową o średnicy 711 mm o grubości ścianki 12,5 mm i długości całkowitej 12,50 m. Dalba wzmocniona będzie w miejscu max. momentów gnących czterema połówkami dwuteowników 500. Część rurowa od rzędnej -3,4 do +1,0 wypełniona będzie betonem B-15, zaś od rzędnej +1,0 do +2,5 betonem C20/25 (B-25 W-8 M-150). Na głowicy na rzędnej +1,5 zostanie wmontowany i przyspawany zaczep ucha bloczka. W głowicy wbetonowana będzie również stalowa rura Ø133/12,5 mm będąca podstawą dla światła nawigacyjnego ostrzegawczego zakończoną blachą o Ø200/12 mm, do której przytwierdzona będzie lampa nawigacyjna. Wokół dalby wykonane zostanie niewielkie umocnienie dna z tłucznia grubego d = 8-15 cm na geowłókninie przysypane piaskiem do rzędnej istniejącego dna, dla niedopuszczenia do niepożądanej lokalnej niewielkiej erozji dna.
Remont przebudowy fundamentów:
1. Fundament 3 centralnych głowic zwrotnych
2. Fundament Zachodni 8 głowic zwrotnych
3. Fundament Wschodni 8 głowic zwrotnych
4. Fundament głowicy kierunkowej bocznej
Opis szczegółowy wykonania prac przy remoncie fundamentów znajduje się w projekcie technicznym
Zakres prac:
a) Rozbiórka istniejącej dalby i budowa nowej dalby z przesunięciem jej o ca 15 m w głąb Zatoki;
b) Remont i odbudowa fundamentów wyciągu łodziowego;
c) Zapewnienie trwałości fundamentowania poprzez zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń;
d) Przebudowa zasilania w zakresie zwiększenia mocy przyłączeniowej;
e) Dostarczenie i zamontowanie urządzeń oświetleniowych;
f) Dostarczenie i zamontowanie ochrony od porażeń;
g) Likwidacja zniszczonych i wyeksploatowanych elementów mechanicznych wyciągu łodziowego;
h) Kompleksowa modernizacja elementów mechanicznych wyciągu z wymianą windy włącznie,
i) Rozbiórka wyeksploatowanej i umieszczenie nowej obudowy windy,
j)Modernizacja zasilania elektrycznego,
k) Uporządkowanie terenu z ewentualnym wygrodzeniem
3) Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka.
Celem niniejszego zamówienia jest wykonanie dalby zwrotnej w rejonie istniejącej tymczasowo dalby i przesunięciem jej lokalizacji o 20 m w kierunku Zatoki. Dalba oprócz windy stanowić będzie główny element wyposażenia przyszłej przystani rybackiej. Obciążenie charakterystyczne dla obciążenia Dalby wynosi 80 kN.
Dalbę należy wykonać jako rurową o średnicy 711 mm o grubości ścianki 12,5 mm i długości całkowitej 12,50 m. Dalba wzmocniona będzie w miejscu max. momentów gnących czterema połówkami dwuteowników 500. Część rurowa od rzędnej -3,4 do +1,0 wypełniona będzie betonem B-15, zaś od rzędnej +1,0 do +2,5 betonem C20/25 (B-25 W-8 M-150). Na głowicy na rzędnej +1,5 zostanie wmontowany i przyspawany zaczep ucha bloczka. W głowicy wbetonowana będzie również stalowa rura Ø133/12,5 mm będąca podstawą dla światła nawigacyjnego ostrzegawczego zakończoną blachą o Ø200/12 mm, do której przytwierdzona będzie lampa nawigacyjna. Wokół dalby wykonane zostanie niewielkie umocnienie dna z tłucznia grubego d = 8-15 cm na geowłókninie przysypane piaskiem do rzędnej istniejącego dna, dla niedopuszczenia do niepożądanej lokalnej niewielkiej erozji dna. W swojej ofercie Wykonawca musi zawrzeć wszelkie koszty związane z kupnem i montażem tablicy pamiątkowej.
4) Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie.
Dalbę należy wykonać jako rurową o średnicy 711 mm o grubości ścianki 12,5 mm i długości całkowitej 12,50 m. Dalba wzmocniona będzie w miejscu max. momentów gnących czterema połówkami dwuteowników 500. Część rurowa od rzędnej -3,4 do +1,0 wypełniona będzie betonem B-15, zaś od rzędnej +1,0 do +2,5 betonem C20/25 (B-25 W-8 M-150). Na głowicy na rzędnej +1,5 zostanie wmontowany i przyspawany zaczep ucha bloczka. W głowicy wbetonowana będzie również stalowa rura Ø133/12,5 mm będąca podstawą dla światła nawigacyjnego ostrzegawczego zakończoną blachą o Ø200/12 mm, do której przytwierdzona będzie lampa nawigacyjna. Wokół dalby wykonane zostanie niewielkie umocnienie dna z tłucznia grubego d = 8-15 cm na geowłókninie przysypane piaskiem do rzędnej istniejącego dna, dla niedopuszczenia do niepożądanej lokalnej niewielkiej erozji dna. W swojej ofercie Wykonawca musi zawrzeć wszelkie koszty związane z kupnem i montażem tablicy pamiątkowej.
5) Uwaga:
W ofercie należy podać osobno cenę za:
- Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej,
- Nawierzchnie z płyt drogowych ażurowych,
- Usunięcie dodatkowych pozostałości po dalbie znajdującej się w okolicach Krynicy Morskiej,
- Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka,
- Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie.
W trakcie oceny ofert będzie brana pod uwagę ich łączna wartość.
6) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia (dokumentacją techniczną) stanowiącym część III SIWZ oraz na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiącym część II SIWZ.
7) Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie i na warunkach określonych w § 15 projektu Umowy stanowiącego część II SIWZ.
8) Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013, tytuł projektu: Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej; Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka i Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie.
9) Dokumentacja projektowa może wskazywać dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji projektowej, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Poprzez zapis dot. minimalnych parametrów jakościowych wymagań, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Wykonawca, który zastosował produkt równoważny, ma obowiązek wskazać w swojej ofercie, jakie materiały lub urządzenia zostały zamienione, i określić, jakie materiały i urządzenia w ich miejsce proponuje, podając ich parametry techniczne.
10) Wykonawca dla wypełnienia swoich zobowiązań powinien zapewnić doświadczone i wykwalifikowane osoby zdolne do prowadzenia wszelkich powierzonych zadań, uprawnione do kierowania robotami budowlanymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zgodzie z postanowieniami odpowiednich decyzji, uzgodnieniami i opiniami, warunkującymi prawidłową realizację zamówienia.
Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy. Osoby wymienione w Rozdz. 9 ust. 1. pkt. 3) IDW nie wyczerpują wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinny być traktowane jako minimalne wymagania Zamawiającego sprawdzane na etapie oceny ofert

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień

Czas: O

Okres w miesiącach: 8

Informacja na temat wadium:
Każdy Wykonawca ubiegający się o zamówienie zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości 47.000 zł.

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia wykażą, że wykonali w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: 1 (jedną) robotę budowlaną, której przedmiotem było wykonanie robót kafarowych w rejonie otwartego morza o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto (jeden milion złotych brutto).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia wykażą, że dysponują lub będą dysponować jedną osobą, która będzie pełniła funkcję Kierownika budowy, posiadającą wykształcenie wyższe techniczne budowlane, uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń lub specjalizacji budowle hydrotechniczne w rozumieniu Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 2010 Nr 243 poz. 1623 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r., w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2006 Nr 83 poz. 578 ze zm.) i co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia zawodowego na stanowisku kierownika budowy (lub robót).
Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie budowli hydrotechnicznych oraz zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia wykażą, że posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na wartość nie mniejszą niż 1 500 000,00 zł (jeden milion pięćset tysięcy złotych)

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą: 1)kosztorysów ofertowych sporządzonych w oparciu o projekt budowlany oraz przedmiary robót; 2)W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy złożyć dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego; 3)W przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru - pełnomocnictwo (a).

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Określone w par. 15 wzoru umowy:
1.Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru w Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
1.1 W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych poniżej:
1) zmiany spowodowanej warunkami atmosferycznymi, w szczególności:
a) klęski żywiołowe;
b) zaistnienia nieprzewidywalnych warunków fizycznych i meteorologicznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, dokonywanie odbiorów;
2) zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, terenowymi, wodnymi itp., w szczególności:
a) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, skał, itp.);
b) niewypały i niewybuchy;
c) wykopaliska archeologiczne, nie przewidywane w SIWZ;
3) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego,
w szczególności:
a) wstrzymanie realizacji umowy przez Zamawiającego;
b) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej;
- termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
4) udokumentowanego przedłużającego się czasu dostawy windy do wyciągania łodzi dla Wykonawcy, skutkującego zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy o którym mowa w § 4 ustęp 1 punkt a. Przy czym termin ten może być zmieniony więcej niż 15 dni kalendarzowych w stosunku do pierwotnego terminu
1.2 W przypadku zmiany sposobu spełnienia świadczenia:
1) zmiany technologiczne, w szczególności:
a) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w ofercie, dokumentacji projektowej lub technicznej spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
b) pojawienie się na rynku, części, materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
c) pojawienie się nowszej technologii wykonania przedmiotu zamówienia pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji zamówienia lub jego kosztów, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
d) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w ofercie, dokumentacji projektowej lub technicznej w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu;
e) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;
f) zmiany, o których mowa w lit a) mogą być podstawą zwiększenia wynagrodzenia wyłącznie w przypadku, w którym wykonawca udowodni, iż ceny materiałów lub urządzeń zastępujących wycofane z produkcji lub rynku są wyższe od proponowanych w ofercie o co najmniej 20 %. Wzrost wynagrodzenia może zostać wówczas ustalony o nie więcej niż 10 % różnicy w cenie;
g) zmiany, o których mowa w lit b) - d) nie mogą stanowić podstawy zwiększenia wynagrodzenia;
h) zmiany wskazywane w lit e) będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom;
i) w przypadku dostarczania w wyniku zmiany urządzeń lub materiałów na które wymagane było posiadanie określonych prawem świadectw, certyfikatów lub innych podobnych zaświadczeń, takie świadectwa, certyfikaty lub zaświadczenia będą zawsze wymagane wobec urządzeń lub materiałów, zastępujących te proponowane w ofercie;
j) każda ze wskazywanych w lit a - e) zmian może być powiązana z obniżeniem wynagrodzenia.
2) Zmiany osobowe:
a) zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach;
b) zmiana osób przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy, a od których wymagano określonego doświadczenia lub wykształcenia na inne legitymujące się doświadczeniem lub wykształceniem spełniającym wymóg SIWZ.
3) W przypadku zmiany terminów płatności wynikające z wszelkich zmian wprowadzanych do umowy o ile nie spowodują konieczności zapłaty wykonawcy odsetek lub wynagrodzenia w większej kwocie;
1.3 Pozostałe zmiany:
1)siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ;
2)zmiana obowiązującej stawki VAT. Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez wykonawcę,
3)rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy.
W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami;
4)kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami. W takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji;
5)zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 Kodeksu cywilnego z uwzględnieniem faktu, że za rażącą zostanie uznana strata w rozumieniu przepisów Kodeksu spółek handlowych;
6)wydłużenie okresu gwarancji lub rękojmi, o dowolny okres.
2.Nieprzewidywalne warunki fizyczne oznaczają jakiekolwiek działanie sił natury, które jest nieprzewidywalne lub takie, że od doświadczonego wykonawcy nie można było w sposób rozsądny oczekiwać zastosowania przeciw nim wystarczających środków ostrożności.
3.Nieprzewidywalne, oznacza racjonalnie niemożliwe do przewidzenia przez doświadczonego Wykonawcę do dnia złożenia oferty.
4.W żadnym wypadku Wykonawca, nawet w razie zaistnienia okoliczności wskazanych w ust. 1, nie jest uprawniony do wstrzymania prac, odmowy ich wykonania bez zgody Zamawiającego.
5.Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.umgdy.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Morski w Gdyni, Wydział Zamówień Publicznych, ul. Chrzanowskiego 10, pok.44, tel.+48 661-22-63 po uprzednim uzgodnieniu. Cena za papierową wersję SIWZ: 670 zł

Data składania wniosków, ofert: 12/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:50

Miejsce składania:
Urząd Morski w Gdyni, ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia, pokój nr 8 (kancelaria ogólna)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1.Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nabrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013 - tytuł projektu: Remont dalby z modernizacją wyciągu łodziowego w Krynicy Morskiej; Dalba zwrotna w przyszłej przystani rybackiej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka i Budowa dalby zwrotnej w przystani rybackiej w Stegnie. 2.Otwarcie ofert jest jawne i nastąpi w siedzibie Zamawiającego w Gdyni, ul. Chrzanowskiego 10, 12.04.2013 r. o godzinie 10:00, pokój nr 39; 3. Numer referencyjny nadany przez Zamawiającego: ZP-WG-3800-23/13.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

393494 / 2013-09-27 - Inny: STOWARZYSZENIE

Stowarzyszenie Loko - Motywa - Czarna Dąbrówka (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zagospodarowanie terenu przy jeziorze w Unichowie w ramach realizacji projektu Zagospodarowanie terenu wokół jeziora w Unichowie - ścieżka dydaktyczno- przyrodnicza wraz z budową pomostu oraz utworzeniem kółka wędkarskiego

203596 / 2010-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim reprezentowany przez Zarząd Powiatu Gdańskiego - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa drogi powiatowej nr 2214G Straszyn-Pruszcz Gdański ul. Raciborskiego- etap I i etap II (od km 2+150 do km 3+371) Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

294974 / 2009-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie w ramach zamówienia uzupełniającego melioracji części obszaru Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego i terenów przyległych w Wejherowie według obszarów wskazanych w załączniku graficznym

272333 / 2012-12-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim reprezentowany przez Zarząd Powiatu Gdańskiego - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa Kanału Raduni na terenie Pruszcza Gdańskiego Etap I - km 9+815 do km 11+573 zadanie realizowane w ramach projektu KOMPLEKSOWE ZABEZPIECZENIE PRZECIWPOWODZIOWE ŻUŁAW - ETAP I - POWIAT GDAŃSKI. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, lata 2007 - 2013.

84750 / 2016-04-12 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
remont strefy wejściowej historycznej części kampusu Politechniki Gdańskiej wraz z remontem drogi wewnętrznej w Ośrodku Wypoczynkowym w miejscowości Czarlina

55202 / 2010-03-01 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Czarneńskie Centrum Kultury - Czarne (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa świetlicy wiejskiej wraz z infrastrukturą techniczną w m. Krzemieniewo na działce nr 173 realizowana pod nazwą Klub Animacji Społecznej w Krzemieniewie w ramach działania Odnowa i rozwój wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

428280 / 2009-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim reprezentowany przez Zarząd Powiatu Gdańskiego - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa drogi powiatowej nr 2214G Straszyn-Pruszcz Gdański ul. Raciborskiego etap I (od km 0+000 do km 2+150) składający się z dwóch następujących podetapów: 1) od km 0+000 do km 0+100 i od km 1+980 do km 2+150 finansowany ze środków własnych Powiatu Gdańskiego - Podetap A., 2) od km 0+100 do km 1+980 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO NA LATA 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu nr WND-RPPM.08.01.01.00-032/08 p.n. Przebudowa drogi powiatowej nr 221