Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

215998 / 2008-09-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / UrzÄ…d Morski w Szczecinie (Szczecin)

Opracowanie Wariantowej koncepcji techniczno - kosztowej wraz z badaniami hydrodynamicznymi dla zadania - Przebudowa wejścia do portu w Mrzeżynie

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
- opracowanie Wariantowej koncepcji techniczno-kosztowej wraz z badaniami hydrodynamicznymi dla zadania PRZEBUDOWA WEJŚCIA DO PORTU W MRZEŻYNIE. - SYMBOL KATEGORII CPV - 74232000-4


Celem opracowania przedmiotowej koncepcji jest :

- określenie przyczyn obecnego systematycznego, intensywnego spłycania wejścia do portu oraz dokonanie oceny istniejącego poziomu bezpieczeństwa wejścia do portu pod względem nawigacyjnym,
- opracowanie wariantowe rozwiązań technicznych (minimum 3 warianty), mających na celu zasadniczą poprawę bezpieczeństwa żeglugi oraz możliwość utrzymania projektowanych głębokości na wejściu/wyjściu z portu Mrzeżyno.

Proponowane warianty ukształtowania falochronów (wejścia do portu) muszą być poparte badaniami hydrodynamicznymi oraz analizą nawigacyjną.

- oszacowanie kosztów realizacji poszczególnych wariantów koncepcji.

Przedmiotowa Koncepcja posłuży w dalszych etapach jako materiał wyjściowy do opracowania Studium Wykonalności i Programu Inwestycji oraz projektu budowlanego.

2. Opis - charakterystyka planowanej inwestycji stanowiącej przedmiot opracowania Wariantowej koncepcji techniczno-kosztowej

2.1. Informacje ogólne o obiekcie
Lokalizacja:

- port Mrzeżyno usytuowany jest w rejonie Bałtyku Południowego, przy ujściu rzeki Regi do morza. Wejście do portu osłaniane jest przez dwa falochrony ( wschodni i zachodni), wychodzące na akwen morski - szczegółowa lokalizacja wg. załączonego planu sytuacyjnego ( Załącznik nr 7).

2.2. Cel i zakres przebudowy wejścia do portu w Mrzeżynie, podstawowe parametry techniczne istniejących obiektów hydrotechnicznych:

a) Cel przebudowy
Celem przebudowy wejścia do portu w Mrzeżynie jest wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie zjawiska spłycania wejścia, zmniejszenie nakładów na utrzymywanie założonych głębokości na podejściowym torze wodnym z morza do portu i na torze wewnątrz portu oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu jednostek pływających wchodzących i wychodzących z portu.
b) Podstawowe parametry techniczne istniejących obiektów hydrotechnicznych :
- falochron zachodni
- długość 327,50 m, rzędna korony + 1,50 m (na głowicy + 3,00m), obciążenie naziomu qdop.= 10kN/m2, w części środkowej i nasadowej konstrukcja narzutowa, w części przygłowicowej narzut kamienny w obudowie ze ścianki szczelnej Larssen IIIn. Część głowicowa falochronu to palisada z rur o średnicy 508 mm wypełniona kamieniem. Głębokość dopuszczalna Hdop.= 4,60m.
W rejonie falochronu od strony wewnętrznej usytuowanych jest osiem dalb rurowych jednopalowych (osłonowych).
Na głowicy falochronu znajduje się stawa światła wejściowego.
- falochron wschodni
- długość 206,0 m, rzędna korony + 0,80 do 1,30 m, obciążenie naziomu qdop.=5kN/m2. Konstrukcję falochronu stanowi palisada z drewnianych pali o średnicy 35 cm wypełniona narzutem kamiennym. Dno od strony morza umocnione jest materacem faszynowo-kamiennym, na którym ułożono narzut kamienny
Głębokość dopuszczalna Hdop.= 4,60m.
W rejonie falochronu od strony wewnętrznej usytuowane są dwie dalby rurowe jednopalowe (osłonowe).
Na głowicy falochronu znajduje się stawa światła wejściowego.
- głębokości przy najważniejszych obiektach hydrotechnicznych portu
- falochrony w strefie głowicowej i przygłowicowej: od -6,0 m do - 4,60m, na odcinkach dalszych do - 2,0 m,
- Nabrzeże Odpraw Granicznych: głębokość eksploatacyjna 3,0 m, dopuszczalna 3,50 m,
- Nabrzeże Przeładunkowe: głębokość eksploatacyjna 3,0 m, dopuszczalna 3,80 m.

3. Zakres prac stanowiących przedmiot zamówienia:

3.1. Zakres badań hydrodynamicznych

- określenie wielkości i kierunku fali na wejściu do portu i w porcie w zależności od przyjmowanych wariantów kształtu falochronów,
- określenie kierunku i wielkości ruchu rumowiska w pobliżu i na wejściu do portu w Mrzeżynie,
- określenie wpływu kształtu falochronów na ruch rumowiska i na szybkość zapiaszczania wejścia do portu,
- ustalenie w jakim stopniu zapiaszczanie wejścia do portu zależy od ruchu rumowiska morskiego, a w jakim od rumowiska niesionego przez rzekę Regę. Badania powinny także określić wpływ zapiaszczania wejścia do portu na spłycanie toru wodnego wewnątrz portu i wzrost poziomu wody w rzece.
- badania hydrodynamiczne powinny uwzględnić wszystkie
(najbardziej niekorzystne) zjawiska i warunki hydrometeorologiczne, występujące w rejonie objętym badaniami.

3.2. Zakres opracowania Koncepcji objętej niniejszym zamówieniem o tytule jak w pkt. 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia obejmuje:

- wariantowe, potwierdzone badaniami hydrodynamicznymi, zaprojektowanie takiej geometrii falochronów i przyjęcie takich ich parametrów, które pozwolą na wyeliminowanie ( przynajmniej w znacznej części ) zjawiska zapiaszczania wejścia do portu i na długotrwałe utrzymywanie założonych parametrów toru podejściowego i wewnątrz portu. Ponadto proponowane wariantowe rozwiązania techniczne muszą także powodować istotną poprawę warunków bezpieczeństwa żeglugi.
Każdy z przyjętych wariantów powinien zawierać odmienne rozwiązania techniczne i uwzględniać możliwość wykorzystania zarówno nowoczesnych materiałów i technologii stosowanych w budownictwie morskim i wodnym jak i klasycznych rozwiązań technicznych. Koncepcja powinna zawierać minimum 3 warianty obejmujące przebudowę układu falochronów, wraz z oszacowaniem kosztów ( uproszczony kosztorys z podziałem na grupy kosztów).
Niezależnie Wykonawca winien przeanalizować tzw. WARIANT O, który obejmowałby opcję polegającą na utrzymaniu istniejącego układu obiektów i analizę skutków braku ich przebudowy. Należy także przewidzieć ( jako dodatkowy wariant) ewentualność zatrudnienia małej pogłębiarki do ciągłej pracy na spłycanych torach wodnych i oszacować koszt zakupu oraz miesięczne koszty eksploatacji sprzętu - do ewentualnego poniesienia przez Zamawiającego ( Urząd Morski w Szczecinie ).
Przedstawione warianty powinny zawierać propozycje dające możliwość wyboru optymalnego rozwiązania uwzględniającego koszt inwestycji, trwałość samych budowli, zabezpieczenie przed wchodzeniem fali do portu oraz zdecydowane zmniejszenie częstotliwości i zakresu robót pogłębiarskich niezbędnych do utrzymania założonych głębokości.
- przeprowadzenie wstępnej analizy techniczno-ekonomicznej dotyczącej głębokości, jakie powinny być docelowo zastosowane na torze podejściowym oraz w kanale portowym - rozumianych jako infrastruktura dostępu do portu.
Obecne głębokości dla toru wodnego na odcinku wejściowym to 3,50 m, a w kanale portowym 3,0 m. Projektowe głębokości dla odcinka wejściowego do portu to -4,60 m, w kanale portowym -3,80 m,
- analiza nawigacyjna dla poszczególnych wariantów.

4. Materiały wyjściowe załączone do niniejszego SIWZ:

4.1. Plan orientacyjny i sytuacyjny - (Załącznik nr 6)

4.2. Ekspertyza stateczności falochronu zachodniego w porcie Mrzeżyno - opracowana przez Biuro Inżynierskie Consultant, grudzień 2007, proj. Nr 12/07.
4.3 Sondaże z toru podejściowego i z toru wewnątrz portu z 2008 roku

5. Materiały, które Zamawiający dostarczy (wypożyczy) po podpisaniu umowy:

5.1.Studium nad modernizacją wejścia do portu Mrzeżyno i jego wpływem na sąsiednie odcinki brzegu. Aneks, opracowane przez Instytut Morski, Gdańsk 1976, egz. nr 3.
5.2. Projekt techniczny na przebudowę portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Zachodni, opracowany przez BPBM Projmors, grudzień 1973, nr proj. 9622/4/PT/73.
5.3. Przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Zachodni - projekt zamienny, opracowany przez BPBM Bimor, wrzesień 1979, nr proj. 9622/4/PT/A/79/E-5.

5.4. Projekt techniczny na przebudowę portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Wschodni, opracowany przez BPBM Projmors, listopad 1973, nr proj. 9622/3/PT/73.
5.5. Przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Wschodni. Aneks do projektu nr.9622/3/PT/73., opracowany przez BPBM Projmors, grudzień 1976, nr proj. 9622/3/PT/73.
5.6. Sondaże z toru podejściowego i z toru wewnątrz portu z lat 2005 i 2007.
5.7 Instrukcja eksploatacji i konserwacji obiektów inżynierskich urządzeń i instalacji technicznych w porcie Mrzeżyno. Branża hydrotechniczna - opracowana przez Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, luty 82, nr projektu 9622/3/81.
5.8 Opis stanu istniejącego /inwentaryzacja/ małych portów i przystani województwa szczecińskiego. Port Mrzeżyno. Obiekty hydrotechniczne, opracowany przez Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, grudzień 1979, nr projektu 510700/II-8/M-07.

Wymienione wyżej dokumentacje stanowią wszystkie materiały jakie Zamawiający posiada w swoich zasobach.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 215998

Data publikacji: 2008-09-05

Nazwa: Urząd Morski w Szczecinie

Ulica: pl. Stefana Batorego 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-207

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4403423, 4403523

Numer faxu: 091 4403441

Adres strony internetowej: www.ums.gov.pl

Regon: 00014501700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie Wariantowej koncepcji techniczno - kosztowej wraz z badaniami hydrodynamicznymi dla zadania - Przebudowa wejścia do portu w Mrzeżynie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
- opracowanie Wariantowej koncepcji techniczno-kosztowej wraz z badaniami hydrodynamicznymi dla zadania PRZEBUDOWA WEJŚCIA DO PORTU W MRZEŻYNIE. - SYMBOL KATEGORII CPV - 74232000-4


Celem opracowania przedmiotowej koncepcji jest :

- określenie przyczyn obecnego systematycznego, intensywnego spłycania wejścia do portu oraz dokonanie oceny istniejącego poziomu bezpieczeństwa wejścia do portu pod względem nawigacyjnym,
- opracowanie wariantowe rozwiązań technicznych (minimum 3 warianty), mających na celu zasadniczą poprawę bezpieczeństwa żeglugi oraz możliwość utrzymania projektowanych głębokości na wejściu/wyjściu z portu Mrzeżyno.

Proponowane warianty ukształtowania falochronów (wejścia do portu) muszą być poparte badaniami hydrodynamicznymi oraz analizą nawigacyjną.

- oszacowanie kosztów realizacji poszczególnych wariantów koncepcji.

Przedmiotowa Koncepcja posłuży w dalszych etapach jako materiał wyjściowy do opracowania Studium Wykonalności i Programu Inwestycji oraz projektu budowlanego.

2. Opis - charakterystyka planowanej inwestycji stanowiącej przedmiot opracowania Wariantowej koncepcji techniczno-kosztowej

2.1. Informacje ogólne o obiekcie
Lokalizacja:

- port Mrzeżyno usytuowany jest w rejonie Bałtyku Południowego, przy ujściu rzeki Regi do morza. Wejście do portu osłaniane jest przez dwa falochrony ( wschodni i zachodni), wychodzące na akwen morski - szczegółowa lokalizacja wg. załączonego planu sytuacyjnego ( Załącznik nr 7).

2.2. Cel i zakres przebudowy wejścia do portu w Mrzeżynie, podstawowe parametry techniczne istniejących obiektów hydrotechnicznych:

a) Cel przebudowy
Celem przebudowy wejścia do portu w Mrzeżynie jest wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie zjawiska spłycania wejścia, zmniejszenie nakładów na utrzymywanie założonych głębokości na podejściowym torze wodnym z morza do portu i na torze wewnątrz portu oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu jednostek pływających wchodzących i wychodzących z portu.
b) Podstawowe parametry techniczne istniejących obiektów hydrotechnicznych :
- falochron zachodni
- długość 327,50 m, rzędna korony + 1,50 m (na głowicy + 3,00m), obciążenie naziomu qdop.= 10kN/m2, w części środkowej i nasadowej konstrukcja narzutowa, w części przygłowicowej narzut kamienny w obudowie ze ścianki szczelnej Larssen IIIn. Część głowicowa falochronu to palisada z rur o średnicy 508 mm wypełniona kamieniem. Głębokość dopuszczalna Hdop.= 4,60m.
W rejonie falochronu od strony wewnętrznej usytuowanych jest osiem dalb rurowych jednopalowych (osłonowych).
Na głowicy falochronu znajduje się stawa światła wejściowego.
- falochron wschodni
- długość 206,0 m, rzędna korony + 0,80 do 1,30 m, obciążenie naziomu qdop.=5kN/m2. Konstrukcję falochronu stanowi palisada z drewnianych pali o średnicy 35 cm wypełniona narzutem kamiennym. Dno od strony morza umocnione jest materacem faszynowo-kamiennym, na którym ułożono narzut kamienny
Głębokość dopuszczalna Hdop.= 4,60m.
W rejonie falochronu od strony wewnętrznej usytuowane są dwie dalby rurowe jednopalowe (osłonowe).
Na głowicy falochronu znajduje się stawa światła wejściowego.
- głębokości przy najważniejszych obiektach hydrotechnicznych portu
- falochrony w strefie głowicowej i przygłowicowej: od -6,0 m do - 4,60m, na odcinkach dalszych do - 2,0 m,
- Nabrzeże Odpraw Granicznych: głębokość eksploatacyjna 3,0 m, dopuszczalna 3,50 m,
- Nabrzeże Przeładunkowe: głębokość eksploatacyjna 3,0 m, dopuszczalna 3,80 m.

3. Zakres prac stanowiących przedmiot zamówienia:

3.1. Zakres badań hydrodynamicznych

- określenie wielkości i kierunku fali na wejściu do portu i w porcie w zależności od przyjmowanych wariantów kształtu falochronów,
- określenie kierunku i wielkości ruchu rumowiska w pobliżu i na wejściu do portu w Mrzeżynie,
- określenie wpływu kształtu falochronów na ruch rumowiska i na szybkość zapiaszczania wejścia do portu,
- ustalenie w jakim stopniu zapiaszczanie wejścia do portu zależy od ruchu rumowiska morskiego, a w jakim od rumowiska niesionego przez rzekę Regę. Badania powinny także określić wpływ zapiaszczania wejścia do portu na spłycanie toru wodnego wewnątrz portu i wzrost poziomu wody w rzece.
- badania hydrodynamiczne powinny uwzględnić wszystkie
(najbardziej niekorzystne) zjawiska i warunki hydrometeorologiczne, występujące w rejonie objętym badaniami.

3.2. Zakres opracowania Koncepcji objętej niniejszym zamówieniem o tytule jak w pkt. 1 Opisu Przedmiotu Zamówienia obejmuje:

- wariantowe, potwierdzone badaniami hydrodynamicznymi, zaprojektowanie takiej geometrii falochronów i przyjęcie takich ich parametrów, które pozwolą na wyeliminowanie ( przynajmniej w znacznej części ) zjawiska zapiaszczania wejścia do portu i na długotrwałe utrzymywanie założonych parametrów toru podejściowego i wewnątrz portu. Ponadto proponowane wariantowe rozwiązania techniczne muszą także powodować istotną poprawę warunków bezpieczeństwa żeglugi.
Każdy z przyjętych wariantów powinien zawierać odmienne rozwiązania techniczne i uwzględniać możliwość wykorzystania zarówno nowoczesnych materiałów i technologii stosowanych w budownictwie morskim i wodnym jak i klasycznych rozwiązań technicznych. Koncepcja powinna zawierać minimum 3 warianty obejmujące przebudowę układu falochronów, wraz z oszacowaniem kosztów ( uproszczony kosztorys z podziałem na grupy kosztów).
Niezależnie Wykonawca winien przeanalizować tzw. WARIANT O, który obejmowałby opcję polegającą na utrzymaniu istniejącego układu obiektów i analizę skutków braku ich przebudowy. Należy także przewidzieć ( jako dodatkowy wariant) ewentualność zatrudnienia małej pogłębiarki do ciągłej pracy na spłycanych torach wodnych i oszacować koszt zakupu oraz miesięczne koszty eksploatacji sprzętu - do ewentualnego poniesienia przez Zamawiającego ( Urząd Morski w Szczecinie ).
Przedstawione warianty powinny zawierać propozycje dające możliwość wyboru optymalnego rozwiązania uwzględniającego koszt inwestycji, trwałość samych budowli, zabezpieczenie przed wchodzeniem fali do portu oraz zdecydowane zmniejszenie częstotliwości i zakresu robót pogłębiarskich niezbędnych do utrzymania założonych głębokości.
- przeprowadzenie wstępnej analizy techniczno-ekonomicznej dotyczącej głębokości, jakie powinny być docelowo zastosowane na torze podejściowym oraz w kanale portowym - rozumianych jako infrastruktura dostępu do portu.
Obecne głębokości dla toru wodnego na odcinku wejściowym to 3,50 m, a w kanale portowym 3,0 m. Projektowe głębokości dla odcinka wejściowego do portu to -4,60 m, w kanale portowym -3,80 m,
- analiza nawigacyjna dla poszczególnych wariantów.

4. Materiały wyjściowe załączone do niniejszego SIWZ:

4.1. Plan orientacyjny i sytuacyjny - (Załącznik nr 6)

4.2. Ekspertyza stateczności falochronu zachodniego w porcie Mrzeżyno - opracowana przez Biuro Inżynierskie Consultant, grudzień 2007, proj. Nr 12/07.
4.3 Sondaże z toru podejściowego i z toru wewnątrz portu z 2008 roku

5. Materiały, które Zamawiający dostarczy (wypożyczy) po podpisaniu umowy:

5.1.Studium nad modernizacją wejścia do portu Mrzeżyno i jego wpływem na sąsiednie odcinki brzegu. Aneks, opracowane przez Instytut Morski, Gdańsk 1976, egz. nr 3.
5.2. Projekt techniczny na przebudowę portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Zachodni, opracowany przez BPBM Projmors, grudzień 1973, nr proj. 9622/4/PT/73.
5.3. Przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Zachodni - projekt zamienny, opracowany przez BPBM Bimor, wrzesień 1979, nr proj. 9622/4/PT/A/79/E-5.

5.4. Projekt techniczny na przebudowę portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Wschodni, opracowany przez BPBM Projmors, listopad 1973, nr proj. 9622/3/PT/73.
5.5. Przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie. Falochron Wschodni. Aneks do projektu nr.9622/3/PT/73., opracowany przez BPBM Projmors, grudzień 1976, nr proj. 9622/3/PT/73.
5.6. Sondaże z toru podejściowego i z toru wewnątrz portu z lat 2005 i 2007.
5.7 Instrukcja eksploatacji i konserwacji obiektów inżynierskich urządzeń i instalacji technicznych w porcie Mrzeżyno. Branża hydrotechniczna - opracowana przez Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, luty 82, nr projektu 9622/3/81.
5.8 Opis stanu istniejącego /inwentaryzacja/ małych portów i przystani województwa szczecińskiego. Port Mrzeżyno. Obiekty hydrotechniczne, opracowany przez Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, grudzień 1979, nr projektu 510700/II-8/M-07.

Wymienione wyżej dokumentacje stanowią wszystkie materiały jakie Zamawiający posiada w swoich zasobach.

Kody CPV: 742320004

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/12/2008

opis_war:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) posiadają uprawnienia do wykonania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
4) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzieleniu zamówienia.
2. Każdy z Wykonawców ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu:

1) Oświadczenie Wykonawcy, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy,
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
3) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z danymi
na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności - Załącznik nr 3.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia bez ograniczeń do projektowania w budownictwie w specjalności hydrotechnicznej, osoby te muszą przedłożyć kserokopie dokumentów stwierdzających, że posiadają wymagane uprawnienia do projektowania bez ograniczeń.
4) Wykaz wykonanych prac w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością pracom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców według wzoru, stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ oraz dokumenty potwierdzające, że prace te zostały wykonane należycie ( referencje).
Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada niezbędne doświadczenie, jeżeli wykaże, iż w ciągu ostatnich trzech lat wykonał minimum 1 pracę podobną do objętej przedmiotem zamówienia. Za prace podobne Zamawiający uzna wykonanie projektów lub koncepcji projektowych morskich obiektów hydrotechnicznych opracowanych z wykorzystaniem badań hydrodynamicznych dotyczących tych obiektów - o wartości minimum 100 000,00 zł.
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz. Warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie

3. Ponadto Wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
1) ofertę cenową zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 SIWZ - Załącznik nr 1 wraz z
wyceną poszczególnych elementów opracowania.
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
2) pełnomocnictwo, o którym mowa w Rozdziale III pkt 1 SIWZ ;
Tylko w przypadku składania oferty wspólnej
3) oświadczenie według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SIWZ wskazujące
część zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy Podwykonawcom
(jeżeli Wykonawca przewiduje udział Podwykonawców).
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument

inf_osw: jw.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ums.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Morski 70-2-7 Szczecin Plac Batorego 4- Zespół ds. Zamówień Publicznych, pok. Nr110

Data składania wniosków, ofert: 23/09/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Urząd Morski 70-2-7 Szczecin Plac Batorego 4- Zespół ds. Zamówień Publicznych, pok. Nr110

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

241876 / 2008-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu Gryfickiego - Gryfice (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę czterech przystani kajakowych w miejscowościach Płoty, Gryfice, Trzebiatów i Mrzeżyno

122625 / 2009-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Dokumentacja projektowa przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 11 (ulica Słowiańska, ul. Sikorskiego) z drogą powiatową nr 1312Z (ul. Armii Krajowej) i drogą gminną nr 364004Z (ul. Armii Krajowej) w Szczecinku.

215176 / 2008-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kalisz Pomorski reprezentowana przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego - Kalisz Pomorski (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
II przetarg na wykonanie projektu technicznego budynku socjalnego trzydziesto-rodzinnego wg koncepcji funkcjonalno-przestrzennej

69655 / 2009-05-05 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Usługa polegająca na opracowaniu programu inwestycji oraz dokumentacji projektowej, Zadanie Nr 16019: Dostosowanie budynku koszarowego nr 65 w kompleksie 1964 do funkcji administracyjno-sztabowej w Świdwinie.

17677 / 2009-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta i Gminy w Barlinku - Barlinek (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Wykonanie dokumentacji projektowej w ramach inwestycji: Budowa i modernizacja systemów kanalizacyjnych w zlewni jeziora Miedwie dla zadania: Kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowe dla obszaru obejmującego część aglomeracji Barlinek oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Barlinku.

145988 / 2009-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Wałczu - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej przebudowy drogi powiatowej 1984z Mirosławiec ul. Parkowa i orla w km: 16+158- 17+108, dł. 950mb

207299 / 2008-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie projektu remontu skrzyżowania ulic Zwierzyniecka - Niedźwiedzia - Kurza w Szczecinie wraz z przebudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.

285912 / 2009-08-20 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Usługa polegająca na wykonaniu programu organizacyjno-użytkowego oraz dokumentacji projektowej - Zadanie nr 14532: Remont budynku portu lotniczego numer 185 w kompleksie 4222 w Darłowie.

9738 / 2012-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na budowę sieci wodociągowej na trasie Parsęcko - Dębowo

303572 / 2011-09-23 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Usługa polegająca na wykonaniu dokumentacji projektowej wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych i częścią kosztową oraz dostarczenie decyzji o pozwoleniu na budowę na wykonanie zadania: Remont budynku koszarowego nr 15 ze zmianą funkcji na biurowo - sztabowy, zlokalizowanego przy ul. 4-go Marca w Koszalinie.

26766 / 2014-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Sianów - Sianów (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO KOSZTORYSOWEJ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW NA TERENIE GMINY SIANÓW..

120822 / 2009-04-24 - Inny: Jednostka Orgainzacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Usługa polegająca na opracowaniu aktualizacji dokumentacji projektowej-Zadanie nr 14538 Wałcz -Remont budynku koszarowego nr 3 w kompleksie 2147 oraz opracowaniu programu organizacyjno-użytkowego wraz z dokumentacją projektową-Zadanie 14539 Wałcz -Remont budynku koszarowego nr 22 w kompleksie 2147.

156552 / 2009-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Uzupełnienie brakujących odcinków sieci ścieżek rowerowych -inicjatywa Civitas Plus.

223253 / 2008-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy 1-go Maja w Szczecinku wraz z infrastrukturÄ… towarzyszÄ…cÄ….

239460 / 2011-08-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Regionalny Szpital - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
wykonanie dokumentacji projektowej w ramach modernizacji Bloku Operacyjnego celem dostosowania do obowiązujących przepisów i wymagań Zamawiającego - 3.

327029 / 2008-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta i Gminy w Barlinku - Barlinek (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Rozbudowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na terenie wsi Mostkowo i Rychnów. Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Mostkowie. Budowa oczyszczalni ścieków w Mostkowie. Budowa oczyszczalni ścieków w Rychnowie.

275545 / 2008-10-21 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej - zadanie 16020 KOSZALIN. Modernizacja budynków koszarowych - Budynek nr 5/1587. Dane budynku nr 51587:kubatura 18108,00 m3, powierzchnia użytkowa 3 365,00 m2 strefa administracyjna

74936 / 2009-03-24 - Inny: jednostka organizacyjna powiatu

Zarząd Dróg Powiatowych w Kołobrzegu - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej 0310 Z ul. Starynowska w Kołobrzegu, polegającej na budowie chodnika wraz z odwodnieniem na długości ok. 820 mb (odcinek od skrzyżowania z ulicą Grzybowską w Kołobrzegu do skrzyżowania z ul. Kossaka).

281592 / 2011-09-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Regionalny Szpital - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
wykonanie dokumentacji projektowej w ramach modernizacji Bloku Operacyjnego celem dostosowania do obowiązujących przepisów i wymagań Zamawiającego - 3..

172066 / 2009-05-28 - Inny: Jendostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Usługa polegająca na opracowaniu programu inwestycji oraz dokumentacji projektowej na podstawie Minimalnych wojskowych wymagań organizacyjno-użytkowych z dnia 05.05.2008 r. w związku z Zadaniem Nr 16044 Świnoujście kompleks 4388 - Budowa systemu zabezpieczeń kompleksu i obiektów wraz z systemem energetycznym.

69093 / 2009-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Dokumentacja projektowa przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 11 (ul. Narutowicza) z drogą powiatową nr 1274Z (ul. Koszalińska) wraz z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 11 (ul. Narutowicza) z drogą wojewódzką nr 172 (ul. Kołobrzeska) w Szczecinku.

480788 / 2013-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Sianów - Sianów (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO KOSZTORYSOWEJ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW NA TERENIE GMINY SIANÓW.

161402 / 2010-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Dokumentacja projektowa budowy dróg wraz z infrastrukturą techniczną na osiedlu Trzesieka w Szczecinku - Sójcze Wzgórze

138984 / 2009-05-08 - Inny: jednostka organizacyjna powiatu

Zarząd Dróg Powiatowych w Kołobrzegu - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi powiatowej nr 0259 Z Rościęcino-Rzesznikowo na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 6 do miejscowości Gorawino (długość ok. 6 730 mb).

91316 / 2009-04-03 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 742320004 ()
Usługa polegająca na opracowaniu programu inwestycji oraz dokumentacji projektowej, Zadanie Nr 16019. Dostosowanie budynku koszarowego nr 65 w kompleksie 1964 do funkcji administracyjno-sztabowej w Świdwinie.