Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

202119 / 2013-10-02 - Administracja samorządowa / Miasto Piotrków Trybunalski (Piotrków Trybunalski)

Budowa węzła c.o. w budynku Domu Dziecka wraz z podłączeniem do msc.

Opis zamówienia

Zakres robót:
1.1 Stan Istniejący
Budynek Domu Dziecka jest wyposażony w instalację centralnego ogrzewania i instalację przygotowania ciepłej wody. Instalacja c.o. jest zasilana przez kotłownię gazową. Ciepła woda jest przygotowywana przez instalację solarną i dogrzewana przez kotłownię gazową. Instalacja solarna jest instalacją nową - została wykonana w 2010 r. Kotłownia gazowa została wykonana ponad 20 lat temu. Kotłownia składa się z trzech kotłów żeliwnych typu KZ4-G o mocach nom. 76kW, 76kW i 37kW. Kotłownia gazowa ze względu na jej zły stan techniczny jest przewidziana do całkowitego demontażu. W jej miejsce planowane jest wykonanie przyłącza cieplnego wysokich parametrów i węzła cieplnego dla potrzeb c.o. i c.w.u. budynku.
1.2 Zakres opracowania
Zakresem niniejszego opracowania objęta jest technologia nowego węzła cieplnego wraz z automatyką dla potrzeb instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej w budynku Domu Dziecka wraz z adaptacją pomieszczenia węzła oraz instalacją elektryczna z przygotowaniem węzła dla potrzeb monitoringu stanowi odrębne powiązane z niniejszym opracowanie.
1.3. Lokalizacja węzła
Węzeł będzie zlokalizowany w piwnicy budynku Domu Dziecka w pomieszczeniu obecnej kotłowni gazowej i instalacji solarnej przygotowania ciepłej wody. Istniejąca kotłownia gazowa zostanie zdemontowana.
1.4. Technologia węzła
Z uwagi na specyfikę obiektu istnieje konieczność ograniczenia do minimum czasu przerwy w dostawie ciepłej wody i ewentualnej przerwy w ogrzewaniu w okresie grzewczym. Z tego względu jako bardziej korzystny przyjęto węzeł kompaktowy wymagający znacznie mniejszego zakresu robót montażowych bezpośrednio na budowie. UWAGA: Dopuszcza się zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych - innych producentów.
Węzeł cieplny posiada wymiennikowy rozdział obiegu pierwotnego (sieciowego) od obiegu wtórnego (instalacja c.o. i c.w.u.) oraz stabilizację ciśnienia dyspozycyjnego na progu modułu. Wyposażony jest również w jednolity system oczyszczania nośników ciepła z zanieczyszczeń i system odpowietrzania obiegów roboczych. Obieg centralnego ogrzewania i cyrkulacji c.w.u. wymuszany jest przez pompy. Króćce podłączeniowe wyposażone są we wskaźniki temperatury i ciśnienia. Węzeł posiada możliwość integralnej zabudowy ciepłomierza, Moc maksymalna generowana jest dla założonych parametrów obliczeniowych.
1.5. Konstrukcja węzła
Węzeł spełnia następujące założenia konstrukcyjne:
- rama nośna,
- konstrukcja zamknięta w zabudowie stojącej,
- boczny system podejścia przewodów podłączeniowych,
- króćce przyłączeniowe obiegów wyposażone w kulową armaturę odcinającą,
- wskaźniki temperatury i ciśnienia,
- moduł węzła jest spawany, a poszczególne elementy są skręcane lub łączone ze sobą kołnierzowo co zapewnia łatwość odłączania urządzenia od przewodów instalacyjnych,
- wymienniki płytowe - lutowane,
- możliwość zabudowy ciepłomierza,
- połączenia hydrauliczne wewnątrz stacji wykonane w technologii spawanej i kołnierzowej, wysokociśnieniowej,
- rury stalowe,
- wymienniki, połączenia hydrauliczne w obrębie modułu izolowane termicznie, wysokosprawnymi izolacjami termicznymi odpornymi na degradację w zakresie temperatur roboczych,
- filtry siatkowe i filtroodmulniki (FOM-y) pełniące rolę separatorów istotnych zanieczyszczeń nośników ciepła
1.6. Zastosowanie
Węzeł cieplny będący tematem niniejszego opracowania, jest niezależnym modułem c.o. i c.w.u. pracującym samodzielnie i wyposażony jest w:
- automatykę i armaturę regulacyjną,
- stabilizacji ciśnienia w wymaganym wytycznymi zakresie.
Projektowany węzeł cieplny, może być montowany bezpośrednio do przyłącza sieciowego w wymiennikowniach posiadających sprawne systemy filtracji i odmulania czynnika sieciowego.
1.7. Połączenie kompaktowego węzła cieplnego z instalacją.
Z uwagi na charakter obiektu istnieje konieczność zminimalizowania okresu przerwy w dostawie ciepłej wody i ewentualnej przerwy w ogrzewaniu w czasie wymiany źródła ciepła. Wykonawca jest zobowiązany do precyzyjnego uzgodnienia tej przerwy z Użytkownikiem obiektu na etapie realizacji. Planowane przełączenie instalacji na pracę węzła powinno być poprzedzone wykonaniem wszelkich możliwych połączeń instalacyjnych, sprawdzeniem działania węzła z automatyką, tak aby samo przełączenie mogło zostać wykonane maksymalnie szybko i sprawnie. Istniejąca instalacja technologii kotłowni gazowej ulega całkowitemu demontażowi. Włączenie kompaktowego węzła do pracy wymaga podłączenia króćców:
Zasilania i powrotu wody sieciowej - do projektowanego przyłącza sieciowego.
Zasilania i powrotu instalacji centralnego ogrzewania - do poziomów instalacji c.o. budynku.
Wykonanie włączeń rurociągów wody zimnej i ciepłej węzła do istniejącej instalacji solarnej w punktach [A] i [B]
Połączenie króćca cyrkulacji c.w. węzła z głównym poziomem instalacji cyrkulacji c.w.u. budynku.
Montaż i podłączenie naczynia wzbiorczego zamkniętego instalacji c.o.
Układ rurociągów połączeniowych określono w cz. rysunkowej. W razie potrzeby należy odpowiednio dopasować fragmenty instalacji wewnętrznych budynku dla potrzeb włączenia rurociągów węzła.
1.8. Rurociągi
Przewody w węźle cieplnym po stronie wysokich parametrów i łączące moduły węzła wykonane będą z rur stalowych czarnych bez szwu, przewodowych wg. PN-80/H-74219. Przewody instalacji co. niskich parametrów z rur stalowych czarnych ze szwem typu średniego wg. PN-74/H-74200. Załamania przewodów należy wykonać za pomocą typowych łuków gładkich o promieniu gięcia minimum R=3d lub kolan hamburskich R=1.5d. Rurociągi wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji z rur miedzianych wg EN 1057+A1, do połączeń lutowanych. Mocowanie przewodów za pomocą podpór poziomych wg.BN-76/8860-01/01 i wieszaków pionowych wg. BN-76/8860-01/03.
1.9. Armatura
W instalacji wysokich parametrów należy stosować zawory kulowe stalowe do połączeń spawanych, kołnierzowych i gwintowanych. Główne zawory jako kołnierzowe na ciśnienie robocze PN 2.5MPa i TN150oC. Pozostałe PN 1.6MPa. W instalacji niskich parametrów należy stosować zawory kulowe do połączeń gwintowanych i kołnierzowych na ciśnienie PN 1.0MPa ; TN120oC Główna armatura odcinająca przewidziana jest w zakresie węzła kompaktowego.
1.10. Próby węzła
Instalację wysokich parametrów należy poddać próbie na ciśnienie 1.6MPa. Instalację niskich parametrów należy poddać próbie na ciśnienie 0.6MPa w zakresie c.o. i 0.9MPa w zakresie c.w.u. i cyrkulacji przy odłączonych naczyniach wzbiorczych i zaworach bezpieczeństwa. W żadnym wypadku nie wolno poddawać próbie ciśnieniowej jakiegokolwiek urządzenia na ciśnienie wyższe od dopuszczalnego. Całość instalacji węzła należy dokładnie przepłukać po wykonaniu prac montażowych. Po wykonaniu wszystkich robót instalację należy poddać próbie eksploatacyjnej na aktualnie panujące parametry w miejskiej sieci cieplnej połączonej z regulacją i sprawdzeniem działania automatyki i urządzeń.
1.11. Zabezpieczenie antykorozyjne i izolacja.
Po wykonaniu robót montażowych i przeprowadzeniu z wynikiem pozytywnym prób ciśnieniowych należy wykonać zabezpieczenia antykorozyjne i izolacje cieplne. Rurociągi i wszystkie elementy stalowe należy dokładnie oczyścić i zabezpieczyć przed korozją za pomocą powłok ochronnych, a następnie pokryć lakierem do metalu. Należy stosować farby o odpowiedniej odporności temperaturowej dla powierzchni gorących. Wykonać izolację cieplną rurociągów, otulinami poliuretanowymi z płaszczem z folii PCW wraz ze stosowną obróbką mankietami i kołnierzami kończącymi zgodnie z wymogami systemu izolacyjnego. Izolację należy wykonać zgodnie z PN-B-02421 Grubość izolacji:
Wysokie parametry (rurociągi strony sieciowej) DN32 - 35mm
Niskie parametry wraz z zimną wodą DN50÷32 - 25mm
DN25÷15 - 20mm
1.12 Instalacja elektryczna wraz z instalacją monitoringu.
Istniejąca kotłownia gazowa będzie zdemontowana i w jej miejsce powstanie w tym samym pomieszczeniu nowy węzeł cieplny wykonany w nowej technologii. Bedzie to węzeł kompaktowy wyposażony we własną tablicę nazwaną TWC sterującą pracą urządzeń węzła. Dla pomieszczenia węzła cieplnego zaprojektowano nową rozdzielnicę RWC na miejscu istniejącej. Istniejącą należy zdemontować, a przewód zasilający 3-fazowy podłączyć do projektowanej. W rozdzielnicy tej przewidziano obwody zasilające: tablice TWC, tablice monitoringu TM, istniejący obwód instalacji solarnej TS, oświetlenia i gniazda wtyczkowego 230V. Tablica TWC jest dostarczana jako element węzła cieplnego i będzie sterować jego pracą. Wymaga tylko zasilenia napięciem 230V. Instalacje oświetlenia wykonać przewodem YDY 3x1,5 w listwach instalacyjnych i drobne fragmenty na uchwytach n/t. Gniazdo wtyczkowe zamontować przy RWC i zasilić przewodem YDY 3x1,5. Tablice monitoringu zasilić przewodem YDY 3x1,5. Po zainstalowaniu w TM zaprojektowanych urządzeń powinna pozostać rezerwa miejsca minimum 8 modułów na moduł monitoringu. Do tablicy monitoringu należy doprowadzić następujące przewody z urządzeń monitorowanych: JY(st)Y 2x0,8 z licznika ciepła i z regulatora pogodowego zamontowanych w węźle kompaktowym, OMY 2x1 z przetwornika PR1 i PR2 zamontowanych w węźle kompaktowym, OMY 2x1 z projektowanego kontaktronu drzwiowego zamontowanego przy drzwiach wejściowych. Do tablicy TWC należy doprowadzić przewód OMY 2x1 z czujnika temperatury zewnętrznej CTZ. Instalacje w węźle układać w listwach PCV na ścianach i stropach. Dopuszcza sie podprowadzenia przewodów do urządzeń w rurach PCV. Zacisk PE rozdzielnicy RWC przyłączyć do istniejącego uziomu. Do uziomu przyłączyć również uziom wyrównawczy wykonany z bednarki stalowej ocynkowanej25x4 układanej na ścianach węzła. Do uziomu wyrównawczego przyłączyć za pomocą obejm i przewodów LgY16 wszystkie rurociągi przewodzące wchodzące do i wychodzące z pomieszczeń węzła. Jako ochronę przed dotykiem pośrednim (przeciwporażeniowa) zaprojektowano samoczynne wyłączenie wyłącznikami ochronnymi różnicowoprądowymi lub nadmiarowymi. Przed oddaniem instalacji do użytkowania należy dokonać pomiarów izolacji, ochrony przed dotykiem pośrednim, rezystancji uziomu i udokumentować je protokółami.
1.13 Dla potrzeb węzła należy wykonać n.w. roboty przygotowawcze i uzupełniające:
Zdemontować i zaślepić odgałęzienie instalacji gazowej do kotłowni począwszy od zaworu odcinającego odgałęzienia kotłowni. Demontaż winien być poprzedzony uzyskaniem przez Użytkownika zamiennych warunków na dostawę gazu z wyłączeniem zasilania kotłowni.
Zdemontować istniejącą technologię kotłowni gazowej (kotły, kanały spalinowe, pompy, rurociągi, rozdzielacze, zawory). Zdemontowane urządzenia przekazać do dyspozycji Inwestora.
Wymienić kanalizacyjny wpust podłogowy.
Zamontować podposadzkowe odwodnienie węzła.
Wykonać roboty naprawcze tynków ścian i sufitów. Przygotować powierzchnie pod malowanie. Pomalować ściany i sufit wodo i grzyboodporną farbą emulsyjną podkładową i dwukrotnie nawierzchniową. Odnowić - odremontować pas istniejącej lamperii (~1,6m)
Naprawić i wyrównać posadzkę w pomieszczeniu węzła z zachowaniem spadków odpływu wody do wpustów. Wyłożyć posadzkę podłogowymi płytkami ceramicznymi
Oczyścić i pomalować stalowe drzwi do pomieszczenia węzła.
Wykonać projektowane (nadposadzkowe) odwodnienie węzła
1.14. Wytyczne ogólne.
Węzeł cieplny należy wykonywać zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami, normatywami i wytycznymi eksploatacyjnymi dostawcy ciepła
Roboty winny być wykonywane przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje i uprawnienia
Urządzenia i instalacje należy montować zgodnie z instrukcjami, warunkami technicznymi określonymi przez producentów, zgodnie z Polskimi Normami i obowiązującymi przepisami.
Wszystkie zastosowane wyroby winny mieć wymagane przepisami prawa budowlanego oraz wydanymi rozporządzeniami w sprawie dopuszczenia wyrobów do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności i atesty higieniczne.
Całość robót wraz z ich odbiorem należy wykonać zgodnie z Warunkami technicznymi wykonania i odbioru węzłów ciepłowniczych wyd. COBRTI Instal
Urządzeniami, które podlegają dozorowi przez UDT są: zamknięte naczynia przeponowe typu Reflex , wymienniki ciepła , filtroodmulniki w zależności od średnicy oraz osprzęt zabezpieczający czyli zawory bezpieczeństwa. Wykonawca zgłasza powyższe urządzenia do UDT przed ostatecznym odbiorem. Koszty zgłoszenia, dopuszczenia i rejestracji urządzeń ponosi Wykonawca robót.

2. WYMAGANIA OGÓLNE WYKONANIA ROBÓT:
a) Wszystkie roboty winny być prowadzone zgodnie z Prawem Budowlanym:
b) Niezbędnym jest przed zgłoszeniem oferty szczegółowe zapoznanie się z warunkami terenowymi realizacji robót.
c) Zamówienie należy wykonać ściśle wg projektu technicznego i Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót
d) Wszystkie materiały użyte do budowy muszą posiadać:
* Certyfikat na znak bezpieczeństwa wykazując, że zapewniono zgodność z kryteriami właściwych przepisów i dokumentów technicznych.
* Deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z: Polską Normą lub, Aprobatą techniczną w przypadku wyrobów dla których nie ustanowiono Polskiej Normy, jeżeli nie są objęte certyfikacją.
e) W kalkulacji ceny uwzględnić wykonanie w 4 (czterech) egzemplarzach:
- dokumentacji powykonawczej,
- niezbędnych protokołów badań i sprawdzeń,
Powyższe dokumenty powinny być przekazane Zamawiającemu celem sprawdzenia nie później niż na 7 dni przed planowanym odbiorem całości zadania.
f) Wykonawca wyłoniony w przetargu uzgodni harmonogram robót z Zamawiającym oraz Dyrekcją Domu Dziecka.
g) Wszystkim wskazaniom znaków towarowych, patentów lub pochodzenia występującym w dokumentacji technicznej towarzyszą wyrazy lub równoważny, co oznacza, że dopuszcza się zastosowanie urządzeń i materiałów nie gorszych niż opisywanym w dokumentacji tj. spełniających wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe co najmniej takie jak wskazane w dokumentacji projektowej lub lepsze. Wykonawca, który zdecyduje się stosować urządzenia i materiały równoważne opisywane w dokumentacji, obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego materiały i urządzenia spełniają wymagania określone w dokumentacji technicznej. Zgodę na zmianę w zastosowanych materiałach należy uzyskać przed wbudowaniem - potwierdzoną przez inspektora nadzoru.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 202119

Data publikacji: 2013-10-02

Nazwa: Miasto Piotrków Trybunalski

Ulica: ul. Pasaż Rudowskiego 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Kod pocztowy: 97-300

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 044 7327796

Numer faxu: 044 7327798

Adres strony internetowej: www.piotrkow.pl

Regon: 59064846800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa węzła c.o. w budynku Domu Dziecka wraz z podłączeniem do msc.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zakres robót:
1.1 Stan Istniejący
Budynek Domu Dziecka jest wyposażony w instalację centralnego ogrzewania i instalację przygotowania ciepłej wody. Instalacja c.o. jest zasilana przez kotłownię gazową. Ciepła woda jest przygotowywana przez instalację solarną i dogrzewana przez kotłownię gazową. Instalacja solarna jest instalacją nową - została wykonana w 2010 r. Kotłownia gazowa została wykonana ponad 20 lat temu. Kotłownia składa się z trzech kotłów żeliwnych typu KZ4-G o mocach nom. 76kW, 76kW i 37kW. Kotłownia gazowa ze względu na jej zły stan techniczny jest przewidziana do całkowitego demontażu. W jej miejsce planowane jest wykonanie przyłącza cieplnego wysokich parametrów i węzła cieplnego dla potrzeb c.o. i c.w.u. budynku.
1.2 Zakres opracowania
Zakresem niniejszego opracowania objęta jest technologia nowego węzła cieplnego wraz z automatyką dla potrzeb instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej w budynku Domu Dziecka wraz z adaptacją pomieszczenia węzła oraz instalacją elektryczna z przygotowaniem węzła dla potrzeb monitoringu stanowi odrębne powiązane z niniejszym opracowanie.
1.3. Lokalizacja węzła
Węzeł będzie zlokalizowany w piwnicy budynku Domu Dziecka w pomieszczeniu obecnej kotłowni gazowej i instalacji solarnej przygotowania ciepłej wody. Istniejąca kotłownia gazowa zostanie zdemontowana.
1.4. Technologia węzła
Z uwagi na specyfikę obiektu istnieje konieczność ograniczenia do minimum czasu przerwy w dostawie ciepłej wody i ewentualnej przerwy w ogrzewaniu w okresie grzewczym. Z tego względu jako bardziej korzystny przyjęto węzeł kompaktowy wymagający znacznie mniejszego zakresu robót montażowych bezpośrednio na budowie. UWAGA: Dopuszcza się zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych - innych producentów.
Węzeł cieplny posiada wymiennikowy rozdział obiegu pierwotnego (sieciowego) od obiegu wtórnego (instalacja c.o. i c.w.u.) oraz stabilizację ciśnienia dyspozycyjnego na progu modułu. Wyposażony jest również w jednolity system oczyszczania nośników ciepła z zanieczyszczeń i system odpowietrzania obiegów roboczych. Obieg centralnego ogrzewania i cyrkulacji c.w.u. wymuszany jest przez pompy. Króćce podłączeniowe wyposażone są we wskaźniki temperatury i ciśnienia. Węzeł posiada możliwość integralnej zabudowy ciepłomierza, Moc maksymalna generowana jest dla założonych parametrów obliczeniowych.
1.5. Konstrukcja węzła
Węzeł spełnia następujące założenia konstrukcyjne:
- rama nośna,
- konstrukcja zamknięta w zabudowie stojącej,
- boczny system podejścia przewodów podłączeniowych,
- króćce przyłączeniowe obiegów wyposażone w kulową armaturę odcinającą,
- wskaźniki temperatury i ciśnienia,
- moduł węzła jest spawany, a poszczególne elementy są skręcane lub łączone ze sobą kołnierzowo co zapewnia łatwość odłączania urządzenia od przewodów instalacyjnych,
- wymienniki płytowe - lutowane,
- możliwość zabudowy ciepłomierza,
- połączenia hydrauliczne wewnątrz stacji wykonane w technologii spawanej i kołnierzowej, wysokociśnieniowej,
- rury stalowe,
- wymienniki, połączenia hydrauliczne w obrębie modułu izolowane termicznie, wysokosprawnymi izolacjami termicznymi odpornymi na degradację w zakresie temperatur roboczych,
- filtry siatkowe i filtroodmulniki (FOM-y) pełniące rolę separatorów istotnych zanieczyszczeń nośników ciepła
1.6. Zastosowanie
Węzeł cieplny będący tematem niniejszego opracowania, jest niezależnym modułem c.o. i c.w.u. pracującym samodzielnie i wyposażony jest w:
- automatykę i armaturę regulacyjną,
- stabilizacji ciśnienia w wymaganym wytycznymi zakresie.
Projektowany węzeł cieplny, może być montowany bezpośrednio do przyłącza sieciowego w wymiennikowniach posiadających sprawne systemy filtracji i odmulania czynnika sieciowego.
1.7. Połączenie kompaktowego węzła cieplnego z instalacją.
Z uwagi na charakter obiektu istnieje konieczność zminimalizowania okresu przerwy w dostawie ciepłej wody i ewentualnej przerwy w ogrzewaniu w czasie wymiany źródła ciepła. Wykonawca jest zobowiązany do precyzyjnego uzgodnienia tej przerwy z Użytkownikiem obiektu na etapie realizacji. Planowane przełączenie instalacji na pracę węzła powinno być poprzedzone wykonaniem wszelkich możliwych połączeń instalacyjnych, sprawdzeniem działania węzła z automatyką, tak aby samo przełączenie mogło zostać wykonane maksymalnie szybko i sprawnie. Istniejąca instalacja technologii kotłowni gazowej ulega całkowitemu demontażowi. Włączenie kompaktowego węzła do pracy wymaga podłączenia króćców:
Zasilania i powrotu wody sieciowej - do projektowanego przyłącza sieciowego.
Zasilania i powrotu instalacji centralnego ogrzewania - do poziomów instalacji c.o. budynku.
Wykonanie włączeń rurociągów wody zimnej i ciepłej węzła do istniejącej instalacji solarnej w punktach [A] i [B]
Połączenie króćca cyrkulacji c.w. węzła z głównym poziomem instalacji cyrkulacji c.w.u. budynku.
Montaż i podłączenie naczynia wzbiorczego zamkniętego instalacji c.o.
Układ rurociągów połączeniowych określono w cz. rysunkowej. W razie potrzeby należy odpowiednio dopasować fragmenty instalacji wewnętrznych budynku dla potrzeb włączenia rurociągów węzła.
1.8. Rurociągi
Przewody w węźle cieplnym po stronie wysokich parametrów i łączące moduły węzła wykonane będą z rur stalowych czarnych bez szwu, przewodowych wg. PN-80/H-74219. Przewody instalacji co. niskich parametrów z rur stalowych czarnych ze szwem typu średniego wg. PN-74/H-74200. Załamania przewodów należy wykonać za pomocą typowych łuków gładkich o promieniu gięcia minimum R=3d lub kolan hamburskich R=1.5d. Rurociągi wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji z rur miedzianych wg EN 1057+A1, do połączeń lutowanych. Mocowanie przewodów za pomocą podpór poziomych wg.BN-76/8860-01/01 i wieszaków pionowych wg. BN-76/8860-01/03.
1.9. Armatura
W instalacji wysokich parametrów należy stosować zawory kulowe stalowe do połączeń spawanych, kołnierzowych i gwintowanych. Główne zawory jako kołnierzowe na ciśnienie robocze PN 2.5MPa i TN150oC. Pozostałe PN 1.6MPa. W instalacji niskich parametrów należy stosować zawory kulowe do połączeń gwintowanych i kołnierzowych na ciśnienie PN 1.0MPa ; TN120oC Główna armatura odcinająca przewidziana jest w zakresie węzła kompaktowego.
1.10. Próby węzła
Instalację wysokich parametrów należy poddać próbie na ciśnienie 1.6MPa. Instalację niskich parametrów należy poddać próbie na ciśnienie 0.6MPa w zakresie c.o. i 0.9MPa w zakresie c.w.u. i cyrkulacji przy odłączonych naczyniach wzbiorczych i zaworach bezpieczeństwa. W żadnym wypadku nie wolno poddawać próbie ciśnieniowej jakiegokolwiek urządzenia na ciśnienie wyższe od dopuszczalnego. Całość instalacji węzła należy dokładnie przepłukać po wykonaniu prac montażowych. Po wykonaniu wszystkich robót instalację należy poddać próbie eksploatacyjnej na aktualnie panujące parametry w miejskiej sieci cieplnej połączonej z regulacją i sprawdzeniem działania automatyki i urządzeń.
1.11. Zabezpieczenie antykorozyjne i izolacja.
Po wykonaniu robót montażowych i przeprowadzeniu z wynikiem pozytywnym prób ciśnieniowych należy wykonać zabezpieczenia antykorozyjne i izolacje cieplne. Rurociągi i wszystkie elementy stalowe należy dokładnie oczyścić i zabezpieczyć przed korozją za pomocą powłok ochronnych, a następnie pokryć lakierem do metalu. Należy stosować farby o odpowiedniej odporności temperaturowej dla powierzchni gorących. Wykonać izolację cieplną rurociągów, otulinami poliuretanowymi z płaszczem z folii PCW wraz ze stosowną obróbką mankietami i kołnierzami kończącymi zgodnie z wymogami systemu izolacyjnego. Izolację należy wykonać zgodnie z PN-B-02421 Grubość izolacji:
Wysokie parametry (rurociągi strony sieciowej) DN32 - 35mm
Niskie parametry wraz z zimną wodą DN50÷32 - 25mm
DN25÷15 - 20mm
1.12 Instalacja elektryczna wraz z instalacją monitoringu.
Istniejąca kotłownia gazowa będzie zdemontowana i w jej miejsce powstanie w tym samym pomieszczeniu nowy węzeł cieplny wykonany w nowej technologii. Bedzie to węzeł kompaktowy wyposażony we własną tablicę nazwaną TWC sterującą pracą urządzeń węzła. Dla pomieszczenia węzła cieplnego zaprojektowano nową rozdzielnicę RWC na miejscu istniejącej. Istniejącą należy zdemontować, a przewód zasilający 3-fazowy podłączyć do projektowanej. W rozdzielnicy tej przewidziano obwody zasilające: tablice TWC, tablice monitoringu TM, istniejący obwód instalacji solarnej TS, oświetlenia i gniazda wtyczkowego 230V. Tablica TWC jest dostarczana jako element węzła cieplnego i będzie sterować jego pracą. Wymaga tylko zasilenia napięciem 230V. Instalacje oświetlenia wykonać przewodem YDY 3x1,5 w listwach instalacyjnych i drobne fragmenty na uchwytach n/t. Gniazdo wtyczkowe zamontować przy RWC i zasilić przewodem YDY 3x1,5. Tablice monitoringu zasilić przewodem YDY 3x1,5. Po zainstalowaniu w TM zaprojektowanych urządzeń powinna pozostać rezerwa miejsca minimum 8 modułów na moduł monitoringu. Do tablicy monitoringu należy doprowadzić następujące przewody z urządzeń monitorowanych: JY(st)Y 2x0,8 z licznika ciepła i z regulatora pogodowego zamontowanych w węźle kompaktowym, OMY 2x1 z przetwornika PR1 i PR2 zamontowanych w węźle kompaktowym, OMY 2x1 z projektowanego kontaktronu drzwiowego zamontowanego przy drzwiach wejściowych. Do tablicy TWC należy doprowadzić przewód OMY 2x1 z czujnika temperatury zewnętrznej CTZ. Instalacje w węźle układać w listwach PCV na ścianach i stropach. Dopuszcza sie podprowadzenia przewodów do urządzeń w rurach PCV. Zacisk PE rozdzielnicy RWC przyłączyć do istniejącego uziomu. Do uziomu przyłączyć również uziom wyrównawczy wykonany z bednarki stalowej ocynkowanej25x4 układanej na ścianach węzła. Do uziomu wyrównawczego przyłączyć za pomocą obejm i przewodów LgY16 wszystkie rurociągi przewodzące wchodzące do i wychodzące z pomieszczeń węzła. Jako ochronę przed dotykiem pośrednim (przeciwporażeniowa) zaprojektowano samoczynne wyłączenie wyłącznikami ochronnymi różnicowoprądowymi lub nadmiarowymi. Przed oddaniem instalacji do użytkowania należy dokonać pomiarów izolacji, ochrony przed dotykiem pośrednim, rezystancji uziomu i udokumentować je protokółami.
1.13 Dla potrzeb węzła należy wykonać n.w. roboty przygotowawcze i uzupełniające:
Zdemontować i zaślepić odgałęzienie instalacji gazowej do kotłowni począwszy od zaworu odcinającego odgałęzienia kotłowni. Demontaż winien być poprzedzony uzyskaniem przez Użytkownika zamiennych warunków na dostawę gazu z wyłączeniem zasilania kotłowni.
Zdemontować istniejącą technologię kotłowni gazowej (kotły, kanały spalinowe, pompy, rurociągi, rozdzielacze, zawory). Zdemontowane urządzenia przekazać do dyspozycji Inwestora.
Wymienić kanalizacyjny wpust podłogowy.
Zamontować podposadzkowe odwodnienie węzła.
Wykonać roboty naprawcze tynków ścian i sufitów. Przygotować powierzchnie pod malowanie. Pomalować ściany i sufit wodo i grzyboodporną farbą emulsyjną podkładową i dwukrotnie nawierzchniową. Odnowić - odremontować pas istniejącej lamperii (~1,6m)
Naprawić i wyrównać posadzkę w pomieszczeniu węzła z zachowaniem spadków odpływu wody do wpustów. Wyłożyć posadzkę podłogowymi płytkami ceramicznymi
Oczyścić i pomalować stalowe drzwi do pomieszczenia węzła.
Wykonać projektowane (nadposadzkowe) odwodnienie węzła
1.14. Wytyczne ogólne.
Węzeł cieplny należy wykonywać zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami, normatywami i wytycznymi eksploatacyjnymi dostawcy ciepła
Roboty winny być wykonywane przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje i uprawnienia
Urządzenia i instalacje należy montować zgodnie z instrukcjami, warunkami technicznymi określonymi przez producentów, zgodnie z Polskimi Normami i obowiązującymi przepisami.
Wszystkie zastosowane wyroby winny mieć wymagane przepisami prawa budowlanego oraz wydanymi rozporządzeniami w sprawie dopuszczenia wyrobów do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności i atesty higieniczne.
Całość robót wraz z ich odbiorem należy wykonać zgodnie z Warunkami technicznymi wykonania i odbioru węzłów ciepłowniczych wyd. COBRTI Instal
Urządzeniami, które podlegają dozorowi przez UDT są: zamknięte naczynia przeponowe typu Reflex , wymienniki ciepła , filtroodmulniki w zależności od średnicy oraz osprzęt zabezpieczający czyli zawory bezpieczeństwa. Wykonawca zgłasza powyższe urządzenia do UDT przed ostatecznym odbiorem. Koszty zgłoszenia, dopuszczenia i rejestracji urządzeń ponosi Wykonawca robót.

2. WYMAGANIA OGÓLNE WYKONANIA ROBÓT:
a) Wszystkie roboty winny być prowadzone zgodnie z Prawem Budowlanym:
b) Niezbędnym jest przed zgłoszeniem oferty szczegółowe zapoznanie się z warunkami terenowymi realizacji robót.
c) Zamówienie należy wykonać ściśle wg projektu technicznego i Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót
d) Wszystkie materiały użyte do budowy muszą posiadać:
* Certyfikat na znak bezpieczeństwa wykazując, że zapewniono zgodność z kryteriami właściwych przepisów i dokumentów technicznych.
* Deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z: Polską Normą lub, Aprobatą techniczną w przypadku wyrobów dla których nie ustanowiono Polskiej Normy, jeżeli nie są objęte certyfikacją.
e) W kalkulacji ceny uwzględnić wykonanie w 4 (czterech) egzemplarzach:
- dokumentacji powykonawczej,
- niezbędnych protokołów badań i sprawdzeń,
Powyższe dokumenty powinny być przekazane Zamawiającemu celem sprawdzenia nie później niż na 7 dni przed planowanym odbiorem całości zadania.
f) Wykonawca wyłoniony w przetargu uzgodni harmonogram robót z Zamawiającym oraz Dyrekcją Domu Dziecka.
g) Wszystkim wskazaniom znaków towarowych, patentów lub pochodzenia występującym w dokumentacji technicznej towarzyszą wyrazy lub równoważny, co oznacza, że dopuszcza się zastosowanie urządzeń i materiałów nie gorszych niż opisywanym w dokumentacji tj. spełniających wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe co najmniej takie jak wskazane w dokumentacji projektowej lub lepsze. Wykonawca, który zdecyduje się stosować urządzenia i materiały równoważne opisywane w dokumentacji, obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego materiały i urządzenia spełniają wymagania określone w dokumentacji technicznej. Zgodę na zmianę w zastosowanych materiałach należy uzyskać przed wbudowaniem - potwierdzoną przez inspektora nadzoru.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
2) Warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia, zamawiający uzna za spełniony w przypadku, gdy wykonawca:

a) wykaże co najmniej dwa zamówienia (wykonane w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie) odpowiadające rodzajem przedmiotowi niniejszego zamówienia tj.
wykonanie dwóch robót obejmujących swym zakresem zmiany źródła ciepła na kwotę 50 000 PLN brutto - wg załącznika nr 4;

b) załączy dokumenty potwierdzające, że roboty wyszczególnione w załączniku nr 4 zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Sposób dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:
- przy dokonaniu oceny spełniania warunków zamawiający będzie się kierował regułą: spełnia albo nie spełnia,
- niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania; ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Ocena spełniania powyższych warunków nastąpi na podstawie oświadczeń lub dokumentów zawartych w ofercie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
3) Warunek dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zostanie przez zamawiającego uznany za spełniony w przypadku, gdy wykonawca wykaże i przedłoży:
wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych a także zakresu wykonywanych przez nie czynności - wg załącznika nr 3:
- osoby posiadające uprawnienia do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie o specjalności:
uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, instalacyjnej sanitarnej oraz instalacyjnej elektrycznej.
Sposób dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:
- przy dokonaniu oceny spełniania warunków zamawiający będzie się kierował regułą: spełnia albo nie spełnia,
- niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania; ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Ocena spełniania powyższych warunków nastąpi na podstawie oświadczeń lub dokumentów zawartych w ofercie.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz ofertowy według wzoru zawartego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia - wg załącznika nr 1;
2. Stosowne pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (należy załączyć oryginał lub kserokopię potwierdzoną przez notariusza);
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu (należy załączyć oryginał lub kserokopię potwierdzoną przez notariusza).
4. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust 1 oraz ust 2 ustawy Pzp - wg załącznika nr 2;
5. Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 6.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Umowa na realizację zamówienia zostanei zawarta na warunkach wymienionych w załączonym do SIWZ wzorze umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.piotrkow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Pasaż Rudowskego 10
97-300 Piotrków Tybunalski
pokój 317

Data składania wniosków, ofert: 17/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Pasaż Rudowskego 10
97-300 Piotrków Tybunalski
punkt informacyjny

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Okres w miesiącach: 2

Podobne przetargi

59066 / 2012-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Daszyna - Daszyna (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących: Budowa sieci ciepłowniczych w Gminie Daszyna - budowa sieci ciepłowniczej w Daszynie - II etap; budowa sieci ciepłowniczej w Mazewie II - etap.

108525 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Wieruszowa - Wieruszów (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Zaprojektowanie i budowa wewnętrznej sieci cieplnej osiedlowej w Wieruszowie od ul. J.P. II do ul. B-pa. St. Bareły.

111135 / 2011-04-11 - Podmiot prawa publicznego

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi Sp. z o.o. - Łódź (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Zaprojektowanie i wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w Hali Dmuchaw i Pompowniach 4.1 ÷ 4.4 Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi.

128328 / 2010-05-12 - Inny: Spółka prawa handlowego PKD 3530Z

Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o.o. - Ozorków (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Dostawa sześciu jednakowych, dwufunkcyjnych kompaktowych węzłów cieplnych dla budynków wielorodzinnych przy ul. Sikorskiego w Ozorkowie.

172364 / 2014-05-21 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Modernizacja pomieszczeń i wymiana urządzeń węzła cieplnego w budynku Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

305298 / 2014-09-13 - Inny: obrona

31 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Roboty budowlane: remont pomieszczeń węzłów cieplnych, instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w Łodzi ul. 1 Maja 90

132032 / 2011-05-27 - Inny: Spółka prawa handlowego PKD 3530Z

Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o.o. - Ozorków (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Dostawa sześciu węzłów cieplnych oraz dwunastu wymienników ciepła na potrzeby ciepłej wody dla budynków wielorodzinnych w Ozorkowie.

297594 / 2012-08-13 - Inny: Spóła samorządowa

Energetyka Cieplna Sp. z o.o. - Skierniewice (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Modernizacja osiedlowej sieci cieplnej i węzłów grupowych na terenie Skierniewic polegająca na : Budowie sieci cieplnych preizolowanych z przyłączami dla podłączenia budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Orkana, ul. Iwaszkiewicza, ul. Prusa w Skierniewicach, wraz z demontażem istniejących sieci

358574 / 2014-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Bełchatów reprezentowane przez Prezydenta Miasta Bełchatowa - Bełchatów (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Roboty dodatkowe do umowy 131/14 z dnia 26.03.2014r w ramach zadania inwestycyjnego PT i budowa ulicy Witosa wraz z parkingiem przy budynku Miejskiego Centrum Kultury wraz z ekspozycjÄ… Giganty Mocy

247056 / 2014-07-23 - Inny: OBRONA

31 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Remont pomieszczeń węzłów cieplnych, instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w Łodzi ul. 1 Maja 90

282512 / 2011-09-09 - Inny: Spółka prawa handlowego PKD 3530Z

Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o.o. - Ozorków (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Dostawa sześciu węzłów cieplnych oraz dwunastu wymienników ciepła na potrzeby ciepłej wody dla budynków wielorodzinnych w Ozorkowie.

226282 / 2009-07-07 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osoboości prawnej

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Modernizacja węzła cieplnego z adaptacją pomieszczenia węzła i instalacją elektryczną w budynku aresztu Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb

148500 / 2009-05-14 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Modernizacja węzła cieplnego z adaptacją pomieszczenia węzła i instalacją elektryczną w budynku aresztu Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim

123302 / 2013-03-28 - Inny: Spółka z o.o. 100% udziałów jest własnością gminy miasta Radomska

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. - Radomsko (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Budowa sieci ciepłowniczej w rejonie ulic: Bugaj, Szkolna, Przyszkolna, Jachowicza, Niecała i Ściegiennego w Radomsku z podziałem na zadania: Zadanie 1. Budowa sieci ciepłowniczej w rejonie ulic: Bugaj, Szkolna, Przyszkolna, Jachowicza, Niecała i Ściegiennego w Radomsku. Zadanie 2. Dostawa materiałów preizolacyjnych do budowy przyłączy ciepłowniczych w rejonie ulic: Bugaj, Szkolna, Przyszkolna, Jachowicza, Niecała w Radomsku

201178 / 2011-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Piotrków Trybunalski - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Zamówienie z wolnej ręki na: wykonanie robót dodatkowych polegających na: a) zamontowaniu w komorze przyłączeniowej budynku zaworów kołnierzowych odcinających oraz odpowietrzeniu i spince zasilania z powrotem instalacji c.o. b) odcięciu podejść do naczynia wzbiorczego i zamontowaniu odpowietrzników automatycznych z zaworami odcinającymi przy realizacji zadania p.n. Wykonanie nowych przyłączy energetycznych, c.o., kanalizacji sanitarnej, wodociągowej do budynków ZSP Nr2 w Piotrkowie Trybunalskim.

70716 / 2010-03-14 - Inny: Spółka prawa handlowego PKD 3530Z

Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o.o. - Ozorków (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Dostawa sześciu jednakowych, dwufunkcyjnych kompaktowych węzłów cieplnych dla budynków wielorodzinnych przy ul. Sikorskiego w Ozorkowie.

81893 / 2011-03-14 - Podmiot prawa publicznego

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi Sp. z o.o. - Łódź (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Zaprojektowanie i wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w Hali Dmuchaw i Pompowniach 4.1 ÷ 4.4 Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi.

59652 / 2014-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Piotrków Trybunalski - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
WYKONANIE PONIŻSZYCH ZADAŃ INWESTYCYJNYCH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM: CZ. I WYKONANIE ODCINKA SIECI CIEPLNEJ DO BUDYNKU WIELORODZINNEGO PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO 141 CZ. II WYKONANIE ODCINKA SIECI CIEPLNEJ DO BUDYNKU KRUS PRZY UL. M.C.SKŁODOWSKIEJ CZ. III BUDOWA SIECI CIEPLNEJ DO BUDYNKÓW TBS I PS NR 26

130903 / 2010-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kutno - Kutno (łódzkie)
CPV: 452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Wykonanie przyłączenia do sieci cieplnej obiektu Aquaparku w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa Baseballowego Kompleksu Turystyczno - Rekreacyjno -Sportowego w Kutnie - budowa Aquaparku