Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

37749 / 2014-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miasta Brodnicy (Brodnica)

Delimitacja oraz opracowanie strategii brodnickiego obszaru funkcjonalnego w ramach Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych (edycja 2) Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Opis zamówienia

Nazwa zamówienia:
Delimitacja oraz opracowanie strategii brodnickiego obszaru funkcjonalnego w ramach Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych (edycja 2) Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Działanie 1 - przeprowadzenie konsultacji społecznych;
działanie 3 - delimitacja obszaru funkcjonalnego;
działanie 5 - strategia rozwoju dla utworzonego brodnickiego obszaru funkcjonalnego.

Zakres zadania obejmuje:
I. Przygotowanie następujących dokumentów:
1. Delimitacja brodnickiego obszaru funkcjonalnego.
W związku z faktem, że w obowiązujących przepisach prawa nie określono jednolitych kryteriów wyznaczania zasięgu miejskich obszarów funkcjonalnych, Zamawiający nie narzuca Wykonawcy sztywnego katalogu takich kryteriów. Zamawiający wymaga jednak, aby Wykonawca uwzględnił istniejący dorobek metodologiczny w tym zakresie, zawarty w literaturze naukowej i studiach praktycznych, w szczególności w Delimitacji miejskich obszarów funkcjonalnych stolic województw, opracowanej przez dr hab. prof. PAN Przemysława Śleszyńskiego. Dobór wskaźników i metod analizy zebranych danych pozwolą na jednoznaczne dokonanie delimitacji. Katalog przyjętych kryteriów należy uzgodnić po podpisaniu umowy z Zamawiającym. Ponadto przygotowany dokument nie może być sprzeczny z właściwymi dokumentami strategicznymi oraz planistycznymi, wspólnotowymi, krajowymi i regionalnymi.
Diagnoza musi być oparta na badaniu ilościowym i jakościowym przyszłego obszaru funkcjonalnego, tj. całego terenu Miasta Brodnicy, Gminy Bobrowo, Gminy Brodnica, Gminy Osiek i Gminy Zbiczno, powiązań między miastem oraz gminami przylegającymi. Na podstawie przeprowadzonej diagnozy dokonana zostanie delimitacja tego obszaru. Opracowana diagnoza i delimitacja pozwoli na przygotowanie dokumentów strategicznych dla obszaru funkcjonalnego w powiązaniu z celami tematycznymi funduszy strukturalnych na lata 2014-2020.
Dokument powinien zawierać w szczególności:
1) Definiować brodnicki obszar funkcjonalny przy pomocy określonych i uzgodnionych wcześniej kryteriów.
2) Zawierać zweryfikowanie poprawności określenia granic obszaru funkcjonalnego oraz ewentualnie określić różne warianty jego zasięgu.
3) Zawierać analizę powiązań funkcjonalnych z określeniem wzajemnego rzeczywistego wpływu partnerów projektu na siebie, w sferze:
rynku pracy,
potencjału turystycznego,
przestrzennej,
społeczno-gospodarczej,
techniczno-infrastrukturalnej.
W celu rzetelnego zdiagnozowania potrzeb mieszkańców wszystkich gmin biorących udział w projekcie Wykonawca opracuje i dostarczy Zamawiającemu 1000 szt. ankiet, celem przeprowadzenia ankiety bezpośredniej wśród mieszkańców. Formę oraz treść ankiety Wykonawca uzgodni z Zamawiającym. Ankieterzy zostaną zatrudnieni przez Zamawiającego.
2. Strategia Rozwoju Brodnickiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020.
Dokument powinien w szczególności zawierać:
1) Wstęp.
2) Streszczenie.
3) Opis metodologii prowadzonych badań diagnostycznych.
4) Diagnozę obecnej sytuacji w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzennej, która uzupełniona zostanie o analizę SWOT/TOWS oraz inne analizy zaproponowane przez Wykonawcę, np.: analiza problemów oparta o drzewo problemów (dla problemu kluczowego), analiza benchmarkingowa.
5) Wskazanie na podstawie ww. analiz optymalnej strategii dla obszaru. Wykonane diagnoza i analizy powinny wskazać potencjał rozwojowy brodnickiego obszaru funkcjonalnego.
6) Określenie wizji i misji.
7) Wspólne cele rozwojowe - zdefiniowane cele strategiczne i operacyjne. Cele powinny wynikać z diagnozy oraz wskazywać działania służące przeciwdziałaniu problemom i wykorzystujące potencjały rozwojowe.
8) Podsumowanie strategicznej oceny oddziaływania dokumentu na środowisko (o ile przygotowanie tego dokumentu będzie wymagane).
9) Wskazywać projekty inwestycyjne przeznaczone do realizacji wynikające z diagnozy, ważne ze względu na ich szersze oddziaływanie służące całemu obszarowi funkcjonalnemu, z uwzględnieniem możliwości uzyskania dofinansowania dla tych inwestycji z funduszy strukturalnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.
10) System wdrażania (w tym określone wskaźniki realizacji strategii oraz projektów wskazanych do realizacji), monitorowania, ewaluacji i oceny realizacji. Wskaźniki powinny być specyficzne, mierzalne, adekwatne, realne i określone w czasie. Dla każdego ze wskaźników należy przygotować metrykę, która będzie zawierała informację na temat typu wskaźnika, jego nazwy, jednostki miary, źródła pozyskania, częstotliwości i terminu pozyskania danych, metodologii, dezagregacji, wartości bazowej, wartości pośrednich oraz wartości docelowej. Dla każdego ze wskaźników, przed jego zatwierdzeniem, należy przygotować listę sprawdzającą jego jakość.
11) Zasady zarządzania realizacją Strategii.

Ponadto ww. dokumenty powinny:
1) Opracowane dokumenty powinny być zgodne z wytycznymi Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych (edycja 2) z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.
2) Wskazywać na spójność opracowań z innymi dokumentami o charakterze strategicznym i planistycznym wyższego szczebla (wspólnotowymi, krajowymi, regionalnymi), o ile dotyczą danego zagadnienia, w tym w szczególności:
a) Pakietami legislacyjnymi dla polityki spójności,
b) Strategią Europa 2020,
c) Założeniami Umowy Partnerstwa, przyjętymi przez Radę Ministrów 15 stycznia 2013 roku, a w przypadku istnienia wersji aktualniejszej na jej podstawie,
d) Projektami programów operacyjnych, w tym RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego - o ile takowe zostały przygotowane,
e) Zasadami uwzględniania wymiaru miejskiego polityki spójności UE, w tym realizacja Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych,
f) Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030,
g) Krajową Strategią Rozwoju Regionalnego: regiony, miasta, obszary miejskie 2010 - 2020,
h) Założeniami Krajowej Polityki Miejskiej,
i) Strategią Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
j) Być zgodne z lokalnymi dokumentami strategicznymi, w tym: Strategią Miasta Brodnicy, Gminy Brodnica, Gminy Bobrowo, Gminy Zbiczno, Gminy Osiek oraz dokumentami wykonawczymi do powyższych strategii.
3) Zawierać opis, wyniki oraz wnioski z przeprowadzonej procedury konsultacji społecznych.
4) Winny być sporządzone w języku polskim.
5) Opracowując dokumenty Wykonawca powinien odbyć niezbędne wizyty u Zamawiającego m.in. w celu wykonania diagnoz, analiz, przeprowadzenia konsultacji społecznych, prezentacji. Pozostałe konsultacje w miarę możliwości będą odbywały się drogą mailową i telefoniczną.
II. Przeprowadzenie konsultacji społecznych w poniższych formach:
1. Wykonawca zobowiązany jest uczestniczyć w konsultacjach społecznych dokumentów, o których mowa w pkt I zorganizowanych w formie spotkań roboczych. Koszty przygotowania konsultacji w formie spotkań z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi oraz partnerami społeczno - gospodarczymi z terenu Brodnickiego Obszaru Funkcjonalnego (tj. zapewnienie sali, poinformowanie o terminie w sposób zwyczajowo przyjęty), ponosić będzie Zamawiający (za wyjątkiem kosztów podróży oraz ewentualnego zakwaterowania osób uczestniczących w konsultacjach ze strony Wykonawcy). Planuje się przeprowadzenie konsultacji społecznych w formie spotkań na etapie opracowywania każdego z dokumentów objętych zamówieniem. Konsultacje te muszą zostać przeprowadzone dla każdego z Partnerów realizujących projekt. Zgodnie z wnioskiem o przyznanie dotacji Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia co najmniej 3 spotkań dla każdej z gmin (razem 15 spotkań). Harmonogram konsultacji Wykonawca uzgodni z Zamawiającym. Zamawiający dopuszcza łączenie konsultacji społecznych poprzez przeprowadzenie ich w tym samym miejscu i czasie. Wykonawca przedstawi metodologię oraz procedury konsultacji społecznych do akceptacji przez Zamawiającego. Z konsultacji należy sporządzać dokumentację fotograficzną oraz przygotować krótką informację na temat przebiegu spotkań, które następnie należy przekazać na nośniku elektronicznym do Zamawiającego, celem zamieszczeniem informacji na stronie internetowej projektu.
2. Zamawiający udostępni Wykonawcy do przeprowadzenia konsultacji społecznych stronę internetowa projektu. Proponowane formy konsultacji: umieszczenie materiałów z postępu prac nad dokumentami strategicznymi do konsultacji w wersji elektronicznej, opracowanie ankiety dotyczącej planowanych oraz realizowanych działań w celu zebrania opinii i sugestii społeczeństwa.
3. Wykonawca przygotuje prezentację multimedialną w formacie .ppt (lub innym umożliwiającym zamieszczenie materiału na stronie internetowej) podsumowującą powstały dokument, w tym:
diagnozy, cele, założenia Strategii a także raport z konsultacji dokumentu celem zaprezentowania wyników szerszej grupie odbiorców. Prezentacja powinna zawierać poza częścią opisową elementy graficzne, tabele, wykresy itp.
4. Wykonawca na polecenie Zamawiającego zaprezentuje dokument strategii na posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej w Brodnicy, Rady Miejskiej w Brodnicy, Rady Gminy Bobrowo, Rady Gminy Brodnica, Rady Gminy Osiek i Rady Gminy Zbiczno.

Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji przedmiotu zamówienia (najpóźniej w ciągu 7 dni od podpisania umowy) przedstawi metodologię prowadzenia prac wraz z harmonogramem działań:
a) Zasady prowadzenia prac,
b) Harmonogram działań z podziałem na poszczególne etapy prac. Harmonogram winien być zaakceptowany przez Zamawiającego.
c) Zasady organizacji konsultacji społecznych..
d) Zasady współpracy (w tym sposób wymiany informacji i kontaktów, organizacji spotkań) i inne kwestie organizacyjno-porządkowe.
e) Opracowanie założeń działań informacyjno-promocyjnych dotyczących prac związanych z opracowaniem Strategii.

Wykonawca wystąpi do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy z zapytaniem o obowiązek opracowania lub odstąpienia od opracowania Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko dla projektów przygotowywanych dokumentów. W przypadku pozytywnej opinii któregokolwiek z ww. podmiotów Wykonawca uzgodni zakres i stopień uszczegółowienia prognozy oddziaływania na środowisko. W następnej kolejności opracuje sam bądź przy udziale podmiotów trzecich Prognozę oddziaływania na środowisko projektu dokumentu, którą podda konsultacji społecznej oraz przedstawi do zaopiniowania właściwym organom.

Wykonawca wykorzysta dane zarówno publikowane, jak i niepublikowane ze źródeł rozproszonych, możliwie nie starszych niż z lat 2011/2012. Zamawiający dopuszcza możliwość wykorzystania starszych danych w przypadku, kiedy niemożliwe będzie zebranie danych bardziej aktualnych. Wykonawca każdorazowo poinformuje o tym fakcie Zamawiającego.
Zamawiający zapewni Wykonawcy pomoc w zdobyciu danych, których Wykonawca, ze względów formalnych, nie będzie w stanie uzyskać, a możliwość taką będzie miał Zamawiający.
Wymagania dotyczące formy w jakiej Wykonawca ma dostarczyć przedmiot zamówienia Zamawiającemu:
dokumenty należy opracować w języku polskim;
wszystkie opracowania należy dostarczyć w formie papierowej w 6 egzemplarzach i wersji elektronicznej w 6 egzemplarzach na elektronicznych nośnikach informacji w formacie plików PDF oraz plikach umożliwiających edycję;
przekazywanie dokumentów winno następować sukcesywnie;
Zamawiający wymaga od Wykonawcy osobistego uczestnictwa na każdym etapie realizacji Zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 37749

Data publikacji: 2014-02-25

Nazwa: Gmina Miasta Brodnicy

Ulica: ul. Kamionka 23

Numer domu: 23

Miejscowość: Brodnica

Kod pocztowy: 87-300

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 056 4930300

Numer faxu: 056 4982626

Adres strony internetowej: www.brodnica.pl

Regon: 87111837100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Delimitacja oraz opracowanie strategii brodnickiego obszaru funkcjonalnego w ramach Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych (edycja 2) Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Nazwa zamówienia:
Delimitacja oraz opracowanie strategii brodnickiego obszaru funkcjonalnego w ramach Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych (edycja 2) Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Działanie 1 - przeprowadzenie konsultacji społecznych;
działanie 3 - delimitacja obszaru funkcjonalnego;
działanie 5 - strategia rozwoju dla utworzonego brodnickiego obszaru funkcjonalnego.

Zakres zadania obejmuje:
I. Przygotowanie następujących dokumentów:
1. Delimitacja brodnickiego obszaru funkcjonalnego.
W związku z faktem, że w obowiązujących przepisach prawa nie określono jednolitych kryteriów wyznaczania zasięgu miejskich obszarów funkcjonalnych, Zamawiający nie narzuca Wykonawcy sztywnego katalogu takich kryteriów. Zamawiający wymaga jednak, aby Wykonawca uwzględnił istniejący dorobek metodologiczny w tym zakresie, zawarty w literaturze naukowej i studiach praktycznych, w szczególności w Delimitacji miejskich obszarów funkcjonalnych stolic województw, opracowanej przez dr hab. prof. PAN Przemysława Śleszyńskiego. Dobór wskaźników i metod analizy zebranych danych pozwolą na jednoznaczne dokonanie delimitacji. Katalog przyjętych kryteriów należy uzgodnić po podpisaniu umowy z Zamawiającym. Ponadto przygotowany dokument nie może być sprzeczny z właściwymi dokumentami strategicznymi oraz planistycznymi, wspólnotowymi, krajowymi i regionalnymi.
Diagnoza musi być oparta na badaniu ilościowym i jakościowym przyszłego obszaru funkcjonalnego, tj. całego terenu Miasta Brodnicy, Gminy Bobrowo, Gminy Brodnica, Gminy Osiek i Gminy Zbiczno, powiązań między miastem oraz gminami przylegającymi. Na podstawie przeprowadzonej diagnozy dokonana zostanie delimitacja tego obszaru. Opracowana diagnoza i delimitacja pozwoli na przygotowanie dokumentów strategicznych dla obszaru funkcjonalnego w powiązaniu z celami tematycznymi funduszy strukturalnych na lata 2014-2020.
Dokument powinien zawierać w szczególności:
1) Definiować brodnicki obszar funkcjonalny przy pomocy określonych i uzgodnionych wcześniej kryteriów.
2) Zawierać zweryfikowanie poprawności określenia granic obszaru funkcjonalnego oraz ewentualnie określić różne warianty jego zasięgu.
3) Zawierać analizę powiązań funkcjonalnych z określeniem wzajemnego rzeczywistego wpływu partnerów projektu na siebie, w sferze:
rynku pracy,
potencjału turystycznego,
przestrzennej,
społeczno-gospodarczej,
techniczno-infrastrukturalnej.
W celu rzetelnego zdiagnozowania potrzeb mieszkańców wszystkich gmin biorących udział w projekcie Wykonawca opracuje i dostarczy Zamawiającemu 1000 szt. ankiet, celem przeprowadzenia ankiety bezpośredniej wśród mieszkańców. Formę oraz treść ankiety Wykonawca uzgodni z Zamawiającym. Ankieterzy zostaną zatrudnieni przez Zamawiającego.
2. Strategia Rozwoju Brodnickiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020.
Dokument powinien w szczególności zawierać:
1) Wstęp.
2) Streszczenie.
3) Opis metodologii prowadzonych badań diagnostycznych.
4) Diagnozę obecnej sytuacji w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzennej, która uzupełniona zostanie o analizę SWOT/TOWS oraz inne analizy zaproponowane przez Wykonawcę, np.: analiza problemów oparta o drzewo problemów (dla problemu kluczowego), analiza benchmarkingowa.
5) Wskazanie na podstawie ww. analiz optymalnej strategii dla obszaru. Wykonane diagnoza i analizy powinny wskazać potencjał rozwojowy brodnickiego obszaru funkcjonalnego.
6) Określenie wizji i misji.
7) Wspólne cele rozwojowe - zdefiniowane cele strategiczne i operacyjne. Cele powinny wynikać z diagnozy oraz wskazywać działania służące przeciwdziałaniu problemom i wykorzystujące potencjały rozwojowe.
8) Podsumowanie strategicznej oceny oddziaływania dokumentu na środowisko (o ile przygotowanie tego dokumentu będzie wymagane).
9) Wskazywać projekty inwestycyjne przeznaczone do realizacji wynikające z diagnozy, ważne ze względu na ich szersze oddziaływanie służące całemu obszarowi funkcjonalnemu, z uwzględnieniem możliwości uzyskania dofinansowania dla tych inwestycji z funduszy strukturalnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.
10) System wdrażania (w tym określone wskaźniki realizacji strategii oraz projektów wskazanych do realizacji), monitorowania, ewaluacji i oceny realizacji. Wskaźniki powinny być specyficzne, mierzalne, adekwatne, realne i określone w czasie. Dla każdego ze wskaźników należy przygotować metrykę, która będzie zawierała informację na temat typu wskaźnika, jego nazwy, jednostki miary, źródła pozyskania, częstotliwości i terminu pozyskania danych, metodologii, dezagregacji, wartości bazowej, wartości pośrednich oraz wartości docelowej. Dla każdego ze wskaźników, przed jego zatwierdzeniem, należy przygotować listę sprawdzającą jego jakość.
11) Zasady zarządzania realizacją Strategii.

Ponadto ww. dokumenty powinny:
1) Opracowane dokumenty powinny być zgodne z wytycznymi Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych (edycja 2) z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.
2) Wskazywać na spójność opracowań z innymi dokumentami o charakterze strategicznym i planistycznym wyższego szczebla (wspólnotowymi, krajowymi, regionalnymi), o ile dotyczą danego zagadnienia, w tym w szczególności:
a) Pakietami legislacyjnymi dla polityki spójności,
b) Strategią Europa 2020,
c) Założeniami Umowy Partnerstwa, przyjętymi przez Radę Ministrów 15 stycznia 2013 roku, a w przypadku istnienia wersji aktualniejszej na jej podstawie,
d) Projektami programów operacyjnych, w tym RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego - o ile takowe zostały przygotowane,
e) Zasadami uwzględniania wymiaru miejskiego polityki spójności UE, w tym realizacja Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych,
f) Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030,
g) Krajową Strategią Rozwoju Regionalnego: regiony, miasta, obszary miejskie 2010 - 2020,
h) Założeniami Krajowej Polityki Miejskiej,
i) Strategią Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
j) Być zgodne z lokalnymi dokumentami strategicznymi, w tym: Strategią Miasta Brodnicy, Gminy Brodnica, Gminy Bobrowo, Gminy Zbiczno, Gminy Osiek oraz dokumentami wykonawczymi do powyższych strategii.
3) Zawierać opis, wyniki oraz wnioski z przeprowadzonej procedury konsultacji społecznych.
4) Winny być sporządzone w języku polskim.
5) Opracowując dokumenty Wykonawca powinien odbyć niezbędne wizyty u Zamawiającego m.in. w celu wykonania diagnoz, analiz, przeprowadzenia konsultacji społecznych, prezentacji. Pozostałe konsultacje w miarę możliwości będą odbywały się drogą mailową i telefoniczną.
II. Przeprowadzenie konsultacji społecznych w poniższych formach:
1. Wykonawca zobowiązany jest uczestniczyć w konsultacjach społecznych dokumentów, o których mowa w pkt I zorganizowanych w formie spotkań roboczych. Koszty przygotowania konsultacji w formie spotkań z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi oraz partnerami społeczno - gospodarczymi z terenu Brodnickiego Obszaru Funkcjonalnego (tj. zapewnienie sali, poinformowanie o terminie w sposób zwyczajowo przyjęty), ponosić będzie Zamawiający (za wyjątkiem kosztów podróży oraz ewentualnego zakwaterowania osób uczestniczących w konsultacjach ze strony Wykonawcy). Planuje się przeprowadzenie konsultacji społecznych w formie spotkań na etapie opracowywania każdego z dokumentów objętych zamówieniem. Konsultacje te muszą zostać przeprowadzone dla każdego z Partnerów realizujących projekt. Zgodnie z wnioskiem o przyznanie dotacji Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia co najmniej 3 spotkań dla każdej z gmin (razem 15 spotkań). Harmonogram konsultacji Wykonawca uzgodni z Zamawiającym. Zamawiający dopuszcza łączenie konsultacji społecznych poprzez przeprowadzenie ich w tym samym miejscu i czasie. Wykonawca przedstawi metodologię oraz procedury konsultacji społecznych do akceptacji przez Zamawiającego. Z konsultacji należy sporządzać dokumentację fotograficzną oraz przygotować krótką informację na temat przebiegu spotkań, które następnie należy przekazać na nośniku elektronicznym do Zamawiającego, celem zamieszczeniem informacji na stronie internetowej projektu.
2. Zamawiający udostępni Wykonawcy do przeprowadzenia konsultacji społecznych stronę internetowa projektu. Proponowane formy konsultacji: umieszczenie materiałów z postępu prac nad dokumentami strategicznymi do konsultacji w wersji elektronicznej, opracowanie ankiety dotyczącej planowanych oraz realizowanych działań w celu zebrania opinii i sugestii społeczeństwa.
3. Wykonawca przygotuje prezentację multimedialną w formacie .ppt (lub innym umożliwiającym zamieszczenie materiału na stronie internetowej) podsumowującą powstały dokument, w tym:
diagnozy, cele, założenia Strategii a także raport z konsultacji dokumentu celem zaprezentowania wyników szerszej grupie odbiorców. Prezentacja powinna zawierać poza częścią opisową elementy graficzne, tabele, wykresy itp.
4. Wykonawca na polecenie Zamawiającego zaprezentuje dokument strategii na posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej w Brodnicy, Rady Miejskiej w Brodnicy, Rady Gminy Bobrowo, Rady Gminy Brodnica, Rady Gminy Osiek i Rady Gminy Zbiczno.

Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji przedmiotu zamówienia (najpóźniej w ciągu 7 dni od podpisania umowy) przedstawi metodologię prowadzenia prac wraz z harmonogramem działań:
a) Zasady prowadzenia prac,
b) Harmonogram działań z podziałem na poszczególne etapy prac. Harmonogram winien być zaakceptowany przez Zamawiającego.
c) Zasady organizacji konsultacji społecznych..
d) Zasady współpracy (w tym sposób wymiany informacji i kontaktów, organizacji spotkań) i inne kwestie organizacyjno-porządkowe.
e) Opracowanie założeń działań informacyjno-promocyjnych dotyczących prac związanych z opracowaniem Strategii.

Wykonawca wystąpi do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy z zapytaniem o obowiązek opracowania lub odstąpienia od opracowania Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko dla projektów przygotowywanych dokumentów. W przypadku pozytywnej opinii któregokolwiek z ww. podmiotów Wykonawca uzgodni zakres i stopień uszczegółowienia prognozy oddziaływania na środowisko. W następnej kolejności opracuje sam bądź przy udziale podmiotów trzecich Prognozę oddziaływania na środowisko projektu dokumentu, którą podda konsultacji społecznej oraz przedstawi do zaopiniowania właściwym organom.

Wykonawca wykorzysta dane zarówno publikowane, jak i niepublikowane ze źródeł rozproszonych, możliwie nie starszych niż z lat 2011/2012. Zamawiający dopuszcza możliwość wykorzystania starszych danych w przypadku, kiedy niemożliwe będzie zebranie danych bardziej aktualnych. Wykonawca każdorazowo poinformuje o tym fakcie Zamawiającego.
Zamawiający zapewni Wykonawcy pomoc w zdobyciu danych, których Wykonawca, ze względów formalnych, nie będzie w stanie uzyskać, a możliwość taką będzie miał Zamawiający.
Wymagania dotyczące formy w jakiej Wykonawca ma dostarczyć przedmiot zamówienia Zamawiającemu:
dokumenty należy opracować w języku polskim;
wszystkie opracowania należy dostarczyć w formie papierowej w 6 egzemplarzach i wersji elektronicznej w 6 egzemplarzach na elektronicznych nośnikach informacji w formacie plików PDF oraz plikach umożliwiających edycję;
przekazywanie dokumentów winno następować sukcesywnie;
Zamawiający wymaga od Wykonawcy osobistego uczestnictwa na każdym etapie realizacji Zamówienia.

Kody CPV:
722220007 (Usługi w zakresie systemów informacji lub strategicznej analizy technologicznej oraz usługi w zakresie planowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
716200000 (Usługi analizy)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
907121002 (Planowanie rozwoju środowiska miejskiego)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
732200000 (Usługi doradcze w zakresie rozwoju)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
907110004 (Ocena oddziaływań na środowisko innych niż powodowanych przez branżę budowlaną)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 05/05/2014

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Doświadczenie zawodowe - wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, co najmniej czterech (4) usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Wykonawca musi wykazać, że wykonał lub wykonuje, co najmniej:
a.) dwa (2) zadania o charakterze i złożoności porównywalnej z przedmiotem zamówienia tj., obejmujące swoim zakresem wykonanie opracowań dotyczących:
- delimitacji miejskiego obszaru funkcjonalnego lub
- analizy/ekspertyzy związanej z tematyką delimitacji miejskich obszarów funkcjonalnych, przy czym wartość pojedynczego zamówienia winna wynosić, co najmniej 60.000,00 PLN brutto każda,
Oraz
b.) dwa (2) zadania o charakterze i złożoności porównywalnej z przedmiotem zamówienia tj., obejmujące swoim zakresem wykonanie opracowań dotyczących:
- strategii/planu działań/koncepcji rozwoju lub analiz o charakterze diagnostycznym w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego województwa, powiatu, gminy lub związków/stowarzyszeń tych podmiotów, przy czym wartość pojedynczego zamówienia winna wynosić, co najmniej 25.000,00 PLN brutto każda.
Należy podać ich wartość, przedmiot oraz daty wykonania i odbiorców oraz załączyć dowody potwierdzające, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, w tym informacje o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie - wg załącznika Nr 6 do SIWZ.
Zamawiający uzna wykonawcę za niezdolnego do wykonania zamówienia z należytą starannością w sytuacji stwierdzenia, że podczas realizacji jakiejkolwiek poprzedniej umowy o świadczenie usług, której wartość była równa lub przekraczała wyrażoną w złotych równowartość kwoty 60.000,00 PLN brutto (dotyczące ppkt. A.) oraz kwoty 25.000,00 PLN brutto (dotyczące ppkt. B.), a przedmiot obejmował wykonanie usługi w zakresie wykonania opracowań dotyczących delimitacji miejskiego obszaru funkcjonalnego lub analizy/ekspertyzy związanej z tematyką delimitacji miejskich obszarów funkcjonalnych oraz dotyczących strategii/planu działań/koncepcji rozwoju lub analiz o charakterze diagnostycznym w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego województwa, powiatu, gminy lub związków/stowarzyszeń tych podmiotów, doszło do rozwiązania albo wypowiedzenia tej umowy albo odstąpienia od takiej umowy, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, w szczególności niewykonywania przez niego lub niewłaściwego wykonywania zamówienia wskazującego na zamierzone działanie wykonawcy lub jego rażące niedbalstwo.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Potencjał kadrowy - wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług. Wykonawca wykaże, że dysponuje zespołem, składającym się z co najmniej dwóch (2) osób, które zostaną wyznaczone do realizacji diagnozy i delimitacji, w tym:
- osobą posiadającą doświadczenie w prowadzeniu badań ilościowych i jakościowych oraz stosowanie metod i technik badawczych;
- osobą posiadającą doświadczenie w zakresie planowania przestrzennego;
- osobą z umiejętnościami w zakresie posługiwania się narzędziami i aplikacjami GIS (Geographical Information Systems) umożliwiającymi m.in. prowadzenie analiz przestrzennych procesów społeczno-gospodarczych zachodzących w jednostkach samorządu terytorialnego;
- osobą posiadającą doświadczenie zawodowe przy tworzeniu oraz wdrażaniu strategii rozwoju dla jednostek samorządu terytorialnego, w szczególności w zakresie przeprowadzania analiz i diagnoz, formułowania celów rozwoju, moderowaniu konsultacji społecznych i prowadzenia kampanii informacyjnych.
Wykaz powinien być wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Sytuacja ekonomiczna:
Opłaconą polisę, a przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia - wartość ubezpieczenia powinna wynosić, co najmniej 60.000,00 PLN brutto.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, co najmniej czterech (4) usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Wykonawca musi wykazać, że wykonał lub wykonuje, co najmniej:
a.) dwa (2) zadania o charakterze i złożoności porównywalnej z przedmiotem zamówienia tj., obejmujące swoim zakresem wykonanie opracowań dotyczących:
- delimitacji miejskiego obszaru funkcjonalnego lub
- analizy/ekspertyzy związanej z tematyką delimitacji miejskich obszarów funkcjonalnych, przy czym wartość pojedynczego zamówienia winna wynosić, co najmniej 60.000,00 PLN brutto każda,
Oraz
b.) dwa (2) zadania o charakterze i złożoności porównywalnej z przedmiotem zamówienia tj., obejmujące swoim zakresem wykonanie opracowań dotyczących:
- strategii/planu działań/koncepcji rozwoju lub analiz o charakterze diagnostycznym w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego województwa, powiatu, gminy lub związków/stowarzyszeń tych podmiotów, przy czym wartość pojedynczego zamówienia winna wynosić, co najmniej 25.000,00 PLN brutto każda.
Należy podać ich wartość, przedmiot oraz daty wykonania i odbiorców oraz załączyć dowody potwierdzające, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, w tym informacje o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie - wg załącznika Nr 6 do SIWZ.
Zamawiający uzna wykonawcę za niezdolnego do wykonania zamówienia z należytą starannością w sytuacji stwierdzenia, że podczas realizacji jakiejkolwiek poprzedniej umowy o świadczenie usług, której wartość była równa lub przekraczała wyrażoną w złotych równowartość kwoty 60.000,00 PLN brutto (dotyczące ppkt. A.) oraz kwoty 25.000,00 PLN brutto (dotyczące ppkt. B.), a przedmiot obejmował wykonanie usługi w zakresie wykonania opracowań dotyczących delimitacji miejskiego obszaru funkcjonalnego lub analizy/ekspertyzy związanej z tematyką delimitacji miejskich obszarów funkcjonalnych oraz dotyczących strategii/planu działań/koncepcji rozwoju lub analiz o charakterze diagnostycznym w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego województwa, powiatu, gminy lub związków/stowarzyszeń tych podmiotów, doszło do rozwiązania albo wypowiedzenia tej umowy albo odstąpienia od takiej umowy, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, w szczególności niewykonywania przez niego lub niewłaściwego wykonywania zamówienia wskazującego na zamierzone działanie wykonawcy lub jego rażące niedbalstwo.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz ofertowy - wg załącznika Nr 1 do SIWZ.
2. Oświadczenie zgodnie z art. 44 oraz o braku podstaw do wykluczenia = w trybie art. 22 ust.1 od pkt 1 do pkt 4, art. 24 ust. 1 pkt 1-11 oraz art. 24 ust. 2 na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r z poźn. zmianami - Prawo zamówień publicznych - wg załącznika Nr 2 do SIWZ.
3. Oświadczenie o akceptowaniu warunków określonych w SIWZ oraz o nie zgłaszaniu zastrzeżeń, co do przedmiotu zamówienia - wg załącznika Nr 3 do SIWZ.
4. Informacje ogólne o wykonawcy - wg załącznika Nr 4 do SIWZ.
5. Zaparafowany projekt umowy - wg załącznika Nr 5 do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zastrzega możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści oferty na mocy art. 144 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający określa następujące warunki, w jakich dopuszcza możliwość dokonania zmian niniejszej umowy:
1.) konieczności zmiany umownego terminu realizacji zamówienia z powodu:
a) zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w tym instytucjami nadzorującymi realizację projektu, w ramach którego realizowane jest zamówienie,
b) wydłużonego terminu postępowania przetargowego,
c) działania siły wyższej, przez którą rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne o charakterze niezależnym od stron, którego strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy, którego nie można uniknąć, ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, której nie można przypisać drugiej stronie. Za siłę wyższą warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia,
d) zaistnienia okoliczności leżących po stronie zamawiającego, w szczególności spowodowanych problemami z jego zdolnością płatniczą lub warunkami organizacyjnymi lub okolicznościami, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy,
2.) z powodu zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub świadczenia stron,
3.) z powodu zmiany osób i podmiotów zdolnych do wykonania zamówienia, w przypadku zdarzeń losowych niezależnych od wykonawcy po uzyskaniu zgody zamawiającego,
4.) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez zamawiającego lub wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla zamawiającego;
5.) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron.

O wystąpieniu okoliczności mogących wpłynąć na zmianę terminów Wykonawca winien jest poinformować Zamawiającego pisemnie.
Każdorazowa zmiana umowy będzie potwierdzona pisemnie, czyli stosownym aneksem.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Brodnicy, ul. Kamionka 23, 87-300 Brodnica w pokoju 106

Data składania wniosków, ofert: 05/03/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Brodnicy, ul. Kamionka 23, 87-300 Brodnica w pokoju 211 lub drogą pocztową na adres siedziby zamawiającego

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
W ramach Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych (edycja 2) Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - w ramach realizacji projektu Współpraca JST na rzecz rozwoju brodnickiego obszaru funkcjonalnego.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

65401 / 2014-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Brodnicy - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 722220007 (Usługi w zakresie systemów informacji lub strategicznej analizy technologicznej oraz usługi w zakresie planowania)
Delimitacja oraz opracowanie strategii brodnickiego obszaru funkcjonalnego w ramach Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych (edycja 2) Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.