Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

173907 / 2011-06-22 - Administracja samorządowa / Gmina Miejska Giżycko (Giżycko)

Rekultywacja składowwiska odpadów komunalnych w miejscowości Spytkowo

Opis zamówienia

Określenie przedmiotu zamówienia:
1.1. Rodzaj, nazwa i lokalizacja ogólna przedsięwzięcia:
Rekultywacja kwatery składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne położonej
w miejscowości Spytkowo, Gmina Giżycko (działka geodezyjna nr 350 16 i 350 24) w odległości około 4 km od miasta Giżycko. Opisywany obiekt leży na wschód od wsi Świdry. Pod względem geograficznym rejon położony jest w obrębie mezoregionu Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, wchodzących w skład makroregionu Pojezierza Wschodniobałtyckiego.
1.2. Charakterystyka przedsięwzięcia
Zgodnie z uzgodnionym projektem, przewidziany do realizacji zamówienia podstawowy zakres prac rekultywacyjnych obejmuje wykonanie:
- Ukształtowanie czaszy składowiska,
- Warstwy podglebia,
- Warstwy urodzajnej,
- Rekultywacji biologicznej,
- Chłonnego rowu opaskowego.
W obrębie rekultywowanego składowiska odpadów na działkach geodezyjnych 350 16 i 350 24 do dnia 31.08.2011 gromadzony będzie materiał ziemny w postaci gruntu inertnego przeznaczony do wykonania warstwy podglebia oraz ziemia urodzajna przeznaczona do wykonania warstwy urodzajnej. Wspomniane wyżej masy ziemne są nadwyżką powstającą trakcie budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie na sąsiednich działkach 350 14, 350 15, 350 25, 350 26 realizowanej przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. w ramach projektu Regionalny system gospodarki odpadami - Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami.
Wspomniany wyżej materiał gromadzony jest w celu utworzenia warstw rekultywacyjnych kwatery składowiska odpadów zgodnie z dokumentacja techniczną.
1.2.1. Zakres robót:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na rekultywacji kwatery składowiska innych niż niebezpieczne i obojętne położonej w miejscowości Spytkowo o powierzchni 5,005 ha na działkach geodezyjnych 350/16 i 350/24 .
Zgodnie z dokumentacją projektową będącą załącznikiem do niniejszej SIWZ, podstawowym zadaniem rekultywacji będzie uporządkowanie i wyrównanie terenu składowiska, wykonanie warstwy gruntu inertnego-podglebia, wykonanie gleby urodzajnej z obsianiem kopca trawą, wykonanie chłonnego rowu opaskowego.
1.2.2. Zakres robót przewidzianych do wykonania w poszczególnych zadaniach i obiektach:
Ukształtowanie wierzchowiny kwatery:
Według założeń projektowych pierwszym elementem rekultywacji jest uformowanie wierzchowiny korpusu kwatery oraz kształtu skarp, uwzględniając osiadanie złoża odpadów, ze spadkiem od 1,5% do 5% na zewnątrz w kierunku skarp obwałowań. W celu zapewnienia swobodnego spływu wód opadowych. Ogólny spływ wód powierzchniowych, zgodnie z założeniami, nastąpi w kierunku zachodnim - przeciwnym do miejsca nowej kwatery składowiska.
Warstwa podglebia:
Materiał do wykonania warstwy podglebia pochodził będzie z nadwyżki gruntu powstałej trakcie budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie, ulokowanej na terenie rekultywowanej kwatery. Ilość materiału złożonego do wykorzystania wynosi ok. 57500m3. Jeżeli Wykonawca oceni, że jest potrzebna większa ilość ziemi uwzględni to w koszcie roboty budowlanej.
Na górnej powierzchni czaszy składowiska rozplantować należy materiał warstwą min.50 cm. Przy rozścielaniu gruntu należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich spadków podanych
w Dokumentacji technicznej.
Pozostała nadwyżka mas ziemnych zostanie złożona przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. w postaci kopca 100 x 60m i wysokości 3,5 do 4m w północno-wschodniej części rekultywowanej kwatery.
Warstwa urodzajna:
Na podstawie Dokumentacji technicznej, na całej powierzchni czaszy składowiska należy rozprowadzić równomiernie ziemię urodzajną o warstwie 20 cm, dostarczoną przez Wykonawcę oraz z nadwyżek mas ziemnych powstałych przy budowie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.
W miejscu gdzie składowane będą masy ziemne przeznaczone na przesypki procesowe nowo powstałej kwatery nie należy wykonywać warstwy urodzajnej.
Ilość gleby urodzajnej złożonej przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. To ok 2500m3, pozostała ilość ma zostać dostarczona przez Wykonawcę. Jeżeli Wykonawca oceni, że ilość ziemi dostarczona przez Zamawiającego jest niewystarczająca i jest potrzeba dostarczenia większej ilość ziemi uwzględni to w koszcie usługi.
Rekultywacja biologiczna:
Po wyrównaniu powierzchni czaszy składowiska oraz ukształtowaniu warstw rekultywacyjnych należy wykonać zabiegi agrotechniczne, a następnie wysiać nasiona roślin osłonowych oraz traw. Dobrać sprzęt w taki sposób, aby możliwa była praca na skarpach o znacznym nachyleniu. Proponuje się przyjecie jednej z dwóch receptur mieszanek zadarniających podanych
w dokumentacji technicznej.
Chłonny rów opaskowy:
W obrębie rekultywowanej kwatery składowiska wykonać należy chłonny rów opaskowy, wzmocniony betonowymi płytami ażurowymi zabezpieczającymi przed osuwaniem się gruntu
o długości 200m.

1.3. Dokumentacja techniczna określająca przedmiot zamówienia i stanowiąca podstawę do realizacji robót:
- 11 pb 05 5 - Dokumentacja techniczna rekultywacji składowiska odpadów komunalnych
w m. Spytkowo gm. Giżycko
- Uzupełnienie dokumentacji technicznej rekultywacji składowiska odpadów komunalnych w m. Spytkowo gm. Giżycko
- Przedmiar robót - (kosztorys ślepy) prac rekultywacyjnych stanowi tylko element pomocniczy, poglądowy do sporządzenia wyceny.
- Decyzja Marszałka Województwa Warmińsko-mazurskiego w Olsztynie Nr: OŚ.PŚ.7654-16 08 09 d dnia 11.09.2009 o udzieleniu zgody na zamkniecie składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne położonej w miejscowości Spytkowo, gm. Giżycko.
Jednostka projektowa: CONECO-BCE Sp. z o.o. ul. Prostokątna 13, 81-601 Gdynia.
1.3.1. Zgodność robót z dokumentacją techniczną:
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość prac i ich zgodność z dokumentacją kontraktową i techniczną, specyfikacjami technicznymi i instrukcjami Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany wykonywać wszystkie roboty ściśle według otrzymanej dokumentacji technicznej. Wykonawca po wykryciu błędów lub opuszczeń w Zamówieniu o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Zamawiającego, ustalić odpowiednie zmiany, poprawki lub interpretację tych dokumentów. Jeśli jednak w czasie realizacji robót okaże się, że dokumentacja projektowa dostarczona przez zamawiającego wymaga uzupełnień wykonawca przygotuje na własny koszt niezbędne rysunki i przedłoży je do akceptacji Zamawiającemu.
2. Prowadzenie robót:
2.1. Ogólne zasady wykonania robót:
Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie prac i dokumentacji zgodnie z wymaganiami Prawa Budowlanego, Norm, Aprobat Technicznych, Decyzji udzielającej pozwolenia na rekultywację, przepisów bezpieczeństwa oraz postanowień Umowy. Do wykonawcy należy również uzupełnienie wszelkich możliwych zezwoleń na własny koszt.
Następstwa jakiegokolwiek błędu spowodowanego przez wykonawcę w wytyczeniu i wyznaczeniu robót; jeśli wymagać tego będzie Zamawiający, zostaną poprawione przez wykonawcę na własny koszt. Sprawdzenie wytyczenia robót lub wyznaczenia wysokości przez Zamawiającego nie zwalnia wykonawcy od odpowiedzialności za ich dokładność.
Wykonawca zatrudni geodetę w odpowiednim wymiarze godzin pracy, który w razie potrzeby będzie służył pomocą Zamawiającemu przy sprawdzaniu lokalizacji i rzędnych wyznaczonych przez wykonawcę. Stabilizacja sieci punktów odwzorowania założonej przez geodetę będzie zabezpieczona przez wykonawcę, zaś w przypadku uszkodzenia lub usunięcia punktów przez personel wykonawcy, zostaną one założone ponownie na jego koszt, również w przypadkach, gdy roboty budowlane wymagają ich usunięcia. Wykonawca w odpowiednim czasie powiadomi
o potrzebie ich usunięcia i będzie zobowiązany do przeniesienia tych punktów.
Po zakończeniu robót ziemnych i obsianiu rekultywowanej powierzchni trawą, zatrudniony przez Wykonawcę geodeta Na swój koszt dokona pomiaru przebiegu osiadania powierzchni składowiska.
Odprowadzenie wody z terenu budowy i odwodnienie wykopów należy do obowiązków wykonawcy i uważa się, że ich koszty zostały uwzględnione w kosztach jednostkowych pozostałych robót.
2.2. Teren budowy:
2.2.1. Charakterystyka terenu budowy:
Teren przeznaczony pod składowisko użytkowany był pierwotnie jako grunty rolnicze (grunty orne i łąki), częściowo zaś stanowił nieużytki. Geomorfologicznie jest to obszar wysoczyzny morenowej falistej, ukształtowanej podczas ostatniego zlodowacenia bałtyckiego w fazie pomorskiej. Pierwotne ukształtowanie morfologiczne zostało zmienione wskutek kształtowanie kwater składowiska. Sieć hydrologiczna obszaru jest słabo rozwinięta, najbliższy zbiornik wodny jezioro Skarż Wielki położone jest w odległości 1,5 km od terenu składowiska. Wody podziemne występują co najmniej na dwóch poziomach wodonośnych,
Na rekultywowanej kwaterze składowiska Świdry o powierzchni 5,005 ha. Teren składowiska nie jest w całości ogrodzony płotem, wjazd oznakowany jest tablicą informacyjną. Dojazd do rekultywowanej kwatery składowiska (działek ewidencyjnych 350/24, 350/16) prowadzi przez miejsce budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie (działki sąsiednie 350/14, 350/15, 350/25, 350/26) realizowanej przez ZUOK Spytkowo Sp z o.o. w ramach projektu Regionalny system gospodarki odpadami - Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami
Prace rekultywacyjne mają być prowadzone tak, aby nie kolidowały z prowadzonymi tam pracami budowlanymi.
Na terenie działek 350 14, 350 15, 350 25, 350 26 istnieje nieodpłatna służebność przejścia i przejazdu przez nieruchomość z ograniczeniem jej wykonywania do rekultywowanej kwatery składowiska (działek ewidencyjnych 350 24, 350 16). W związku z prowadzoną budową każdorazowy przejazd sprzętu budowlanego przeznaczonego do wykonania rekultywacji kwatery składowiska przez plac budowy, winien być uzgodniony z kierownikiem budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Spytkowie z tygodniowym wyprzedzeniem.
Należy zwrócić uwagę na nachylenie skarp i dobrać sprzęt do prowadzenia robót w takich warunkach. Dodatkowym czynnikiem, który należy uwzględnić jest znaczne osiadanie kopca odpadów. Należy uwzględnić fakt, że na składowisku prowadzone jest odgazowanie kopca, a tym samym roboty rekultywacyjne prowadzić tak, aby nie uszkodzić instalacji do odzysku biogazu.
2.2.2. Przekazanie terenu budowy:
Zamawiający protokolarnie przekazuje wykonawcy teren budowy i dokumentacje techniczną w dniu podpisania umowy.
2.2.3. Ochrona i utrzymanie terenu budowy:
Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę placu budowy oraz wszystkich materiałów i elementów wyposażenia użytych do realizacji robót od chwili rozpoczęcia do ostatecznego odbioru robót.
W trakcie realizacji robót wykonawca dostarczy, zainstaluje i utrzyma wszystkie niezbędne, tymczasowe zabezpieczenia ruchu i urządzenia np: bariery etc. w celu zapewnienia bezpieczeństwa całego ruchu kołowego i pieszego.
Wykonawca będzie także odpowiedzialny, do czasu zakończenia robót, za utrzymanie wszystkich reperów i innych znaków geodezyjnych istniejących na terenie budowy i w razie ich uszkodzenia lub zniszczenia do odbudowy na własny koszt. Przed rozpoczęciem robót Wykonawca poda ten fakt do wiadomości zainteresowanych użytkowników terenu w sposób ustalony z zarządzającym realizacją umowy.
2.2.4. Ochrona własności i urządzeń:
Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę przed zniszczeniem instalacji odgazowywania składowiska znajdującej się w obrębie placu budowy. Wykonawca dopilnuje właściwego oznaczenia i zabezpieczenia instalacji i urządzeń przed uszkodzeniem w trakcie realizacji robót.
W wyniku prowadzonych prac budowlanych zmianie ulegnie poziom terenu składowiska odpadów, wiąże się z tym konieczność dostosowania instalacji odgazowującej do nowego poziomu. Wykonawca dokona czynności dostosowujące w ramach prowadzonych prac rekultywacyjnych na własny koszt.
Wykonawca natychmiast poinformuje Zamawiającego o każdym przypadkowym uszkodzeniu danych urządzeń lub instalacji oraz dokona jej naprawy.
2.3. Projekt organizacji robót wraz z towarzyszącymi dokumentami:
2.3.1. Przygotowanie dokumentów wchodzących w skład projektu organizacji robót:
Zgodnie z umową, w ramach prac przygotowawczych, przed przystąpieniem do wykonania zasadniczych robót, Wykonawca jest zobowiązany do opracowania i przekazania Zarządzającemu realizacją umowy do akceptacji następujących dokumentów:
- projekt organizacji robót,
- szczegółowy harmonogram robót,
- plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- program zapewnienia jakości.
2.3.2. Szczegółowy harmonogram robót
Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania i przedstawiania w formie opisowej stosownych schematów ogólnego zarysu proponowanego sposobu realizacji zamówienia, który będzie obowiązywał w okresie realizacji zamówienia jako wytyczne.
Wykonawca sporządzi harmonogram rzeczowy realizacji przedsięwzięcia z podziałem na branże i charakterystyczne elementy realizacyjne. Szczegółowy harmonogram uwzględniać uwarunkowania wynikające z dokumentacji projektowej i ustaleń zawartych w umowie.
Kolejność robót oraz sposoby realizacji winny zapewnić wykonanie robót w terminie określonym w umowie. Wykonawca przestawi Zamawiającemu do zatwierdzenia szczegółowy harmonogram robót , opracowany zgodnie z wymaganiami warunków umowy. Harmonogram winien wyraźnie przedstawiać w etapach tygodniowych proponowany postęp robót w zakresie zadań kontraktowych. Zgodnie z postanowieniami umowy harmonogram będzie w miarę potrzeb korygowany w trakcie realizacji robót.
Dokumenty te Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do zatwierdzenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.
O każdej zmianie harmonogramu realizacji zamówienia Wykonawca będzie informował Zamawiającego.
2.4. Dokumenty przygotowywane przez Wykonawcę w trakcie trwania budowy:
Wszystkie dokumenty przygotowywane w trakcie trwania budowy w tym mapy budowlane i inne dodatkowe dokumenty i opracowania graficzne wykonawca zobowiązuje się wykonać na swój koszt. Wykonawca odpowiada za przeprowadzenie aktualizacji map z należytą starannością. Opracowanie aktualnych map sytuacyjno - wysokościowych do celów budowy należy do obowiązków Wykonawcy.
Po każdym etapie prac rekultywacyjnych Wykonawca jest zobowiązany przedstawić dokumentacje powykonawczą na własny koszt.
3. Materiały i urządzenia:
Zamawiający ma prawo przeprowadzenia kontroli dostarczanych na budowę materiałów, żeby sprawdzić czy są one zgodne z wymaganiami szczegółowych specyfikacji technicznych.
W przypadku materiałów, dla których w szczegółowych specyfikacjach technicznych wymagane są atesty, każda partia dostarczona na budowę musi posiadać atest określający w sposób jednoznaczny jej cechy.
4 Kontrola jakości robót:
4.1. Zasady kontroli jakości robót:
Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów prowadzoną zgodnie z programem zapewnienia jakości.
Zamawiający ma prawo przeprowadzenia kontroli jakości robót, żeby sprawdzić czy są one zgodne z wymaganiami szczegółowych specyfikacji technicznych.
5. Decyzje administracyjne:
Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie, w przypadku zaistnienia takiej konieczności, uzyskanie na własny koszt wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji zlecenia.
6. Normy i normatywy:
Roboty budowlane winny być zorganizowane tak, aby ich realizacja mogła być prowadzona zgodnie z wymaganiami Norm Polskich oraz warunkami określonymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane.
Gdziekolwiek w Wymaganiach Zamawiającego jest odniesienie do stosownych norm taki zapis powinien być interpretowany jak wyżej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 173907

Data publikacji: 2011-06-22

Nazwa: Gmina Miejska Giżycko

Ulica: al. 1 Maja 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Giżycko

Kod pocztowy: 11-500

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 87 73 24 111, 7324 143

Numer faxu: 87 4285241

Adres strony internetowej: www.gizycko.pl

Regon: 79067117100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rekultywacja składowwiska odpadów komunalnych w miejscowości Spytkowo

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Określenie przedmiotu zamówienia:
1.1. Rodzaj, nazwa i lokalizacja ogólna przedsięwzięcia:
Rekultywacja kwatery składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne położonej
w miejscowości Spytkowo, Gmina Giżycko (działka geodezyjna nr 350 16 i 350 24) w odległości około 4 km od miasta Giżycko. Opisywany obiekt leży na wschód od wsi Świdry. Pod względem geograficznym rejon położony jest w obrębie mezoregionu Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, wchodzących w skład makroregionu Pojezierza Wschodniobałtyckiego.
1.2. Charakterystyka przedsięwzięcia
Zgodnie z uzgodnionym projektem, przewidziany do realizacji zamówienia podstawowy zakres prac rekultywacyjnych obejmuje wykonanie:
- Ukształtowanie czaszy składowiska,
- Warstwy podglebia,
- Warstwy urodzajnej,
- Rekultywacji biologicznej,
- Chłonnego rowu opaskowego.
W obrębie rekultywowanego składowiska odpadów na działkach geodezyjnych 350 16 i 350 24 do dnia 31.08.2011 gromadzony będzie materiał ziemny w postaci gruntu inertnego przeznaczony do wykonania warstwy podglebia oraz ziemia urodzajna przeznaczona do wykonania warstwy urodzajnej. Wspomniane wyżej masy ziemne są nadwyżką powstającą trakcie budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie na sąsiednich działkach 350 14, 350 15, 350 25, 350 26 realizowanej przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. w ramach projektu Regionalny system gospodarki odpadami - Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami.
Wspomniany wyżej materiał gromadzony jest w celu utworzenia warstw rekultywacyjnych kwatery składowiska odpadów zgodnie z dokumentacja techniczną.
1.2.1. Zakres robót:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na rekultywacji kwatery składowiska innych niż niebezpieczne i obojętne położonej w miejscowości Spytkowo o powierzchni 5,005 ha na działkach geodezyjnych 350/16 i 350/24 .
Zgodnie z dokumentacją projektową będącą załącznikiem do niniejszej SIWZ, podstawowym zadaniem rekultywacji będzie uporządkowanie i wyrównanie terenu składowiska, wykonanie warstwy gruntu inertnego-podglebia, wykonanie gleby urodzajnej z obsianiem kopca trawą, wykonanie chłonnego rowu opaskowego.
1.2.2. Zakres robót przewidzianych do wykonania w poszczególnych zadaniach i obiektach:
Ukształtowanie wierzchowiny kwatery:
Według założeń projektowych pierwszym elementem rekultywacji jest uformowanie wierzchowiny korpusu kwatery oraz kształtu skarp, uwzględniając osiadanie złoża odpadów, ze spadkiem od 1,5% do 5% na zewnątrz w kierunku skarp obwałowań. W celu zapewnienia swobodnego spływu wód opadowych. Ogólny spływ wód powierzchniowych, zgodnie z założeniami, nastąpi w kierunku zachodnim - przeciwnym do miejsca nowej kwatery składowiska.
Warstwa podglebia:
Materiał do wykonania warstwy podglebia pochodził będzie z nadwyżki gruntu powstałej trakcie budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie, ulokowanej na terenie rekultywowanej kwatery. Ilość materiału złożonego do wykorzystania wynosi ok. 57500m3. Jeżeli Wykonawca oceni, że jest potrzebna większa ilość ziemi uwzględni to w koszcie roboty budowlanej.
Na górnej powierzchni czaszy składowiska rozplantować należy materiał warstwą min.50 cm. Przy rozścielaniu gruntu należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich spadków podanych
w Dokumentacji technicznej.
Pozostała nadwyżka mas ziemnych zostanie złożona przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. w postaci kopca 100 x 60m i wysokości 3,5 do 4m w północno-wschodniej części rekultywowanej kwatery.
Warstwa urodzajna:
Na podstawie Dokumentacji technicznej, na całej powierzchni czaszy składowiska należy rozprowadzić równomiernie ziemię urodzajną o warstwie 20 cm, dostarczoną przez Wykonawcę oraz z nadwyżek mas ziemnych powstałych przy budowie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.
W miejscu gdzie składowane będą masy ziemne przeznaczone na przesypki procesowe nowo powstałej kwatery nie należy wykonywać warstwy urodzajnej.
Ilość gleby urodzajnej złożonej przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. To ok 2500m3, pozostała ilość ma zostać dostarczona przez Wykonawcę. Jeżeli Wykonawca oceni, że ilość ziemi dostarczona przez Zamawiającego jest niewystarczająca i jest potrzeba dostarczenia większej ilość ziemi uwzględni to w koszcie usługi.
Rekultywacja biologiczna:
Po wyrównaniu powierzchni czaszy składowiska oraz ukształtowaniu warstw rekultywacyjnych należy wykonać zabiegi agrotechniczne, a następnie wysiać nasiona roślin osłonowych oraz traw. Dobrać sprzęt w taki sposób, aby możliwa była praca na skarpach o znacznym nachyleniu. Proponuje się przyjecie jednej z dwóch receptur mieszanek zadarniających podanych
w dokumentacji technicznej.
Chłonny rów opaskowy:
W obrębie rekultywowanej kwatery składowiska wykonać należy chłonny rów opaskowy, wzmocniony betonowymi płytami ażurowymi zabezpieczającymi przed osuwaniem się gruntu
o długości 200m.

1.3. Dokumentacja techniczna określająca przedmiot zamówienia i stanowiąca podstawę do realizacji robót:
- 11 pb 05 5 - Dokumentacja techniczna rekultywacji składowiska odpadów komunalnych
w m. Spytkowo gm. Giżycko
- Uzupełnienie dokumentacji technicznej rekultywacji składowiska odpadów komunalnych w m. Spytkowo gm. Giżycko
- Przedmiar robót - (kosztorys ślepy) prac rekultywacyjnych stanowi tylko element pomocniczy, poglądowy do sporządzenia wyceny.
- Decyzja Marszałka Województwa Warmińsko-mazurskiego w Olsztynie Nr: OŚ.PŚ.7654-16 08 09 d dnia 11.09.2009 o udzieleniu zgody na zamkniecie składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne położonej w miejscowości Spytkowo, gm. Giżycko.
Jednostka projektowa: CONECO-BCE Sp. z o.o. ul. Prostokątna 13, 81-601 Gdynia.
1.3.1. Zgodność robót z dokumentacją techniczną:
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość prac i ich zgodność z dokumentacją kontraktową i techniczną, specyfikacjami technicznymi i instrukcjami Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany wykonywać wszystkie roboty ściśle według otrzymanej dokumentacji technicznej. Wykonawca po wykryciu błędów lub opuszczeń w Zamówieniu o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Zamawiającego, ustalić odpowiednie zmiany, poprawki lub interpretację tych dokumentów. Jeśli jednak w czasie realizacji robót okaże się, że dokumentacja projektowa dostarczona przez zamawiającego wymaga uzupełnień wykonawca przygotuje na własny koszt niezbędne rysunki i przedłoży je do akceptacji Zamawiającemu.
2. Prowadzenie robót:
2.1. Ogólne zasady wykonania robót:
Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie prac i dokumentacji zgodnie z wymaganiami Prawa Budowlanego, Norm, Aprobat Technicznych, Decyzji udzielającej pozwolenia na rekultywację, przepisów bezpieczeństwa oraz postanowień Umowy. Do wykonawcy należy również uzupełnienie wszelkich możliwych zezwoleń na własny koszt.
Następstwa jakiegokolwiek błędu spowodowanego przez wykonawcę w wytyczeniu i wyznaczeniu robót; jeśli wymagać tego będzie Zamawiający, zostaną poprawione przez wykonawcę na własny koszt. Sprawdzenie wytyczenia robót lub wyznaczenia wysokości przez Zamawiającego nie zwalnia wykonawcy od odpowiedzialności za ich dokładność.
Wykonawca zatrudni geodetę w odpowiednim wymiarze godzin pracy, który w razie potrzeby będzie służył pomocą Zamawiającemu przy sprawdzaniu lokalizacji i rzędnych wyznaczonych przez wykonawcę. Stabilizacja sieci punktów odwzorowania założonej przez geodetę będzie zabezpieczona przez wykonawcę, zaś w przypadku uszkodzenia lub usunięcia punktów przez personel wykonawcy, zostaną one założone ponownie na jego koszt, również w przypadkach, gdy roboty budowlane wymagają ich usunięcia. Wykonawca w odpowiednim czasie powiadomi
o potrzebie ich usunięcia i będzie zobowiązany do przeniesienia tych punktów.
Po zakończeniu robót ziemnych i obsianiu rekultywowanej powierzchni trawą, zatrudniony przez Wykonawcę geodeta Na swój koszt dokona pomiaru przebiegu osiadania powierzchni składowiska.
Odprowadzenie wody z terenu budowy i odwodnienie wykopów należy do obowiązków wykonawcy i uważa się, że ich koszty zostały uwzględnione w kosztach jednostkowych pozostałych robót.
2.2. Teren budowy:
2.2.1. Charakterystyka terenu budowy:
Teren przeznaczony pod składowisko użytkowany był pierwotnie jako grunty rolnicze (grunty orne i łąki), częściowo zaś stanowił nieużytki. Geomorfologicznie jest to obszar wysoczyzny morenowej falistej, ukształtowanej podczas ostatniego zlodowacenia bałtyckiego w fazie pomorskiej. Pierwotne ukształtowanie morfologiczne zostało zmienione wskutek kształtowanie kwater składowiska. Sieć hydrologiczna obszaru jest słabo rozwinięta, najbliższy zbiornik wodny jezioro Skarż Wielki położone jest w odległości 1,5 km od terenu składowiska. Wody podziemne występują co najmniej na dwóch poziomach wodonośnych,
Na rekultywowanej kwaterze składowiska Świdry o powierzchni 5,005 ha. Teren składowiska nie jest w całości ogrodzony płotem, wjazd oznakowany jest tablicą informacyjną. Dojazd do rekultywowanej kwatery składowiska (działek ewidencyjnych 350/24, 350/16) prowadzi przez miejsce budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie (działki sąsiednie 350/14, 350/15, 350/25, 350/26) realizowanej przez ZUOK Spytkowo Sp z o.o. w ramach projektu Regionalny system gospodarki odpadami - Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami
Prace rekultywacyjne mają być prowadzone tak, aby nie kolidowały z prowadzonymi tam pracami budowlanymi.
Na terenie działek 350 14, 350 15, 350 25, 350 26 istnieje nieodpłatna służebność przejścia i przejazdu przez nieruchomość z ograniczeniem jej wykonywania do rekultywowanej kwatery składowiska (działek ewidencyjnych 350 24, 350 16). W związku z prowadzoną budową każdorazowy przejazd sprzętu budowlanego przeznaczonego do wykonania rekultywacji kwatery składowiska przez plac budowy, winien być uzgodniony z kierownikiem budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Spytkowie z tygodniowym wyprzedzeniem.
Należy zwrócić uwagę na nachylenie skarp i dobrać sprzęt do prowadzenia robót w takich warunkach. Dodatkowym czynnikiem, który należy uwzględnić jest znaczne osiadanie kopca odpadów. Należy uwzględnić fakt, że na składowisku prowadzone jest odgazowanie kopca, a tym samym roboty rekultywacyjne prowadzić tak, aby nie uszkodzić instalacji do odzysku biogazu.
2.2.2. Przekazanie terenu budowy:
Zamawiający protokolarnie przekazuje wykonawcy teren budowy i dokumentacje techniczną w dniu podpisania umowy.
2.2.3. Ochrona i utrzymanie terenu budowy:
Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę placu budowy oraz wszystkich materiałów i elementów wyposażenia użytych do realizacji robót od chwili rozpoczęcia do ostatecznego odbioru robót.
W trakcie realizacji robót wykonawca dostarczy, zainstaluje i utrzyma wszystkie niezbędne, tymczasowe zabezpieczenia ruchu i urządzenia np: bariery etc. w celu zapewnienia bezpieczeństwa całego ruchu kołowego i pieszego.
Wykonawca będzie także odpowiedzialny, do czasu zakończenia robót, za utrzymanie wszystkich reperów i innych znaków geodezyjnych istniejących na terenie budowy i w razie ich uszkodzenia lub zniszczenia do odbudowy na własny koszt. Przed rozpoczęciem robót Wykonawca poda ten fakt do wiadomości zainteresowanych użytkowników terenu w sposób ustalony z zarządzającym realizacją umowy.
2.2.4. Ochrona własności i urządzeń:
Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę przed zniszczeniem instalacji odgazowywania składowiska znajdującej się w obrębie placu budowy. Wykonawca dopilnuje właściwego oznaczenia i zabezpieczenia instalacji i urządzeń przed uszkodzeniem w trakcie realizacji robót.
W wyniku prowadzonych prac budowlanych zmianie ulegnie poziom terenu składowiska odpadów, wiąże się z tym konieczność dostosowania instalacji odgazowującej do nowego poziomu. Wykonawca dokona czynności dostosowujące w ramach prowadzonych prac rekultywacyjnych na własny koszt.
Wykonawca natychmiast poinformuje Zamawiającego o każdym przypadkowym uszkodzeniu danych urządzeń lub instalacji oraz dokona jej naprawy.
2.3. Projekt organizacji robót wraz z towarzyszącymi dokumentami:
2.3.1. Przygotowanie dokumentów wchodzących w skład projektu organizacji robót:
Zgodnie z umową, w ramach prac przygotowawczych, przed przystąpieniem do wykonania zasadniczych robót, Wykonawca jest zobowiązany do opracowania i przekazania Zarządzającemu realizacją umowy do akceptacji następujących dokumentów:
- projekt organizacji robót,
- szczegółowy harmonogram robót,
- plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- program zapewnienia jakości.
2.3.2. Szczegółowy harmonogram robót
Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania i przedstawiania w formie opisowej stosownych schematów ogólnego zarysu proponowanego sposobu realizacji zamówienia, który będzie obowiązywał w okresie realizacji zamówienia jako wytyczne.
Wykonawca sporządzi harmonogram rzeczowy realizacji przedsięwzięcia z podziałem na branże i charakterystyczne elementy realizacyjne. Szczegółowy harmonogram uwzględniać uwarunkowania wynikające z dokumentacji projektowej i ustaleń zawartych w umowie.
Kolejność robót oraz sposoby realizacji winny zapewnić wykonanie robót w terminie określonym w umowie. Wykonawca przestawi Zamawiającemu do zatwierdzenia szczegółowy harmonogram robót , opracowany zgodnie z wymaganiami warunków umowy. Harmonogram winien wyraźnie przedstawiać w etapach tygodniowych proponowany postęp robót w zakresie zadań kontraktowych. Zgodnie z postanowieniami umowy harmonogram będzie w miarę potrzeb korygowany w trakcie realizacji robót.
Dokumenty te Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do zatwierdzenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.
O każdej zmianie harmonogramu realizacji zamówienia Wykonawca będzie informował Zamawiającego.
2.4. Dokumenty przygotowywane przez Wykonawcę w trakcie trwania budowy:
Wszystkie dokumenty przygotowywane w trakcie trwania budowy w tym mapy budowlane i inne dodatkowe dokumenty i opracowania graficzne wykonawca zobowiązuje się wykonać na swój koszt. Wykonawca odpowiada za przeprowadzenie aktualizacji map z należytą starannością. Opracowanie aktualnych map sytuacyjno - wysokościowych do celów budowy należy do obowiązków Wykonawcy.
Po każdym etapie prac rekultywacyjnych Wykonawca jest zobowiązany przedstawić dokumentacje powykonawczą na własny koszt.
3. Materiały i urządzenia:
Zamawiający ma prawo przeprowadzenia kontroli dostarczanych na budowę materiałów, żeby sprawdzić czy są one zgodne z wymaganiami szczegółowych specyfikacji technicznych.
W przypadku materiałów, dla których w szczegółowych specyfikacjach technicznych wymagane są atesty, każda partia dostarczona na budowę musi posiadać atest określający w sposób jednoznaczny jej cechy.
4 Kontrola jakości robót:
4.1. Zasady kontroli jakości robót:
Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów prowadzoną zgodnie z programem zapewnienia jakości.
Zamawiający ma prawo przeprowadzenia kontroli jakości robót, żeby sprawdzić czy są one zgodne z wymaganiami szczegółowych specyfikacji technicznych.
5. Decyzje administracyjne:
Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie, w przypadku zaistnienia takiej konieczności, uzyskanie na własny koszt wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji zlecenia.
6. Normy i normatywy:
Roboty budowlane winny być zorganizowane tak, aby ich realizacja mogła być prowadzona zgodnie z wymaganiami Norm Polskich oraz warunkami określonymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane.
Gdziekolwiek w Wymaganiach Zamawiającego jest odniesienie do stosownych norm taki zapis powinien być interpretowany jak wyżej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2011

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga w przedmiotowym postępowaniu wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wystarczającym pozostanie złożone oświadczenmie o spełnieniu warunków udziału w postepowaniu z art. 22 ust. 1 upzp

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca winien wykazać się wykonaniem w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, co najmniej:
- jednego zamówienia odpowiadającego swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, tj. wykonanie robót budowlanych w ramach rekultywacji składowisk odpadów obejmujących swoim zasięgiem rzeczowym roboty: wykonywanie warstw rekultywacyjnych.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wystarczającym pozostanie złożone oświadczenmie o spełnieniu warunków udziału w postepowaniu z art. 22 ust. 1 upzp

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wymieniony poniżej skład personelu Wykonawcy powinien być traktowany jako minimalne wymagania Zamawiającego:
1. Kierownik budowy, posiadający wykształcenie wyższe oraz uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej zgodne z obowiązującym polskim Prawem Budowlanym.

Przedstawiony powyżej skład personelu należy traktować jako niezbędne minimum, jeżeli w ocenie Wykonawcy do należytego wykonania przedmiotu zamówienia niezbędny jest udział większej ilości osób (specjalistów), Wykonawca powinien przy realizacji zamówienia zaangażować te dodatkowe osoby, a koszty ich utrzymania uwzględnić w cenie składanej oferty Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Sytuacja ekonomiczna:
Posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego postępowania w wysokości min. 500.000,00 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Kompletna oferta musi zawierać :
1) Formularz Oferty, sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej IDW,
2) Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia, sporządzone na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej IDW,
3) Wykaz wykonanych robót sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej IDW wraz z dokumentami potwierdzającymi, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone,
4) Wykaz osób/podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonaniu niniejszego zamówienia wraz z oświadczeniem, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW,
5) Aktualny dokument lub dokumenty, z których będzie wynikać uprawnienie do podpisania oferty (np. aktualny odpis z właściwego rejestru lub stosowne pełnomocnictwa). Przez aktualny rozumiemy dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego,
7) Pozostałe dokumenty wymienione w pkt 9 niniejszej SIWZ,
8) Projekt podpisanej umowy.

Pożądane przez Zamawiającego jest złożenie w ofertach spisu treści z wyszczególnieniem ilości stron wchodzących w skład ofert.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Strony dopuszczają możliwość zmiany treści umowy w zakresie:
a) terminu wykonania zamówienia
- w przypadku konieczności zlecenia innych robót, niemożliwych do przewidzenia
przed zawarciem umowy przez doświadczonego Wykonawcę,
- w przypadku konieczności wprowadzenia zmian projektowych z powodu istotnych
braków lub błędów w dokumentacji,
- z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron, ( np. ujawnienia w trakcie robót eksponatów archeologicznych i konieczności zlecenia wykonania ich inwentaryzacji stosownie do obowiązujących przepisów),
- wystąpienie siły wyższej uniemożliwiającej zrealizowanie inwestycji w terminie,
e) zamawiający przewiduje możliwość zmiany podwykonawców.
Ewentualne zmiany warunków umowy wymagają, dla ich ważności, zachowania formy pisemnej.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.gizycko.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wydział Mienia pok. 110 Urzędu Miejskiego w Giżycku, al. 1 Maja 14,
11-500 Giżycko

Data składania wniosków, ofert: 11/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 12:30

Miejsce składania:
Sekretariat (pok. 104) Urzędu Miejskiego w Giżycku, al. 1 Maja 14, 11-500 Giżycko

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)

Podobne przetargi

193300 / 2010-07-02 - Inny: związek międzygminny

Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna" - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
II przetarg nieograniczony na przeprowadzenie drugiego etapu rekultywacji kwatery nr 1 składowiska odpadów komunalnych w miejscowości Zakrzewo, gm. Działdowo.

54326 / 2014-02-17 - Inny: spółka prawa handlowego

Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o w Elblągu - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja składowiska odpadów w ramach projektu Rekultywacja składowiska odpadów - kopca bioenergetycznego w dzielnych Rubno Elbląg

58735 / 2013-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Miłki - Miłki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja składowiska odpadów komunalnych zlokalizowanego na działce Nr 191/18 położonej w obrębie geodezyjnym wsi Miłki, gm. Miłki w ramach Regionalnego Programu Warmia i Mazury 2007 -2013

34443 / 2013-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Budry - Budry (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja nieczynnych składowisk odpadów komunalnych w miejscowościach Dowiaty, Popioły i Olszewo Węgorzewskie

96276 / 2014-03-21 - Inny: spółka prawa handlowego

Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o w Elblągu - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja składowiska odpadów w ramach projektu Rekultywacja składowiska odpadów - kopca bioenergetycznego w dzielnicy Rubno Elbląg

202636 / 2013-05-24 - Inny: związek międzygminny

Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna" - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Przeprowadzenie prac rekultywacyjnych na składowisku odpadów w miejscowości Kozłowo, Gmina Kozłowo Zadanie realizowane w ramach projektu Rekultywacja składowiska odpadów w miejscowości Majki i Kozłowo znajdujących się na terenie Ekologicznego Związku Gmin Działdowszczyzna dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

185718 / 2012-06-04 - Inny: związek międzygminny

Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja składowisk odpadów na terenie Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna.

166368 / 2012-05-22 - Inny: związek międzygminny

Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna" - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Przeprowadzenie drugiego etapu rekultywacji kwatery nr 1 składowiska odpadów komunalnych w m. Zakrzewo, Gm. Działdowo

124338 / 2013-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Węgorzewo - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja nieczynnego składowiska odpadów komunalnych w Czerwonym Dworze 2012 - 2014.

10519 / 2013-01-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Miłki - Miłki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja składowiska odpadów komunalnych zlokalizowanego na działce nr 191/18, położonej w obrębie geodezyjnym wsi Miłki , gm. Miłki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013

431612 / 2013-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Wydminach - Wydminy (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja składowiska odpadów komunalnych zlokalizowanego na działkach nr geod. 321/3, 321/5, 321/6 i 321/7, położonych w obrębie geodezyjnym Wydminy, gm. Wydminy realizowana w ramach projektu pn. Rekultywacja składowisk odpadów w regionie Mazurskiego Związku Międzygminnego - Gospodarka Odpadami ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.

38414 / 2013-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Wydminach - Wydminy (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja składowiska odpadów komunalnych zlokalizowanego na działkach nr geod. 321/3, 321/5, 321/6 i 321/7, położonych w obrębie geodezyjnym Wydminy, gm. Wydminy realizowana w ramach projektu pn. Rekultywacja składowisk odpadów w regionie Mazurskiego Związku Międzygminnego - Gospodarka Odpadami ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013

54034 / 2013-02-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Węgorzewo - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja nieczynnego składowiska odpadów komunalnych w Czerwonym Dworze 2012 - 2014.

12089 / 2013-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Budry - Budry (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacji nieczynnych składowisk odpadów komunalnych w miejscowościach Dowiaty, Popioły i Olszewo Węgorzewskie