Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

409406 / 2013-10-08 - / Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa)

world of warcraft classic

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-10-04 pod pozycją 404114. Zobacz ogłoszenie 404114 / 2013-10-04 - Uczelnia publiczna.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 409406

Data publikacji: 2013-10-08

Nazwa:
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego

Ulica: ul. Pawińskiego 5a

Numer domu: 5a

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-106

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 8749100

Numer faxu: 022 8749115

Adres strony internetowej: www.icm.edu.pl

Regon: 00000125800000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 404114

Data wydania biuletynu: 2013-10-04

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: III.1)

Przed wprowadzeniem zmainy:
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium na cały okres związania ofertą w wysokości: 10 000,00PLN zł. (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100). 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia zostanie wykluczony wykonawca, który nie wniesie wadium. 3. Wadium może być wniesione w następujących formach: 3.1. pieniądzu, 3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3.3. gwarancjach bankowych, 3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych, 3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu wnosi się wyłącznie przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego. Nie jest dopuszczalna bezpośrednia wpłata kwoty wadium np. w kasie zamawiającego lub banku. Zaleca się potwierdzenie kopi przelewu - za zgodność z oryginałem - zgodnie z zapisem art. 10 § 1 ust. 7 niniejszej SIWZ. 5. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 6. Wadium w pieniądzu należy wpłacić na konto zamawiającego: Nr 12 1160 2202 0000 0000 6084 9173 IBAN: PL 12 1160 2202 0000 0000 6084 9173 SWIFT: BIGBPLPW tytułem: Wadium w przetargu nr ICM-371-23/2013 Adres na przelewie: UNIWERSYTET WARSZAWSKI ul. Krakowskie Przedmieście 26/28,00-927 Warszawa koniecznie z podaniem numeru postępowania i nazwy zamawiającego. Na przelewach nr rachunku należy pisać w sposób ciągły - bez spacji. 7. Wadium wniesione przelewem na konto UW uznane będzie za wniesione w terminie, jeżeli przed terminem składania ofert konto zamawiającego będzie uznane kwotą wadium. Dowód wniesienia wadium lub zabezpieczenia należytego wykonania umowy - dotyczy całego konsorcjum. W przypadku wnoszenia wadium lub zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie gwarancji lub poręczenia przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, konieczne jest wymienienie w ich treści wszystkich wykonawców, w sytuacji, gdy składają oni jeden wspólny dokument. Wadium lub zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być również wniesione poprzez złożenie oddzielnych dokumentów przez poszczególnych członków konsorcjum. Wadium lub zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w pieniądzu może być wnoszone w częściach przez poszczególnych członków konsorcjum, przez jednego z nich lub przez pełnomocnika. Sumy poszczególnych dokumentów muszą składać się na wadium lub zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości określonej w niniejszej SIWZ.

Po wprowadzeniu zmiany:
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium na cały okres związania ofertą w wysokości: 10 000,00PLN zł. (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100). 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia zostanie wykluczony wykonawca, który nie wniesie wadium. 3. Wadium może być wniesione w następujących formach: 3.1. pieniądzu, 3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3.3. gwarancjach bankowych, 3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych, 3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu wnosi się wyłącznie przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego. Nie jest dopuszczalna bezpośrednia wpłata kwoty wadium np. w kasie zamawiającego lub banku. Zaleca się potwierdzenie kopi przelewu - za zgodność z oryginałem - zgodnie z zapisem art. 10 § 1 ust. 7 SIWZ. 5. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 6. Wadium w pieniądzu należy wpłacić na konto zamawiającego: Nr 12 1160 2202 0000 0000 6084 9173 IBAN: PL 12 1160 2202 0000 0000 6084 9173 SWIFT: BIGBPLPW tytułem: Wadium w przetargu nr ICM-371-23/2013 Adres na przelewie: UNIWERSYTET WARSZAWSKI ul. Krakowskie Przedmieście 26/28,00-927 Warszawa koniecznie z podaniem numeru postępowania i nazwy zamawiającego. Na przelewach nr rachunku należy pisać w sposób ciągły - bez spacji. 7. Wadium wniesione przelewem na konto UW uznane będzie za wniesione w terminie, jeżeli przed terminem składania ofert konto zamawiającego będzie uznane kwotą wadium. Dowód wniesienia wadium lub zabezpieczenia należytego wykonania umowy - dotyczy całego konsorcjum. W przypadku wnoszenia wadium lub zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie gwarancji lub poręczenia przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, konieczne jest wymienienie w ich treści wszystkich wykonawców, w sytuacji, gdy składają oni jeden wspólny dokument. Wadium lub zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być również wniesione poprzez złożenie oddzielnych dokumentów przez poszczególnych członków konsorcjum. Wadium lub zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w pieniądzu może być wnoszone w częściach przez poszczególnych członków konsorcjum, przez jednego z nich lub przez pełnomocnika. Sumy poszczególnych dokumentów muszą składać się na wadium lub zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości określonej w niniejszej SIWZ.

Zwrot, ponowne wniesienie i zatrzymanie wadium.
1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 5 niniejszego paragrafu.
2. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
3. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
5. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń określonych w art. 25 Ustawy.
7. Zamawiający, zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana (art. 46 ust. 5 Ustawy):
7.1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
7.2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
7.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Miejsce składania: III.3.2)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocena spełnienia warunku zostaje dokonana według formuły spełnia/nie spełnia na podstawie załączonego oświadczenia z art. 22 ust.1 ustawy - Pzp

Po wprowadzeniu zmiany:
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocena spełnienia warunku zostaje dokonana według formuły spełnia/nie spełnia na podstawie załączonego oświadczenia z art. 22 ust.1 ustawy - Pzp

Miejsce składania: III.6)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy oraz do podpisywania umów (o ile nie wynika z dokumentów rejestracyjnych); pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy (podpisy i pieczęcie oryginalne) lub mieć postać aktu notarialnego, albo notarialnie potwierdzonej kopii. W przypadku gdy ofertę składa konsorcjum (w tym spółka cywilna) do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi jednoznacznie wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formę pisemną, musi w swej treści zawierać wskazanie niniejszego postępowania. Fakt ustanowienia pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów - Pełnomocnictwo musi być załączone w oryginale i podpisane przez uprawnionych w świetle dokumentów rejestracyjnych przedstawicieli wykonawców lub mieć postać aktu notarialnego albo notarialnie potwierdzonej kopii. Wszelka korespondencja prowadzona będzie z pełnomocnikiem. Spółka cywilna dołącza ww. pełnomocnictwo lub dokument, z którego wynika ww. pełnomocnictwo: poświadczone za zgodność z oryginałem kopię umowy spółki cywilnej lub uchwałę. Umowa / uchwała spółki cywilnej, wskazująca jednego ze wspólników jako umocowanego do reprezentacji, będzie uznana za udzielenie pełnomocnictwa spełniającego wymagania art. 23 Ustawy w szczególnych przypadkach, np. gdy w umowie jeden ze wspólników został umocowany do reprezentowania spółki w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli umowa jest zawarta w zwykłej formie pisemnej, nie wystarcza ogólne wskazanie, że jeden ze wspólników jest generalnie uprawniony do reprezentowania pozostałych wspólników spółki cywilnej. Konsorcjum dołącza ww. pełnomocnictwo lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy regulującej współpracę konsorcjum, z której wynika ustanowione pełnomocnictwo

Po wprowadzeniu zmiany:
Do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania Wykonawców występujących wspólnie w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być załączone w oryginale i podpisane przez uprawnionych w świetle dokumentów rejestracyjnych przedstawicieli Wykonawców lub mieć postać aktu notarialnego albo notarialnie potwierdzonej kopii. Spółka cywilna dołącza ww. pełnomocnictwo lub dokument, z którego wynika ww. pełnomocnictwo: poświadczone za zgodność z oryginałem kopię umowy spółki cywilnej lub uchwałę. Konsorcjum dołącza ww. pełnomocnictwo lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy regulującej współpracę konsorcjum, z której wynika ustanowione pełnomocnictwo

Miejsce składania: IV.3)

dodac:
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian w umowie, które będą mogły być dokonane z powodu zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy lub w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących sytuacji: a) nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia. Zmiany wprowadzone do umowy będą polegały na dostosowaniu umowy do obowiązującego stanu prawnego, b) konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w tym instytucjami nadzorującymi realizację projektu w ramach którego realizowane jest zamówienie

Podobne przetargi