Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

330525 / 2011-12-14 - Inny: Jednoosobowa Spólka Akcyjna Samorządu Województwa / Pomorska Kolej Metropolitalna S.A. (Gdańsk)

Wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą 2008 57 WE, ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2008 57 WE z dnia 17 czerwca 2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.07.2008 ze zm.) - zwaną dalej dyrektywą 2008 57 WE, ze stosownymi Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (dalej TSI) oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - zwanego dalej Traktatem oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części.
3. Zamówienie obejmuje następujące części:
1) Część 1: Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Infrastruktura w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego,
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI INF i TSI PRM, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008 57 WE.
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmującej zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywy 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
2) Część 2: Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Energia w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008 57 WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI ENE, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w załączniku VI dyrektywy 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
3) Część 3: Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Sterowanie w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008 57 WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI CCS, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywie 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
4. Sposób realizacji zamówienia odnoszący się do wszystkich Części zamówienia, o których mowa w pkt. 3.
1) Pośrednią Weryfikację na etapie projektu budowlanego należy wykonać zgodnie z procedurą opisaną w zał. VI do dyrektywy 2008 57 WE, w ramach której Wykonawca sprawdza i potwierdza certyfikatem, że podsystemy zawarte w projekcie budowlanym są zgodne ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu.
2) Certyfikat dla każdego podsystemu z osobna musi zawierać odniesienie do TSI, których dotyczyła ocena zgodności.
3) Wykonawca chcąc ubiegać się o zamówienie publiczne musi być jednostką notyfikowaną tzn. organem odpowiedzialnym za dokonywanie oceny procedury weryfikacji WE podsystemów.
Zamawiający dopuszcza do udziału Wykonawców, którzy posiadają Certyfikat Akredytacji jednostki certyfikującej wyroby zgodnie z normą PN-EN 45011:2000 w zakresie potwierdzającym kompetencje jednostki do dokonywania oceny na zgodność z TSI, mającymi zastosowanie do odpowiednich (osobno) podsystemów strukturalnych Infrastruktura, Energia i Sterowanie.
4) Szczegółowy zakres weryfikacji określony został w poszczególnych Częściach zamówienia, wskazanych w pkt 3. Weryfikacja obejmuje również weryfikację interfejsów danego podsystemu z systemem, do którego zostaje on włączany, w oparciu o informacje dostępne w odpowiednich TSI oraz w rejestrach przewidzianych w art. 35 dyrektywy 2008 57 WE.
5) Przez pojęcie podsystem należy rozumieć wynik podziału systemu kolei, zgodnie z opisem zawartym w zał. II dyrektywy 2008 57 WE. Podsystemy mają charakter strukturalny lub funkcjonalny.
6) Techniczne Specyfikacje Interoperacyjności (TSI) czyli specyfikacje przyjęte zgodnie z dyrektywą 2008 57 WE i obejmujące każdy z podsystemów lub część podsystemu, celem spełnienia zasadniczych wymagań oraz zapewnienia interoperacyjności systemu kolei.
7) Wykaz TSI stanowi załącznik 5 do SIWZ.
8) TSI określają wszystkie warunki, jakie muszą spełniać składniki interoperacyjności i podsystemy, a także procedury, jakie należy stosować przy ocenie zgodności składników interoperacyjności i ich przydatności do stosowania oraz weryfikacji WE podsystemów.
9) Moduły Weryfikacji systematyzuje Decyzja Komisji 2010 713 UE z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie modułów procedur oceny zgodności, przydatności do stosowania i weryfikacji WE stosowanych w technicznych specyfikacjach interoperacyjności przyjętych na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008 57 WE.
10) Każdy z podsystemów jest objęty jedną TSI. Tam, gdzie jest to konieczne, podsystem może być objęty kilkoma TSI, a jedna TSI może dotyczyć kilku podsystemów.
11) Zasadnicze wymagania oznaczają wszystkie warunki wymienione w zał. III dyrektywy 2008 57 WE, jakie muszą być spełnione przez system kolei, podsystemy oraz składniki interoperacyjności, w tym interfejsy;
12) Interoperacyjność oznacza zdolność systemu kolei do zapewnienia bezpiecznego i nieprzerwanego przejazdu pociągów spełniających wymagany stopień wydajności tych linii. Zdolność ta zależy od warunków prawnych, technicznych oraz operacyjnych, które muszą być spełnione celem spełnienia zasadniczych wymagań;
13) Składnik interoperacyjności - podstawowe składniki, grupy składników, podzespoły lub zespoły, które są włączone lub które mają być włączone do podsystemu, od którego pośrednio lub bezpośrednio zależy interoperacyjność systemu kolei; składnikiem interoperacyjności jest również oprogramowanie.
14) Wykonawca będzie ściśle współpracować przy wypełnieniu wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji oraz przygotuje niezbędne opisy i załączniki na podstawie dokumentów Zamawiającego.
15) Podstawowe akty normatywne związane z wdrażaniem, stosowaniem i nadzorowaniem stosowania zasad interoperacyjności to w szczególności:

Na poziomie krajowym:
USTAWA z dnia 28 marca 2003 roku o transporcie kolejowym (tekst jedn. Dz.U. z 2007 r., Nr 16, poz. 94 z późn. zm.),
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 5 września 2006 roku w sprawie zasadniczych wymagań dotyczących interoperacyjności kolei oraz procedur oceny zgodności dla transeuropejskiego systemu kolei konwencjonalnej (Dz.U. z 2006 r., Nr 171, poz. 1230 z późn. zm.)

Na poziomie wspólnotowym:
DYREKTYWA 2008 57 WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 czerwca 2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.07.2008 ze zm.),
DYREKTYWA 2008 110 WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2008 roku zmieniająca dyrektywę 2004 49 WE w sprawie bezpieczeństwa kolei wspólnotowych (dyrektywę w sprawie bezpieczeństwa kolei) - Dz. U. L 345 62 z 23.12.2008 ze zm.),
ROZPORZĄDZENIE 881 2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 kwietnia 2004 roku (Dz.U. L 164 z 30.4.2004 ze zm.) ustanawiające Europejską Agencję Kolejową.

5. Sprawozdanie z okresu monitorowania.
Wykonawca w okresie opracowania projektu budowlanego na bieżąco będzie dokonywał monitorowania zgodności projektowanego podsystemu (w przypadku oferty częściowej) podsystemów (w przypadku oferty na więcej niż 1 podsystem) z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI. Stosowne spostrzeżenia i uwagi przedstawiać będzie na naradach koordynacyjnych z Głównym Projektantem. Na koniec okresu monitorowania Wykonawca sporządzi sprawozdanie z okresu monitorowania - 1 egz. w formie papierowej i elektronicznej (płyta CD - plik .pdf).
6. Raporty z oceny zgodności
Raporty dla każdego zweryfikowanego podsystemu należy przygotować z osobna w 2 egzemplarzach.
W przypadku wskazania jakichkolwiek niezgodności, w szczególności z odpowiednimi TSI, należy w raporcie przedstawić rozwiązania umożliwiające doprowadzenie do zgodności z odpowiednimi dokumentami. Raport należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację.
Do każdego raportu dołączona będzie płyta CD lub DVD z zawartością jak zawartość teczki w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).
7. Dokumentacja techniczna
Dokumentację techniczną dla każdego z podsystemu z osobna należy skompletować w ilości 2 egz. Zakres dokumentacji technicznej określa zał. VI dyrektywy 2008 57 WE. Każdy egzemplarz z osobna należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację. Do każdego egz. dokumentacji technicznej należy dołączyć płytę CD lub DVD z zawartością jak zawartość dokumentacji technicznej w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf)

8. Opis techniczny zadania inwestycyjnego pn.: Pomorska Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej - na podstawie Koncepcji Programowo - Przestrzennej.
Planowane przedsięwzięcie pod nazwą Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej obejmuje odcinek projektowanej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz do stacji Gdańsk Osowa. Planowana inwestycja położona jest w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, gminie Żukowo oraz w powiecie grodzkim Gdańsk na terenie dzielnic: Matarnia, Kokoszki, Brętowo, Niedźwiednik, Strzyża i Wrzeszcz. Projektowana linia kolejowa będzie wykorzystywała istniejące budowle ziemne dawnej kolei Gdańsk Wrzeszcz - Kokoszki do miejsca przecięcia z Obwodnicą Trójmiasta (stacja Gdańsk Kiełpinek). Na odcinku od przecięcia linii z Obwodnicą Trójmiasta do linii nr 201, przez Port Lotniczy, przebieg linii będzie wytyczony po całkowicie nowej trasie.
Linię kolejową projektuje się jako dwutorową docelowo zelektryfikowaną wraz z niezbędną infrastrukturą. Projekt przewiduje m.in:
budowę dwutorowej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do włączenia się w istniejącą linię kolejową nr 201 (Gdynia - Kościerzyna) w kierunku Gdyni o długości ok 16,4 km
budowę jednotorowej łącznicy linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej z linią kolejową 201 w kierunku Kościerzyny o długości ok 1,3 km
Modernizację odcinka linii kolejowej 201 od ok. km 184+400 do ok. km 188+100 (3,7km) związanej z wykonaniem włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w tor linii 201 z uwzględnieniem etapu II - czyli dobudowy drugiego toru na linii 201 na odcinku od włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w linię 201 w kierunku Gdyni do włączenia w układ torowy stacji Osowa wraz z przebudową głowicy rozjazdowej stacji Osowa
przebudowę bocznicy lotniska ok 0,5 km

Zakłada się m.in. wybudować 8 przystanków, węzły integracyjne, pętle autobusowe, parkingi, drogi dojazdowe i 1 stację techniczną, obiekty kubaturowe w tym budynek LCS, oraz obiekty inżynieryjne w tym mosty, wiadukty, mury oporowe, tunele, ekrany akustyczne. Projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przewiduje zabudowę urządzeń srk (w tym zabudowę systemu ERTMS ETCS poziom 2 + GSM-R), budowę instalacji teletechnicznych, usunięcie kolizji i budowę przebudowę sieci uzbrojenia terenu, wyburzenia, wycinkę zieleni wykonanie robót ziemnych m.in. budowa nowego podtorza, dobudowa podtorza pod drugi tor, modernizacja istniejącego podtorza torowiska, wykonanie systemu odwodnienia w tym lokalnych zbiorników retencyjnych itp.

Uwaga
Projekt budowlany Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będący przedmiotem weryfikacji w momencie ogłaszania zamówienia publicznego na weryfikację jest w fazie wykonywania. Planowany termin zakończenia prac projektowych kwiecień 2012r. Podstawą opracowania Projektu budowlanego jest:
Koncepcja Programowo - Przestrzenna PKM (KPP) wraz z uzupełnieniami wykonana przez konsorcjum firm: Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. w Gdańsku, Instytut Kolejnictwa oraz DS Consulting.
Koncepcja techniczna budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia wykonana przez Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o.
Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wykonane przez Politechnikę Warszawską.
KOREFERAT dotyczący zagadnień systemów ERTMS ETCS poziom 2 i ERTMS GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Zamawiający w celu umożliwienia Wykonawcom oszacowania zakresu przedmiotu zamówienia oraz umożliwienia przygotowania oferty załącza do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia następujące dokumenty:
załącznik nr 6 - elektroniczną wersję KPP. Zamawiający informuje, że przyjęte rozwiązania techniczne w Koncepcji programowo - Przestrzennej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogą się różnić od przyjętych w projekcie budowlanym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
załącznik nr 7 - elektroniczną wersję Koncepcji technicznej budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia.
załącznik nr 8 - elektroniczne Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Załącznik nr 9 - KOREFERAT dotyczący zagadnień systemów ERTMS ETCS poziom 2 i ERTMS GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Projekt Budowlany wykonywany jest w rozbiciu na branże w podziale na zadania i podzadania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 330525

Data publikacji: 2011-12-14

Nazwa: Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.

Ulica: ul. Na Stoku 50/II p.

Numer domu: 50

nr_miesz: II p.

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-874

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 58 350 11 00

Numer faxu: 58 350 11 01

Adres strony internetowej: www.pkm-sa.pl

Regon: 22103736000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Jednoosobowa Spólka Akcyjna Samorządu Województwa

Inny rodzaj zamawiającego:
Jednoosobowa Spólka Akcyjna Samorządu Województwa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą 2008 57 WE, ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2008 57 WE z dnia 17 czerwca 2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.07.2008 ze zm.) - zwaną dalej dyrektywą 2008 57 WE, ze stosownymi Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (dalej TSI) oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - zwanego dalej Traktatem oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części.
3. Zamówienie obejmuje następujące części:
1) Część 1: Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Infrastruktura w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego,
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI INF i TSI PRM, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008 57 WE.
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmującej zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywy 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
2) Część 2: Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Energia w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008 57 WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI ENE, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w załączniku VI dyrektywy 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
3) Część 3: Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Sterowanie w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008 57 WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI CCS, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywie 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
4. Sposób realizacji zamówienia odnoszący się do wszystkich Części zamówienia, o których mowa w pkt. 3.
1) Pośrednią Weryfikację na etapie projektu budowlanego należy wykonać zgodnie z procedurą opisaną w zał. VI do dyrektywy 2008 57 WE, w ramach której Wykonawca sprawdza i potwierdza certyfikatem, że podsystemy zawarte w projekcie budowlanym są zgodne ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu.
2) Certyfikat dla każdego podsystemu z osobna musi zawierać odniesienie do TSI, których dotyczyła ocena zgodności.
3) Wykonawca chcąc ubiegać się o zamówienie publiczne musi być jednostką notyfikowaną tzn. organem odpowiedzialnym za dokonywanie oceny procedury weryfikacji WE podsystemów.
Zamawiający dopuszcza do udziału Wykonawców, którzy posiadają Certyfikat Akredytacji jednostki certyfikującej wyroby zgodnie z normą PN-EN 45011:2000 w zakresie potwierdzającym kompetencje jednostki do dokonywania oceny na zgodność z TSI, mającymi zastosowanie do odpowiednich (osobno) podsystemów strukturalnych Infrastruktura, Energia i Sterowanie.
4) Szczegółowy zakres weryfikacji określony został w poszczególnych Częściach zamówienia, wskazanych w pkt 3. Weryfikacja obejmuje również weryfikację interfejsów danego podsystemu z systemem, do którego zostaje on włączany, w oparciu o informacje dostępne w odpowiednich TSI oraz w rejestrach przewidzianych w art. 35 dyrektywy 2008 57 WE.
5) Przez pojęcie podsystem należy rozumieć wynik podziału systemu kolei, zgodnie z opisem zawartym w zał. II dyrektywy 2008 57 WE. Podsystemy mają charakter strukturalny lub funkcjonalny.
6) Techniczne Specyfikacje Interoperacyjności (TSI) czyli specyfikacje przyjęte zgodnie z dyrektywą 2008 57 WE i obejmujące każdy z podsystemów lub część podsystemu, celem spełnienia zasadniczych wymagań oraz zapewnienia interoperacyjności systemu kolei.
7) Wykaz TSI stanowi załącznik 5 do SIWZ.
8) TSI określają wszystkie warunki, jakie muszą spełniać składniki interoperacyjności i podsystemy, a także procedury, jakie należy stosować przy ocenie zgodności składników interoperacyjności i ich przydatności do stosowania oraz weryfikacji WE podsystemów.
9) Moduły Weryfikacji systematyzuje Decyzja Komisji 2010 713 UE z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie modułów procedur oceny zgodności, przydatności do stosowania i weryfikacji WE stosowanych w technicznych specyfikacjach interoperacyjności przyjętych na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008 57 WE.
10) Każdy z podsystemów jest objęty jedną TSI. Tam, gdzie jest to konieczne, podsystem może być objęty kilkoma TSI, a jedna TSI może dotyczyć kilku podsystemów.
11) Zasadnicze wymagania oznaczają wszystkie warunki wymienione w zał. III dyrektywy 2008 57 WE, jakie muszą być spełnione przez system kolei, podsystemy oraz składniki interoperacyjności, w tym interfejsy;
12) Interoperacyjność oznacza zdolność systemu kolei do zapewnienia bezpiecznego i nieprzerwanego przejazdu pociągów spełniających wymagany stopień wydajności tych linii. Zdolność ta zależy od warunków prawnych, technicznych oraz operacyjnych, które muszą być spełnione celem spełnienia zasadniczych wymagań;
13) Składnik interoperacyjności - podstawowe składniki, grupy składników, podzespoły lub zespoły, które są włączone lub które mają być włączone do podsystemu, od którego pośrednio lub bezpośrednio zależy interoperacyjność systemu kolei; składnikiem interoperacyjności jest również oprogramowanie.
14) Wykonawca będzie ściśle współpracować przy wypełnieniu wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji oraz przygotuje niezbędne opisy i załączniki na podstawie dokumentów Zamawiającego.
15) Podstawowe akty normatywne związane z wdrażaniem, stosowaniem i nadzorowaniem stosowania zasad interoperacyjności to w szczególności:

Na poziomie krajowym:
USTAWA z dnia 28 marca 2003 roku o transporcie kolejowym (tekst jedn. Dz.U. z 2007 r., Nr 16, poz. 94 z późn. zm.),
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 5 września 2006 roku w sprawie zasadniczych wymagań dotyczących interoperacyjności kolei oraz procedur oceny zgodności dla transeuropejskiego systemu kolei konwencjonalnej (Dz.U. z 2006 r., Nr 171, poz. 1230 z późn. zm.)

Na poziomie wspólnotowym:
DYREKTYWA 2008 57 WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 czerwca 2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.07.2008 ze zm.),
DYREKTYWA 2008 110 WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2008 roku zmieniająca dyrektywę 2004 49 WE w sprawie bezpieczeństwa kolei wspólnotowych (dyrektywę w sprawie bezpieczeństwa kolei) - Dz. U. L 345 62 z 23.12.2008 ze zm.),
ROZPORZĄDZENIE 881 2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 kwietnia 2004 roku (Dz.U. L 164 z 30.4.2004 ze zm.) ustanawiające Europejską Agencję Kolejową.

5. Sprawozdanie z okresu monitorowania.
Wykonawca w okresie opracowania projektu budowlanego na bieżąco będzie dokonywał monitorowania zgodności projektowanego podsystemu (w przypadku oferty częściowej) podsystemów (w przypadku oferty na więcej niż 1 podsystem) z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI. Stosowne spostrzeżenia i uwagi przedstawiać będzie na naradach koordynacyjnych z Głównym Projektantem. Na koniec okresu monitorowania Wykonawca sporządzi sprawozdanie z okresu monitorowania - 1 egz. w formie papierowej i elektronicznej (płyta CD - plik .pdf).
6. Raporty z oceny zgodności
Raporty dla każdego zweryfikowanego podsystemu należy przygotować z osobna w 2 egzemplarzach.
W przypadku wskazania jakichkolwiek niezgodności, w szczególności z odpowiednimi TSI, należy w raporcie przedstawić rozwiązania umożliwiające doprowadzenie do zgodności z odpowiednimi dokumentami. Raport należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację.
Do każdego raportu dołączona będzie płyta CD lub DVD z zawartością jak zawartość teczki w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).
7. Dokumentacja techniczna
Dokumentację techniczną dla każdego z podsystemu z osobna należy skompletować w ilości 2 egz. Zakres dokumentacji technicznej określa zał. VI dyrektywy 2008 57 WE. Każdy egzemplarz z osobna należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację. Do każdego egz. dokumentacji technicznej należy dołączyć płytę CD lub DVD z zawartością jak zawartość dokumentacji technicznej w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf)

8. Opis techniczny zadania inwestycyjnego pn.: Pomorska Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej - na podstawie Koncepcji Programowo - Przestrzennej.
Planowane przedsięwzięcie pod nazwą Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej obejmuje odcinek projektowanej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz do stacji Gdańsk Osowa. Planowana inwestycja położona jest w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, gminie Żukowo oraz w powiecie grodzkim Gdańsk na terenie dzielnic: Matarnia, Kokoszki, Brętowo, Niedźwiednik, Strzyża i Wrzeszcz. Projektowana linia kolejowa będzie wykorzystywała istniejące budowle ziemne dawnej kolei Gdańsk Wrzeszcz - Kokoszki do miejsca przecięcia z Obwodnicą Trójmiasta (stacja Gdańsk Kiełpinek). Na odcinku od przecięcia linii z Obwodnicą Trójmiasta do linii nr 201, przez Port Lotniczy, przebieg linii będzie wytyczony po całkowicie nowej trasie.
Linię kolejową projektuje się jako dwutorową docelowo zelektryfikowaną wraz z niezbędną infrastrukturą. Projekt przewiduje m.in:
budowę dwutorowej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do włączenia się w istniejącą linię kolejową nr 201 (Gdynia - Kościerzyna) w kierunku Gdyni o długości ok 16,4 km
budowę jednotorowej łącznicy linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej z linią kolejową 201 w kierunku Kościerzyny o długości ok 1,3 km
Modernizację odcinka linii kolejowej 201 od ok. km 184+400 do ok. km 188+100 (3,7km) związanej z wykonaniem włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w tor linii 201 z uwzględnieniem etapu II - czyli dobudowy drugiego toru na linii 201 na odcinku od włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w linię 201 w kierunku Gdyni do włączenia w układ torowy stacji Osowa wraz z przebudową głowicy rozjazdowej stacji Osowa
przebudowę bocznicy lotniska ok 0,5 km

Zakłada się m.in. wybudować 8 przystanków, węzły integracyjne, pętle autobusowe, parkingi, drogi dojazdowe i 1 stację techniczną, obiekty kubaturowe w tym budynek LCS, oraz obiekty inżynieryjne w tym mosty, wiadukty, mury oporowe, tunele, ekrany akustyczne. Projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przewiduje zabudowę urządzeń srk (w tym zabudowę systemu ERTMS ETCS poziom 2 + GSM-R), budowę instalacji teletechnicznych, usunięcie kolizji i budowę przebudowę sieci uzbrojenia terenu, wyburzenia, wycinkę zieleni wykonanie robót ziemnych m.in. budowa nowego podtorza, dobudowa podtorza pod drugi tor, modernizacja istniejącego podtorza torowiska, wykonanie systemu odwodnienia w tym lokalnych zbiorników retencyjnych itp.

Uwaga
Projekt budowlany Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będący przedmiotem weryfikacji w momencie ogłaszania zamówienia publicznego na weryfikację jest w fazie wykonywania. Planowany termin zakończenia prac projektowych kwiecień 2012r. Podstawą opracowania Projektu budowlanego jest:
Koncepcja Programowo - Przestrzenna PKM (KPP) wraz z uzupełnieniami wykonana przez konsorcjum firm: Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. w Gdańsku, Instytut Kolejnictwa oraz DS Consulting.
Koncepcja techniczna budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia wykonana przez Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o.
Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wykonane przez Politechnikę Warszawską.
KOREFERAT dotyczący zagadnień systemów ERTMS ETCS poziom 2 i ERTMS GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Zamawiający w celu umożliwienia Wykonawcom oszacowania zakresu przedmiotu zamówienia oraz umożliwienia przygotowania oferty załącza do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia następujące dokumenty:
załącznik nr 6 - elektroniczną wersję KPP. Zamawiający informuje, że przyjęte rozwiązania techniczne w Koncepcji programowo - Przestrzennej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogą się różnić od przyjętych w projekcie budowlanym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
załącznik nr 7 - elektroniczną wersję Koncepcji technicznej budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia.
załącznik nr 8 - elektroniczne Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Załącznik nr 9 - KOREFERAT dotyczący zagadnień systemów ERTMS ETCS poziom 2 i ERTMS GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Projekt Budowlany wykonywany jest w rozbiciu na branże w podziale na zadania i podzadania.

Kody CPV:
712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 18/06/2012

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania obowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości:
1) Część 1: 9000,00 zł,
2) Część 2: 3000,00 zł
3) Część 3: 1500,00 zł
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wniesione w pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, (z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej S.A. w Gdańsku nr konta 26 1030 1117 0000 0000 8762 8035. Wykonawca, wnoszący wadium w pieniądzu zobowiązany jest do wpłacenia go odpowiednio wcześniej, tak aby znalazło się ono na koncie Zamawiającego przed datą i godziną składania ofert.
5. Wadium wnoszone w formie niepieniężnej powinno być wystawione na Pomorską Kolej Metropolitalną S.A., ul. Na Stoku 50, 80-874 Gdańsk. Oryginał dokumentu należy złożyć w opisanej kopercie wraz z ofertą, natomiast potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię należy dołączyć do oferty.
6. Dokument poręczenia/gwarancyjny powinien przewidywać utratę wadium na rzecz Zamawiającego w przypadkach określonych w pkt. 7 i 8, oraz zawierać w swojej treści zobowiązanie do bezwarunkowej i nieodwołalnej zapłaty na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego pełnej kwoty wadium po spełnieniu się każdego warunku określonego w pkt. 7.
7. Wykonawca traci wadium na rzecz Zamawiającego, wraz z odsetkami, w przypadku, gdy Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a. odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
b. nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c. zawarcie umowy będzie niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
8. Ponadto Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia dokumentów, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
9. Wadium musi zabezpieczać ofertę w całym okresie związania ofertą, który wynosi 30 dni od upływu terminu składania ofert.
10. Zamawiający zwróci wadium dla Wykonawcy na zasadach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że jest Jednostką Notyfikowaną wprowadzoną do systemu informacyjnego o jednostkach notyfikowanych - NANDO (ang. New Approach Notified and Designated Organisations), jako jednostka upoważniona do prowadzania procedur weryfikacji WE zgodności dla podsystemów strukturalnych (z osobna) Infrastruktura, Energia, Sterowanie na podstawie dyrektywy 2008 57 WE w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie, bądź Jednostką posiadającą Certyfikat Akredytacji jednostki certyfikującej wyroby zgodnie z normą PN-EN 45011:2000 w zakresie potwierdzającym kompetencje jednostki do dokonywania oceny na zgodność z TSI, mającymi zastosowanie do odpowiednich (osobno) podsystemów strukturalnych Infrastruktura, Energia i Sterowanie

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.

Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej okoliczności z wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.
1) Zmiana terminu realizacji umowy:
a) wykonanie przedmiotu umowy w określonym terminie nie leży w interesie Zamawiającego;
b) działanie siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy w określonym pierwotnie terminie;
c) realizacja w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań;
d) przypadku zmiany obowiązujących przepisów prawa, uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy w założonym terminie. Zamawiający dopuszcza taką sytuację tylko w sytuacji gdy ww. zmiany obowiązujących przepisów prawa, były niemożliwe do przewidzenia do upływu terminu składania oferty;
2) Zmiany wynagrodzenia będące wynikiem zmiany wysokości stawek podatku VAT;
3) Pozostałe zmiany:
a) zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji przedsięwzięcia, o którym mowa w pkt 1 Preambuły do umowy;
b) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy - w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie proporcjonalnie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia, uzasadnione ze względu na przedmiot umowy jak i stan zaawansowania prac, oraz udokumentowane i uzasadnione koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Pomorska Kolej Metropolitalna S. A.
ul. Na Stoku 50
80-874 Gdańsk

Data składania wniosków, ofert: 03/01/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Pomorska Kolej Metropolitalna S. A.
ul. Na Stoku 50
80-874 Gdańsk

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części.
4. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku, o którym mowa w art. 93 ust 1a ustawy.

Zamówienie współfinansowane ze środków UE w ramach Projektu Infrastruktura i Środowisko

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Infrastruktura w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej

Opis:
Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Infrastruktura w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego,
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI INF i TSI PRM, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008 57 WE.
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmującej zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywy 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.

Kody CPV:
712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Czas: D

Data zakończenia: 18/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Energia w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej

Opis:
Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Energia w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008 57 WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI ENE, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w załączniku VI dyrektywy 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.

Kody CPV:
712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Czas: D

Data zakończenia: 18/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Sterowanie w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej

Opis:
Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu Sterowanie w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja Kolei Kokoszkowskiej, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI CCS, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywie 2008 57 WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.

Kody CPV:
712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Czas: D

Data zakończenia: 18/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

94383 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla zadania pn.: Budowa oświetlenia wybranych ulic, ciągów pieszych, boisk i placów zabaw na tereie Gdyni

56946 / 2010-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przedsięwzięcia p.n. Budowa ulicy Małej w Gdyni wraz z infrastrukturą techniczną i Budowa ulicy Westy w Gdyni wraz z infrastrukturą techniczną.

315910 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn.: Budowa sieci sanitarnej i wodociągowej dla nieruchomości położonych przy Al. Zwycięstwa 138 w Gdyni

35298 / 2009-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Tczew - Tczew (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego zadań: - budowa nawierzchni ul. Nowosuchostrzyckiej od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do skrzyżowania z drogą krajową nr 1; - remont ul. Sambora od skrzyżowania z ul. 1-go Maja do skrzyżowania z ul. Zamkową; - remont ul. Spółdzielczej od skrzyżowania z ul. Okrętową do srzyżowania z ul. Robotniczą

207885 / 2009-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. Rozbudowa ulicy Izydy i ulicy Apollina od skrzyżowania z ul. Amona do końca zabudowy

350196 / 2010-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kwidzyn - Kwidzyn (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na budowÄ™ krytego lodowiska z zadaszeniem pneumatycznym wraz z zapleczem oraz infrastrukturÄ… technicznÄ… na terenie realizowanego kompleksu sportowego przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie

9753 / 2016-01-27 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania nr 13694: Przebudowa nabrzeża północnego w Gdańsku Westerplatte na potrzeby szkoleniowe Jednostki Wojskowej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie ww. dokumentacji,

87325 / 2016-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pszczółki - Pszczółki (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy oświetlenia na terenie Gminy Pszczółki.

91433 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn.: Budowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą techniczną w rejonie ulic Stryjskiej i Przemyskiej w Gdyni

211952 / 2011-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie - Sopot (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji: remont ulicy Mazowieckiej w Sopocie polegający na wymianie nawierzchni jezdni z wymianą podbudowy, chodników i wjazdów.

111778 / 2014-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Zintegrowany System Zarządzania Ruchem TRISTAR-pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego nad uzupełniającymi robotami budowlanymi

153038 / 2013-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej w ramach projektu pn.: Budowa ulicy Sterników w Gdyni

25784 / 2016-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem zezwolenia ZRID oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla przebudowy ulicy Armii Krajowej w Pępowie i Żukowie poprzez budowę zatok autobusowych wraz z dojściami dla pieszych i budowę wjazdów w drogi wewnętrzne

97635 / 2015-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie dokumentacji projektowych dla kompleksowej modernizacji budynków szkół podstawowych z terenu Gminy Żukowo oraz budynku Urzędu Gminy w Żukowie ul. Gdańska 52

24771 / 2014-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Rozbudowa odcinków ulic: Wiczlińskiej, Chwarznieńskiej i Staniszewskiego w Gdyni wraz z budową ścieżek rowerowych

300884 / 2010-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przedsięwzięcia pn.: Rozbudowa ulicy Marzanny, Kwadratowej i Okrężnej w Gdyni

201147 / 2010-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania >Budowa kanalizacji w Chwaszczynie - etap 1.B dokończenie (ul. Polna, Gdyńska)<

184309 / 2009-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej na rozbudowę ulicy Żwirowej w Gdyni wraz z ulicami Murarską, Żytnią i Malarską

79796 / 2016-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla budowy kanalizacji sanitarnej w Borkowie rejon ul. Nowowiejskiej i Elżbietańskiej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

107967 / 2011-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla przedsięwzięcia pn.: Budowa drogi dojazdowej do przystani rybackiej w Gdyni - Oksywie wraz z infrastrukturą techniczną, w ramach operacji p.n.: Rozbudowa przystani rybackiej w Gdyni- Oksywie - etap II

6934 / 2016-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej (projekt zamienny) dla budowy kanalizacji sanitarnej w Borkowie rejon ul. Kartuskiej i Spacerowej

77414 / 2012-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
usługa wykonania dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla rozbiórki obecnych pawilonów i budowy nowego obiektu dla potrzeb Tymczasowego Ośrodka Opiekuńczego w Gdyni przy ul. Chwarznieńskiej 93.

181692 / 2014-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Żukowo, Borkowo, Miszewko, Miszewo, Dąbrowa, Banino, Pępowo, Tuchom w ramach projektu >Opracowanie dokumentacji projektowych dla budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Żukowo, Miszewko, Dąbrowa, Tuchom, Pępowo, Borkowo, Banino, Miszewo<

182974 / 2015-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla budowy oświetlenia drogowego na terenie miejscowości Chwaszczyno, Rębiechowo, Żukowo