Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

93907 / 2016-06-20 - / "Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o. (Września)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2016-06-15 pod pozycją 86997. Zobacz ogłoszenie 86997 / 2016-06-15 - Podmiot prawa publicznego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 93907

Data publikacji: 2016-06-20

Nazwa: "Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o.

Ulica: ul. Słowackiego 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Września

Kod pocztowy: 62-300

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 4370537

Numer faxu: 061 4379730

Adres strony internetowej: www.szpitalwrzesnia.home.pl

Regon: 30070614000000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 86997

Data wydania biuletynu: 2016-06-15

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: IV.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności. 2. Zamawiający dopuszcza zmianę istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy oraz postanowień umowy zawartej w drodze negocjacji w następujących przypadkach i na określonych warunkach: 1) Zamawiający dopuszcza zmianę istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty cenowej na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach: 1) zmiany stawki podatku VAT 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne jeżeli zmiany, o których mowa wyżej będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę tj. zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia. W takiej sytuacji Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kalkulację ceny z uwzględnieniem wszystkich składników cenotwórczych, również tych które będą podlegały zmianom oraz uzasadnienie ewentualnych zmian i propozycję wysokości zmiany kwoty. Zamawiający dokona weryfikacji przedłożonej kalkulacji pod kątem zgodności z prawnymi i faktycznymi podstawami zmiany. W przypadku nieadekwatnej zmiany wynagrodzenia w stosunku do zaistniałych okoliczności będących podstawą do zmiany w ocenie Zamawiającego, strony przystąpią do ustalenia poziomu zmiany w wyniku obopólnych ustaleń - negocjacji, z tym zastrzeżeniem, że dopuszczalna jest wyłącznie zmiana proporcjonalna do poziomu wynikającego z okoliczności będących podstawą do jej wprowadzenia. Wykonawca ma prawo do złożenia Zamawiającemu wniosku wraz z kalkulacją w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów zmieniających podatek VAT, wysokość płacy minimalnej, wysokość składek ZUS. 3.Pozostałe istotne zmiany umowy w zakresie: 1) Terminu realizacji umowy - wskutek wystąpienia okoliczności niezależnych od stron umowy. 2) Ilości punktów poboru energii z których pobierana jest energia elektryczna czynna. 3) Innej przyczyny zewnętrznej niezależne od Zamawiającego oraz wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia dostaw. 4) Zmiany osobowej: zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca i Zamawiający realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami. 5) Zmiany grupy taryfowej, o ile taka zmiana jest możliwa wg taryfy właściwego OSD. W przypadku takiej zmiany zastosowanie będą miały odpowiednie stawki całodobowe za energię elektryczną. 6) Siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ, 7) Zmiany stawki podatku akcyzowego zawartego w stawce netto 1 MWh energii elektrycznej czynnej

Po wprowadzeniu zmiany:
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający dopuszcza zmianę istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy oraz postanowień umowy zawartej w drodze negocjacji w następujących przypadkach i na określonych warunkach:
1) Zamawiający dopuszcza zmianę istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty cenowej na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach:
1) zmiany stawki podatku VAT
2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2
ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za
pracę,
3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu
lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne
jeżeli zmiany, o których mowa wyżej będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę tj. zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia. W takiej sytuacji Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kalkulację ceny z uwzględnieniem wszystkich składników cenotwórczych, również tych które będą podlegały zmianom oraz uzasadnienie ewentualnych zmian i propozycję wysokości zmiany kwoty. Zamawiający dokona weryfikacji przedłożonej kalkulacji pod kątem zgodności z prawnymi i faktycznymi podstawami zmiany. W przypadku nieadekwatnej zmiany wynagrodzenia w stosunku do zaistniałych okoliczności będących podstawą do zmiany w ocenie Zamawiającego, strony przystąpią do ustalenia poziomu zmiany w wyniku obopólnych ustaleń - negocjacji, z tym zastrzeżeniem, że dopuszczalna jest wyłącznie zmiana proporcjonalna do poziomu wynikającego z okoliczności będących podstawą do jej wprowadzenia. Wykonawca ma prawo do złożenia Zamawiającemu wniosku wraz z kalkulacją w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów zmieniających podatek VAT, wysokość płacy minimalnej, wysokość składek ZUS.

3. Zamawiający dopuszcza zmianę istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy oraz postanowień umowy zawartej w drodze negocjacji w następujących przypadkach i na określonych warunkach:
1) Terminu realizacji umowy - wskutek wystąpienia okoliczności niezależnych od stron umowy.
2) Ilości punktów poboru energii z których pobierana jest energia elektryczna czynna. Zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SIWZ oraz wycenione w Formularzu Ofertowym Wykonawcy.
3) Innej przyczyny zewnętrznej niezależne od Zamawiającego oraz wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia dostaw.
4) Zmiany grupy taryfowej, o ile taka zmiana jest możliwa wg taryfy właściwego OSD. W przypadku takiej zmiany zastosowanie będą miały odpowiednie stawki całodobowe za energię elektryczną. Zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SIWZ oraz wycenione w Formularzu Ofertowym Wykonawcy
5) Siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ,
6) Zmiany stawki podatku akcyzowego zawartego w stawce netto 1 MWh energii elektrycznej czynnej.
Wszystkie istotne zmiany umowy wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności.

Podobne przetargi