Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

61327 / 2012-03-16 - / Gmina - Miasto ElblÄ…g (ElblÄ…g)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-03-08 pod pozycją 54625. Zobacz ogłoszenie 54625 / 2012-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 61327

Data publikacji: 2012-03-16

Nazwa: Gmina - Miasto Elbląg

Ulica: ul. Łączności 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Elbląg

Kod pocztowy: 82-300

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 55 235 35 36, 55 239 31 25

Numer faxu: 55 239 33 34

Adres strony internetowej: www.umelblag.pl

Regon: 17074771500000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 54625

Data wydania biuletynu: 2012-03-08

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy: 20/03/2012

Po wprowadzeniu zmiany: 22/03/2012

Miejsce składania: ZAŁ.I CZ.1

dodac:
w pkt 1) ppkt 1. Zamawiający dodaje pozycję 4. o treści:
4. Definicje ryzyk, które są włączone do zakresu ubezpieczenia:
Ogień - działanie ognia, który przedostał się poza palenisko lub powstał bez paleniska i rozprzestrzenił się o własnej sile.
Uderzenie pioruna - gwałtowne wyładowanie elektryczne w atmosferze działające bezpośrednio lub pośrednio na ubezpieczony przedmiot, powodujące jego uszkodzenie.
Eksplozja - gwałtowna zmiana stanu równowagi układu z jednoczesnym wyzwoleniem się gazów, pyłów lub pary, wywołanych ich właściwością rozprzestrzeniania się. Za wybuch uważa się również implozję polegającą na uszkodzeniu zbiornika lub aparatu próżniowego ciśnieniem zewnętrznym.
Upadek statku powietrznego - katastrofa bądź przymusowe lądowanie samolotu lub innego obiektu latającego, upadek jego części, przewożonego ładunku albo zrzucanego paliwa.
Huragan - wiatr o prędkości nie mniejszej niż 17,1 m/sek, ustalonej w oparciu o dane IMiGW lub innych akredytowanych jednostek badawczych, którymi posiłkuje się Ubezpieczyciel przy ustalaniu prędkości wiatru w miejscu powstania szkody. W przypadku braku możliwości uzyskania odpowiednich informacji z jednostek badawczych bądź nie odnotowania przez ww. jednostki wystąpienia wiatru o podanym parametrze, wystąpienie huraganu stwierdza się na podstawie rozmiaru szkód w miejscu ich powstania i w bezpośrednim sąsiedztwie. Za szkody spowodowane huraganem uważa się również szkody powstałe wskutek uderzenia przedmiotu przenoszonego przez huragan w ubezpieczone mienie.
Deszcz nawalny - szkody powstałe wskutek opadu deszczu o współczynniku natężenia co najmniej 4 według stosowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW) skali. W przypadku brsku możliwości uzyskania opinii IMiGW bierze się pod uwagę stan faktyczny i rozmiar szkód w miejscu ich powstania bądź bezpośrednim sąsiedztwie, świadczące o działaniu deszczu nawalnego.
Śnieg - bezpośrednie działanie ciężaru śniegu lub lodu oraz przewrócenie się mienia sąsiedniego na ubezpieczone mienie wskutek działania ciężaru śniegu lub lodu, powodujące szkody w ubezpieczonym mieniu. Ubezpieczenie obejmuje także szkody spowodowane gwałtownym topnieniem mas śniegu lub lodu.
Powódź - zalanie terenów w następstwie podniesienia się wody w korytach wód płynących lub stojących, np. wskutek nadmiernych opadów atmosferycznych, topnienia kry lodowej, topnienia śniegu, tworzenia się zatorów lodowych, sztormu i podniesienia się poziomu morskich wód przybrzeżnych. Za powódź uważa się również zalanie terenu w następstwie spływu wód po zboczach i stokach na terenach górskich i falistych. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje także mienie znajdujące się na terenach zagrożonych powodzią. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje także szkody w ubezpieczonym mieniu spowodowane przenoszeniem przedmiotów przez wody powodziowe.
Lawina - gwałtowne osuwanie się lub staczanie mas śniegu, lodu, skał, kamieni lub błota ze zboczy górskich.
Grad - szkody powstałe wskutek opadu atmosferycznego składającego się z bryłek lodu.
Zapadanie lub osuwanie się ziemi - obniżenie się terenu z powodu zawalenia się naturalnych podziemnych pustych przestrzeni w gruncie.
Awaria instalacji lub urządzeń technologicznych - szkody w instalacjach lub urządzeniach wodociągowych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania oraz innych urządzeniach technologicznych przesyłających media w postaci płynnej, wskutek ich nagłego, samoczynnego lub spowodowanego zamarzaniem pęknięcia, łącznie z kosztami robót pomocniczych związanych z ich naprawą i rozmrożeniem, w tym uzasadnione i udokumentowane koszty poszukiwań miejsca powstania awarii.
Zalanie - szkody powstałe w związku wydobywaniem się wody, pary lub innych cieczy z instalacji albo urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania lub innych przewodów i urządzeń technologicznych oraz zbiorników, znajdujących się wewnątrz budynku lub na posesji objętej ubezpieczeniem, m.in. wskutek.:
- awarii tych instalacji lub urządzeń,
- samoistnego rozszczelnienia się zbiorników lub ich stłuczenia albo pęknięcia,
- cofnięcia się ścieków z sieci kanalizacyjnej,
- samoczynnego uruchomienia się wodnych instalacji gaśniczych z przyczyn innych niż pożar, nieumyślnego pozostawienia otwartych zaworów w sieci wodociągowej,
- działania osób trzecich.
Dym i sadza - zawiesina cząsteczek w powietrzu będąca bezpośrednim skutkiem spalania, która nagle wydobyła się ze znajdujących się w miejscu ubezpieczenia urządzeń, eksploatowanych zgodnie przeznaczeniem i i przepisami technicznymi, przy sprawnym funkcjonowaniu urządzeń wentylacyjnych i oddymiających.
Huk ponaddźwiękowy - fala uderzeniowa spowodowana przez statek powietrzny podczas przekraczania bariery dźwięku.
Uderzenie pojazdu - bezpośrednie uderzenie pojazdu w ubezpieczony przedmiot, w tym pojazdu należącego do Ubezpieczonego i będącego pod jego kontrolą. Za szkody spowodowane uderzeniem pojazdu uważa się również szkody spowodowane uderzeniem wózka widłowego albo innego pojazdu wykorzystywanego przez Ubezpieczonego do transportu wewnętrznego.
Trzęsienie ziemi - nie wywołane działalnością człowieka zaburzenie systemu równowagi we wnętrzu ziemi, któremu towarzyszą wstrząsy i drgania gruntu.
Dewastacja - rozumianą jako umyślne lub nieumyślne uszkodzenie lub zniszczenie ubezpieczonego mienia przez osoby trzecie (w tym również przez podopiecznych i pensjonariuszy także upośledzonych umysłowo lub z ograniczoną świadomością), także bez kradzieży z włamaniem lub rabunku oraz uszkodzenie mienia przez dzikie zwierzęta. Dotyczy również uszkodzenia elementów budynków i budowli lub lokali, w których to mienie się znajduje. Limit odpowiedzialności na powyższe ryzyko dla poszczególnych składników mienia został określony w punkcie D w części dotyczącej ubezpieczeń wspólnych. W ramach ryzyka dewastacji włączone są szkody powstałe wskutek graffiti z limitem odpowiedzialności 5 000,00 zł /system na pierwsze ryzyko/. Ryzykiem dewastacji objęte są również elementy budynków oraz lokali którymi zarządza Zamawiający. Także w przypadku kiedy nie znajduje się tam mienie należące do Zamawiającego.

Miejsce składania: ZAŁ.I CZ.1

dodac:
w pkt 1) ppkt 2. Zamawiający dodaje pozycję 4. o treści:
4. Kradzież zwykła
Zakres ubezpieczenia: kradzież rozumiana jako zabór mienia w celu jego przywłaszczenia nie pozostawiający widocznych śladów włamania.

system ubezpieczenia: na pierwsze ryzyko z konsumpcją sumy ubezpieczenia

Przedmiot ubezpieczenia: środki trwałe, wyposażenie, sprzęt elektroniczny, elementy stałe budynków i budowli (dot. m.in. włazów do studzienek kanalizacyjnych i bramek, znaków drogowych, elementów ogrodzenia, rynien), środki obrotowe/zapasy (np. materiały budowlane i remontowe, części zamienne itp.), których posiadanie można udokumentować.
suma ubezpieczenia: 15 000,00 zł

Podobne przetargi