Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

158674 / 2012-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Radomin (Radomin)

Dostawa i instalacja oprogramowania do konstrukcji budżetu Gminy Radomin w układzie zadaniowym, przygotowanie tablic budżetowych w układzie zadaniowym oraz skorelowanie narzędzia informatycznego z funkcjonującymi w Urzędzie Gminy Radomin programami finansowo-księgowymi

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dostawa i instalacja oprogramowania wspomagającego proces tworzenia i zarządzania budżetem zadaniowym w Gminie Radomin oraz sprawdzenie (skorelowanie) funkcjonowania oprogramowania w środowisku informatycznym urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy Radomin.
Zamówienie obejmuje:
a) Dostawę oprogramowania do budżetowania zadaniowego i nośników oprogramowania,
b) Udzielenie licencji na oprogramowanie,
c) Usługi instalacji i konfiguracji dostarczonego oprogramowania,
d) Usługi wdrożenia dostarczonego oprogramowania,
e) Usługi szkoleniowe w zakresie obsługi dostarczonego oprogramowania dla pracowników urzędu gminy,
f) Usługi skorelowania oprogramowania z funkcjonującymi w Urzędzie Gminy Radomin programami finansowo-księgowymi.
g) Usługi opieki autorskiej i serwisowej (nadzór autorski).

A) Wymagania ogólne dla oprogramowania do budżetowania zadaniowego:
1. Oprogramowanie musi wspierać i automatyzować procesy związane z tworzeniem oraz zarządzaniem budżetem zadaniowym w JST.
2. Oprogramowanie musi umożliwiać automatyczne tworzenie projektu budżetu Gminy i projektów planów finansowych poszczególnych jednostek organizacyjnych (podległych i nadzorowanych) w układzie zadaniowym i tradycyjnym poprzez generowanie, przekaz i zatwierdzanie wniosków zadaniowych (kart zadań) oraz agregowanie w jeden budżet gminy i plany finansowe poszczególnych jednostek.
3. Oprogramowanie musi umożliwiać prezentację budżetu gminy i planów finansowych jednostek podległych i nadzorowanych objętych planowaniem budżetowym zarówno w układzie zadaniowym, jak i w układzie tradycyjnym.
4. Oprogramowanie musi umożliwiać wprowadzenie i automatyczne dokonywanie zmian (zmiany w obrębie istniejącego układu zadań, dodawanie nowych zadań) w budżecie gminy oraz w planach finansowych jednostek organizacyjnych w trakcie roku budżetowego w ujęciu tradycyjnym i zadaniowym.
5. Oprogramowanie powinno umożliwiać wiązanie kosztów realizacji zadań (już na etapie tworzenia wniosku zadaniowego - karty zadania) z podziałkami klasyfikacji budżetowej i automatyczne agregowanie w obrębie danego działu, rozdziału, paragrafu i pozycji klasyfikacji budżetowej.
6. Oprogramowanie powinno umożliwiać bieżące wprowadzanie wydatków wykonanych zarówno w ujęciu zadaniowym jak i tradycyjnym oraz porównywanie wydatków planowanych z wydatkami wykonanymi (wykonanie procentowe, różnice, oszczędności).
7. Oprogramowanie powinno umożliwiać podział zadań na określone typy zadań, ich hierarchizację, określanie celów zadań, tworzenie ich mierników i wskaźników oraz ich ewaluację.
8. Oprogramowanie musi umożliwiać monitorowanie realizacji budżetu zadaniowego w Urzędzie Gminy oraz we wszystkich jednostkach podległych i nadzorowanych objętych planowaniem budżetowym.
9. Dostarczane oprogramowanie musi być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z Ustawą o Informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
10. Oprogramowanie musi pracować niezależnie od aktualizacji systemu operacyjnego i aplikacji systemowych (np. aktualizacja java, aktualizacja flash).
11. Oprogramowanie musi posiadać w pełni polskojęzyczny interfejs użytkownika. Wszystkie funkcje, komunikaty, raporty muszą być w języku polskim.
B) Funkcjonalność oprogramowania:
1. Oprogramowanie musi pozwalać na wspomaganie i budowanie budżetów na następujących zasadach:
a) Konstrukcja budżetu zadaniowego powinna być oparta na układzie: zadanie - podzadanie - działanie. Te trzy elementy klasyfikacji powinny funkcjonować w postaci gotowego słownika, z możliwością modyfikacji danych bądź ich uzupełnienia.
b) Użytkownik powinien posiadać możliwość osobistej definicji zadań,
c) Użytkownik musi mieć możliwość wnioskowania o zadanie. Wniosek o zadanie ma umożliwić takie zarządzanie słownikiem, aby informacja o potrzebie założenia nowego zadania lub zmiana istniejącego, wychodziła z poziomu jednostki organizacyjnej lub pracowników referatów będących dysponentami środków budżetowych. Oprogramowanie musi umożliwiać minimum:
- tworzenie nowego wniosku,
- edycję wniosku - możliwość edycji wniosków na każdym etapie ich obiegu oraz po jego zatwierdzeniu i włączeniu do budżetu, w trakcie jego realizacji - w ramach zmian w budżecie,
- gromadzenie złożonych i zatwierdzonych wniosków (w formie oddzielnych baz, zestawień, list) i sortowania ich wg co najmniej: podziałek klasyfikacji budżetowej, jednostki lub komórki składającej, typów wniosków, ich wartości,
- wydruk wniosku zawierający pola służące do podpisu kierownika jednostki/komórki przygotowującej wniosek i głównego księgowego jednostki wnioskującej,
- elektroniczny przesył wniosku z komórki/jednostki generującej wniosek do komórki finansowej Urzędu Gminy - i na odwrót (np. w formie załącznika poczty elektronicznej).
d) Słownik -Zadania- musi zawierać co najmniej:
- określenie celu,
- nazwę, typ i symbol zadania,
- podstawę prawną realizacji zadania,
- okres realizacji zadania,
- nazwę dysponenta - jednostki/komórki realizującej,
- wskazanie osoby odpowiedzialnej z realizację,
- wskazanie źródeł finansowania zadania,
- wskazanie odpowiednich elementów struktury zadania (zadania, podzadania, działania),
- możliwość wygenerowania harmonogramu realizacji zadania,
- przypisanie poszczególnym elementom struktury zadania szacunkowych kosztów pośrednich i bezpośrednich powiązanych z podziałkami klasyfikacji budżetowej,
- określenie łącznych kosztów poszczególnych elementów zadania oraz całkowitych szacunkowych kosztów jego realizacji,
- wskazanie podstawy szacowania kosztów zadania,
- możliwość wprowadzania wartości wydatków wykonanych dla poszczególnych składników kosztów i sumowania wydatków wykonanych na zadaniu,
- możliwość automatycznego formułowania mierników realizacji celów zadania oraz wskaźników jego kosztów.
2. Oprogramowanie musi pozwalać na zarządzanie zadaniem z uwzględnieniem analizy wskaźników oraz ryzyka, a także szczegółowe przeglądanie przepływów pieniężnych związanych z tym zadaniem.
3. Oprogramowanie musi pozwalać na generowanie wydruków stanowiących załączniki do uchwał.
4. Oprogramowanie musi pozwalać na wprowadzanie i zatwierdzanie planu wykonawczego (pośredniego) w zakresie wydatków dysponentów środków budżetowych oraz na korelacje planu wykonawczego (pośredniego) w zakresie wydatków z kwotami wynikającymi z zatwierdzonej uchwały budżetowej.
5. Oprogramowanie musi pozwalać na automatyczne po każdej zmianie w budżecie, tworzenie planu wykonawczego (pośredniego ) w zakresie wydatków dla każdej z jednostek (wydziału, referatu) oraz tworzenia pliku w formie elektronicznej w celu rozdysponowania ich do jednostek organizacyjnych.
6. Oprogramowanie musi umożliwiać automatyczne grupowania zadań oraz sumowania wartości z poszczególnych podziałek klasyfikacji budżetowej w obrębie zadania i całego budżetu,
7. Oprogramowanie musi umożliwiać tworzenie bazy mierników i wskaźników w celu bieżącego monitoringu realizacji budżetu na poziomie ogólnym (ogólna struktura wydatków i kosztów i poziomie szczegółowym (pojedyncze zadanie, grupy zadań podobnych),
8. Oprogramowanie musi umożliwiać automatyczne generowania raportów dotyczących wykonania poszczególnych zadań lub ich grup.
9. Oprogramowanie musi posiadać moduł wydruków z funkcją podglądu wydruku przed drukowaniem. Moduł powinien pozwalać na wydruk gotowych raportów, wniosków, zestawień ze wszystkich modułów oprogramowania oraz posiadać możliwość wydruku budżetu w różnych szczegółowościach:
a) Układ zadaniowy wraz z podziałem na koszty - jest to pełny wykaz zadań realizowanych w ramach budżetu z informacją o nazwie i nr zadania, jednostce realizującej, kosztach z przypisaną podziałką klasyfikacyjną, podziałem kosztów na grupy/rodzaje oraz przypisanymi zadaniu wskaźnikami i miernikami,
b) Budżet zadaniowy w ujęciu klasycznym - jest to budżet w podziale na podziałki klasyfikacji budżetowej w dokładności do paragrafu wraz z informacją o zadaniach realizowanych w danej podziałce,
c) budżet zadaniowy w szczegółowości do paragrafu - jest to odwrócony szyk budżetu klasycznego, który przejrzyście ukazuje nam zadania w układzie klasycznym,
10. Oprogramowanie musi pozwalać na definiowanie poziomów uprawnień dla poszczególnych użytkowników. W zależności od poziomu uprawnień dla użytkownika będą dostępne poszczególne funkcje programu.
C) Wymagania systemowe i sprzętowe:
1) Oprogramowanie musi pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP, Windows Vista, Windows 7 zarówno w wersjach 32 i 64 bitowych.
2) Oprogramowanie musi pobierać dane z istniejącego oprogramowania finansowo-księgowego.
3) Architektura oprogramowania powinna umożliwiać pracę jedno i wielostanowiskową, zapewniać jednokrotne wprowadzanie danych tak aby były one dostępne dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie na wszystkich stanowiskach wg określonego poziomu uprawnień.
4) W wariancie pracy wielostanowiskowej oprogramowanie musi pozwalać na wykorzystanie jako komputera głównego tzw. serwera, komputera z dowolną wersją systemu operacyjnego Windows (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 2003, Windows 2008).
5) W przypadku gdy oprogramowanie do pracy wykorzystuje silnik bazy danych, baza taka musi być kompatybilna z systemem Windows i musi istnieć możliwość jej instalacji i pracy na zasadach określonych jak dla oprogramowania w pkt. 1-4.
6) Oprogramowanie musi posiadać mechanizm automatycznego i ręcznego tworzenia kopii bezpieczeństwa wszystkich danych wprowadzonych do oprogramowania.
7) Oprogramowanie w zakresie wydruków musi wykorzystywać funkcjonalność systemu Windows i umożliwiać wydruk na dowolnej drukarce zainstalowanej i obsługiwanej w systemie Windows, na którym zostanie zainstalowane oprogramowanie (drukarki lokalne, drukarki sieciowe)
8) Oprogramowanie musi posiadać moduł sprawozdawczy pozwalający na współpracę z dowolną liczbą jednostek podległych, udostępniających dane do sprawozdań. Zestawienia wykonywane są na podstawie danych, gromadzonych w systemie - zarówno Urzędu, jak i jednostek mu podległych, np. szkół.
D) Instalacja i wdrożenie oprogramowania
1) Dostawca zobowiązany jest do instalacji oprogramowania na komputerach Zamawiającego zgodnie z wytycznymi przedstawiciela Zamawiającego. Liczba stanowisk wynosi - 6.
2) Dostawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w zakresie użytkowania oprogramowania dla wytypowanych osób w siedzibie Zamawiającego - szkolenie 8 godzinne.
3) Dostawca zobowiązany jest do zdefiniowania poziomów uprawnień dla poszczególnych użytkowników.
4) Dostawca jest zobowiązany do ustalenia z Zamawiającym zasad tworzenia automatycznych kopii bezpieczeństwa (dni, godziny, zakres kopii - pełna przyrostowa, miejsce docelowe), następnie do ich oprogramowania i uruchomienia.
5) Dostawca zobowiązany jest do pisemnego udokumentowania zasad tworzenia automatycznych kopii bezpieczeństwa (Instrukcja opisująca proces).
E) Licencje, nośniki oprogramowania, dokumentacja, gwarancja i opieka
serwisowa
1) Licencja oprogramowania:
a) licencjobiorcą licencji będzie Zamawiający - Gmina Radomin.
b) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia licencji do siedziby Zamawiającego w terminie do 30.06.2012 r.
c) Oferowana licencja to licencja niewyłączna.
d) Oferowane licencja musi być licencją na czas nieoznaczony (bezterminowymi), z zastrzeżeniem, że nie może być wypowiedziana w okresie trwałości Projektu, tj. w okresie 5 lat od dnia zakończenia projektu (do 31.12.2017 r.).
e) Oferowana licencja musi pozwalać na użytkowanie oprogramowania zgodnie z przepisami prawa oraz zapisami niniejszej specyfikacji przez partnerów Zamawiającego i jego jednostki organizacyjne (np. SZB, GOPS, szkoły) w ich siedzibach.
f) Oferowana licencja (i oprogramowanie) będą wykorzystywane na następujących polach eksploatacji:
- utrwalanie na wszelkiego rodzaju nośnikach informacji,
- zwielokrotnianie wszelkimi znanymi technikami cyfrowymi, elektronicznymi
- wprowadzanie do pamięci komputera,
- nadawanie za pomocą sieci przewodowej i bezprzewodowej w tym sieci Internet (Intranet) lub podobnej,
- publicznego odtwarzania, wystawiania i wyświetlania, w zakresie niezbędnym do realizacji zadań ustawowych
- wykorzystania w celach promocji i informacji we wszelkiego rodzaju mediach,
- sporządzanie materiałów,
- trwałego lub czasowego zwielokrotnienia programu komputerowego w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; w zakresie, w którym dla wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania programu komputerowego niezbędne jest jego zwielokrotnienie,
- tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian w programie komputerowym,
- rozpowszechniania, w tym użyczenia dla celów związanych z charakterem działania Zamawiającego jako jednostki administracji publicznej programu komputerowego lub jego kopii.
g) licencja oprogramowania nie może ograniczać prawa licencjobiorcy do rozbudowy, zwiększenia ilości serwerów obsługujących oprogramowanie, przeniesienia oprogramowania na inny serwer, rozdzielenia funkcji serwera (osobny serwer bazy danych, osobny serwer aplikacji, osobny serwer plików)
h) licencja oprogramowania musi być licencją bez ograniczenia ilości użytkowników korzystających z oprogramowania
i) licencja oprogramowania musi być licencją bez ograniczenia ilości komputerów, serwerów, na których można zainstalować i używać oprogramowanie
j) licencja na oprogramowanie nie może w żaden sposób ograniczać sposobu pracy użytkowników końcowych (np. praca w sieci LAN, praca zdalna poprzez Internet). Użytkownik może pracować w dowolny dostępny technologicznie sposób
k) licencja oprogramowania nie może ograniczać prawa licencjobiorcy do wykonania kopii bezpieczeństwa oprogramowania w ilości, którą uzna za stosowną
l) licencja oprogramowania nie może ograniczać prawa licencjobiorcy do instalacji użytkowania oprogramowania na serwerach zapasowych uruchamianych w przypadku awarii serwerów podstawowych
ł) licencja oprogramowania nie może ograniczać prawa licencjobiorcy do korzystania z oprogramowania na dowolnym komputerze klienckim (licencja nie może być przypisana do komputera/urządzenia)
m) licencja oprogramowania musi pozwalać na modyfikację, zmianę, rozbudowę, oprogramowania w celu przystosowania go do potrzeb Zamawiającego,
2) Nośniki oprogramowania:
a) Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia nośników oprogramowania (CD lub DVD) zawierających oprogramowanie w wersji aktualnej, umożliwiającej zainstalowanie oprogramowania na komputerze.
b) Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia Kompletów nośników do siedziby Zamawiającego w terminie do 30.06.2012 r.
3) Dokumentacja oprogramowania:
1. Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu dokumentacji użytkownika oprogramowania do siedziby Zamawiającego w terminie do 30.06.2012 r.
2. Dokumentacja powinna zawierać opis funkcji programu, wyjaśniać zasady pracy z programem, oraz zawierać opisy przykładowych scenariuszy pracy.
a) Dokumentacja musi być dostarczona na następujących nośnikach: w postaci drukowanej (wydruk kolorowy, format minimum A5) w 1 egzemplarzu oraz w postaci elektronicznej (pliki PDF lub DOC lub RTF) na nośniku CD lub DVD.
b) Dostawca zobowiązany jest udzielić zamawiającemu licencji na dokumentację na następujących zasadach i polach eksploatacji:
- Licencja dokumentacji musi być licencją bez ograniczenia ilości użytkowników korzystających z dokumentacji,
- Licencjobiorcą licencji będzie Gmina Radomin,
- Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia licencję dla dokumentacji oprogramowania do siedziby Zamawiającego w terminie do 30.06.2012 r.,
- Oferowana licencja to licencja niewyłączna,
- Oferowana licencja musi być licencją na czas nieoznaczony (bezterminową),
- Oferowana licencja musi pozwalać na użytkowanie dokumentacji zgodnie z przepisami prawa oraz zapisami niniejszej specyfikacji przez Gminę Radomin i jej jednostki organizacyjne (np. SZB, GOPS, szkoły) w ich siedzibach,
- licencja dokumentacji musi pozwalać na modyfikację, zmianę, rozbudowę, dokumentacji w celu przystosowania jej do potrzeb zamawiającego zarówno przez Licencjodawcę jak również przez Zamawiającego lub podmioty przez niego wskazane
4) Gwarancja i opieka serwisowa
1. Dostarczane oprogramowanie musi być objęte minimum 2 letnią gwarancją producenta.
2. Dostawca zobowiązany jest do świadczenia usług opieki autorskiej i serwisowej w okresie od zakończenia wdrożenia (po podpisaniu protokołu końcowego) do dnia 31 grudnia 2012 roku według następujących zasad:
a) opieka autorska obejmować będzie bezpłatne dostarczanie poprawek, aktualizacji oraz nowych wersji do oprogramowania,
b) w okresie opieki autorskiej dostawca zobowiązany jest do bezpłatnego usuwania błędów w oprogramowaniu,
c) w okresie opieki autorskiej dostawca zobowiązany jest służenia wiedzą i pomocą w zakresie rozwiązywania problemów z funkcjonowaniem oprogramowania,
d) opieka autorska obejmować będzie również poprawę funkcjonalności oprogramowania wskutek sugestii i propozycji zgłaszanych przez użytkowników.
Podstawą odbioru będzie protokolarne przekazanie:
- nośników z oprogramowaniem wspomagającym proces tworzenia i zarządzania budżetem zadaniowym - 1 płyta DVD,
- certyfikatów licencyjnych oprogramowania w formie papierowej - 1 egzemplarz,
- dokumentacji oprogramowania: w postaci drukowanej (wydruk kolorowy, format minimum A5) w 1 egzemplarzu oraz w postaci elektronicznej (pliki PDF lub DOC lub RTF) na nośniku CD lub DVD w 1 egzemplarzu,
- kopii protokołu potwierdzającego instalację, konfigurację oprogramowania w Urzędzie Gminy podpisanego przez Wójta Gminy,
- kopii list obecności ze szkoleń przeprowadzonych w urzędzie gminy.
2) Przygotowanie tablic budżetowych w układzie zadaniowym.
Zamówienie obejmuje przygotowanie tablic budżetowych w układzie zadaniowym poprzez zbiorcze przedstawienie wszystkich czynności w procedurze tworzenia budżetu zadaniowego, aby uzyskać pełna kontrolę zgodności sum wydatków pomiędzy zadaniami i rozdziałami. Tabele muszą korespondować z budżetem w układzie tradycyjnym. Tablice budżetowe mają określić harmonogram realizacji zadań samorządu Gminy Radomin. Na przygotowania tablic budżetowych powinno składać się:
1. Oszacowanie dochodów i wydatków
2. Sporządzenie kosztorysu poszczególnych, założonych zadań
3. Ustalenie harmonogramu realizacji zadań
4. Kontrola poprawności przyjętych mierników, mierzących efektywność celów
5. Statystyczna analiza danych
6. Sporządzenie tablic budżetu zadaniowego.
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, udostępniona będzie na stronie internetowej Urzędu Gminy Radomin: www.radomin.pl-BIP Radomin -przetargi-przetargi zamówień publicznych - PO KL, po uprzednim zamieszczeniu ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych UZP. Wymienione dokumenty będą także udostępniane wykonawcom w siedzibie zamawiającego -Urząd Gminy Radomin pok. Nr 15, w godz. od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 158674

Data publikacji: 2012-05-16

Nazwa: Gmina Radomin

Ulica: Radomin 1a

Numer domu: 1a

Miejscowość: Radomin

Kod pocztowy: 87-404

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 056 6837522

Adres strony internetowej: www.radomin.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów:
www.radomin.pl- BIP-Menu przedmiotowe- przetargi- przetargi zamówień publicznych-PO KL

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i instalacja oprogramowania do konstrukcji budżetu Gminy Radomin w układzie zadaniowym, przygotowanie tablic budżetowych w układzie zadaniowym oraz skorelowanie narzędzia informatycznego z funkcjonującymi w Urzędzie Gminy Radomin programami finansowo-księgowymi

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dostawa i instalacja oprogramowania wspomagającego proces tworzenia i zarządzania budżetem zadaniowym w Gminie Radomin oraz sprawdzenie (skorelowanie) funkcjonowania oprogramowania w środowisku informatycznym urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy Radomin.
Zamówienie obejmuje:
a) Dostawę oprogramowania do budżetowania zadaniowego i nośników oprogramowania,
b) Udzielenie licencji na oprogramowanie,
c) Usługi instalacji i konfiguracji dostarczonego oprogramowania,
d) Usługi wdrożenia dostarczonego oprogramowania,
e) Usługi szkoleniowe w zakresie obsługi dostarczonego oprogramowania dla pracowników urzędu gminy,
f) Usługi skorelowania oprogramowania z funkcjonującymi w Urzędzie Gminy Radomin programami finansowo-księgowymi.
g) Usługi opieki autorskiej i serwisowej (nadzór autorski).

A) Wymagania ogólne dla oprogramowania do budżetowania zadaniowego:
1. Oprogramowanie musi wspierać i automatyzować procesy związane z tworzeniem oraz zarządzaniem budżetem zadaniowym w JST.
2. Oprogramowanie musi umożliwiać automatyczne tworzenie projektu budżetu Gminy i projektów planów finansowych poszczególnych jednostek organizacyjnych (podległych i nadzorowanych) w układzie zadaniowym i tradycyjnym poprzez generowanie, przekaz i zatwierdzanie wniosków zadaniowych (kart zadań) oraz agregowanie w jeden budżet gminy i plany finansowe poszczególnych jednostek.
3. Oprogramowanie musi umożliwiać prezentację budżetu gminy i planów finansowych jednostek podległych i nadzorowanych objętych planowaniem budżetowym zarówno w układzie zadaniowym, jak i w układzie tradycyjnym.
4. Oprogramowanie musi umożliwiać wprowadzenie i automatyczne dokonywanie zmian (zmiany w obrębie istniejącego układu zadań, dodawanie nowych zadań) w budżecie gminy oraz w planach finansowych jednostek organizacyjnych w trakcie roku budżetowego w ujęciu tradycyjnym i zadaniowym.
5. Oprogramowanie powinno umożliwiać wiązanie kosztów realizacji zadań (już na etapie tworzenia wniosku zadaniowego - karty zadania) z podziałkami klasyfikacji budżetowej i automatyczne agregowanie w obrębie danego działu, rozdziału, paragrafu i pozycji klasyfikacji budżetowej.
6. Oprogramowanie powinno umożliwiać bieżące wprowadzanie wydatków wykonanych zarówno w ujęciu zadaniowym jak i tradycyjnym oraz porównywanie wydatków planowanych z wydatkami wykonanymi (wykonanie procentowe, różnice, oszczędności).
7. Oprogramowanie powinno umożliwiać podział zadań na określone typy zadań, ich hierarchizację, określanie celów zadań, tworzenie ich mierników i wskaźników oraz ich ewaluację.
8. Oprogramowanie musi umożliwiać monitorowanie realizacji budżetu zadaniowego w Urzędzie Gminy oraz we wszystkich jednostkach podległych i nadzorowanych objętych planowaniem budżetowym.
9. Dostarczane oprogramowanie musi być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z Ustawą o Informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
10. Oprogramowanie musi pracować niezależnie od aktualizacji systemu operacyjnego i aplikacji systemowych (np. aktualizacja java, aktualizacja flash).
11. Oprogramowanie musi posiadać w pełni polskojęzyczny interfejs użytkownika. Wszystkie funkcje, komunikaty, raporty muszą być w języku polskim.
B) Funkcjonalność oprogramowania:
1. Oprogramowanie musi pozwalać na wspomaganie i budowanie budżetów na następujących zasadach:
a) Konstrukcja budżetu zadaniowego powinna być oparta na układzie: zadanie - podzadanie - działanie. Te trzy elementy klasyfikacji powinny funkcjonować w postaci gotowego słownika, z możliwością modyfikacji danych bądź ich uzupełnienia.
b) Użytkownik powinien posiadać możliwość osobistej definicji zadań,
c) Użytkownik musi mieć możliwość wnioskowania o zadanie. Wniosek o zadanie ma umożliwić takie zarządzanie słownikiem, aby informacja o potrzebie założenia nowego zadania lub zmiana istniejącego, wychodziła z poziomu jednostki organizacyjnej lub pracowników referatów będących dysponentami środków budżetowych. Oprogramowanie musi umożliwiać minimum:
- tworzenie nowego wniosku,
- edycję wniosku - możliwość edycji wniosków na każdym etapie ich obiegu oraz po jego zatwierdzeniu i włączeniu do budżetu, w trakcie jego realizacji - w ramach zmian w budżecie,
- gromadzenie złożonych i zatwierdzonych wniosków (w formie oddzielnych baz, zestawień, list) i sortowania ich wg co najmniej: podziałek klasyfikacji budżetowej, jednostki lub komórki składającej, typów wniosków, ich wartości,
- wydruk wniosku zawierający pola służące do podpisu kierownika jednostki/komórki przygotowującej wniosek i głównego księgowego jednostki wnioskującej,
- elektroniczny przesył wniosku z komórki/jednostki generującej wniosek do komórki finansowej Urzędu Gminy - i na odwrót (np. w formie załącznika poczty elektronicznej).
d) Słownik -Zadania- musi zawierać co najmniej:
- określenie celu,
- nazwę, typ i symbol zadania,
- podstawę prawną realizacji zadania,
- okres realizacji zadania,
- nazwę dysponenta - jednostki/komórki realizującej,
- wskazanie osoby odpowiedzialnej z realizację,
- wskazanie źródeł finansowania zadania,
- wskazanie odpowiednich elementów struktury zadania (zadania, podzadania, działania),
- możliwość wygenerowania harmonogramu realizacji zadania,
- przypisanie poszczególnym elementom struktury zadania szacunkowych kosztów pośrednich i bezpośrednich powiązanych z podziałkami klasyfikacji budżetowej,
- określenie łącznych kosztów poszczególnych elementów zadania oraz całkowitych szacunkowych kosztów jego realizacji,
- wskazanie podstawy szacowania kosztów zadania,
- możliwość wprowadzania wartości wydatków wykonanych dla poszczególnych składników kosztów i sumowania wydatków wykonanych na zadaniu,
- możliwość automatycznego formułowania mierników realizacji celów zadania oraz wskaźników jego kosztów.
2. Oprogramowanie musi pozwalać na zarządzanie zadaniem z uwzględnieniem analizy wskaźników oraz ryzyka, a także szczegółowe przeglądanie przepływów pieniężnych związanych z tym zadaniem.
3. Oprogramowanie musi pozwalać na generowanie wydruków stanowiących załączniki do uchwał.
4. Oprogramowanie musi pozwalać na wprowadzanie i zatwierdzanie planu wykonawczego (pośredniego) w zakresie wydatków dysponentów środków budżetowych oraz na korelacje planu wykonawczego (pośredniego) w zakresie wydatków z kwotami wynikającymi z zatwierdzonej uchwały budżetowej.
5. Oprogramowanie musi pozwalać na automatyczne po każdej zmianie w budżecie, tworzenie planu wykonawczego (pośredniego ) w zakresie wydatków dla każdej z jednostek (wydziału, referatu) oraz tworzenia pliku w formie elektronicznej w celu rozdysponowania ich do jednostek organizacyjnych.
6. Oprogramowanie musi umożliwiać automatyczne grupowania zadań oraz sumowania wartości z poszczególnych podziałek klasyfikacji budżetowej w obrębie zadania i całego budżetu,
7. Oprogramowanie musi umożliwiać tworzenie bazy mierników i wskaźników w celu bieżącego monitoringu realizacji budżetu na poziomie ogólnym (ogólna struktura wydatków i kosztów i poziomie szczegółowym (pojedyncze zadanie, grupy zadań podobnych),
8. Oprogramowanie musi umożliwiać automatyczne generowania raportów dotyczących wykonania poszczególnych zadań lub ich grup.
9. Oprogramowanie musi posiadać moduł wydruków z funkcją podglądu wydruku przed drukowaniem. Moduł powinien pozwalać na wydruk gotowych raportów, wniosków, zestawień ze wszystkich modułów oprogramowania oraz posiadać możliwość wydruku budżetu w różnych szczegółowościach:
a) Układ zadaniowy wraz z podziałem na koszty - jest to pełny wykaz zadań realizowanych w ramach budżetu z informacją o nazwie i nr zadania, jednostce realizującej, kosztach z przypisaną podziałką klasyfikacyjną, podziałem kosztów na grupy/rodzaje oraz przypisanymi zadaniu wskaźnikami i miernikami,
b) Budżet zadaniowy w ujęciu klasycznym - jest to budżet w podziale na podziałki klasyfikacji budżetowej w dokładności do paragrafu wraz z informacją o zadaniach realizowanych w danej podziałce,
c) budżet zadaniowy w szczegółowości do paragrafu - jest to odwrócony szyk budżetu klasycznego, który przejrzyście ukazuje nam zadania w układzie klasycznym,
10. Oprogramowanie musi pozwalać na definiowanie poziomów uprawnień dla poszczególnych użytkowników. W zależności od poziomu uprawnień dla użytkownika będą dostępne poszczególne funkcje programu.
C) Wymagania systemowe i sprzętowe:
1) Oprogramowanie musi pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP, Windows Vista, Windows 7 zarówno w wersjach 32 i 64 bitowych.
2) Oprogramowanie musi pobierać dane z istniejącego oprogramowania finansowo-księgowego.
3) Architektura oprogramowania powinna umożliwiać pracę jedno i wielostanowiskową, zapewniać jednokrotne wprowadzanie danych tak aby były one dostępne dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie na wszystkich stanowiskach wg określonego poziomu uprawnień.
4) W wariancie pracy wielostanowiskowej oprogramowanie musi pozwalać na wykorzystanie jako komputera głównego tzw. serwera, komputera z dowolną wersją systemu operacyjnego Windows (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 2003, Windows 2008).
5) W przypadku gdy oprogramowanie do pracy wykorzystuje silnik bazy danych, baza taka musi być kompatybilna z systemem Windows i musi istnieć możliwość jej instalacji i pracy na zasadach określonych jak dla oprogramowania w pkt. 1-4.
6) Oprogramowanie musi posiadać mechanizm automatycznego i ręcznego tworzenia kopii bezpieczeństwa wszystkich danych wprowadzonych do oprogramowania.
7) Oprogramowanie w zakresie wydruków musi wykorzystywać funkcjonalność systemu Windows i umożliwiać wydruk na dowolnej drukarce zainstalowanej i obsługiwanej w systemie Windows, na którym zostanie zainstalowane oprogramowanie (drukarki lokalne, drukarki sieciowe)
8) Oprogramowanie musi posiadać moduł sprawozdawczy pozwalający na współpracę z dowolną liczbą jednostek podległych, udostępniających dane do sprawozdań. Zestawienia wykonywane są na podstawie danych, gromadzonych w systemie - zarówno Urzędu, jak i jednostek mu podległych, np. szkół.
D) Instalacja i wdrożenie oprogramowania
1) Dostawca zobowiązany jest do instalacji oprogramowania na komputerach Zamawiającego zgodnie z wytycznymi przedstawiciela Zamawiającego. Liczba stanowisk wynosi - 6.
2) Dostawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w zakresie użytkowania oprogramowania dla wytypowanych osób w siedzibie Zamawiającego - szkolenie 8 godzinne.
3) Dostawca zobowiązany jest do zdefiniowania poziomów uprawnień dla poszczególnych użytkowników.
4) Dostawca jest zobowiązany do ustalenia z Zamawiającym zasad tworzenia automatycznych kopii bezpieczeństwa (dni, godziny, zakres kopii - pełna przyrostowa, miejsce docelowe), następnie do ich oprogramowania i uruchomienia.
5) Dostawca zobowiązany jest do pisemnego udokumentowania zasad tworzenia automatycznych kopii bezpieczeństwa (Instrukcja opisująca proces).
E) Licencje, nośniki oprogramowania, dokumentacja, gwarancja i opieka
serwisowa
1) Licencja oprogramowania:
a) licencjobiorcą licencji będzie Zamawiający - Gmina Radomin.
b) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia licencji do siedziby Zamawiającego w terminie do 30.06.2012 r.
c) Oferowana licencja to licencja niewyłączna.
d) Oferowane licencja musi być licencją na czas nieoznaczony (bezterminowymi), z zastrzeżeniem, że nie może być wypowiedziana w okresie trwałości Projektu, tj. w okresie 5 lat od dnia zakończenia projektu (do 31.12.2017 r.).
e) Oferowana licencja musi pozwalać na użytkowanie oprogramowania zgodnie z przepisami prawa oraz zapisami niniejszej specyfikacji przez partnerów Zamawiającego i jego jednostki organizacyjne (np. SZB, GOPS, szkoły) w ich siedzibach.
f) Oferowana licencja (i oprogramowanie) będą wykorzystywane na następujących polach eksploatacji:
- utrwalanie na wszelkiego rodzaju nośnikach informacji,
- zwielokrotnianie wszelkimi znanymi technikami cyfrowymi, elektronicznymi
- wprowadzanie do pamięci komputera,
- nadawanie za pomocą sieci przewodowej i bezprzewodowej w tym sieci Internet (Intranet) lub podobnej,
- publicznego odtwarzania, wystawiania i wyświetlania, w zakresie niezbędnym do realizacji zadań ustawowych
- wykorzystania w celach promocji i informacji we wszelkiego rodzaju mediach,
- sporządzanie materiałów,
- trwałego lub czasowego zwielokrotnienia programu komputerowego w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; w zakresie, w którym dla wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania programu komputerowego niezbędne jest jego zwielokrotnienie,
- tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian w programie komputerowym,
- rozpowszechniania, w tym użyczenia dla celów związanych z charakterem działania Zamawiającego jako jednostki administracji publicznej programu komputerowego lub jego kopii.
g) licencja oprogramowania nie może ograniczać prawa licencjobiorcy do rozbudowy, zwiększenia ilości serwerów obsługujących oprogramowanie, przeniesienia oprogramowania na inny serwer, rozdzielenia funkcji serwera (osobny serwer bazy danych, osobny serwer aplikacji, osobny serwer plików)
h) licencja oprogramowania musi być licencją bez ograniczenia ilości użytkowników korzystających z oprogramowania
i) licencja oprogramowania musi być licencją bez ograniczenia ilości komputerów, serwerów, na których można zainstalować i używać oprogramowanie
j) licencja na oprogramowanie nie może w żaden sposób ograniczać sposobu pracy użytkowników końcowych (np. praca w sieci LAN, praca zdalna poprzez Internet). Użytkownik może pracować w dowolny dostępny technologicznie sposób
k) licencja oprogramowania nie może ograniczać prawa licencjobiorcy do wykonania kopii bezpieczeństwa oprogramowania w ilości, którą uzna za stosowną
l) licencja oprogramowania nie może ograniczać prawa licencjobiorcy do instalacji użytkowania oprogramowania na serwerach zapasowych uruchamianych w przypadku awarii serwerów podstawowych
ł) licencja oprogramowania nie może ograniczać prawa licencjobiorcy do korzystania z oprogramowania na dowolnym komputerze klienckim (licencja nie może być przypisana do komputera/urządzenia)
m) licencja oprogramowania musi pozwalać na modyfikację, zmianę, rozbudowę, oprogramowania w celu przystosowania go do potrzeb Zamawiającego,
2) Nośniki oprogramowania:
a) Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia nośników oprogramowania (CD lub DVD) zawierających oprogramowanie w wersji aktualnej, umożliwiającej zainstalowanie oprogramowania na komputerze.
b) Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia Kompletów nośników do siedziby Zamawiającego w terminie do 30.06.2012 r.
3) Dokumentacja oprogramowania:
1. Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu dokumentacji użytkownika oprogramowania do siedziby Zamawiającego w terminie do 30.06.2012 r.
2. Dokumentacja powinna zawierać opis funkcji programu, wyjaśniać zasady pracy z programem, oraz zawierać opisy przykładowych scenariuszy pracy.
a) Dokumentacja musi być dostarczona na następujących nośnikach: w postaci drukowanej (wydruk kolorowy, format minimum A5) w 1 egzemplarzu oraz w postaci elektronicznej (pliki PDF lub DOC lub RTF) na nośniku CD lub DVD.
b) Dostawca zobowiązany jest udzielić zamawiającemu licencji na dokumentację na następujących zasadach i polach eksploatacji:
- Licencja dokumentacji musi być licencją bez ograniczenia ilości użytkowników korzystających z dokumentacji,
- Licencjobiorcą licencji będzie Gmina Radomin,
- Dostawca zobowiązany jest do dostarczenia licencję dla dokumentacji oprogramowania do siedziby Zamawiającego w terminie do 30.06.2012 r.,
- Oferowana licencja to licencja niewyłączna,
- Oferowana licencja musi być licencją na czas nieoznaczony (bezterminową),
- Oferowana licencja musi pozwalać na użytkowanie dokumentacji zgodnie z przepisami prawa oraz zapisami niniejszej specyfikacji przez Gminę Radomin i jej jednostki organizacyjne (np. SZB, GOPS, szkoły) w ich siedzibach,
- licencja dokumentacji musi pozwalać na modyfikację, zmianę, rozbudowę, dokumentacji w celu przystosowania jej do potrzeb zamawiającego zarówno przez Licencjodawcę jak również przez Zamawiającego lub podmioty przez niego wskazane
4) Gwarancja i opieka serwisowa
1. Dostarczane oprogramowanie musi być objęte minimum 2 letnią gwarancją producenta.
2. Dostawca zobowiązany jest do świadczenia usług opieki autorskiej i serwisowej w okresie od zakończenia wdrożenia (po podpisaniu protokołu końcowego) do dnia 31 grudnia 2012 roku według następujących zasad:
a) opieka autorska obejmować będzie bezpłatne dostarczanie poprawek, aktualizacji oraz nowych wersji do oprogramowania,
b) w okresie opieki autorskiej dostawca zobowiązany jest do bezpłatnego usuwania błędów w oprogramowaniu,
c) w okresie opieki autorskiej dostawca zobowiązany jest służenia wiedzą i pomocą w zakresie rozwiązywania problemów z funkcjonowaniem oprogramowania,
d) opieka autorska obejmować będzie również poprawę funkcjonalności oprogramowania wskutek sugestii i propozycji zgłaszanych przez użytkowników.
Podstawą odbioru będzie protokolarne przekazanie:
- nośników z oprogramowaniem wspomagającym proces tworzenia i zarządzania budżetem zadaniowym - 1 płyta DVD,
- certyfikatów licencyjnych oprogramowania w formie papierowej - 1 egzemplarz,
- dokumentacji oprogramowania: w postaci drukowanej (wydruk kolorowy, format minimum A5) w 1 egzemplarzu oraz w postaci elektronicznej (pliki PDF lub DOC lub RTF) na nośniku CD lub DVD w 1 egzemplarzu,
- kopii protokołu potwierdzającego instalację, konfigurację oprogramowania w Urzędzie Gminy podpisanego przez Wójta Gminy,
- kopii list obecności ze szkoleń przeprowadzonych w urzędzie gminy.
2) Przygotowanie tablic budżetowych w układzie zadaniowym.
Zamówienie obejmuje przygotowanie tablic budżetowych w układzie zadaniowym poprzez zbiorcze przedstawienie wszystkich czynności w procedurze tworzenia budżetu zadaniowego, aby uzyskać pełna kontrolę zgodności sum wydatków pomiędzy zadaniami i rozdziałami. Tabele muszą korespondować z budżetem w układzie tradycyjnym. Tablice budżetowe mają określić harmonogram realizacji zadań samorządu Gminy Radomin. Na przygotowania tablic budżetowych powinno składać się:
1. Oszacowanie dochodów i wydatków
2. Sporządzenie kosztorysu poszczególnych, założonych zadań
3. Ustalenie harmonogramu realizacji zadań
4. Kontrola poprawności przyjętych mierników, mierzących efektywność celów
5. Statystyczna analiza danych
6. Sporządzenie tablic budżetu zadaniowego.
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, udostępniona będzie na stronie internetowej Urzędu Gminy Radomin: www.radomin.pl-BIP Radomin -przetargi-przetargi zamówień publicznych - PO KL, po uprzednim zamieszczeniu ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych UZP. Wymienione dokumenty będą także udostępniane wykonawcom w siedzibie zamawiającego -Urząd Gminy Radomin pok. Nr 15, w godz. od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku.

Kody CPV: 495170005

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
794120005 (Usługi doradcze w zakresie zarządzania finansami)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2012

Informacja na temat wadium: Wadium nie jest wymagane

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawcą zamówienia określonego w niniejszym ogłoszeniu, w rozumieniu ustawy p.z.p, może być osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego.
1. W przetargu mogą wziąć udział wykonawcy spełniający warunki zawarte w art. 22 ustawy z
dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2010r. Nr 113 poz. 759 z późn. zmian.), a mianowicie:
O wykonanie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który złoży oświadczenie (Załącznik Nr 2), o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust.1 ustawy -Prawo zamówień publicznych.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców, zostanie dokonana przez Zamawiającego w oparciu o zestawienie tych warunków, na zasadzie -spełnia - nie spełnia-.

Wiedza i doświadczenie:
O wykonanie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który złoży oświadczenie (Załącznik Nr 2), o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust.1 ustawy -Prawo zamówień publicznych.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców, zostanie dokonana przez Zamawiającego w oparciu o zestawienie tych warunków, na zasadzie -spełnia - nie spełnia-.

Potencjał techniczny:
O wykonanie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który złoży oświadczenie (Załącznik Nr 2), o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust.1 ustawy -Prawo zamówień publicznych. Dodatkowych wymagań Zamawiający nie określa w tym zakresie.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców, zostanie dokonana przez Zamawiającego, w oparciu o zestawienie tych warunków, na zasadzie -spełnia - nie spełnia-

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O wykonanie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który złoży oświadczenie (Załącznik Nr 2), o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust.1 ustawy -Prawo zamówień publicznych. Dodatkowych wymagań Zamawiający nie określa w tym zakresie.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców, zostanie dokonana przez Zamawiającego, w oparciu o zestawienie tych warunków, na zasadzie -spełnia - nie spełnia-.

Sytuacja ekonomiczna:
O wykonanie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który złoży oświadczenie (Załącznik Nr 2), o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust.1 ustawy -Prawo zamówień publicznych. Dodatkowych wymagań Zamawiający nie określa w tym zakresie.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców, zostanie dokonana przez Zamawiającego, w oparciu o zestawienie tych warunków, na zasadzie- spełnia - nie spełnia-.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.radomin.pl BIP- Menu przedmiotowe-przetargi- przetargi zamówień publicznych - PO KL

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gmina Radomin- Urząd Gminy Radomin, Radomin 1a, 87-404 Radomin, pok. Nr 15

Data składania wniosków, ofert: 24/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Siedziba Urzędu Gminy Radomin, Radomin 1a, 87-404 Radomin, pok. Nr 8- Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zadanie objęte niniejszą procedurą przetargową jest dofinansowane w ramach projektu -Nowe regulacje- nowe kwalifikacje. Wzmocnienie potencjału Gminy Radomin poprzez przygotowanie i wdrożenie budżetu zadaniowego- w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Priorytet V Dobre zarządzanie , Działanie 5.2 Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

201204 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radomin - Radomin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 495170005 ()
Dostawa i instalacja oprogramowania do konstrukcji budżetu Gminy Radomin w układzie zadaniowym, przygotowanie tablic budżetowych w układzie zadaniowym oraz skorelowanie narzędzia informatycznego z funkcjonującymi w Urzędzie Gminy Radomin programami finansowo-księgowymi